Log In
Campton Cross • Oct 30 2011
5.5
0
0
6.5
0
Partly Cloudy, 52 degrees, wind 17 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.5
Beers
?
Moisture
?
Accel
6.5
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barry Wicks Kona
2 Scott Mclaughlin SRAM Factory
3 Mike Sherer
4 David Reyes SRAM Factory
5 Brian Conant The Pony Shop
6 Michael Hemme CHICAGO.CX
7 Jason Rassi PSIMET Elite
8 Kevin Klug The Pony Shop
9 Teodoro Ramos Iron Cycles
10 Paul Mumford Kinky Llama Racing
11 Ben Jenkins
12 John Gatto XXX RACING
13 Christando Lombardo Verdigris-Village CX
14 Jeffrey Wat Burnham Racing
15 Luke Seemann xXx Racing
16 Daniel Eiten PSIMET Elite
17 John Lionberger
18 Newt Cole The Pony Shop
19 Greg Heck xXx Racing
20 Andrew Daley Burnham Racing
21 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
22 Michael Berman Spidermonkey Cycling
23 Bryan Mcvey ABD Cycling Team
24 Jason Knauff Burnham Racing
25 Andy Swims Bicycle Heaven
26 Mike Norman The Pony Shop
27 Mark Bowers
28 Patrick Fasse Team Bicycle Heaven
29 Kevin Pietka Project 5 Racing
30 Adrian Redd
31 Anthony Mikrut Kinky Llama Racing
32 Brandon Feehery South Chicago Wheelmen
33 Kevin Flowers Bellum Racing
34 Sean Metz
35 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
DNF Wayne Simon Enzo's-PSIMET
DNF Christopher Jensen ROBOTS <3
DNF Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
DNF John Olney
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 14   Cat 3: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Skylar Schneider
2 Luke Arrigoni Verdigris-Village CX
3 Gina Johnson Verdigris-Village CX
4 Cooper Langanis Verdigris-Village CX
5 Brian Karlow
6 Andy Heuser
7 Alexandra Lorenz Verdigris-Village CX
8 Jack Warner Verdigris-Village CX
9 Joe Sullivan
10 Connor Sanda Bellum Racing
11 Juan Carlos gonzalez
12 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
13 Jacob Arrigoni Verdigris-Village CX
14 Justin Lorenz Verdigris-Village CX
15 Daryus Patel
16 Arianna Schafer Rbikes.com / FleetTruckParts.com
17 Catalina Romero
18 Dylan Bernal Pedal & Spoke North Aurora
19 Danielle Krebs ChicagoPerformance.com
20 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks
21 Diego Arana
22 Sumner Feary The Pony Shop
23 Jacob Mosby Higher Gear
24 Lincoln Scheer xXx Racing
25 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks
26 Dominic Steeno
27 Jack Yore
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 21   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan O'connell
2 Tom Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
3 Thomas Elliott Team Higher Gear
4 Christian Marquez Iron Cycles
5 Carter Kleiman Vision Quest LLC
6 Kellen Mulford Team Higher Gear
7 Max Auerbach
8 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
9 Jacob Thom Half Acre Cycling
10 Katie Paradis Bike Heaven
11 Tommy Davey
12 Ryan Mccann Mox Multisport
13 Erin Paradis Bike Heaven
14 Sarah Mythen
DNF Jeremy Handley xXx Racing
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 12   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Ventura Vision Quest LLC
2 Tim Boundy Verdigris-Village CX
3 Louis Kuhn The Pony Shop
4 John Gatto XXX RACING
5 Tim Yuska Iron Cycles
6 Scott Arrigoni Verdigris-Village CX
7 Michael Heagney Vision Quest LLC
8 Eric Drummer
9 Robert Downs
10 Matt Silvia Club Bicicletta
11 Brandon Elliott Iron Cycles
12 Ryan Gingerich
13 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
14 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
15 Luke Seemann xXx Racing
16 Jared Livesey
17 Edwin Bagley Iron Cycles
18 Cliff Golz The Pony Shop
19 Paul Kardosh Mox Multisport
20 Mark Feary The Pony Shop
21 Troy Crady Mox Multisport
22 Sean Bjork xXx Racing
23 Greg Springborn Peoria Bicycle Club
24 Bryan Lee The Pony Shop
25 Harlan Thompson The Pony Shop
26 Christopher Stpeter
27 Roman Mandzij The Pony Shop
