Log In
GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield • Nov 10 2012
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
7
5.4
1.9
7
6.5
Overcast, 42 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
7
Beers
5.4
Moisture
1.9
Accel
7
Tech
6.5
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Schanno
2 Jay Swavely
3 Carl Steinke
4 Dennis Starkey Camas Bike and Sport
5 Aneel Nath
6 Donald Suhr
7 Stephen Carter The Spokesmen
8 Randy Benthin
9 Stewart Campbell Portland Velo
10 Dustin Schneider Team S+M
11 Brett Kelver
12 Martin Matsumura
13 Quasar Bennett Hapi-Go!
14 Mark Vickers
15 Ben Tomkins
16 Keith Wolff
17 Wayne Garrison jr.
18 Chris Redhouse
19 Joseph Lindekugel
20 Noel Snodgrass
21 Cammia Kalimanis
22 Kenny Prowse
23 Marc Hallefeld
24 Bill Holmes
25 Jonathan Hall Planet X p/b On One
26 John Degenhardt
27 Seamus Hartman
28 Richard Mckee
29 Jeff Wurts
30 Mark Kranz
31 Erin Graves
32 Alex Lowenthal
33 Charles Donaldson ii Hapi-Go!
34 Demaree Raveaux
35 Andrew Black
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Brown Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Claudia Sterry Green Submarine Records
3 Leilani Bentley
4 Meridith Stevens
5 Candida Hart Hapi-Go!
6 Jamie Krejci
7 Sha marie Brown
8 Robin Yakhour Camas Bike and Sport
9 Kimberlee Chambers
10 Jericho Winter Beermongers Cycle Club
11 June Grill
12 Shelley Brower
13 Traci Smolen
14 Julie ann Smith
15 Kathleen Hellem
16 Holly Hamness Sprout Cycles/Lucky Lab
17 Sandra Krueger Oregon Bike Shop Racing Team
DNF Charlotte Gregson
Finishers: Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Tonkin Kona Factory Team
2 Seth Patla Gates Rapha River City Bicycles
3 Paul Lacava Giant
4 Eric Lagerstrom Athletes Lounge Cycling Team
5 Ryan Garner
6 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
7 Andy Redden
8 Jeff Ballantine Portland Velo
9 Curtis Bergquist Bike Central
10 Jonathan Penfold Oregon Bike Shop Racing Team
11 John Lin Therapeutic Associates PDX Cycling
DNF Matt Fox Silverado Gallery/Sunnyside
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Trammell Hapi-Go!
2 Zach Vanderkooy Boulder Cycle Sport
3 James Bradley Rogue
4 David Sterry Green Submarine Records
5 Brennan Gilbert Hammer Velo
6 Christian Reed Green Submarine Records
7 Josiah Zukowski
8 Shawn Cecotti Team Oregon presented by Laurelwood
9 Danny Weikel
10 Beth Ann orton Team S+M
11 Franz Bruggemeier Portland Bicycle Studio
12 Cristian Fuentes Team Western Bike Works
13 Gary Szalay
14 Jordan Norris Joe Bike
15 Jack Olsen
16 Dominic Gerbo Staccato Gelato/Bartonpdx.com
17 Ben Corbalis
18 Stephan Roberts PDX Devo Junior Cycling
19 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
20 Andrew Morphis Beermongers Cycle Club
21 Richie Ledonne
DNF David Heddy Joe Bike
DNF Dillon Caldwell University of Oregon Cycling Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Josh Speer
