Log In
Hopkins Cross • Oct 2 2011
5
0
0
4
0
Clear, 59 degrees, wind 7 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5
Beers
?
Moisture
?
Accel
4
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Mclaughlin SRAM Factory
2 Brian Conant The Pony Shop
3 David Reyes SRAM Factory
4 Kevin Klug The Pony Shop
5 James Lalonde Chicago.CX
6 Michael Hemme CHICAGO.CX
7 Daniel Eiten Illinois Valley Cycling Association
8 John Gatto Twin Six
9 Christando Lombardo Verdigris-Village CX
10 Aaron Fader Bloomington Cycle Racing Team
11 Paul Mumford Kinky Llama Racing
12 Teodoro Ramos Iron Cycles
13 Austin Warner ROBOTS <3
14 Luke Seemann xXx Racing
15 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
16 Richard Breininger
17 Brian Parker xXx Racing
18 Keith Mcmahon The Pony Shop
19 Jeffrey Wat Burnham Racing
20 Sean Piper Burnham Racing
21 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
22 Ben Jenkins Bicycle Heaven
23 Forest Hynes Johnny Sprockets
24 Erik Herro Team Pegasus
25 Michael Berman Spidermonkey Cycling
26 Paul Swinand Club Bicicletta
27 Devon Gorry NOW and Novartis for MS
28 Andrew Demey Team Pegasus
29 Dustin Morici Burnham Racing
30 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
31 Christopher Macfarland xXx Racing
32 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
33 Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
DNF Benjamin Van couvering Team Pegasus
DNF Brandon Scheiner Team Pegasus
DNF John Villena Rhythm Racing
DNF Michael Shea Rhythm Racing
DNF Jeremiah Gantzer Double I Cycling Experience (DICE)
DNF Kevin Pietka Project 5 Racing
DNF Nicholas Gajewski Rhythm Racing
DNF Jason Addante Flatlandia Cycling Team
DNF Mark Bowers
DNF Bryan Rheude The Pony Shop
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 12   Cat 3: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxx Hall Verdigris-Village CX
2 Gina Johnson Verdigris-Village CX
3 Jack Warner Verdigris-Village CX
4 Cooper Langanis
5 Brian Karlow
6 Brian Karlow
7 Alexandra Lorenz Verdigris-Village CX
8 Luke Arrigoni Verdigris-Village CX
9 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
10 Lincoln Scheer
11 Emilia Field ISCorp Cycling Team
12 Kyra Jackson Verdigris-Village CX
13 Jack Norman The Pony Shop
14 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks CC
15 Justin Lorenz Verdigris-Village CX
16 Jacob Arrigoni Verdigris-Village CX
17 Peter Swinand
18 Joe Brackett
DNF Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks
DNF Joey Pugh
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 17   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan O'connell
2 Tom Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
3 Thomas Elliott Team Higher Gear
4 Christian Marquez Iron Cycles
5 Corey Higgs Verdigris-Village CX
6 Jacob Schilling Team Mack Racing Assoc. LTD
7 Kellen Mulford Higher Gear
8 Carter Kleiman Vision Quest LLC
9 Keely Jackson Verdigris-Village CX
10 Tommy Davey
11 Jenn Howard
12 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
13 Jacob Thom Half Acre Cycling
14 Katie Paradis
15 Dante Parra Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
16 Ryan Mccann Mox Multisport
17 Jeremy Handley xXx Racing
18 Erin Paradis
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Louis Kuhn The Pony Shop
2 John Gatto
3 Scott Arrigoni Verdigris-Village CX
4 Luke Seemann xXx Racing
5 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
6 Tim Boundy Verdigris-Village CX
7 John Whipple Team TATI
