Log In
Campton Cross • Oct 28 2012
5.3
3.8
4.3
4.4
5.1
Mostly Cloudy, 46 degrees, wind 12 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.3
Beers
3.8
Moisture
4.3
Accel
4.4
Tech
5.1
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Hemme SRAM Factory
2 Kevin Klug The Pony Shop
3 Paul Mumford Chicago Cuttin Crew
4 Brian Conant The Pony Shop
5 David Reyes Bloomington Cycle Racing Team
6 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
7 Louis Kuhn The Pony Shop
8 David Lombardo Verdigris-Village CX
9 John Gatto
10 Nicholas Ramirez Bloomington Cycle Racing Team
11 Mark Harms 5Nines Cycling
12 Jason Knauff Burnham Racing
13 Maxwell Ackermann ISCorp Cycling Team
14 Mark Bowers
15 Chase Negley Iron Cycles
16 Ben Jenkins
17 Ryan Gingerich
18 Dustin Morici Sammy's Bike
19 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
20 Paul Swinand Club Bicicletta
21 Giordano Guagliardo W2 Racing
22 John Lionberger The Pony Shop
23 Howard Smith The Pony Shop
24 James Nowak ABD Cycling Team
25 Christopher Curran Bloomington Cycle Racing Team
26 Andrew Demey Team Pegasus
27 Andrew Scheyer Team TATI
28 William Pankonin xXx Racing
29 Kyle Selph Sammy's Bike
30 Andrew Haala Tuxedo Thunder Cycling
31 Brad Dash ABD Cycling Team
32 Mark Mccain xXx Racing
33 Sasha Reschechtko Team TATI
34 Eric Blankinship Rhythm Racing
35 Colm Flannery
36 Adrian Redd Team Pegasus
37 Peter Monko Spidermonkey Cycling
38 Kevin Flowers Wheel Fast Racing
39 Sean Metz Sammy's Bike
40 Kevin Pietka Mill Race Cyclery Racing Team
41 Steve Schafer Verdigris-Village CX
42 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
43 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
44 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
DNF Kevin Clark ROBOTS <
DNF Daniel Eiten AXLETREE
DNF Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
DNF Paolo Urizar
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 15   Cat 3: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Silvia Club Bicicletta
2 Tim Boundy Verdigris-Village CX
3 John Gatto
4 Eric Drummer Alberto's Sport
5 John Whipple ENZO'S Cycling
6 Ryan Gingerich
7 Mark Harms 5Nines Cycling
8 Teodoro Ramos Iron Cycles
9 Brian Parker xXx Racing
10 Newt Cole The Pony Shop
11 Nathan Gayeski Iron Cycles
12 Tom Driver Burnham Racing
13 Jared Livesey
14 Paul Kardosh Mox Multisport
15 Eric Refvik Verdigris-Village CX
16 Edwin Bagley Rhythm Racing
17 Marc Moeller Team Bicycle Heaven
18 Troy Crady Mox Multisport
19 Luke Seemann xXx Racing
20 Mark Feary The Pony Shop
21 Kansas Waugh Tenspeed Hero / J.P. Graziano
22 Richard Lenski PSIMET Racing
23 Michael Beebe Iron Cycles
24 Philippe Lunardelli Team TATI
25 Kevin Clark ROBOTS <
26 Corwin Spaetti Alberto's Sport
27 Jan Vanmieghem Union Cycling Team
28 Daniel Stefiuk SRAM Factory
29 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
30 Neil Fortner Wild Card Cycling
31 James Kime EMC2 / Elmhurst Masters
32 Michael Newman
33 Michael Bucholtz Beverly Bike/VeePak
34 Mike Palmer Half Acre Cycling
35 Michael Shea Rhythm Racing
36 Nick Diedrich
37 Richard Potter Half Acre Cycling
38 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
39 Andrew Anderson xXx Racing
40 Alfred Bryant Union
41 Chris Fellows
42 John Boggs xXx Racing
43 Jonathan Fairman
44 Michael Keach Mox Multisport
45 Jeff Rastatter Velosmith Bicycle Studio
46 Michael Jividen
47 John Ryan Alberto's Sport
48 Mike Sealey Rbikes.com / FleetTruckParts.com
49 Timothy Denman Verdigris-Village CX
50 Jason Fergurson Chicago Cuttin Crew
51 Jason Alvarado
52 Ben Miller Johnny Sprockets
53 Stephen Hoff Velosmith Bicycle Studio
54 J Timothy radcliff EMC2 / Elmhurst Masters
55 Regan Thomson
56 Alex Rams Alberto's Sport
57 Steve Biedron Mox Multisport
58 Gavin Gould
59 Lincoln Baker
60 Michael Dill
DNF Thomas Kramer Verdigris-Village CX
DNF Marie Couris Verdigris-Village CX
DNF Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 10   Cat 3: 27   Cat 4: 22   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Scalise Verdigris-Village CX
2 Bryan Rheude The Pony Shop
