Log In
GPTB #1: David Douglas CX #1 • Sep 1 2012
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5
2
4.6
3.9
4.1
Clear, 64 degrees, wind 7 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5
Beers
2
Moisture
4.6
Accel
3.9
Tech
4.1
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Trammell Hapi-Go!
2 Thomas Royce The Spokesmen
3 Julian Lawrence
4 Jason Ladwig
5 Nathaniel Wells
6 Souk Soulinthone Team Zendoughnut
7 Rob Felt
8 Sean Carlime
9 Grant Rochelle
10 Johnathan White Portland Velo
11 David Williams
12 Ethan Fuld
13 Michael Graham
14 Quasar Bennett Bull Run Distilling/Team CycleOne
15 Joseph Lindkugel
16 Morelo Heredia Camas Bike and Sport
17 Danny Pettit
18 Emanuel Mcgladrey
19 Dennis Starkey
20 Eugene Ezman
21 Stephen Carter The Spokesmen
22 Steve Simonson
23 Richard Mckee
24 Zachary Goude
25 Jeffrey Stanley
26 Jeb Hendrix
27 Derek Wolfe SWEAT360
28 Jason Shaffer
29 Neil Young
30 Jeff Dreiling
31 Colin Ross Portland State University
32 Michael Gilbert
33 Charles Donaldson ii Hapi-Go!
34 Nathan Skidmore
35 Ryan Horwood
36 Steve Corrie
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alayne Rowan Sweetpea Ladies Auxiliary
2 Michelle Johnson
3 Pj Houser
4 Michelle Week
5 Emily Goodman
6 Sandrine Ganry
7 Lindsey Kuipers
8 Leilani Bentley
9 Robin Stancliff SWEAT360
10 Shawna Whitton Beermongers Cycle Club
11 Effie Siverts
12 Anna Ryan Human Powered
13 Ali angle Formiller Sweetpea Ladies Auxiliary
14 Courtney Stella
15 Rose-ann Stark Sprout Cycles/Lucky Lab
16 Stephanie Stauber Beermongers Cycle Club
17 Brooke Ziehnert
18 Sandra Krueger Oregon Bike Shop Racing Team
19 Terra Brown
20 Jill Weir
21 Holly Hamness Sprout Cycles/Lucky Lab
DNF Pj Houser
Finishers: Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Trebon
2 Carl Decker Giant Factory Off Road Team
3 Shannon Skerritt
4 Michael Benno Veloce Racing powered by Smith &
5 Walton Brush
6 Jesse Luckett Cyclepath Racing
7 Alex Wentz Team Oregon presented by Laurelwood
8 Gabriel Linn Trusty Switchblade
9 Jeremy Dunn
10 Brett Luelling Portland Bicycle Studio
11 Nat Johnson Green Submarine Records
12 Ben Guernsey Trusty Switchblade
13 Ryan Garner
14 Sean Corey Trusty Switchblade
15 Ken Reed Green Submarine Records
16 John Lin Hammer Velo
17 Greg Adams Cyclepath Racing
18 Matt Fox Silverado Gallery/Sunnyside
19 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
20 Ken Benderly Rebound/Tireless Velo
21 William Laubernds Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Ryan Mauk Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 4   Cat 4: 3   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Russell bicycleattorney.com
