Log In
DDCX 1 • Aug 30 2014
4.5
2
3.8
2.5
2.8
Clear, 67 degrees, wind 9 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.5
Beers
2
Moisture
3.8
Accel
2.5
Tech
2.8
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cooper Irwin Hapi-Go!
2 Nathanael Hart Hapi-Go!
3 Chris Page
4 Zach Lang Hapi-Go!
5 Dan Gilden Zone5
6 Danny Pettit
7 Jack Bork
8 Zachary Goude Team Planet X USA
9 David Hankins Camas Bike and Sport
10 Steve Olsen
11 Mike Nieto
12 Jeffery Sack
13 James Hanlon
14 David Lam
15 Cammia Kalimanis
16 Hao Xu
17 Brad Tanner
18 Peter Hand
19 John Morehead Camas Bike and Sport
20 Jp Petrin Capitol Velo
21 Scott Graves Athletes Lounge Cycling Team
22 Mark Mandigo
23 Vince Rogers
24 Ed Waters
DNF Matt Little
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kimberly Alexander
2 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
3 Cecily Norris Joe Bike Racing
4 Anabel Capalbo Pentangeli
5 Meg Crapster-pregont
6 Kristina Owen Capitol Velo
7 Kirsten Rudberg Unattached
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Coe Soraz Racing p/b CAPA
2 Erik Tonkin Team S+M
3 Shannon Skerritt Trek Cyclocross Collective
4 Seth Patla Rapha/River City Bicycles
5 Joseph Reynolds Portland Bicycle Studio
6 Jeremy Russell bicycleattorney.com
7 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles
8 James Rowan Colavita SW
9 Ryan Garner Team Planet X USA
10 Brent Poole
11 Ira Ryan Ironclad Cycling Team
12 Nick Wood Team Oregon presented by Laurelwood
13 Stephen Glass Jens Voigt's Army
14 Kent Ross PDX Devo Junior Cycling
15 Cullen Guinn Trusty Switchblade
16 Matthew Braun
17 Logan Trammell Word-RCB by Cyclisme
18 Alex Lygo Beaverton Bicycle Club
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Hart jr. Hapi-Go!
2 Kyle Ireton Rapha/River City Bicycles
3 Ryan Menze Team Oregon presented by Laurelwood
4 Noah Beggs PDX Devo Junior Cycling
5 John Hartnett Soraz Racing p/b CAPA
6 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair
7 Josiah Zukowski Heartstrings Cycling
8 Shawn Small Ruckus Test Team
9 Hayes Kenny Team Oregon presented by Laurelwood
10 Sean A carline CX Pistols p/b Cyclocross.com
11 Sean Mcghee Team Lazy Tarantulas
12 Erik Hammerquist Capitol Velo
13 Brendan Treacy
14 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
15 David Miller Team Lazy Tarantulas
16 Cory Solo Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
17 Franz Bruggemeier Portland Bicycle Studio
18 Jerome Leedy Soraz Racing p/b CAPA
19 Emerson Webb Beaverton Bicycle Club
20 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling
21 Stephen Laurent
DNF Zachary Utz Ruckus Test Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anthony Monteleone Portland Bicycle Studio
2 Greg Fleming Team Oregon presented by Laurelwood
3 Steve Raubolt SWEAT360
4 Nico Parkes-perret Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
5 Nic Kytlica Team Planet X USA
6 Ryan Funke
7 ? ?
