Log In
Kruger's Crossing CX Classic • Nov 20 2011
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5.6
6.5
1.6
4
1.6
Clear, 40 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.6
Beers
6.5
Moisture
1.6
Accel
4
Tech
1.6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Carter
2 Peter Hettinga SWEAT360
3 Benjamin Drucker
4 Chris Blem Team Lazy Tarantulas
5 Chris Wold
6 Brennan Gilbert
7 Baker Lyon
8 Jack Callahan
9 Mitch Gold Portland Velo
10 Dan Anderson
11 Robert Marti
12 Nathaniel Wells
13 Steven Schesnack
14 Jason Ladwig
15 R dean Bailey Beaverton Bicycle Club
16 Jamie Laird Beermongers Cycle Club
17 Michael Kosmala
18 Brian Wielenga
19 Lucas Bakker
20 Tim Bellis
21 Tom Brougham
22 Pete Tabor
23 Sean Fields
24 Andrew Smith
25 Ryan Paddock
26 Brett Cassidy
27 Zachary Jossy
28 Andy George
29 Aaron Guffey
30 Charles Linke
31 Jan Paraiso
32 Jeff Chochon
33 Brandon Bouwman
34 Tom Kahl
35 Tim Scott Beermongers Cycle Club
36 Myron Burr
37 Jeremy Hudson
38 Quasar Bennett Medoyeff Vodka/Team CycleOne
39 Doug Bredall
40 David Barker
41 David Backes
42 Craig Russillo
43 Pj Bush
44 Scott Westhouse
45 Phil Evans
46 Keith Marcoe
47 Steve Smith
48 Noah Twining
49 Eric Avery
50 Chris Valencia
51 Danny Pettit
52 Bjoern Brunner
53 Kyle Frennea
54 Gerald Train
55 Brad Chrisley
56 David Pierce
57 J Fidler
58 Tynan Pierce
59 Jonathan Kuipers
60 Wayne Garrison
61 Zack Ramsey
62 Edward Knight Camas Bike and Sport
63 Ben Vistica
64 Crystal Eppinger Metropolis Cycle Repair
65 Matt Thierfelder
66 Neil Kranz
67 Seamus Hartman
68 William Waldron
69 Zachary Goude
70 Geoff Rinella
71 Andrew Griswold
72 Josh Snyder
73 Tom Lux
74 Charles Donaldson ii
75 Michael Gunderson
76 Matthew Geiger
77 Kent Calhoon
78 Keith Labnow
79 Karmen Bickel
80 Nicholas Peck
81 Chris Gabriel
DNF Paul Gill
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 76  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Asta Chastain
2 Michelle Blackwood
3 Cristina Mihaescu Ironclad Performance Wear
4 Jennifer Haliewicz
5 Courtney Gould
6 Kendra Duong Portland Velo
7 Susan Koonce
8 Jill Weir Kestrel/Imperial River Racing
9 Michelle Johnson
10 Michelle Thorstorm
11 Kristin Bott Team Slow
12 Kumara Macleod
13 Diane Smith
14 Kelsey Davis
15 Leslie Prevish
16 Christine Golightly
17 Paige Huggins
18 Marie Major Rebound/Tireless Velo
19 Chelsea Benedict
20
21 Karie Mawer SWEAT360
22 Abby Bohannan
23 Melissa Powers
24 Wendy Griffin
25 Kathryn Laudermilk
26 Nita Galambos Team Endless Cycle
27 Alisha Madrone
28 Heather Johnson Beaverton Bicycle Club
29 Sara Westermeyer Sweetpea Ladies Auxiliary
30 Misti Powell
31 Melissa Cate Team Endless Cycle
32 Holly Henderson
33 Amy Hatfield
34 Sara Matijascic
35 Juntu Oberg Team Endless Cycle
36 Julie Baird
37 Colleen Gibson
38 Annie Boroff
39 Aubree Ng
40 Natalie Albright
41 Erin Kuniholm
42 Megan Mahoney
43 Chelsea Momany Whitman College
44 Lisa Mance
45 Jeanna Adams
46 Jenesa Oliver
47 Jennifer White
48 Kelly Farrell OSU Cycling Club
49 Linda Jellison Portland Velo
50 Deann Garcia
51 Kimberlee Stafford
52 Devora Rubin Portland Velo
53 Amy doering Smith
54 Lisa Edwards
55 Vanessa Usui
56 Naomi Campbell
DNF Carla Bray SWEAT360
DNF Regina Keough
DNF Monica Miller
DNF Stacy Sheffler
DNF Melissa Chureau
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 4   Cat ?: 55  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Tonkin
2 Ross Brody Buy Local Cycling
3 Shannon Skerritt Corsa Concepts Cycling Team
4 Michael Gallagher
5 Eric Sheagley Veloce Racing
6 Abe Rotstein
7 Clint Culpepper Embrocation Cycling
