Log In
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park UCI Cat 2 • Oct 9 2021
Race uploaded by Joel Warrn csv | json
Series: SWECUP 2021
0
0
0
0
0
Overcast, 13 degrees C, wind 11 kph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:

Instagram used to let us search for a hashtag, but now they don't. Bummer! Here's the 'grams you want: #stockhomcyclocross

Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Timon Regg Cross Team Legendre 00:59:20
2 Joran Wyseure Tormans - Circus CX team 00:59:52 00:00:32
3 Ugo Ananie Cross Team Legendre 01:00:27 00:01:07
4 Hugo Kars Orange Babies Cycling Team 01:01:05 00:01:45
5 Bailey Groenendaal Team Cibdol 01:01:06 00:01:46
6 Gilles Mottiez Cross Team Legendre 01:01:55 00:02:35
7 Arne Baers Acrog - Tormans CX 01:02:05 00:02:45
8 Carl Kagevi KIA Cycling Team CK 01:02:20 00:03:00
9 Antoine Huby Cross Team Legendre 01:02:36 00:03:16
10 Twan Van der drift Westland wil vooruit 01:02:42 00:03:22
11 Remon Delnoije TWC Maaslandster Zuid Limburg 01:04:03 00:04:43
12 Filip Mrd KIA Cycling Team CK 01:05:10 00:05:50
13 Filip Stark Team Ormsalva AC 01:05:33 00:06:13
14 Egert Johanson KJK 00:52:55 2 laps
15 Aku Koivistoinen CCH 00:40:27 4 laps
16 Emil Lindgren Team Ormsalva AC 00:40:28 4 laps
17 Gustav Thorn IKHP 00:40:28 4 laps
18 Gustav Eriksson Team KBK Bikes CK 00:34:11 5 laps
19 Hugo Hassellund IKHP 00:28:06 6 laps
DNF David Eriksson Giro cykel club 00:24:36
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Kenay De moyer Acrog-Tormans Balen bc 00:37:09
2 Gustav heby Pedersen AMK 00:37:09 00:00:00
3 Niels Ceulemans bert containers - pauwels sauzen 00:37:10 00:00:01
4 Fredrik Fjrli Asker CK 00:37:41 00:00:32
5 Paul Greijus Länna Sport CK 00:37:41 00:00:32
6 Daniel weis Nielsen RCR 00:38:13 00:01:04
7 Ville Merlov Roslins CK 00:38:16 00:01:07
8 Alvin Dahl ML Sports Club 00:38:58 00:01:49
9 Markus Meuibo Cannibal Team 00:39:06 00:01:57
10 Kevin andre sandli Messel Ringerike Sykkelklubb 00:39:07 00:01:58
11 Sebastian Veslum Asker CK 00:39:22 00:02:13
12 Virgo Mitt Pärnu Kalevi Spordikool 00:39:29 00:02:20
13 Oscar Lilja CK Ringen 00:39:51 00:02:42
14 Oskar Kt CFC Spordiklubi 00:39:51 00:02:42
15 Rasmus Alm Trosabygdens Orienteringsklubb 00:40:24 00:03:15
16 Ulrik Bjune AskerCK 00:40:24 00:03:15
17 Acke Dahlblom Södertälje CK 00:40:36 00:03:27
18 Hampus Kjellberg CK Master 00:41:06 00:03:57
19 Oliver Aasgaard Follo SK 00:41:14 00:04:05
20 Adam Nylander Tullinge Sportklubb 00:41:15 00:04:06
21 Sebastian Pettersson Finspångs Cykelamatörer 00:42:41 00:05:32
22 Assar Akerstrom Eskilstuna Cykelklubb 00:43:33 00:06:24
23 Lucas Molin Falu Cykelklubb 00:43:41 00:06:32
24 Oskar Revelj CK Wänershof 00:37:30 1 lap
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Andreas Wadstrm Kvänums Idrottsförening 00:39:44
2 Fredrik Landhage Team TCMcykel.se Cykelförening 00:40:01 00:00:17
3 Oscar Ekstam Borgholm CK 00:41:07 00:01:23
4 Sebastian Hogdahl Hudiksvalls Cykelklubb 00:41:19 00:01:35
