Log In
Illinois Cyclocross Championships • Dec 4 2011
5
0
0
6
0
Overcast, 43 degrees, wind 16 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5
Beers
?
Moisture
?
Accel
6
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Mclaughlin SRAM Factory
2 Brian Conant The Pony Shop
3 Kevin Klug The Pony Shop
4 Michael Hemme CHICAGO.CX
5 Paul Mumford Kinky Llama Racing
6 Jason Knauff Burnham Racing
7 John Gatto Twin Six
8 Tim Yuska Iron Cycles
9 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
10 Anthony Dust Dogfish Racing Team
11 Eric Drummer Alberto's Sport
12 David Lombardo Verdigris-Village CX
13 Teodoro Ramos Iron Cycles
14 Greg Springborn Peoria Bicycle Club
15 Evan Jahn Rhythm Racing
16 Ryan Gingerich
17 Howard Smith The Pony Shop
18 Michael Berman Spidermonkey Cycling
19 Andrew Daley Burnham Racing
20 Scott Peipert Ritte Racing
21 Luke Seemann xXx Racing
22 Robert Kelley Bicycle Heaven
23 Forest Hynes Johnny Sprockets
24 Andrew Truemper xXx Racing
25 Brad Dash ABD Cycle Club
26 Andrew Demey Team Pegasus
27 Michael Beebe Iron Cycles
28 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
29 Adrian Redd Team Pegasus
30 Kevin Pietka Project 5 Racing
31 Shawn Delk Project 5 Racing
32 Kevin Flowers Bellum Racing
33 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
34 Richard Mezo Rbikes.com / FleetTruckParts.com
35 Colm Flannery Proctor Cycling Team
36 William Olderr Flatlandia Cycling Team
37 Sean Metz
DNF Paul Swinand Club Bicicletta
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 15   Cat 3: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Lombardo Verdigris-Village CX
2 Christopher Osborne ISCorp Cycling Team
3 Michael Keller South Chicago Wheelmen
4 Ryan O'connell
5 Tom Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
6 Ezra Wardpackard
7 Carter Kleiman Vision Quest LLC
8 Christian Marquez Iron Cycles
9 Jacob Schilling Team Mack Racing Assoc. LTD
10 Jacob Thom Half Acre Cycling
11 Thomas Elliott Team Higher Gear
12 Nikos Hessert xXx Racing
13 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
14 Max Auerbach Vision Quest LLC
15 Kellen Mulford Team Higher Gear
16 Kyle Mindick xXx Racing
17 Jose Gonzalez West Town Bikes
18 Ryan Ramirez
19 Jackson Waters
20 Katie Paradis Team Bicycle Heaven
21 Harrison Milne xXx Racing
22 Dante Parra
23 Hanna Goc Team TATI
24 Kevin Josell perez West Town Bikes
25 Erin Paradis Team Bicycle Heaven
26 Dezzarae Arce
DNF Ladijah Hollingsworth West Town Bikes
DNF Asher Budnik
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 19   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxx Hall Verdigris-Village CX
2 Luke Arrigoni Verdigris-Village CX
3 Cooper Langanis Verdigris-Village CX
4 Andy Heuser Bicycle Heaven
5 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
6 Skylar Schneider
7 Gina Johnson Verdigris-Village CX
8 Juan Gonzalez
9 Alexandra Lorenz Verdigris-Village CX
10 Blake Mezo RBikes.com
11 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
12 Danielle Krebs ChicagoPerformance.com
13 Ruben Gonzalez
14 Jack Norman The Pony Shop
15 Joe Sullivan Team Higher Gear
16 Roman Treuthart xXx Racing
17 Joshua Schilling Team Mack Racing Assoc. LTD
18 Diego Arana
19 Sol Treister
20 Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
21 Peter Swinand
22 Jacob Arrigoni Verdigris-Village CX
23 Lincoln Scheer xXx Racing
24 Emma Osborne ISCorp Cycling Team
