Log In
GCCA Cyclocross • Dec 3 2011
0
0
0
0
0
Mostly Cloudy, 75 degrees, wind 17 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Fleming
2 Randall Barron
3 Madeeleine Bruno
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bobby Williamson
2 Craig Fitzgerald Woodlands Cycling Club Race Team
3 Marc Bergeron
4 Quinn Mcfrederick
5 Kelly Kerby Austin Nationals Cycling
6 Kenneth Smith Oklahoma City Velo Club
7 Frank Karbarz Toyota / Cycling Team presented by
8 Matt Lutz
9 Holt Harlan Bikesport/ION
10 Mack Mckinney Dallas Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Jordan Lone Star Racing Club
2 Jimmie Vaughan Bicycle-Heaven
3 Michael Rossi Bikesport/ION
4 Corvin Alstot Gulf Coast Cycling Association
5 Oliver Bond Violet Crown Sports Assoc
6 William Wheaton
7 Jerome Baumeister Bikesport/ION
8 Scott Schaefer Southern Elite/Sun & Ski Sports
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Russell Debarbieris SmaltiBikes.com
2 John Collins Violet Crown Sports Assoc
3 David French Sugar Cycles Factory Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Ahmadi
2 Eric Fleming PARK PLACE DEALERSHIPS
3 Zachary Carlson Matrix/RBM
4 Luke Yantis
5 Robert Sisk Bikesport/ION
6 Mason Shea
7 Mikey Benes Broken Films Racing
8 Andrew Nelson
9 Leonard Mason
10 J Andrews PROACTIVE
11 Michael Shepherd Cyclocrossracing.com
12 Mack Mckinney Dallas Racing
13 Tony Phongsy Bikesport/ION
14 Peter Hartwig Texas A & M University
15 Barton Beddingfield Team Hotel San Jose
Finishers: Cat 3: 14   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dominic Adl Bike Barn (Texas)
2 Nathan Barnett Juan Solo Cycling Services
3 Hirem Bruno Woodlands Cycling Club Race Team
4 Herman Verhoeven
5 Christopher Veum
6 Clark Whitley Shama Cycles
7 Christopher Schaefer
8 Jeremy Paquette
9 Reid Bumgartner
10 Daniel Curtin Austin Cycle Camp
11 Bradford Swaim Bike Barn (Texas)
12 Robert Archer Southern Elite/Sun & Ski Sports
13 Christopher Olsen
14 Luke Magilke
15 Matthew Schott EMERUS HOSPITALS
16 Darryl Rosenfeld Bike Barn (Texas)
17 Austin Throop
18 Richard Carr
19 Devan Crowe
20 Jindy Lan
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 15   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Bonds Oklahoma City Velo Club
2 Steven Williams GS Tenzing
3 Stefan Rothe
4 Wiley Mosley North Atlantic Velo/ClassBook.com
5 Ryan Dromgoole PACC
6 Steve Dodge PARK PLACE DEALERSHIPS
7 Maxwell Jordan
8 Craig Virr Crumpton Cycles
9 Kevin Koen
10 Rey Madolora
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rolando Roman Austinbikes/Revenant
2 Bryan Voytilla Corsa Concept Cycling Team
3 Wayne Burton Woodlands Cycling Club Race Team
4 Austin Throop
5 Brian Hare Team Spincycle
6 Chris Trevelise Nelo's Cycles / Trevathlete.com
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Catherine Moore Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub
2 Anna Felton
3 Annie Lux parcycles.com
4 Faith Watkins AustinBikes Cyclocross Team
5 Rachel Koen
6 Robyn Reyes
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tracy Jones Bikesport/ION
2 Lisa Hartman Sugar Cycles Factory Racing
3 Andee Kaplan
4 Carrie Chennault
5 Clare Schoene Sugar Cycles Factory Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4