8 Jules Johnson Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
9 Alex Visser Oregon Bike Shop Racing Team
10 Nathaniel Wells Hapi-Go!
11 Michael Collins
12 Joshua Tsen PDX Devo Junior Cycling
13 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club
14 Ken Elser Team Planet X USA
15 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling
16 Eric Albright Look Good Feel Good
17 Christopher Muhs Look Good Feel Good
18 Brett Cassidy theclymb.com
19 Shay Mavis Deschutes Brewery
20 Robb Sutton
21 Hannah Hart Hapi-Go!
22 Eric Hagstette
23 Stephen Carter The Spokesmen
24 Douglas Gresham
25 Martin Matsumura
26 Mark Hansen
27 Tim Kalimanis
28 Ian Gleason
29 Greg Eyerly
30 Michael Zaccaro Soraz Racing p/b CAPA
31 Aaron Guffey
32 Toby Schmidt
33 Kyle Pratuch
34 Jordan Braun
35 John Lehman
DNF Joseph French Team Lost Highway
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Hall Half Fast Velo presented by Ninkasi
2 Brian Malloy Therapeutic associates racing
3 Tim Schauer MacKay Sposito
4 Todd Engblom-stryker The Spokesmen
5 Matt Niles
6 Stephen Hemminger Team Oregon presented by Laurelwood
7 Tyson Hart Civilian Velonauts
8 Mike Reddig Camas Bike and Sport
9 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi
10 Dwayne King
11 Kenny Prowse Capitol Velo
12 Annie Bertucio
13 Jeremiah Hartley J & K Holdings
14 Steve Danielson Team Lazy Tarantulas
15 Ed Hanna Beermongers Cycle Club
16 Eugene Ezman
17 Ben Helgren
18 Erik Carter
19 Eron Riddle
20 Isaac Daily
Finishers: Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noah Beggs PDX Devo Junior Cycling
2 Kent Ross PDX Devo Junior Cycling
3 Keelan Ontiveros West End Jr
4 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling
5 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
6 Erik Hammerquist Capitol Velo
7 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club
8 Rowan Boutette Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
9 Easton Spring Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
10 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club
11 Davis Melkonian Mountain View Cycles/Subway
12 Brendan Sheerin SLOCUM Race Team
13 Brayton Sobolewski Hapi-Go!
14 ? T90 Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
15 Cooper Irwin Hapi-Go!
16 Nathanael Hart Hapi-Go!
17 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling
18 Zach Lang Hapi-Go!
19 Owen L. rogers bicycleattorney.com
20 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling
21 Lorenzo Sobolewski Hapi-Go!
22 Benjamin Wicker
23 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
24 Gabe Fouts-carrico The Spokesmen
25 Michael Metz bicycleattorney.com
26 Jakob Stoller
27 Steven Raubolt
28 Ryan Weathers
29 Ian Baer
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 8   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Ziehnert Beaverton Bicycle Club
2 Kristina Owen Capitol Velo
3 Mckenna Mckee Hapi-Go!
4 Kaitlyn Wolfe Camas Bike and Sport
5 Aubrey Ellerbruch West End Bikes/Specialized
6 Juliana Smith
7 Katie Castle Portland Velo Racing Team
8 Grace Vickers PDX Devo Junior Cycling
9 Samantha Trost Team S+M
10 Sydney Blem Team Lazy Tarantulas
11 Roxanna Hart Hapi-Go!
12 Lily Tewfik Sweetpea Ladies Auxiliary
13 Korrie Mcintyre Camas Bike and Sport
14 Emma Royce The Spokesmen
15 Charlie Wirth
16 Payton Palmer
17 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
18 Kathryn Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Henry Evolution Racing Team/River City Bi
2 Tim Butler Evolution Racing Team/River City Bi
3 John Weathers Sunset Cycles
4 Chad Swanson Team S+M
5 Brian Foresta Civilian Velonauts
6 Jesse Luckett Cyclepath Racing
7 Will Sullivan
8 Mathew Braun Team Audi
9 Todd Rosier Therapeutic associates racing
10 Rick Metz bicycleattorney.com
11 Jason Musengo Portland Bicycle Studio
12 Chad Smeltzer Portland Bicycle Studio
