Log In
SCX #2 - Tall Chief Golf Course • Oct 13 2013
3.8
5.9
2.7
4
3.7
Clear, 51 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
3.8
Beers
5.9
Moisture
2.7
Accel
4
Tech
3.7
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Jablonski SET COACHING
2 Rainer Leuschke BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
3 Ian Mackie
4 Ronald Schmeer STRANAMANTI CYCLING
5 Andrew F rigel MAFIA RACING
6 Bryan Urakawa FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
7 Todd Allen SCCA/STARBUCKS CYCLING
8 Calvin Spranger MOTOFISH RACING
9 Parker Lund MAFIA RACING
10 Ian Gerrish FANATIK BIKE
11 Gentry Mcgrath PROJECT B
12 Chad Berg
13 Arthur Nease AUDI
DNF Trevor Kosa UNATTACHED
DNF Michael Murdin GARAGE RACING
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 8   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Lynch
2 Sean Kelsey CYCLE U/APEX RACING
3 Keith Rollins OLD TOWN BICYCLE
4 Matt Hill GARAGE RACING
5 Chris Adolf SCCA/STARBUCKS CYCLING
6 Doug Graver
7 Todd Gallaher GUINNESS CYCLING
8 Martin Turek KRYKI SPORTS
9 Alec Duxbury KELLER ROHRBACK CYCLING
10 Jeff Beltramini MAFIA RACING NW
11 Roy Colven BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
12 Ron Huebner EVOLUTION CYCLING
13 LeRoi Smith
14 Craig Undem CYCLE U/APEX RACING
15 Justin Harman
16 Greg Kauper AUDI
17 Rodney Brandon FIRST STRIKE VELO
18 John Alving CYCLE U/APEX RACING
19 Michael Brazel OLD TOWN BICYCLE
20 Sean Phillips GARAGE RACING
21 Mark Hubbard AUDI
22 Steven Brady OLD TOWN BICYCLE
23 D.l. Byron BIKE HUGGER
DNF Tom Phillips RAGNAROK SECOND ASCENT
DNF Rick Heckenlaible AUDI
DNF Ken Harmon JET CITY VELO
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 18   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Raymond BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
2 Kevin Johnson
DNF Dave Hull UNATTACHED
Finishers: Cat 2: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Russell Stevenson VOLER/BICYCLE CENTRE RACING
2 Carson Miller
3 Brian Myers
4 Ben Storrar DOUGVASKAS.COM
5 John-Christian Flack OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES CYCL
6 Benji Perin RAVENNA CAPITAL MANAGEMENT
7 Nolan Brady RAD RACING NW
8 Richard Mcclung HAGENS BERMAN
9 Michael Dicenso MAFIA RACING
10 Kyle Mcgilvray REDLINE BICYCLES
11 Travis Keen AUDI
12 Richard Arnopol RAVENNA CAPITAL MANAGEMENT
13 Jason Cemanski CYCLE U/APEX RACING
14 Todd Davis KRYKI SPORTS
15 David O'Brien RAD RACING NW
16 Leif Olson EST[E]
17 Tony Pletcher UNION BAY CYCLING/BIKESALE.COM
18 Conrad Kornmann SLALOM CONSULTING
19 Eric Comeau RAVENNA CAPITAL MANAGEMENT
20 Evan Renwick
21 Miles Frank HAMMER NUTRITION
22 Matthew Weintraub CX RACING.COM
DNF Randy Bott HSPCC
DNF Brian Dalle CX RACING.COM
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 15   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristen Kelsey CYCLE U
2 Marsa Daniel GROUP HEALTH
3 Andi Zolton JL VELO
4 Melanie Lewis JL VELO AMBASSADORS
5 Julie Robertson-zivin RECYCLED CYCLES RACING
6 Heidi Wood
7 Jennifer Burtner SCCA / STARBUCKS
8 Jadine Riley GROUP HEATLH
9 Andrea Casebolt RAD RACING NW
10 Jodi Connolly
