Log In
MFG #1 - StarCrossed at Marymoor • Sep 3 2022 • Redmond, Washington
Race uploaded by Chris Adolf csv | json
4.3
1.6
4.2
2.4
2.9
Overcast, 64 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.3
Beers
1.6
Moisture
4.2
Accel
2.4
Tech
2.9
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bennett Valente Broadmark / Mt Si Racing 32:20.5
2 Leo Mccabe Grit City Health 34:09.1
3 Tristan Jaten-thompson 40:23.8
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ava Rigel Black Sheep Velo 26:17.0
2 Ellie Galbraith Alki Velo Club 34:04.8
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Valente Broadmark / Mt Si Racing 36:39.7
2 Dylan Hsu 38:39.6
3 Gavin Fairbanks Fairbanks Brothers Racing -1 lap
4 Jack Capizzi Recycled Cycles Racing -1 lap
5 Isaac Varnell Grit City Health -1 lap
6 Cormac Jaten-thompson -1 lap
7 Taro Nozawa Black Sheep Velo -1 lap
8 Jameson Culbert -2 laps
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paige Holden NWCX Project 30:22.3
2 Quinnlyn Mcmahan Black Sheep Velo 33:06.3
3 Greta Leuschke Black Sheep Velo 35:30.8
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Josh Sherfey 33:58.5
2 Adam Speer Speer 36:04.7
3 Dave Carpenter 36:56.9
4 Drew Oldag 37:19.5
5 Austin Myers High Vibrations 37:36.7
6 Skyler Schwendeman Taco Time NW 38:09.7
7 Ryan Done 38:23.1
8 Andrew Shenstone A Cycling Team 38:55.5
9 Nathan Black 39:05.6
10 Keith Ramsdell Alki Velo Club 39:56.8
11 Porter Hammer Alki Velo Club 45:05.1
12 Elias Harkins A Cycling Team -1 lap
13 Burton Guion -1 lap
14 Jesse Thompson -1 lap
15 Lincoln Mongillo -1 lap
16 Jaytee Teav -1 lap
17 Ryan Schooley Unattached -1 lap
18 David Wolf -1 lap
19 Tyler Ekse -1 lap
20 Daniel Towler -1 lap
21 Maximilian Dietrich -1 lap
22 Brandon Stilson Brallie -1 lap
23 Michael Demarco -1 lap
24 Joel Park -1 lap
25 Daniel Stewart -1 lap
26 Scott Burger Liquid Velo -1 lap
27 Michael Astudillo -1 lap
28 Finn West A Cycling Team -4 laps
29 Paul Amoreno -4 laps
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Jordan Breakfast Racing Team 31:46.2
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Catherine Klem 35:57.0
2 Emily O'hair Breakfast Racing Team 36:24.7
3 Taylor Severns Breakfast Racing Team 39:04.5
4 Samantha Yeung Spokeswomen Racing -1 lap
5 Rachel Scheiner -1 lap
6 Shannon Carroll -1 lap
7 Carly Galbraith Alki Velo Club -1 lap
8 Alysson Thicke -1 lap
9 D'arcy Mcgrath -1 lap
10 Abbe Lynch -1 lap
11 Allison Correll-buss Brallie -2 laps
12 Melissa Jaten-thompson -2 laps
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Owen BMC 57:39.5
2 Sam Owens Premier Racing 58:04.6
3 Cam Mccallum CHARGE BC XC Racing 58:05.0
4 Aran Connolly Team Booger 58:33.4
5 Mark Severy Premier Racing 58:57.3
6 Finn Westover Booger 59:19.8
7 Kian Reid Team Booger 59:36.3
8 Evan Geary 59:38.2
9 Keith Robinson Hagens Berman 00:47.7
10 Pete Groblewski Keller Rohrback 00:48.1
11 Brian Baumhover 01:13.3