13 Ronald Kizziar HCH-RPM Mortgage Cycling Team
14 Matt Edler Portland Bicycle Studio
15 Mark Bradley Unattached
16 Harald Graham Evolution Racing Team/River City Bi
17 Roger Meier Cyclepath Racing
18 Ryan Francesconi Team Oregon presented by Laurelwood
19 Murray Carlisle Rebound/Tireless Velo
20 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
21 Pat Kudszus Team Lazy Tarantulas
22 Michael Girard Evolution Racing Team/River City Bi
23 David Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
24 David Pedersen Portland Bicycle Studio
25 Roger Lloyd Therapeutic associates racing
26 Matthew Carlson Caletti Cycling
27 Eric Lanners Team S+M
28 Mike Abel Team Oregon presented by Laurelwood
29 Timothy Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
30 Ken Benderly Rebound/Tireless Velo
31 David Heddy
32 Jay Rishel Half Fast Velo presented by Ninkasi
33 Kevin Sundberg Showers Pass MTB/CX Team
34 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
35 Bjorn Clouten HCH-RPM Mortgage Cycling Team
36 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
37 Nicholas Leritz Team S+M
DNF Brent Casady
DNF Scott Mares Threshold Velo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Anderson
2 Brian Nelson Trailrags Cycling Team
3 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
4 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
5 Gabe Doebler
6 Andrew Filer HCH-RPM Mortgage Cycling Team
7 Rich Rosko Hammer Velo
8 Jeff Boehlke The Spokesmen
9 Chris Brannen Team S+M
10 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
11 Jordan Norris Joe Bike Racing
12 Brian List Bike Central
13 Devin Bailly HCH-RPM Mortgage Cycling Team
14 Dustin Miller Half Penny
15 Peter Rueegger Team Mudman
16 Matthew S martel Interurban
17 Greg Stokes Hammer Velo
18 Mike Rosenfeld Half Fast Velo presented by Ninkasi
19 Erik Denninghoff DNR Cycling
20 Mark Widlund
21 Danny Weikel River City Bicycles
22 Rob Thompson Ironclad Cycling Team
23 Robert Umberhandt
24 David Rasca Buy Local Cycling
25 Johnny Burrell Metropolis Cycle Repair
26 Tony Curtis The Spokesmen
27 Khari Gates Civilian Velonauts
28 Peter Blenkiron bicycleattorney.com
29 Thomas Royce The Spokesmen
30 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
31 Brent Wallace Trusty Switchblade
32 Curtis Baird
33 Patrick Palmer HCH-RPM Mortgage Cycling Team
34 Jerald Winfrey Twin Six
35 Steve Williams Half Penny Cycling
36 Dan Anderson Rebound/Tireless Velo
37 Andy Leritz Team S+M
38 Mike Heenan
39 Casey Davidson bicycleattorney.com
40 Luke Sosnowski
41 Ile Powell Team S+M
42 Jarod Seaman Half Penny Cycling
43 Chris Blem Team Lazy Tarantulas
44 David Rosen HCH-RPM Mortgage Cycling Team
45 Michael Dehner
46 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
47 David Dezellem Ironclad Cycling Team
48 Daniel Esterling Green Submarine Records
49 Rick Boston VELOMINATI RACING
50 Brian Powell Team Oregon presented by Laurelwood
51 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi
52 Javad Simonsen Cyclepath Racing
53 Todd Klapwyk
54 Judson Mccauley The Spokesmen
55 Matt Niles
56 Paul Zagacki bicycleattorney.com
57 Peter Gutwald HCH-RPM Mortgage Cycling Team
58 Sean Denney bicycleattorney.com
59 Colin Cunningham
60 Donald Newlands Portland Velo Racing Team
61 Alan Reaume
DNF David Mcbride Hedonspeed
DNF Drew Coleman Hammer Velo
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 52  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dolan Halbrook bicycleattorney.com
2 Martin Fuss Beaverton Bicycle Club
3 Jay Swavely Camas Bike and Sport
4 Chris Roberts Hammer Velo
5 Tom Palke Team Mudman
6 Souk Soulinthone
7 Yuji Sumimoto
8 Michael Tabtabai
9 Jeff Steiner Showers Pass MTB/CX Team
10 Nate Mckeown DNR Cycling
11 Mike Sobolewski Hapi-Go!
12 Jeff Chochon
13 Josh Platis Rubicon
14 Brian Carrico The Spokesmen
15 Matt Thiefelder The Spokesmen
16 Rolland Hayden Holy Moly Velo
17 ? ?