2 Nate Youngs
3 Jon Williams
4 Ryan Marquardt
5 Robert Axel anderson
6 Maxwell Merkle Portobello-A Better Cycle
7 Alex Bigazzi
8 Dan Dellitt
9 Geoff Wittreich Staccato Gelato/Bartonpdx.com
10 Daniel Carter
11 Robert Grunau Trailhead Coffee Roasters
12 John Napier Camas Bike and Sport
13 Cory Solovewicz
14 Andrew Buswell
15 Kyle Kruger
16 Justin Zimmerman Team Oregon presented by Laurelwood
17 Christopher Muhs
18 Nathaniel Wells
19 Ian m. Summers
20 Bradley Buselli Oregon Bike Shop Racing Team
21 Chris Bathke
22 Souk Soulinthone Planet X p/b On One
23 Adam Moore
24 Jeff Chochon
25 Joshua Diep-anderson Team Cthulhu
26 Susannah Hart Hapi-Go!
27 Anthony Larochie
28 Jerome Leedy CAPA-Soraz Racing
29 Blaine Krueger Oregon Bike Shop Racing Team
30 Peter Bryant
31 Luke Christian
32 Brian Hart jr. Hapi-Go!
33 Brian Hart sr Hapi-Go!
34 Dan Saunders
35 Sean Williams
36 Daniel Hynes
DNF Linus Clark
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
2 Jon Pearson Therapeutic Associates PDX Cycling
3 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi
4 Tige Harmon The Spokesmen
5 Tony Dirks Rogue
6 Brian Malloy Therapeutic Associates PDX Cycling
7 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo
8 Seth Daniels Cyclesport.com
9 Walter Mcknight
10 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
11 Jack Trumbull
12 Andrew Hayes Rogue
13 Michael Clark
14 Matt Brownfield Team Oregon presented by Laurelwood
15 Joe Leineweber Ironclad Performance Wear
16 Adam Tate
17 Tyse Van luik
18 Jacob Roth
19 Rob Kennedy
20 James Marron
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Javier Colton Bend Endurance Academy
3 Zach Mikkelson Mountain View Cycles/Subway
4 Micah Melkonian Mountain View Cycles/Subway
5 Sam Wiley Mountain View Cycles/Subway
6 Mitchell Stevens Sunnyside Sports
7 Ian Wilson Bend Endurance Academy
8 Thomas Wimberly
9 John Crandall Pacific Power Blue Sky
10 Jordan Selker
11 Davis Melkonian Mountain View Cycles/Subway
12 Keelan Ontiveros West End Bikes/Specialized
13 Donovan Birky WebCyclery.com
14 Jack Sullivan Pacific Power Blue Sky
15 Henry Jones Bend Endurance Academy
16 Brian Hart jr. Hapi-Go!
17 Henry Peterson Existential Velo
18 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club
19 Connor Dunn Mountain View Cycles/Subway
20 Jonathan Wimberly Bend Endurance Academy
21 Connor Nelson Upper Echelon Fitness: Sports Medic
22 Linus Clark Hapi-Go!
23 Nate Lelack Bend Endurance Academy
24 Eben Horacek Upper Echelon Fitness: Sports Medic
25 Carson Westberg WebCyclery.com
26 Owen Szwaya bicycleattorney.com
27 Isamu Richmond West End Bikes/Specialized
28 Jeremy King Pacific Power Blue Sky
29 Michael Samelson
30 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling
31 Henry Westly Pacific Power Blue Sky
32 Max Ritzow
33 Ian Steigerwald
34 Legend Johnson
35 ? T90
36 Kelton Smith PDX Devo Junior Cycling
37 Brendan Sheerin SLOCUM Race Team
38 Nathanael Hart Hapi-Go!
39 Quinn Searl
40 Devin Oar Pacific Power Blue Sky
41 Spenser Wellen
42 Walker Hendricks Mountain View Cycles/Subway
43 Noah Steigerwald
DNF Ben Van raalte
DNF Alex Lygo
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 12   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susannah Hart Hapi-Go!
2 Sharon Hart Hapi-Go!
3 Hannah Mcdade Beaverton Bicycle Club
4 Katie Ryan
5 Ivy Taylor Bend Endurance Academy
6 Aubrey Whitty Pacific Power Blue Sky
7 Anna Peterson Existential Velo
8 Jennelle Holmes WebCyclery.com
9 Gabrielle Lehnert
10 Maddy Cripe
11 Natalie Shaw Therapeutic Associates PDX Cycling
12 Catherine Lehman Pacific Power Blue Sky
13 Kelsey Wilson Pacific Power Blue Sky
14 Rachael Vega
15 Lauren Ziehnert Beaverton Bicycle Club
16 Juliana Smith Hammer Velo
17 Sierra Kelly Stumptown Cycling Club
18 Amy Ziehnert Beaverton Bicycle Club
19 Grace Vickers PDX Devo Junior Cycling
20 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
21 Kathryn Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat 4: 7   Cat 5: 1   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Bravard Cyclepath Racing
2 Jared Roy Portland Bicycle Studio
3 Matt Cline bicycleattorney.com
4 Tre Hendricks Mountain View Cycles/Subway
5 Tom Scales
6 Brent Casady
7 Todd Rosier Therapeutic Associates PDX Cycling
8 Shannon Boroff bicycleattorney.com
9 Dan Porter Cyclepath Racing
