Log In
Corn Cross • Sep 18 2021 • Boring, OR
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
5.5
6.6
3.6
4.9
4.4
Rain, 58 degrees, wind 7 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.5
Beers
6.6
Moisture
3.6
Accel
4.9
Tech
4.4
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club 3
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 8
2 Zak Winter Pacific Office Cycling Team 8
3 Paul Bourcier Elliston Coaching Race Team 7
4 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 7
5 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 7
6 Webster Wilson Perthes Awareness Cycling Team 7
7 Brian Kesselman ANTHM Collective 7
8 Chad Swanson Team S&M 7
9 Matt Jamison Group Trail Cycling 7
10 Joshua Liberles HiFi Sound Cycling Components 7
11 Andrew Smith Swift Racing PDX 7
12 Nate Youngs 7
13 Kevin Ryan Grouptrail Cycling 7
14 Ben Pederson Grouptrail Cycling 7
15 Dustin Henderson Deschutes Brewery 6
DNF James Green Trusty Switchblade 1
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Carrie Day 5
2 Mielle Blomberg Team S&M 5
3 Sierra Callahan Grouptrail Cycling 5
4 Erica Wescott Deschutes Brewery 5
5 Ann Kennedy bicycleattorney.com 5
6 Susan renee Skjersaa Deschutes Brewery 5
7 Michelle Mills Deschutes Brewery 5
8 Anna Saltonstall Team Finger 5
9 Huggins Elise Fast Fur Mice 5
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Henry Nadell CZ Racing 8
2 Max Ritzow Bicycle Way Of Life Cycling 8
3 Tanner Wescott ANTHM Collective 8
4 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 8
5 Zane Strait Cascadia Junior Cycling 8
6 Paul Furst Dialed Cycling Team 8
7 Felipe Nystrom Costa Rica 8
8 Jacob Rathe 8
9 Caiden Hartrich Cascadia Junior Cycling 8
10 Andrew Loaiza Mettle Cycling p/b Leave It On The 8
11 Schmitt Damian Deschutes Brewery 8
12 Mitchell Trux 8
13 Clara Honsinger 8
14 Andrew Coe PDX TI p/b Elevator Coffee 8
15 Charlie Leveroni Mettle Cycling p/b Leave It On The 8
16 Christopher Bagg Chris Bagg Coaching Group 8
17 Sean Corey Mettle Cycling p/b Leave It On The 8
18 Erik Hammerquist Pacific Office Automation Cycling 8
19 Summer Newlands Team Oregon p/b Rhodda Paint 7
20 Benn Stover 7
21 Brad Davidson Grouptrail Cycling 7
22 Cory Nann Planet PDX Cycling 4
DNF Erik Tonkin Team S&M 5
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 6   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Clara Hofsinger 6
2 Anne Davis usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 6
3 Jenna Lingwood Point S Nokian 6
4 Sophie Russenberger 6
5 Heidi Wood HiFi Sound Cycling Components 6
6 Holland Larue Team Finger 6
7 Libby White Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 6
8 Madeline Stover Cascadia Jr. Cycling 5
9 Molly Russell-Holmes 5
10 Evelyn Boling Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 5
11 Jennifer Haliewicz 5
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling 5
2 Halen Harrison 5
3 Windhamsmith Liam HUB 5
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Isabel Herring Portland 4
2 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 3
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Jake Johansen Cascadia Junior Cycling 8
2 Aaron Anderson 7
3 Kevin Wallin Team Oregon p/b Rodda Paint 7
4 Josh Hulst Deschutes Brewery 7
5 Peter Bentley Cascadia Junior Cycling 7
6 Aaron Mcclintock 7
7 Bjorn Blankenship Cascadia Junior Cycling 7
8 Scott Scholz Biciclista US 7
9 Matthew Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 7
10 Pierce Martin Team Finger 7
11 Ryan p. Gilles Byzick + Company Cycling 7
12 Travis Power Bonk Collective 7
13 John Gill Swift Racing PDX 7
14 Reid Curry Murder of Crows 7
15 Christopher Ramsey Fast Fun Nice Racing p/b Wattie Ink 7
16 Brian Fahey Bonk Collective 7
17 Jacob Olsen 7
18 Josiah Zukowski 7
19 Greg Mcelravy Grouptrail Cycling 7
20 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 7
21 Hayden Wierman Dialed Cycling Team 7
22 Brice White 6
23 James Mcgrew 6
24 Oscar Guevara Vancouver Cyclery 6
25 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 6
26 Connor Shimamoto 6
