Log In
Seattle Cyclocross: Monroe • Nov 27 2011
4
0
0
5
0
Rain, 49 degrees, wind 17 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4
Beers
?
Moisture
?
Accel
5
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gideon Bender Motofish Racing
2 Travis Luther Revel Rad
3 Alastair Magun Revel Rad
4 Alex Walentynowicz Revel Rad Racing
5 Ethan Casebolt Revel Rad
6 Titus Bender Motofish Racing
7 Alexander Brady(156 1 6Old Town
8 Kyle Dickinson Revel/ Rad Racing
9 Matt Adolf JL Velo
10 Logan Brady Old Town
11 George Cretu JL Velo
12 Michael Freimann Old Town
13 Brennan Hodgins Cycle U
14 Nathan Morrisson Revel/Rad Racing NW
15 Holden Berg Cycle University
16 Alex Steigegle
17 Adam
18 Alexander Bennett NA
19 Alex Skov Old Town Bicycle P/B State Farm
20 Connor Gizinski
Finishers: Cat 4: 13   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jarrett Aregger JL Velo Racing Team
2 Scott Funston 1Old Town bicycle
3 Mitchell Thornton JL Velo
4 Ben King Revel Rad
5 Lewis Whiley Revel Rad Racing
6 Steven Raymond Old Town Bicycle p/b State Farm
7 Ryan Engledow
8 Henry Geary JL Velo Racing
9 George Jackson iv Old Town Bicycles
10 Keland Yip JL Velo
11 Alexander West
12 Lewis Whiley Rad Racing
13 Sky Schroeder Revel Rad
14 Derrick Howlett Old Town Bicycles
15 Davis Canfield-cole
16 Mavrik Weimer Rad Racing
17 Ian O'connell JL Velo Racing Team
18 Connor Farrell 2020 Fuel
19 Jack Arildson JL Velo
Finishers: Cat 4: 13   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Miles Frank Hammer Nutrition
2 Tyler Tangen RAD RACING NW
3 Kody Raymond Old Town Bicycle p/b State Farm
4 Forrest Golic
5 Billy Peterson RAD RACING NW
6 Andrew Wittwer Old Town Bicycle
7 Colton Schnable BD Racing
8 Mike Jors JL Velo
9 Tyler Daniel JL Velo
10 Hunter Graver Ragnarok Racing
11 Alec Bluhm Tounge Racing
12 Ben Bostrom
27 Nathan Morrisson Revel/Rad Racing NW
28 Addison Leckrone BD Racing
29 Parker King Revel Rad
30 Alex Skov Old Town Bicycle P/B State Farm
31 Gizinski Connor
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 10   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madison chnabel
2 Addison Leckrone
3 Gizinski Hayden
4 Camryn T ngue
5 Darby Sc ueler
6 Annika A ving
7 Anna
8 Jillian Felker
9 Flora Ta gen
Finishers: Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Mallory Fanatik
2 Madison Luther Revel Rad
3 Emma Doherty JL Velo
4 Ella James JL Velo
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ron Vollbrecht Endurance Sports NW
2 Earl Zimmermann ESNW
3 Davo Queen 20/20 Fuel
4 Paul Dinger Cucina Fresca
5 Mark Portin Cucina Fresca
6 Scott Monett The Natural Way Racing Team
7 David Farrell 20/20 Fuel
8 Alex Votry Blue Rooster
9 Anthony Whiley Olympia Orthopedics
10 Dwight Snodgrass Old Town Bicycle
11 Mike Doherty cucina fresca
12 Jim Toye ESNW
13 Randy Bostrom Phils Southside Cyclery
14 Bret Marshal WAR
15 Eric Stromerson Olympia Orthopedics
16 Joel Dodds Endurance Sports
17 Michael Mallory Fanatik
18 Chris Stevens
19 Peter Barlow Old Town Bicycle
20 Quinn Dusenberry BLUE ROOSTER
21 Dan Arildson JL Velo
22 Ian Searle Eastgate
23 Michael Hodgins CycleU
24 Martin Bayne Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
25 Alex Rising
26 Thomas Capell Phil's South Side Cyclery
27 Bob Cartwright Old Town Bicycles
28 Christopher Fontecchio Podium Cafe
29 Steve Ellis Blue Rooster
30 Stephen Bolt Old Town Bicycle
31 Bill Koonce Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