8 Tim Yuska Iron Cycles
9 Brandon Elliott Iron Cycles
10 Evan Jahn Rhythm Racing
11 Paul Kardosh Mox Multisport
12 Mark Johnson
13 Greg Heck xXx Racing
14 Brad Dash ABD Cycle Club
15 Mike Scalise Verdigris-Village CX
16 Matt Silvia Club Bicicletta
17 Michael Beebe Iron Cycles
18 Cliff Golz The Pony Shop
19 Eric Refvik Verdigris-Village CX
20 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
21 Harlan Thompson The Pony Shop
22 Patrick Myers Team TATI
23 Roman Mandzij The Pony Shop
24 Nick Amlot xXx Racing
25 Gary Baisa Brazen Dropouts
26 Eugene Bruber Johnny Sprockets
27 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
28 Bryan Lee The Pony Shop
29 Mark Feary The Pony Shop
30 Justice Leppanen N.E. PA Cycling
31 Jose Barraza
32 Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
33 Robert Thomas Half Acre Cycling
34 Matt Daniel
35 Anthony Bustamante Hup United
36 Jonathan Fairman Chicago.CX
37 Paolo Urizar The Bonebell
38 Henry Saha Verdigris-Village CX
39 Matthew Mcdowell Iron Cycles
40 Fernando Barraza On the Route Bicycle
41 Daniel Pollard Rhythm Racing
42 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
43 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
44 Christopher Berthold
45 Michael Catano Johnny Sprockets
46 Michael Keach Mox Multisport
47 Richard Prodans Colavita Racing
48 James Brady The Pony Shop
49 Brad Rainko Johnny Sprockets
50 Rich Delgado Verdigris-Village CX
51 Chris Fellows
52 William Olderr Flatlandia Cycling Team
53 Kenneth Dorado Iron Cycles
54 Alexander Tweedie Roscoe Village Bike Racing
55 Paul Goc Team TATI
56 James Linehan Roscoe Village Bike Racing
57 Arlen Jacob ImONPoint.org
58 Scott Niemann Well-Fit
59 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
60 Robert Higgins Johnny Sprockets
61 Alex Grant
62 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
63 Joe Sirchio
64 Derek Oberg Verdigris-Village CX
65 Chad Beert Endure It Sports
66 Lincoln Baker
67 Robert Wiegand
68 Mike Sealey onoroffroad
69 Steve Biedron Mox Multisport
70 Justin Andrews PSIMET Elite
71 Gina Kenny Team Extreme
72 Thomas Kenny PSIMET Racing
73 Jeff Rastatter
74 Amy Comstock Mox Multisport
75 Sean Mccann Mox Multisport
76 Erica Gaddy Half Acre Cycling
77 Edmund White Bouledogue Tout Noir
78 Stephen Hoff
79 Ken Dawson xXx Racing
80 Sue Semaszczuk Bellum Racing
81 Evan Kuchar xXx Racing
DNF Scott Starbuck The Pony Shop
DNF Kevin Clark ROBOTS <3
DNF James Nowak ABD Cycle Club
DNF Troy Crady Mox Multisport
DNF Eric Drummer Alberto's Sport
DNF Blaine Reed Endure It Sports
DNF Matthew Bennett Verdigris-Village CX
DNF Michael Jividen Half Acre Cycling
DNF Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
DNF Michael Campbell Iron Cycles
DNF John paul Mccarthy SRAM Factory
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 7   Cat 3: 44   Cat 4: 37   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Enyedy Verdigris-Village CX
2 Michael Heagney Vision Quest LLC
3 Christian Zauner Enzo's-PSIMET
4 Jon Suyko The Pony Shop
5 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
6 Mike Scalise Verdigris-Village CX
7 David Schrauth 2CC/Second City Cyclists
8 Patrick Myers Team TATI
9 Peter Rolewicz Club Bicicletta
10 John paul Mccarthy SRAM Factory
11 Brad Keyes Half Acre Cycling
12 Dominic Casey Iron Cycles
13 Chris Henning
14 Steel Bokhof The Pony Shop
15 James Brady The Pony Shop
16 Michael Stanley
17 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
