Log In
Trek CX Cup • Oct 8 2022 • Waterloo, WI
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
5.4
2
3.9
4.6
3.8
Clear, 49 degrees, wind 15 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.4
Beers
2
Moisture
3.9
Accel
4.6
Tech
3.8
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roczen Beissel NorthStar Development
2 Trevor Hall Boulder Junior Cycling
3 Joshua Mckenna Team Lion Racing
4 Severin Mccarter Move Up Cycling Club
5 Ryder Kurth PSIMET RACING
6 Charles Principe Minuteman|Empire Automation p/b Ful
7 Charlie Kurth PSIMET RACING
8 Oscar Garner George Garner Cyclery
9 Grayson Rickert Donkey Label
10 Topher Dolinski Midwest Devo
11 Axel Brandsmeier West High School
12 Dylan Skinner Lionhearts Junior Racing
13 Kade Rychlik PSIMET
14 Gavin Fronk Lionhearts
15 William Lawler The Pony Shop
16 Matthew Hoffman Ann Arbor Velo Club
17 Russell Kissel Lionhearts Junior Racing
18 Owen Macfarland xXx Racing - Athletico
19 Austyn Lein Spin Devo
20 Liam Chentnik The Green Team
21 Jenson Tamaddoni Midwest Devo
22 Bennet Clinkingbeard Kenosha Velosport
23 Sebastian Holmes Corridor Devo
24 Declan Vandewarker 0
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 20   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Helvie Male
2 Finnley Sonnemann Revolution Cycles Club
3 Rylan Zacharek ASU Junior Development
4 Braxton Thornley 0
5 Henry Flentye The Pony Shop
6 Marlo Hunter Revolutions Cycling Club
7 Tozer Jones Stoic
8 Ethan Clements Midwest Devo
9 Luke Johnson Bicycle Doctor
10 Ayeden Lein Spin Devo
11 John Hoffman Ann Arbor Velo Club
12 Anders Holmes Corridor Devo
13 Axsyl Lein Spin Devo
14 Fin Daufeldt Corridor Devo Junior Cycling Team
15 Quinn Peconga Midwest Devo
16 Andrew Bertram Revolution Cycling Club
17 Samuel Truesdale the pony shop
18 Remi Cariveau Corridor Devo
19 Teddy Hoks School of the Art Institute of Chic
20 Isaac Zarda ASU Junior Development
21 Luke Wagliardo The Pony Shop
22 Jackson Strutz Midwest Devo
23 Samuel Thurman Parallel 44
24 Caleb Petri Minnesota Junior Cycling
25 Rocco Turnersturm Revolution Cycles Club
26 Will Slowik Revolution Cycles Club
27 Barret Clinkingbeard Kenosha Velosport
28 Jonathan Wood Revolution Cycles Club
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 25   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 George Frazier Bear National Team
2 Chase Cubbage ProTerra
3 Alec Clements Midwest Devo
4 Griffin Caskey Corridor Devo
5 Ruben Dayton-brantmeier MNJRC
6 Porter Melvin Team Stampede
7 Ethan Brown midwest devo
8 Gregory Debenedetti BYRDS
9 Cooper Bernstein nine13sports p/b SingletonCoaching
10 Thomas Agnew Englewood Grass Farm
11 Levi Hall Fort Wayne Outfitters and Bike Depo
12 Sagan Goertz KW Cycling Academy
13 Geert Fischer Team SixOneFour/Grandview Heights B
14 Jackson Clary MidWest DEVO
15 Blake Stevens Midwest Devo
16 George Swinand Pony Shop Juniors
17 Nathaniel Halverson Minnesota Junior Cycling
18 Anders Decker NorthStar Development
19 James Groenhof F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
20 Alex Mortvedt Hollander Neff
21 Ryker Zarda ASU Junior Development
22 Ansel De jong Ann Arbor Velo Club
23 Clayton Stephens Corridor Devo
24 Braden Tall Ann Arbor Velo Club
25 Jack Bozych lakeview technology academy
26 Colton Smithhart Corridor Devo
27 Aiden Mcginnis 0