32 Scott Rittscher
33 Dennis Fedore Old Town Bicycles/State Farm
34 Mark Holzman
35 Derin Bluhm Tongue Racing
36 Jeff Copersmith Cucina Fresca
37 Tim Mccormick Fisher Plumbing / Byrne Invent
38 Michael Scholl GL6 Racing
39 Tim Abell
40 Bryan Willman
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 20   Cat 5: 1   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Don Lewis Lease Crutcher Lewis
2 Tom Heywood WAR
3 Donald Heirman collision
4 Robert Milligan Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
5 Michael Weaver Blue Rooster Racing Team
6 Richard Daifuku Branford
7 Jim Ahrens tacoma bike
8 Kurt Johnson
9 Amos Galein Projekt Isotope
10 Frank Berush
11 James Rice
12 Bradley Scott Phil Sound Cyclery
13 Brian Volkert Team Double Check
14 Scott Moore Team Double Check
15 Leonard Throp Eatonville Outdoor
16 Scott Holmes
17 Kevin Golic (was 800)
18 Roland Goeckel Double Check
19 Mike Nelson Double Check
20 Steve Bland Phil Sound Cyclery
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 8   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Davis Audi
2 Ron Schmeer Modus Demo Team
3 Rainer Leuschke Blue Rooster/SMC
4 Sean Kelsey Cycle U-PopCap
5 Chad Berg Cycle U-PopCap
6 Andrew F rigel Mafia Racing/Felt/PBR
7 Tim Ellis
8 Michael Dicenso Mafia Racing/Felt/PBR
9 Bryan Urakawa Fisher Plumbing/ByrneInvent
10 Jeff Beltramini Mafia Racing/Felt/PBR
11 Gentry Mcgrath Mr. Campy
12 Damon Pettinger Hagens Berman
13 Alec Duxbury Modus Demo Team
14 James Weigand Ragnorok Racing/ Second Ascent
15 Rory Shackles Turin Society
16 Travis Nease Audi
17 Richard Mcclung Hagens Berman
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 9   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Lynch bryne invent
2 Jeff Cummings Jacks Bicycle
3 Keith Rollins BD Racing
4 Michael Brazel Old Town Bicycles P/B State Farm
5 Doug Graver Ragnarok Racing
6 Roy Colven Blue Rooster
7 Rick Heckenlaible AUDI
8 Rocky Crocker WAR
9 John Alving Apex Racing Team
10 Dan Norton
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Clark Ragnarok Racing
2 Keith Heinzelman 20/20Fuel
3 Dan Becraft Moots Grass Moots
4 Aaron Vanderwaal Mafia/Felt/PBR
5 Tim Spence Mafia Racing/Felt/PBR
6 Dave Pearson Collision 1
7 Matthew Oseto Audi
8 Matt Morrisson RTB
9 James Bender
10 Rick Stevens Mafia/Felt/PBR
11 Tim Lewis Audi
12 Dmitri Keating Old Town Bicycle
13 Ryan Harrison 20/20 Fuel
14 Parker Lund Mafia / Felt / PBR
15 Jason Vandersluis
16 Jason Dudek Second Ascent
17 Paul Faestel old town
18 Nathan Webster Blue Rooster / Sports Medicine
19 Jeff Woerner FareStart p/b Cobalt Mortgage
20 Matt Soja Team Stanley
21 Eric Kamila
22 Michael Thornton JL Velo Racing Team
23 Dominic D'angelo Collision 1
24 Mike Abel
25 Joseph Ecker J L Velo
26 Jeff Evans DOUBLE CHECK
27 Jason Sobottka Old Town Bicycle pb State Farm
28 Christian Schmalz Bonney Lake Bike
29 Clive Pursehouse Motofish Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 21   Cat 4: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Anderson colision one
2 Chris Jackson Audi Cycling Team
3 Don Wright JL Velo Racing Team
4 Brian Glass Stanley
5 Steven Brady Old Town Bicycles
6 Mark Hubbard Audi Cycling Team
7 Sean Phillips Garage Racing
8 David Miller Mafia Racing
9 Matthew Cazier 20/20Fuel
10 Art Weichbrodt Corpore Sano/Viking Sport
11 Paul Lastayo Cycle Therapy/4 corners
12 Christopher Mendoza Olympia Orthopedic Associates