12 John-Christian Flack Olympia Endurance Sport Training 01:55.8
13 Brian Debronsky Recycled Cycles Racing 02:04.7
14 Matthew Kelley -1 lap
15 Alex Walker Old Town Bicycle B/P Ritzmann Const -1 lap
16 Andy Baker Broadmark Realty -1 lap
17 Kieron Crossley Gene Johnson Cycling Team -1 lap
18 Rainier Schaefer -3 laps
19 Kacey Campbell Premier -6 laps
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 7   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heidi Wood Hifi Sound Cycling Components 00:20.5
2 Anne Fleming School Of Cross 00:51.9
3 Gina Estep PNW Factor Colavita 02:36.8
4 Julie Robertson-zivin Colavita Hello Fresh 03:50.0
5 Bry Osmonson Breakfast Racing Team 04:28.8
6 Kele Murdin Keller Rohrbach -1 lap
7 Elizabeth Putnam PNW Colavita Hellofresh -1 lap
8 Karine Valliant-Saunders PNW Colavita Hellofresh -1 lap
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brendan Connolly Black Sheep Velo 00:18.7
2 Steve Westover Booger 00:45.0
3 Tom Ryse School Of Cross 02:48.2
4 Adam Worobec 03:23.8
5 Brian Bressler Hupkit Dirtworks 03:32.0
6 Kellen Rack -1 lap
7 Nick Turner 2020 Fuel -1 lap
8 Calvin Spranger -1 lap
9 Alasdair Turner Black Sheep Velo -1 lap
10 Colin Ferguson Team XV -1 lap
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Carlton 01:36.0
2 Craig Undem R4C 01:44.0
3 Jonathan Castrodale 03:19.6
4 Doug Graver Ridge Cyclesport 03:26.1
5 Chris Rodde Black Sheep 03:32.2
6 Richard Mcclung -1 lap
7 Alec Duxbury KR -1 lap
8 Michael Murdin Drop Bar Racing -1 lap
9 Christopher Fast Black Sheep Velo -1 lap
10 David Karman -1 lap
11 Roger Burton Recycled Cycles Racing -1 lap
12 Doug Reid Team Booger -6 laps
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenda Super PNW Colavita Hellofresh 49:31.0
2 Jodi Duquette Recycled Cycles 49:33.6
3 Malia Greening Colavita Hello Fresh 50:32.3
4 Geraldine Vander haegen CBC Racing/Country Green Turf Farms 50:55.0
5 Jodi Connolly Black Sheep Velo -1 lap
6 Kristi Berg -1 lap
7 Nicole Weiss PNW Factor Colavita -1 lap
8 Nicole Capizzi Recycled Cycles Racing -1 lap
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Bedwell Breakfast Racing Team 46:42.7
Finishers: Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gary Tegantvoort Montlake Bicycle Shop 43:45.8
2 Jason Williams 44:02.3
3 Travis Frazier Liquid Velo 44:49.7
4 Brendan Mcmahan Black Sheep Velo 44:55.4
5 Leo Berk Team Booger 45:44.2
6 Andrew Lamb Dyna Racing 46:27.3
7 Mark Young Alki Rubicon 46:43.5
8 Marco Desimone Booger 47:07.5
9 Andrea Bogni Recycled Cycles Racing 47:12.9
10 Alden Kroll Black Sheep Velo 47:22.0
11 Jeff Cota Grit City Health 47:27.2
12 Jason Hansen Cascadia Wheel Co Dirt Team 47:31.1
13 Patrick Mccabe Grit City Health 48:10.3
14 Kevin Klein PCP 48:53.5
15 Adam Wujick Taco Time NW 49:45.6
16 Eric Kamila Epic Racing 50:19.7
17 Jon Rehkopf Alki Velo Club / Hotwire Racing 50:40.1
18 William Kingman Cascadia Wheel Co. Dirt Team 51:18.7
19 Nathan Holmes -1 lap
