Log In
GPRT: Ninkrossi • Sep 27 2014
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5.8
4
4.2
4.1
6
Clear, 61 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.8
Beers
4
Moisture
4.2
Accel
4.1
Tech
6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cooper Irwin Hapi-Go!
2 Zach Lang Hapi-Go!
3 Peter Hand
4 Mike Nieto
5 Danny Pettit
6 Steve Olsen
7 David Hankins Camas Bike and Sport
8 Ryan Smith
9 Justin Tunis
10 Steve Dehaart
11 Russel Walker
12 David Lam
13 Pete Mersereau Portland Velo Racing Team
14 Mark Alexander
15 Brad Tanner
16 Ed Waters
17 Todd Marley
18 Brian Halbert
19 John Morehead Camas Bike and Sport
20 Ron Kasco Velominati Racing
21 Jason Fleming Athletes Lounge Cycling Team
22 Travis Johnson
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Autumn Shreve Portland
2 Meg Crapster-pregont Portland
3 Cindy Werhamne Portland
4 Katherine Maund
5 Kirsten Rudberg Portland
Finishers: Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carl Decker Giant
2 Brennan Wodtli Speedvagen Racing Machines
3 Molly Cameron Portland Bicycle Studio
4 Eric Sheagley Smith&Nephew p/b West End B
5 Erik Tonkin Team S+M
6 Andrew Coe Soraz Racing p/b CAPA
7 Seth Patla REN Cycles/Ti Cycles/River City Bic
8 Kyle Ireton Rapha/River City Bicycles
9 Joshua Liberles HiFi Sound Cycling Components
10 Jonathan Myers Team S+M
11 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles
12 Tre Hendricks
13 Ryan Garner Team Planet X USA
14 Noah Beggs PDX Devo Junior Cycling
15 James Rowan Murder of Crows
16 Brian Hart jr. Hapi-Go!
17 Nick Wood Team Oregon presented by Laurelwood
18 Nathan Gibson Trusty Switchblade
19 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair
20 Kent Ross PDX Devo Junior Cycling
21 Ryan Mauk Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
22 Logan Trammell Hapi-Go!
DNF Robert Carver
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marek Litinsky Trusty Switchblade
2 Stephen Laurent
3 Jacob Hull
4 Hayes Kenny Team Oregon presented by Laurelwood
5 Sean A carline CX Pistols p/b Cyclocross.com
6 Eric Fischer Nossa Familia Coffee Cycling
7 Michael Kaunitz Sunset Cycles
8 Cory Solo Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
9 Bill Garcia Beaverton Bicycle Club
10 Brian Schiller Guinness Cycling Team
11 Rob Thompson Ironclad Cycling Team
12 Adam Goplin Team Lost Highway
13 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
14 John Napier Camas Bike and Sport
15 Jim Fox bicycleattorney.com
16 Jack Olsen
17 Eben Horacek
DNF Ryan Menze Team Oregon presented by Laurelwood
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nico Parkes-perret Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
2 Nic Kytlica Team Planet X USA
3 Nathaniel Wells Hapi-Go!
4 Elijah Smith
5 Jules Johnson Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
6 Justin Philips Upper Echelon Fitness and Rehabilit
7 Nathanael Hart Hapi-Go!
8 Joseph French Team Lost Highway
9 Anders Pedersen
10 Lucas Barash-david
11 Eric Hagstette
12 Greg Eyerly
13 Martin Matsumura
14 Andrew Davidhazy
DNF Randal Francin Team Lost Highway
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Hall Half Fast Velo presented by Ninkasi
2 Shane Gibson Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
4 Scott Ahrens
5 Joel Sherman
6 Mike Reddig Camas Bike and Sport
7 Ed Hanna BeerMongers Cycle Club
8 Kenny Prowse Capitol Velo
9 Marcus Kohler Pacific Power Blue Sky
10 Jacob Roth
11 Jordan Slone Trusty Switchblade
12 Todd Foreman-kinder Veloforma
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathanael Hart Hapi-Go!