25 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks
26 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 23   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Gatto
2 Louis Kuhn The Pony Shop
3 Tim Boundy Verdigris-Village CX
4 Evan Jahn Rhythm Racing
5 Brian Parker xXx Racing
6 Luke Seemann xXx Racing
7 Eric Drummer
8 Ryan Gingerich
9 Jared Livesey
10 Greg Heck xXx Racing
11 Brad Dash ABD Cycle Club
12 Paul Kardosh Mox Multisport
13 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
14 Marc Moeller North Branch Cycling
15 Brandon Elliott Iron Cycles
16 Michael Beebe Iron Cycles
17 Kurt Schwiesow
18 Kevin Clark ROBOTS <3
19 Harlan Thompson The Pony Shop
20 Cliff Golz The Pony Shop
21 Bryan Lee The Pony Shop
22 Derrick Fluegge Iron Cycles
23 Kansas Waugh
24 Tom Driver
25 Gareth Reeves
26 Christopher Stpeter
27 Henry Heisler Iron Cycles
28 Neil Sauter The Pony Shop
29 Michael Catano Johnny Sprockets
30 Anthony Bustamante Hup United
31 Philippe Lunardelli Team TATI
32 Mark Feary The Pony Shop
33 Roman Mandzij The Pony Shop
34 Justice Leppanen The Pony Shop
35 Jacob Teitelbaum Iron Cycles
36 Martin Michalowicz The Pony Shop
37 Derek Oberg Verdigris-Village CX
38 Brad Rainko Johnny Sprockets
39 Christopher Berthold
40 Patrick Kelly
41 John Castro Spidermonkey Cycling
42 Tom Sybert
43 Paolo Urizar
44 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
45 James Linehan Roscoe Village Bike Racing
46 Michael Keach Mox Multisport
47 Geoffrey Sutter Vision Quest
48 David Gosse Mox Multisport
49 Steve Biedron Mox Multisport
50 Mike Sealey onoroffroad
51 Blaine Reed Endure It Sports
52 David Capretto Team TATI
53 Alexander Tweedie Roscoe Village Bike Racing
54 Brian Boyle Region Racing
55 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
56 Gina Kenny PSIMET Racing
57 Erik Didriksen xXx Racing
58 Jason Para Cycle-Smart Inc.
59 Stephen Hoff
60 Phillip Means
61 Tony Hernandez
62 Bill Stergiou
63 Alexandre Solomides
64 Kevin Linde
75 Jonathan Fairman
76 Matt Silvia Club Bicicletta
DNF Keith Mcmahon The Pony Shop
DNF Tim Yuska Iron Cycles
DNF James Nowak ABD Cycle Club
DNF Teodoro Ramos Iron Cycles
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 8   Cat 3: 32   Cat 4: 23   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marc Moeller North Branch Cycling
2 Erik Enyedy Verdigris-Village CX
3 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
4 Chris Henning
5 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
6 Ed Bernal
7 David Schrauth The Pony Shop
8 Bryan Rheude The Pony Shop
9 Jeffrey Bannink Team Type 1
10 Mike Scalise Verdigris-Village CX
11 John paul Mccarthy SRAM Factory
12 Christian Zauner Enzo's-PSIMET
13 Steel Bokhof The Pony Shop
14 Brad Keyes Half Acre Cycling
15 Peter Rolewicz Club Bicicletta
16 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
17 Mike Norman The Pony Shop
18 Michael Seguin xXx Racing
19 Dominic Casey Iron Cycles
20 Rich Kisseloff
21 James Brady The Pony Shop
22 William Burkholder
23 Robert Schrank Team Type 1
24 Brian Haas SRAM Factory
25 James Nowak ABD Cycle Club
26 Jeff Sympson Big Ring Flyers
27 Pat White Verdigris-Village CX
28 Michael Chiang
29 Tyson Schwiesow CZ Velo
30 Nicholas Venice xXx Racing
31 Bret Patnode
32 Duane Higgs Verdigris-Village CX
33 Bob Mazursky Verdigris-Village CX
34 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
35 Robert Higgins Johnny Sprockets