27 Kieran Harden Mettle Cycling p/b Leave It On The 6
DNF Andrew Joy 2
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team 5
2 Jenna Raymond CascadiaJunior Cycling 5
3 Bryna Curry Murder of Crows 5
4 Taylor Kennedy Team Finger 5
5 Amy Engelhard Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 5
6 Jacqueline Mautner 5
7 Tausha Smith Marys Bicycle Club p/b Tacovore 4
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Gregory Kell Team Wooly Mammoth 5
2 Ryan Chase Deschutes Brewery 5
3 Jason Whittington Team 10 Barrel 5
4 Jason Whitley Team Oregon p/b Rodda Paint 5
5 Justin Rackley Sage Titanium Factory Racing 5
6 Howard Draper A New Cycling Team 5
7 Adam Vanarsdall 5
8 John Ohotto Swift Racing PDX 5
9 Andy Letourneau 5
10 Brett Golden Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 5
11 Ben Gagosian Swift Racing PDX 5
12 Gregory Dufour Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 5
13 Peter Blenkiron BicycleAttorney.com 5
14 Billy Holcomb Trusty Switchblade 5
15 Billy Holcomb Trusty Switchblade 5
16 Neil Green SAGE Factory Cycling Team 5
17 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 5
18 Grant Headley Mettle Cycling p/b Leave It On The 5
19 Dan Froelich Team Fancy 5
20 Ezekiel Mcfadin 5
21 Ryan Morgan Trusty Switchblade 5
22 Chris Kaiser Marys Bicycle Club p/b Tacovore 5
23 Charles Barrett Cyclepath PDX Racing 4
24 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team 4
25 Mattew Jetton 4
26 Garrett Tyburski 4
27 Joseph Tysoe 4
28 Cory Solovewicz Swift Racing PDX 4
DNF James Weatherson 3
DNF Joseph French Swift Racing PDX 1
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Shelly Boelter Bonk Collective 4
2 Jennifer Greeve Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 4
3 Sonja Ebert Dialed Cycling Team 4
4 Erin Blenkiron BicycleAttorney.com 4
5 Sara Headley Swift Racing PDX 4
6 Renee Beard Co Motion factory racing 3
Finishers: Cat 1: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Tommy Cardwell 5
2 Nate Scott Dialed Cycling Team 5
3 Brandon Johnson 5
4 David Fee 5
5 Gerardo Perez 5
6 Jeremy Howard 5
7 Noah Rich Bonk Collective 5
8 Tobias Eld 5
9 David Barna Dialed Cycling Team 4
10 Derick Mosman Capitol Velo Cycling 4
11 Derek s Hoenisch Independant 4
12 Ryan Coons Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 4
13 Shaun Stiles Dialed Cycling Team 4
14 David Kaysen Dialed Cycling Team 4
15 Brad Alderman Vancouver Cyclery 4
16 David Staczek Rolling Thunder p/b The Missing Lin 4
17 Eric Hagen 4
18 Cody Herriges Swift Racing PDX 4
19 Tony Ruiz 4
20 Thomas Duffly HiFi Sound Cycling Components 4
21 Daniel Higgins The Club Roule 4
22 Doug Brecht Team 10 Barrel 4
23 Kenneth Stedman Grouptrail Cycling 4
24 James Emond Rolling Thunder p/b The Missing Lin 3
25 Steven Soto Planet PDX Cycling 3
26 Adam Peterson 3
DNF Stuart Fisher-spurlock Team S & M 1
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Tyler Aquino 5
2 Greg Van amerongen 5
3 Collin Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 5
4 Jeremy Gomez 5
5 Korey Jackson 5
6 Joe Ergle The Club Roule 4
7 Collin Bundy Team Fancy 4
8 Joseph Kuilema Rolling Thunder p/b The Missing Lin 4
9 Sukho Viboolsittiseri HiFi Sound Cycling Components 4
10 Charlie Lewis Team Bikenetic 4
11 Mark Braun USMES 4
12 Mathison Richards Rolling Thunder p/b The Missing Lin 4
13 Jeffrey Heath 4
14 David Cliett 3
DNF Chad d Mccuen 1
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Megan Ramey Team Finger 4
2 Beverley Floyd Co-Motion Factory Racing Team 4
3 Charley Erickson 4
4 Kimberly Dowe Marys Bicycle Club p/b Tacovore 4
5 Shannon Herriges Swift Racing PDX 4
6 Emily Mcnary Team Oregon p/b Rodda Paint 4
7 Dani Stiles Dialed Cycling Team 4
8 Lisa Timmerman The Club Roule 4
9 Lindsay Holmes Planet PDX Cycling 4
10 Sarah Stokes HIFI Sound Cycling Components 3
11 Tiffany Tabourne 3
12 Amanda Abel Planet PDX Cycling 3
13 Laurie Kemmerer Trusty Switchblade 3
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Jeff Gepper 4
2 Mitchell Mcguire 4
3 4
4 Josh Grehan 4