8 Jonathan Smith Team S+M
9 Ben Guernsey Trusty Switchblade
10 David Boerner
11 Paul Lacava
12 Ryan Garner Tensegrity PT Cycling
13 Kenneth Reed Green Submarine Records
14 Daniel Quirk Veloce Racing
15 Stephan Roberts Cyclepath Racing
DNF Lance Nelson
DNF Ian Leitheiser Cyclepath Racing
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brent Mattison Team Lazy Tarantulas
2 Ian Schmitt
3 Ryan Mauk Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
4 Matthew Westermeyer cyclocrossracing.com
5 Andrew Yeoman
6 Todd Stewart
7 Robert Thayer
8 Andy Schlict Revolution Bicycle
9 Taylor Bushnell Tensegrity PT Cycling
10 Aaron Ray
11 Jonathan Miller
12 Danny Weikel
13 Matthew Smith Hammer Velo
14 Aaron Lee Staccato Gelato
15 Richard Hall Team Beer
16 Patrick Croasdaile
17 Doug Minarik
18 Chuck Meyer Sunnyside Sports
19 Gary Szalay
20 Ted Byram bicycleattorney.com
21 Robert k Brown
22 Sean Corey Trusty Switchblade
23 Matt Hawkyard Bike Newport-Bier One
24 Edward Rogers Jens Voigt's Army
25 Nick Wagner Beermongers Cycle Club
26 Mark Widlund The Spokesmen
27 Steen Sawyer
28 Isaac Potoczny-jones
29 Eric Taylor Hutch's-Eugene
30 John Ayres bicycleattorney.com
31 Andy Schlict Revolution Bicycle
DNF Vince Mazzuca Yakima Bike Vigilantes
DNF Zac Strode Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Erik Olson
DNF Rex Larsen
DNF John Baldwin Half Fast Velo
DNF Chris Bathke
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 4   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Kappes
2 Soren Clark Amnesia
3 Stephan Niquet Team Oregon presented by Laurelwood
4 Andrew Sullivan
5 Michael Rabas
6 Scott Gerwig
7 Jons Ryerson Amnesia
8 Chad Hartley SWEAT360
9 Juergen Orlich Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
10 Kyle Morris Therapeutic Associates Cycling/Sage
11 Josiah Zukowski
12 Patrick Hultgren
13 Tommy Cardwell Stumptown Cycling Club
14 Ryan Morrisey The Spokesmen
15 Tom Stahly
16 Jack Olsen Fat Cobra Video
17 Wick Ashley
18 Douglas Gresham
19 Christopher R magel Bike Newport-Bier One
20 Cullen Guinn
21 Eric Schmidt
22 Bradley Buselli Oregon Bike Shop
23 Brad Paymar The Spokesmen
24 Adam Lazenby
25 Eric Getz Bike Newport-Bier One
26 Ben Lipscomb
27 John Gill
28 Steven Carroll
29 Michael Fetters
30 Brent Butler Cyclepath Racing
31 Brian Meyer
32 Kyle Kruger
33 Alex Bigazzi
34 Patrick Reedy
35 Jerald Winfrey
36 Patrick Vinograd
37 Kyle Heddy Beermongers Cycle Club
38 David Hymans Metropolis Cycle Repair
39 Stephen Lambert
40 Mark Holden
41 Peter Swallen
42 Eric Albright
43 Adam Moore
44 Drew Moore Bike Newport-Bier One
45 Peter W
46 Rajesh Injety
47 John Berrigan
48 Brian Hansen
49 Christopher Muhs
50 Billy Holcomb
51 Sam Haffner Metropolis Cycle Repair
52 Bill Garcia
53 Matt Siegel
54 Robert Axel anderson
55 Dan Saunders
56 Phil Cardwell
57 Josh Spivey
58 Derik Vowels
59 Phil Avery Fat Cobra Video
60 Matt Templeton
61 Nick Fenger
62 Garrett Lehman
63 Mark Mandigo crank
64 Joe Kim
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 57  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shane Gibson Medoyeff Vodka/Team CycleOne
2 Matt Wilkin
3 John Lombard Team Oregon presented by Laurelwood
4 Damon Schaefer
5 Jim Hendrickson Team S+M
6 Todd Stryker The Spokesmen
7 Michael Chesnut
8 William Glasson Medoyeff Vodka/Team CycleOne
9 Michael Clark
10 Rutherford Brakke-pound
11 Jim Mcguire
12 Dave Wrast The Spokesmen
13 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
14 Stephen Zylstra
15 Geoff Rogers Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
16 Peter Mersereau