11 Corrie Middleson VOLER/BICYCLE CENTER
12 Lori King FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
13 Karen Wilkinson TEAM GROUP HEALTH
14 Jamie Schoenborn RECYCLED CYCLES RACING
15 Tamara Donnelly
DNF Kristi Berg
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 7   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jodi Duquette ALKI-RUBICON RACING
2 Cynthia Maree STARBUCKS
3 Lee Smith TEAM GROUP HEALTH
4 Alexandra Mckay SCCA/STARBUCKS CYCLING
5 Karyn Abraham BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
6 Deborah Rubens MAFIA RACING
7 Michelle Kautzmann OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES CYCL
8 Emily Nevin BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
9 Rachel Mclain-rollins OLD TOWN
10 Sarah Bender MOTOFISH RACING
11 Kristen Crupi RAGNAROK
12 Jill Langley DIMENSIONAL SOUND HEALTH
13 Jane Matera TEAM ALKI
14 Margaret Walter OLD TOWN
15 Erin Alving MOTOFISH RACING
16 Lisa Miller RAGNAROK
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicholas Adsero RECYCLED CYCLES RACING
2 Andrew Francis
3 George Neffner
4 Matthew Oseto AUDI
5 Jc Ramirez
6 Ryan Kelly VOLER/BICYCLE CENTRE RACING
7 Tim Smith SCCA/Starbucks Cycling
8 Tom Hayes MAFIA RACING
9 Randy Manion MOTOFISH RACING
10 Chris Mcnulty
11 Adam Vandyke
12 Erik Anderson OLYMPIA ORTHOPEDIC
13 Roger Burton AVANTI RACING CLUB
14 Joseph Coats 20/20 FUEL
15 Peter Tang JET CITY VELO
16 Aaron Adelstein SCCA/STARBUCKS CYCLING
17 Kevin Miller
18 Scott Barr
19 Mark Roughgarden CYCLOCROSSRACING.COM
20 Adam Stern CYCLOCROSSRACING.COM
21 Rob Mcgarty RECYCLED CYCLES RACING
22 Michael Ubezzi
23 Joseph Ecker SLALOM CONSULTING RACING
24 Christopher Gay SOFT LIKE KITTEN
25 Clive Pursehouse MOTOFISH RACING
26 Robert King FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
27 Aaron Turner SECOND ASCENT
29 Charly George VOLER/BICYCLE CENTRE RACING
30 Robert Jordan MAFIA RACING
31 Christian Schmalz VOLER/BICYCLE CENTRE RACING
32 Nathan Kiger
33 Lee Newkirk FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
34 Dale Dolejsi
35 Chad Richmond HAGENS BERMAN SOCIETY CONSULTING
DNF Anthony Cree SNOQUALMIE VELO
DNF Brian Palen CUCINA FRESCA CYCLING TEAM
DNF Matthew Soja
DNF Peter Benarcik STEPDOWN RACING
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 24   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brad Laesch
2 David Hull
3 Joe Martin MAFIA RACING
4 Michael Marler SLALOM CONSULTING RACING
5 Todd Strahm WENATCHEE VALLEY VELO
6 Bernard George
7 Scott Whaley
8 Tobin Copley
9 Ron Snyder SET COACHING
10 Rob Born
11 Jim Kanpik
12 Dave Pearson VOLER/ BICYCLE CENTERS
13 Brian Glass PCP RACING
14 Matthew Stanigar CUCINA FRESCA CYCLING TEAM
15 James Beieler SHUKSAN VELO CLUB
16 Matt Morrisson
17 Christopher Mendoza CBC RACING
18 John Burkhardt RIDE STUDIO CAFE
19 Kempton Baker
20 James Christensen
21 Trevor Hall CUCINA FRESCA CYCLING TEAM
22 Jason Cameron BOAT STREET
23 Chris Wood FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
24 Anthony ? FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
25 Michael Thornton
26 James O'Brien RAVENNA CAPITAL MANAGEMENT
