Log In

Team Overview: Half Acre Cycling

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Carpenter Park Cyclocross (Oct 19 2014)

Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 18 / 36
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 29 / 36
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 35 / 36
Jason Henry Men Open Single Speed 43 / 61
Keith Ortiz Men Open Single Speed 60 / 61
Jeremy Treister Men Masters 35+ 53 / 80
Solomon Treister Men Open Junior 15-18 6 / 28
Jonathan Ortony Men Cat 4/5 2 / 112
Michael Hodgetts Men Cat 4 17 / 107
Jason Henry Men Cat 4 96 / 107
John Orleans Men Cat 4 102 / 107
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 5 / 98
Eric Holm Men Cat 3 32 / 98
David Bowers Men Cat 3 35 / 98
Brandon Ortiz Men Cat 3 67 / 98
Brett Ratner Men Cat 3 71 / 98
John Casey Men Cat 3 73 / 98
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3 54 / 63

Beverly Bike VeePak - CCC #3 DRW (Oct 12 2014)

Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 22 / 31
Annette Stahelin Women Cat 1/2/3 24 / 31
Jason Henry Men Open Single Speed 38 / 50
John Orleans Men Open Single Speed 999 / 50
Michael Hodgetts Men Masters 35+ 32 / 65
Jeremy Treister Men Masters 35+ 56 / 65
Solomon Treister Men Open Junior 15-18 6 / 29
Daniel Oconnell Men Cat 4/5 8 / 93
Jonathan Ortony Men Cat 4/5 10 / 93
Michael Hodgetts Men Cat 4 16 / 95
Tom Riley Men Cat 4 38 / 95
Matthew Harris Men Cat 4 63 / 95
John Orleans Men Cat 4 72 / 95
Jason Henry Men Cat 4 88 / 95
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 5 / 90
David Bowers Men Cat 3 22 / 90
Eric Holm Men Cat 3 30 / 90
William Guy Men Cat 3 51 / 90
Nick Wright Men Cat 3 65 / 90
Brett Ratner Men Cat 3 66 / 90
John Casey Men Cat 3 77 / 90
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3 51 / 53

Hopkins Cross (Oct 5 2014)

Michael Sojka Men Cat 4 6 / 96
Michael Hodgetts Men Cat 4 10 / 96
Tom Riley Men Cat 4 13 / 96
John Orleans Men Cat 4 58 / 96
Matthew Harris Men Cat 4 73 / 96
Solomon Treister Junior 15-18 Open 8 / 27
Jeremy Treister Men Masters 35+ 42 / 65
Micah Ariel Men Cat 1/2/3 55 / 62
Jonathan Ortony Men Cat 4/5 7 / 96
Michael Sojka Men Cat 4/5 8 / 96
John Orleans Men Cat 4/5 64 / 96
Jason Henry Men Cat 4/5 71 / 96
Annette Stahelin Women Cat 1/2/3 26 / 34
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 27 / 34
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 30 / 34
Laurie Chipps Women Cat 1/2/3 32 / 34
Jennah Dunham Women Cat 4 15 / 43
Eric Holm Single Speed Open 9 / 60
Jason Henry Single Speed Open 50 / 60
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 4 / 92
Brandon Ortiz Men Cat 3 63 / 92
John Casey Men Cat 3 66 / 92
Brett Ratner Men Cat 3 68 / 92
Eric Holm Men Cat 3 86 / 92

xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC (Sep 28 2014)

Michael Hodgetts Men Cat 4 4 / 100
Michael Sojka Men Cat 4 10 / 100
Tom Riley Men Cat 4 14 / 100
Matthew Harris Men Cat 4 97 / 100
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 19 / 39
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 26 / 39
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 31 / 39
Annette Stahelin Women Cat 1/2/3 38 / 39
Michael Hodgetts Men Masters 35+ 33 / 92
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3 61 / 70
Micah Ariel Men Cat 1/2/3 63 / 70
George Keppler Men Cat 1/2/3 69 / 70
Michael Sojka Men Cat 4/5 4 / 100
Daniel Oconnell Men Cat 4/5 21 / 100
Jennah Dunham Women Cat 4 12 / 49
Eric Holm Single Speed Open 9 / 52
Keith Ortiz Single Speed Open 39 / 52
Jason Henry Single Speed Open 41 / 52
Lauren Crabtree Single Speed Open 50 / 52
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 5 / 99
Eric Holm Men Cat 3 26 / 99
William Guy Men Cat 3 52 / 99
Brandon Ortiz Men Cat 3 67 / 99
Brett Ratner Men Cat 3 77 / 99
Nick Wright Men Cat 3 78 / 99
David Bowers Men Cat 3 87 / 99
John Casey Men Cat 3 90 / 99

