Log In
Starcrossed • Sep 19 2010
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Feldman DURANCE - COLNAGO ID
2 Doug Reid VELOCE CYCLES PORTLAND WA
3 Kristopher Holden VERTICAL EARTH/ VSR WA
4 Bob Welbourn GLOTMAN SIMPSON BC
5 Michael Benno VELOCE RACING OR
6 Normon Thibault FRONTRUNNERS BC
7 Eirik Schulz SPECIALIZED RIVER CITY BICYCLES OR
8 Rich Mcclung HAGENS BERMAN WA
9 Jerry Long VERTICAL EARTH ID
10 Kamden Reedy WEB-OP AZ
11 Michael Gaertner VERTICAL EARTH ID
12 Shannon Skerritt VANILLA WORKSHOP-SPEEDVAGEN RA OR
13 Brendan Connolly BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE WA
14 Tim Butler SPECIALIZED RIVER CITY BICYCLES OR
15 Scott Bradway TEAM S&M OR
16 Doug Krumpelman VERTICAL EARTH ID
17 Matthew Scott FIETS MET SLAGROOM ID
18 Todd Morse tucker 333 FACTORY TEAM WA
19 Joshua Liberles 0 OR
20 John Mitchem RIVER CITY BICYCLES OR
21 Keith Rollins BD ROOFING WA
22 Aaron Mickels STANWOOD VELO SPORT WA
23 Joe Pettinger HAGENS BERMAN WA
24 Sean Kelsey BUY LOCAL CYCLING WA
25 Michael Dicenso MAFIA RACING/FELT/PBR WA
26 David Karman HAGENS BERMAN CYCLING
27 Rick Rodland TEAM ALLIANCE/ NORCO BIKES BC
28 Kevin Donovan TEAM ASCENT ID
29 John Bravard CYCLEPATH RACING OR
30 Nikos Mills GARAGE RACING WA
31 David Diviney CYCLEPATH RACING OR
32 Alex Wilson RECYCLED CYCLES WA
33 Greg Talbert SCOTT-MAVIC USA OR
34 Scott Mcgregor STEED CYCLES BC
35 Todd Davis LENOVO WA
36 Mark Knokey VERTICAL EARTH WA
37 Graham Christensen VERTICAL EARTH ID
38 Jeff Standish THERAPEUTIC ASSOCIATES CYCLING OR
39 Todd Gallaher IJM.ORG WA
40 Brian Staby BAY 101/HRS/ROCK LOBSTER CA
41 Joel Wilson ROLF PRIMA OR
42 Ross Gilbert OLD TOWN BICYCLE WA
43 Cameron Charles HAGENS BERMAN WA
44 Cole Meckle CUCINA FRESCA WA
45 Daniel Cooley SCOTTS CYCLE AND SPORTS WA
46 John Fiore MONTANA CYCLOCROSS NM
47 LeRoi Smith RAGNAROK RACING WA
48 Rick Raymond OLD TOWN BICYCLE PB STATE FARM WA
49 Rob Piper AMGEN CYCLING WA
50 Mike Gile BYRNE GAS WA
51 Brad Collins BICYCLE SPORTS PACIFIC BC
52 Martin Senkyrik SECOND ASCENT WA
53 Matt Jordan BAY 101/HRS/ROCK LOBSTER CA
54 Rainer Leuschke BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE WA
55 Dan Thorson COLLISION 1 WA
