Log In
WebCyclery Thrilla CX Series • Sep 16 2010
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Sprague Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Jack Mahler
3 Massimo Larsen Sunnyside Sports
4 Keenan Branch Bend Endurance Academy
5 Khiseth Abramvicka
6 Cameron Beard Bend Endurance Academy
7 Jett Ballantyne
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sargent WebCyclery.com
2 Bruce Rogers Hutch's/ClearOne/Bend Dental
3 Mike Martin Sunnyside Sports
4 Sean Rogers Bend Memorial Clinic Total Care Rac
5 Richard Albrow Bend Memorial Clinic Total Care Rac
6 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Rac
7 Dan Wolnick WebCyclery.com
8 Todd Randy BAC
9 Jack Kelley
10 Wade Miller Sunnyside Sports
11 David Taylor
12 Robert Uetrecht WebCyclery.com
13 Michael Nyberg Sunnyside Sports
14 Eric Power J Livingston Cycles
15 Todd Sprague Bend Memorial Clinic Total Care Rac
16 David Sjogren
17 Jim Lindsey
18 Mark Reinecke Bend Memorial Clinic Total Care Rac
19 Rene Bates Rebound/Boneyard
20 Theodore Ford Bend Spine & Pain
21 Mike Reightley
22 George Wescott Ryders Eyewear
23 Sean Olmstead
24 Mark Miskowiec Sunnyside Sports
25 Brian Smith WebCyclery.com
26 David Anderson
27 Dave Pickhardt
28 Patrick Hansen Desert Orthopedics
29 Kenny Wolford GrannyGearAdventures.com
30 Brad Sall
31 Mark Backus Boneyard Cycling
32 Amory Cheney
33 Adam Beebe
34 Morrison Smith Summit
35 Mike Albright Redline
36 Stephen Crozier
37 Jeff Monson
38 Mike Mclandress
39 Jay Palubeski WebCyclery.com
40 Steve Wursta Bend Memorial Clinic Total Care Rac
41 Greg Blea
42 Marvin Lein Bend Memorial Clinic Total Care Rac
43 Patrick Davidson
DNF Hiroji Mckinstry
DNF Todd Schock
DNF Stratton Poindexter
DNF Chad Sage Sunnyside Sports
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Trebon Kona
2 Conrad Stoltz Specialized
3 Chris Sheppard Rocky Mountain Bikes/Rebound PT
4 Cody Peterson
5 Brennan Wodtli Hutch's/ClearOne/Bend Dental
6 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
7 Adam Craig Giant
8 Tim Jones WebCyclery.com
9 Brig Brandt Rebound Sports Performance Lab
10 Ben Thompson Trek Mtn Co-Op
11 John Rollert WebCyclery.com
12 Matt Fox Sunnyside Sports
13 Mitchell Thompson Rebound/Footzone/Columbia
14 Scotty Carlile WebCyclery.com
15 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR
16 Michael Dennis Boneyard Cycling
17 Ian Eglitis www.evanplews.com/KENDAUSA
18 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Rac
19 John Frey hutch's bicycles/Norco
20 Jon Hansen
DNF Schmitt Damian Sunnyside Sports
DNF Ben Bronson
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Johnston Rescue
2 Brent Mattison Team Lazy Tarantulas
3 Brian Jorgensen
4 Marcus Biancucci Therapeutic Associates Cycling/GENR
5 Lauren Mccarthy
6 Erik Hammer
7 Justin Graybeal bicycleattorney.com
8 Aaron Ogorzalek Pine Mountain Sports
9 Peter Vraniak
10 Colin Dunlap Bend Endurance Academy
11 Patrick Miller
12 Brook Gardner
13 Matt Hickey Cascade Couriers
14 Ken Simms
15 Dillon Caldwell University of Oregon Cycling Club
16 Garrett Mcallister
17 Jeff Merwin
18 Geoff Raynak Half Fast Velo
19 Sean Kiger Bend Memorial Clinic Total Care Rac
20 Jeremy Ellison
21 Anthony Broadman
22 Blair Deaver WebCyclery.com
23 Steve Langenderfer Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
24 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/GENR
25 Daniel Brewster Cascade Couriers
26 Henry Abel WebCyclery.com
27 Ralph Tolli
28 Daniel Baumann
29 Matt Plummer Deschutes Honey Company
30 Juan Quintero Rebound Sports Performance Lab
31 Chuck Meyer Sunnyside Sports
32 Ralph Sweeney cyclocrossracing.com
33 David Thomason WebCyclery.com
34 Drew Holmes WebCyclery.com
35 Erin Basinger
DNF Hector Perez Wild Rockies
DNF Brett Golden Team Awesome
DNF Aaron Edwards Bloom Racing
DNF Aaron Tarnow WebCyclery.com
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Hanson
2 Matthew Westermeyer cyclocrossracing.com
3 Devin Mast
4 Marc O'Brien
5 Joe Ramaker Lactic Acid Cycling
6 Nathan Robinson
7 Zachary Horn
8 Dawson Stallings Bend Endurance Academy
9 Joe Larson Tikes Bikes
10 Shawn Rockie Ind
11 Robert Winnenberg
12 Casey Varnum
13 Billy Farwig Silverado
14 Michael Kerkmann
15 David Sarmiento
16 Stephen Mccorkle
17 Andy Barram Boneyard Cycling
18 Dan Mcgarigle Pine Mountain Sports
19 Tad Hodpert
20 Shawn Gerdes
21 Chris Sterry Boneyard Cycling
22 Jeff Olander
23 Aaron Huss
24 Taylor Massey
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brenna Lopez-otero Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
3 Karen Oppenheimer Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Laura Winberry
5 Taylor Shekell Team Beer
6 Taylor Leech Bend Memorial Clinic Total Care Rac
7 Mary Skrzynski Pine Mountain Sports
8 Jenny Kneece
9 Cynthia Engel WebCyclery.com
10 Susanna Julber Bend Memorial Clinic Total Care Rac
11 Mary Ramos Bend Memorial Clinic Total Care Rac
12 Angelina Salerno Pine Mountain Sports
13 Angela Mart WebCyclery.com
14 Shaylin Frazier Pine Mountain Sports
15 Michelle Bazemore Sunnyside Sports
16 Laura Hagen
17 Kelly O'Brien
18 Amber Clark Team Beer
19 Aimee Furber Cascade Couriers
20 Sami Fournier, Cascade Couriers
DNF Nicette Quintero Rideclean
DNF Maren Nelson Buy Local Cycling
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Liz Book
2 Shellie Heggenberger
3 Cary Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Kathleen Kretz
5 Holly Pfeiffer
6 Michelle Rear Bellie Racing
7 Jennifer Bruce
8 Mika Mast
9 Jesse Haury
10 Dara Gaskin Bend Memorial Clinic Total Care Rac
DNF Erinkate Springer
DNF Giselle Gutknecht
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 11