Log In
UTCX #2 • Oct 9 2021 • 4300 S 1300 E, Millcreek
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
5.5
6.8
5.4
6
5.1
Possible Light Rain, 47 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.5
Beers
6.8
Moisture
5.4
Accel
6
Tech
5.1
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Weston Woodward
2 Mike May Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Derek Edwards Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Tj Stone
5 Tyler Servoss
6 Michael Greco Bingham Cyclery Peak Fasteners
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Broderick
2 Caleb Christian
3 Colby Wayment
4 Drew Vonlintel
5 Taylor Allred
6 Bryan Gee Barries Ski and Sports
7 Mark Alston
8 Kenneth Rayl Ascent Cycling p/b RB Health
9 Joe Beals
10 James todd Erickson DNA Cycling
11 John Thomas KUHL
12 Brian Swenson
13 Tyson Cook
14 Uel Archuletta Bingham Cyclery Peak Fasteners
15 Jason Bradley Bingham Cyclery Peak Fasteners
16 Scott Hoggan Bingham Cyclery Peak Fasteners
17 Michael Greco Bingham Cyclery Peak Fasteners
18 Brad Seegar
19 Gavin Norton
DNF Alexis Larett
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat 5: 7   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Goodfellow Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Mike Russell Zone Five Racing
3 Jason Webb
4 Kevin Watt Durham Cycles
5 Spencer Chipping
6 Brian Harris Saltcycle-Kestrel Wellness
7 Jeff Caldwell
8 Dallin Hatch
9 Stephen Mayfield
10 Mike Shapiro Wasatch Cyclocross and Gravel
11 Joshua Van otterloo Wasatch Cyclocross and Gravel
12
13 Kenneth Coleman
14 Raymond Miller
15 Brian Sparks
16 Hugh Wilson
17 Michael Sjodin Pegacorn Racing
18 John Rech Wasatch Cyclocross and Gravel
19 Jim Corn Ogden Bicycle Collective
20 Travis Vandongen
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 8   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Morgan
2 Aaron Phillips SaltFire Brewing Co.
3 Jason Hendrickson
4 Scott Allen Hangar 15
5 Stewart Gray Gravelution/Contender Bicycles
6 Ryan Clayton GOTHIC HEALTH CLUB
7 Barry Makarewicz
8 Richard Abbott Bingham Cyclery Peak Fasteners
9 Brent Cannon PLAN7 Cycling Team
10 Jeff Pauline
11 Peter Lindgren Wasatch Cyclocross and Gravel
12 Scott Patten KUHL Cycling Team
13 Paul Solomon
14 Tony Church
15 Ervin Hunt
16 Trent Donat
17 Jeff Juip
18 Christopher Hull Contender Bicycles
19 David Harward PLAN7 Cycling Team
20 Tim Krstic
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Stack Wasatch Cyclocross and Gravel
2 David Wood
3 Brian Ressa Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Scott Nielson
5 Joseph Albano Wasatch Cyclocross and Gravel
6 Jeff Flick
7 Talley Goodson
8 Joseph Brubaker
9 Franklin Williams
10 Jay Boniface RMCC
11 Greg Sironen Greg sironen
12 Darin Boyd OTR Racing
13 Chris Hard
14 Kramer Rob Wasatch Cyclocross and Gravel
15 Stephen Coleman
16 Lawrence Woolson Bingham Cyclery Peak Fasteners
17 Todd Taft Kuhl Cycling
18 Dag Vannman
19 John Atzet
20 Donald Leach Hanger 15
21 Louis Melini
22 Andre Guillemot
23 Kevin Zollinger Zone Five Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lindine Lindine Apex Pro Cycling p/b Hyperthreads &
2 Alex Grant Gear Rush
3 Truman Glasglow
4 Danny Van wagoner
5 Bruce Deppe GOTHIC HEALTH CLUB
6 Patrick Ball
7 Bender Jeff KUHL
8 Zach Medlin Ascent Cycling p/b RB Health
9 Thomas Torres Team Feral Catz
10 Gabe Lavendel
11 Andrew Robinson
12 Jordan Chapman Idaho Cycling Enthusiasts (ICE)
13 Mark Wiggans
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Stack Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Kirk Campbell
3 Andrew Draper
4 Jackson Rayl Ascent Cycling p/b RB Health
5 Jason Lux
6 Rhys Louis
7 Brock Olson
8 Jake Draper
9 Joshua Benton
10 Kyle Rohan
11 Bryan Hull
12 Cameron Anderson
13 Nate Hansen
14 Liam Odonnell Wasatch Cyclocross and Gravel
15 Kyle Coates
16 Joe Draper
17 Trevor Astrope
18 Bishara Bishara
DNF
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 6   Cat 5: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Gray Gravelution/Contender Bicycles
2 Tyler Metten
3 Evan Campbell EPIC Cycling Team
4 Matt Rider
5 Stephen Parish Stay Park City Cycling
6 Crozier Kimball Zone Five Racing
7 Steven Parker
8 Jacob Burby Castelli Colletivo
9 Jason Kang PLAN7 DS
10 Sawyer Pangborn
11 Philip Jackson
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Eggleston Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Alex Whitney Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Mark Hoyer
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Will Kristic
2 Dillon Shepherd
3 Patrick Meirowitz Porcupine/City Works
4 Sam Lowe Gravelution
5 Asher Lowe Gravelution
6 Griffin Richards
DNF Jonah Watt McGillis Magpies
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sasha Seggar
2 Miles Whitaker
3 Case Manifold
4 David Wood
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucy Gray Contender
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Haak SaltFire Brewing
2 Brad Keyes
3 Aaron Larsen
4 Trent Donat
5 Mike Kern Wasatch Cyclocross and Gravel
6 Joshua Benton
7 Jeff Eggleston Wasatch Cyclocross and Gravel
8 Ryan Miller SaltFire Brewing
9 Pete O'Brien SaltFire Brewing
10 Matthew Nelson
11 Scott Hoggan Bingham Cyclery Peak Fasteners
12 Anthony Nochella
13 Michael Sjodin Pegacorn Racing
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Sheilds Stay Park City Cycling
2 Melisa Rollins
3 Ivy Pedersen
4 Tiffany Schwartz
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aubrey Larsen Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Laura Howat Kuhl Cycling Team
3 Becca Mellema Epic
4 Megan Lowe Gravelution
5 Amy Heaton
6 Aileen Pannecoucke Zone Five Racing
7 Laura Patten KUHL Cycling Team
8 Jan Holding
9 Courtney Foley Wasatch Cyclocross and Gravel
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gina Serantoni
2 Rebecca Thatcher Peak Fasteners
3 Linda Lastayo KUHL Cycling Team
4 Tania Bashford
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2