Log In
Crossaflixion Cup • Sep 25 2010
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bradley Pfeiffer Bloom Racing
2 William Meyers
3 Stephen Mccorkie
4 Chris Sterry Team BoneYard
5 Colonel Reynolds
6 Michael Mclean
7 Burke Selbst Team BoneYard
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kelly Cooks
2 Lynda Palubeski WebCyclery.com
3 Kate Dunning Pine Mtn. Sports
4 Holly Pfeiffer
5 Marney Museilak
6 Mike () Mast
7 Ellyn Lindquist
8 Maryann Mccormick
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colin Dunlap Summit High School
2 Jack Mahler Summit High School
3 Mitchell Stevens Sunnyside Sports
4 Dawson Stallings Summit High School
5 Cameron Beard Bend Endurance Academy
6 Javier Colton MBSEF
7 Frankie Virgin Bend Endurance Academy
8 Keenan Reynolds
9 Jett Ballantyne Sunnyside Sports
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Albrow Hutch's
2 Robert Uetrecht WebCyclery.com
3 Seth Graham Pine Mtn. Sports
4 Kevin English WebCyclery.com
5 David Sjogren
6 Michael Mara Team BoneYard
7 Matthew Lasala BMC Total Care
8 Chris Wherity Team Dirt/Mudslinger Events
9 Jeff Merwin
10 Kenny Wolford
11 Darren Smith BMC Total Care
12 Todd Schock
13 Sean Kiger BMC Total Care
14 Scott Meredith
15 Mark Backus Team BoneYard
16 Eric Blankenship
17 Mario Fennerl Team BoneYard
18 Robb Kerr
19 Marcus Biancucci
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR
2 Andrew Sergent WebCyclery.com
3 Wade Miller Sunnyside Sports
4 Matt Engel BMC Total Care
5 John Gorman Ralph Racing
6 Chad Sage Sunnyside Sports
7 David Baker Sunnyside Sports
8 Dan Wolnick WebCyclery.com
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Smith Bend Broadband
2 Don Wright
3 Thane Jennings Sunnyside Sports
4 Doug Perrin Hutch's
5 Gary Klingler WebCyclery.com
6 Ralph Tolli
7 Dan Davis WebCyclery.com
8 Brian Smith WebCyclery.com
9 Rod Underhill Bridgetown Velo
10 Dave Bowman
11 Jeff Monson Team BoneYard
12 Shawn Gerdes
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Renee Scott Sunnyside Sports
2 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
3 Joanne Stevens Sunnyside Sports
4 Julie Jennings Sunnyside Sports
5 Nicette Quintero Ride Clean
6 Soni Andreini-poulson Velo Bella
7 Laura Hagen BMC Total Care
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Bazemore Sunnyside Sports
2 Angelina Salerno
3 Lynn Albrow BMC Total Care
4 Amy Lundstrom WebCyclery.com
5 Nicole Strong Hutch's
6 Dani Hinkley
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cody Peterson Rocky Mountain
2 Brennan Wodtli Hutch's
3 Bart Bowen Rebound SPL
4 Ben Thompson Rocky Mountain
5 Tim Jones WebCyclery.com
6 Eric Martin Bend Broadband
7 Mike Schindler Sunnyside Sports
8 Ian Eglitis evanplews.com/Kenda USA
9 Andrew Boone Sagebrush Cycles
10 Brig Brandt Rebound SPL
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brent Poole Therapeutic Associates Cycling/GENR
2 Doug Laplaca BMC Total Care
3 Shane Johnson Trinity Bikes
4 Lauren Mccarthy
5 Gabriel Linn Bloom Racing
6 Austin Line Sunnyside Sports
7 Brook Gardner
8 Matt Hickey Cascade Carriers
9 Anthony Broadman
10 Aaron Tarnow WebCyclery.com
11 Brett Golden
12 Chuck Meyer Sunnyside Sports
13 Steve Langenderfer Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
14 Daniel Brewster Cascade Carriers
15 Daniel Baumann
16 Whit Bazemore
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Mahler Summit High School
2 Robert Gilbert Trinity Bikes
3 Brian Crosby
4 Ryan Sperring
5 Devin Mast
6 David Anderson
7 Cory Tanler
8 Stephen Helt
9 Andy Barram
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Rollert WebCyclery.com
2 Jared Reber
3 Aaron Dgorzalek Pine Mtn. Sports
4 Mark Campbell
5 Steven Chaprnhra
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tina Brubaker Vanilla Workshop
2 Teri Sheasby Veloforma
3 Laura Winberry
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Leach BMC Total Care
2 Annika Johannesen Hutch's
3 Heidi Swift Ladies Auxilary
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2