27 Mark Mirante GRARAGE RACING
28 Dwight Snodgrass OLD TOWN BICYCLE (OTB)
29 Chad Olson CUCINA FRESCA CYCLING TEAM
30 David Queen 20/20 FUEL
31 Nathan Webster BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
32 Mike Brown RECYCLED CYCLES RACING
33 Paul Divid
34 Phil Meyer
35 George Jackson OLD TOWN BICYCLE (OTB)
36 Jeff Nettles RECYCLED CYCLES RACING
37 D Parsons
38 Jeff Skov OLD TOWN BICYCLE (OTB)
39 David Mcintosh
40 Terry Davis FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
41 Mike Braaten
42 Reeve Geary BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
43 Shane Kromrey
DNF Andrew Novikoff RAGNAROK
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 33   Cat 4: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Brooks AVANTI RACING CLUB
2 Robert Schueler FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
3 Steven Krause
4 Will Fernyhough FISCHER
5 Bob Agopsowicz
6 Tom Holmes UNATTACHED
7 Dave Stanton CUCINA FRESCA
8 Donald Lewis FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
9 Tim Tarte CYCLOCROSSRACING.COM
10 Unknown Rider
11 Brian Volkert TEAM DOUBLECHECK
12 John Roberts TEAM DOUBLECHECK
13 Dave Hull UNATTACHED
14 Barry Johnson CUCINA FRESCA
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rory Jack RECYCLED CYCLES RACING
2 Mike Foster SCCA/Starbucks Cycling
3 Dylan Carney SOFT LIKE KITTEN
4 Kelly Nowels RAVENA CAPITAL
5 Patrick Leonard
6 Cimarron Wortham MIT Cycling Alumni
7 Ayden Young
8 Bryan Torian
9 Noah Trescott
10 Carl Cunningham GEORGETOWN BREWERY
11 Dieter Laskowski
12 Keith Heinzelman
13 Kevin Hansen
14 Jeff Rasor
15 Paul Sage HOUSE WINE
16 Evan Geary RAD RACING NW
17 Brad Gillis HSP
18 Samuel Dodd SCCA/STARBUCKS CYCLING
19 David Gillam
20 Dan Hoeppner
21 Alden Kroll BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
22 Colin Ferguson
23 Kurt Litsinger
24 Steven Case
25 Nicholas Moroz-koops
26 Brian Koder OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES CYCL
27 Dan Doran HSP
28 Andrew Mcallister
29 Jason Sobotka
DNF Pj Bauser HBSC
DNF Matt Kreger STEP DOWN
DNF Micah Middleton
Finishers: Cat 3: 25   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robbie Phillips AVANTI RACING CLUB
2 Emily Huebner GREGG'S
3 Morgan Cabot GLOTMAN SIMPSON CX
4 Karine Valliant-Saunders SCCA/STARBUCKS CYCLING
5 Hannah Neubeck TRAILHEAD RACING
6 Tessa Pinckston TREK RED TRUCK
7 Anne-marije Kelsey RUBICON
8 Shannon Mallory FANATIK
9 Theresa Harding CCA STARBUCKS
10 Jill Ramsey FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
11 Lori Brazel OLD TOWN
12 Andrea Leuschke
13 Joanne Anderson RUBICON
14 Amanda Mcnabb GROUP HEALTH
15 Monica Dewald CUCINA FRESCA
16 Tina Rainforth BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
17 Devon Simpson SOUND VELO CYCLING CLUB
18 Molly Martin MAFIA RACING
19 Sara Rigel MAFIA RACING
20 Eva Wong BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
21 Kathleen Mcmahon SOFT LIKE KITTEN
DNF Alexandria Luschen JL VELO
DNF Marne Fox-barrow BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
DNF Sabrina Hendrick FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