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 4   Cat 5: 14   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Calvin Conaway Midwestdevo
2 James Halverson Minnesota Junior Cycling
3 Ben Boroff BYRDS Cycling
4 Jayden Mcmullen KW Cycling Academy
5 Patrick Urichich Lionhearts junior racing
6 George Frazier Bear National Team
7 Henry Praznowski Pony Shop Elite PSCX
8 Austin Rankl KW Cycling Academy
9 Lucas Goertz KW Cycling Academy
10 Chase Cubbage ASU junior Devo
11 Sam Elliott ASU Devo/Pro Terra
12 Samuel Cherchian ASU Devo
13 Griffin Caskey Corridor Devo
14 Drake Dash ABD Cycling
15 Cameron Bimson Corridor Devo
16 Jude Serrani Fort Wayne Outfitters and Bike Depo
17 Hunter Gengler ProTerra
18 George Swinand Pony Shop Juniors
19 Lucien Randolph North Star Development
20 James Groenhof F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
21 Evan Fong xXx Racing
DNF Andrew Curtis PSIMET Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 8   Cat 4: 5   Cat 5: 4   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Asher Mcginnis 0
2 Oliver Rients Northstar Development
3 Jonathan Knuth The Pony Shop
4 Levi Bimson Corridor Devo
5 Kaleb Holmes Corridor Devo
6 Isaiah Willis Quantum Racing Development
Finishers: Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Ackert Stimulus Orbea Racing Team
2 Miles Mattern CXHairs Devo: Trek Bikes
3 Michael Larson 0
4 Mark Myles MM Racing p/b Be Real Sports
5 Andrew Giniat PSCX Team
6 Owen Brenneman CXHAIRS Devo : Trek Bikes
7 Frederick Junge Broom Wagon Works
8 Lucas Stierwalt ProTerra Racing
9 Elias Saigh pro terra racing
10 Allan Schroeder CS Velo Racing
11 Dylan Schroeder ProTerra
12 Jade Rohde Proterra
13 Nick Lando Competitive Edge Racing
14 Henry Conaway Bissell ABG Giant
15 Nathan Cusack CXHAIRS DEVO : TREK BIKES
16 Will Knowles ProTerra Racing
17 Matthew Riley Linear Sport / Trek
18 Bjorn Selander Bianchi Collective R/D
19 Michael Lambert Velovit Race Team
20 William Hardin Project Echelon Racing
21 Seamus O'connor-walker Donkey Label Racing
22 Ross Tuneberg 606 Racing
23 Felipe Nystrom Costa Rica
24 Jeremy Bloyd-peshkin Chicago Cuttin' Crew
25 Chad Cannon Gryphon Velo Racing
26 Ian Megale 0
27 Jacob Glahn 801 W. Madison
28 Spencer Johnston 0
29 Derrick Ubbink Leadout Racing
30 Dakota Olsen 0
31 Aiden Mapel Competitive Edge Racing
32 Kaden Snoop Geoff's Bike and Ski
33 Yannick Mayer Robinson Family Foundation
34 Brenden Hardy Above + Beyond Cancer p/b Bike Worl
35 Garrick Valverde Steve Tilford Foundation Racing
36 Steven Robinson Zealous Racing
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 22   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Principe Minuteman|Empire Automation p/b Ful
2 Dominic Talerico Wolftooth Components
3 Nicholas Lemke KUHL Cycling Team
4 Justin Marshall Trek Midwest Team
5 Chad Shackelford ROR NYC p/b Rapha New York
6 Jeremy Duffield Rogue Racing
7 Chad Hartley Adapt Cycling
8 Brian Bierman 2 Bit Bicycle Goons
9 Seth Eckert 801 W. Madison
10 Jonathan Kloppenburg Beaker Concepts
11 Micah Moran 801 W. Madison
12 Ben Schreiber LinearSport MTB / TREK
13 Jason Anderson Sakari Sushi Lounge Race Team p/b S
14 Matthew Kamphuis Trek Midwest Team
15 Jason Kozicki Pete's Garage
16 Peter Armstrong 0
17 Peter Cherchian Neff Cycle Service
18 Eric Wehr FatCup Coffee Company
