Log In
UTCX #5 • Oct 29 2021
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
5.9
3.6
4.8
4.9
3.9
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.9
Beers
3.6
Moisture
4.8
Accel
4.9
Tech
3.9
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Derek Edwards Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Dan Hoopes Bucked Up Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Broderick Zone Five Racing
2 Mark Alston
3 Colby Wayment Mountain Green Cycling Club
4 Bryan Gee Barries Ski and Sports
5 Joe Beals
6 Peter Yarbrough TOSH p/b Hyperthreads
7 Taylor Allred
8 James todd Erickson
9 John Thomas KUHL
10 Shaun Staples
11 Kenneth Rayl Ascent Cycling p/b RB Health
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Willy Beebe
2 Jason Webb
3 Shane Horton UMB
4 Dallin Hatch
5 James Howton
6 Michael Russell Zone Five Racing
7 Case Manifold
8 Leighton Reuss SaltCycle- Kestrel Wellness
9 Brian Harris Saltcycle-Kestrel Wellness
10 Stephen Mayfield Zone Five Racing
11 Kenneth Coleman
12 Hugh Wilson
13 John Rech Wasatch Cyclocross and Gravel
14 Sean Datwyler
15 Case Manifold
16 Jim Corn Ogden Bicycle Collective
17 Rik Noring
18 Phillip Jackman
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 6   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Morgan Fieldriders
2 Scott Allen Hangar 15
3 Stewart Gray Gravelution/Contender Bicycles
4 Ryan Clayton GOTHIC HEALTH CLUB
5 Brent Cannon PLAN7 Cycling Team
6 Jeff Pauline
7 Trent Donat
8 Joe Sepulveda
9 Ervin Hunt SPCC
10 Master
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barry Makarewicz Kuhl Cycling Team
2 Gary Fuller Kuhl Cycling
3 David Wood Kuhl
4 Tim Stack KUHL Cycling Team
5 Brian Ressa Wasatch Cyclocross and Gravel
6 Joseph Albano Wasatch Cyclocross and Gravel
7 Jeff Flick KUHL Cycling Team
8 Greg Sironen Wasatch Cyclocross and Gravel
9 Dwight Hibdon
10 Donald Leach Hanger 15
11 Johnnie Gonsalves
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danny Van wagoner Johnson Elite Orthodontics
2 Thomas Torres Team Feral Catz
3 Jordan Chapman Idaho Cycling Enthusiasts (ICE)
4 Ben Boroff
5 Chad Chenoweth Johnson Elite Orthodontics
6 Stephen Cimino Ascent Cycling p/b RB Health
7 Gregory Debenedetti
8 Spencer Seeliger
9 Tyler Packer
10 Tomas Deanda
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Lux Zone Five Racing
2 Liam Odonnell Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Jackson Rayl Ascent Cycling p/b RB Health
4 Peter Stack KUHL Cycling Team
5 Ryan Mauser
6 Case Manifold
7 Eric Draper
8 Aric Pehnke
9 Samuel Dearden
DNF Joshua Benton
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Metten
2 Conner Burton Acent Cycling
3 Stephen Parish Stay Park City Cycling
4 John Cobb
5 Crozier Kimball Zone Five Racing
6 Gavin Moss
7 Jon Lykins
8 Jack Wiser
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Hoyer Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Alex Whitney Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Jeff Eggleston Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Shane Dicou
5 Bryan Cooper
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gregory Debenedetti
2 Zach Boroff Stay Park City Cycling
3 Elias Smith
4 Caleb Hoopes Bucked Up Racing
5 Asher Lowe Gravelution
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Asa Hart
2 Ben Boroff
3 Jordan Forsgren
4 Tomas Deanda
5 Asher Gagestein
6 Maddux Leonard
7 Tyler Packer
8 Ian Campbell
9 Gabe Hutchinson
10 Conner Mcmillan
11 Spencer Seeliger
12 David Wood
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Natalie Miller
2 Pearl Smith
3 Raya Saperston
4 Coco Baily
5 Piper Spengler
6 Hunter Thomas
7 Codi Hoopes Bucked Up Racing
8 Case Manifold
9 Lucy Gray Contender
Finishers: Cat 5: 6   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Pellerin Opperation Jake
2 Steve Wasmund SaltFire Brewing CX
3 Joel Sehloff
4 Shannon Boroff
5 David Haak SaltFire Brewing
6 Brad Keyes CarboRocket
7 Bob Saffell Bingham Cyclery Peak Fasteners
8 Matthew Nelson SaltAir Cycles
9 Trent Donat
10 Jeff Eggleston Wasatch Cyclocross and Gravel
11 Gregory Steele
12 Ryan Miller SaltFire Brewing
13 Michael Sjodin Pegacorn Racing
14 Pete O'Brien SaltFire Brewing
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Sheilds
2 Ashley Beimert
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tessa Beebe
2 Jessica Taverna Plan7 DS
3 Megan Lowe Gravelution
4 Laura Howat Kuhl Cycling Team
5 Bri Hoopes Bucked Up Racing
6 Aileen Pannecoucke Zone Five Racing
7 Laura Patten KUHL Cycling Team
8 Gina Serantoni
9 Courtney Foley Wasatch Cyclocross and Gravel
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Covi Powell
2 Tania Bashford