10 Jeff Standish Therapeutic Associates PDX Cycling
11 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Rac
12 Mike Szwaya bicycleattorney.com
13 Robert Uetrecht WebCyclery.com
14 Mathew Braun
15 Eric Lanners Team S+M
16 Matthew Westermeyer
17 Dan Werle Team S+M
18 Richard Horacek Stumptown Cycling Club
19 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi
20 Rick Metz bicycleattorney.com
21 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
22 Benjamin Drucker Portobello-A Better Cycle
23 Karl Haunold
24 Eric Stolberg Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
25 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Brian List Bike Central
27 Mark Adamski Portobello-A Better Cycle
28 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
29 Aric Rist Half Fast Velo presented by Ninkasi
30 Neil Green Therapeutic Associates PDX Cycling
31 Jim Kysela Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
DNF Greg O'Brien Rebound/Tireless Velo
DNF Shane Gibson Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Adnan Kadir Aeolus Endurance Sport/Cable Huston
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ted Lamb Rebound/Tireless Velo
2 Daniel Gonzalez Team S+M
3 Ryan Francesconi Team Oregon presented by Laurelwood
4 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club
5 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
6 Mike Abel Team Oregon presented by Laurelwood
7 Dan Anderson Rebound/Tireless Velo
8 Rob Thompson Ironclad Performance Wear
9 David Pryor
10 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
11 Alexander Lehnert SLOCUM Race Team
12 Ronald Kizziar Stumptown Cycling Club
13 Peter Casey
14 Raymond Crepeau
15 Jeff Boehlke The Spokesmen
16 Chris Brannen Team S+M
17 Trig Rogers bicycleattorney.com
18 Jason Crago
19 Matt D'elia Upper Echelon Fitness: Sports Medic
20 Marcus Marjama Rebound/Tireless Velo
21 Jay Wisowaty Sprout Cycles/Lucky Lab
22 Derek Mccammon Half Fast Velo presented by Ninkasi
23 Brad Ryhlick Upper Echelon Fitness: Sports Medic
24 Scott Mcknight Team Western Bike Works
25 Andrew Arnsberg
26 Michael Dehner
27 Ile Powell Team S+M
28 Matthew s Martel Pacific Power Blue Sky
29 Brett Boyles
30 Eric Moody Mountain View Cycles/Subway
31 Lucian Jones
32 Sean Rees Cyclepath Racing
33 Jason Bietz River City Bicycles
34 David Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi
35 Dan Sheerin SLOCUM Race Team
36 Javad Simonsen Portland Velo
37 Brian Barker Ironclad Performance Wear
38 Scott Ahrens
39 Jerod Cottrill Rebound/Tireless Velo
40 Tom Bird Planet X p/b On One
DNF Karl Mikkelson Mountain View Cycles/Subway
DNF Greg Valentin Gentle Lovers
DNF Paul Hamerton-kelly Stumptown Cycling Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Buerkle
2 Greg Gramstad Rebound/Tireless Velo
3 Rob Kerr Boneyard Cycling
4 Matt Richmond Stumptown Cycling Club
5 Nick Hodson Team Lazy Tarantulas
6 Eric Wilson
7 James Sestric Therapeutic Associates PDX Cycling
8 Paul O'connor
9 Topher Mcgarry Stumptown Cycling Club
10 Sean Stroup Beermongers Cycle Club
11 Chris Wold
12 Mark Langston Beaverton Bicycle Club
13 Devin Bailly Stumptown Cycling Club
14 Oliver Fritsch
15 Steve Shaw Therapeutic Associates PDX Cycling
16 Dwayne King Portobello-A Better Cycle
17 Glenn Johnson Dr Will Bar
18 Brian Sheadel Service Course Velo
19 Dylan Cernitz Half Fast Velo presented by Ninkasi
20 David Lofstead Rebound/Tireless Velo
21 Thomas Schoenborn Team Oregon presented by Laurelwood
22 Greg Stokes
23 Ryan Temple Beermongers Cycle Club
24 Nathaniel Wells
25 Steve Brower
26 Terry Hamness Camas Bike and Sport
27 Chris Nelson
28 Mark Reis
29 Aaron Even Therapeutic Associates PDX Cycling
30 Charles Barrett
31 David Fox Buy Local Cycling
32 Michael Clark
33 Kyle Stephens Beermongers Cycle Club
34 Andrew Stewart
35 Jeff Spencer Team S+M
36 Matt Meskill
37 Steven Westberg WebCyclery.com
38 Souk Soulinthone Planet X p/b On One
39 Erik Goodfriend
40 Aaron Guffey
41 Mike Taylor Deschutes Brewery
42 Jack Trumbull
43 Ted Mann Scorpius Cycles
44 Gret Mcnamee
45 Matt Haughey Buy Local Cycling
46 Joel Sheley Team Lazy Tarantulas
47 Joseph m. Horton Stumptown Cycling Club
48 John Mcbride
49 Jeffrey h Garrett Scorpius Cycles
50 Chris Barney Therapeutic Associates PDX Cycling
51 Richard Sayre
52 Neil Kranz
53 Ben Hein
54 Mark Jensen
55 Eric Hunter
56 Ben Sheppard