19 Justin Guiter Zealous Racing
20 Jereme Noffke East Bound and Down Racing
21 Mark Harms Neff Cycle Service
22 Dan Ajer Super squadra
23 Tim Stieve Team Macetron
24 Andy Rossetto 0
25 Brian Rosener TMB Racing/Trek Bicycle Summit
26 Brian Kozicki Top Natchez Racing P/B TNR Tape
27 Chad Brown trek cyclocross collective
28 Bill Street Kuhl/Linear Sport/ Wheel & Sprocket
29 John Stonebarger CRANDIC Racing Club
30 Chris Howell Bike Doctor Frederick/Dirty Kitten
31 Lee Zettler Midtown Racing
32 Adam Raychel Midwest Orthopedic Specialty Hospit
33 Andrew Hellpap Brazen Droputs
34 Dan Hendricks 0
35 Collin Shipman Midwest Devo Support Crew
DNF Matt Shriver Trek Bicycles
DNF Nick Dahl MoMo Riders' Club
DNF Charlie Harrison butter run
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 14   Cat 3: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Strelecki 0
2 Matt Smitley Minuteman|Empire Automation p/b Ful
3 Austin Walker Industry Nine Cycling Team
4 Nathan Sibly NOMAD Cycling Services
5 Jay Henderson THC
6 Shadd Smith Steve Tilford Foundation Racing
7 Grant Holicky Blue Competition Cycles
8 Jesse Rients KUHL Cycling Team
9 Brady Murphy Harvest Racing Trek Omaha
10 Eric Anderson TREK / BGI
11 Matthew Christiansen MOB Cycle Works - Tempo Endurance C
12 Todd Wendell Franco Factory Racing
13 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
14 Jim Groenhof F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
15 Cory Muth Monogram Mambas
16 Marc Moeller Guaranteed Rate Cycling
17 Ryun Mielke Shake 'n Bake
18 Shannon Boroff Bicycleattorney.com
19 Justin Cloute Big Sky Bikes
20 Angel Pavon Union Cycling Team
21 Matthew Bruss 0
22 David Studner Trek Midwest Team
23 Christopher Morris Stoic
24 Vince Urichich 0
25 Omar Patalinghug F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
26 David Palmer Midwest Devo Support Crew
27 Jaret Hendrickson 0
28 James Holmes 0
29 Rich Kisseloff PSIMET
30 Keith Snoop GeoffÆs Bike and Ski
31 Neal Arnett None
32 Jostein Alvestad EMC2/Elmhurst Masters
33 Jamie Banks-george Resembles Racing
34 Brian Mcwilliams Broken Spoke
35 Scott Helvie Bicycle Garage Indy
36 Bartosz Zurawski Plus One Cycling
37 Chris Erickson Erik's Bike Shop
38 Travis Goodlund Brazen Dropouts
39 Rj Bast Gelbbrucke - Spirt of Sport
40 Kirk Jozwiak Spin Doctor Cyclewerks CX Team
41 Mark Harms Neff Cycle Service
42 Chris Brown Angry Monkeys Racing
43 Brad Dash ABD
44 Scott Robinson MIDSTATE
45 Dave Towner Cycling Republic Racing Team
46 Nathan Hicks MIDSTATE
47 Jason Garner George Garner Cyclery Track Team
48 Kurt Bentsen PSIMET Racing
49 Chernoh Sesay Chicago United
DNF Anderson Bortoletto Neff Cycle Service
DNF Patrick Flannery Neff Cycle Service
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 16   Cat 3: 28   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 D Scott daubert Trek Waterloo
2 Michael Mcshane Be Real Sports
3 Jeff Weinert Donkey Label Racing
4 Brian Koeneman Donkey Label
5 Danny Warner F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
6 Michael Jones Neff Cycle Service
7 Darrin Johnson 0
8 Pj Braun Fiets Club Flahute
9 Kevin Eichelberger Stoic
10 Mark Kitral F3 Cycling p/b 7 mile cycles
11 Paul Swinand Pony Shop
12 Paul Schoening Team Pactimo
13 Jeff Abitz Diablo Cycling
14 John Thompson MSPEEDWAX.COM