3 David Schrauth The Pony Shop
4 Brian Karlow ENZO'S Cycling
5 John paul Mccarthy SRAM Factory
6 Matthew Stewart Bicycle Heaven
7 Peter Rolewicz Club Bicicletta
8 Ed Bernal
9 Steel Bokhof The Pony Shop
10 Marc Moeller Team Bicycle Heaven
11 Christopher Sherpitis xXx Racing
12 Tom Sybert Velo Club Roubaix Inc
13 Dean Hewson
14 Rob Capps
15 Michael Thomas
16 Dominic Casey Iron Cycles
17 James Brady The Pony Shop
18 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
19 Mike Norman The Pony Shop
20 Frank Lofrano Verdigris-Village CX
21 Randy Myers Velosmith Bicycle Studio
22 Alex Grant The Pony Shop
23 Michael Chiang Alberto's Sport
24 Randy Koren
25 Brendan George Alberto's Sport
26 Michael Kerr
27 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
28 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
29 Mark Harris Northbrook Garner Bicycle Club
30 Will Frame
31 Michael Newman
32 Duane Higgs Verdigris-Village CX
33 Timothy Denman Verdigris-Village CX
34 Dan Mallek Verdigris-Village CX
35 Steven Ohlhaber Northbrook Garner Bicycle Club
36 Ron Cook Project 5 Racing
37 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
38 Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
39 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
40 James Siegele Team Bicycle Heaven
41 Chris Fellows
42 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks
43 Terry Mcintyre
44 Robert Paetsch Northbrook Garner Bicycle Club
45 James Obrien Alberto's Sport
46 Joseph Maxwell Flatlandia Cycling Team
47 Michael Junius Tower Racing
48 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
49 Geoffrey Sutter Vision Quest
50 John Ryan Alberto's Sport
51 Blake Schraft
52 Michael Wakeley Team Kenda presented by RACC
53 Kenneth Jurish Bicycle Heaven
54 Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
DNF Alex Brewer SKCC Australia
DNF Brian Boyle Region Racing
DNF Newt Cole The Pony Shop
DNF Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
DNF William Jackson
DNF Pat White Verdigris-Village CX
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 29   Cat 4: 22   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danny Warner Verdigris-Village CX
2 John Shull Alberto's Sport
3 David Luczynski Spin Doctor Cyclewerks
4 Vincent Boyer Verdigris-Village CX
5 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
6 James Linn December Cyclo-Cross NFP
7 Tim Homola Verdigris-Village CX
8 Scott Ross
9 Robert Garner V.C. Bikesport
10 William Waters South Chicago Wheelmen
11 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks
12 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
13 Nick Christofalos Activator Cycle Club
14 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
15 Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
16 Brian Kavanagh The Pony Shop
17 George Lambros Flatlandia Cycling Team
18 Robert Berg Tower Racing
19 Ken Hoepker Bloomington Cycle Racing Team
20 James Slauson Bicycle Heaven
21 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
22 Michael Candella Team Bicycle Heaven
23 Craig Mckenzie ABD Cycling Team
24 William Akers Team Bicycle Heaven
25 Don Mcintosh
26 Ken Schiffman Flatlandia Cycling Team
27 John Amato The Pony Shop
28 Ken Muszynski PSIMET Racing
29 Steve Louis Flatlandia Cycling Team
30 Kevin Mitchell
31 Mauro Fisher xXx Racing
32 Alex Brewer SKCC Australia
33 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
34 Thomas Johnson
35 Scott Kauth Verdigris-Village CX
36 John Jacobsen Team Mack Racing Assoc. LTD
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 13   Cat 4: 20   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee Team Bicycle Heaven
2 Albert Weigel Verdigris-Village CX
3 E Michael ozment Team Mack Racing Assn
4 Michael Kurtz Team Army-USAC
5 Julian Coupland Verdigris-Village CX
6 Walter Stoops ABD Cycling Club
7 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks
8 Edward Reed The Pony Shop
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Forest Hynes Johnny Sprockets
2 Mike Conroy Mox Multisport
3 Ian Byrd Team ROG