DNF Christie Fix MAFIA RACING
Finishers: Cat 3: 21   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenda Super Hagens Berman Society Consulting
2 Nicole Weiss TEAM GROUP HEALTH
3 Carrie Youngblood
4 Kari Vigerstol
5 Kristina Spranger MOTOFISH RACING
6 Jen Jerabek ALKI/RUBICON
7 Rebecca Nelson BIKESPORT
8 Alyson Induras JACKS BICYCLE CENER
9 Krysia Pohl RAGNAROK RACING
10 Susan Rowlee
11 Kelly Davis
12 Amy Josefczyk EPIC RACING
13 Diane Hayes TEAM GROUP HEALTH
14 Stephanie Chapin HOUSE WINE
15 Karen Blankenship TEAM GROUP HEALTH
DNF Julia Slejko
Finishers: Cat 4: 5   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jenny Emsky CUCINA FRESCA
2 Geraldine Vanderhaegen
3 Emanuela Agosta GROUP HEALTH
4 Patty Swedberg
5 Sheryl Johnson
6 Marta Medcalf
7 Melissa Eamer
8 Ellen Butzel BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
9 Rachel Scheiner MOTOFISH RACING
10 Claire Kline TEAM DOUBLECHECK
11 Kathy Hardy
12 Kathryn Beattie FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
13 Peggy Lee
14 Melinda Irvine
15 Anna Peterson PHIL'S BIKE SHOP
16 Frances Marquart
17 Nancy Schoeggl
DNF Amy Philipson
Finishers: Cat 4: 8   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cassie Ross AUDI
2 Monica Lloyd GUERILLA RUNNING
3 Gina Estes
4 Patricia Decker SOFT LIKE KITTEN
5 Mikenzie Matteson
6 Robin Solinsky TEAM GROUP HEALTH
7 Amanda Anttila-oza GROUP HEALTH
8 Amanda Hall
9 Sandra Apling MAFIA NW
10 Jessica Emard TEAM GROUP HEALTH
11 Alicia Masiulis
12 Mary Hable
13 Alicia King HAGENS BERMAN SOCIETY CONSULTING
14 Kendra Rosenberg TEAM GROUP HEALTH
15 Aynslee King RAD RACING NW
16 Amy Pierce BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
17 Caylen Beaty TEAM GROUP HEALTH
18 Stephanie Sipes TACOMA BIKE
19 Caroline May
20 Vanessa Johnson SCCA/STARBUCKS CYCLING
21 Papir Strand
22 Joellen Wang SCCA/STARBUCKS CYCLING
23 Alisha Goering
24 Eleanor Jolmes CYCLE U
26 Carisa Kimble
27 Elisa Schmalz
28 Emily Alexander SCCA/STARBUCKS CYCLING
29 Michelle Jack
30 Myann Refai UW CYCLING
31 Nicole Hawkinson
Finishers: Cat 4: 11   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Sweet
2 Tiff Koehn FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
3 Dwaine Trummert
4 Rick Birdsey CYCLEU/APEX
5 Damon Gjording
6 Peter Super
7 Pat Miller
8 Nick Everington
9 Nathan Atkins
10 Mathew Johnson
11 Dodi Nov FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
12 Euan Robertson Soft like kitten
13 Jeff Lynch
14 Martin Wilcox
15 Peter Nelson
16 Steven Moe KITSAP RACING
17 Andreas Schonger
18 Mike Hanney
19 David Kimble
20 Jason Hansen TACOMA BIKE
21 Brad Coston HOUSE WINE RACING
22 Douglas Vaskas
23 Brent Willems MOTOFISH RACING
24 Travis Fulton MOTOFISH RACING
25 Chuck Kralovich
26 Michael Ipsen
27 Scott Harder
28 Stefan Hampden
29 Nigel Newby-house MOTOFISH RACING
30 Paul Norrell
31 Andy Rosser OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES CYCL
32 Michael Thomsen
33 Jason Mcclung MAFIA RACING
34 Daniel Stark BROADMARK CAPITAL
35 Randy Larson
36 David Terbouc BIKE MASTERS- WA
37 Brennan Marquez
38 John Bennitt
39 Wright Dickinson
40 Nic Compton