15 Paul Roltgen High Gravity
16 John Ericsson Outdoor Recreation Alliance
17 William Guilbert Ann Arbor Velo
18 Greg Ferguson Trek Midwest Team
19 Todd Frerichs KLM/Cold Stone
20 John Brown Joes Coaching
21 Chris St peter Liberty Bikes
22 Gregory Goblirsch 0
23 Michael Meteyer Trek Midwest Team
24 William Kuster Minnesota Masters Cycling (MMC)
25 Craig Gietzen Rogue Racing
26 John Riley Trek Midwest Team
27 Charles Townsend NorthStar Development
28 Jeff Sympson KegelÆs
29 Ron Kubala Team Lake Effect
30 Steve Gaffield Brazen Dropouts
31 John Melvin RCC
32 Patrick Lalley Parallel 44 Racing p/b Sanford POWE
33 Scott Sumpter BIKEIOWA RACING TEAM
34 John Boudry Velocause Centraal Cycling
35 Darryl Mataya Mad City Velo
36 John Lichtenberg Diablo cycling
37 Robert Garner team wisconsin/midwest orthopedic s
38 Paul Warloski Simple Endurance Coaching
39 Robert Ogren Northstar Development
40 Michael Berzinski Heavy Pedal Velo Club
41 Lawrence Czarnecki 0
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 7   Cat 3: 29   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Frederick The Small Monsters Project pb Ornot
2 Vance Fletcher Phoenix Syndicate
3 Craig Etheridge C3-Wagner Roofing
4 Josh Fangman Brazen Dropouts
5 Jay Ganser Carpe Diem
6 Kyle Polich Johnson County Flyers
7 Erik Beckman Alumnus Project
8 Zach Bender Cycle-Smart
9 Alex Sukowaty Broken Spoke Racing
10 Samuel Bramel NorthStar Development
11 Travis Gruchow L5 Racing
12 Mark Harms Neff Cycle Service
13 Chris Howell Bike Doctor Frederick/Dirty Kitten
14 John Orlikowski Neff Cycle Service
15 Aaron Smith Half Acre Cycling
16 Scott Ross 0
17 Ty Kurth PSIMET RACING
18 Steve Bailey Spun
19 David Peterson Birchwood/GIS
20 John Ericsson Outdoor Recreation Alliance
21 Connor Buchanan University of Wisconsin Platteville
22 Joseph King Neff Cycle Service
23 David Cestelli RESEMBLES RACING
DNF Tim Werts Team Hollywood Cycles
DNF Anders Ahlberg 801 W Madison
DNF Sean Kennedy 0
DNF Joshua Shough Nope
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roscoe Guagliardo 0
2 Owen Reich Velovit Racing
3 Ben Boroff BYRDS Cycling
4 Daniel Feuling Adapt Cycling
5 Brad Sovinski Hollander Benelux Racing
6 Satchell Mische richter 0
7 Andrew Wisner Sakari Sushi Lounge p/b Smart Honda
8 Kyle Dow Project Echelon Racing
9 Joseph Dundee 0
10 Broden Kelly nine13 sports p/b Singleton Coachin
11 Connor Polenske Lindenwood University
12 Gregory Debenedetti BYRDS
13 Jonathan Edwards DASH Racing p/b Westfield Cyclespor
14 Max Garwick Mead's Bike Shop
15 Ethan Nelson Saint Paul Bicycle Racing Club
16 Michael Kernan 0
17 Josh Magie BIKEIOWA RACING TEAM
18 Jura Gerlach Bicycle Doctor
19 Owen Rogers Dark Horse Racing p/b TCNF Legal/Zi
20 Nathan Zollman NorthStar Development Cycling
21 Benjamin Lauer Rebel (mid)West CX
22 Mark Schiess Trek
23 Kyle Rickert Donkey Label
24 George Frazier Bear National Team
25 Daniel Nelson Founders Racing MN
26 William Feyereisen Berd Spokes
27 Mitchell Powers
28 Parker Mccoll Team Wisconsin
29 Alessandro Cannizzo Minuteman|Empire Automation p\b Ful
30 Nick Beard Smoove Racing p/b Anython
31 John Pontarelli Cyklopedia
32 Ryan Mathews Team Petri Bikes /Trek
33 Eric Allen Adapt Cycling
34 Joseph Beals Pastaria - Big Shark Racing
35 John Glynn Top Natchez Racing p/b TNR Tape