4 Mark Johnson
5 Eric Christ Bicycle Heaven
6 Tim Holt Tenspeed Hero / J.P. Graziano
7 Philip Szyjka Johnny Sprockets
8 Kyle Fleener Jimmy John's Racing Team
9 Gareth Reeves EMC2 / Elmhurst Masters
10 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
11 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
12 Benjamin Demong ABD Cycling Team
13 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
14 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
15 Thomas Babinski Iron Cycles
16 Brett Poulton Vision Quest
17 Alex Nemeth Tower Racing
18 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
19 Brad Dash ABD Cycling Team
20 Cliff Golz The Pony Shop
21 Jon Suyko The Pony Shop
22 Matthew Kelley South Chicago Wheelmen
23 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
24 Andre Odendaal Team Higher Gear
25 David Bowers Half Acre Cycling
26 Ezra Wardpackard
27 Tristan Whitehead xXx Racing
28 Ed Bernal
29 Adrian Redd Team Pegasus
30 Sasha Reschechtko Team TATI
31 Jeff Holland
32 Rob Capps
33 Troy Crady Mox Multisport
34 Konrad Witt ABD Cycling Team
35 Bryan Lee The Pony Shop
36 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
37 Kevin Pietka Mill Race Cyclery Racing Team
38 Trent Williams Spidermonkey Cycling
39 Bailey Newbrey ROBOTS <
40 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
41 Alan Stoughton PSIMET Racing
42 Chris Enockson Bicycle Heaven
43 Louis Fernandez Team TATI
44 James Ye Tuxedo Thunder Cycling
45 Cory Brown PSIMET Racing
46 James Kime EMC2 / Elmhurst Masters
47 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
48 Erik Eiseman
49 William Burkholder Team Mack Racing Assoc. LTD
50 Aaron Lael Wild Card Cycling
51 Chris Hammer Wheel Fast Racing
52 Matthew Paradis Team Bicycle Heaven
53 Andrew Scheyer Team TATI
54 Philippe Lunardelli Team TATI
55 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
56 Julio Jacobo KS Energy Services / Team Wisconsin
57 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
58 Sean Kennedy Johnny Sprockets
59 Justice Leppanen The Pony Shop
60 William Olderr Flatlandia Cycling Team
61 James Slauson Bicycle Heaven
62 Jeff Biedka Verdigris-Village CX
63 Derek Lewis Johnny Sprockets
64 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
65 Christopher Mcmahon
66 John Craychee Team Bicycle Heaven
67 Brion Goudreau Team Bicycle Heaven
68 Michael Keach Mox Multisport
69 Charles Rulich Flatlandia Cycling Team
70 Michael Kirby xXx Racing
71 Steve Biedron Mox Multisport
72 Gina Kenny PSIMET Racing
DNF Matt Daniel
DNF Joe Berlyoung Johnny Sprockets
DNF Mark Mccain xXx Racing
DNF Alex Rams Alberto's Sport
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 72   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Giniat
2 Brian Kulak
3 Michael Page Verdigris-Village CX
4 Fernando Barraza
5 Maxx Hall Verdigris-Village CX
6 Christopher Rodriguez
7 Andrew Schmidt Tread Head Cycling
8 Christopher Schmidt Tread Head Cycling
9 Michael Bucholtz Beverly Bike/VeePak
10 John Neal xXx Racing
11 Seyamack Afzali
12 Neil Fortner Wild Card Cycling
13 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
14 Patrick Cebrzynski xXx Racing
15 Cliff Kroening
16 Caleb Spencer PSIMET Racing
17 Shon Zeller Team Bicycle Heaven
18 Andrew Lowe Tread Head Cycling
19 Brian Piotrowski xXx Racing
20 Andy Walker ABD Cycling Club
21 Kevin Seibert
22 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
23 Matt Samples North Branch / Main Street Bicycles
24 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
25 Corwin Spaetti Alberto's Sport
26 Chris Harold Activator Cycle Club
27 Bradley Stegall
28 Brandon Ortiz
29 Karson Glass Johnny Sprockets
30 Sage Hahn ROBOTS <
31 Andre Van vuren
32 Andrew Heidel xXx Racing
33 Sam Lefebre xXx Racing
34 Scott Larson Tuxedo Thunder Cycling
35 Brett Ratner
36 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
37 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
38 Derek Oberg Verdigris-Village CX
39 William Guy Half Acre Cycling
40 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
