Log In
CrossAflixion Cup • Oct 9 2011
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Short
2 Shea Hawes
3 Dan Brobst
4 Michael Cunnien
5 Ron Patch
6 Tim Peterson
7 Jay Marsh
8 Chris Sterry
9 Jay Plattner
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Pfeiffer Trusty Switchblade
2 Marsha Ford Boneyard Cycling
3 Lauren Mork
4 Melodie Buell Boneyard Cycling
5 Marny Musielak
6 Katy Stienmetz Boneyard Cycling
7 Amber Linn
8 Amy Mitchell Pine Mountain Sports
9 Karen Sullivan
Finishers: Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Thompson
2 Matt Russell Bend Memorial Clinic Total Care Rac
3 Cody Peterson
4 Conner Mccutcheon
5 Andrew Boone Team Oregon presented by Laurelwood
6 Eric Martin
7 Andrew Willis Ironclad Performance Wear
8 Bill Warburton Bend Endurance Academy
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Mcglone
2 Ryan Ness Therapeutic Associates Cycling/Sage
3 Robert Declerk Boneyard Cycling
4 Javier Colton Bend Endurance Academy
5 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/Sage
6 Chuck Meyer Sunnyside Sports
7 Evan Olson
8 Hiroji Mckinstry
9 Drew Holmes WebCyclery.com
10 Ryan Altman
DNF Jim Lindsey
DNF Sean Eslinger
DNF Peter Vraniak
DNF Anthony Broadman
DNF Dawson Stallings
DNF Sean Lewis
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Trout Therapeutic Associates Cycling/Sage
2 David Anderson Boneyard Cycling
3 Andrew Steiner
4 Chris Zangier
5 Andy Barram Boneyard Cycling
6 Juan Ramirez Trinity Bikes
7 Kyle Mills
8 Jeff Monson Boneyard Cycling
9 Tim Beard
10 Mike Taylor
11 Jeff Johnston
12 Michael Mclandress Boneyard Cycling
13 Burke Selbst Boneyard Cycling
14 William Myers Boneyard Cycling
15 Nathan Boddie
16 Kern Reynolds Boneyard Cycling
17 Tim Schlallberger
18 Nathan Agalzoff
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Derek Stallings
2 Mike Schindler Sunnyside Sports
3 Wade Miller Sunnyside Sports
4 Robert Uetrecht WebCyclery.com
5 Mike Martin Sunnyside Sports
6 Todd Raudy
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawson Stallings Bend Endurance Academy
2 Zach Colton Bend Endurance Academy
3 Cameron Karrick Bend Endurance Academy
4 Thomas Wimberly MBSEF Cycling Team
5 Jake Perrin Hutch's-Eugene
6 Donovan Birky WebCyclery.com
7 Will Beaudry Bend Endurance Academy
8 Joseph Lukens MBSEF Cycling Team
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ivy Taylor Bend Endurance Academy
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stepanie Uetrecht WebCyclery.com
2 Michelle Bazemore Sunnyside Sports
3 Ina Mclean Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Joanne Stevens Sunnyside Sports
5 Laura Hagen Bend Memorial Clinic Total Care Rac
6 Angela Mart WebCyclery.com
7 Karen Kenlan Sunnyside Sports
8 Sami Fournier,
DNF Cynthia Engel WebCyclery.com
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Wolnick WebCyclery.com
2 Ryan Ness Therapeutic Associates Cycling/Sage
3 Dave Sjogren
4 Henry Abel WebCyclery.com
5 George Wescott
6 Adam Carroll
7 Darren Smith Bend Memorial Clinic Total Care Rac
8 Jay Pulubeski WebCyclery.com
9 Todd Grover
10 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/Sage
11 Jurgen Fennerl
12 Beny Ambauen
13 Bradley Pfeiffer Trusty Switchblade
14 Whit Bazemore Sunnyside Sports
15 Mark Backus
16 Ben Golden
17 Charles Thomas Boneyard Cycling
18 David Dorocke
19 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Rac
20 Steve Helt
21 Kent Cramer Silverado Gallery/Sunnyside
22 Dave Pickhardt Trinity Bikes
23 Adam Williams
DNF Todd Schock Boneyard Cycling
DNF Eric Birky WebCyclery.com
DNF Drew Holmes WebCyclery.com
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Smith
2 Doug Perrin Hutch's-Eugene
3 Gary Klingler WebCyclery.com
4 Thane Jennings Sunnyside Sports
5 Dan Davis WebCyclery.com
6 Ralph Tolli Boneyard Cycling
7 Rich Wolf Sunnyside Sports
8 Brian Smith WebCyclery.com
9 Amory Cheney
10 Craig Mavis
11 Alan Thomason
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrea Thomas Boneyard Cycling
2 Angelina Salerno Pine Mountain Sports
3 Anne Linton Sorella Forte
4 Nicole Strong Sunnyside Sports
5 Lynda Palubeski WebCyclery.com
6 Kate Dunning Pine Mountain Sports
7 Jill Ballentyne Sunnyside Sports
8
DNF Diana Spring
DNF Amy Tarnow
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Willems
2 Derek Stallings
3 Jeff Merwin
4 John Hansen
5 Brent Chapman
6 Chris Murray Hutch's-Eugene
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allison Halpin Sunnyside Sports
2 Michelle Mills
3 Veronica Vega
4 Liz Book
5 Michelle Kovach
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 3