36 Andrew Lein North Iowa Spun
37 Blake Dawson Fort-Wayne outfitters
38 Justin Captis Premier Racing
39 Andrew Richter Hollander Benelux Racing
40 Ian Hutchinson RESEMBLES RACING
41 Benjamin Reynolds BAD BIKES
42 Cooper Bernstein nine13sports p/b SingletonCoaching
43 Noah Demuth 0
44 Michael Parsons Parallel 44 Racing p/b Sanford Powe
45 Curran Beckler
46 Jason Mcdowell Gelbbrucke - Spirit of Sport
47 Ralph Rufo Adapt Cycling
48 John Orlikowski Neff Cycle Service
49 Aaron Deutchman Quad City Racing
50 David Vollbach Bicycle Habitat-Verge Sport
51 Jon Christ Team Bicycle Heaven
52 Erik Crook Hollander Benelux Racing
53 Alex Bogda North American Velo
54 Benjamin Schlarman 0
55 Levi Hall Fort Wayne Outfitters and Bike Depo
56 Jon Schratz Stay Rad Adventure Team
57 Brian Rosener TMB Racing/Trek Bicycle Summit
58 Przemyslaw Krol Hollander-Benelux Racing
59 Chad Brown trek cyclocross collective
60 Patrick La petina Hand Ups Off-Road Project
61 Ryan Mckinnie 0
62 Andrzej Brzoznowski Half Acre Cycling
63 Jesse Hawk 0
64 Corey Horning Trek Midwest Team
65 Adam Raychel Midwest Orthopedic Specialty Hospit
66 Ryan Handley Sakari Sushi Race Team p/b Smart Ho
Finishers: Cat 3: 66  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Rossiter
2 Alex Walsh Freewheel Bike
3 Joaquin Medina garzon Adapt Cycling
4 Keegan Mccluskey
5 James Meyer SRAM Factory
6 Samuel Finch The HUB Racing
7 Devin Hatch Midwest Orthopedic Specialty Hospit
8 Jason Koch Cadieux Bicycle Club
9 Russell Carpenter Rapha Cycling Club
10 Alexander Hinman Adapt Cycling
11 Jarred Cassady Trek Midwest Team
12 Graham Walter
13 Ryan Paupore Proterra Racing
14 Blake Swanson
15 Scott Houge
16 Aaron Collins Top Natchez Racing p/b Dad Bod
17 Matt Robinson
18 Timothy Dandrea Competitive Edge Racing
19 Tracy Johnson Colectivo Coffee Mountain Bike Team
20 Evan Arena Klick
21 Floyd Stoner Okay CC
22 Owen Eerdmans Wark Cycling Services
23 William Danay Half Acre Cycling
24 Ethan Cramer
25 Trevor Akers SLU Cycling
26 Finn Patenaude Brazen Dropouts
27 Harry Lasker Adapt
28 Scott Brasel Cykel Cycles
29 Thomas Powers
30 Adam Dejong Hand ups Off-road Project
31 Brian Runnells
32 John Krizek
33 Brandon Deline RACING GREYHOUNDS
34 Rage Thomas
35 Jackson Moran UW-Platteville
36 Lucien Randolph North Star Development
37 Corey Atchison Qwik Fix
38 Nicholas Platt Brazen Dropouts
39 Max Hertz Half Acre Cycling
40 Christopher Zahasky
41 Peter Meersman PSIMET Racing
42 Brad Birkholz Angry Monkeys Racing
43 Joseph Ponio xXx Racing - Athletico
44 David Salzman
45 Joshua Sorrentino
46 Bobby Lee
47 Ian Pepin Move Up Cycling
48 Quinn Schroeder
49 Benjamin South KCOI/Boulevard Cycling
50 Kevin Klein xXx Racing - Athletico
51 Andrew Link
52 David Volante Sakari Race team
53 Jordan Miller Brazen Dropouts
54 Thomas Godiska Poovey Farms Racing
55 Tyler Puls BIKEIOWA RACING TEAM
56 Alexander Delgado
57 Ryan Cariveau Corridor Devo
58 Jean Marasigan Half Acre Cycling
59 Justin Valenstein 110 Racing
60 Jay White
61 Gregory Tall Ann Arbor Velo Club
62 Addison Sachse
63 Blake Weiss Northstar Development
64 Patrick Knaus Tosa Bike Garage
65 John Ratz PSIMET Racing
66 Jarrod Igou Sakari Sushi Lounge Race Team p/b S
67 Aaron Mcginnis
68 Doug Herrick Treadhead Cycling
69 Joe Paczkowski
70 Sam Gold Trek Georgetown
71 Matt Eberly
72 Stuart Scholz