56 Yano Daisuke YATSUGATAKE CYCLOCROSS CLUB JAPAN
57 Matthew Mcnamara TEAM STERLING P/B SENDMAIL
58 Kurt Brown IJM.ORG
59 Arn Allemand TEAM ASCENT
60 Brent Hambleton
61 Daniel Studley MAFIA RACING/FELT/PBR
62 David Schmidt FIRST RATE MORTAGE
63 Joe Brennan HAGENS BERMAN
64 James Johnson SECOND ASCENT/STEPDOWNRACING WA
65 Roger Joys UNITED FINANCE
66 Jim Peot HAGENS BERMAN
DNF Eric Anderson VERTICAL EARTH
DNF Kyle Wuepper BEND MEMORIAL CLINIC TOTAL CARE OR
DNF Tony Ogden LENOVO
DNF Randy Salamon CARBON NEUTRAL CYCLING
DNF Eddie French GUINNESS CYCLING TEAM
DNF Chris Adolf HAGENS BERMAN
DNF Bill Carslay DOLORE GROTTA/BIGSWINGIN
DNF John Weyhrich FIVE VALLEY VELO
Finishers: Cat 1: 16   Cat 2: 27   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Kirske
2 Aaron Huebner
3 Jeff Gaeckle
4 Kolby Preble
5 Colin Rowan
6 Garett Heitman
7 Colin Krebsbach
8 Peter Avolio
9 Scott Alexander
10 Alex Criss
11 Ben Storrar
12 Robert Carver
13 Dave Messenheimer
14 Bill Craven
15 Jeff Cummings
16 Daniel Penner
17 Jd Fette
18 Olivier Humbert
19 Paul Boivin
20 James Bender
21 Ryan Hughs
22 Dustin Lennon
23 Keith Heinzelman
24 Alan Petrie
25 Tony Corke
26 Jay Maas
27 Adam Stern
28 David Neubeck
29 Brian Walburn
30 Sean Rogers
31 Cole Cutright
32 Brian Gerow
33 Bob Ludeman
34 Ernest Powers
35 Clark Rider
36 Michael Prater Hagens Berman LLP
37 Christopher Wingfield
38 Andrew Lamb
39 John Kettman
40 Kosta Psaltis
41 Erin Stansbury
42 Conrad Kornmann
43 James Beieler
44 Byron Breeden
45 Chad Richmond
46 Nathan Solomon
47 Joseph Mullan
48 Alex Walker
49 Aaron Nett
50 Joseph Wasikowski
51 Mark Roughgarden
52 Avi Mahan
53 Ryan Vanderloop
54 Patrick Adrian
55 Paul Young
56 Shannon Kupfer
57 Sean Corey
58 Alden Kroll
59 Jeff Hanninen
60 Michael Lipka
61 Bryan Voytilla
62 Brandon Wagner
63 David Stonich
64 Rob Born
65 Erik Turner
66 Ryan Madison
67 Kevin Hansen
68 Dave Stanton
69 Andrew Mcnett
70 Marc Romano
71 Brendan Flynn
72 Brooks Werner
73 Felix Espana
74 Timothy Erickson
75 Alex Telitsine
76 Craig Etheridge
77 Ian Mullins
78 Bernard Acevedo
79 Nicholas Barile
Finishers: Cat 2: 11   Cat 3: 32   Cat 4: 3   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bruce Johnson TEAM TWO WHEELER / SPECIALIZED
