Log In
Melas CX • Nov 18 2012
4.5
1.8
3.6
3.2
5.7
Clear, 52 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.5
Beers
1.8
Moisture
3.6
Accel
3.2
Tech
5.7
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Oscar Pujol
2 Brian Conant The Pony Shop
3 David Lombardo Verdigris-Village CX
4 David Reyes Bloomington Cycle Racing Team
5 Michael Hemme SRAM Factory
6 Kevin Klug The Pony Shop
7 William Pankonin xXx Racing
8 Jason Knauff Burnham Racing
9 Scott Mclaughlin SRAM Factory
10 Eric Drummer Alberto's Sport
11 Louis Kuhn The Pony Shop
12 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
13 John Gatto
14 Christando Lombardo Verdigris-Village CX
15 Christopher Curran Bloomington Cycle Racing Team
16 Giordano Guagliardo W2 Racing
17 Paul Swinand Club Bicicletta
18 Robert Kelley Bicycle Heaven
19 Mark Bowers
20 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
21 David Schrauth The Pony Shop
22 Tim Yuska Iron Cycles
23 Andrew Daley Burnham Racing
24 Howard Smith The Pony Shop
25 James Nowak ABD Cycling Team
26 Richard Mezo Rbikes.com / FleetTruckParts.com
27 Andrew Haala Tuxedo Thunder Cycling
28 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
29 Brandon Elliott Iron Cycles
30 Vincent Boyer Verdigris-Village CX
31 Robert Schrank Team Type 1
32 Taylor Kruse
DNF Adrian Redd Team Pegasus
DNF Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
DNF Andrew Demey Team Pegasus
DNF Paul Mumford Chicago Cuttin Crew
DNF Nicholas Ramirez Bloomington Cycle Racing Team
DNF John Lionberger The Pony Shop
DNF Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 16   Cat 3: 13   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Silvia Club Bicicletta