2 Aaron Lee Staccato Gelato/Bartonpdx.com
3 David Sterry Green Submarine Records
4 Blair Galen
5 Shawn Cecotti Team Oregon presented by Laurelwood
6 Jordan Norris Joe Bike
7 Dustin Miller Buy Local Cycling
8 Christian Reed Green Submarine Records
9 Matthew Crampton
10 Josiah Zukowski
11 Todd Stewart
12 Dominic Gerbo Staccato Gelato/Bartonpdx.com
13 Andrew Morphis Beermongers Cycle Club
14 Jon Deleonardo Hammer Velo
DNF Samuel Jackson Beermongers Cycle Club
DNF Troy Sexton
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Heddy Joe Bike
2 Cullen Guinn Joe Bike
3 Eric Gushurst Team Oregon presented by Laurelwood
4 Ian Kenny
5 Jack Olsen
6 John Gill Team Oregon presented by Laurelwood
7 Erik Denninghoff DNR Cycling
8 Cristian Fuentes Team Western Bike Works
9 Bradley Buselli Oregon Bike Shop Racing Team
10 Peter Blenkiron
11 Mark Holden Oregon Bike Shop Racing Team
12 Jonathan Kuipers Team S+M
13 Patrick Hultgren
14 Soren Clark
15 Sean Mcghee Team Lazy Tarantulas
16 Brian Wielenga
17 Bill Klingler Beermongers Cycle Club
18 Justin Zimmerman Team Oregon presented by Laurelwood
19 Ryan Marquardt
20 Maxwell Merkle
21 Jackson Brosheur
22 Todd Davis
23 Kyle Morris Therapeutic Associates PDX Cycling
24 Rolland Hayden
25 Brennan Gilbert
26 Robert Bennion Sunset Cycles
27 Patrick Reedy
28 Brian Hart jr. Hapi-Go!
29 Robert Axel anderson
30 Chris Roberts
31 Brian Hart sr Hapi-Go!
32 Blaine Krueger Oregon Bike Shop Racing Team
33 Scott Smith
34 Mg Smith Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
35 Brian Stalnaker CAPA-Soraz Racing
36 Jerome Leedy CAPA-Soraz Racing
37 Willem Bakker
38 Dan Saunders
39 John Bennion Sunset Cycles
40 Tim Kalimanis
41 Yutaka Yokote Capitol Velo
DNF Jeremy Nchols
DNF Maddie Chaves
DNF Scott Trautman Camas Bike and Sport
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tony Dirks Rogue
2 Jon Pearson Therapeutic Associates PDX Cycling
3 Todd Stryker The Spokesmen
4 John Lombard Team Oregon presented by Laurelwood
5 Brian Malloy
6 Andrew Hayes Rogue
7 E.j. Anderson
8 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo
9 Damon Schaefer
10 Matt Niles
11 Spencer Bohaboy Showers Pass
12 Mike Reddig Camas Bike and Sport
13 David Rick
14 Pete Mersereau Team Oregon presented by Laurelwood
15 James Thompson
16 Adam Tate
17 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
18 Todd Hubbell Portland Velo
19 Philip Meyrick
20 Tyse Van luik
21 Andrew Kaylor
22 Jay Ternberg
23 Todd Mitchell
DNF Dave Wrast The Spokesmen
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Beard
2 Erik Hahn Beaverton Bicycle Club
3 Killian Bailey Beaverton Bicycle Club
4 Emerson Webb Beaverton Bicycle Club
5 Brian Hart jr. Hapi-Go!
6 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club
7 Carson Westberg WebCyclery.com
8 Brandon Ortiz Hapi-Go!
9 Quinlan Mcintire
10 Ryder Uetrecht WebCyclery.com
11 Jacob Schoolfield
12 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club
13 Paul Furst Camas Bike and Sport
14 Ian Panoscha
15 Zachary Murphy
16 Harry Cobban
17 Jack Nelson Portobello-A Better Cycle
18 Zach Durst
19 Jakob Stoller
20 Parker Green Beaverton Bicycle Club
DNF Keenan Reynolds
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 4   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julia Schobben
2 Sharon Hart Hapi-Go!
3 Susannah Hart Hapi-Go!
4 Marisa Reid
5 Jennelle Holmes WebCyclery.com
6 Annie Jamison
7 Nora Panoscha
8 Elizabeth Mcknight Team Western Bike Works
9 Juliana Smith Hammer Velo
10 Janessa Wilson Camas Bike and Sport
11 Isabella Jacobs bicycleattorney.com
12 Katie Castle
13 Aubrey Ellerbruch
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Murray Carlisle Rebound/Tireless Velo