2 Colin Campbell ESCAPE VELOCITY BC
3 Rocky Crocker TEAM W.A.R. WA
4 Ian Gerrish NORTHWEST CHIROPRACTIC CLINIC W
5 Robert shawn Letson WENATCHEE AREA RACERS WA
6 Brian Griffin TEAM ALLIANCE/ NORCO BIKES BC
7 Andrew F rigel MAFIA RACING/FELT/PBR WA
8 Mike Alligood THERAPEUTIC ASSOCIATES / GENR O
9 Brad Kilcline IJM.ORG WA
10 Parker Lund MAFIA RACING/FELT/PBR WA
11 Jeff Woerner IJM.ORG WA
12 Todd Sahl TEAM STANLEY WA
13 Ryan Denny STANWOOD VELO SPORT WA
14 John Limbaugh 0
15 Kris Lepine CARBON NEUTRAL CYCLING WA
16 Peter Hall BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE WA
17 Roy Mcbeth LOCAL RIDE RACING BC
18 Chris Kelsey SPOKANE ROCKET VELO WA
19 Jason Dudek SECOND ASCENT WA
20 Joe Martin RAGNAROK RACING WA
21 Ross Copeland RAGNAROK RACING WA
22 Michael Mcarthur GLOTMAN SIMPSON BC
23 Travis Nease CUCINA FRESCA WA
24 Bob Chew GLOTMAN SIMPSON BC
25 Niels Steiner GLOTMAN SIMPSON CYCLING CLUB BC
26 Kirk Edwards THERAPEUTIC ASSOCIATES / GENR O
27 Bill Cochran G.A.S./INTRINSIK MT
28 Sam Taagen 20/20 FUEL WA
29 Craig Undem CYCLE U WA
30 Mike Porter 0 WA
31 Matt Kennedy GLOTMAN SIMPSON CYCLING BC
32 Jamie Emery PRO CITY RACING BC
33 David Krattli PBS Inc.
34 Randy Opp VERTICAL EARTH/CDA VELO RACER I
35 Mark Mirante SCCA / STARBUCKS WA
36 David Rosen HALF FAST VELO OR
37 David Stonich 0
38 Neil Green THERAPEUTIC ASSOCIATES / GENR O
39 Tom Hayes MAFIA RACING/FELT/PBR WA
40 Eric Kamila 0 WA
41 Darrin Grund GLOTMAN SIMPSON BC
42 Peter Wellsman PRO CITY RACING BC
43 Doug Aldrich MISSING LINK/3RD RAIL CYCLING T
44 Timothy Spence MAFIA/FELT/PBR RACING WA
45 Rick Jerabek AVANTI/BLUE ROOSTER WA
46 Scott Ramsey STARBUCKS CYCLING WA
47 Jay Loder MIGHTY RIDERS BC
48 Dave Pearson COLLISION 1 WA
49 Jeff Beltramini MAFIA RACING/FELT/PBR WA
50 Carl Anton
51 Christian Schmalz CYCLE U WA
52 Art Weichbrodt CORPORESANO WA
53 Dan Becraft MOOTS RACING NW WA
54 Paul Thompson N/A
55 Eric Kolve 0 WA
56 Matthew Cazier 20/20 FUEL
57 David Bennett COLLISION 1
58 Cameron Mallory ARRIVEE
59 Marty Woy TBB
60 Jeff Evans DOUBLECHECK
61 Ben Suttlemyre VERTICAL EARTH
62 Brett Gaspers APEX RACING TEAM
63 Eric Schuman LENOVO
64 Todd Anderson COILISON ONE
65 Chris Mahan SECOND ASCENT
66 Peter Stocker HAGENS BERMAN
67 Larry Elliott OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATEWA
68 Mark Freda ASPEN VELO
69 Brad Loetel CYCLE U
70 Sean Mclaughlin EMDE SPORTS
71 Dave Queen 0 WA
72 Paul Anderson HALF FAST VELO
DNF Robert Trombley CARBON NEUTRAL CYCLING
DNF Cosmic Miller FAH Q AHL
DNF Cameron Vander stoep HALF FAST VELO
DNF Paul Krebsbach FIRST RATE MORTGAGE
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 34   Cat 4: 3   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Megan Chinburg
2 Melanie Lewis
3 Elizabeth Hartsoch
4 Marsa Daniel
5 Ellen Ruotsala
6 Catherine Varland
7 Anona Whitley
8 Rachel Headley
9 Sabrina Hirsch
10 Andrea Casebolt
11 Karen Todd
12 Devon Simpson
13 Emily Eggers
14 Wendy Stredwick
15 Jocelyn Setter
16 Sharon Gregg