2 John Gatto
3 Tim Boundy Verdigris-Village CX
4 Ryan Gingerich
5 Eric Drummer Alberto's Sport
6 John Whipple ENZO'S Cycling
7 Tom Driver Burnham Racing
8 Nathan Gayeski Iron Cycles
9 Brian Parker xXx Racing
10 Jared Livesey
11 Troy Crady Mox Multisport
12 Eric Refvik Verdigris-Village CX
13 Mark Feary The Pony Shop
14 Kansas Waugh Tenspeed Hero / J.P. Graziano
15 Jan Vanmieghem Union Cycling Team
16 Kevin Clark ROBOTS <
17 Patrick Myers Team TATI
18 Anthony Bustamante Velosmith Bicycle Studio
19 Andy Walker ABD Cycling Club
20 Corwin Spaetti Alberto's Sport
21 Michael Newman
22 Andrew Anderson xXx Racing
23 Richard Lenski PSIMET Racing
24 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
25 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
26 Michael Thomas
27 Brad Rainko Johnny Sprockets
28 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
29 William Olderr Flatlandia Cycling Team
30 Alfred Bryant Union
31 Erik Didriksen xXx Racing
32 John Boggs xXx Racing
33 Daniel Stefiuk SRAM Factory
34 Christopher Berthold Velosmith Bicycle Studio
35 Randall Taylor
36 Mike Sealey Rbikes.com / FleetTruckParts.com
37 Jeff Rastatter Velosmith Bicycle Studio
38 Paolo Urizar
39 John Ryan Alberto's Sport
40 Chernoh Sesay Johnny Sprockets
41 Robert Richard 2CC/Second City Cyclists
42 Eric Shivvers Half Acre Cycling
43 Alex Koch Spin Doctor Cyclewerks
44 David Gosse Mox Multisport
45 Stephen Hoff Velosmith Bicycle Studio
46 Ben Riefe
47 Cameron Pease North Branch Cycling
48 Regan Thomson
49 Gavin Gould
50 Robert Slwinski
51 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
52 Jason Para Cycle-Smart Inc.
DNF Luke Seemann xXx Racing
DNF Ken Muszynski PSIMET Racing
DNF Thomas Kramer Verdigris-Village CX
DNF Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 24   Cat 4: 22   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryan Rheude The Pony Shop
2 Michael Naughton WheelWerks/Gore
3 Mike Scalise Verdigris-Village CX
4 David Schrauth The Pony Shop
5 Marc Moeller Team Bicycle Heaven
6 John paul Mccarthy SRAM Factory
7 Ed Bernal
8 Patrick Myers Team TATI
9 Peter Rolewicz Club Bicicletta
10 Steel Bokhof The Pony Shop
11 Randy Myers Velosmith Bicycle Studio
12 Brad Dash ABD Cycling Team
13 James Brady The Pony Shop
14 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
15 Michael Thomas
16 Ken Krebs Verdigris-Village CX
17 Rich Kisseloff Dogfish Racing Team
18 Harlan Thompson The Pony Shop
19 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
20 Tom Sybert Velo Club Roubaix Inc
21 Michael Kerr
22 Frank Lofrano Verdigris-Village CX
23 Dan Mallek Verdigris-Village CX
24 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
25 Brendan George Alberto's Sport
26 Bob Mazursky Verdigris-Village CX
27 Richard Prodans Alberto's Sport
28 Christopher Sherpitis xXx Racing
29 Timothy Denman Verdigris-Village CX
30 Michael Newman
31 Michael Chiang Alberto's Sport
32 Christopher Macfarland xXx Racing
33 Randy Koren
34 Duane Higgs Verdigris-Village CX
35 Kyr Gaganidze
36 Robert Paetsch Northbrook Garner Bicycle Club
37 Gregory Niedbala Project 5 Racing
38 Mark Harris Northbrook Garner Bicycle Club
39 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks
40 Chad Mueller
41 Terry Mcintyre
42 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
43 Justice Leppanen The Pony Shop
44 Steven Ohlhaber Northbrook Garner Bicycle Club
45 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
46 John Ryan Alberto's Sport
47 Eric Shivvers Half Acre Cycling
48 William Jackson
49 Steve Biedron Mox Multisport
50 Alex Brewer SKCC
51 Peter Bosma
52 Jim Drummond Activator Cycle Club
53 Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
DNF Jim Post
DNF Jason Bajor
DNF Pat White Verdigris-Village CX
DNF Newt Cole The Pony Shop
DNF Brian Karlow ENZO'S Cycling
