Log In
Elks Aidmore Honey Badger Cyclocross • Nov 4 2012
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hutch Zimmerman
2 Aaron Pyle ACC
3 Robert Simpson ATHCX
4 Fletcher Lydick Frazier Cycling
5 Gregg Hardwick MG&G
6 Ryan Wolfe ATHCX
7 Broderick Hartley Florida Velo
8 Mikey Waine Junior Flyers
9 Charles Rossignol Litespeed-BMW
10 Jon Wienandt Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
11 Matt Ragan Drummond Racing
12 Jim Bilotto L5Flyers p/b Quantum Mechanics
13 Richard Tillotson
14 Robby Bryant HomeSmart/L5Flyers
15 James Tudor Peachtree Bikes
16 Mike Fitzgerald Aaron's
17 Kyle Schultz ATLX
18 Michael Askew SUBARU-AFAS p/b OSP
19 Darren Comer Litespeed-BMW
20 Rob Evans NGCA
21 Joshua Frank ATLX
22 Nick Harmer
23 Joey Schoenfeld FFCC
24 Theodore Fazur
25 Mike Waine
26 Andy Bailie L5Flyers p/b Quantum Mechanics
27 Muse Davis ATLX
28 Daniel Mccarthy Smyrna Bicycles
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 19   Cat 4: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Ray
2 Michael Weigand Stomach of Anger
3 Thomas Russell C Town Bikes
4 Blake Johnson Cycle-Therapy GA
5 Matt Sweeney
6 Matthew Reeves Loose Nuts Cycles
7 Stephen Lavoie ATHCX
8 Tomas Petit
9 Charlie Putnal Big Ring Racing
10 Blake Bradford C Town Bikes
11 James Kennedy REI 54
12 David Schaefer Alpha Bikes
13 Wesley Burruss Depaula Racing
14 Ian Garrison Junior Flyers
15 Jeremy Paine
16 Willem Kaiser Junior Flyers
17 Matt Smith
18 Allen Richardson All 3 Sports
19 Brandon Andrews Freeflite
20 Garrett Eckerl C Town Bikes
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 15   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Vanname L5Flyers
2 Scott Morris
3 Brian Murphy C Town Bikes
4 Josh Vandall
5 Lyle Lydick Frazier Cycling
6 Clay Benoit Smyrna Bicycles
7 Gordon Dunn C Town Bikes
8 Andrew Kimball
9 Obed Ingram C Town Bikes
10 Johnny Mayero Frazier Cycling
11 Ted Pazur
12 Gary Ross ATLX
13 Cornelio Delasalas Team Sopo Bikes
14 James Varner C Town Bikes
15 Jeff Hageman
16 Brett Harper Team Mission Source-NGCA
17 Jim Cullen Alpha Bikes
18 Ron Witcher Faster Mustache
19 Michael Johnson North Georgia Cycling Association I
20 Richard Terry C Town Bikes
21 Ricky Stokes Peachtree Bikes
22 Christopher King
23 Bob Knoll Wheel Hopper
24 Robert Mccollum Team Cadence
25 David Smith Crossniacs
26 Larry Mayse Studio 7
27 Jack Whisler
28 Michael Mende Wheel Hopper
Finishers: Cat 4: 20   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Davis Branyon Frazier Cycling Juniors
2 Keegan Schimmelman
3 Leon Waine Junior Flyers
4 Troy Waine Junior Flyers
5 Sean Branyon Frasier
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Broderick Hartley Florida Velo
2 Nick Ray
3 Fletcher Lydick Frazier Cycling
4 Blake Johnson Cycle-Therapy GA
5 Tomas Petit
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daryl Sawyer FFCC
2 Robert Kuhn Hup United
3 Jon Cheaves C Town Bikes
4 Shey Lindner C Town Bikes
5 David Hicks HomeSmart/L5Flyers
6 Chris Chotas LITESPEED-BMW
7 Brady Rogers LITESPEED-BMW
8 Charles Rossignol LITESPEED-BMW
9 Kenneth Fischer Reality Bikes
10 Jim Bilotto L5Flyers p/b Quantum Mechanics
11 Mitchell Askew SUBARU-AFAS p/b OSP
12 Darren Comer LITESPEED-BMW
13 Curt Arey ATLX
14 James Tudor Peachtree Bikes
15 Clay Parks LITESPEED-BMW
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 5   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Schmid Deeds Publishing
2 William (dub Smith FFCC
3 Richard Mauney FFCC
4 Brad Harper
5 Charles Clark Cycle-Therapy GA
6 Jeff Armstrong C Town Bikes
7 Andy Bailie L5Flyers p/b Quantum Mechanics
8 Gregg Hardwick MG&G
9 Ken Burst Team Momentum
10 James Behning C Town Bikes
11 Bobby Thrash FFCC
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Turner Team Jamis
2 Douglas Ollerenshaw LITESPEED-BMW
3 Noah Metzler Global Bike
4 Andy Johnston C Town Bikes
5 Frank Travieso Miami Chasis
6 Eric Neely
7 Alex Clifford Faster Mustache
8 Mclean Harris Smyrna Bicycles
9 Eliott Baring Alpha Bikes
10 Ian Prunier Smyrna Bicycles
11 Mark Babcock Deeds Publishing
12 Ryan Murray Nouveau Velo Cycling Team
13 David Hicks HomeSmart/L5Flyers
14 Jafer Beizer C Town Bikes
15 Elliott Caldwell ATHCX
16 Stewart Miller
17 Brian Deloughy Bikeman . Com
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 8   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Pyle ACC
2 Rob Simpson ATHCX
3 David Marbut Fulton flyers
4 Jon Wienandt Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
5 Thomas Russell C Town Bikes
6 Kelly Edwards ACC
7 Charlie Putnal Big Ring Racing
8 Joshua Frank ATLX
9 Charles Clark Cycle-Therapy GA
10 Kyle Schultz ATLX
11 Howard Buckley Loose Nuts Cycles
12 Miguel Soto ST3 Cycling
13 Jim Finger Cycle-Therapy GA
14 William Bailey Cyclocrossworld . Com
15 Bennett Brian
16 Gordon Dunn C Town Bikes
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paula Burks USSC-Trek p/b Vantaggio
2 Shannon Greenhill Peachtree Bikes
3 Elizabeth Lee Louis Garneau Factory Team
4 Kimberly Sawyer FFCC
5 Loretta Simpson Sorella Cycling p/b BVM Engineering
6 Laura Andrews Free Flite
7 Nina Elliott GWC
8 Amy Frank ATLX
9 Trish Albert Sorella Cycling p/b BVM Engineering
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Salma Huque Junior Flyers
2 Jennifer Undutch Sorella
3 Anna Pickerel REI 54
4 Lori Balistreri ATLX
5 Jean Miller Sorella
6 Miriam Vos Sorella
7 Kim Pounders Smyrna Bicycles
8 Kelli Rogan Frasier
9 Caroline Haynie Smyrna Bicycles
10 Jennifer O'connor Sorella
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 9