41 Jason Gearhart WHEEZIN EAGLES
42 Geoffrey Nelson
43 Dan Mcgrady BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
44 Florin Nutu MR CRAMPY'S
45 Mat Questad MOTOFISH RACING
46 James Bogert
47 Tory Grant OLD TOWN BICYCLE (OTB)
48 Steve Nobosel
49 Alan Werstler
50 James Westphal ATTACHMATE SNOVALLEY VELO CLUB
51 Chris Liebsch
52 Scott Braswell
DNF Landon Sealey GARAGE RACING
DNF George Romer Eurosports - Leavenworth
DNF Anthony Barlow
DNF Ryan Harasimowicz
DNF Geary Mccabe
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 23   Cat 5: 6   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Rodde
2 Jef Johnstone CUCINA FRESCA CYCLING TEAM
3 Michael Trentalange 20/20 FUEL
4 Conrad Steffens
5 Jimmy Vitelli STORM RACING TEAM
6 Michael Clyde
7 David Farrell
8 Jan Heine BICYCLE QUARTERLY
9 Douglas Wilcox MOTOFISH RACING
10 Kevin Flick RECYCLED CYCLES
11 Peter Barrett BIKESPORT
12 Robin Sarner
13 Ronald Sielinski AVANTI RACING CLUB
14 Quinn Dusenberry BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
15 Alex Rising
16 Joseph Christian
17 Michael Mcguffin SEATTLE SUPER SQUADRA
18 Andrew Bury
19 Donny Buchanan OLD TOWN BICYCLE (OTB)
20 David Savory BIKE MASTERS- WA
21 Jim Peterson HERRIOTT SPORTS PERFORMANCE
22 Guy Maddison 20/20 FUEL
23 Bob Mcgee
24 Charles (jerry) logan
25 Jason Ingram
26 John Greer
27 Todd Reedy
28 Michael Mullen BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
29 Dan Vonseggern
30 Mike Burris
31 Jeff Scott ATTACHMATE SNOVALLEY VELO CLUB
32 Timothy Culbertson HAGENS BERMAN
33 Kenny Downs
34 Dan Arildson Slalom Consulting
35 Michael Levenson
36 Tom Platt JL VELO
37 Harrison Magun
38 Daniel Davidson APEX RACING TEAM
39 Larry Elliott OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES CYCL
40 Georges Yates
41 Chris Huggins
42 Christopher Fontecchio
43 Bill Koonce FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
44 Scott Spears
45 Jean Cannella
46 Darol Tuttle SCCA/STARBUCKS CYCLING
47 Everett Burdick
48 Russ Rainforth AVANTI RACING CLUB
49 Chris Klemczyk
50 Douglass Mccrae
51 Nicholas White
DNF Greg Awalt CLASSIC CYCLES
DNF Kevin Markham TEAM ARMY-USAC
DNF Steven Skaggs
DNF Robert Rice MARKET STREET CYCLING CLUB
DNF Mitchell Levy
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 21   Cat 5: 7   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Smith BIKE MASTERS- WA
2 Greg Heitman DOUBLECHECK
3 Craig Burgess BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
4 Ken Yalowitz
5 Dennis Stumpp
6 Donald Heirman CYCLING NORTHWEST
7 Thomas Ohara BIKEMAN.COM
8 Michael Scholl
9 Amos Galpin
10 Leonard Throop
11 John Solheim
12 William Peterson OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES CYCL
13 Roland Goeckel TEAM DOUBLECHECK
14 Scott Moore
15 Kevin Golic SNOQUALMIE VALLEY VELO
DNF Mark Hankins
DNF Jim Ahrens TACOMA BIKE
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 12   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Funston RAD RACING NW
2 Milo Steimle AUDI
3 Jon Ross Fanatik Bike
4 Lewis Whiley RAD RACING NW
5 Cole Paton SIGHT COACHING
6 Loius Nichols FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