BASP #1 Grand Prix Clark Natwick (Sep 21 2014)

Nicole Falk Women B (cat 3/4) 30 / 37

Trek Cyclocross Collective Cup Day 1 (Sep 20 2014)

Jennifer Groen Women Masters 35+ Cat 2/3/4 12 / 13
Michael Sojka Men Senior Cat 4/5 19 / 108
Andrea Devine Women Senior Cat 2/3 23 / 42
Jennifer Groen Women Senior Cat 2/3 27 / 42
Annette Stahelin Women Senior Cat 2/3 37 / 42
Eric Holm Men Senior Singlespeed 22 / 35

Lake Geneva Cross (Sep 14 2014)

Ashley Heidenreich Women Category 4 5 / 22
Paul-brian Mcinerney Men 45+ Masters Category 1/2/3 5 / 37
Jennifer Groen Women 35+ Masters 4 / 9
Jennifer Mosley Women 35+ Masters 7 / 9
Laurie Chipps Women 35+ Masters 8 / 9
Michael Sojka Men Category 4 25 / 87
Eric Holm Men Category 3 10 / 46
William Guy Men Category 3 25 / 46
Andrea Devine Women Category 3 4 / 12
Jennifer Groen Women Category 3 8 / 12

Sheboygan Bicycle Company Classic (Sep 6 2014)

Andrea Devine Women 19-29 Category 3 2 / 4
Andrea Devine Women 35+ Masters 1 / 3

xXx Racing Jackson Park CX Relay (Aug 24 2014)

Michael Hodgetts Open 26 / 100
Laurie Chipps Open 26 / 100
Jennifer Mosley Open 33 / 100
Paul-brian Mcinerney Open 33 / 100
Jonathan Ortony Men Open 4/5 4 / 88
Michael Hodgetts Men Open 4/5 5 / 88
Tom Riley Men Open 4/5 5 / 88

Nor Cal VS So Cal State Cyclocross Championship (Jan 4 2014)

Adrian Silva Men Cat 3-5 13 / 19

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 21 2013)

William Guy Men Cat 3 Open 14 / 35
David Bowers Men Cat 3 Open 18 / 35
Laurie Chipps Women Cat 1/2/3 Open 18 / 19

Midwest Regional Cyclo-Cross Championships (Dec 15 2013)

William Guy Men Cat 3 Open 27 / 38
Nick Wright Men Cat 3 Open 32 / 38
Erica Gaddy Women Pro/Cat 1/2/3 Open 9 / 21
Andrea Devine Women Pro/Cat 1/2/3 Open 15 / 21
Erica Gaddy Women Cat 3/4 Open 3 / 23
Laurie Chipps Women Cat 3/4 Open 12 / 23

Illinois State Cyclocross Championships Day 2 (Dec 8 2013)

Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 6 / 26
Tom Riley Men Cat 4 Open 17 / 73
Brett Ratner Men Cat 4 Open 25 / 73
John Casey Men Cat 4 Open 29 / 73
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 64 / 73
David Bowers Men Cat 3 Open 27 / 77
William Guy Men Cat 3 Open 45 / 77
Mike Palmer Men Cat 3 Open 52 / 77
George Keppler Men Cat 3 Open 59 / 77
Jeremy Treister Men Cat 3 Open 67 / 77
Nick Wright Men Cat 3 Open 74 / 77
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 30 / 86
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 10 / 47
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 27 / 47
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 Open 38 / 47
Laurie Chipps Women Cat 1/2/3 Open 40 / 47
Annie Byrne Women Cat 1/2/3 Open 41 / 47
Andrea Devine Women Cat 1/2/3 Open 47 / 47

Illinois State Cyclocross Championships Day 1 (Dec 7 2013)

George Keppler Men Cat 2/3/4 Open 32 / 39
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 6 / 39
Annie Byrne Women Cat 4 Open 11 / 39
Katie Casey Women Cat 4 Open 30 / 39

