Log In
Orchard Cross at Applecrest Farms • Oct 28 2012
Series: Zank SS 2012
5.5
4.1
4.3
4.5
3.6
Overcast, 51 degrees, wind 12 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.5
Beers
4.1
Moisture
4.3
Accel
4.5
Tech
3.6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Thorp Acidotic Racing 0:39:55.3
2 Michael Baker C4/Cape Cod Racing 0:40:25.9
3 Max Judelson Giant Cycling World Boston 0:40:34.4
4 Greg Indruk MVCX/Goodales Bike Shop 0:40:34.5
5 Nicholas Kirsch Mad Alchemy / Verge Grassroots 0:41:03.6
6 Christian Page NorEast Cycling 0:41:05.9
7 Weston Forsblad Gus's Raleigh New England 0:41:27.7
8 Tim Doolittle New England Athletic Cyclocross 0:41:42.0
9 Christopher Yankopoulos MVCX/Goodales Bike Shop 0:41:49.1
10 Joshua Burgel NEMBA Racing 0:42:10.7
11 Daniel Cariolo STAMPEDE! 0:42:34.0
12 Seth Ustaitis MVCX/Goodales Bike Shop 0:42:44.2
13 Brad Keller Mad Alchemy / Verge Grassroots 0:42:50.8
14 Nic Arney 0:43:11.2
15 Brendan Mulvey C4/Cape Cod Racing 0:43:11.3
16 Jay Curry Comprehensive Racing/Salem Cycl 0:43:11.5
17 Adam Kline Team JRA Cycles 0:43:26.5
18 Devin Frederick 0:43:32.6
19 Travis Kroot Base36/SMCC/Gorhambike 0:43:43.8
20 Matthew Lord Jewett Farms Racing 0:43:45.8
21 Dan Cooper Comprehensive Racing/Salem Cycl 0:43:46.6
22 Danny Taffe 0:43:53.3
23 Eric Baumann Stampede! 0:43:58.4
24 Pierce Matthew 0:43:59.5
25 Adrian Cote Blue Steel Cyclery 0:44:02.1
26 Andy Weigel 0:44:17.2
27 Robert Rolsma Essex County Velo (ECV) 0:44:23.8
28 Jason Massa Blue Steel Cyclery 0:44:36.0
29 Ackerman Zac the pool doctor 0:44:48.7
30 Brian Cole Cyclegenic Euphoria 0:44:55.9
31 James Davis 0:44:59.8
32 Donald Foster Noreast Cycling 0:45:22.3
33 Jay Bartlett HUP United 0:45:29.5
34 Timothy Sekelsky Riverside Racing CX 0:45:30.8
35 Stephen Furrer C4 Racing 0:45:31.1
36 Jeff Lukach 0:45:49.4
37 Shaun Mccarthy Slouch Racing 0:45:58.5
38 Richard Batten Minuteman Road Club 0:46:01.4
39 Josh Kapp Rippers 0:46:01.7
40 Ted Berg STAMPEDE! 0:46:05.7
41 Kenneth Wiley Claremont Cycle Depot Bike Club 0:46:05.7
42 Matthew Harlow 0:46:46.2
43 Jason Bailey Jewett Farms and Company Racing Tea 0:46:59.3
44 Justin Walker Walker stables 0:47:11.2
45 Chris J. Dunn acidotic RACING 0:47:19.8
46 Aaron Mcmorran 0:47:27.9
47 Kevin Church 0:47:40.4
48 Jarrad Warner MVCX Goodale's Bike Shop 0:47:48.2
49 Doran Abel minuteman road club 0:47:57.9
50 Christopher Borgatti Riverside Racing 0:48:02.2
51 Todd Wagner NorEast Cycling 0:48:07.5
52 Tom Rogers Monadnock Cycle Club 0:48:11.3
53 Bradley Varney nhcc 0:48:16.9
54 Adam Vaccaro 0:48:18.5
55 Heal Chris Gnomies 0:48:20.4
56 Keith Wick ENdurance Nation 0:48:38.3
57 Andrew Hubert 0:48:38.5
58 Eric Papetti NEBC p/b Cycle Loft 0:48:43.6