13 Joe Martin Ragnarok Racing
14 Mick Adkisson
15 Ken Harmon Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
16 Patrick Tongue Tongue Racing
17 Paul Marquart B D Racing
18 Chris Lagerberg Blue Rooster
19 Bruce Roberts Collision 1
20 Larry Elliott Olympia Orthopaedic Associates
21 Dave Ryan SCCA/Starbucks
22 Andrew Malakoff Recycled Cycles Racing
23 Phil Meyer Phil's South Side
24 Grey Arden Apex Racing Team
25 George Jackson iii Old Town Bicycles
26 Shane Kromrey Collision 1
27 Brett Gaspers Apex Racing Team
28 Rob Schueler Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
29 Chris Mahan Second Ascent
30 Dave Stanton Cucina Fresca
31 Robert Trombley
32 Reeve Geary Blue Rooster
33 David Baker Phil's South Side Cyclery
34 Keith Dilly
35 Jeff Skov Old Town Bicycle P/B State Farm
36 D Parsons Me Crampys
37 James O'Brien Second Ascent
38 David Mcintosh Giant Northwest
39 Christopher Fast Blue Rooster
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 23   Cat 4: 3   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Roberts Team Double Check
2 Glen Conley
3 Cosmic Miller Team Double Check P/B Samurai Noodl
4 Kevin Raymond Blue Rooster / Sports Medicine Clin
5 James Wagner
6 David Bennett Collision 1
7 Barry Johnson JL Velo
8 Tom Holmes(was217)
9 Tim Purcell Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
10 Tim Tarte Cyclocrossracing.com/PSCC
11 Brian Volkert Team Double Check
12 Erik Brooks Blue Roosters
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Eby
2 Martin Turek AUDI
3 Mark Bender Motofish Racing
4 Zack Phillips Team Stanley
5 Scott Barr Jack's Bicycle Center
6 John Drenning Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
7 Todd Allen Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
8 Chris Mcnulty Team Wedgie
9 Jc Ramirez
10 Peter Tang NWCC
11 Scott Whaley
12 David Lasartemeeks
13 James Bowes
14 Martin Dubek NWCC-Dimensional
15 Edward Roberts
16 Randy Manion Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
17 Lars Pedersen JL Velo Racing Team
18 Rob Mcgarty Recycled Cycles Racing
19 Alex Gentile Endurance Sports NW
20 Mischa Burnett
21 Craig Maddox
22 George Mount
23 Christopher Gay Soft like Kitten
24 Jason Land Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
25 Jason Weekes Tacoma Cyclocross
26 Andy Rosser Olympia Orthopaedic Assoc:
27 Dean Sabol McLeod Construction
28 Craig Goodmansen Mcleod Construction/Pedal Dynamics
29 Matt Molzan Old Town Bicycle
30 Scott Mcnees
31 John Bennitt Swift Industries
32 Euan Robertson
33 Nick Leggett Team Wedgie
34 Scott Tongue Tongue Racing
35 Terry Davis Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
36 Alan Werstler
37 Geoffrey Grosenback
38 David Hale
39 Michael Ipsen
40 Tory Grant Old Town Bicycle
41 Brandon Sherman
42 Geoffrey Nelson Team Wedgie
43 Greg Gizinski
44 Alex
45 Chuck Kralovich soft like kitten
46 Casey Cramer
47 Grant Harrington
48 Erik Pennington
49 Dave Bandstra
50 William Delvalle
51 Mike Nelson Double Check
52 Jerry Neely
53 Mark Lovre
54 Brett Taylor Olympia
55 Jeffrey Miller
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 4: 29   Cat 5: 1   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lori King
2 Sarah Bender
3 Jitka Cole
4 Carol Johnson
5 Rachel McLain
6 Stefan ie Werts
7 Karen James
8 Christine Neumiller Olympia Orthopaedic Associates
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jane Matera Alki Rubicon