17 Kristin Campbell
18 Camille Terhune
19 Stephanie Chase
20 Amanda Mcnabb
21 Carrie Eller
22 Naomi Haverlick
23 Haley Mousseau
24 Angela Aldrich
25 Camile Jentgen
26 Jamie Schoenborn
27 Ayda Rojhantalab
28 Corrie Middleton
29 Erica Haas
30 Bree Edwards
31 Tamara Donnelly
32 Ann Mitchell
33 Alexie Montaland
34 Jenny Powell
35 Allison Medellin
36 Anne Marie
37 Nicola Mcloughlin
38 Eva Wong
39 Lindsay Felker
40 Erin Danielson
41 Heidi Wood
42 Lisa Picard
43 Maureen Kavanagh
44 Kristin Wille
45 Joanne Anderson
46 Jennifer Lill
47 Hannah Rood
48 Lauren Cramer
49 Martha Brown
50 Pam Massey
51 Elise Wright
52 Carlie Spence
53 Cristina Mihaescu
54 Larisa Wade
55 Mandy Lund
56 Kiona Baker-mitchell
57 Brianne Kwasny
58 Sara Rades rhodes
59 Jenna Pisel
60 Karen Blankenship
61 Katie Duncan rabien
62 Katie Houck
63 Anais Shannon
64 Lauren Dunbar
65 Rachel Hong
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 18   Cat 4: 15   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Dusseault
2 Jaxon Suttlemyre
3 Matt Beers
4 Markus Gallasch
5 Patrick Leonard
6 David O'Brien
7 Philip Spencer
8 Chris Tremonte
9 Dan Spry
10 Jake Heitman
11 Chris Jackson
12 Brian Fiete
13 Matthew Hornland
14 Adam Cramer
15 Evan Geary
16 Wes Wahlin
17 Daniel Caputo
18 Sean Phillips
19 Geoff Agnew
20 Roland Rabien
21 Raymond Tse
22 Don Wright
23 Michael Black
24 Dylan Carney
25 Robin Willard
26 Brian Platt
27 Jake Bartholomy
28 Patrick Dean
29 Jeff Spaulding
30 Thomas Pickett
31 Matthew Soja
32 Kevin Speltz
33 Tyler Davis
34 Daniel Milner
35 Shawn Harrington
36 Vaughn Nelson
37 Justin Doll
38 Josh Cohen
39 Mark Taylor
40 Clinton Seal
41 Francis Stanbury
42 Regan Pringle
43 David Meyers
44 Wally Hockman
45 Vaughn Aldredge
46 David Yamamoto
47 Edward Rosenberg
48 Stephen Berard
49 Aaron Bitters KISSENA
50 Matthew Sipple
51 Kelly Cudworth
52 Aaron Griffith
53 Jason Gabryshak
54 Ryan Sperring
55 Brian Crosby
56 Chris Kunin
57 Brenton Ward
58 Greg Hudson
59 David Baldwin
60 Scott Hamness
61 Dan Winterberg Mission Cycling
62 Robert Higdon SOFT LIKE KITTEN
63 Phil Avery
64 Brad Foster
65 Brandon Schumacher
66 Brett Taylor
DNF Lars Johnson
DNF Micah Middleton
DNF Robb Sutton
DNF Jamie Fitzgerald
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 12   Cat 4: 26   Cat ?: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Larry Boyer
2 Calvin Spranger
3 Rick Stevens
4 Barry Rempel
5 Mark Eamer
6 Christopher Cumming
7 Chad Olson
8 Chris Brown
9 Jon Pearson
10 Mauro Felizia
11 Brian Wong
12 Todd Allen
13 Jason Metcalfe
14 Will Fernyhough
15 Matthew Stanigar
16 Buff Hopper
17 Cristopher Lucas
18 Clive Pursehouse
19 Steve Ellis
20 Rich Desmond
21 Leldon King
22 Tom Fryer
23 Greg Sweney
24 John Bissell
25 Ed Amdahl
26 Mike Doherty
27 Bob Mcgee
28 Ryan Cousineau
29 John Drenning
30 Joel Liefke
31 Reeve Geary
32 Chris Johns
33 Aaron Vanderwaal
34 Andy Rosser
35 Rhea Wallace
36 Stephen Evans
37 Mike Murphy
38 Douglas Metzger
39 Jeff Skov
40 Greg Jacklin
41 Bill Huff