59 Chris Roseberry 0:48:58.8
60 Zachary Abuza ECV 0:49:02.0
61 Kyle St. laurent 0:49:04.1
62 Jason Gori Jewett Farms & Co Racing Team 0:49:07.1
63 Jeffrey Sarra 0:49:07.4
64 Timothy Mayo 0:49:14.0
65 Dan Mccombs 0:49:25.4
66 Grant Halsey Cyclocrossracing.com 0:49:39.1
67 Chris Housley 0:49:48.0
68 David Loszewski HUP United 0:49:48.4
69 Welsh Don 0:50:30.6
70 Brandon Holden NEBC p/b Cycle Loft 0:50:48.1
71 Eric Lovering Chainline cycles 0:50:48.2
72 Rich Matthes 0:50:48.2
73 Dan Houston 0:50:48.9
74 Owen Robbins Geekhouse Bikes 0:50:48.9
75 Chris Latimer Gus' Bike Shop 0:50:48.9
76 Steven Endres 0:50:48.9
77 Andy Demotses NorEast/Slouch 0:50:49.0
78 Robbie Jenkins 0:50:49.0
79 Shaun Leclaire MVCX 0:50:49.0
80 Jonathan Hornbeck 0:50:49.0
81 Sean Beaudoin MVCX 0:50:49.0
82 Seth Lincoln 0:50:49.1
83 Karl Geib Portland Velo Club 0:50:49.1
84 Alan Pimentel jr. NOREAST CYCLING
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 52   Cat 5: 4   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Aittaniemi 0:28:09.2
2 Mikko Aho
3 Max Durham CCB Racing
4 Alec Perrotti JRA Cycles
5 Morgan Sawyer HK2
6 Connor Cox
7 Kevin Stacey
8 Shane Justice
9 Benjamin Buchheit QuadCycles
10 Ryley Mosher Wheel Works
11 Charley Abuza
12 Luc Lafond NEBC pb/Cycleloft
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Gray 0:38:15.3
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elyse Scott Claremont Cycle Depot 0:21:09.9
2 Madeline Zygmont Girls First 0:21:11.7
3 Gabrielle Czerula 0:25:16.0
4 Ella Dishong 0:26:59.6
5 Allison Stacey 0:27:46.4
6 Dominick Frank 0:27:47.0
Finishers: Cat 4: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Pare Minuteman Road Club 0:38:05.6
2 Jason Devarennes Team Seven Cycles / HUP United 0:39:18.8
3 Kevin Justice Grace Skis 0:39:18.9
4 Gregory Brown CAPE COD RACING C4 0:39:19.0
5 Pierre Gervez alpine clinic 0:39:23.8
6 Daniel Donovan Essex County Velo (ECV) 0:40:10.5
7 Joe Wignall Team Seven Cycles 0:40:15.8
8 Eric Wemhoff NEBC p/b Cycle Loft 0:40:32.2
9 Pete Buletza 0:40:44.6
10 Nathaniel Smith OA / Cycle Mania / PBMC 0:41:02.3
11 Alan Pimentel jr. NOREAST CYCLING 0:41:09.8
12 Colin Berry Gus' Bike 0:41:13.3
13 Josh Araujo Geekhouse Bikes 0:41:20.2
14 Stefan Wawersik Minuteman Road Club 0:41:22.7
15 James Hall Blue Steel Cyclery 0:41:27.3
16 Scott Wilson Comprehensive racing/salem cycl 0:41:28.9
17 Rich Zachary Cyclocrossworld.com 0:41:29.0
18 Chris Mckernan Essex County Velo 0:42:04.1
19 Seth Haskell Raleigh/Gus's North East CX 0:42:06.2
20 David Patnaude Minuteman Road Club 0:42:47.2
21 William Harrington iii ESSEX COUNTY VELO 0:42:56.9
22 Michael Murphy Essex County Velo (ECV) 0:43:06.4