36 Randy Myers 2CC/Second City Cyclists
37 Christopher Sherpitis xXx Racing
38 Robert Paetsch Northbrook Garner Bicycle Club
39 Scott Starbuck The Pony Shop
40 James Depkon
41 Jan Vanmieghem Union Cycling Team
42 Peter Di teresa Team TATI
43 Jim Cannella ABD
44 Dan Mallek Verdigris-Village CX
45 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
46 Kelly Jedynak
47 Eugene Beil
48 Scott Olson
49 Joshua Rosenberg 2CC/Second City Cyclists
50 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks
51 James Brown
52 Terry Mcintyre
53 Hugues Delannoy
54 Thomas Nevills Bloomington Cycle Racing Team
55 Charles Rulich Flatlandia Cycling Team
56 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
57 John Ryan
58 John Bistolfo Tuxedo Thunder Cycling
59 Brian Boyle Region Racing
60 Jeremy Treister Half Acre Cycling
61 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
62 Mickey Weibeler
63 Simon Webb
64 Sue Semaszczuk Bellum Racing
65 Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
DNF William Draper xXx Racing
DNF Kelly Jedynar
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 27   Cat 4: 25   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wayne Simon Enzo's-PSIMET
2 David Luczynski
3 Danny Warner Verdigris-Village CX
4 Robert Downs
5 John Shull Alberto's Sport
6 Randal Warren xXx Racing
7 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
8 Scott Ross Bellum Racing
9 Vitor Alexandre Colavita Racing
10 Allan Thom Half Acre Cycling
11 Tony Pacini
12 Fred Schuler
13 Joel Roth Team TATI
14 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
15 William Waters South Chicago Wheelmen
16 John Reimbold Heckawee
17 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
18 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
19 Edward Bartley Tower Racing
20 John Bucksbaum Vision Quest LLC
21 Robert Antinelli Colavita Racing Inc.
22 Brian Kavanagh The Pony Shop
23 Fred Faller
24 William Heffernan
25 Thomas Carlson
26 Donald Isaacs Team Bicycle Heaven
27 George Lambros Flatlandia Cycling Team
28 Mike Farrell
29 Chris Mailing Turin Bicycle/Barker+Nestor
30 Bruce Glaser
31 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
32 Gary Webster
33 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
34 Eric Puetz SmartBikeParts.com
35 James Davis South Chicago Wheelmen
36 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
37 Emmanuel Dimalanta
DNF Robert Garner V.C. Bikesport
DNF Elizabeth Markel Iron Cycles
DNF Ludwig Montfort Flying Donkeys
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 16   Cat 4: 19   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Stainthorp xXx Racing
2 John Craychee Bicycle Heaven
3 Albert Weigel Verdigris-Village CX
4 Julian Coupland Verdigris-Village CX
5 E Michael ozment Team Mack Racing Assoc. LTD
6 Michael Kurtz Team Army-USAC
7 Fred Mcdonald Flatlandia Cycling Team
8 Walter Stoops ABD Cycling Team
9 Ron Tarson Team Higher Gear
10 Ron Sloan
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Pankonin xXx Racing
2 Liam Donoghue xXx Racing
3 Newt Cole The Pony Shop
4 Jason Wagner Flatlandia Cycling Team
5 Russ Kuryk Iron Cycles
6 Mark Bowers
7 Benjamin Clemens Wild Card Cycling
8 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
9 Chase Negley Iron Cycles
10 Eric Christ Bicycle Heaven
11 David Cushman Roscoe Village Bike Racing
12 Austin Warner ROBOTS <3