DNF Brian Boyle Region Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 34   Cat 4: 17   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Shull Alberto's Sport
2 David Luczynski Spin Doctor Cyclewerks
3 Danny Warner Verdigris-Village CX
4 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
5 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks
6 Scott Ross
7 William Waters South Chicago Wheelmen
8 James Linn December Cyclo-Cross NFP
9 Nick Christofalos Activator Cycles
10 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
11 Brian Kavanagh The Pony Shop
12 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
13 George Lambros Flatlandia Cycling Team
14 John Bucksbaum Vision Quest LLC
15 Robert Berg Tower Racing
16 William Akers Team Bicycle Heaven
17 Chuck Judy Turin DCX
18 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
19 Craig Mckenzie ABD Cycling Team
20 Dean Sontag Activator Cycle Club
21 Don Mcintosh
22 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
23 Alex Brewer SKCC
24 John Amato The Pony Shop
25 Alex Derderian ABD (Athletes By Design)
26 Kevin Mitchell
27 Scott Kauth Verdigris-Village CX
28 Chris Mailing Turin DCX
29 Voytek Glinkowski WDT-Allvoi International Cycling Te
30 Emmanuel Dimalanta
31 Richard Aycock
DNF Ken Muszynski PSIMET Racing
DNF John Jacobsen Team Mack Racing Assoc. LTD
DNF Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
DNF Eric Puetz
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 19   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee Team Bicycle Heaven
2 Michael Kurtz Team Army-USAC
3 Julian Coupland Verdigris-Village CX
4 Walter Stoops ABD Cycling Club
5 John Stainthorp xXx Racing
6 Albert Weigel Verdigris-Village CX
7 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks
8 Thomas Wilson Verdigris-Village CX
9 Edward Reed The Pony Shop
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Conroy Mox Multisport
2 Forest Hynes Johnny Sprockets
3 Richard Mezo Rbikes.com / FleetTruckParts.com
4 Ian Byrd Team ROG
5 John Wolters Rhythm Racing
6 Gareth Reeves EMC2 / Elmhurst Masters
7 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
8 Tim Holt Tenspeed Hero / J.P. Graziano
9 Edward Gadient Iron Cycles
10 Russ Kuryk Iron Cycles
11 Thomas Babinski Iron Cycles
12 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
13 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
14 Cliff Golz The Pony Shop
15 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
16 Andre Odendaal Team Higher Gear
17 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
18 Joe Berlyoung Johnny Sprockets
19 Benjamin Demong ABD Cycling Team
20 Rob Capps
21 Troy Crady Mox Multisport
22 Bailey Newbrey ROBOTS <
23 Michael Page Verdigris-Village CX
24 Jon Suyko The Pony Shop
25 Brad Dash ABD Cycling Team
26 Jason Bleedorn HTFU Racing
27 Alex Nemeth Tower Racing
28 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
29 Adrian Redd Team Pegasus
30 Jeff Holland
31 Matt Daniel
32 Sean Kennedy Johnny Sprockets
33 Konrad Witt ABD Cycling Team
34 Jason Addante Flatlandia Cycling Team
35 Taylor Kruse
36 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
37 David Bowers Half Acre Cycling
38 Trent Williams Spidermonkey Cycling
39 Bryan Lee The Pony Shop
40 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
41 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
42 Julio Jacobo KS Energy Services / Team Wisconsin
43 Jason Fergurson Chicago Cuttin Crew
44 Scott Larson Tuxedo Thunder Cycling
45 James Depkon
46 Adam Lueken WDT-Allvoi International Cycling Te
47 John Craychee Team Bicycle Heaven
48 David Gosse Mox Multisport
49 Matthew Schmitz
50 William Jackson
51 Gina Kenny PSIMET Racing
DNF Andrew Santos Tuxedo Thunder Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 49   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Giniat