2 Walker Hendricks
3 Cameron Horner
4 Jace Petersen Team Finger
5 Owen L. rogers bicycleattorney.com
6 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling
7 Benjamin Wicker PDX Devo Junior Cycling
8 Luke Soto
9 Ian Shreve
10 Michael Metz bicycleattorney.com
11 Duncan Yoder Rebound/Tireless Velo
12 Max Arildsonmax
13 Andrew Ard
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Brendan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 Kyler Ervin Beaverton Bicycle Club
4 ? T90 Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
5 Lorenzo Sobolewski Hapi-Go!
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling
2 Davis Melkonian
3 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club
4 Easton Spring Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
5 Brayton Sobolewski Hapi-Go!
6 Cooper Irwin Hapi-Go!
7 Tristan Bond
8 Zach Lang Hapi-Go!
9 Daniel Smith
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucy Hodson Team Lazy Tarantulas
2 Grace Vickers PDX Devo Junior Cycling
3 Roxanna Hart Hapi-Go!
4 Mckenna Mckee Hapi-Go!
5 Linnea Owen Capitol Velo
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaitlyn Wolfe Camas Bike and Sport
2 Samantha Trost Team S+M
3 Charlie Wirth Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Catherine Lehman Interurban
2 Aubrey Ellerbruch
3 Kristina Owen Capitol Velo
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Bourcier Smith&Nephew p/b West End B
2 John Weathers Sunset Cycles
3 Tim Butler Evolution Racing Team/River City Bi
4 John Mccaffrey Kesho Bicycles
5 Mathew Braun
6 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing
7 Brian Foresta Civilian Velonauts
8 Chad Smeltzer Portland Bicycle Studio
9 Martin Baker Kesho Bicycles
10 Matt Edler Portland Bicycle Studio
11 Michael Kosmala Half Fast Velo presented by Ninkasi
12 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
13 Jeff Turner
14 Roger Meier Cyclepath Racing
15 Bob Jacobs bicycleattorney.com
16 Rick Metz bicycleattorney.com
17 Jason Musengo Portland Bicycle Studio
18 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
19 Benjamin Drucker Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
20 Chris Moor Deschutes Brewery
21 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi
22 Steve Chapin Athletes Lounge Cycling Team
23 Brent Casady
24 Lloyd Connelly DNR Cycling
25 Danny Weikel River City Bicycles
26 Brian List Bike Central
27 Nicholas Leritz Team S+M
28 Roger Lloyd Therapeutic Associates Racing
29 David Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
30 Jason Zadow Civilian Velonauts
31 Timothy Shreve
32 Murray Carlisle Rebound/Tireless Velo
33 Kevin Sundberg Showers Pass MTB/CX Team
34 David Pedersen Portland Bicycle Studio
35 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
36 Quinn Jackson DNR Cycling
37 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Chad Swanson Team S+M
DNF Scott Mares Threshold Velo
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Stokes Hammer Velo
2 Webster Wilson Velominati Racing
3 Andrew Suchocki Therapeutic Associates Racing
4 Chris Ramsey Athletes Lounge Cycling Team
5 Mark Deresta Rebound/Tireless Velo
6 Andrew Filer HCH-RPM Mortgage Cycling Team
7 Jordan Norris Joe Bike Racing
8 Steve Raubolt
9 Chris Brannen Team S+M
10 Dan Anderson Rebound/Tireless Velo
11 Matthew S martel Interurban
12 Jeffrey Struck
13 Peter Blenkiron bicycleattorney.com
14 Chris Roberts Hammer Velo
15 Mike Heenan
16 Jay Swavely Camas Bike and Sport
17 David Ripp
18 Dan Shepherd Team Cycle Sport
19 Spencer White Stumptown Cycling Club
20 Abram Hernandez BeerMongers Cycle Club
21 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
22 Gabriel Cabatic
23 Thomas Morgan Upper Echelon Fitness and Rehabilit
24 Ile Powell Team S+M
25 Jeffrey Brock Nossa Familia Coffee Cycling
26 Dirk Siverts Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
27 Paul Souders Team Oregon presented by Laurelwood
28 Matt Mallet
29 David Dezellem Ironclad Cycling Team
30 Trig Rogers bicycleattorney.com
31 Ian Kennedy bicycleattorney.com
32 Jeff Steiner Showers Pass MTB/CX Team
33 Steve Black
34 Javad Simonsen Cyclepath Racing
35 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
36 Mike Murphy
37 Luke Sosnowski
38 Keith Dilly
39 Erik Spillman Portland Velo Racing Team
40 Thomas Schoenborn Team Oregon presented by Laurelwood
41 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
42 Michael Dehner
43 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi
44 Andy Platt
45 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
46 Aaron Zarosinkski
47 Devin Bailly HCH-RPM Mortgage Cycling Team
DNF Rich Rosko Hammer Velo
DNF Varner Seaman Nossa Familia Coffee Cycling
DNF Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 38  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Little BeerMongers Cycle Club