13 Michael Naughton
14 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
15 Benjamin Demong ABD Cycling Team
16 Jon Suyko The Pony Shop
17 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
18 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
19 John Lionberger The Pony Shop
20 Richard Mezo Rbikes.com / FleetTruckParts.com
21 Chris Sweet
22 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
23 Bryan Mcvey ABD Cycling Team
24 Ken Dawson xXx Racing
25 Christopher Osborne ISCorp Cycling Team
26 Paul Kardosh Mox Multisport
27 Gabriel Ion
28 Tim Holt BSM Cycling
29 Erik Herro Team Pegasus
30 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
31 Christopher Macfarland xXx Racing
32 Christopher Jensen ROBOTS <3
33 Nico Cabrera Chicago Cuttin Crew
34 Eric Grzeskowiak
35 David Bowers Half Acre Cycling
36 Matt Bennett Verdigris-Village CX
37 Nathan Gayeski Iron Cycles
38 Brandon Scheiner Team Pegasus
39 Jason Addante Flatlandia Cycling Team
40 Adrian Redd
41 Eric Blankinship Rhythm Racing
42 Daniel Pollard Rhythm Racing
43 Justin Merkey Rhythm Racing
44 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
45 Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
46 Rory Murphy Team TATI
47 Chris Hammer Wheel Fast Racing
48 Chris Enockson Bicycle Heaven
49 Matthew Dawson Dogfish Racing Team
50 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
51 John Hoffman North Branch Cycling Club
52 Kansas Waugh
53 Brent Knepper
54 Tracy Dangott xXx Racing
55 Sean Kennedy Johnny Sprockets
56 Cameron Pease North Branch Cycling
57 Joshua Arends Half Acre Cycling
58 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
59 Bryan Lee The Pony Shop
60 David Castro Rhythm Racing
61 Henry Heisler Iron Cycles
62 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
63 Matthew Flaherty Tulsa Tough Racing
64 Benjamin Van couvering Team Pegasus
65 Chernoh Sesay
66 Kenneth Dorado Iron Cycles
67 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
68 Paolo Urizar
69 David Gosse Mox Multisport
70 Tom Sybert
71 Erik Eiseman
72 Dave Knauff Half Acre Cycling
73 David Capretto Team TATI
74 Steve Biedron Mox Multisport
75 Gavin Gould Half Acre Cycling
76 Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
DNF Kevin Clark ROBOTS <3
DNF Gregory Niedbala Project 5 Racing
DNF Forest Hynes Johnny Sprockets
DNF Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 76   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Edward Gadient Iron Cycles
2 Mark Mccain xXx Racing
3 Alex Rams Colavita Racing
4 Andrew Scheyer
5 Joe Berlyoung
6 Giordano Guagliardo W2 Racing
7 Thomas Babinski Iron Cycles
8 Edwin Bagley Iron Cycles
9 Andre Odendaal Team Higher Gear
10 Cullom Radvillas Tuxedo Thunder Cycling
11 Brett Williams
12 Todd Byers Endure It Sports
13 Evan Kuchar xXx Racing
14 Michael Thomas
15 Eugene Bruber Johnny Sprockets
16 Andrew Haala Tuxedo Thunder Cycling
17 Christopher Green Turin Bicycle/Barker+Nestor
18 Rob Capps
19 Fernando Barraza
20 John Wolters xXx Racing
21 Brian Kulak South Chicago Wheelmen
22 Tristan Whitehead Team Higher Gear
23 Justin Holden Wild Trak Cycling Club
24 Timothy Lim Iron Cycles
25 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
26 Christopher Kleingartner Roscoe Village Bike Racing
27 Seyamack Afzali
28 James Depkon
29 Ezra Wardpackard
30 Michael Bucholtz
31 Chase Wreyford
32 Jesse Hautau ROBOTS <3
33 Josh Kline Team Higher Gear