2 Michael Girard Portland Velo
3 John Droege Filth and Fury
4 Matt Schwartz
5 Gabe Doebler
6 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
7 Jeff Boehlke The Spokesmen
8 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club
9 Andy Leritz Team S+M
10 Jay Rishel
11 David Pryor
12 Mike Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
13 Cesar Villanueva
14 Jay Wisowaty Sprout Cycles/Lucky Lab
15 Steve Williams Buy Local Cycling
16 Matt Savage Trusty Switchblade
17 Larry Chow Portland Velo
18 Daniel Gonzalez Team S+M
19 Rick Metz bicycleattorney.com
20 Curtis Loeb Hammer Velo
21 Matt D'elia Portland Velo
22 Michael Choate Team Oregon presented by Laurelwood
23 Christopher Smith Hammer Velo
24 Luke Sosnowski
25 Derek Mccammon Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Brian Schiller Guinness Cycling Team
27 David Rasca Buy Local Cycling
28 Ted Lamb Rebound/Tireless Velo
29 Todd Sprague StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
30 Tony Curtis The Spokesmen
31 Chris Brannen Team S+M
32 Rob Russell SWEAT360
33 James Braun
34 Roger Meier Cyclepath Racing
35 Chad Butler Hapi-Go!
36 Paul Formiller Portland Velo
37 Jeffrey Brock Existential Velo
38 Trig Rogers bicycleattorney.com
39 Ile Powell Team S+M
40 Amit Kobrowski
41 David Dezellem Ironclad Performance Wear
42 Michael Dehner
43 Mark Widlund The Spokesmen
44 Salvatore Bondi Portland Velo
45 Craig Broberg HPC/RPM Mortgage
46 Scott Mcknight Team Western Bike Works
47 Sasha Lacey Portland Velo
48 Abram Hernandez Beermongers Cycle Club
49 Kyle Stancliff SWEAT360
50 Sean Reynolds
51 Eddie Wang River City Bicycles
52 Drew Coleman Hammer Velo
53 Danny Lopez West End Bikes/Specialized
54 Mike Murphy
55 Judson Mccauley The Spokesmen
56 Michael Kender Portland Velo
57 Drew Holmes WebCyclery.com
58 Jarrod Brubaker
59 Alan Reaume
60 Scott Ahrens
61 Robert Marti SWEAT360
62 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Jonathan Vinson Gentle Lovers
DNF Jason Hobson Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 56  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lloyd Connelly DNR Cycling
2 Raymond Crepeau
3 Marcus Marjama Rebound/Tireless Velo
4 Dirk Siverts
5 Greg Kempthorn Sunset Cycles
6 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
7 Mike Abel Team Oregon presented by Laurelwood
8 Paul Souders
9 Dan Anderson
10 Sean Stroup Beermongers Cycle Club
11 Scott Trautman Camas Bike and Sport
12 Mark Langston Beaverton Bicycle Club
13 Peter Gutwald HPC/RPM Mortgage
14 Rob Thompson Ironclad Performance Wear
15 Kurt Snyder The Spokesmen
16 Sean Rees Cyclepath Racing
17 David Doughty Portland Velo
18 Brian Barker Ironclad Performance Wear
19 David Lofstead Rebound/Tireless Velo
20 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
21 Brett Hrenko Team Oregon presented by Laurelwood
22 Varner Seaman Existential Velo
23 Aaron Even Therapeutic Associates PDX Cycling
24 Peter Rueegger Team Mudman
25 Scott Kleiner
26 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
27 Todd Mobley Camas Bike and Sport
28 Greg Gramstad Rebound/Tireless Velo
29 John Martin Team Lazy Tarantulas
30 Tom Palke Team Mudman
31 Brandon Cornejo Portland Velo
32 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
33 Patrick Palmer HPC/RPM Mortgage
34 Steven Westberg WebCyclery.com
35 Mark Chasse
36 Jon Cavlley
37 Sean Graham Swift Cycling Club
38 R dean Bailey Beaverton Bicycle Club
39 Chris Bathke
40 Robert Stefanowicz
41 Rick Boston
42 Charles Barrett
43 Steve Kresl
44 Scott Hamness
45 Mike Meier Camas Bike and Sport
46 Jeff Spencer Team S+M
47 Dante Solano DNR Cycling
48 Tim Beard
49 Edward Kim DNR Cycling