NORGE Ski Jump Cyclocross (Nov 30 2013)

Laurie Chipps Women Cat 4 Open 4 / 21
Katie Casey Women Cat 4 Open 18 / 21
David Bowers Men Cat 3 Open 12 / 41
George Keppler Men Cat 3 Open 22 / 41
William Guy Men Cat 3 Open 39 / 41
John Casey Men Cat 4 Open 12 / 48
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 6 / 18

Melas CX- Basin Racin' p/b Garner Cyclery (Nov 24 2013)

Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 4 / 14
Tom Riley Men Cat 4 Open 15 / 67
Brett Ratner Men Cat 4 Open 29 / 67
John Casey Men Cat 4 Open 30 / 67
Jason Henry Men Cat 4 Open 31 / 67
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 50 / 67
David Bowers Men Cat 3 Open 26 / 62
William Guy Men Cat 3 Open 36 / 62
Mike Palmer Men Cat 3 Open 38 / 62
Jeremy Treister Men Cat 3 Open 50 / 62
Nick Wright Men Cat 3 Open 51 / 62
George Keppler Men Cat 3 Open 57 / 62
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 30 / 70
Eric Shivvers Men Cat 4/5 Open 36 / 70
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 13 / 23
Andrea Devine Women Cat 1/2/3 Open 14 / 23
Devyn Henry Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-18 14 / 16

Indian Lakes Resort CX Race Day 2 (Nov 17 2013)

Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 9 / 26

Jingle Cross Day 3 (Nov 17 2013)

Andrea Devine Women Cat 2/3 29 / 32

Indian Lakes Resort CX Race (Nov 16 2013)

Brett Ratner Men Cat 4 Open 18 / 78
Tom Riley Men Cat 4 Open 21 / 78
John Casey Men Cat 4 Open 39 / 78
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 66 / 78
Jacob Cramer Men Cat 4 Open 77 / 78
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 11 / 74
David Bowers Men Cat 3 Open 18 / 74
William Guy Men Cat 3 Open 34 / 74
Nick Wright Men Cat 3 Open 44 / 74
Mike Palmer Men Cat 3 Open 50 / 74
George Keppler Men Cat 3 Open 60 / 74
Vincent Giovinco Men Cat 3 Open 70 / 74
Annie Byrne Women Cat 4 Open 11 / 37
Ashley Heidenreich Women Cat 4 Open 16 / 37
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 19 / 37
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 14 / 82
Eric Shivvers Men Cat 4/5 Open 51 / 82
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 22 / 38
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 28 / 38

Jingle Cross Day 2 (Nov 16 2013)

Andrea Devine Women Cat 2/3 34 / 47

Jingle Cross Day 1 (Nov 15 2013)

Andrea Devine Women Cat 2/3 36 / 43

PSI-clocross for Life (Nov 10 2013)

Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 3 / 23
Brett Ratner Men Cat 4 Open 15 / 80
John Casey Men Cat 4 Open 29 / 80
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 39 / 80
Jason Henry Men Cat 4 Open 68 / 80
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 5 / 58
William Guy Men Cat 3 Open 29 / 58
Nick Wright Men Cat 3 Open 48 / 58
George Keppler Men Cat 3 Open 52 / 58
Annie Byrne Women Cat 4 Open 10 / 35
Katie Casey Women Cat 4 Open 26 / 35
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 10 / 86
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 9 / 32
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 31 / 32
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 Open 32 / 32

The Rhythm and Blues Revue Cyclocross Race presented by Higher Gear (Nov 9 2013)

Amy Dykema Women Cat 4 15 / 23
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 9 / 13
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 10 / 13
Eric Shivvers CAT 4/5 19 / 74
Mike Palmer Cat 3 39 / 45
Eric Shivvers Cat 4 6 / 46
John Casey Cat 4 17 / 46

Campton Cross (Nov 3 2013)

Brett Ratner Men Cat 4 Open 20 / 91
Tom Riley Men Cat 4 Open 29 / 91
John Casey Men Cat 4 Open 31 / 91
Jennifer Groen Men Cat 4 Open 78 / 91
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 7 / 66
William Guy Men Cat 3 Open 34 / 66
David Bowers Men Cat 3 Open 40 / 66
Mike Palmer Men Cat 3 Open 48 / 66
George Keppler Men Cat 3 Open 58 / 66
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 6 / 39
Katie Casey Women Cat 4 Open 33 / 39
Annie Byrne Women Cat 4 Open 38 / 39
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 25 / 100
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 6 / 36
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 Open 22 / 36
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 31 / 36