2 Ryan Giuliano Verdigris-Village CX
3 Karson Glass Johnny Sprockets
4 Brian Kulak
5 Michael Bucholtz Beverly Bike/VeePak
6 Ken Krebs Verdigris-Village CX
7 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
8 Lucas Seibel Spidermonkey Cycling
9 Rawny Semba ROBOTS <
10 John Neal xXx Racing
11 Chris Harold Activator Cycle Club
12 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
13 Patrick Cebrzynski xXx Racing
14 Kyle Mindick xXx Racing
15 Vesselin Velev
16 Michael Bellovich Fusion / LIVESTRONG
17 Phil Fluegel
18 William Guy Half Acre Cycling
19 Russell Miller ROBOTS <
20 Kevin Seibert
21 Christopher Arndt Team Six One Four
22 Daniel Fluegel
23 Nikos Hessert xXx Racing
24 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
25 Kevin Crow
26 Frederick Hayden Rbikes.com / FleetTruckParts.com
27 Johnathan Crawford
28 Jeremy Treister Half Acre Cycling
29 Eugenijus Skibarka Team UPB / ultimateprobikes.com
30 Jim Cannella ABD Cycling Club
31 Chris Patterson
32 Michael Glicksman
33 Rt Zelm
34 Matt Riddle Team Pegasus
35 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
36 Corwin Spaetti Alberto's Sport
37 Brett Ratner
38 Ben Miller Johnny Sprockets
39 Timothy Mcgovern
40 Bob Ryan
41 Robin Forrest
42 Tom Meersman
43 Randall Taylor
44 Vicken Chalian
45 Derek Oberg Verdigris-Village CX
46 Juan Gonzalez bloomington cycle racing team
47 Joseph Schultz Northbrook Bicycle Club Inc.
48 William Akers Team Bicycle Heaven
49 Adam Pah Tuxedo Thunder Cycling
50 Timothy Barrett Bicycle Heaven
51 Rick Schopp INTENT
52 Nick Wright
53 Albert Mcmillen
54 John Casey Half Acre Cycling
55 George Keppler
56 Charles Meyer xXx Racing
57 Ryan Handley PSIMET Racing
58 Rudolph Zarate xXx Racing
59 Dana Wall
60 Arthur Oneil
61 Huey Lewis xXx Racing
62 Michael Gordon Alberto's Sport
63 Freddy Bernabe
64 Thomas Johnson
65 Jeremy Rielley Snapple Cycling Team
66 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
67 Jorge Canales
68 Roderick Dejesus Tuxedo Thunder Cycling
69 Sean Henning
70 Ben Wuellner
71 Joel Mulder Tuxedo Thunder Cycling
72 Jeff Franson
73 Sergio Moreno Beverly Bike/VeePak
74 Matthew Fox
75 Kyle Mistry
76 Matthew Harris Half Acre Cycling
77 John Mahr Wheel Fast Racing
78 Andy Baran
79 Nathan Daugherty
80 Dan Kalny
81 Jonathan Markel Iron Cycles
82 Ian Lindahl
83 Blake Mezo
84 Kyle Kalny
85 Mike Palmer Half Acre Cycling
86 Richard Johnson ABD Cycling Team
87 Ken Galagher
DNF Jon Smail
DNF Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
DNF Dwayne Richmond
DNF John Rutkowski Sammy's Bike
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 82   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Blake Mezo
2 Juan Gonzalez
3 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
4 Arianna Schafer Verdigris-Village CX
5 Chris Heuser Team Bicycle Heaven
6 Audrey Ernst Verdigris-Village CX
7 Danielle Krebs Verdigris-Village CX
8 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
9 Solomon Treister Half Acre Cycling
10 Justin Lorenz Verdigris-Village CX
11 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
12 Edward Williams Blackstone BIkes
13 Sumner Feary The Pony Shop
14 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks
15 Peter Swinand Club Bicicletta
16 Conner Boyer Verdigris-Village CX
17 Sam Knapp
18 Katherine Schafer Verdigris-Village CX
19 Aidan Denman Verdigris-Village CX Team
20 Alyssa Malleli Verdigris-Village CX Team
21 Victor De avila
DNF Reginald Allen Blackstone Bikes
Finishers: Cat 4: 17   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Ramirez
2 Kyle Mindick xXx Racing
3 Nikos Hessert xXx Racing
4 Carter Kleiman Vision Quest
5 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
6 Andy Heuser Bicycle-Heaven
7 Gina Johnson Verdigris-Village CX
8 Cooper Langanis Verdigris-Village CX
9 Isaac Drew Verdigris-Village CX
10 Jose Gonzalez
11 Maxwell Auerbach Higher Gear / CJDT
12 Alex Thomas Verdigris-Village CX Team
13 Donald Awitt
14 Jackson Waters south chicago wheelmen
15 Katie Paradis Team Bicycle Heaven
16 Jermell Akins Blackstone Bikes
17 Erin Paradis Team Bicycle Heaven
18 Joe Sullivan Team Higher Gear
19 Brandon Williams Blackstone Bikes
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 14   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brad Keyes CarboRocket
2 Brandon Elliott Iron Cycles
3 Michael Naughton WheelWerks/Gore
4 Robert Higgins Johnny Sprockets