28 Matthew Bennett Verdigris-Village CX
29 Kevin Clark ROBOTS <3
30 Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
31 Brad Dash ABD Cycle Club
32 Tom Driver
33 Derrick Fluegge Iron Cycles
34 Anthony Bustamante Hup United
35 Martin Michalowicz The Pony Shop
36 Matthew Mcdowell Iron Cycles
37 Brian Dougherty Verdigris-Village CX
38 Jonathan Fairman
39 Scott Starbuck The Pony Shop
40 Michael Keach Mox Multisport
41 James Nowak ABD Cycle Club
42 Justice Leppanen The Pony Shop
43 Brian Parker xXx Racing
44 Timothy Lim Iron Cycles
45 Richard Prodans Colavita Racing
46 Kansas Waugh
47 Joe Sirchio
48 David Gosse Mox Multisport
49 Brad Rainko Johnny Sprockets
50 Kevin Hermanq Endurance Trust
51 Eugene Bruber Johnny Sprockets
52 Derek Oberg Verdigris-Village CX
53 Gareth Reeves
54 Michael Jividen Half Acre Cycling
55 Christopher Berthold
56 Kenneth Dorado Iron Cycles
57 James Siegele
58 Jim Hansen
59 Joshua Arends Half Acre Cycling
60 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
61 Michael Catano Johnny Sprockets
62 Helge Pedersen
63 Paolo Urizar
64 Bryan Fuller Team Bicycle Heaven
65 Mike Sealey onoroffroad
66 Blaine Reed Endure It Sports
67 Jeff Rastatter
68 Steve Biedron Mox Multisport
69 Stephen Hoff
70 James Reineking Bicycle Heaven
71 Jeff Linkus
72 Thomas Kenny PSIMET Racing
73 Danny Salazar
DNF Mark Cabase
DNF Alexander Tweedie Roscoe Village Bike Racing
DNF Dan Cooper Union Cycling Team
DNF Romeo Oros Union Cycling Team
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 10   Cat 3: 29   Cat 4: 29   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Enyedy Verdigris-Village CX
2 Mike Scalise Verdigris-Village CX
3 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
4 Bryan Rheude The Pony Shop
5 David Schrauth The Pony Shop
6 Greg Springborn Peoria Bicycle Club
7 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
8 Marc Moeller North Branch Cycling
9 Brad Keyes Half Acre Cycling
10 John paul Mccarthy SRAM Factory
11 Chris Henning
12 Ed Bernal
13 Peter Rolewicz Club Bicicletta
14 Dominic Casey Iron Cycles
15 Steel Bokhof The Pony Shop
16 Michael Seguin xXx Racing
17 Robert Schrank Team Type 1
18 James Nowak ABD Cycle Club
19 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
20 James Brady The Pony Shop
21 Pat White Verdigris-Village CX
22 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
23 William Burkholder
24 Christopher Sherpitis xXx Racing
25 Richard Prodans Colavita Racing
26 Nicholas Venice xXx Racing
27 Bret Patnode
28 Robert Higgins Johnny Sprockets
29 Brendan George Alberto's Sport
30 Scott Starbuck The Pony Shop
31 Bob Mazursky Verdigris-Village CX
32 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
33 Mark Harris Northbrook Bicycle Club Inc.
34 Steven Ohlhaber Northbrook Garner Bicycle Club
35 Dan Mallek Verdigris-Village CX
36 Colin Donlan Vision Quest
37 Michael Chiang
38 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
39 Robert Paetsch Northbrook Garner Bicycle Club
40 Matthew Flaherty Tulsa Tough Racing
41 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks
42 Terry Mcintyre
43 Brian Boyle Region Racing
44 James Depkon
45 John Veugler
46 Jim Cannella ABD
47 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
48 Charles Rulich Flatlandia Cycling Team
49 Daniel Rogers
50 Mike Radlicz W2 Racing
51 Robert Richard 2CC
52 James Slauson Bicycle-Heaven
53 Iouri Dolgitser
54 Chris Kravas
55 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
56 Sean Mccann Mox Multisport
57 Russell Udowitz
58 Sue Semaszczuk Bellum Racing
59 Erik Nielsen
60 Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
DNF Patrick Mcnally Van Wagner Racing
DNF Kevin Brown
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 30   Cat 4: 23   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wayne Simon Enzo's-PSIMET