7 Forrest Golic SNOQUALMIE VALLEY VELO
8 Thomas Farmer EPIC RACING
9 Graham Robinson
10 Jim Maddock HUSKY CYCLING
11 Benjamin Riedesel CYCLOCROSSRACING.COM
12 Jeff Evans OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES CYCL
13 Benjamin King RAD RACING NW
14 Mark Rogers HAGENS BERMAN SOCIETY CONSULTING
15 Mitchell Thornton SLALOM CONSULTING RACING
16 Nate Hoe TEAM CITY SACRAMENTO
17 Zack Hewell CYCLE U/APEX RACING
18 Jarrett Aregger SLALOM CONSULTING RACING
19 Carsten Belanich
20 Michael Mclane MR CRAMPY'S
21 Erik Rath SOFT LIKE KITTEN
22 Pierre Thiffault
23 Nick Boroughs
24 Matthew Wilkinson RAD RACING NW
25 Brennan Hodgins CYCLE U
26 Logan Roy SNOQUALMIE VALLEY VELO
27 Ben Larson APEX
28 David Polansky SEATTLE UNIVERSITY
29 Maximilian Wigley
30 Josh Mcbee HERRIOTT SPORTS PERFORMANCE
31 Matthew Paul
32 Edward Praitis PAIN CAVE PRODUCTIONS
33 Eamon Rutledge
34 Noel Kimber HUSKY CYCLING / UNIVERSITY OF WASHI
35 Mario Rivas TEAM DOUBLECHECK
36 Layton Meyers
37 Asa Bergdahl
38 Niall Smart
39 Jon Houk
40 Mitchell Morris WOODINVILLE BICYCLE
41 Nick Bruskeuitz
42 Paul Bishop
43 Christopher Somerville
44 Miles Pederson
45 Tom Sowards BIKE MASTERS
46 Dominic Smargiassi
47 Stephen Snider BIKE MASTERS
48 Jeff Nelson AUDI
49 Layton Carroll- novack CYCLEU/APEX
50 Ryan Engledow OLD TOWN BIKE
51 Geoff Murray SCCA/STARBUCKS CYCLING
52 Ian Colville RAVENNA CAPITAL MANAGEMENT
53 John Mckay SCCA/STARBUCKS CYCLING
54 Dodi Nov FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
55 George Romer Eurosports - Leavenworth
56 Steven Kady BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
57 Timothy Backoff
58 Greg Hodges
59 Matthew Mack
60 Mike Jors
61 Eric Delacorte OLD TOWN BICYCLE
62 Bonghan Kim
63 Eric Holm
64 Wes Wahlin SCCA/STARBUCKS CYCLING
65 Chris Leque HOUSE WINE
66 Kevin Tamura
67 Anders Pedersen SLALOM CONSULTING RACING
68 Patrick Lewis CENTRAL WASHINGTON UNIVERSITY
69 Jason Downs
70 Griffin Meyers
71 Eric Cissell BIKE MASTERS
72 Luke Grant FIRST STRIKE VELO
73 Travis Elliott GARAGE
74 James Vanrosmalen
75 Robert Stock
76 Judd Hardy
77 Jim Wallingford HOUSE WINE
78 David Seidman
79 Jesse Ken
80 Chris Way
81 Mathew Anderson CYCLEU/APEX
82 David Ignacio
82 Brice Kosnik
83 Fred Sunden
DNF Jack Duncan
DNF Joseph Hall
DNF Croix Cameron RAD RACING NW
DNF Stewart Bowerman BOAT STREET CYCLE CLUB (BSCC)
DNF Andy Campbell MOTOFISH RACING
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 35   Cat 5: 7   Cat ?: 42  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adrian Magun CYCLE U
2 Logan Brady OLD TOWN BICYCLE (OTB)
3 Jack Spranger MOTOFISH RACING
4 Kyle Dickinson RAD RACING NW
5 Cole Gar-aouy
6 Karl Praitis
7 Parker King RAD RACING NW
8 Alexander Bennett
9 Ben Kosa
10 Gavin Snodgrass OLD TOWN BICYCLE (OTB)
11 Cooper Mathers
12 Nate Hall BLUE ROOSTER
13 Ezekiel Bender
14 Cole Reynoldson FLIGHT RACING
15 Max Arildson SLALOM CONSULTING RACING
16 Atticus Mcnulty WEDGIE
17 Baden Kowal BIKESPORT RACING
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Funston RAD RACING NW
2 Calder Wood RAD RACING NW
3 Benjamin King