42 Joel Dodds
43 Tom Heywood
44 Dennis Stumpp
45 Michael Weaver
46 Brian Carlson
47 Bill Blackburn
48 Travis Fulton
49 Franco Audia
50 D Parsons
51 Mike Reed
52 Tobin Copley
53 Jeff Van mulligen
54 Christopher Fontecchio
55 Jeremy Harrison
56 Andrew Marcuse
57 Alan Reaume
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 18   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erika Krumpelman VELOBELLA ID
2 Kim Rueter SORELLA FORTE OR
3 Rhonda Morin SORELLA FORTE OR
4 Jennifer Schweitzer 0 OR
5 Colleen Mcclenahan SORELLA FORTE/SPECIALIZED OR
6 Jodi Connolly BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE WA
7 Virginie Calme CYCLEPATH RACING OR
8 Sarah Tisdale SORELLA FORTE OR
9 Naoko Forderer 0 WA
10 Jitka Cole SCCA / STARBUCKS WA
11 Heather King ACTIVE LIFE MULTISPORT CLUB BC
12 Renee Compton ZUSTER CYCLING WA
13 Kelly Wilcox ACTIVE LIFE PHYSIO BC
14 Michelle Mishoe SPECIALIZED RIVER CITY BICYCLES OR
15 Rachel Mclain-rollins OLD TOWN BICYCLE WA
16 Jan Moss SORELLA FORTE OR
17 Anne Linton SORELLA FORTE OR
18 Stefanie Werts OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATE WA
19 Lb Kregenow TEAM GROUP HEALTH WA
20 Penny Hulbert TEAM W.A.R. WA
21 Susan Berg WHO'S YOUR DADDY! WA
22 Andrea Leuschke BLUE ROOSTER WA
23 Sandrine Mcfadden TEAM GROUP HEALTH WA
24 Patti Dobrowolski WINES OF WA/BIKESALE.COM WA
25 Rachel Livingston GROUP HEALTH WA
26 Christine Neumiller Olympia Orthopaedic Associates
27 Cynthia Freed CUCINA FRESCA WA
28 Nangela Cudone-sherdia SCCA / STARBUCKS WA
29 Kirsty Marritt CELO PACIFIC CA
30 Lisa Coyne 0 LA
31 Danielle Shaver BEN RACING WA
DNF Linda Maza-sparks TEAM DOUBLECHECK WA
DNF Margie Bradway TEAM S&M OR
DNF Janine Canella
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 9   Cat 4: 5   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Francis Mourey
2 Ryan Trebon
3 Christian Heule
4 Adam Craig
5 Jonathan Page
6 Barry Wicks
7 Derrick St john
8 Nicholas Weighall
9 Jake Wells
10 Craig Richey
11 Carl Decker
12 Troy Wells
13 Aaron Schooler
14 Sean Babcock
15 Tyler Trace
16 Steve Fisher
17 Frank Spiteri
18 Molly Cameron
19 Tim Van nuffel
20 Jonathan Baker
21 Spencer Paxson
22 Adam Mcgrath
23 Geoff Kabush
24 Michael Gallagher
25 Davy Yeater
26 Nicholas Berry
27 Aaron Tuckerman
28 Nathan Bannerman
29 Kevin Noiles
30 Kyle Mcgilvray
31 Eric Emsky
32 Aaron Bradford
33 John Bailey
34 John-Christian Flack
35 Phil Grove
36 Michael Benno
37 Ryan Weaver
38 Alex Work
39 Matthew Fox
40 Steven Hunter
41 Brue Syvertsen
42 Landon Erickson
43 John Behrens
44 Ben Rathkamp
45 Jesse Doll
46 Darren Marino
47 Eric Colton
48 Greg Osborn
49 Michael Pease
50 Andy Bestwick
51 Kamden Reedy
52 Derek Yarra
53 Alan Adams
54 Jeff Anderson
DNF Ryan Iddings
DNF Drew Mackenzie
DNF Scott Chapin
DNF Ben Chaddock
DNF Sean Worsech
DNF Benjamin Kubas
Finishers: Cat 1: 27   Cat 2: 11   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jt Fountain TWIN SIX
2 Louie Fountain 3FCX/MOD VELO
3 Craig Etheridge