2 John Shull Alberto's Sport
3 Vitor Alexandre Colavita Racing
4 Danny Warner Verdigris-Village CX
5 David Luczynski
6 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
7 Scott Ross Bellum Racing
8 James Anderson PSIMET Racing
9 William Waters South Chicago Wheelmen
10 Robert Antinelli Colavita Racing Inc.
11 John Bucksbaum Vision Quest LLC
12 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
13 Robert Gundry Vision Quest
14 William Heffernan Verdigris-Village CX
15 Jeff Biedka Verdigris-Village CX
16 Fred Faller
17 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
18 George Lambros Flatlandia Cycling Team
19 Robert Berg Tower Racing
20 Steve Bartram Vision Quest
21 Tom Carlson
22 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
23 Mike Farrell
24 Ken Muszynski PSIMET Racing
25 Gerry Voelliger
26 Donald Isaacs Team Bicycle Heaven
27 Ludwig Montfort Flying Donkeys
28 Jerry Porter Peoria Bicycle Club
29 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
30 Eric Puetz SmartBikeParts.com
31 Aj Dillard
32 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
33 Wiliam Akers
DNF Abram Glazer
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 9   Cat 4: 21   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee Bicycle Heaven
2 John Stainthorp xXx Racing
3 Walter Stoops ABD Cycling Team
4 Julian Coupland Verdigris-Village CX
5 Michael Kurtz Team Army-USAC
6 Albert Weigel Verdigris-Village CX
7 Fred Mcdonald Flatlandia Cycling Team
8 Ron Tarson Team Higher Gear
9 Ron Sloan
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Pankonin xXx Racing
2 David Lombardo Verdigris-Village CX
3 Liam Donoghue xXx Racing
4 Chase Negley Iron Cycles
5 David Cushman Roscoe Village Bike Racing
6 Forest Hynes Johnny Sprockets
7 Brandon Elliott Iron Cycles
8 Tim Holt BSM Cycling
9 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
10 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
11 Kyle Fleener PSIMET Racing
12 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
13 Gary Baisa Brazen Dropouts
14 Benjamin Demong ABD Cycling Team
15 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
16 Jon Suyko The Pony Shop
17 Andy Swims Bicycle Heaven
18 Nathan Gayeski Iron Cycles
19 Russ Kuryk Iron Cycles
20 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
21 Erik Herro Team Pegasus
22 Brandon Scheiner Team Pegasus
23 Paul Kardosh Mox Multisport
24 Jason Addante Flatlandia Cycling Team
25 Troy Crady Mox Multisport
26 Nico Cabrera Chicago Cuttin Crew
27 Isaiah Jay Half Acre Cycling
28 Adrian Redd
29 Mark Bowers
30 Nicholas Ramirez Enzo's-PSIMET
31 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
32 David Hudson xXx Racing
33 Chris Enockson Bicycle Heaven
34 John Hoffman North Branch Cycling Club
35 Christopher Jensen ROBOTS <3
36 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
37 Austin Warner ROBOTS <3
38 Eric Grzeskowiak
39 Michael Wakeley Team Kenda presented by Geargrinder
40 Kevin Clark ROBOTS <3
41 David Bowers Half Acre Cycling
42 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
43 Brent Knepper
44 Jonathan Fairman
45 Michael Campbell Iron Cycles
46 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
47 Nicholas Gajewski Rhythm Racing
48 Daniel Pollard Rhythm Racing
49 Bryan Lee The Pony Shop
50 Mark Zalewski Morris Trucking Velo
51 William Olderr Flatlandia Cycling Team