4 Layton Meyers RAD RACING NW
5 Brenan Hodgins CYCLE U
6 Alexander Brady OLD TOWN BICYCLE (OTB)
7 Alastair Magun
8 Matt Adolf SLALOM CONSULTING RACING
9 Leander Vandefen
10 Sam Zivin CYCLE U
11 Jake Strahm WENATCHEE VALLEY VELO
12 Denver Turner
13 John Christian BLUE ROOSTER
14 Ethan Casebolt RAD RACING NW
15 Nathan Morrisson RAD RACING NW
16 Jake Hightower
17 Gideon Bender
18 Holden Berg
19 Alexander Skov OLD TOWN BICYCLE (OTB)
20 Victor Alhadeff
21 Mikey Munoz CYCLE U
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 12   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jarrett Aregger SLALOM CONSULTING RACING
2 Mitchell Thornton FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
3 Layton Carroll-novack CYCLE U
4 Wyatt Mason RAD RACING NW
5 Sky Schroeder RAD RACING NW
6 Titus Bender
7 Justin King FISCHER PLUMBING CYCLING TEAM
DNF Jack Arildson
Finishers: Cat 4: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jude Bender
2 Joe Spranger
3 Kai Wallis
4 Cash Sanders
5 Thomas Mcgardy
6 Griffin Barlow
7 Darren Turner
8 Sebastian Beieler
9 Donavan Liebsch
10 Aran Connolly BLUE ROOSTER
11 Parker Anderson RAD RACING NW
12 Carson Cramer
13 Steiner Christensen
14 Alexander Ecker
15 Zach Hall BLUE ROOSTER
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Annalise Rosser RAD RACING NW
2 Sophia Meyers
3 Bronwynn Gar-aouy
4 Anna Munoz CYCLE U
5 Meghan Funston
6 Annika Alving
Finishers: Cat 4: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayden Gizinski CYCLE U
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eleanor James CYCLE U
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Connolly BLUE ROOSTER
2 Mackie Mcnulty WEDGIE
3 Audrey Barlow
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brendan Connolly
2 Brent Poole
3 Joseph Mullan PNW CYCLOCROSS
4 Anthony Mallory HUSKY CYCLING
5 Seth Davis ALKI-RUBICON RACING
6 Bill Huggins PCP RACING
7 Brett Decou UA
8 Dylan Carney SOFT LIKE KITTEN
9 Glenn Soja PAIN CAVE
10 Randy Salamon HODALA
11 Zack Phillips PCP Racing
12 Jim Wood ALKI-RUBICON RACING
13 Derik Archibald CBC RACING
14 Peter Hall BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
15 John Stambaugh ALKI-RUBICON RACING
16 Erik Rath SOFT LIKE KITTEN
17 Kellen Rack SWIFT INDUSTRIES
18 Brian Howard SOFT LIKE KITTEN
19 Josh Cohen Soft Like Kitten
20 Hahn Rossman ALKI-RUBICON RACING
21 Jason Goodman SWIFT INDUSTRIES
22 David Matthews UNION BAY CYCLING/BIKESALE.COM
23 Raymond Tse PCP RACING
24 Quinn Dusenberry BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE CLINIC
25 Charly George VOLER/BICYCLE CENTER
26 Peter Stocker BIKESPORT
27 Reese Lindblad
28 Mike Lents MOTOFISH RACING
29 Jason Bogan UA
DNF Mike Rolcik RAGNAROK
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 9   Cat 4: 6   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Burtner SCCA/STARBUCKS CYCLING
2 Jamie Schoenborn RECYCLED CYCLES
3 Hidi Cramer SOFT LIKE KITTEN
4 Tracy Erbeck ALKI/RUBICON
5 Tamara Edwards GREGG'S
6 Amanda Mcnabb GROUP HEALTH
7 Christie Fix MAFIA RACING
8 Kirstin Sandaas TEAM GROUP HEALTH
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 2