DNF Ethan Fuld
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 5   Cat ?: 48  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Goritski Rebound/Tireless Velo
2 Joseph Hoerner West End Bikes/Specialized
3 Terry Knight
4 Michael Longmire
5 Cal Stone
6 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
7 Johnny Vergis Cyclepath Racing
8 Dan Macnaughton Cyclepath Racing
9 Daniel Melkonian Mountain View Cycles/Subway
10 Mike Mercer
11 Kevin O'connell Hammer Velo
12 Robert Dobrey Mountain View Cycles/Subway
13 Jay Rathe Beaverton Bicycle Club
14 John Napier Camas Bike and Sport
15 Steve Lacey
16 Mark Hildebrandt Portland Velo
17 Clint Ebert bicycleattorney.com
18 Jon Gornick Pacific Power Blue Sky
19 Don Wiley Mountain View Cycles/Subway
20 Tracy Marks
21 Mike Ontkean
22 Mitch Gold Portland Velo
23 Bob Brenner
DNF Dieter Hoffmann Team S+M
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ron Strasser Team S+M
2 Ken Rodgers Oregon Paddle Sports
3 Robert Fox
4 Richard Marantz NoMads Bicycle Racing Team
5 Del Scharffenberg NoMads Bicycle Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Rice Team Lazy Tarantulas
2 Sarah Sturdy Rebound/Tireless Velo
3 Sarah Eustis bicycleattorney.com
4 Lindsay Kandra West Coast Women's Cycling p/b Nink
5 Jennifer Wardell Mountain View Cycles/Subway
6 Eileen Kelly-foulston Portland Velo
7 Holly Kotsovos Rebound/Tireless Velo
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carly Heron RAO/Imperial River Racing
2 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
3 Suzy Renn Team Slow
4 Anna Saltonstall Team S+M
5 Traci D'elia Sweetpea Ladies Auxiliary
6 Tess Weir RAO/Imperial River Racing
7 Melanie Haliburton Rebound/Tireless Velo
8 Jennifer Donnelly Super Relax Concept
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lora Melkonian Mountain View Cycles/Subway
2 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo
3 Pam Fairchild Rebound/Tireless Velo
4 Martina Ralle Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
5 Carey Macnaughton Upper Echelon Fitness: Sports Medic
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Demoe Evviva/Stoemper
2 Asa
3 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
4 Jonathan Penfold Oregon Bike Shop Racing Team
5 David Burke Trailhead Coffee Roasters
6 Boone Tompkins
7 Mike Bene Jens Voigt's Army
8 Scott Barker
9 Dave Messenheimer Green Submarine Records
10 Joseph Reynolds
11 Dan Cheever
12 Ken Hahn
13 Hector Perez
14 Tyler Bump Portobello-A Better Cycle
15 Rich Rosko Hammer Velo
16 Kevin Condron Gentle Lovers
17 Christopher Burge
18 Reed Avery
19 Mark Biedrzycki
20 Sharon Hart Hapi-Go!
21 Carly Heron RAO/Imperial River Racing
22 Suzy Renn Team Slow
23 Mathew Simonet
24 Jeff Barna
DNF Nathan Gibson Trailhead Coffee Roasters
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tina Brubaker Speedvagen Racing Machines
2 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
3 Laura Trace
4 Rhonda Morin Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
5 Brigette Brown River City Bicycles
6 Alexandra Burton Upper Echelon Fitness: Sports Medic
7 Elise Huggins Upper Echelon Fitness: Sports Medic
8 Courtney Gould Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
9 Susan Sherman Showers Pass
10 Jade Koide Team Beer
11 Emily Mckissock Rebound/Tireless Velo
12 Remy Maguire Team S+M
13 Jenn Levo Ironclad Performance Wear
14 Stephanie Croy Ironclad Performance Wear
DNF Meagan Masten Upper Echelon Fitness: Sports Medic
DNF Taylor Shekell Team Beer
DNF Heather Vanvalkenburg Upper Echelon Fitness: Sports Medic
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Haliewicz Trusty Switchblade
2 Ellene Smith bicycleattorney.com
3 Janelle Bickford
4 Alana Armstrong Ironclad Performance Wear
5 Hannah Hart Hapi-Go!
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Chipps Green Submarine Records
2 Katlyn Giombolini
3 Shetha Nolke Sweetpea Ladies Auxiliary
4 Elisabeth Mahoney
5 Katie Ahrens
6 Cat Moscibrocki
7 Leila Barker Portland Velo
8 Shawna Whitton Beermongers Cycle Club
9 Stacey Smith
10 Marie Major Rebound/Tireless Velo
11 Lauren Murphy
12 Michelle Johnson
13 Kristy Huffman Upper Echelon Fitness: Sports Medic
14 Erin Harrison
15
16 Teresa White
17 Leanne Marinace West End Bikes/Specialized
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat ?: 14