18 Nicholas Venice xXx Racing
19 James Nowak ABD Cycle Club
20 Richard Prodans Colavita Racing
21 William Burkholder
22 Brendan George Alberto's Sport
23 Duane Higgs Verdigris-Village CX
24 Scott Starbuck The Pony Shop
25 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
26 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
27 Rich Delgado Verdigris-Village CX
28 Colin Donlan Vision Quest
29 Michael Welch Half Acre Cycling
30 Gregory Niedbala Project 5 Racing
31 Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
32 Robert Paetsch Northbrook Garner Bicycle Club
33 Christopher Sherpitis xXx Racing
34 Robert Higgins Johnny Sprockets
35 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
36 James Depkon
37 Wiliam Akers
38 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
39 Dan Mallek Verdigris-Village CX
40 Patrick Mcnally Van Wagner Racing
41 John Veugeler
42 James Jacobs Verdigris-Village CX
43 Frank Lofrano Verdigris-Village CX
44 Iouri Dolgitser
45 Russell Udowitz Iron Cycles
46 John Caldwell
47 James Chiappetta
48 Timothy Barrett
49 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
50 Jes Cisneros North Branch Cycling Club
51 Greg Molnar
DNF Pat White Bellum Racing
DNF Michael Cho
DNF Steve Swartz
DNF Michael Chiang
DNF Sean Mccann Mox Multisport
DNF Jeff Sympson Big Ring Flyers
DNF Jeff Jackson Verdigris-Village CX
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 27   Cat 4: 21   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danny Warner Verdigris-Village CX
2 Wayne Simon Enzo's-PSIMET
3 John Shull Alberto's Sport
4 Vitor Alexandre Colavita Racing
5 Tim Homola Verdigris-Village CX
6 David Luczynski
7 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
8 James Anderson PSIMET Racing
9 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
10 William Keith SRAM Factory
11 Joel Roth Team TATI
12 Robert Gundry Vision Quest
13 William Waters South Chicago Wheelmen
14 George Lambros Flatlandia Cycling Team
15 Brian Kavanagh The Pony Shop
16 Fred Faller
17 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
18 William Heffernan Verdigris-Village CX
19 Mauro Fisher xXx Racing
20 Gerry Voelliger DICE
21 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
22 Chris Mailing Turin Bicycle/Barker+Nestor
23 John Amato The Pony Shop
24 Jerry Porter Peoria Bicycle Club
25 Aj Dillard
26 Eric Puetz SmartBikeParts.com
27 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
28 Don Peterson Endure It Sports
29 Edward Bartley Tower Racing
DNF Emmanuel Dimalanta
DNF John Bucksbaum Vision Quest LLC
DNF Tom Carlson
DNF Brian Hellweg Verdigris-Village CX
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 10   Cat 4: 18   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee
2 Julian Coupland Verdigris-Village CX
3 Albert Weigel Verdigris-Village CX
4 Ron Tarson Team Higher Gear
5 Walter Stoops ABD Cycling Team
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Mumford Kinky Llama Racing
2 Aaron Voreis Crossniacs
3 Chase Negley Iron Cycles
4 Eric Drummer Alberto's Sport
5 Aaron Fader Bloomington Cycle Racing Team
6 William Pankonin xXx Racing
7 Jason Wagner Flatlandia Cycling Team
8 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
9 Bryan Mcvey ABD Cycling Team
10 Newt Cole The Pony Shop
11 David Cushman Roscoe Village Bike Racing
12 Mark Bowers
13 Austin Warner ROBOTS <3
14 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
15 Forest Hynes Johnny Sprockets