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 27 2013)

Brett Ratner Men Cat 4 Open 35 / 96
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 45 / 96
Tom Riley Men Cat 4 Open 46 / 96
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 11 / 98
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 9 / 69
Eric Holm Men Cat 3 Open 17 / 69
David Bowers Men Cat 3 Open 20 / 69
Nick Wright Men Cat 3 Open 51 / 69
George Keppler Men Cat 3 Open 61 / 69
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 11 / 37
Annie Byrne Women Cat 4 Open 12 / 37
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 7 / 30
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 23 / 30
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 Open 26 / 30
Nicole Falk Women Cat 1/2/3 Open 28 / 30

Carpenter Park Cyclocross (Oct 20 2013)

Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 10 / 28
Brett Ratner Men Cat 4 Open 16 / 86
John Casey Men Cat 4 Open 28 / 86
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 9 / 90
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 10 / 68
Eric Holm Men Cat 3 Open 25 / 68
David Bowers Men Cat 3 Open 28 / 68
William Guy Men Cat 3 Open 43 / 68
Mike Palmer Men Cat 3 Open 60 / 68
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 9 / 32
Annie Byrne Women Cat 4 Open 11 / 32
Katie Casey Women Cat 4 Open 23 / 32
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 13 / 38
Andrea Devine Women Cat 1/2/3 Open 17 / 38
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 Open 28 / 38
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 31 / 38
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 Open 36 / 38

Candlestick Repechage (Oct 20 2013)

Nicole Falk Women B 8 / 21

Psycho Cross After Dark (Oct 19 2013)

Brett Ratner Men Cat 4 Open 10 / 62
Brandon Ortiz Men Cat 4 Open 11 / 62
Sean Klontz Men Cat 4 Open 25 / 62
John Casey Men Cat 4 Open 30 / 62
Jason Henry Men Cat 4 Open 51 / 62
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 11 / 80
David Bowers Men Cat 3 Open 10 / 57
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 12 / 57
Eric Holm Men Cat 3 Open 35 / 57
William Guy Men Cat 3 Open 42 / 57
Nick Wright Men Cat 3 Open 51 / 57
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 9 / 27
Andrea Devine Women Cat 1/2/3 Open 14 / 27
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 Open 22 / 27

Beverly Bike VeePak - Dan Ryan Woods CCC#3 (Oct 13 2013)

Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 6 / 34
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 8 / 30
Andrea Devine Women Cat 1/2/3 9 / 30
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 18 / 30
Nicole Falk Women Cat 1/2/3 21 / 30
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 23 / 30
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 25 / 30
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 27 / 30
Brett Ratner Cat 4/5 10 / 101
Eric Shivvers Cat 4/5 28 / 101
Laurie Chipps Women Cat 4 8 / 39
Katie Casey Women Cat 4 24 / 39
Paul-brian Mcinerney Cat 3 10 / 89
David Bowers Cat 3 14 / 89
Eric Holm Cat 3 40 / 89
William Guy Cat 3 54 / 89
Vincent Giovinco Cat 3 87 / 89
Brett Ratner Cat 4 9 / 98
Brandon Ortiz Cat 4 13 / 98
Jeremy Treister Cat 4 35 / 98
John Casey Cat 4 42 / 98
Eric Shivvers Cat 4 44 / 98
Matthew Harris Cat 4 63 / 98
Jennifer Groen Cat 4 80 / 98
Tom Riley Cat 4 94 / 98

Hopkins Cross (Oct 6 2013)

Brandon Ortiz Men Cat 4 Open 7 / 96
Brett Ratner Men Cat 4 Open 13 / 96
Andrew Baldyga Men Cat 4 Open 25 / 96
Jacob Cramer Men Cat 4 Open 27 / 96
John Casey Men Cat 4 Open 37 / 96
Sean Klontz Men Cat 4 Open 39 / 96
Jennifer Groen Men Cat 4 Open 65 / 96
Jason Henry Men Cat 4 Open 74 / 96
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 6 / 99
David Bowers Men Cat 3 Open 7 / 95
Eric Holm Men Cat 3 Open 46 / 95
William Guy Men Cat 3 Open 55 / 95
Nick Wright Men Cat 3 Open 67 / 95
George Keppler Men Cat 3 Open 77 / 95
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 93 / 95
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 10 / 46
Annie Byrne Women Cat 4 Open 14 / 46
Katie Casey Women Cat 4 Open 31 / 46
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 11 / 38
Andrea Devine Women Cat 1/2/3 Open 16 / 38
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 Open 26 / 38
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 29 / 38
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 Open 34 / 38

xXx Racing-Athletico Jackson Park CX CCC (Sep 29 2013)

Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 5 / 41
Brandon Ortiz Men Cat 4 Open 5 / 87
Brett Ratner Men Cat 4 Open 8 / 87
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 31 / 87
Sean Klontz Men Cat 4 Open 40 / 87
John Casey Men Cat 4 Open 43 / 87
Jennifer Groen Men Cat 4 Open 55 / 87
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 60 / 87
Matthew Harris Men Cat 4 Open 71 / 87
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40+ 51 / 89
Brett Ratner Men Cat 4/5 Open 5 / 90
Eric Shivvers Men Cat 4/5 Open 24 / 90
Tom Riley Men Cat 4/5 Open 28 / 90
David Bowers Men Cat 3 Open 6 / 99
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 7 / 99
William Guy Men Cat 3 Open 54 / 99
Mike Palmer Men Cat 3 Open 66 / 99
Nick Wright Men Cat 3 Open 69 / 99
George Keppler Men Cat 3 Open 89 / 99
Andrea Devine Women Cat 4 Open 3 / 39
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 10 / 39
Annie Byrne Women Cat 4 Open 14 / 39
Ashley Heidenreich Women Cat 4 Open 15 / 39
Katie Casey Women Cat 4 Open 30 / 39
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 8 / 39
Nicole Falk Women Cat 1/2/3 Open 19 / 39
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 Open 23 / 39
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 Open 26 / 39
Annette Stahelin Women Cat 1/2/3 Open 31 / 39
Erica Chianese Women Cat 1/2/3 Open 34 / 39
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 37 / 39
David Bowers Men Cat 1/2/3 Open 47 / 73

Trek Cyclocross Collective Cup Day 2 (Sep 22 2013)

Andrea Devine Women Category 4 3 / 17
Nicole Falk Women Category 2/3 19 / 27

Trek Cyclocross Collective Cup Day 1 (Sep 21 2013)

Andrea Devine Women Cat 2/3/4 Masters 35+ 6 / 16
Andrea Devine Women Cat 4 Senior 18-29 3 / 23
Nicole Falk Women Cat 2/3 Senior 18-29 22 / 34

CrossVegas (Sep 18 2013)

Andrew Baldyga Cat Wheelers and Dealers 107 / 134

Lake Geneva Cross (Sep 15 2013)

William Guy Men Category 3 40 / 53
Jennifer Mosley Women Category 3 8 / 8
Paul-brian Mcinerney Men Pro/Cat 1/2/3 22 / 33

Edge of the World CX Spectacular – NEOCX #2 (Sep 15 2013)

George Keppler Men Cat 3/4 Senior 19 / 24
Nick Wright Men Cat 3/4 Senior 21 / 24

Patriot Cx (Sep 7 2013)

Andrew Baldyga Men Cat 4 Open 18 / 25
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3/4 Open 1 / 12
Andrea Devine Women Cat 1/2/3/4 Open 6 / 12
Andrea Devine Women Cat 4 Open 3 / 7

Cross Nationals Day 4 (Jan 12 2013)

David Bowers Men Cat 1/2/3 Master 30-34 25 / 36

Cross Nationals Day 1 (Jan 9 2013)

Andrew Baldyga Men Cat 1/2/3/4/5 Non-Championshi 10-29 22 / 30
Keith Ortiz Men Single Speed 49 / 58

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 2 (Jan 6 2013)

Keith Ortiz Mixed Cat 1/2/3/4 Single Speed 15 / 18

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 1 (Jan 5 2013)

Annette Stahelin Women Cat 3/4 13 / 20
Andrew Baldyga Men Cat 4 21 / 34
Nicole Falk WOMEN 2/3 21 / 23
Paul-brian Mcinerney Men Cat 2/3 29 / 68
David Bowers Men Cat 2/3 35 / 68