5 Stuart Garth 4
6 Todd Young 4
7 Trevor Coleman 4
8 Lucas Deutsch 4
9 Joel Brinson 4
10 Tony Ruiz 4
11 Aaron Baraff 4
12 Stephen Bartnikowski Bonk Collective 4
13 Patrick Colliflower 4
14 Jimmy Monge 4
15 Jongwon Seo Dialed Cycling Team 4
16 Nathan Kistler 3
17 Dominic Chung 3
18 Truen Pence 3
19 John Dempster 3
20 Benito Guzman Team Fancy 3
DNF David Fee 3
DNF Daniel Johnson 1
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Libby Mcknight 4
2 Palmer Bassett Lewis & Clark College 4
3 Courtney Micheletti 4
4 Tiegen Shaffer 4
5 Sara Halterman Deschutes Brewery 4
6 Airlia Oroszvv°ry Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 4
7 Emily Slocombe Team Oregon p/b Rodda Paint 4
8 Xena Goldman 3
9 Sydney Endow 3
10 Mila Pruiett Lewis & Clark College 3
11 Mackenzie Moss Planet PDX Cycling 3
12 Nicole Goode Team Finger 3
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Chris Sarrett Dialed Cycling Team 5
2 Jason Evans Walmart/ACEC Cyling Team 5
3 Chris Wierman Dialed Cycling Team 5
4 Walter Mcknight Deschutes Brewery 5
5 Mark Sather The Hub Cyclery Bend 5
6 Timothy Breault Planet PDX Cycling 5
7 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES 5
8 Michael Clark Stumptown Cycling Club 4
9 Ian Stromquist Team Finger 4
10 Rodney Billowitz Cascadia Junior Cycling
11 Martin Hogue 4
12 Jeremiah Hartley J & K Holdings 3
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Lauren Hartrich 3
2 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 3
3 Helena Stedman Grouptrail Cycling 3
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Whitney Hayden 3
2 Hazel Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 3
3 Lily Stover 2
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas 3
2 Annika Ramey Team Lazy Tarantulas 3
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 James Umberhandt Stumptown Cycling Club 3
2 Liam Carmichael Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal 3
3 Gavin Newman TriTech Select 3
4 Austin Jackson Dialed Cycling Team 3
5 Maurice Ritchey Word RCB 2
6 Sam Long 2
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 3
2 Jack Hampson TriTech Select 3
3 Cameron Wescott 3
4 Gilbert Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 3
5 Israel jr. Melson Dialed Cycling Team 3
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Kai Blankenship Cascadia Junior Cycling 3
1 Ezra White Marys Bicycle Club p/b Tacovore 3
2 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law 3
2 Johnie Hogue 3
3 Bjorn Swanson Team S&M 3
3 Bridger Mills Murder of Crows 2
4 Walter Bartnikowski Bonk Collective 2
4 Jase Henderson Deschutes Brewery 3
5 August Power Bonk Collective 2
5 Andrew Chapin 2
6 Saul Jamison 2
6 Karter Snider 2
7 Sebastian Bartnikowski Bonk Collective 2
7 Keilan Snider 2
8 Keoni Padaca Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal 2
8
9 Leo Herriges Swift Racing PDX 2
10 Kai Solovewicz Swift Racing PDX 2
11 Asher Montgomery 1
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Christine a Holland Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 4
2 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery 4
3 Martha Paulus Capitol Velo Cycling 4
4 Laura Mullen Dialed Cycling Team 4
5 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo 4
6 Tracy Ellwein Team 10 Barrel 4
7 Cecilia Becerra Grouptrail Cycling 4
8 Susan Renn Team Slow 3
9 Kimberlee Stafford Grouptrail Cycling 3
10 Traci Smolen Team S&M 3
11 Julie ann Smith-simonsen Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Su 3
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Lora Melkonian Team Finger 4
Finishers: Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Joe Santos Cyclepath PDX Racing 5
2 Rick Metz BicycleAttorney.com 5
3 John Mccaffrey 5
4 Joseph Spampinato Deschutes Brewery 5
5 Robert Uetrecht WebCyclery Racing 5
6 Lance Heppler Dialed Cycling Team 5
7 James Tervo Team S&M 5
8 Terry Hamness Dialed Cycling Team 5
9 David Visnack 5
10 Sal Collura Co-Motion Factory Racing Team 5
11 Scott Trautman Dialed Cycling Team 5