20 Kyle Capizzi Recycled Cycles Racing -1 lap
21 Justin Widlund Form & Data -4 laps
22 Colin Mckenna Hagens Berman -5 laps
23 Tim Goggin -5 laps
24 Millan Alonso Recycled Cycles Racing -6 laps
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 9   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Benarcik Five Ply Design / Ridgecrest Racing 45:51.2
2 Pat Miller 46:19.6
3 Michael Burris Fell Swoop 46:27.4
4 Todd Reedy Cutters 46:38.6
5 Mark Hollyhead Recycled Cycle 46:46.8
6 Tobin m Mccallum 46:47.2
7 Scott Mcnees 47:12.0
8 Sean Phillips Dropbar Racing 47:15.2
9 Joseph Thomas Taco Time Northwest Cycling Team 47:16.1
10 John Herzog It's Complicated.... 47:16.9
11 Peter Eby 47:23.7
12 Scott Stout 47:48.7
13 Hal Kussick Dyna Racing 47:49.8
14 Tom Mereckis 47:58.4
15 Tim Lewis ICDK 48:00.0
16 Scott Long Unavita Racing 48:15.8
17 Jonathan Olson Dyna Racing 48:16.4
18 Todd Dry Dropbar Racing 48:23.7
19 Josh Warborg Alki Velo Club 49:05.7
20 Brent Binge 49:21.6
21 Rob Briggs CBC Racing/ Country Green Turf Farm 49:23.0
22 Nathan Webster Black Sheep Velo 49:25.5
23 Michael Ubezzi 50:14.6
24 Sven Koehler Recycled Cycles 50:26.2
25 Andrew Lynch Gene Johnson Cycling Team 50:31.9
26 Chris Kinsella -1 lap
27 Steven Moe Nemesis Non-Electric Moelage -1 lap
28 Steve Tolzman Alki Velo Club/Hotwire Racing Team -1 lap
29 Wayne Wakeman Unavita Racing -1 lap
30 Todd Mason -1 lap
31 Tomas Leach2 -1 lap
32 Paul Claeys Taco Time NW -6 laps
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 11   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Johnson Recycled Cycle Racing 49:18.3
2 Todd Anderson 51:14.5
3 Dave Stanton Taco Time NW -1 lap
4 Erik Brooks Recycled Cycles -1 lap
5 Tom Petersen Upriver Racing -1 lap
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Connolly Team Booger 41:43.1
2 Ella Dorband Breakfast Racing Team 42:45.5
3 Megan Northey 42:47.0
4 Olivia Brown Unavita Racing 43:54.4
5 Heather Fourie Spokeswomen Racing 44:14.4
6 Katrina Go Pizza Pals 44:43.2
7 Stella Bressler Booger 45:04.6
8 Brandy Allen Pizza Pals 45:12.5
9 Cydney Kronlund Old Town Bicycle P/B Ritzman Constr 45:39.0
10 Sonya Jampel Breakfast Racing Team 45:54.5
11 Christina Polwarth Recycled Cycles 46:01.5
12 Diane Zaida Colavita 46:06.8
13 Frances Sun Breakfast Racing Team 46:07.5
14 Joy Baer Spokeswomen Racing 46:36.3
15 Adrienne Banks Breakfast Racing Team 46:56.7
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Molly Foster 46:47.7
2 Cassie Leonard Soft Like Kitten 46:53.7
3 Colleen Grygier 46:54.1
4 Mindy Ziffren-hall Pnw Colavita Factor 47:37.6
5 Lucia Vojtech 48:28.1
6 Karlye Mickley CBC Racing/Country Green Turf Farms 49:02.8
7 Olga Magun PNW Colavita Hellofresh 50:12.4
8 Eva Wong -1 lap
9 Sara Rigel -1 lap
10 Allison Duck Filthy Casuals -3 laps
11 Valerie Spencer Puppy Power -3 laps
Finishers: Cat 3: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jitka Cole Liquid Velo 46:34.2
2 Ellsa Kunz Recycled Cycles 46:59.9