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 15 2012)

Sean Klontz Cat 4 12 / 55
Nick Wright Cat 4 14 / 55
John Casey Cat 4 26 / 55
Jason Henry Cat 4 32 / 55
Keith Ortiz Cat 3 18 / 27
Laurie Chipps Women Cat 4 10 / 14
David Bowers Cat 1/2/3/4 Masters 30+ 7 / 23
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3 13 / 21
Nicole Falk Women Cat 1/2/3 15 / 21
Jennifer Mosley Women Cat 1/2/3 19 / 21
Annette Stahelin Women Cat 1/2/3 20 / 21
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 21 / 21

Badger Cup Day 2 (Dec 9 2012)

Nicole Falk Women Category 4 5 / 8

Wisconsin Cup CycloCross Championships & Badger Cr (Dec 8 2012)

David Bowers Men Category 3 29 / 45

Booty Cross (Dec 2 2012)

Michael Welch Men Elite Category 3 28 / 32

Illinois State Cyclocross Championships (Dec 2 2012)

Allan Thom Men Cat 1/2/3 Open 43 / 46
Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 10 / 23
Eric Shivvers Mixed Cat 4B Open 44 / 96
Jacob Cramer Mixed Cat 4B Open 46 / 96
William Guy Mixed Cat 4B Open 47 / 96
Jacob Thom Mixed Cat 4B Open 70 / 96
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 12 / 40
Nicole Falk Women Cat 4 Open 4 / 35
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 5 / 35
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 6 / 35
Erica Chianese Women Cat 4 Open 17 / 35
Annie Byrne Women Cat 4 Open 18 / 35
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 19 / 35
David Bowers Men Cat 3 Open 30 / 85
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 35 / 85
Jacob Thom Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 11 / 26
William Guy Men Cat 4 Open 26 / 98
Mike Palmer Men Cat 4 Open 43 / 98
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 54 / 98
Jacob Cramer Men Cat 4 Open 55 / 98
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 56 / 98
John Casey Men Cat 4 Open 66 / 98
Matthew Harris Men Cat 4 Open 68 / 98
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 25 / 28
Keith Ortiz Mixed Cat 1/2/3/4 Single Speed 14 / 21

NORGE Ski Jump Cyclocross (Nov 24 2012)

William Guy Mixed Cat 4B Open 2 / 31
Nicole Falk Women Cat 4 Open 1 / 12
William Guy Men Cat 4 Open 19 / 49

Melas CX (Nov 18 2012)

William Guy Mixed Cat 4B Open 7 / 95
Annette Stahelin Mixed Cat 4B Open 58 / 95
Jennifer Groen Mixed Cat 4B Open 64 / 95
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 42 / 56
Nicole Falk Women Cat 4 Open 4 / 21
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 5 / 21
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 7 / 21
Annie Byrne Women Cat 4 Open 20 / 21
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 47 / 59
William Guy Men Cat 4 Open 18 / 91
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 28 / 91
John Casey Men Cat 4 Open 54 / 91
Matthew Harris Men Cat 4 Open 76 / 91
Mike Palmer Men Cat 4 Open 85 / 91
Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 9 / 22
David Bowers Men Cat 3 Open 37 / 52

CCC Hilton Indian Lakes Resort Day 2 (Nov 11 2012)

Allan Thom Men Cat 1/2/3 Open 27 / 34
William Guy Mixed Cat 4B Open 10 / 71
Jacob Cramer Mixed Cat 4B Open 21 / 71
Jacob Thom Mixed Cat 4B Open 35 / 71
Eric Shivvers Mixed Cat 4B Open 36 / 71
Richard Potter Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 29 / 64
Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 14-Oct 7 / 24
Jacob Thom Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 11 / 21
William Guy Men Cat 4 Open 27 / 88
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 40 / 88
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 43 / 88
John Casey Men Cat 4 Open 64 / 88
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 5 / 29
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 6 / 29
Nicole Falk Women Cat 4 Open 8 / 29
Annie Byrne Women Cat 4 Open 11 / 29
Erica Chianese Women Cat 4 Open 17 / 29
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 26 / 63

Cam-Rock CX Classic (Nov 10 2012)

Michael Welch Men Elite Category 3 30 / 35

CCC Hilton Indian Lakes Resort Day 1 (Nov 10 2012)