16 Andrew Demey Team Pegasus
17 Ben Jenkins
18 John Lionberger The Pony Shop
19 Evan Jahn Rhythm Racing
20 John Villena Rhythm Racing
21 Benjamin Demong ABD Cycling Team
22 Nico Cabrera Chicago Cuttin Crew
23 Brandon Scheiner Team Pegasus
24 Tim Holt BSM Cycling
25 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
26 Mike Norman The Pony Shop
27 Troy Crady Mox Multisport
28 Paul Kardosh Mox Multisport
29 Dustin Morici Burnham Racing
30 Brad Dash ABD Cycle Club
31 Christopher Macfarland xXx Racing
32 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
33 Brent Knepper
34 Eric Grzeskowiak
35 Kyle Hagerman Team Pegasus
36 Russ Kuryk Iron Cycles
37 Bryan Lee The Pony Shop
38 Nicholas Venice xXx Racing
39 Jason Addante Flatlandia Cycling Team
40 Kevin Pietka Project 5 Racing
41 Ryan O'connell
42 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
43 Isaiah Jay Half Acre Cycling
44 Adrian Redd
45 John Hoffman North Branch Cycling Club
46 Drew Kushnick Rhythm Racing
47 Benjamin Van couvering Team Pegasus
48 Erik Eiseman
49 Chris Enockson Bicycle Heaven
50 Nicholas Gajewski Rhythm Racing
51 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
52 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
53 Keith Ortiz Half Acre Cycling
54 Shawn Delk Project 5 Racing
55 Michael Wakeley Team Kenda presented by Geargrinder
56 Paolo Urizar The Bonebell
57 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
58 Michael Shea Rhythm Racing
59 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
60 Christopher Mcmahon
61 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
62 Matthew Flaherty Tulsa Tough Racing
63 Dave Knauff Half Acre Cycling
64 Steve Biedron Mox Multisport
65 Tamara Fraser xXx Racing
66 Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
67 David Hudson xXx Racing
68 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
69 Joel Roth Team TATI
70 Cameron Pease North Branch Cycling
71 Mark Zalewski Morris Trucking Velo
DNF Helge Pedersen
DNF Gavin Gould Half Acre Cycling
DNF Kevin Clark ROBOTS <3
DNF Matthew Bennett Verdigris-Village CX
DNF Sean Piper Burnham Racing
DNF Jessica Hill The Pony Shop
DNF Erik Herro Team Pegasus
DNF Ken Dawson xXx Racing
DNF Amelia Moore ROBOTS <3
DNF Jannette Rho Chicago Cuttin Crew
DNF Michael Keach Mox Multisport
DNF Colin Donlan Vision Quest
DNF Mark Feary The Pony Shop
DNF Chernoh Sesay
DNF Jonathan Fairman Chicago.CX
DNF Eric Christ Bicycle Heaven
DNF Brian Boyle Region Racing
DNF Robert Thomas Half Acre Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 84   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Edwin Bagley Iron Cycles
2 Nathan Gayeski Iron Cycles
3 Gary Baisa Brazen Dropouts
4 Owen Aronson xXx Racing
5 Alex Rams Colavita Racing
6 Cullom Radvillas Tuxedo Thunder Cycling
7 Bryan Witry Rhythm Racing
8 Mark Mccain
9 Ryan Fay xXx Racing
10 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
11 Omar Patalinghug Team Higher Gear
12 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
13 Tristan Whitehead Team Higher Gear
14 Thomas Kabacinski xXx Racing
15 Rob Capps
16 Richard Baisa Region Racing
17 Brett Williams
18 Bailey Newbrey
19 Thomas Babinski Iron Cycles
20 Todd Byers Endure It Sports
21 Michael Welch Half Acre Cycling
22 Michael Thomas
23 Daniel Pollard Rhythm Racing
24 Andre Odendaal Team Higher Gear
25 William Burkholder
26 Timothy Lim Iron Cycles
27 Edward Gadient Iron Cycles
28 Andrew Zens Rhythm Racing
29 Gerrit Sinclair
30 James Depkon