23 Paul Jobin Blue Steel Cyclery 0:43:07.7
24 John Young Danielson Adventure Sports 0:43:12.9
25 Andrew Cooper 0:43:36.0
26 Mike Golay Hup United 0:44:13.1
27 Stewart Dawson Hup United 0:46:54.8
28 Aaron Hovde 0:47:03.8
29 Roger Cadman Newbury Comics /High&Mighty Bee 0:47:30.0
30 Ryan Twomey 0:48:35.9
31 Oscar Yeh QUADCYCLES
32 Andy Demotses NorEast/Slouch
33 Edward Atwell
34 David Lafond NEBC p/b Cycleloft
35 Damus Aaron
Finishers: Cat 3: 16   Cat 4: 17   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alan Starrett Bikeman.com 0:45:13.8
2 Andy Gould Blue Steel Cyclery 0:45:19.2
3 Curtis Boivin cyclocrossracing.com 0:45:32.8
4 Peter Sullivan Ata Cyle Fit Lab 0:45:53.3
5 Matt Mitchell 545 Velo 0:46:13.6
6 Jon Bernhard CCB Racing 0:46:34.8
7 David Peters 0:46:57.8
8 Eric Follen Maine Coast Cycling Club 0:47:04.2
9 Nicholas Czerula Cyclocrossracing.com 0:47:28.6
10 Paul Cox 0:47:59.3
11 Jerry Chabot 0:48:22.8
12 Carl Ring Alpine Clinic Racing-Team Seven 0:48:57.5
13 Brian Irwin MMSC/Metropolitan Music 0:50:07.6
14 Christopher Ragusa 0:51:49.8
15 Christopher Plummer Skratch Labs 0:55:29.2
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Millett Riverside Racing 0:46:18.4
2 John Mosher Wheelworks Racing 0:46:25.3
3 Geoff Mcintosh Corner Cycle 0:47:22.8
4 Kevin Buckley Bikeman.com 0:47:31.5
5 Bob Bisson 0:47:47.7
6 Timothy Young NorEast Cycling 0:47:52.5
7 Tyler Munroe CCB/Volkswagen 0:48:00.6
8 David Stacey BOB CYCLING 0:48:32.4
9 Derek Griggs Recycled Sports 0:48:38.5
10 Keith Button CCB racing 0:48:54.4
11 Charles Bourdages Noreast Cycling 0:48:58.7
12 Paul Weiss OA/Cyclemania Masters Cycling T 0:49:03.4
13 Christopher Burke CyclocrossRacing.com/Providence 0:49:24.6
14 Jr" "perrotti Richard JRA Cycles
15 Carl Wittig bikebarnracing 0:50:29.3
16 Steven Lehmann Sunapee/Continental Paving/Buchikas 0:51:13.3
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 11   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Mcgrath NEBC p/b Cycle Loft 0:40:37.7
2 Mike Kavanaugh Mad River Riders 0:40:53.9
3 John Buchheit QuadCycles 0:41:00.4
4 John Plump QuadCycles 0:41:06.7
5 Brian Mcinnis JRA Cycles 0:41:20.3
6 Matt Williams IF Grassroots/circle69 0:41:22.4
7 Robert Blinn BLUE STEEL CYCLERY 0:41:50.0
8 Bruce Schwab OA/Cyclemania 0:41:50.9
9 Paul Debitetto Minuteman Road Club 0:41:51.1
10 Thomas Hurley BikebarnRacing.com 0:41:52.8
11 Jack Hayden ECV - Essex County Velo 0:42:00.1
12 Paul Vogel Carpe Diem CC 0:42:23.5
13 George Benington OA/Cyclemania 0:42:25.1
14 Stuart Beaulieu Essex County Velo 0:42:35.9
15 James Paterson Spin Arts 0:42:52.8
16 John Karod Bikeman.com 0:43:00.1
17 Mark Lovejoy NEBC p/b Cycle Loft 0:43:00.1