William Guy Mixed Cat 4B Open 10 / 73
Jennifer Groen Mixed Cat 4B Open 36 / 73
Annie Byrne Mixed Cat 4B Open 58 / 73
Richard Potter Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 23 / 44
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 35 / 44
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 3 / 29
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 5 / 29
Nicole Falk Women Cat 4 Open 6 / 29
Erica Chianese Women Cat 4 Open 14 / 29
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 16 / 29
Annie Byrne Women Cat 4 Open 24 / 29
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 51 / 55
Jacob Thom Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 11 / 18
William Guy Men Cat 4 Open 25 / 73
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 7 / 38
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 25 / 54

PSI-clocross for Life (Nov 4 2012)

William Guy Mixed Cat 4B Open 13 / 89
Annette Stahelin Mixed Cat 4B Open 48 / 89
Richard Potter Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 36 / 53
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 3 / 25
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 4 / 25
Nicole Falk Women Cat 4 Open 6 / 25
Annie Byrne Women Cat 4 Open 13 / 25
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 29 / 25
Mike Palmer Men Cat 4 Open 14 / 95
William Guy Men Cat 4 Open 41 / 95
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 45 / 95
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 23 / 25
Keith Ortiz Mixed Cat 1/2/3/4 Single Speed 11 / 18
Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 11 / 21
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 12 / 38
David Bowers Men Cat 3 Open 18 / 56

Campton Cross (Oct 28 2012)

Mike Palmer Men Cat 1/2/3/4 Masters 30+ 34 / 63
Richard Potter Men Cat 1/2/3/4 Masters 30+ 37 / 63
Solomon Treister Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 10 / 26
William Guy Mixed Cat 4B Open 10 / 98
Annette Stahelin Mixed Cat 4B Open 59 / 98
Jennifer Groen Mixed Cat 4B Open 63 / 98
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 5 / 40
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 6 / 40
Nicole Falk Women Cat 4 Open 7 / 40
Erica Chianese Women Cat 4 Open 20 / 40
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 21 / 40
Annie Byrne Women Cat 4 Open 27 / 40
David Bowers Men Cat 3 Open 25 / 76
William Guy Men Cat 4 Open 39 / 100
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 46 / 100
John Casey Men Cat 4 Open 75 / 100
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 23 / 29
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 26 / 29

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 27 2012)

John Cline Men Masters 45+ Category 4 45+ 30 / 30
John Cline Men Elite Category 4 19-29 62 / 63
Erica Gaddy Women Pro/1/2 19-29 22 / 22
Erica Gaddy Women Category 3 19-29 12 / 12

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 21 2012)

William Guy Mixed Cat 4B Open 12 / 95
Jennifer Groen Mixed Cat 4B Open 60 / 95
Richard Potter Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 35 / 58
Nicole Falk Women Cat 4 Open 5 / 39
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 6 / 39
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 9 / 39
Erica Chianese Women Cat 4 Open 11 / 39
Annie Byrne Women Cat 4 Open 17 / 39
William Guy Men Cat 4 Open 36 / 98
Andrew Baldyga Men Cat 4 Open 110 / 98
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 26 / 29
Keith Ortiz Mixed Cat 1/2/3/4 Single Speed 12 / 18
David Bowers Men Cat 3 Open 16 / 83

Sun Prairie Cup (Oct 21 2012)

Michael Welch Men Category 3 32 / 38

Carpenter Park Cyclocross (Oct 14 2012)

William Guy Mixed Cat 4B Open 3 / 76
Mike Palmer Mixed Cat 4B Open 15 / 76
Sean Klontz Mixed Cat 4B Open 100 / 76
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 10 / 27
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 16 / 27
Annie Byrne Women Cat 4 Open 18 / 27
Nicole Falk Women Cat 4 Open 23 / 27
Erica Chianese Women Cat 4 Open 32 / 27
Mike Palmer Men Cat 4 Open 16 / 89
William Guy Men Cat 4 Open 29 / 89
Erica Chianese Men Cat 4 Open 66 / 89
Annette Stahelin Men Cat 4 Open 68 / 89
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 21 / 23
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 5 / 34
David Bowers Men Cat 3 Open 23 / 67
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 34 / 67

FurtherCross (Oct 14 2012)

Michael Welch Men Elite Category 3 19-29 26 / 32

Psycho Cross After Dark (Oct 13 2012)