2 Lori Brazel Old Town Bicycle p/b State Farm
3 Alyson Indrunas Jacks Bicycle Center
4 Sandrine Mcfadden Team Group Health
5 Deborah Rubens Cucina Fresca
6 Nicole Weiss Cycle U
7 Sabrina Hendrick Fisher Plumbing / Byrne Invent
8 Lori Sledge Group Health
9 Margaret Walter Old Town Bicycle presented by State
10 Alethia Rodriquez
11 Lois Marquart BD Racing
12 Anna Peterson Phil's South Sound
13 Erin Alving
14 Sara Rigel Mafia/Felt/PBR
15 Linda Lawless
16 Frances Marquart BD Racing
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 11   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Fisher Revel Consulting / Rad Racing NW
2 Logan Owen Redline
3 Morgan Schmitt
4 John-Christian Flack Olympia Orthopaedic Associates
5 Benji Perin Second Ascent
6 Kyle Mcgilvray Old Town Bicycle
7 Eric Emsky CycloCross Racing.com
8 Paul Lacara Giant Bicycles
9 Nolan Brady Old Town Bicycling
10 Randy Bott HSP
11 Cole Cutright jl velo
12 Bill Booth Apex Racing
13 Toby Swanson
14 Chris Ellis
15 Aaron Mickels Cycling NW
16 Alan Adams
17 Evan Renwick CycleU-Pop Cap
18 Matthew Weintraub Hagens Berman
19 Alex Wilson Recycled Cycles
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 12   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leif Olson
2 David O'Brien Revel Consulting-Rad Racing NW
3 Paul Young Breakaway Cycling
4 Barney Gill Old Town Bicycling
5 Alex Walker old town
6 Conrad Kornmann Viking Sport Seattle
7 Tyson Lashbrook MAFIA/FELT/PBR
8 Jason Cemanski Apex Racing
9 Nicholas Adsero Recycled Cycles Racing
10 Noah Trescott Soft Like Kitten
11 Tony Pletcher Bikesale.com
12 Rusty Dodge Fanatik
13 Matt Beers Baron Cycles
14 Allen Butler Second Ascent
15 Justin Berndt Classic/Zoefit
16 Nathan Solomon Alki Rubicon
17 Patrick Leonard Carbon Neutral Cycles
18 Nick Brown Recycled Cycles Racing
19 David Volkert Doublecheck
20 Kurt Litsinger Apex Racing
21 Evan Schmitt Lake Washington Velo
22 Theo Arden (was 155) JL Velo
23 Jason Connor Apex Racing
24 Jared Vigil Cucina Fresca
25 Chad Richmond Hagens Berman
26 David Yamamoto JL Velo Racing Team
27 Jeff Nettles Recycled Cycles Racing
28 Ryan Denney Mafia Racing/Felt/PBR
29 Harrison Devine JL Velo
30 Jeff Dunn scca/starbucks
31 Liam Bradshaw Recycled Cycles
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 21   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Whitenack
2 Francis Stanbury Mr Crampy
3 Miles Frank Hammer Nutrition
4 Jake Ricker Soft Like Kitten
5 Eric Malmassari Chinook Cycling Club of Yakima
6 Ryan Reisbick Chinook Cycling of Yakima
7 Mike Clark
8 Ayden Young
9 Raymond Tse Cucina Fresca
10 Nicholas Moroz-koops Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
11 Brad Gillis
12 Mark Villegas BikeHugger
13 Tim Hubner BFF
14 Clinton Seal Collision 1
15 Dyame Lemming Step Down
16 Brian Howard Dirt
17 Cody Young ESNW
18 Jeff Cota Old Town Bicycle
19 Martin Simonich Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
20 Andrew Austin Old Town Bicycle
21 Evan Geary JL Velo Racing
22 Tiff Koehn Fisher Plumbing
23 Jeff Rasor TBA Racing
24 Anthony Mallory
25 Chris Foertsch
26 Tanner Patnode (was 2 Revel Rad Racing NW
27 Patrick Smith Mr. Crampy's Bike Team
28 Dieter Laskowski Fischer Plumbing Cycling/ByrneInven
29 Kyle Sweeney Revel Consulting/RAD Racing NW
30 John Mckay
31 Greg Miller
32 Travis Elliott Garage
33 Aaron Adelstein scca/starbucks
34 Eric Delacorte Old Town Bicycle
35 Jake England Johnny Sprokets