31 Trent Williams Spidermonkey Cycling
32 Will Frame Team Higher Gear
33 Joe Berlyoung
34 Weston Martin
35 Jared Craft Tower Racing
36 Anthony Mikrut Kinky Llama Racing
37 Joshua Durbin Rhythm Racing
38 Barron Gira PSIMET Racing
39 Todd Simeone Half Acre Cycling
40 Edward Dutczak South Chicago Wheelmen
41 Chris Fellows
42 Erin Young
43 Andrew Santos
44 Todd Williams
45 Michael Jividen Half Acre Cycling
46 Derek Oberg Verdigris-Village CX
47 Chris Sutphen
48 Blayne Greiner xXx Racing
49 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
50 Chad Beert Endure It Sports
51 Paul Goc Team TATI
52 Joe Sirchio
53 Simon May Team Pegasus
54 Joshua Haines Tuxedo Thunder Cycling
55 Andrew Haala Tuxedo Thunder Cycling
56 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
57 Douglas Bauer Verdigris-Village CX
58 Nickolaus Lekovish
59 Nathaniel Miller
60 James Langanis
61 Andrew Scheyer
62 Matthew Stevenson xXx Racing
63 Tyler Cox Kinky Llama Racing
64 Frank Snyder
65 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
66 Randy Koren
67 Matthew Harris Half Acre Cycling
68 Pablo Ternes Kinky Llama Racing
69 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks
70 Michael Pero
71 Nicholas Silvestri
72 Douglas Zalis Vision Quest
73 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
74 Blaine Reed Endure It Sports
75 Timothy Barrett
76 Greg Gabriel
77 John Lorenz Enzo's-PSIMET
78 Gina Kenny Team Extreme
79 William Swearingen Turin Bicycle/Barker+Nestor
80 Robert Curtis PSIMET Racing
81 Mark Petterson
82 Abram Glazer
83 Thomas Reich Region Racing
84 Christopher Worthen
85 Kenneth Bratko
86 John Felke Kinky Llama Racing
87 Scott Van maldegiam Giant Cycling Team
88 John Mahr
DNF William Seliger xXx Racing
DNF Evan Kuchar xXx Racing
DNF Nicholas Goossen Team Higher Gear
DNF Danny Salazar
DNF Derek Lewis
DNF Timothy Mcgovern
DNF Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
DNF Jacob Schilling Team Mack Racing Assoc. LTD
DNF Dru Montague Johnny Sprockets
DNF Vincent Giovinco Half Acre Cycling
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 90   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Clemens Wild Card Cycling
2 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
3 Tristan Whitehead Team Higher Gear
4 Brett Michael Team Pegasus
5 Omar Patalinghug Team Higher Gear
6 Daniel Dziubski
7 Anthony Mikrut Kinky Llama Racing
8 Eric Holm
9 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
10 Andre Odendaal Team Higher Gear
11 Michael Meyers Spidermonkey Cycling
12 Arlen Jacob ImONPoint.org
13 Peter Garde Verdigris-Village CX
14 Edward Gadient Iron Cycles
15 Adam Herndon xXx Racing
16 Ryan Handley PSIMET Racing
17 Rawny Semba ROBOTS <3
18 Trent Williams Spidermonkey Cycling
19 David Lebreton
20 Andrew Mcgrath
21 Joe Berlyoung
22 Chris Fellows
23 Timothy Cuga-moylan MOX
24 Russell Miller
25 John Wolters xXx Racing
26 Joshua Hughes Half Acre Cycling
27 Matthew Learn
28 James Sneddon PSIMET Elite
29 R.t. Zelm
30 John Ryan Alberto's Sport
31 Nickolaus Lekovish
32 Ashton Brackett Pedal & Spoke bicycle shop
33 Nate Kersten Turin Bicycling Society
34 Shawn Laplante
35 Gregory Molnar Flatlandia
36 Will Frame Team Higher Gear
37 Nathaniel Miller
38 Paul Anderson
39 Derek Lewis
40 Robert Bramlette Rbikes.com / FleetTruckParts.com
41 David Torpe
42 Matthew Assell Pedal and Spoke
43 Dean Frieders
44 Andrew Voress
45 Jared Honn
46 Thomas Elliott Team Higher Gear
47 Erica Gaddy Half Acre Cycling
