Log In
Raccon Twp Park Cross • Dec 12 2010
5.3
7
1
7
6
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.3
Beers
7
Moisture
1
Accel
7
Tech
6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shawn Geiger 42:25:00
2 Ryan Munko 45:50:00
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Mihalik Freddie Fu Cycling Team 0:57:58
2 Gunnar Shogren Dynamic Physical Therapy Cycling 0:59:06
3 Chris Mayhew JBV Coaching 1:03:24
4 Eric Lundgren Iron City Bikes 1:04:55
5 Jason Justi Beaver Valley Velo LAP
6 Brendan Jones Beaver Valley Velo LAP
7 Jeff Guy ChamRakh Cycling / bobsmaps.com LAP
8 Don Splitstone DPS Penn Cycling LAP
9 Rich Allen Ag3r-ButlerHealthSystems LAP
10 Kirk Morrison Ag3r-ButlerHealthSystem LAP
11 Henry Dimmick Ag3r-ButlerHealthSystem LAP
12 Michael Swope Team Athens LAP
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Cotter Freddie Fu Cycling Team 40:40:00
2 Jordan Villella Hammer Nutrition 41:07:00
3 Don Splitstone DPS Penn Cycling 45:18:00
4 Benjamin Stephens Steel City Endurance 46:05:00
5 Jay Downs ChamRakh Cycling 48:55:00
6 Michael Swope Team Athens LAP
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jordan Snyder Beaver Valley Velo 48:18:00
2 Joseph Biss Beaver Valley Velo 48:37:00
3 Donald Splitstone DPS Penn Cycling 49:27:00
4 Jr Petsko Dynamic Physical Therapy Cycling 50:43:00
5 Jeff Grimm Beaver Valley Velo 51:12:00
6 Matthew Holloway 52:30:00
7 Jason Samonds Fat Head's 52:58:00
8 Mike Janeiro 54:13:00
9 Greg Flood Steel City Endurance 54:46:00
10 Jeff Gernert Greene County Cycling Club 54:48:00
11 Robert Sedgewick Morningside Velo/Biketek 55:04:00
12 Nicholas Rossi West Liberty Cycles 55:12:00
13 Nathan Hall LAP
14 Kyle Mihalik LAP
15 Dean Brandt Dreaming Ant Cycling Club (of 1) LAP
16 Joel Morris LAP
17 Michael Swope Team Athens LAP
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 13   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephanie Swan Iron City Bikes 41:07:00
2 Stacie Truszkowski Steel City Endurance 43:01:00
3 Rachel Weaver Steel City Endurance 45:23:00
4 Kate Bennett Steel City Endurance LAP
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2