2 Joe Pinzone Threshold Velo
3 Jeff Chochon
4 Nathaniel Wells Hapi-Go!
5 Terry Hamness Camas Bike and Sport
6 Mike Wenrick HiFi Sound Cycling Components
7 Josh Platis
8 Steven Ohlhaber
9 Michael Tabtabai
10 Michael Gilbert Rebound/Tireless Velo
11 Steve Kresl
12 Chris Foertsch
13 Jason Hight
14 Jason Reynolds Rare Disease Cycling
15 Mike Sobolewski Hapi-Go!
16 Ron Lewis Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
17 Rick Larson
18 Todd Burnette Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
19 Phillip M trost Team S+M
20 Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
21 Marc Angelo TheClymb.com
22 Dan Arildson Slalom Consulting
23 Timothy Broderick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
24 Toby Contreras
25 Jason Bietz
26 Justin Acciavatti
27 Alex Barton
28 Jason Schroeder
29 Andrew Davidhazy
30 Steven Soto
31 Chris Bathke
32 Charles Barrett
33 Greg Eyerly
34 Tom Kay The Spokesmen
35 Jeffrey Liebert
36 Dan Salvey
37 Jerod Cottrill Rebound/Tireless Velo
38 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
39 Eric Sorenson
40 Justin Watkins
41 Dave Torrance
42 Adam Clement
43 Doug Malnati
44 Ethan Fuld
45 Matt Haughey Half Penny Cycling Team
46 Jason Jones Team Planet X USA
47 David Adkins Athletes Lounge Cycling Team
48 Michael Ard
49 Robert Copenhaver
50 Richard Mckee
51 Albert Passadore Rolling Thunder p/b The Missing Lin
52 James Webb Beaverton Bicycle Club
53 Lars Pedersen
DNF Stephen Rich
DNF Thomas Tritz
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 46  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Otto Sunset Cycles
2 Johnny Vergis Cyclepath Racing
3 Joseph Hoerner Smith&Nephew p/b West End B
4 Steve Yenne Upper Echelon Fitness and Rehabilit
5 Ted Lamb Rebound/Tireless Velo
6 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
7 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
8 Steve Petersen Team Finger
9 Greg Talbert
10 Daniel Melkonian
11 John Napier Camas Bike and Sport
12 Michael Metz
13 Steve Mccallion
14 Dennis Starkey Camas Bike and Sport
15 Philip Vrieling
16 Michael Kender Upper Echelon Fitness and Rehabilit
17 Jon Gove Ruckus Test Team
18 Guy Smith Portland Bicycle Studio
19 Tim Ellerbruch
20 Joe Hamilton
21 Tony Dirks Rogue
22 Paul Mautner Veloforma
23 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
24 David Lofstead Rebound/Tireless Velo
25 Erik Goodfriend Showers Pass MTB/CX Team
26 Andrew Peterson Nossa Familia Coffee Cycling
27 David Dorocke Deschutes Brewery
28 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood
29 Dieter Hoffmann Team S+M
30 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo
31 John Obrien Evolution Racing Team/River City Bi
32 Alan Thomason Deschutes Brewery
33 Dan Gilden
34 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
35 Tim Rathbun
36 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
37 Alan Reaume
38 David Gratke Showers Pass MTB/CX Team
39 Michael Scholl
40 Greg Eyerly
41 Reginald Lee Portland Velo Racing Team
42 Thomas J meier
DNF Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
DNF Jim Fox bicycleattorney.com
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Ron Strasser Team S+M
3 Steve Rearden
4 Robert Fox Half Penny Cycling Team
5 Tad Hodgert Deschutes Brewery
6 David Hankins Camas Bike and Sport
7 Russ Patterson Portland Velo Racing Team
8 John Ramey
9 Einar Traa Portland Velo Racing Team
DNF Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mielle Blomberg Team S+M
2 Beth Burns Rebound/Tireless Velo
3 Anna Vaughn
4 Lora Melkonian
5 Carly Heron
6 Anna Saltonstall Team S+M
7 Tess Weir RAO/Imperial River Racing