73 Pratik Prajapati Black Saddle Bike Shop
74 Bryan Connelly UPB Cycling Club
75 Nathan Newton Half Acre Cycling
76 David Stevenson BCW Cycling Club
77 Eric Mckee
78 Kevin Hayes-birchler Revolution Cycles Cycling Club
79 Michael Vandyke Angry Monkeys Racing
80 Conor Villarreal University Of Wisconsin-Madison
81 Walter Meanwell
82 Uriah Pittman
83 Darwin Chentnik The Green Team
84 Jonathan Hayden Gelbbrucke Spirit of Sport
85 Derrill Peters
DNF Raphael Allen Brazen Dropouts
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 47   Cat 5: 28   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jakub Truksa XXX
2 Jacob Beissel 110 Racing
3 Zach Andreski Trek
4 Jesse Patoka
5 Matthew Becker Gryphon Velo Racing
6 Allan Schimberg
7 Jason Houge
8 Andy Bean
9 Daniel Jacobsen
10 Alexander Harris RevCycleTeam
11 Daniel Szymanski Rbikes
12 Andrew Courter
13 David Grieve
14 Nicholas Petersen Zesty Enterprise
15 Chris Brannin Tosa Bike Garage
16 Jp Rutledge TREK
17 Philip Pryor Midwest Devo Support Crew
18 Robert Najduk
19 Doug Herrick Treadhead Cycling
20 Mitchel Kauppila Tread Heads
21 Joseph Galvan TREK Bikes Porter Ranch
22 Tj Diprizio
23 Karl Galko MoMo Riders Club
24 Kyle Schmitz
25 Phil Lindemann
26 Matthew Gilbert
27 Jacob Dowden Trek Bikes Franklin
DNF Andrew Petty The Hub
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 12   Cat 5: 5   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Kado Sub 9 Cycling
2 Ryan Jones Stoic
3 Matt Veldey Zealous Racing
4 Matthew Fabian North Iowa Spun
5 Alan Clements Midwest Devo Support Crew
6 Lee Pier Brazen Dropouts
7 Alexander Sanchez Harvest Racing-Trek
8 Hideomi Adachi Ann Arbor Velo Club
9 David Salzman
10 Case Hultman Tower Racing
11 Matthew Terski
12 Jason Bentley Brazen Dropouts
13 Patrick Knaus Tosa Bike Garage
14 Andrew Rossa Team Wisconsin/MOSH
15 Michael Welch Brazen Dropouts
16 Mike Ridgeman
17 Jeffrey Parmelee Bike Line Indianapolis
18 Erik Jensen Team Neff Cycle Service
19 Nathan Phelps Gryphon Velo Racing
20 Kevin Mcguinnis
21 Matthew Lawrence
22 Andrew Alvarado Midwest Devo Support Crew
23 Shane Birch DIRT
24 Ryan Vanderloop Bike PT
25 Eric O'Brien Harvest Racing-Trek
26 Dean Nemecer
27 Mike Wilson
28 Patrick Martin
DNF Pat Scheckel Neff Cycle Service
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 16   Cat 5: 9   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Willy Beebe BYRDS Cycling
2 Daniel Valenza Hollander Benelux Racing
3 Mark Rickert
4 Roget Pozeznik Nautilus Cafe
5 Brad Birkholz Angry Monkeys Racing
6 Walter Meanwell
7 John Cramer Neff Cycle Service
8 Craig Richter
9 George Lambros Tower Racing
10 Scott Willms
11 Mark Eelnurme DCC Race Team / Petri Bikes
12 Christopher Peske
13 Kurt Junge Broomwagonworks
14 Stephen Wadle
15 Kreg Gruben Neff Cycle Service
16 John Senkerik Team Extreme
17 Kurt Greenslit colavita
18 Jeffrey Polenske
19 Greg Farrar Neenah Rocket Racing
20 Peter Ackermann Alumnus Project
21 Jerry Dryer Revolution Cycles Club
22 Jeffrey Durbin Brazen Dropouts
23 Donald Isaacs
24 Richard Wiegert
25 David Gannon DMOS Race Team
26 Oliver Clements Colavita
27 Robert Yerex Team Outpace
28 Charles Hayes US Military Endurance Sports
29 Dominic Rossetto Project Echelon
Finishers: Cat 4: 20   Cat 5: 6   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Shuros 0