5 Peter Chrapkowski
6 Joshua Arends
7 Chase Wreyford Tuxedo Thunder Cycling
8 Steve Schafer Verdigris-Village CX
9 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
10 Adam Lueken WDT-Allvoi International Cycling Te
11 Lucas Seibel Spidermonkey Cycling
12 Steve Biedron Mox Multisport
13 German Flores
DNF J Brooks porter
Finishers: Cat 3: 12   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Corwin Spaetti Alberto's Sport
2 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
3 Lucas Seibel Spidermonkey Cycling
4 Stephen Parkes Comrade Cycles
5 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
6 Samuel Oreilly
7 William Guy Half Acre Cycling
8 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
9 Johnathan Crawford
10 Kevin Crow
11 Chris Patterson
12 Mason Switzer
13 John McGrath
14 Luther Gulseth
15 Frederick Hayden Rbikes.com / FleetTruckParts.com
16 Dana Wall
17 Matt Riddle Team Pegasus
18 Bob Ryan
19 Rick Schopp INTENT
20 Michael Glicksman
21 James Langanis
22 John Orleans
23 Scott Lotz
24 Steve Hardman PSIMET Racing
25 Jean Carlos diaz West Town Bikes
26 Ben Laforce CDW
27 Robert Whittier
28 Nathan Daugherty
29 Timothy Mcgovern
30 Ryan Handley PSIMET Racing
31 Albert Mcmillen
32 William Barnes Higher Gear Chicago Cycling Club
33 Christopher Kim
34 Kevin Brown
35 Steve Kismohr
36 Scott Aitchison
37 Chris Callahan
38 Michael Eastway
39 Thomas Johnson
40 John Conley
41 Benjamin Schlarman
42 Brian Dunlavy
43 Dwayne Richmond
44 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
45 John Rutkowski Sammy's Bike
46 Jenna Rutkowski Sammy's Bike
47 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
48 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
49 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
50 Roderick Dejesus Tuxedo Thunder Cycling
51 Colin Haley
52 Kevin Whitford CDW
53 Robert Haffey PSIMET Racing
54 Chris Willard Blackstone Bicycle Works
55 Russ Hoefer Team Higher Gear
56 Dan Grant Higher Gear
57 Jamie Gavinsmyth Chicago Cuttin Crew
58 Annette Stahelin Half Acre Cycling
59 Erik Ewert Iconics
60 Matt Sebo
61 Robert Marks
62 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
63 Kevin Wick
64 Jennifer Groen Half Acre Cycling
65 Joseph Castello Beverly Bike/VeePak
66 Tom Nawara Solemn Oath Brewing
67 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
68 John Mahr Wheel Fast Racing
69 Jonathan Harris Higher Gear
70 Evan Oliff
71 Ian Lindahl
72 Patrick Jenkins
73 Michael Dobosiewicz Flatlandia Cycling Team
74 Robert Cawthorne PSIMET Racing
75 Jermell Akins
76 Lawrence House PSIMET Racing
77 Mulubwa Munkanta SRAM Factory
78 Robert Curtis PSIMET Racing
79 Toby Schmidt
80 Gabe Wolpa Higher Gear
81 James Hoefer Team Higher Gear
82 Edward Williams
83 Ben Seymour
84 Avi Schwab Odd Ball Cycling
85 Mary Roe
86 Jeffrey Folsom Higher Gear Chicago Cycling Club
87 Peter Swinand Club Bicicletta
88 Richard Johnson ABD Cycling Team
89 Brendan Sullivan Higher Gear Chicago Cycling Club
90 Reginald Allen
DNF Robert Regan
DNF Carter Kleiman Vision Quest
DNF Kyle Mistry
DNF Brett Ratner
DNF Thomas Martin
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 66   Cat 5: 10   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jessica Hill The Pony Shop
2 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
3 Wendy Gaddey Alberto's Sport
4 Lindsay Knight Team TATI
5 Katie Tomarelli Kinky Llama Racing
6 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
7 Kimberly Thomas Fusion / LIVESTRONG
8 Cady Chintis Les Petites Victoires
9 Marie Couris Verdigris-Village CX
10 Desiree Galeski
11 Catherine Watkins Team Higher Gear
12 Rachael Gatto Twin Six
13 Nancy Heymann Higher Gear Chicago Cycling Club
14 Gina Kenny PSIMET Racing
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tricia Fleischer
2 Lauren Kraft
3 Rachel Baber
4 Nicole Falk Half Acre Cycling
5 Annette Stahelin Half Acre Cycling
6 Kristen Arnold Team Six One Four
7 Jennifer Groen Half Acre Cycling
8 Jenna Rutkowski Sammy's Bike
9 Kelly Lein xXx Racing
10 Monica Rice
11 Sarah Lu ROBOTS <
12 Colleen Hughes Team TATI
13 Carrie Smith
14 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
15 Jeannie Ryan Alberto's Sport
16 Elizabeth Markel Iron Cycles
17 Alex Christofalos
18 Ellie Thompson
19 Kathryn Maser Kinky Llama Racing
20 Annie Byrne Half Acre Cycling
21 Jennifer Wilson Kinky Llama Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 20