8 Deb Bauer Tensegrity PT Cycling
DNF Julie Deal BeerMongers Cycle Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Wilson Upper Echelon Fitness and Rehabilit
2 Jill Petersen Team Finger
3 Kimberly Filer Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
4 Sierra Callahan Sweetpea Ladies Auxiliary
5 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary
6 Cat Moscibrocki Sweetpea Ladies Auxiliary
7 Sherry Schwenderlauf Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
2 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team
3 Katherine Christensen bicycleattorney.com
4 Suzy Renn Team Slow
5 Laila Deardorff bicycleattorney.com
6 Julia Fudge Poplollies
7 Donna Rosenberg
8 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
9 Julie Ann smith Sweetpea Ladies Auxiliary
10 Mm Jenkins BeerMongers Cycle Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Derik Archibald Olympia Orthopaedic Associates
2 Ryan Garner Team Planet X USA
3 John Lin Therapeutic Associates Racing
4 Brian Lynch Dr Will Bar
5 Daniel Gonzalez Ruckus Test Team
6 Brian Gerow Breadwinner Cycles
7 David Burke
8 Erik Hofland Therapeutic Associates Racing
9 Randy Salamon
10 Scott Barker
11 Tony Kic Gentle Lovers
12 Lloyd Connelly DNR Cycling
13 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team
14 David Hart Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
15 Cameron Vander stoep Half Fast Velo presented by Ninkasi
16 Charlie Wicker
17 Nolan Restivo TheClymb.com
18 Cindy Lewellen
19 Keith Dilly
20 Mark Biedrzycki RAO/Imperial River Racing
21 Kevin Phomma Trusty Switchblade
22 Jeffrey Babbidge
23 Carly Heron
24 Suzy Renn Team Slow
25 Michelle Kautzmann
DNF Ben Guernsey Trusty Switchblade
DNF Brian Kesselman Ruckus Test Team
DNF Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Joel Crouch Ironclad Cycling Team
DNF Richard Horacek
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Winberry Speedvagen Racing Machines
2 Megan Chinburg River City Bicycles Women's Team
3 Sue Butler River City Bicycles
4 Laura Trace Upper Echelon Fitness and Rehabilit
5 Jennifer Haliewicz Upper Echelon Fitness and Rehabilit
6 Susannah Hart Hapi-Go!
7 Cindy Lewellen
8 Hannah Hart Hapi-Go!
9 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Oaks
10 Ellene Smith bicycleattorney.com
DNF Melissa Sher
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Angharad Porteous bicycleattorney.com
2 Theresa Harding
3 Katy Giombolini Portland Bicycle Studio
4 Christy Deobald Portland Bicycle Studio
5 Annie Bertucio Portland Bicycle Studio
6 Kristi Hanson West Coast Women's Cycling p/b Oaks
7 Lindsay Jackson Athletes Lounge Cycling Team
8 Krissy Brunsman Green Submarine Records
9 Annie Mahoney Portland Bicycle Studio
10 Erin Lolich HiFi Sound Cycling Components
11 Marie Marjama Rebound/Tireless Velo
12 Heather Johnson Beaverton Bicycle Club
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mari Little BeerMongers Cycle Club
2 Holland Larue
3 Elizabeth Gardiner Athletes Lounge Cycling Team
4 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club
5 Kimberly Alexander
6 Erica Menze Upper Echelon Fitness and Rehabilit
7 Meagan Bozeman
8 Virginia Xing Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
9 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
10 Traci Smolen
11 Cecily Norris Highfive Cycling
12 Anna Savoie
13 Robin Yakhour Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
14 Lauren Magalska
15 Effie Siverts Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
16 Stacey Ruff Therapeutic Associates Racing
DNF Kimberlee Stafford Grouptrail Cycling
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 16