36 Parker Newman JL Velo Racing Team
37 Kyle Howlett
38 Ryan Miller Broadmark
39 Kyle Griggs
40 Tyler Tangen RAD Racing NW
41 Micah Middleton Collision 1
42 Seth Howard SOFT LIKE KITTEN
43 Cole Whitaker
44 Rob Jordan Mafia
45 Anders Pedersen JL Velo Racing Team
46 Dennis Armstrong
47 Michael Correa Viking Sport/Corpore Sano
48 Nicholas Virivong Collision 1
49 Will Muehlhausen JL Velo
50 Christopher Puma Soft Like Kitten
51 Jason Mcclurg
52 Branden Hauss
53 Bryan Carriker
54 Mark Orr
55 Jesse Keating Tacoma Cyclocross
56 Brandon Schumacher JL Velo Racing Team
57 Jarrett Aregger JL Velo Racing Team
58 Jeffrey Miller
59 Dan Nowacki HEKK'D
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 25   Cat 5: 1   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Myers Hodala
2 Brendan Connolly
3 Phillip Buffington Avanti/Blue Rooster
4 Travis Keen Audi
5 Coreg Heath Hodala
6 Dylan Carney Soft Like Kitten
7 John Whitenack Soft Like Kitten
8 Andrew Francis Soft Like Kitten
9 David Loetterle Recycled Cycles Racing
10 Adam Van dyke McCleoud Construction
11 James Bowes
12 Peter Hall Blue Rooster
13 "jason Bavuso" bikesport racing
14 Brian Koder
15 Derek Leckrone BD Racing
16 Kellen Rack
17 Reese Lindlad Phils
18 Chad Richmond
19 Josh Cohen Soft Like Kitten
20 Marty Sparks Second Ascent
21 Andy Skalet
22 Rob Mcgarty
23 Benjamin Maita Soft Like Kitten
24 Mike Nelson
25 Dan Becraft Moots Grass Moots
26 Erik Rath Soft Like Kitten
27 Ryan Schaetze Soft Like Kitten
28 Raymond Tse Cucina Fresca
29 Craig Etheridge Raleigh Bicycles Hodala
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 7   Cat 4: 8   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kari Studley Team Redline
2 Jadine Riley
3 Jennifer Burtner
4 Hidi Cramer Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
5 Amanda Mcnabb Team Group Health
6 Linda Maza-sparks DoubleCheck
Finishers: Cat 1: 3   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kari Studley Team Redline
2 Natasha Hernday MAFIA
3 Courtenay Mcfadden Cycling Northwest
4 Melanie Lewis Cycle U-PopCap
5 Kristi Berg Cycle U-PopCap
6 Beth Lyndon-griffith Recycled Cycles
7 Lea Stralka Second Ascent
8 Julie Robertson zivin Recycled Cycles
9 Naomi Haverlick Cognatives
10 Marsa Daniel Group Health
11 Naoko Forderer
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann Mitchell Olympia Orthopaedic Associates
2 Tamara Donnelly Gregg's
3 Andi Zolton Kirkland Bicycle
4 Lisa Coyne Team Group Health
5 Alexie Montaland Farestart
6 Catherine Maier Revel Consulting -
7 Ivy Audrain Keller Rohrback
8 Robin Sheedy Team Group Health
9 Molly Martin Ragnarok Racing
10 Sharon Gregg Blue Rooster
11 Andrea Casebolt Revel Rad
12 Amanda Mcnabb Team Group Health
13 Carlie Spence Mafia Racing
14 Suzie Hodges Cycling Northwest
15 Jennifer Donnelly Super Relax
16 Karen Wilkinson TEam Group Health
17 Sarah Charlesworth Cucina Fresca
18 Lb Kregenow Team Group Health
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 15   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kelly Mckean Veloce Racing
2 Erin Danielson Team Group Health
3 Sarah Atwood Group Health
4 Alexandra Mckay
5 Robbie Phillips
6 Eva Wong Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
7 Katie Ellis
8 Carla Brock
9 Andrea Leuschke Blue Rooster SMC
10 Sandra Apling Mafia/FELT/PBR
11 Lara Rogers Group Health
12 Sara Rades rhodes Group Health
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat ?: 5