18 Rob Russell Camas Bike and Sport
19 Sean Bergman Portland Velo Racing Team
20 Joe Pinzone Threshold Velo
21 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
22 Paul Schoonover Team S+M
23 Doug Brecht
24 Nathaniel Wells Hapi-Go!
25 Kevin Dickson
26 Phillip M trost Team S+M
27 Matthew Cordeiro Oregon Active
28 Todd Burnette Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
29 Simon Ingham Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
30 Charles Barrett
31 Erik Carlson
32 Joe Gomez Team Mudman
33 Andrew Hayes Rogue
34 Timothy Broderick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
35 Mike Reddig Camas Bike and Sport
36 Ryan Morrisey The Spokesmen
37 Sean Vali Nike Cycling
38 Chris Meilinger
39 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
40 Mark Mcmurtry
41 Rick Larson
42 Tony Pitone
43 Dave Torrance
44 John Porter Bellovaci United
45 Adam Clement
46 Tom Kay Spokesmen Cycling Team
47 Todd Shank Rebound/Tireless Velo
48 Matt Haughey Half Penny Cycling
49 Greg Eyerly
50 Jerod Cottril
51 Jeff Dill Team Mudman
52 James Webb Beaverton Bicycle Club
53 Luke Stiles
54 Jason Harris Portland Bicycle Studio
55 Lester Luallin Silverkings
56 Brian Hart sr. Hapi-Go!
57 Todd Harple SWEAT360
58 Bjoern Brunner
59 Andrew Kaylor Hapi-Go!
60 Britton Gentry
61 Chris Valencia Team S+M
62 Richard Mckee
63 Mark Biedrzycki RAO/Imperial River Racing
DNF Albert Passadore Rolling Thunder p/b The Missing Lin
DNF Thomas Schoenborn Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Andy Casebeer Team S+M
DNF Karl Bailey Rebound/Tireless Velo
DNF Phil Duong
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 7   Cat ?: 59  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Eyerly
2 Johnny Vergis Cyclepath Racing
3 Terry Knight
4 William Goritski Rebound/Tireless Velo
5 Joseph Hoerner Smith&Nephew p/b West End B
6 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
7 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
8 Daniel Melkonian Mountain View Cycles/Subway
9 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
10 Jeff Parker Upper Echelon Fitness and Rehabilit
11 Steve Mccallion Chrome
12 Ted Lamb Rebound/Tireless Velo
13 Tony Dirks Rogue
14 Michael Metz bicycleattorney.com
15 Guy Smith
16 Michael Kender Upper Echelon Fitness and Rehabilit
17 Clint Ebert bicycleattorney.com
18 David Lofstead Rebound/Tireless Velo
19 Mark Stoller Cat in the Hat
20 Ed Locke
21 Jon Gove Ruckus Test Team
22 Tim Ellerbruch West End Bikes/Specialized
23 Vincent Gonsalves
24 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
25 Kevin O'connell
26 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood
27 Richard Desmond Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
28 Jeffrey Volk DNR Cycling
29 Tracy Marks na
30 Jon Gornick Interurban
31 David Macfarlane Roseburg Racing
32 Mitch Gold Dr Will Bar
33 Mark Damon Hutch's-Slocum-Co-Motion
34 Dennis Starkey Camas Bike and Sport
35 Neil Carpenter Oregon Bike Shop Racing Team
36 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
37 Mark Castle Portland Velo Racing Team
38 Emanuel Mcgladrey Holy Moly Velo
39 Steve Mccallion
40 David Gratke Showers Pass MTB/CX Team
41 Jeff Spencer
42 Peter Nielsen Sunset Cycles
43 Stephen Hemminger Team Oregon presented by Laurelwood
44 Stuart Anderson SBDC/Emerald Textiles
45 Tom Meier
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 40  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Robert Fox Half Penny Cycling Team
3 Steve Lacey Team S+M
4 Ron Strasser Team S+M
5 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
6 Russell Speirn Portland Velo Racing Team
7 Craig Mavis Deschutes Brewery
8 Steven Miller
9 David Hankins Camas Bike and Sport
10 Tad Hodgert Deschutes Brewery
11 Dennis Niles
12 Einar Traa Portland Velo Racing Team
13 Edward Lanton
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mielle Blomberg Team S+M
2 Lora Melkonian Mountain View Cycles/Subway
3 Carly Heron RAO/Imperial River Racing
4 Heather Vanvalkenburg Portland Bicycle Studio
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kimberly Filer Sorella Forte p/b St Honoré Bake