17 Max Kirchoff Team Cthulhu
18 Paul Toufar bicycleattorney.com
19 Noel Snodgrass
20 Seth Daniels Team Bacon
21 Edward Rubin
DNF Mark Armstrong crank
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Killian Bailey Beaverton Bicycle Club
2 Kevin Phomma Trusty Switchblade
3 Micah Melkonian Mountain View Cycles
4 Davis Melkonian Mountain View Cycles
5 Quin Mcintyre
6 Linus Clark
7 Nathan Rubin
8 Cole Zwierzynski
9 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club
10 Reed Davis
DNF Emerson Webb Beaverton Bicycle Club
DNF Mark Van bergen
DNF Alex White
DNF Jamaine Oliver
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Koenig Portland
2 Alyssa Hoyt Lake Oswego
3 Alexis Winston
4 Sara Hill Portland
5 Ava Vacheresse
Finishers: Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Shingleton Capitol Velo
2 Kevin Drake Strava.com
3 Michael Jones Mountain View Cycles
4 Buzz Truitt Rebound/Tireless Velo
5 Neil Green Therapeutic Associates Cycling/Sage
6 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
7 Chad Smeltzer Team Bike Tires Direct
8 Robert Huff Half Fast Velo
9 Eric Lanners Word-RCB
10 Brian Spears Half Fast Velo
11 Greg O'Brien crank
12 Tom Hill NoMads Bicycle Racing Team
13 William Sullivan
14 Thomas Cody Rapha Racing NW
15 Scott Ballard Half Fast Velo
DNF Mike Henry
DNF Jared Roy
DNF Pat Kudszus Buy Local Cycling
DNF Justin Serna West End Bikes/Specialized
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Sosnowski
2 Saul Lopez Half Fast Velo
3 Marcelo Silva Half Fast Velo
4 Eric Wittinger Fat Cobra Video
5 Dan Werle Team S+M
6 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas
7 Shannon Boroff
8 Ashley Williams
9 Robert Christensen Team S+M
10 Leland Jossy
11 Brian Lynch
12 Rick Wilks Rebound/Tireless Velo
13 Pete Conklin
14 Todd Sexton Guinness Cycling Team
15 Roger Meier Cyclepath Racing
16 Christian Ettinger
17 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
18 Mike Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
19 Chris Nygaard Showers Pass
20 Mark Proia
21 David Pryor Field Jerger Cycling
22 Judson Mccauley The Spokesmen
23 Ian Kennedy bicycleattorney.com
24 Mike Abel
25 Chris Brannen Team S+M
26 Ted Gresh
27 Mike Murphy
28 Andy Leritz Team S+M
29 Aaron Radspinner United Finance
30 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
31 Eric D. Mcmurtry Bellovaci United
32 Cameron Vander stoep Half Fast Velo
33 Cesar Villanueva
34 Jimmy Candelaria Close2myart Cycling Team
35 Bruce James NoMads Bicycle Racing Team
36 Rob Anderson Team Oregon presented by Laurelwood
37 Frank Nelson
38 Eric Aldinger
39 Jay Rishel
40 Jim Malcarne Green Submarine Records
41 Jay Wisowaty
DNF Nicholas Leritz Team S+M
DNF Richard Horacek Stumptown Cycling Club
DNF Michael Girard Portland Velo
DNF Bodjie Train
DNF Trig Rogers bicycleattorney.com
DNF Alan Reaume
DNF David Roulo Filth and Fury
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 43  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ronald Kizziar Stumptown Cycling Club
2 Paul Schipper
3 Geoff Wittreich
4 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
5 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club
6 Michael Finan
7 Dan Baier
8 Michael Berg
9 Kerry Halligan
10 Derek Halvorson
11 Jesse Saks Amnesia
12 Jamie Whalen Super Relax Concept
13 Mike Packer Rebound/Tireless Velo
14 Peter Gutmann
15 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
16 Matthew Spadoni Staccato Gelato
17 Sean Stroup Beermongers Cycle Club
18 Jason Buerkle
19 Jonathan Modie Team S+M
20 Vincent Gonsalves