2 Jakub Truksa XXX
3 Dylan Disarro 0
4 Cohen Sylvester Adapt cycling
5 Dylan Hoard Broken Spoke Racing
6 Connor Polydoroff Black Saddle Bike Shop
7 Allan Schimberg 0
8 Ryan Mcloughlin Sustainable Cycling
9 Dell Todd Rogue Racing
10 Ryan Bimson Bike Rags Racing
11 Allan Shuros 0
12 Scott Houge 0
13 Brad Collins 0
14 Matt Robinson 0
15 Kayne Neigherbauer 2-Bit Bicycle Goons
16 Brad Birkholz Angry Monkeys Racing
17 Peter Oien 0
18 Jason Houge 0
19 Jeremy Pomeroy Gryphon Velo Racing
20 Nicholas Petersen Zesty Enterprise
21 Rolf Marty Broken Spoke Racing
22 Ben Caskey Bike Rags Racing
23 Benjamin South KCOI/Boulevard Cycling
24 Michael Tamaddoni Midwest Devo Support Crew
25 Dj Fish SRAM
26 David Hall Gelbbrucke Spirit of Sport
27 Tyler Puls BIKEIOWA RACING TEAM
28 Adam Czuprynski 0
29 Philip Pryor Midwest Devo Support Crew
30 Michael Vandyke Angry Monkeys Racing
31 Andrew Alvarado Midwest Devo Support Crew
32 Jim Liesen 0
33 Matt Simcox Grey Goat Dirt
34 Uriah Pittman 0
DNF Matthew Herr RESEMBLES RACING
DNF David Centers Outsiders Bicycle Club
DNF John Berry Berry Fast Bicycles
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 21   Cat 5: 7   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pearl Smith BYRDS
2 Evie Alvarado Midwest Devo
3 Penelope Rients Northstar Development
4 Emelia Brown midwest devo
5 Laura Brookhyser Revolution Cycles
6 Brooklyn Becker Kenosha Velosport Cycling
7 Abigail Wood Revolution Cycles Club
Finishers: Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tessa Beebe BYRDS Cycling
2 Isabela Fronk Lionhearts
3 Raya Saperston Byrds
4 Eva Raychel Midwest Orthopedic Specialty Hospit
5 Ella Pryor Midwest Devo
6 Kathryn Wolgast Ann Arbor Velo Club
7 Megan Erickson 0
8 Josie Masters Lionhearts Junior Racing
9 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling
10 Leni Shelton Pony Shop Juniors
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lyllie Sonnemann Revolution Cycles Club
2 Ava Shipman Midwest Devo
3 Isabella Moore The Pony Shop
4 Layla Jones Stoic
5 Caelyn Bailey SPIN DEVO
6 Cosette Serrano Ann Arbor Velo Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dahlia Kissel Lionhearts Junior Racing
2 Isabelle Jensen Women's Free State Racing
3 Brooklyn Raddin lionhearts junior racing
4 Meira Kalbas ProTerra Cycling
5 Analeah Swegle Spin Devo
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Issa Cohen Revolutions Cycling Club
2 Lumen Brandsmeier Corridor Devo Junior Cycling Team
3 Grace Helvie Male
4 Anna Hoffman Ann Arbor Velo Club
5 Willa Showalter Corridor Devo
6 Ainsley Courter 0
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caitlin Neuman Neff Cycle Service
2 Lyllie Sonnemann Revolution Cycles Club
3 Ella Brenneman CXHAIRS Devo: Trek Bikes
4 Lydia Elbert PSCX
5 Amber Markey 0
6 Molly Clark-oien Parallel 44 Racing p/b Sanford POWE
7 Erin Feldhausen Trek Midwest Team
8 Katherine Shields Bingham Cyclery Peak Fasteners
9 Corey Coogan cisek Triple C Coaching - WP Cycles
10 Risa Hustad TacoCat Racing
11 Allison Crow Orion Racing
12 Jamie Ertl Team Wisconsin
13 Kristin Cooper Neff Cycle Service
14 Alexandra Campbellforte Dirty Kitten Racing p/b Champion-Sy
15 Amanda Schaap RockÆnÆRoad Cycle
16 Emily Imdieke W&S
17 Sarah Larson V3 Endurance
18 Katie Isermann PSIMET Racing
19 Avery Daubert Bear National Team