2 Anna Salttonstall
3 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo
2 Jan Moss Therapeutic associates racing
3 Pam Fairchild
4 Candida Hart Hapi-Go!
5 Suzy Renn Team Slow
6 Traci Smolen
7 Donna Rosenberg Donna Rosenberg
8 Amy Hunter
9 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bake
10 Julie Ann smith Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lee Ordonez English Cycles
2 David Boerner Ruckus Test Team
3 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles
4 Jeremy Russell bicycleattorney.com
5 Brian Kesselman Ruckus Test Team
6 Daniel Evans Ruckus Test Team
7 John Lin Therapeutic associates racing
8 Ryan Garner Team Planet X USA
9 Will Sullivan
10 Daniel Gonzalez Ruckus Test Team
11 Brian Lynch Dr Will Bar
12 Jon Penfold Oregon Bike Shop Racing Team
13 Scott Barker
14 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
15 Rob Jackson
16 David German Hammer Velo
17 Ryan Morgan Trusty Switchblade
18 Zach Horn Human Powered
19 Jeremy Zane
20 Logan Trammell Word-RCB by Cyclisme
21 Tyler Bump Ruckus Test Team
22 Phillip M trost Team S+M
23 Nolan Restivo Poler
24 Maxwell Merkle Ruckus Test Team
25 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Carly Heron RAO/Imperial River Racing
27 Bryan Swisshelm Team Oregon presented by Laurelwood
28 Cooper Irwin Hapi-Go!
29 Paul Kanz
30 Christy Deobald Portland Bicycle Studio
31 Suzy Renn Team Slow
32 Annie Mahoney Portland Bicycle Studio
33 Dan Renn
34 Albyn Jones
DNF Jerald Winfrey Twin Six
DNF Joe Carpenter Team 10 Barrel
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sue Butler River City Bicycles Women's Team
2 Alexandra Burton Portland Bicycle Studio
3 Abby Watson River City Bicycles
4 Shelley Dunlop Therapeutic associates racing
5 Susannah Hart Hapi-Go!
6 Jennifer Haliewicz Upper Echelon Fitness and Rehabilit
7 Jessica Gill Upper Echelon Fitness and Rehabilit
8 Ellene Smith bicycleattorney.com
9 Kristin Valentine Ruckus Test Team
10 Melissa Sher
11 Laura Trace Upper Echelon Fitness and Rehabilit
DNF Solana Kline Thump Coffee
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephanie White
2 Katy Giombolini Portland Bicycle Studio
3 Cristina Mihaescu Ruckus Test Team
4 Krissy Brunsman Green Submarine Records
5 Hannah Hart Hapi-Go!
6 Annie Mahoney Portland Bicycle Studio
7 Christy Deobald Portland Bicycle Studio
8 Kristi Hanson West Coast Women's Cycling p/b Oaks
9 Starr Walker
10 Erin Lolich HiFi Sound Cycling Components
11 Annie Bertucio
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lindsay Jackson Athletes Lounge Cycling Team
2 Paisley Meekin
3 Leah Medure West Coast Women's Cycling p/b Oaks
4 Virginia Xing Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
5 Robin Maloney
6 Robin Yakhour Sorella Forte p/b St Honoré Bake
7 Marny Musielak Trailrags Cycling Team
8 Leanne Marinace Upper Echelon Fitness and Rehabilit
9 Christy Hawkins Monkey Wrench Bicycle Club
10 Jennifer Rychlik SWEAT360
11 Courtney Crepeau Ruckus Test Team
12 Stacey Ruff Therapeutic associates racing
DNF Patti Wolfe Trailrags Cycling Team
Finishers: Cat ?: 13