5 Johan Thorsson CK Hymer 00:41:25 00:01:41
6 Tobias Kuremyr CK Uni 00:41:37 00:01:53
7 Niklas Persson Gävle CA 00:41:52 00:02:08
8 Jon Bokrantz Aktivitus Sports Club 00:42:04 00:02:20
9 Nils Svensson Falu CK 00:42:46 00:03:02
10 Joakim Plsson FK Trampen 00:37:09 1 lap
11 David Siebers IKHP 00:37:19 1 lap
12 Erik Eriksson CK Uni 00:29:55 2 laps
13 Olof Ivarsson Östra Aros CK 00:23:12 3 laps
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 John Midelf Länna Sport CK 00:40:26 00:12:34
2 Anders Stenberg OK Vivill 00:40:32 00:12:40
3 Mikael Kippil Järfälla Cykel Klubb 00:40:45 00:12:53
4 Manfred Kronbrink Aktivitus Sports Club 00:40:54 00:13:02
5 Truls Veslum Asker CK 00:41:35 00:13:43
6 Johan Possman Länna sport CK 00:41:44 00:13:52
7 Anders Andersen MTB Täby 00:41:59 00:14:07
8 Peder Alkell Cykelklubben Uni 00:42:02 00:14:10
9 Kristo Ebras KJK 00:42:43 00:14:51
10 Patrik Paulsson Sumo CC 00:42:57 00:15:05
11 Ørjan Bohinen TVK 00:43:24 00:15:32
12 Magnus Karlsson Enköpings CK 00:43:41 00:15:49
13 Christian Persson Gävle CA 00:43:49 00:15:57
14 David Wikstrm Västerås CK 00:43:56 00:16:04
15 Erik Lidberg CK Uni 00:44:09 00:16:17
16 Per-johan Wiberg Aktivitus Sports Club 00:44:18 00:16:26
17 Johan Carlstrm MTB Täby 00:44:41 00:16:49
18 Salvador Rincon amat IF Mantra Sport 00:45:19 00:17:27
19 Robin Vesterberg CK Uni 00:45:28 00:17:36
20 Pontus Andersson Järfälla Cykel Klubb 00:45:51 00:17:59
DNF Per Strmblad CK La Chemise.se 00:14:25
DNF Per Kumlin Rocket Racing Sweden 00:15:16
DNF Jonny Kock MTB Täby 00:15:50
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Anders Ljungblad Göteborgs Cykelklubb 00:41:01
2 Mats Allerstrand Djurgårdens IF CF 00:42:15 00:01:14
3 Per Ekstrm Länna Sport CK 00:42:52 00:01:51
4 Niklas Nilsson Cykelklubben Ringen 00:43:00 00:01:59
5 Ola Svensson Partille CK 00:43:20 00:02:19
6 Otto Bjornberg Förening Rocket Racing Sweden 00:43:37 00:02:36
7 Michael Johansson Uddevalla Cykelklubb 00:44:08 00:03:07
8 Stefan Johansson CK Valhall 00:44:54 00:03:53
9 Johan Zetterstrm Spårvägen CF 00:45:32 00:04:31
10 Fredrik Landers Finspångs Cykelamatörer 00:46:02 00:05:01
11 Peter Rrfors Cykelklubben CX 00:46:16 00:05:15
12 Wolfgang Voit Team Ormsalva Athletic Club 00:46:17 00:05:16
13 Torben Jrgensen Aarhus MTB 00:46:41 00:05:40
14 Mats robin Harrysson Enköpings CK 00:47:05 00:06:04
15 Lars Eriksson saxum capra 00:41:15 1 lap
DNF Patrick Faeh Sumo Cycling Club 00:15:29
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jakob Svensson CK Hymer 00:44:50
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Gustaf Schenstrm Saltsjöbaden CK 00:23:22
2 Henry Deckner Tyresö CK 00:23:53 00:00:31
3 Linus Landh Falu Cykelklubb 00:28:17 00:04:55
4 Theo Wlm MTB Täby 00:28:21 00:04:59
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Alvin Lingmerth Eksjö CK 00:27:52
2 Isak Unger Falu Cykelklubb 00:28:03 00:00:11
3 Oliver Andersen MTB Täby 00:28:26 00:00:34
4 Vilhelm Andersen MTB Täby 00:28:59 00:01:07
5 Elias Landh Falu Cykelklubb 00:29:21 00:01:29