21 Shawn Mccloud Half Fast Velo
22 Rick Boston
23 David Szymanski
24 David Hewett The Spokesmen
25 Thomas Schoenborn Team ESC Sports - Bio Racer
26 Clinton Walker
27 Paul Souders
28 Erick Nelson Portobello Bicycle Racing
29 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
30 Scott Hamness
31 Brandon Bohling
32 Terry Campbell Beermongers Cycle Club
33 Steve Van bergen
34 Doug Peterson
35 Jon Langbehn Team Oregon presented by Laurelwood
36 Moon Mullins
37 David Thorpe
38 Peter Winnick
39 Kahlin Kurilik
40 Robert Stefanowicz
41 Mark Mcmurtry Bellovaci United
42 Raymond Crepeau
43 Peter Rueegger Team Mudman
44 Ryan Schimpf Team Bacon
45 Toby Mcelravey
46 Matt Gilman Capitol Velo
47 Chris Mcdonald
48 Eric Evans
49 Sean Mccarthy
50 Scott Kleiner
51 Shawn Gilmour
52 Matthew Huxley
53 Mike Lurie
54 Chris Roberts
55 Jon Caulley
56 Freddy Tincher
57 Mark Langston Beaverton Bicycle Club
58 Jeff Lahti
59 Sean Graham
60 Brett Andres Stumptown Cycling Club
61 Jeff Steiner Showers Pass
62 Chris Meilinger
63 James Webb Beaverton Bicycle Club
64 Matt Brown Team Mudman
65 Rich Hannah Team Mudman
66 Tom Bird
67 Michael Krasovech
68 Tad Gotting
69 Katherine Christensen Showers Pass
70 Benjamin Gonzales
71 Eugene Rinehart
72 Jason Skelton
73 Grant Collins Team Bacon
74 Eric Hagstette
75 Clayton Allen
76 Jesse Burkett
77 Chris Kayser
78 Mark Chasse
79 Luke Robbins
80 Ben Green Team Mudman
81 Chris Cortez Team Oregon presented by Laurelwood
82 Neil Gibson
83 Todd Shank Rebound/Tireless Velo
84 Derek Oliver
85 Eric Lockovitch
86 Jeffrey Johnson Team Beer
87 Jeff Birdsall
88 Aaron Edmark
89 Jason Pfeiffer bicycleattorney.com
90 Kevin Cooper
91 Peter Koonce
92 Carl Alviani
93 Eric Hunter Co-Motion Cycles Factory Team
94 Matt Capozzi
95 Pascal Chureau
96 Paul Barlow
97 James Emond
98 Devin Bailly Stumptown Cycling Club
99 Aaron Even Rebound/Tireless Velo
100 Ian Wigger
101 Joseph M. horton Stumptown Cycling Club
102 Darren Pennington
103 Andrew Kaylor Team Water.org
104 Adam Barmada Stumptown Cycling Club
105 Jon Friese
106 Benjamin Fischler
107 Jim Hendrickson Team S+M
108 John Mcbride
109 Steven Pike
110 Joel Sheley Team Lazy Tarantulas
111
112 Justin Baxter
113 Topher Mcgarry
114 Seth Daniels Team Bacon
115 Eric Abbruzzese
116 Robyn Pfeifer bicycleattorney.com
DNF Matthew Cordeiro
DNF Matt Richmond Showers Pass
DNF Mike Owens Stumptown Cycling Club
DNF Brett Hrenko Team Oregon presented by Laurelwood
DNF David Smith
DNF Paul O'connor
DNF John Martin Team Lazy Tarantulas
DNF Matt Meskill
DNF Oliver Fritsch
DNF Andy Morris
DNF Brian Carrico
DNF Bryce Allison
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 11   Cat 5: 1   Cat ?: 114  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Hoerner
2 Steve Yenne Upper Echelon Fitness Master's Cycl
3 Chauncey Curl Project London 2012
4 Dan Macnaughton Cyclepath Racing
5 Dieter Hoffmann Team S+M
6 Mike Mercer
7 Daniel Melkonian
8 Gary Smith
9 Michael Smith
10 Daniel Rohlf
11 Jon Gornick Pacific Power Blue Sky
12 Rick Upton Team Bike Tires Direct
13
14 Dave Luoma Guinness Cycling Team
15 Dave Groner
16 David Gratke Showers Pass
17 Mark Hildebrandt Portland Velo
18 Vincent Plaza Team S+M
19 Tracy Marks
20 Mike Chombeau Team Rose City
21 Don Moote
22 Mark Stoller
DNF Dan Houghton Showers Pass
Finishers: Cat 2: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Rodgers Oregon Paddle Sports
2 Ron Strasser Team S+M
3 Edward Barker
4 Patrick Cross Medoyeff Vodka/Team CycleOne
5 Edward Lanton
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mielle Blomberg Team S+M