3 Lisa Coyne 47:00.2
4 Jodie Ramey PNW Colavita Hellofresh 47:44.8
5 Nikole Rock Off Camber 48:23.8
6 Andrea Leuschke Black Sheep Velo 49:21.8
7 Carol Johnson Gregg's Trek 49:52.7
8 Lori Brazel -1 lap
9 Vicky Spring -1 lap
10 Sheryl Johnson Recycled Cycle Racing -1 lap
11 Aune Tietz -1 lap
12 Lavonne Wilson -2 laps
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Laughery A Cycling Team 31:39.3
2 Dan Driediger 32:23.2
3 Alec Burks High Vibrations 33:12.9
4 Kevin Merkling 33:29.8
5 Mark Liew 33:35.2
6 Ryan Thomas 33:38.7
7 David O'hair Fount 33:46.5
8 Patrick Adrian 2 Old Town Bicycle 33:53.2
9 Gregory Topete Hifi Sound Cycling Components 34:02.7
10 Lee Sackett Flower 34:04.1
11 Kip Carleton 34:18.9
12 Ian2 Hansen Wenatchee Valley Devo 34:41.9
13 Brian Shieh A Cycling Team 34:42.0
14 Josa Bantzer 34:45.7
15 Cosmo Harrigan 34:47.7
16 Randy Yao Gene Johnson Cycling Team 35:00.6
17 Robbie Sepler Organic Gnar Harvest 35:06.9
18 Levi Hamilton 35:08.2
19 Nigel Stuke 35:09.3
20 Armando Paz Fell Swoop 35:22.6
21 Aaron Oswald 35:48.4
22 Braden Lapp 36:21.5
23 Stephen Parish Stay Park City Cycling 37:18.0
24 Paolo Vazquez Mcleod Construction 37:39.6
25 Joe Skokan Skokan 37:57.2
26 Dane Ballou Hagens Berman 39:13.9
27 Wilson Turk First Strike Velo 39:42.7
28 Clinton Anderson Alki Velo Club 40:12.0
29 Osvaldo Tejeda PBC -1 lap
30 Cauvin Mo -1 lap
31 Tim Waterhouse -1 lap
32 Michael Cupp Organic Gnar Harvest -2 laps
33 Hai Nguyen ABC -2 laps
34 Rob2 Hansen -3 laps
DNF Tim Bond Taco Time NW DNF
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 3   Cat ?: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Miller 34:45.0
2 Dean Rogers 34:50.3
3 Brian Free Liquid Velo 34:55.6
4 Matt Johnson Alki Rubicon 35:11.8
5 Simon Weiss Rad Dads 35:33.4
6 Brian Marr Booger 36:11.9
7 Basil Fedorchenko 36:19.8
8 Kevin Rusch 36:26.4
9 Christopher Cadotte Dyna 36:45.7
10 Jeff Nelson 36:51.5
11 Josh Vose Fount Cycling Guild 36:58.1
12 James Richmond 37:25.7
13 Scott Fowler Booger 37:31.1
14 Zach Varnell Grit City Health 37:33.5
15 Philip Darringer 38:17.8
16 Ben Galbraith Alki Velo Club 38:23.5
17 Allen Chao 38:35.5
18 Wayne Higgins Stoup Brewing 38:44.8
19 Erik Yang Alki Velo Club 38:54.1
20 Adam Troy 39:39.4
21 Loren Mcwethy Alki Velo Racing 41:07.5
22 Brian Dugan 41:14.6
23 Rob Hansen Wenatchee Valley Devo -1 lap
24 Dylan Lippert Cascadia Wheel Co. Dirt Team -1 lap
25 Lang Nelson -2 laps
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tony Labriola Unavita 35:15.4
2 Bernard Georges PCP Racing 35:23.5
3 Ben Minicucci 35:51.1
4 Craig Goodmansen 36:55.1
5 Douglas Wilcox Motofish 37:21.2
6 Tobin Copley Filthy Casuals 37:45.8
7 Mark Sturges Team Mudpie 37:54.7
8 Stewart Delaire Country Green Turf Farms 37:56.5
9 Timothy Leary Mcleod Construction 38:45.1
10 Harrison Magun Apex Racing 38:53.1
11 Daniel Goldberg Cannondale 38:53.3
12 James Beieler Fanatik Bike Co 39:16.3
13 Brad Loetel Fiveply 39:22.6