18 Steve Mcgrath NorEast Cycling 0:43:05.9
19 Rick Mackie SLIJK velo club 0:43:09.0
20 Andrew Sawyer 0:43:17.1
21 Corcoran Tim 0:43:17.4
22 Eli Levine Hup United 0:43:33.7
23 Tom Scontras Big Chair 0:43:43.8
24 Michael Bloom B.O.B. Cycling-Goodale's-Speed 0:43:44.1
25 Edward Dishong NHCC 0:44:08.1
26 Todd Savage Minuteman Road Club 0:44:09.2
27 Bob Threeton NorEast Cycling 0:44:11.9
28 John Coscra 0:44:53.3
29 Adam Walton NEBC p/b Cycle Loft 0:45:15.2
30 Tom Rogers Monadnock Cycle Club 0:45:23.4
31 Sam Aldridge NHCC / velo belknap 0:45:46.8
32 Shawn Mc carthy essex county velo 0:45:49.8
33 Stuart Olsen 0:46:05.7
34 Timothy Metzger Raleigh Bicycles / Gus' Bike Sh 0:46:09.3
35 Joe Rapuano Essex County Velo 0:46:26.5
36 John Hawkes Essex County Velo 0:46:36.5
37 Bill Papp Essex County Velo 0:46:49.9
38 Kurt Edmonds
39 Daniel Sullivan MacGregors
40 Kevin Maloney
41 Jeff Murray Journeyman Cycling
42 George Griffin SLIJK! Velo Club p/b Woody's Cy
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 17   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Curley Spin Arts Cycling Team 0:48:47.7
2 Tom Stevens 0:50:35.0
3 John Adamik Riverside Racing 0:50:43.2
4 Gary Passler Riverside Racing 0:51:03.3
5 David King Essex County Velo 0:52:25.0
6 Jeff Tripp 0:52:34.6
7 George Gagnon BLUE STEEL CYCLERY 0:53:01.0
8 David Leedberg Spin Arts 0:54:09.9
9 Bob Roldan CCC Keltic Construction/Zanes C 0:54:10.2
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Donald Foster Noreast Cycling 0:44:39.0
2 Ron Hines 0:44:54.0
3 Donald Crowell Blue Steel Cyclery 0:45:14.4
4 Jerry White BLUE STEEL CYCLERY 0:45:34.6
5 Lawrence Purtill Cox/W.E.Stedman Cycling 0:47:26.7
6 Carl Brown CCB Racing 0:47:29.2
7 Marc D'amour Cycle Smart 0:48:32.9
8 Rick Hardy 0:48:37.3
9 Michael Maguire
10 Bruce Kapsten Pinnacle Bicycle Works / Cycloc
11 David Holmander Blue Steel Cyclery
12 Jeff Lattimer
13 Jeffrey Proctor The Velo Resource
14 David Reed Mystic Velo Club/NEMCA
15 Bruce Abbey
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 8   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Sousa B2C2/BOLOCO 0:47:32.9
2 Steven Hopengarten GREEN LINE VELO Driven by ZipCa 0:47:48.9
3 Andrew Clemence Boston Bicycle School 0:47:57.3
4 Oscar Jimenez Ride Studio Cafe 0:48:04.5
5 Ian Lambe CYCLOCROSSWORLD.COM 0:48:05.3
6 Brian Coate B2C2 p/b BOLOCO 0:48:12.1
7 Scott Rosenthal Zanconato Racing 0:48:12.2
8 Gregory Jancaitis Riverside Racing 0:48:27.8
9 Abel Tomkinson Hup United 0:48:36.5
10 Michael Johnson Geekhouse Bikes 0:48:41.3
11 Benjamin Grenier Rainbow Bicycle 0:48:45.6
12 Evan Cooper Embrocation Cycling Journal 0:49:04.3
13 Michael Dore SLIJK velo club p/b Woody's Cyc 0:49:19.5