41 Samuel Oreilly
42 Daniel Fluegel
43 Johnathan Crawford
44 Dean Frieders
45 Rt Zelm
46 Jeremy Treister Half Acre Cycling
47 Kyle French Wildcard Cycling
48 Joseph Schultz Northbrook Bicycle Club Inc.
49 Phil Fluegel
50 Robert Orlikowski
51 Eugenijus Skibarka Team UPB / ultimateprobikes.com
52 Jim Cannella ABD Cycling Club
53 Nick Wright
54 Barron Gira PSIMET Racing
55 Vicken Chalian
56 Cameron Ward Charm City Cycling LLC
57 Andy Heuser Bicycle-Heaven
58 Mark Ick
59 Rick Schopp INTENT
60 Mark Baranowski xXx Racing
61 Tom Meersman
62 Mark Witthoefft
63 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
64 John Coyle Wolverine Sports Club
65 Arthur Oneil
66 Kevin Crow
67 Eric Alexander
68 Micah Lautenbacher
69 Albert Mcmillen
70 Robert Anderson
71 Tyler Cox Kinky Llama Racing
72 Juan Victoria
73 George Keppler
74 Gary Goebel
75 John Casey Half Acre Cycling
76 Eliot R rosado xXx Racing
77 John Meyer Cycle Fitness Cycling Club
78 Chris Koller Little Ade's
79 Roderick Dejesus Tuxedo Thunder Cycling
80 Freddy Bernabe
81 Micah Ariel
82 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
83 Nathan Daugherty
84 William Akers Team Bicycle Heaven
85 Justin Lebb Iron Cycles
86 Andy Baran
87 Robert Haffey PSIMET Racing
88 Otto Hansen Team TATI
89 Ben Wuellner
90 Jonathan Markel Iron Cycles
91 Brett Obourke
92 Barry Batson
93 Jeff Franson
94 John Felke Kinky Llama Racing
DNF Ken Krebs Verdigris-Village CX
DNF Catherine Watkins Team Higher Gear
DNF Jarrod Kerkhoff Janesville Velo Club
DNF Richard Johnson ABD Cycling Team
DNF Robert Chinn Team Bicycle Heaven
DNF Steve Bast EMC2/Elmhurst Masters
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 86   Cat 5: 3   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caleb Swartz Junior Dropouts
2 Jack Warner Verdigris-Village CX
3 Juan Gonzalez
4 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
5 Danielle Krebs Verdigris-Village CX
6 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
7 Chris Heuser Team Bicycle Heaven
8 Justin Lorenz Verdigris-Village CX
9 Sumner Feary The Pony Shop
10 Solomon Treister Half Acre Cycling
11 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
12 Audrey Ernst Verdigris-Village CX
13 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks
14 Lincoln Scheer xXx Racing
15 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks
16 Eric Palmquist Cyclocrossracing.com
17 Peter Swinand Club Bicicletta
18 Savannah Van vuren
19 Collin Pendergrass Area 51 Tattoo
20 Michael Odonnell
21 Grace Goudreau Bicycle Heaven
22 Bella Schopp INTENT
23 Akira Aguila
24 Victor De avila
25 Pamela Gonzalez Bloomington Cycle Racing Team
DNF Nick Schopp Intent
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 21   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garrett Roth ISCorp Cycling Team
2 Ryan Ramirez
3 Maxx Hall Verdigris-Village CX
4 Thomas Elliott Higher Gear Chicago Cycling Club
5 Carter Kleiman Vision Quest
6 Andy Heuser Bicycle-Heaven
7 Cooper Langanis Verdigris-Village CX
8 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
9 Kellen Mulford Higher Gear Chicago Cycling Club
10 Gina Johnson Verdigris-Village CX
11 Maxwell Auerbach Higher Gear / CJDT
12 Jackson Waters south chicago wheelmen
13 Isaac Drew Verdigris-Village CX
14 Jermell Akins Blackstone Bikes
15 Katie Paradis Team Bicycle Heaven
16 Erin Paradis Team Bicycle Heaven
17 Brandon Williams Blackstone Bikes
DNF Dani Witt ABD
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 14   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Naughton
2 Peter Chrapkowski
3 Brad Keyes Carbo Rocket
4 Greg Heck
5 Russ Kuryk Iron Cycles
6 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
7 Robert Higgins Johnny Sprockets
8 Brandon Elliott Iron Cycles
9 Andy Swartz Brazen Dropouts Cycling Team
10 Joshua Arends
11 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
DNF Pat White Verdigris-Village CX
DNF Thomas Flynn
DNF Mark Johnson
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 11   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