14 Kent Hu 39:49.2
15 Scott Vinson 39:55.1
16 Matt Dressler Alki Velo - Hotwire Racing 40:16.0
17 Neil Calissendorff Thrillarita 40:50.0
18 Nathan Harrison 41:05.0
19 Chris Blanton 41:23.7
20 Justin Pearson 41:52.2
21 Thomas Leach -1 lap
22 Geoff Culbert -1 lap
23 Brett Dightman -1 lap
24 Dan Mcgrady -1 lap
25 Christian Bantzer Recycled Cycles -1 lap
26 Brian Elmore -1 lap
27 Mark Spencer-coons Recycled Cycles Racing -1 lap
28 Eric Norris Grooveback Unltd. CX -2 laps
29 Bret Hart Breakfast Racing Team -2 laps
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 7   Cat 5: 4   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jim Hansen 40:11.5
2 Peter Krautwald 40:32.9
3 Jay Hatter S'no Joke 40:44.0
4 Tom Kirkendall 40:50.9
5 Steve Holton Unavita Racing 42:58.4
6 Bryan Willman Recycled Cycles Racing -1 lap
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Autumn Mallory 35:00.2
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claire Mcdermott Breakfast Racing Team 49:23.3
2 Mary Sterrett Breakfast 49:30.3
3 Vermont Berk Team Booger -1 lap
4 Kim Schroeder -1 lap
5 Leah Missik Breakfast Racing Team -1 lap
6 Julia Lowd Spokeswomen Racing -1 lap
7 Katy Pieri Recycled Cycles -1 lap
8 Geri Rosenberg -1 lap
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Derek Parsons Ridge Cyclesport 34:57.0
2 Jim Bowes Suck It 36:04.1
3 Matt Ehrenstrom 36:13.9
4 Zachary Simon Gene Johnson 36:54.5
5 Brad Cox Launchpad 38:05.8
6 Mark2 Sturges Team Mudpie 39:13.7
7 David Mcintosh 39:46.0
8 Dane French 48:32.8
9 Shawn Peerson Unavita Race Team -1 lap
10 Joseph Krajcovic -1 lap
11 John Sullivan Black Sheep -1 lap
12 Mark Russeff -1 lap
13 Hyun Lee Broadmark -2 laps
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Hansen Wenatchee Valley Devo 28:45.6
2 Parker Stanford Booger 30:14.7
3 Jackson Campbell Team Booger 30:19.5
4 Sebastian Beieler 31:05.6
5 Logan Lee Booger -1 lap
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucy Dorer Gene Johnson Cycling Team 31:52.2
2 Sydney Hawthorne Nwcx 37:16.4
3 Odessa Stambaugh Alki Rubicon -1 lap
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rue Tomko NWCX Project 26:40.6
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ronan Kroll Black Sheep Velo 31:49.8
2 Grady Young Alki Rubicon 32:28.7
3 Jackson Martin Mt Si Mtb 33:12.8
4 Max Koehler Recycled Cycles 34:00.2
5 Colton Fukano GHY 34:20.9
6 Zeev Loetel Fiveply 34:31.2
7 Nils Stevenson Tahoma MTB/Off Camber 34:32.0
8 Isaac Troy 35:23.6
9 Sidney Magun Team Magun 35:50.9
10 Keegan Fairbanks Fairbanks Brothers Racing 36:52.2
11 Ruben Stambaugh Alki Rubicon -1 lap
12 Cullen Turner Black Sheep Velo -2 laps
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lina Vargas NWCX Project 35:02.0
2 Maddy Galbraith Alki Velo Club 36:31.6
3 Taylor Duquette Nwcx -1 lap
4 Kelina Bechtel NWCX Project -1 lap
5 Adeline Stambaugh Alki Rubicon -1 lap
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 4