34 Scott Olson
35 Brett Michael Team Pegasus
36 Derek Oberg Verdigris-Village CX
37 John Castro Spidermonkey Cycling
38 Paul Goc Team TATI
39 Erik Kiser
40 Omar Patalinghug Team Higher Gear
41 Todd Williams
42 David Herberich Team TATI
43 Rawny Semba ROBOTS <3
44 Joshua Haines Tuxedo Thunder Cycling
45 Mike Daish
46 Randy Koren
47 Stuart Hannon Tuxedo Thunder Cycling
48 Theo Rhodes
49 Joseph Waterman Iron Cycles
50 Chad Mueller
51 Joshua Durbin Rhythm Racing
52 Monte Martin
53 Timothy Mcgovern
54 Nicholas Silvestri
55 Chris Fellows
56 Andrew Santos
57 Mike Palmer Half Acre Cycling
58 Arlen Jacob
59 Scott Larson Tuxedo Thunder Cycling
60 William Hannifan
61 Jose Barraza
62 Michael Meyers Spidermonkey Cycling
63 Blayne Greiner xXx Racing
64 Mark Ick
65 Ben Miller Johnny Sprockets
66 Robert Bassler
67 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
68 Timothy Barrett
69 Joshua Herting Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
70 Dmitri Sandbeck
71 Jonathan Markel Iron Cycles
72 Blaine Reed Endure It Sports
73 Nate Kersten Turin Bicycling Society
74 Freddy Bernabe
75 Michael Carroll
76 Jeremy Treister Half Acre Cycling
77 John Mahr
78 William Swearingen Turin Bicycle/Barker+Nestor
79 Tyler Cox Kinky Llama Racing
80 Samuel Taylor Johnny Sprockets
81 Pablo Ternes Kinky Llama Racing
82 Jacob Schilling Team Mack Racing Assoc. LTD
83 Michael Newman
84 Gina Kenny PSIMET Racing
85 John Lockwood
86 Alex Koch
87 Steven Schilling Team Mack
88 Kevin Sinkus
89 Salvador Pla
90 Jon Friend
91 Joe Videtti
92 Danny Salazar
DNF Tyler Avery SmartBikeParts.com
DNF John Felke Kinky Llama Racing
DNF Adam Herndon xXx Racing
DNF Simon Lach Team Beer'd
DNF Jeffrey Popelka Team TATI
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 83   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tom Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
2 John McGrath
3 Fred Schuler
4 Jesse Hautau ROBOTS <3
5 Chase Wreyford
6 Paul Halupka Spidermonkey Cycling
7 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
8 Sage Hahn
9 Jim Cannella ABD
10 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
11 William Hannifan
12 Russell Miller
13 Rt Zelm
14 Carter Kleiman Vision Quest LLC
15 Chad Mueller
16 Neil Fortner Wild Card Cycling
17 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
18 Dru Montague Johnny Sprockets
19 Peter Monko Spidermonkey Cycling
20 Thomas Elliott Team Higher Gear
21 Chris Fellows
22 Omar Patalinghug Team Higher Gear
23 Monte Martin
24 John Bistolfo Tuxedo Thunder Cycling
25 Dan Lucas
26 John Neal
27 Andrew Mcgrath
28 David Lebreton
29 John Lorenz Enzo's-PSIMET
30 Steve Kismohr
31 Arlen Jacob
32 Andrew Heidel xXx Racing
33 Timothy Barrett
34 Jon Skaggs
35 Ryan Handley PSIMET Racing
36 Joshua Herting Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
37 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
38 Max Morris-cohen
39 James Mceneaney
40 Kirk Kroening ERC
41 Jacob Thom Half Acre Cycling
42 Michael Meyers Spidermonkey Cycling
43 Louis Fernandez Illinois Institute of Technology
44 Gary Goebel
45 Adam Pah
46 Wade Courtney
47 Matthew Schmitz
48 Brion Goudreau
49 Matt Riezman Rhythm Racing
50 Geoff Winslow
51 Jonathan Harris Higher Gear
52 Gina Kenny PSIMET Racing
53 Jeremy Santiago
54 John Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
55 Stephen Miller
56 Mark Calvert
57 Tomas Lopez
58 Riki Bloomquist