2 Andy Clark PSIMET Racing
3 Bradley Stegall
4 Brandon Emery ROBOTS <
5 Matt Samples North Branch / Main Street Bicycles
6 Caleb Spencer PSIMET Racing
7 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
8 Carter Kleiman Vision Quest
9 Shon Zeller Team Bicycle Heaven
10 William Guy Half Acre Cycling
11 Phil Fluegel
12 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
13 Ian Ziarko rbikes.com
14 Russell Miller ROBOTS <
15 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
16 Christopher Rodriguez
17 Luther Gulseth
18 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
19 Clay Sawyer sammy's bikes
20 Cooper Langanis Verdigris-Village CX
21 Joshua Haines Tuxedo Thunder Cycling
22 Robin Forrest
23 Tony Marcianelli
24 Kevin Crow
25 Nick Johnston Bicycle Heaven
26 Steve Bast EMC2/Elmhurst Masters
27 Michael Eastway
28 Rick Schopp INTENT
29 Jason Knight Team Bicycle Heaven
30 Gene Flanagan
31 Andre Van vuren
32 Johnathan Crawford
33 Eric Alexander
34 Steve Hardman PSIMET Racing
35 Isaac Drew Verdigris-Village CX
36 Jon Labok
37 John Lorenz PSIMET Racing
38 Caleb Drew
39 Kevin Brown
40 John Rutkowski Sammy's Bike
41 Cameron Ward Charm City Cycling LLC
42 Mark Witthoefft
43 Brett Ratner
44 Dmitri Sandbeck
45 Adam Pah Tuxedo Thunder Cycling
46 Robert Anderson
47 Chris Koller Little Ade's
48 Robert Chinn Team Bicycle Heaven
49 Tom Keller Bloomington Cycle Racing Team
50 Jon Smail
51 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
52 Jon Schratz Pedal & Spoke LTD.
53 Jaun Van vuren Bee Line Construction
54 Scott Aitchison
55 Jessica Whiton
56 Sean Seamon
57 Jon Burmeister
58 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
59 Annette Stahelin Half Acre Cycling
60 Brian Dunlavy
61 John Conley
62 Chris Reed
63 Jennifer Groen Half Acre Cycling
64 Dan Kalny
65 Donald Van horn tempo velo
66 Maalik Gardner Blackstone Bicycle Works
67 Aaron Johnson
68 Robert Hocking EMC2 / Elmhurst Masters
69 Russ Hoefer Team Higher Gear
70 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
71 Roderick Dejesus Tuxedo Thunder Cycling
72 Patrick Jenkins
73 Chris Willard Blackstone Bicycle Works
74 Kevin Whitford CDW
75 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
76 Robert Curtis PSIMET Racing
77 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
78 Kevin Mcgillen
79 Paul Wollenberg Bicycle Heaven
80 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
81 Lj Rutkowski sammy's bikes
82 Scott Van maldegiam Giant Cycling Team
83 Chris Van camp
84 Ken Massett
85 Timothy James
86 Lincoln Scheer xXx Racing
87 Tiber Scheer
88 Eric Heuser Team Bicylcle Heaven
89 Peter Swinand Club Bicicletta