2 Amy Rice Team Lazy Tarantulas
3
4 Sarah Tisdale
5 Becky Rice Team Lazy Tarantulas
6 Susan Sherman Showers Pass
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Johnson
2 Elsa Bro
3 Tess Weir Kestrel/Imperial River Racing
4 Lori Brault Portland Velo
5 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
6 Cara Vangorder lasof
7 Kathleen Martin Team Lazy Tarantulas
8 Martha Paulus Pacific Pedaling
9 Sherry Schwenderlauf Sweetpea Ladies Auxiliary
10 Danielle Machon Team Beer
11 Annie Leaf Showers Pass
12 Bonnie Hildebrand Team Slow
13 Suzy Renn Team Slow
DNF Sara La barge Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jan Moss
2 Lora Melkonian Mountain View Cycles
3 Susan Moote
4 Stephanie Heindel
5 Sue Hanna Oregon Bike Shop
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nat Johnson Green Submarine Records
2 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
3 Adrian Richardson Ruckus Test Team
4 Jake Salcone
5 Scott Barker
6 David Messenheimer Green Submarine Records
7 Anthony Matson Team Lazy Tarantulas
8 Patrick Wilder Cyclepath Racing
9 Tim Smith Rebound/Tireless Velo
10 Andy Meschke
11 Sal Collura SLOCUM Race Team
12 Craig Ruby
13 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
14 Brian Tobin Team Lazy Tarantulas
15 Brooke Hoyer Rebound/Tireless Velo
16 Brian Kesselman Diamond Law Cycling Team
17 Christian Reed Green Submarine Records
18 John Gulick Green Submarine Records
19 Rich Cramer bicycleattorney.com
20 Brian Mcnamara
21 Brian Larson
22 Chris Streight Hammer Velo
23 Terry Keele HPChiro/Alpine Mortgage Planning
24 Shane Parker
25 Richard Lorenz Beaverton Bicycle Club
26 Steve Dale bicycleattorney.com
27 James Jonke Oregon Bike Shop
28 Dave Burnard
29 John Howe Team Beer
30 Chase Banna
31 Daniel Evans
32 Chris Boeholt
33 Joel Holly Ruckus Test Team
34 Dave Gulick Green Submarine Records
35 Rich Rosko Hammer Velo
36 Ian Penner Half Fast Velo
37 Jason Uland Team Cthulhu
38 Dave Kosanke Metropolis Cycle Repair
39 Vaughn Aldredge Team Beer
40 Benjamin Davis Team Beer
41 Brian List Bike Central
42 Paul Kanz
43 Andrew Murray crank
44 Christana Martin
45 Sarah Hunter Green Submarine Records
46 James Webb Beaverton Bicycle Club
47 Kevin Ziemke Team Beer
48 Jeremiah West Beermongers Cycle Club
49 Emerson Webb Beaverton Bicycle Club
DNF Kevin Phomma Trusty Switchblade
DNF John Hatfield
DNF Steven Basden Half Fast Velo
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 7   Cat 5: 1   Cat ?: 41  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Unknown rider Portland
2 Susannah Granjean
3 Jorge Filerich
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brooke Mcdermid bicycleattorney.com
2 Beth Ann orton Team S+M
3 Megan Schubel Sweetpea Ladies Auxiliary
4 Jade Koide Team Beer
5 Kim Matheson Team S+M
6 Jan Moss
7 Kristi Carver Upper Echelon Fitness
8 Anne Kennedy bicycleattorney.com
9 Tilly Field Field Jerger Cycling
10 Jenny Powell IRA Ryan Cycles
11
12 Sarah Tisdale
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Hunter Green Submarine Records
2 Jeanne Beko
3 Jill Hutchinson Green Submarine Records
4 Silke Kleinhenz Camas Bike and Sport
5 Amy Vantassel Upper Echelon Fitness
6 Erica Lurie
7 Amber Clark Team Beer
8 Suzanne Marcoe Buy Local Cycling
9 Kate Newton-cromwell
10 Sierra Callahan Sweetpea Ladies Auxiliary
11 Jade Koide Team Beer
12 Anna Streuli Fat Cobra Video
13 Janelle Bickford
14 Kate Ayres bicycleattorney.com
15
16 Erinne Goodell Team Slow
17 Clara Terrell Hutch's-Eugene
18 Stephanie Edman Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat ?: 15