50 Matthew Cordeiro
51 James Webb Beaverton Bicycle Club
52 Mark Castle Portland Velo
53 Josh Spivey
54 Michael Krasovech
55 Jamie Laird Team Oregon presented by Laurelwood
56 Erick Nelson Portobello-A Better Cycle
57 Matt Meskill
58 Chris Blem Team Lazy Tarantulas
59 Rick Zimmerman Portland Velo
60 Oliver Fritsch Nike Cycling
61 Damon Schaefer
62 Ryan Morrisey The Spokesmen
63 Guy Smith
64 Matt Haughey Buy Local Cycling
65 Chris Cortez Team Oregon presented by Laurelwood
66 Mark Mandigo Hammer Velo
67 Jason Jones NoMads Bicycle Racing Team
68 Joey French Team Slow
69 Matt Thierfelder The Spokesmen
70 Yutaka Yokote Capitol Velo
71 Steve Shaw Therapeutic Associates PDX Cycling
72 Rich Hannah Team Mudman
73 Olivier Ganry
74 Steven Soto
75 Jamie Gilchrist Portland Velo
76 Kevin Veaudry casaus
77 Alex Croy The Spokesmen
78 Thomas j Meier
79 Mike Battista
80 Juergen Panoscha
81 Jesse Lopez Team Highlander
82 Chris Barney Therapeutic Associates PDX Cycling
83 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas
84 Chris Mitchell
DNF Joe Gomez Team Mudman
DNF Andrew Nemecek Therapeutic Associates PDX Cycling
Finishers: Cat 4: 11   Cat 5: 3   Cat ?: 72  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Goritski Rebound/Tireless Velo
2 Terry Knight
3 Joseph Hoerner West End Bikes/Specialized
4 Johnny Vergis Cyclepath Racing
5 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
6 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
7 Cal Stone
8 Jay Palubeski Bend Memorial Clinic Total Care Rac
9 Daniel Melkonian Mountain View Cycles/Subway
10 Tom James bicycleattorney.com
11 Rick Upton Team Western Bike Works
12 Mike Mercer
13 Richard Desmond Evolution Racing Team
14 Tim Ellerbruch
15 Kevin Connell Hammer Velo
16 Clint Ebert bicycleattorney.com
17 Mark Hildebrandt Portland Velo
18 Steve Swanson Team ESC Sports - Bio Racer
19 Steven Miller
20 John Napier Camas Bike and Sport
21 Steve Lacey
22 Jeff Melson
23 Mark Stoller
24 John Nicholas DNR Cycling
25 Tracy Marks
26 Charles Linke
27 Brian Hart sr Hapi-Go!
28 Colonel Reynolds Boneyard Cycling
29 Mitch Gold Portland Velo
30 David Pecora
DNF Bill Carslay
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ron Strasser Team S+M
2 Russell Speirn Portland Velo
3 Richard Marantz NoMads Bicycle Racing Team
4 Malcolm Johnson Portland Velo
5 Micheal Gomez
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Bravard Cyclepath Racing
2 Jared Roy Portland Bicycle Studio
3 Brent Casady
4 William Sullivan
5 Tom Scales
6 Patrick Wilder Cyclepath Racing
7 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
8 William Henterly
9 Joseph Reynolds
10 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi
11 Todd Rosier Therapeutic Associates PDX Cycling
12 Eric Lanners
13 Jeff Standish Therapeutic Associates PDX Cycling
14 Andy Barczak Team Western Bike Works
15 Nate Magaret Rapha Racing NW
16 John Gorman Rapha Racing NW
17 Wade Miller Sunnyside Sports
18 Mike Alligood Therapeutic Associates PDX Cycling
19 Robert Uetrecht WebCyclery.com
20 Shannon Boroff
21 Joseph Fricke Cyclepath Racing
22 Buzz Truitt Rebound/Tireless Velo
23 Dan Werle Team S+M
24 David Saltzberg Rebound/Tireless Velo
25 Tim Schauer West End Bikes/Specialized
26 Greg O'Brien Rebound/Tireless Velo
27 Bob Jacobs bicycleattorney.com
28 Shane Gibson Half Fast Velo presented by Ninkasi
29 Pat Kudszus Buy Local Cycling
30 Neil Green Therapeutic Associates PDX Cycling
31 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
32 Erik Voldengen Aeolus Endurance Sport/Cable Huston
33 Kevin Sundberg Showers Pass
34 Johnny Burrell
35 Scott Ballard Half Fast Velo presented by Ninkasi