52 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
53 Alexander Tweedie Roscoe Village Bike Racing
54 Paolo Urizar
55 Cameron Pease North Branch Cycling
56 John Craychee Bicycle Heaven
57 Gavin Gould Half Acre Cycling
58 Benjamin Van couvering Team Pegasus
59 Brian Boyle Region Racing
60 James Slauson Bicycle-Heaven
61 Steve Biedron Mox Multisport
62 Dave Knauff Half Acre Cycling
63 Henry Heisler Iron Cycles
64 James Reineking Bicycle Heaven
65 Justin Andrews PSIMET Elite
DNF Ryan O'connell
DNF Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
DNF Andrew Demey Team Pegasus
DNF Eric Drummer
DNF Newt Cole The Pony Shop
Finishers: Cat 3: 69   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Clemens Wild Card Cycling
2 Edwin Bagley Iron Cycles
3 Ryan Giuliano Verdigris-Village CX
4 Alex Rams Colavita Racing
5 Evan Kuchar xXx Racing
6 Thomas Babinski Iron Cycles
7 Joe Berlyoung
8 Todd Byers Endure It Sports
9 Rob Capps
10 Andre Odendaal Team Higher Gear
11 Andrew Scheyer
12 Ken Krebs Chicago Performance.com
13 Fernando Barraza
14 Michael Thomas
15 Peter Kelley Bicycle Heaven
16 W. Andres romero
17 Benjamin Reynolds Illinois State University
18 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
19 Trent Williams Spidermonkey Cycling
20 Brett Michael Team Pegasus
21 Gerrit Sinclair
22 Joe Sirchio
23 Matthew Paradis
24 Christopher Sholl Tuxedo Thunder
25 Richard Baisa Region Racing
26 Brett Williams
27 Michael Bucholtz
28 Mark Mccain
29 Weston Martin
30 James Depkon
31 Patrick Dust
32 R.t. Zelm
33 Thomas Kabacinski xXx Racing
34 Christopher Kleingartner Roscoe Village Bike Racing
35 Paul Goc Team TATI
36 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
37 Scott Larson Tuxedo Thunder Cycling
38 Theo Rhodes
39 Ryan O'boyle
40 Christopher Green Turin Bicycle/Barker+Nestor
41 Brian Kulak South Chicago Wheelmen
42 Derek Oberg Verdigris-Village CX
43 Joshua Haines Tuxedo Thunder Cycling
44 Andrew Heidel xXx Racing
45 Yannick Le boulch Bloomington Cycle Racing Team
46 Todd Williams
47 Randy Koren
48 Barron Gira PSIMET Racing
49 Nathaniel Miller
50 Louis Fernandez Illinois Institute of Technology
51 Giordano Guagliardo W2 Racing
52 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
53 Dru Montague Johnny Sprockets
54 Tyler Cox Kinky Llama Racing
55 Cory Norris Scum City
56 Peter Monko Spidermonkey Cycling
57 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
58 Timothy Barrett
59 Kevin Sinkus
60 Clive Warren
61 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks
62 Jason Walker
63 Craig Mckenzie ABD Cycling Team
64 Nicholas Silvestri
65 Blaine Reed Endure It Sports
66 Jonathan Markel Iron Cycles
67 Bo Altes
68 Jordie Field
69 Joshua Herting Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
70 Randy Edmondson
71 Thomas Reich Region Racing
72 William Swearingen Turin Bicycle/Barker+Nestor
73 James Chiappetta
74 Wiliam Akers
75 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
76 Paul Halupka Spidermonkey Cycling
77 Jonathan Cain
78 Brian Jones
79 Robert Curtis PSIMET Racing
DNF Dylan Gimpel Scum City Racing
DNF Joe Videtti
DNF Chris Fellows
DNF John Mahr
DNF Scott Van maldegiam Giant Cycling Team
DNF Eleanor Blick Johnny Sprockets
DNF Matt Riezman Rhythm Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 72   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Giuliano Verdigris-Village CX