59 German Flores
60 Mark Witthoefft
61 Dean Thanos xXx Racing
62 Darin Evans
63 Aaron Rosenstock
64 Jeffrey Folsom Higher Gear
65 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
66 Rudy Luciani
67 James Leyba
68 Lukasz Remiasz
69 Nathan Newton
70 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
71 Brian Dehmer Higher Gear
72 Fred Wu Spidermonkey Cycling
73 Marty Hanlon
74 Adam Petraitis
75 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
DNF Catherine Watkins Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
DNF Eric Landahl Team TATI
DNF Edward Gadient Iron Cycles
DNF Tristan Whitehead Team Higher Gear
DNF James Moorhead
DNF Matthew Harris Half Acre Cycling
DNF Bo Altes
DNF Andre Odendaal Team Higher Gear
DNF Andy Ho
DNF Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
DNF Michael Schietinger
DNF Jared Honn
DNF Joe Sullivan Team Higher Gear
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 66   Cat 5: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samantha Schneider
2 Corrie Osborne ISCorp Cycling Team
3 Jessica Hill
4 Marne Smiley
5 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
6 Kimberly Thomas
7 Christina Peck Chicago Cuttin Crew
8 Lindsay Zucco Team Bicycle Heaven
9 Eleanor Blick Johnny Sprockets
10 Lindsay Knight Team TATI
11 Beverly Enslow Proctor Cycling Team
12 Nancy Heymann Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
13 Tamara Fraser xXx Racing
14 Marie Couris Verdigris-Village CX
15 Kristina Young Team TATI
16 Gina Kenny PSIMET Racing
17 Katie Tomarelli Kinky Llama Racing
18 Sue Semaszczuk Bellum Racing
19 Eileen Neville xXx Racing
20 Catherine Watkins Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
21 Amy Weik
DNF Amelia Moore ROBOTS <3
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Guagliardo Verdigris-Village CX
2 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
3 Sandra Samman xXx Racing
4 Emily Shull Alberto's Sport
5 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
6 Erica Gaddy Half Acre Cycling
7 Kelly Clayton Verdigris-Village CX
8 Elizabeth Shull Alberto's Sport
9 Kelli Richter
10 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
11 Mara Baltabols
12 Katie Mann Team TATI
13 Rosanna Lloyd
14 Kari Gates Velo Duluth
15 Sarah Rice
16 Cady Chintis Alberto's Sport
17 Vanessa Buccella Iron Cycles
18 Jessica Whiton
19 Sarah Lu ROBOTS <3
20 Grace Chappell Spidermonkey Cycling
21 Ronit Bezalel Windy City Cycling Club
22 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling
23 Sarah Layton
24 Molly Nye
25 Kelly Lein xXx Racing
26 Laurie Chipps
27 Christine Tejada
28 Eve Gaus Half Acre Cycling
29 Jennifer Groen Half Acre Cycling
30 Nicole Falk West Town Bikes
31 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
32 Regina Campbell Half Acre Cycling
33 Annette Stahelin
34 Elizabeth Markel Iron Cycles
35 Melissa Kelly Iron Cycles
36 Susan Helfrich Mox Multisport
37 Mary Roe
38 Sheila Wilson Higher Gear
39 Kirsten Swanson Mox Multisport
40 Sue Wellinghoff xXx Racing
41 Sylvie Legere Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
42 Cyndy Dehmer Team Higher Gear
43 Katherine Kolon WEST TOWN BIKES!
44 Martinique Haller Half Acre Cycling
45 Stewart Chapman Spidermonkey Cycling
DNF Karen Altes
DNF Jennifer Wilson Mox Multisport
DNF Irene Pipilas West Town Bikes
DNF Alexandra Blom Kinky Llama Racing
Finishers: Cat 4: 44   Cat ?: 5