20 Rosalind Patterson Shadow Elite
21 Haley Engle Half Acre Cycling
22 Sarah Williams Dirty Kitten Racing p/b Champion Sy
23 Elle Artison Planet Bike
24 Valerie Hyrman Dirty Kitten Racing p/b Champion-Sy
25 Abbey Obrien Harvest Racing-Trek
DNF Lauren Wiscomb p/b Pretty Data Coaching Systems
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ivy Audrain Squid Bikes
2 Olivia Sandoval Kelly Benefits Strategies/LSV
3 Jordan Austin xXx Racing - Athletico
4 Veronica Hudacek One Ten Racing
5 Victoria Cane Team Clark Logic
6 Margaret Mcgill The Dropettes
7 Tracy Berman Ann Arbor Velo Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katy Simcock Trek Bicycle
2 Veronica Hudacek One Ten Racing
3 Valerie Hyrman Dirty Kitten Racing p/b Champion-Sy
4 Kristin Reece NOMAD Cycling Services
5 Iris Levin Lady Gnar Shredders
6 Lisa Harms 0
7 Melissa Zammit Psimet
8 Gale Hellpap 0
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Phelps Gryphon Velo Racing
2 Heidi Curtes 0
3 Victoria Cane Team Clark Logic
4 Sarah Kelnhofer Colavita WI
5 Jacqueline Palfy Parallel 44 Racing p/b Sanford POWE
6 Jennifer Orozco PSIMET Racing
7 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
8 Robin Sund Phoenix Syndicate
9 Kerrie Bernstein team B team
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 5   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Libbey Sheldon CXHAIRS Devo : Trek Bikes
2 Linda Cooper Sakari Race Team p/b Smart Honda
3 Geraldine Vander haegen CBC Racing/Country Green Turf Farms
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lidia Cusack CXHAIRS DEVO : TREK BIKES
2 Alyssa Sarkisov CXHAIRS DEVO : Trek Bikes
3 Tessa Beebe BYRDS Cycling
4 Ella Dishong Columbia Cycles
5 Katherine Wood 0
6 Alexa Stierwalt Aether Racing
7 Nicole Werts Girl Fiend
8 Amy Lauer Rebel (mid)West CX
9 Amber Searer Broken Spoke Racing
10 Nikki Munvez Corpse Whale Racing
11 Callah Robinson NWCX Project
12 Wendy Boehm Neff Cycle Service
13 Isabella Moore The Pony Shop
14 Jamie Wilger 0
15 Kayla Clemons Adapt Cycling
16 Keaghlan Robinson NWCX Project
17 Heather Curnutt Brazen Dropouts
18 Jordan Austin xXx Racing - Athletico
19 Margaret Mcgill The Dropettes
20 Jennifer Groen Half Acre Cycling
21 Lena Mitsuuchi BAD BIKES
22 Tracy Berman Ann Arbor Velo Club
23 Amy Rider Linear Sport
24 Katie Paradis Fulton Racing
25 Bailey Rudolph Gryphon Velo Racing
26 Jennifer Orozco PSIMET Racing
27 Megan Kelly Half Acre Cycling
DNF Anne-marie Oswald xXx Racing-Athletico
Finishers: Cat 3: 27   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Jamieson Maple Grove Cycling
2 Marie Deline RACING GREYHOUNDS
3 Maggie Lee Femme 40 Racing
4 Melanie Stevenson BCW Cycling Club
5 Megan Agnew Femme Forty Racing
6 Jenna Motz Femme Forty Racing
7 Mars Contino The Dropettes
8 Amelia Meyer SRAM Factory
9 Fiona Beltram PSIMET Racing
10 Kayla Johnson Colectivo coffee mountain bike team
11 Brynne Deneen Femme Forty Racing
12 Whitney Welk Linear Sport Racing Team
13 Kathryn Boonstra Femme Forty Racing
14 Brianna Alexander Adapt Cycling
15 Teresa Mische 0
16 Lisa Rickert Donkey Label
17 Christi Britt Betty Squad Racing
18 Danielle Szymanski Rbikes
19 Christy Delair 0
20 Kassi Cork Half Acre Cycling
21 Beth Atchison Qwik Fix
22 Sarah Garrett Dirty Kitten Racing p/b Champion-Sy
23 Lucy Foss