14 Littlefield Ryan Ryan's Plumbing 0:49:33.3
15 Daniel Fitzgibbons GREEN LINE VELO driven by Zipcar 0:49:41.2
16 Philip Stango STAMPEDE! 0:49:46.2
17 Dan Barrett Threshold Cycling 0:49:54.4
18 Matt Aumiller Broadway Bicycle School / Igleh 0:50:33.0
19 Eric Whewell Comprehensive Racing / Salem Cy 0:50:43.2
20 Sean Savignano Rainbow Bicycle/The Local Grind 0:50:43.6
21 Jeffrey Fisher OA/CycleMania 0:50:44.4
22 Ericade Rivera 0:51:00.9
23 Christian Page NorEast Cycling 0:51:06.5
24 Lucas Provost Sea Sports/Cape Cod Mountain Bi 0:51:06.6
25 Christopher Gagne 0:51:07.5
26 Cory Lafleur BONK! Support 0:51:47.4
27 Patrick Twomey Seaside Cycle 0:52:00.2
28 John Grenier Clif Bar/ Pactimo 0:52:13.8
29 Ryan Burnham Riverside Racing 0:52:14.1
30 Dan St. germain Geekhouse Bikes 0:52:16.2
31 Brian Thiel SLIJK velo club p/b Woody's Cyc 0:52:47.5
32 Nicholas Maggiore Newbury Comics/High&Mighty Beer 0:53:09.2
33 Chris Gendron Ryan's Plumbing 0:53:19.8
34 Alan Pimentel jr. NOREAST CYCLING 0:53:31.6
35 Matt Kmiec NHCC 0:54:00.7
36 Dillon Lucier 0:55:29.4
37 Joel Orkin-Ramey Landry's Bicycles 0:55:29.4
38 Thomas Gemelli 0:55:29.4
39 Ted Mitchell 0:55:29.5
40 Brad Osgood 0:55:29.6
Finishers: Cat 3: 25   Cat 4: 13   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Mcnicholas 0:59:13.7
2 Matthew O'keefe 1:00:47.5
3 Jonathan Anderson Essex County Velo 1:00:50.0
4 Michael Wissell B2C2 p/b Boloco 1:01:34.9
5 Benjamin Padilla 1:02:05.0
6 Chad Young 1:02:49.9
7 Jesse Quagliaroli Expowheelmen 1:03:22.1
8 Cary Fridrich 1:03:40.3
9 Ian Schon B2C2 1:03:52.1
10 Chris Field ECV 1:04:31.4
11 Sean Pantellere STAMPEDE! p/b Budd Bike Works 1:04:32.1
12 Edward Uhring 1:04:46.6
13 Joshua Friedman The Devil's Gear Bike Shop/New 1:05:01.9
14 Stephen Pierce Embrocation Cycling Journal 1:05:02.0
15 Greg Whitney 1:05:51.8
16 Joshua Lehmann 1:07:03.6
17 Evan Cooper 1:07:54.8
18 Jona Moly 1:07:55.0
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Rowell NEBC p/b Cycle Loft 0:38:42.5
2 Curtis Boivin cyclocrossracing.com 0:39:17.1
3 Christopher White 0:40:25.0
4 Jeff Walker Crankskins.com 0:40:37.9
5 Abel Tomkinson Hup United 0:41:29.4
6 Derek Griggs Recycled Sports 0:41:42.6
7 Matt Aumiller 0:42:41.0
8 Littlefield Ryan Ryan's Plumbing 0:42:52.9
9 Steven Lehmann Sunapee/Continental Paving/Buchikas 0:42:58.2
10 Brian Bigelow BOB 0:42:58.5
11 Brian Irwin 0:43:45.9
12 Edward Parsons 0:43:56.3
13 Thomas Gemelli 0:46:25.5
14 Chris Gendron Ryan's Plumbing 0:46:51.8
15 Kevin Church 0:47:05.2
16 Ben Dobrow 0:48:06.1
17 Kendall Wallace 0:48:06.2
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 8   Cat 4: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sheila Vibert Sunapee Racing Team 0:44:10.7