48 Glenn Amundsen
49 William Seliger xXx Racing
50 Adam Cox
51 Eric Swanson
52 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
53 Donald Van horn tempo velo
54 Eric Landahl Team TATI
55 Bo Altes
56 Justin Lebb Iron Cycles
57 Gina Kenny Team Extreme
58 Robert Gorman
59 James Davis South Chicago Wheelmen
60 Mark Calvert
61 Jeff Golden Bicycle Heaven
62 John Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
63 Daniel Conybeare University of Illinois-Chicago
64 Pablo Ternes Kinky Llama Racing
65 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
66 Brian Knowles
67 Danny Salazar
68 Jon Skaggs
69 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
70 Geoff Winslow
71 Tim James
72 Brian Gorcowski
73 Jacob Thom Half Acre Cycling
74 Darin Evans
75 James Moorhead
76 Jonathan Swadley
77 Sarah Layton
78 Sean Grady Beverly Bike/VeePak
79 Steve Herbst Old & In The Way
80 Geoffrey Bevington Old & In The Way
81 William Hannifan
82 Andy Ho
83 Michael Schietinger
DNF Sage Hahn
DNF Brandon Murphy Kinky Llama Racing
DNF Alan Stoughton
DNF Steven Blum Iron Cycles
DNF Matthew Plummer
DNF Ryan Weston
DNF John Mahr
DNF Lukasz Remiasz
DNF Mark Witthoefft
DNF Erik Mann
DNF Matthew Schmitz
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 66   Cat 5: 3   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Devon Gorry NOW and Novartis for MS
2 Marne Smiley
3 Jessica Hill The Pony Shop
4 Amelia Moore ROBOTS <3
5 June Upshaw Verdigris-Village CX
6 Leah Sanda Bellum Racing
7 Wendy Gaddey Alberto's Sport
8 Nancy Heymann Alberto's Sport
9 Eleanor Blick Johnny Sprockets
10 Jannette Rho Chicago Cuttin Crew
11 Katie Isermann Bellum Racing
12 Kristina Young Team TATI
13 Lindsay Knight Team TATI
14 Rachael Gatto Twin Six
15 Beverly Enslow Proctor Cycling Team
16 Gina Kenny Team Extreme
17 Lindsay Freeborn Team Bicycle Heaven
18 Amy Comstock Mox Multisport
19 Tamara Fraser xXx Racing
DNF Julia Daher Johnny Sprockets
DNF Christina Peck Chicago Cuttin Crew
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
2 Katie Tomarelli Kinky Llama Racing
3 Meghan Lapeta
4 Sophia Lee Team TATI
5 Erica Gaddy Half Acre Cycling
6 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling
7 Sandra Samman xXx Racing
8 Sarah Lu ROBOTS <3
9 Vanessa Buccella Iron Cycles
10 Katie Mann Team TATI
11 Alexandra Blom Kinky Llama Racing
12 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
13 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
14 Grace Chappell Spidermonkey Cycling
15 Eve Gaus Half Acre Cycling
16 Colleen Jarema Johnny Sprockets
17 Andrea Cohen
18 Sue Stonitsch
19 Ellen Ryan
20 Erica Chianese Half Acre Cycling
21 Niki Moylan MOX
22 Elizabeth Shull Alberto's Sport
23 Marcy Barrett
24 Sarah Layton
25 Sheena Enriquez
26 Susan Helfrich Mox Multisport
27 Hanna Goc Team TATI
28 Jennifer Groen Half Acre Cycling
29 Anna Bacsik xXx Racing
30 Laurie Chipps
31 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
32 Marlene Loula Verdigris-Village CX
33 Kirsten Swanson Mox Multisport
34 Kelly Lein xXx Racing
35 Mary Roe Tower Racing
36 Kathryn Maser Team Pegasus
37 Ariel Trader knauff Half Acre Cycling
38 Quincy Flemming
39 Jeannie Ryan Alberto's Sport
40 Natalie Pendergrass Area 51
41 Annette Stahelin
42 Karen Altes
43 Janet Petrzilka
DNF Emily Shull Alberto's Sport
DNF Katie Horvath ROBOTS <3
DNF Meghan Murphy
DNF Alissa Love
DNF Molly Shough Mox Multisport
DNF Melissa Kelly Iron Cycles
Finishers: Cat 4: 44   Cat ?: 5