4 Maxwell Kullaway 333FAB FACTORY TEAM
5 Jason Williams TEAM STANLEY
6 Ian Crane HAGENS BERMAN
7 Drew Mackenzie ISLAND RACING CLUB
8 Brian Myers HODALA
9 John Duquette ALKI/RUBICON
10 Luke Demoe HTFU
11 Greg Heath
12 Phillip Buffington BLUE ROOSTER
13 Joe Hamilton HODALA
14 Luke Brechwald OLYMPIA ORTHOPAEDICS ASSOCIA
15 Alex Andel
16 Unknown Rubicon
17 Kenton Berg SECOND ASCENT
18 Chris Hill CUCINA FRESCA
19 Nat Pellman HODALA
20 Erik Hofland ARTISAN FAMILY RACING
21 Brian Gerow CORSA CONCEPTS
22 Bart Sanderson BLUE ROOSTER SPORTS MEDICINE
23 Dan Peterson SECOND ASCENT
24 Bart Nakano TEAM ALLIANCE
25 Bernard Georges HUP UNITED
26 Joel Wilson ROLF PRIMA
27 Mike Rolcik RAGNAROK RACING
28 Tyler Smith NUUN ACTIVE HYDRATION
29 Patrick Monteith RALEIGH/HODALA
30 Brian Koder OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIAT
31 David Cook OLD TOWN BICYCLES/STATE FARM
32 Bryan Voytilla CORSA CONCEPTS
33 Nate Ripperton EASTGATE CYCLING CLUB
34 Jeff Aken
35 Randy Salamon CARBON NEUTRAL CYCLING
36 Sally Fornes HODALA
37 Jim Wood ALKI/RUBICON
38 Jim Miller BICYCLEATTORNEY.COM
39 John Mchale 20/20 FUEL
40 Brandon Wagner 0 OR
41 Christian Folk STIFF LINK
42 Dl Byron BIKE HUGGER
43 Bill Huggins PCP
44 Ross Miller HODALA
45 Jamie Stralka RAGNAROK
46 Kurt Litsinger APEX RACING
47 Sean Cameron DARK HORSE RACING
48 David German SUCK IT
49 Vincent Mysliwiec OLD TOWN BICYCLES
50 Whitenack John
51 Jason Goff BYRNE INVENT
52 Jeff Tedder HAMMER VELO
53 Lawrence Jobe SUCK IT
54 Ben Spencer BLUE ROOSTER
55 Josh Simpson RECYCLED CYCLES RACING
56 Hahn Rossman ALKI/RUBICON
57 Carl Hulit RECYCLED CYCLES
58 Paul Laak PORTOBELLO RACING TEAM
59 Kevin Beshlian 20/20 FUEL
60 Brice Stivers BIKE GALLERY/SIGNAL CYCLES
61 Kelsey Woos HODALA
62 Edwin Brown ARTISAN FAMILY RACING
63 Alex Wolf
64 Joanne Anderson HODALA
65 Ryan Williams HODALA
66 Paul Gissing CROSSNIACS
67 Scott Duddridge TEAM DILETTANTE
68 Mark Villegas BIKE HUGGER
69 Marty Sparks SECOND ASCENT
70 Nick Abbott AVANTI
71 Jason Sobottka OLD TOWN BICYCLE PB STATE FA
72 Lucy Cutting CUCINA FRESCA CYCLING TEAM
81 Rich Mayer UNATT
DNF Steven Basden HALF FAST VELO
DNF Timothy Lang PORTOBELLO BICYCLE RACING
DNF Atkins Nathan COUNTERBALANCE
DNF Glenn Soja CUCINA FRESCA
DNF Sam Whitley VELOCE VELO
DNF Rob Lehtinen ALKI/RUBICON
DNF Alex Criss RIVER CITY BICYCLES
DNF James Whitesides MODUS
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 12   Cat 3: 17   Cat 4: 9   Cat ?: 41  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katerina Nash
2 Wendy Simms
3 Sue Butler
4 Mical Dyck
5 Natasha Elliott
6 Devon Gorry
7 Wendy Williams
8 Kari Studley
9 Alice Pennington
10 Barbara Howe
11 Sarah Maile
12 Kathy Sherwin
13 Jessica Cutler
14 Kelly Goodwin
15 Serena Bishop gordon
16 Jennifer Gaertner
17 Tina Brubaker
18 Kristin Jo Markham
19 Joele Guynup
20 Linda Sone
21 Brandee Era-miller
22 Kelly Jones
23 Elizabeth Allbut
24 Karen Oppenheimer
25 Angela Mysliwiec
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat ?: 11