2 Katina Walker Crankskins.com 0:45:18.3
3 Cathy Rowell Blue Steel Cyclery 0:46:39.4
4 Allison Snooks 0:46:49.4
5 Teri Carilli Essex County Velo 0:48:32.4
6 Clara Kelly 0:48:34.9
Finishers: Cat 3: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fiona Land Essex County Velo 0:36:47.9
2 Starr Walker New England Athletic 0:37:26.2
3 Kristin Beville Newton 0:37:52.2
4 Milica Wren STAMPEDE! 0:38:46.9
5 Elizabeth Kazimer C4/Cape Cod Racing 0:39:35.5
6 Nicole Yeh QuadCycles 0:40:10.7
7 Cindy Mcnett Portland Velo Club 0:40:20.2
8 Cori Dahlstrom Raleigh/Gus' Bike 0:40:24.6
9 Erin Holmes Gus'/Raleigh 0:40:27.7
10 Sheri Hampshire JRA Cycles 0:41:17.6
11 Linda Shelburne Cape Cod Racing/C4 0:41:21.9
12 Olivia Macdonald 0:42:17.0
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roni Vetter Blue Steel Cyclery 0:35:42.3
2 Jane anna Chapman QuadCycles 0:35:56.9
3 Andrea Cox CCB Racing 0:36:00.4
4 Diane Conway Raleigh Bicycles/Gus' Bike Shop 0:37:03.7
5 Dara Kiese CRCA/Radical Media 0:37:56.9
6 Katherine Brown Riverside Racing 0:38:19.2
7 Sarah Harrington Essex County Velo 0:38:19.8
8 Sally McInnis JRA Cycles 0:38:31.5
9 Erin Brennan 0:38:44.5
10 Gagnon Kathleen BLUE STEEL CYCLERY 0:38:48.4
11 Elizabeth Hall acidotic RACING 0:39:16.0
12 Martha Wilson 0:40:03.7
13 Olivia Lord Jewett Farms Racing 0:41:06.6
14 Nancy Hatfield 0:41:51.9
15 Julie Jenkins team riverside 0:42:37.0
16 Laura Kernan SLIJK velo club p/b Woody's Cyc 0:42:48.6
17 Sarah Chapman Riverside 0:42:51.0
18 Corrine Schlabach 0:42:54.0
19 Faith Moynihan 0:45:03.5
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 8   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anna Barensfeld 0:41:51.5
2 Sheila Vibert Sunapee Racing Team 0:41:53.8
3 Catherine Sterling Bikeman.com 0:41:57.4
4 Sally Annis pedalpowertraining.com 0:42:16.5
5 Kathleen Lysakowski 0:42:19.0
6 Marian Jamison smith LadiesFirst Racing 0:43:21.3
7 Karin Holmes Riverside Racing 0:43:57.5
8 Karen Tripp BLUE STEEL CYCLERY 0:43:57.9
9 Stephanie Wetzel Paradise Racing 0:44:15.3
10 Nancy Labbe-giguere LadiesFirst Racing 0:44:24.9
11 Cait Dooley Geekhouse Bikes 0:44:41.9
12 Kathy Sarvary Blue Steel Cyclery 0:44:58.2
13 Victoria Gates J.A.M. Fund / NCC / Vittoria 0:45:03.1
14 Ana Sirianni HUP United 0:45:05.6
15 Nicole Cyr Portland Velo Club 0:45:08.5
16 Michele Satrowsky Essex County Velo 0:45:33.8
17 Melissa Lafleur BONK! Support 0:46:09.3
18 Lauren Kling 0:47:07.8
19 Sherri Curcuru 0:47:54.5
20 Ilana Knopf 0:48:07.7
21 Laura Kozlowski 0:48:08.0
22 Clara Kelly 0:49:56.3
23 Michele Smith Hup United 0:51:57.1
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 13