6 Theo Alkell Cykelklubben Uni 00:29:51 00:01:59
7 Melvin Plsson gustafsson FK Trampen 00:30:57 00:03:05
8 Ludvig Berndt Åstorps CK 00:31:33 00:03:41
9 Tore Palmqvist Knivsta Cykelklubb 00:31:35 00:03:43
10 Sixten Karlsson Enköpings CK 00:33:45 00:05:53
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Vilmer Ekman Biketown Cycling Club 00:40:10
2 Ron Rooni CFC Spordiklubi 00:40:28 00:00:18
3 Nils Junker MTB Täby 00:41:47 00:01:37
4 Vilmar Aastrup MTB Täby 00:43:40 00:03:30
5 Anton Karlsson Enköpings CK 00:44:02 00:03:52
6 Dexter Kock MTB Täby 00:46:30 00:06:20
7 Gustav Nystrand Uddevalla CK 00:47:41 00:07:31
8 Viktor Åkerberg Team Lewa Sport 00:40:42 1 lap
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Suzanne Verhoeven Vondelmolen De Ceuster Cycling Team 00:47:52
2 Mie bjrndal Ottestad Andy Schleck-CP NVST-Immo Losch 00:49:40 00:01:48
3 Veerle Goossens VG Racing- Isin2lei 00:50:22 00:02:30
4 Loes Sels Iko-Crelan 00:50:43 00:02:51
5 Kajsa Salmela Trek Women Finland / Korson Kaiku 00:50:48 00:02:56
6 Clara Lundmark Norbergs CK 00:52:01 00:04:09
7 Hanna Johansson Team Jarla CK 00:52:53 00:05:01
8 Åshild Tovsrud Asker ck 00:53:13 00:05:21
9 Anna Eriksmo Beijer CCK 00:54:07 00:06:15
10 Felicia Andersson Cykelklubben Master 00:54:17 00:06:25
11 Elodie Kuijper Individual rider 00:54:43 00:06:51
12 Guayente Minchot ballarin Baroudeur Fietsclub 00:39:32 2 laps
13 Johanna Palmqvist CK Hymer 00:39:32 2 laps
14 Sandra Backman She Rides CK 00:39:37 2 laps
15 Ida Ullstrand Kolmårdens Mountainbike Klubb 00:26:14 4 laps
16 Amanda Mikaelsdotter Motala AIF CK 00:26:26 4 laps
DNF Petra Dolejsov Baroudeur Fietsclub 00:08:23
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Zoe jane Backstedt Tormans-ACROG Storey Racing 00:47:17
2 Xaydee Van sinaey Acrog-Tormans Balen bc 00:48:15 00:00:58
3 Alma Johansson Mölndals CK / Tormans Acrog 00:48:22 00:01:05
4 Laura lizette Sander Pärnu Kalevi Spordikool 00:50:09 00:02:52
5 Elisabeth Ebras Team RYTGER powered by Cykeltøj-On 00:50:27 00:03:10
6 Tilda Hyln Falu Cykelklubb 00:51:42 00:04:25
7 Stina Kagevi Kia Cycling Team CK 00:51:50 00:04:33
8 Tilde Lindstrm MTB Täby 00:32:39 3 laps
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Frida Wikstrom CK Uni 00:47:41
2 Anne Srensen CK Valhall 00:47:46 00:00:05
3 Anneli Persson CK Master 00:42:29 1 lap
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Ellen Felldin Västerås Cykelklubb 00:25:14
2 Tilde Lingmerth Eksjö CK 00:25:19 00:00:05
3 Elma Berndt Åstorps CK 00:27:26 00:02:12
4 Ellen Östergren Cykelklubben Uni 00:27:48 00:02:34
5 Elma Strmblad MTB Täby 00:29:28 00:04:14
6 Izabella Jansen Uddevalla CK 00:34:20 00:09:06
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Nora Fransson Falu Cykelklubb 00:34:16 00:10:54
DNF Klara Kumlin CK Uni 00:25:21
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Elin Ålsj Ck uni 00:46:42
2 Alva Felldin Västerås Cykelklubb 00:47:37 00:00:55
3 Lina Eriksson MTB Täby 00:43:53 1 lap