12 Eric Cress Team 10 Barrel 5
13 Mike Hamness Dialed Cycling Team 5
14 William Alcorn BikeFlights.com 5
15 Jeffrey Whitaker Cyclepath PDX Racing 5
16 Scott Rider 5
17 Martin Baker BicycleAttorney.com 4
18 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 4
19 Jeff Standish Sage Titanium Factory Racing 4
20 Scott Mares Threshold Velo 4
21 Brian Wise Dialed Cycling Team 4
22 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi 4
23 John Hatfield Dialed Cycling Team 4
24 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas 4
25 Mike Abel Planet PDX Cycling 4
26 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 4
27 Steven Basden Cyclepath PDX Racing 4
28 Paul Greenwalt BicycleAttorney.com 4
29 Donald Newlands BicycleAttorney.com 4
30 Erik Voldengen Pacific Office Automation Cycling 4
31 Dean Maclean Planet PDX Cycling 4
32 Kraig Erickson Team 10 Barrel 4
33 Kevin Dickson Rolling Thunder p/b The Missing Lin 4
34 Brett Boyles Planet PDX Cycling 4
35 Steve Glazer Planet PDX Cycling 4
36 Tony Pitone Trusty Switchblade 4
37 Chris Wold Grouptrail Cycling 4
38 Bob Crow Team Lazy Tarantulas 4
39 Aaron Even Rebound/Tireless Velo 4
40 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint 4
41 Albert Passadore Rolling Thunder p/b The Missing Lin 4
42 Doug Brecht Team 10 Barrel 4
43 Chris Thoman Perthes Awareness p/b PANW 3
44 Paul Greenbers 3
DNF Dave Torrance 2
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Michael Nyberg Sunnyside Sports 5
2 Daniel Melkonian Rebound/Tireless Velo 4
3 Marcel Russenbarger Deschutes Brewery 4
4 Steven Thorne BikeFlights.com 4
5 Walter Bianchini 4
6 Mark Schwyhart Team S&M 4
7 Erik Goodfriend Eliel Factory Team 4
8 Rick Gregory Black Dog Velo 4
9 David k Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 3
10 Eric Anderson Team Dr Will Bar 3
11 Ken Lanteigne 3
12 Mark Hildebrandt Cyclepath PDX Racing 3
13 Darell Provencher Team Rose City 3
DNF Brian Catterson 1
DNF Billy Thomas Deschutes Brewery 1
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Steve Rearden Blondie Velo 4
2 Ron Strasser Team S&M 3
3 Tom Heywood Ridge Cycle Sports 3
4 Tad Hodgert Deschutes Brewery 3
5 Edward Lanton 3
DNF Russell Speirn Cyclepath PDX Racing 1
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Gabriel Linn Mettle Cycling p/b Leave It On The 5
2 Ben Guernsey Mettle Cycling p/b Leave It On The 5
3 Bradford Smith Speedvagen 5
4 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law 5
5 Fred Mills Rock Lobster Cycles / Pedal PT /Abr 5
6 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
7 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 5
8 Steven Beardsley Rainier Beer Cycling Team 5
9 Ryan Weaver River City Bicycles - Bike Law 5
10 Bill Warburton Cascadia Junior Cycling 5
11 Micah Melkonian Team Finger 5
12 Michael Saviers Team SourDough 5
13 David Baerner A New Cycling Team 5
14 Keith Mcintire Audi 5
15 Sean a Carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing 5
16 Jordan Miller Deschutes Brewery 5
17 Adam Moore Grouptrail Cycling 5
18 Matthew Edwards S&M 4
19 Von Winkelmann 4
20 Joshua Kubisch Team Lazy Tarantulas 4
21 John Lin Swift Racing PDX 4
22 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 4
23 Adam Vanarsdall 4
24 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi 4
25 Cesar Villegas Team 10 Barrel 4
26 Gregory Dufour Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti 4
27 Todd Young 4
28 Charles Barrett Cyclepath PDX Racing 4
29 David Reitan 4
30 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES 3
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 6   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Heidi Wood HiFi Sound Cycling Components 5
2 Holland Larue Team Finger 4
3 Laura Schmitt CX Pistols p/b Gigantic Brewing 4
4 Mielle Blomberg Team S&M 4
5 Rhys May Boltcutter/ Hifi/ Rhys May Jewelry 4
6 Pam Power Bonk Collective 4
7 Kat Hampton Marys Bicycle Club p/b Tacovore 4
8 Marika Yumang Rolling Thunder p/b The Missing Lin 4
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat ?: 4