36 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
37 Garin Gardiner
38 David Rosen Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Mike Stockton Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Joe Santos Cyclepath Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Rice Team Lazy Tarantulas
2 Cindy Lewellen
3 Lisa Belair Team S+M
4 Virginie Calme Cyclepath Racing
5 Ellen Miller
6 Eileen Kelly-foulston
7 Jennifer Johnson
8 Holly Kotsovos Rebound/Tireless Velo
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elsa Bro Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Kathleen Martin Team Lazy Tarantulas
3 Amanda Gilchrist Sweetpea Ladies Auxiliary
4 Katina Fischer Camas Bike and Sport
5 Tess Weir RAO/Imperial River Racing
6 Jennifer Donnelly Super Relax Concept
7 Tonya Roe Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo
2 Pam Reid Team Rose City
3 Angela Horton gapay Hammer Velo
4 Lynda Palubeski WebCyclery.com
5 Maggie Rising Portland Velo
6 Gina Miller Sunnyside Sports
7 Georgann Shinn
8 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Demoe
2 Joe Santos Cyclepath Racing
3 Ryan Weaver
4 Ian Eglitis Human Powered
5 Jesse Luckett Cyclepath Racing
6 William Sullivan
7 Daniel Evans
8 Cole Sprague StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
9 Brooke Hoyer Rebound/Tireless Velo
10 Tyler Bump Portobello-A Better Cycle
11 Scott Barker
12 Steve Hauck Life Cycle Racing Team
13 Johnny Vergis Cyclepath Racing
14 Matt Savage Trusty Switchblade
15 Brennan Gilbert Hammer Velo
16 Jason Uland Team Cthulhu
17 David German Hammer Velo
18 Lloyd Connelly DNR Cycling
19 Mark Biedrzycki RAO/Imperial River Racing
20 Erik Denninghoff DNR Cycling
21 Juston Manville Showers Pass
22 Damon Dimick
23 Jeremy Zane
24 Brett Luelling Portland Bicycle Studio
25 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Kevin Phomma Trusty Switchblade
27 Sean Rees Cyclepath Racing
28 Lisa Belair Team S+M
29 Eddie Wang River City Bicycles
30 David Boerner Ruckus Test Team
31 Paul Kanz
32 Brian Hart jr. Hapi-Go!
33 Rich Rosko Hammer Velo
DNF Kevin Talley Team Cthulhu
DNF Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Brian Kesselman Cyclesport.com
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 3   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Krasniak Rapha Focus
2 Tina Brubaker
3 Laura Winberry
4 Laura Trace
5 Rhonda Morin Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
6 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
7 Susan Peithman Upper Echelon Fitness: Sports Medic
8 Megan Weaver
9 Meagan Masten Upper Echelon Fitness: Sports Medic
10 Elise Huggins Upper Echelon Fitness: Sports Medic
11 Remy Maguire Team S+M
12 Elaine Bothe Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
13 Hannah Moore Green Submarine Records
14 Sharon Hart Hapi-Go!
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Solana Kline
2 Susannah Hart Hapi-Go!
3 Shelley Dunlop Portland State University
4 Stephanie Croy Ironclad Performance Wear
5 Ellene Smith Team Dirt/Mudslinger Events
6 Hannah Hart Hapi-Go!
7 Ingrid Jackson
8 Katherine Humphrey
9 Cristina Mihaescu Ironclad Performance Wear
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Blackwood Sweetpea Ladies Auxiliary
2 Natalie Ramsland Sweetpea Ladies Auxiliary
3 Stephanie Hahn
4 Carly Heron RAO/Imperial River Racing
5 Erin Chipps Green Submarine Records
6 Elisabeth Mahoney
7 Suzy Renn Team Slow
8 Cammia Kalimanis
9 Katie Ahrens
10 Kristin Bott Team Slow
11 Marie Major Rebound/Tireless Velo
12 Vanessa Usui
13 Traci D'elia Sweetpea Ladies Auxiliary
14 Kate Walker
15 Krissy Brunsman Green Submarine Records
16 Rena Hartman
Finishers: Cat ?: 16