Log In
Webcyclery Thrilla Cross Series • Sep 8 2011
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Clear, 80 degrees, wind 10 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Cameron Beard Bend Endurance Academy
3 Mitchell Stevens Sunnyside Sports
4 Massimo Larsen Sunnyside Sports
5 Keenan Reynolds Bend Endurance Academy
6 Zach Colton
7 Donovan Birky WebCyclery.com
8 Hannah Mavis
9 Carson Westberg WebCyclery.com
10 Ian Lafky MBSEF Cycling Team
11 Ivy Taylor Bend Endurance Academy
12 Walter Lafky MBSEF Cycling Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 7   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brennan Wodtli Hutch's/Bend Dental/Lowes
2 Carl Decker
3 Ben Thompson
4 Bart Bowen Silverado Gallery/Sunnyside
5 Cody Peterson
6 Scotty Carlile WebCyclery.com
7 Schmitt Damian Silverado Gallery/Sunnyside
8 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
9 Kendal Johnson
10 Michael Dennis Sunnyside Sports
11 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/Sage
12 Matt Fox Silverado Gallery/Sunnyside
13 Chris Winans Therapeutic Associates Cycling/Sage
14 John Rollert WebCyclery.com
15 Ian Eglitis Trinity Bikes
16 Ryan Miller Pacific Power Blue Sky
17 Erik Bergstrom Therapeutic Associates Cycling/Sage
18 Kyle Wuepper Bend Memorial Clinic Total Care Rac
19 Mike Schindler Sunnyside Sports
20 Ryan Mckean
21 James Williams Sunnyside Sports
DNF Tim Jones WebCyclery.com
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sargent
2 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com
3 Wade Miller Sunnyside Sports
4 Brian Seguin BendBroadband/WebCyclery.com
5 Sal Collura SLOCUM Race Team
6 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com
7 George Wescott
8 David Baker Sunnyside Sports
9 Ralph Tolli
10 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Rac
DNF Mike Martin Sunnyside Sports
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Linn Trusty Switchblade
2 Brian Jorgensen
3 Ryan Ness Therapeutic Associates Cycling/Sage
4 Colin Dunlap Bend Endurance Academy
5 Peter Vraniak
6 Darren Smith Bend Memorial Clinic Total Care Rac
7 Chuck Meyer Sunnyside Sports
8 Jeff Merwin
9 Eric Blankenship Boneyard Cycling
10 Geoff Raynak Half Fast Velo
11 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/Sage
12 Brook Gardner
13 Chad Willems
14 Zack Phillips Team Stanley
15 Devin Mast
16 Matt Hickey
17 Aaron Tarnow WebCyclery.com
18 Steve Langenderfer Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
19 Joseph Bell
20 Beny Ambauen
21 Ben Lewis
22 Mandon Welch
23 Cory Tanler Trinity Bikes
24 Sean Kiger Bend Memorial Clinic Total Care Rac
25 Ryan Sperring
26 Kevin Donnelly
27 Dave Cieslowski
28 Sean Lewis Trinity Bikes
29 Alex Rocco
DNF Lauren Mccarthy
DNF Robert Declerk
DNF Seth Graham
DNF Ryan Mcglone
DNF Daniel Brewster
DNF Brett Golden
DNF Aaron Ogorzalek
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Wolnick WebCyclery.com
2 Eric Birky WebCyclery.com
3 Todd Schock Boneyard Cycling
4 Henry Abel
5 Jay Palubesk+a245i WebCyclery.com
6 Michael Mara Boneyard Cycling
7 Rob Kerr Boneyard Cycling
8 Derek Faller WebCyclery.com
9 Mark Backus Boneyard Cycling
10 Walter Mcknight
11 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Rac
12 Dan Davis WebCyclery.com
13 Brian Smith WebCyclery.com
14 Rene Bates
15 Robert Winnenberg
16 Stephen Crozier
17 Daniel Stroud
18 Amory Cheney
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Oman
2 Sean Eslinger
3 Sean Wilson
4 Ryan Altman
5 Steve Helt
6 Todd Grover
7 Samuel Stumbo
8 Chris J zanger
9 Andrew Hayes
10 Evan Olson
11 Kyle Mills
12 Lucas Freeman
13 Ken Johnson
14 John Livingston
15 Ben Swanson
16 Mike Randolph
17 Jeff Johnston
18 Dawson Stallings Bend Endurance Academy
19 Chris Sterry Boneyard Cycling
Finishers: Cat 4: 4   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Steiner
2 Patrick Hansen
3 Steve Decker
4 David Anderson
5 Bradley Pfeiffer Trusty Switchblade
6 Jeff Monson Boneyard Cycling
7 David Dorocke
8 Mike Mclandress
9 Burke Selbst Boneyard Cycling
10 Juan Ramirez Trinity Bikes
11 Yon Olson
12 Kyle Gorman WebCyclery.com
13 Kern Reynolds Boneyard Cycling
14 Michael Coe
15 Tim Gogolski
16 John Powell Pacific Power Blue Sky
17 Curt Grant Boneyard Cycling
18 Billy Farwig Silverado Gallery/Sunnyside
19 Craig Mavis
20 Shawn Gerdes
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Serena Bishop gordon Silverado Gallery/Sunnyside
2 Heather Clark Bend Memorial Clinic Total Care Rac
3 Renee Scott Sunnyside Sports
4 Taylor Shekell Team Beer
DNF Brenna Lopez-otero Bend Memorial Clinic Total Care Rac
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Hagen Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Allison Halpin Sunnyside Sports
3 Mary Ramos Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Cary Schwarz Bend Memorial Clinic Total Care Rac
5 Diana Spring
6 Angelina Salerno
7 Andrea Thomas Boneyard Cycling
8 Nicholle Kovach
9 Shellie Heggenberger Boneyard Cycling
10 Lynda Palubeski WebCyclery.com
11 Amy Lundstrom WebCyclery.com
12 Gina Miller Sunnyside Sports
13 Liz Book
14 Kate Dunning
DNF Amber Clark Team Beer
Finishers: Cat 3: 4   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Meredith Brandt
2 Holly Pfeiffer Trusty Switchblade
3 Mika Mast
4 Amber Linn
5 Amy Mitchell
Finishers: Cat ?: 5