90 Kyle Kalny
91 Andy Ho
DNF Justin Lebb Iron Cycles
DNF John Orleans
DNF Nathan Daugherty
DNF Richard Johnson ABD Cycling Team
DNF Mark Calvert
DNF Stephen Drew
DNF James Hoefer Team Higher Gear
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 73   Cat 5: 7   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marne Smiley Bob's Red Mill
2 Emma Swartz Junior Dropouts
3 Jessica Hill The Pony Shop
4 Alyssa Severn My Wife Inc
5 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
6 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
7 Kimberly Thomas Fusion / LIVESTRONG
8 Lindsay Knight Team TATI
9 Wendy Gaddey Alberto's Sport
10 Katie Tomarelli Kinky Llama Racing
11 Katie Mann Team TATI
12 Marie Couris Verdigris-Village CX
13 Lisa Johns
14 Nancy Heymann Higher Gear Chicago Cycling Club
15 Kristina Young Team TATI
16 Lindsay Freeborn Team Bicycle Heaven
17 Catherine Watkins Team Higher Gear
18 Rachael Gatto Twin Six
19 Gina Kenny PSIMET Racing
20 Eleanor Blick Johnny Sprockets
21 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling
22 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
23 Erica Gaddy Half Acre Cycling
24 Jamie Gavinsmyth Chicago Cuttin Crew
25 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
26 Vanessa Buccella Half Acre Cycling
27 Amy Weik
28 Jerel Lynn waide Bob's Red Mill Cyclocross
DNF Emily Shull Alberto's Sport
Finishers: Cat 2: 8   Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tricia Fleischer
2 Jessica Whiton
3 Ashley Korol Team Bicycle Heaven
4 Kelly Lein xXx Racing
5 Jennifer Groen Half Acre Cycling
6 Annette Stahelin Half Acre Cycling
7 Nicole Falk Half Acre Cycling
8 Rachel Baber
9 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
10 Ellen Ryan xXx Racing
11 Jenna Rutkowski Sammy's Bike
12 Colleen Hughes Team TATI
13 Carrie Smith
14 Monica Rice
15 Mara Baltabols Team Bicycle Heaven
16 Christine Tejada
17 Sheena Enriquez Team TATI
18 Allison Peck
19 Erica Scott KS Energy Services / Team Wisconsin
20 Erica Chianese Half Acre Cycling
21 Laurie Chipps Half Acre Cycling
22 Hanna Goc Team TATI
23 Kathryn Maser Kinky Llama Racing
24 Anne Barnes
25 Elizabeth Markel Iron Cycles
26 Kimberly Carlson
27 Annie Byrne Half Acre Cycling
28 Natalie Pendergrass
29 Ellie Thompson
30 Jeannie Ryan Alberto's Sport
31 Brenda Culver
32 Jennifer Wilson Kinky Llama Racing
33 Brenda Vanhorn
34 Stewart Chapman Spidermonkey Cycling
35 Theresa Slauson Bicycle-Heaven
36 Kaitlyn Bowden
37 Katie Casey
38 Yasmeen Schuller
DNF Maria Larkin Chicago Cuttin Crew
DNF Erica Schwanke
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 38   Cat ?: 1