2 Tom Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
3 Ken Krebs Chicago Performance.com
4 Arlen Jacob ImONPoint.org
5 Andre Van vuren Team Bee Line
6 Richard Baisa Region Racing
7 Sage Hahn
8 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
9 Peter Monko Spidermonkey Cycling
10 Brian Kulak South Chicago Wheelmen
11 Matthew Paradis
12 Jesse Hautau ROBOTS <3
13 Trent Williams Spidermonkey Cycling
14 Andre Odendaal Team Higher Gear
15 Paul Halupka Spidermonkey Cycling
16 Russell Miller
17 Thomas Elliott Team Higher Gear
18 Chris Rodriguez
19 Chris Fellows
20 Ashton Brackett Pedal & Spoke Ltd.
21 John McGrath
22 Matthew Stokwisz
23 Louis Fernandez Illinois Institute of Technology
24 Chad Mueller
25 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
26 John Lorenz Enzo's-PSIMET
27 James Langanis
28 Thomas Kabacinski xXx Racing
29 Jason Knight Team Bicycle Heaven
30 Joseph Berenyi PSIMET Elite
31 Eric Landahl Team TATI
32 Michael Candella Team Bicycle Heaven
33 Rawny Semba ROBOTS <3
34 Bryan Connelly Tower Racing
35 Brion Goudreau
36 Timothy Barrett
37 Matthew Archer PSIMET Racing
38 James Mceneaney
39 Kirk Kroening ERC
40 Robert Chin
41 Robert Haffey
42 Joseph Rogge
43 Mark Ick
44 Gene F
45 Tom Warwick
46 William Mcgrath Higher Gear
47 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
48 Jeff Golden
49 Robert Gorman Team Higher Gear
50 Wade Courtney
51 Matthew Schmitz
52 Mark Calvert
53 Abram Glazer
54 James Hoefer Higher Gear
55 Eric Alexander Bike Connection
56 Denise Lau Team TATI
57 Mark Witthoefft
58 Bruce Vankessel PSIMET Racing
59 James Davis South Chicago Wheelmen
60 Steven Blum Iron Cycles
61 Kurt Lebo
62 Rudy Luciani
63 Eric Smith
64 Catherine Watkins Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
65 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
66 Salvador Pla
67 Mary Roe
68 Russ Hoefer Higher Gear
69 Jacob Thom Half Acre Cycling
70 Lukasz Remiasz
71 Aaron Rosenstock
72 Adam Pah
73 Michael Mccormick
74 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
75 Steve Hardman
76 Jeffrey Folsom
77 Dan Kalny
78 Roin Searle PCS International
79 Kyle Kalny
DNF Sean Grady Beverly Bike/VeePak
DNF Tiber Scheer Battle Flutes & Sideways Skulls
DNF Jack Norman The Pony Shop
DNF Jason Steeno PSIMET Racing
DNF Paul Anderson
DNF Dan Lucas
DNF Evan Strandquist Tuxedo Thunder
DNF Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
DNF Andrew Mcgrath
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 66   Cat 5: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samantha Schneider
2 Jessica Hill
3 Marne Smiley
4 Antonia Leal Planet Bike
5 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
6 June Upshaw Verdigris-Village CX
7 Wendy Gaddey Alberto's Sport
8 Lindsay Freeborn Team Bicycle Heaven
9 Nancy Heymann Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
10 Eleanor Blick Johnny Sprockets
11 Leah Sanda Bellum Racing
12 Christina Peck Chicago Cuttin Crew
13 Marie Couris Verdigris-Village CX
14 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
15 Cathy Frampton Project 5 Racing
16 Natalie Stoll MVP Healthcare Cycling
17 Jamie Gavinsmyth Chicago Cuttin Crew
18 Tamara Fraser xXx Racing
19 Julia Daher
20 Amy Comstock Mox Multisport
21 Sue Semaszczuk Bellum Racing
22 Catherine Watkins Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
DNF Lindsay Knight Team TATI
DNF Kristina Young Team TATI
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophia Lee Team TATI
2 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
3 Elizabeth Shull Alberto's Sport
4 Sandra Samman xXx Racing
5 Sydney Guagliardo Verdigris-Village CX
6 Kelli Richter
7 Mara Baltabols
8 Jacqueline Spiller xXx Racing
9 Erica Gaddy Half Acre Cycling
10 Vanessa Buccella Iron Cycles
11 Sarah Rice
12 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling
13 Grace Chappell Spidermonkey Cycling
14 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
15 Katie Mann Team TATI
16 Lynne Arrigoni VERDIGRIS-VILLAGE CX
17 Erica Chianese Half Acre Cycling
18 Laurie Chipps
19 Ariel Trader knauff Half Acre Cycling
20 Marcy Barrett
21 Jennifer Groen Half Acre Cycling
22 Anna Bacsik xXx Racing
23 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
24 Hanna Goc Team TATI
25 Denise Lau Team TATI
26 Monica Rice Area 51
27 Mary Roe
28 Elizabeth Markel Iron Cycles
29 Katie Horvath ROBOTS <3
30 Jennifer Wilson Mox Multisport
31 Annette Stahelin
32 Cyndy Dehmer Team Higher Gear
33 Katherine Kolon WEST TOWN BIKES!
34 Karen Altes
35 Stewart Chapman Spidermonkey Cycling
36 Alison Landeck
37 Cecile Redoble Mox Multisport
38 Shallon Zucco
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 33   Cat ?: 4