William Guy Mixed Cat 4B Open 6 / 48
Nicole Falk Women Cat 4 Open 3 / 16
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 5 / 16
Erica Chianese Women Cat 4 Open 14 / 16
William Guy Men Cat 4 Open 14 / 67
John Casey Men Cat 4 Open 40 / 67
Mike Palmer Men Cat 4 Open 64 / 67
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 13 / 19
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 7 / 24
David Bowers Men Cat 3 Open 3 / 45
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 23 / 45
Erica Gaddy Men Cat 3 Open 42 / 45

Psycho Cross After Dark (Oct 12 2012)

Andrew Baldyga Men Cat 1/2/3/4 Open 17 / 30
Regina Campbell Women Cat 1/2/3/4 Open 6 / 6
Andrew Baldyga Men ELIMINATOR SPRINTS Open 7 / 8
Regina Campbell Mixed Aternative Open 7 / 18

Beverly Bike VeePak - Dan Ryan Woods CCC#3 (Oct 7 2012)

Mike Palmer Mixed Cat 4B Open 7 / 85
Annette Stahelin Mixed Cat 4B Open 63 / 85
William Guy Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 43 / 65
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 54 / 65
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 4 / 30
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 7 / 30
Erica Chianese Women Cat 4 Open 16 / 30
Annie Byrne Women Cat 4 Open 20 / 30
Regina Campbell Women Cat 4 Open 23 / 30
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 71 / 79
Jacob Thom Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 22 / 19
Mike Palmer Men Cat 4 Open 6 / 99
William Guy Men Cat 4 Open 49 / 99
Andrew Baldyga Men Cat 4 Open 55 / 99
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 57 / 99
John Casey Men Cat 4 Open 62 / 99
Daniel Schroeder Men Cat 4 Open 65 / 99
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 18 / 25
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 11 / 40
David Bowers Men Cat 3 Open 11 / 75
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 22 / 75
Keith Ortiz Men Cat 3 Open 44 / 75

CrosstheDomes (Oct 6 2012)

Laurie Chipps Women Category 4 11 / 24

Hopkins Cross (Sep 30 2012)

Richard Potter Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 33 / 63
Vincent Giovinco Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 53 / 63
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 4 / 37
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 5 / 37
Nicole Falk Women Cat 4 Open 8 / 37
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 20 / 37
Eric Holm Men Cat 4 Open 13 / 95
Mike Palmer Men Cat 4 Open 19 / 95
William Guy Men Cat 4 Open 49 / 95
John Casey Men Cat 4 Open 64 / 95
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 75 / 95
Matthew Harris Men Cat 4 Open 101 / 95
William Guy Men Cat 4B Open 23 / 100
Jacob Cramer Men Cat 4B Open 50 / 100
Jennifer Groen Men Cat 4B Open 56 / 100
Eric Shivvers Men Cat 4B Open 61 / 100
Jacob Thom Men Cat 4B Open 71 / 100
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 13 / 30
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 24 / 30
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 5 / 31
David Bowers Men Cat 3 Open 15 / 77
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 18 / 77
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 12 / 22

E.T. Twilight Cross (Sep 29 2012)

John Cline Men Masters 45+ Category 4 45+ 11 / 18
John Cline Men Elite Category 4 19-29 48 / 57

USGP Planet Bike Cup #2 (Sep 23 2012)

Michael Welch Men Cat 2/3 70 / 92
John Cline Men Master Cat 1/2/3/4 45-99 58 / 60
Jacob Thom Men Junior 15-16 6 / 8
John Cline Men Cat 4 65 / 77
Erica Gaddy Women Cat 2/3 19 / 36
Nicole Falk Women Cat 4 9 / 20

USGP Planet Bike Cup #1 (Sep 22 2012)

Michael Welch Men Cat 2/3 64 / 94
John Cline Men Cat 4 63 / 73
Erica Gaddy Women Cat 2/3 33 / 36
Nicole Falk Women Cat 4 13 / 17

Lake Geneva Cross (Sep 16 2012)

David Bowers Men Elite Category 3 19-29 28 / 49

Chicago Cross Cup - Jackson Park (Sep 15 2012)

Paul-brian Mcinerney Men Cat 1/2/3 Open 34 / 56
Richard Potter Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 43 / 73
Annette Stahelin Women Cat 4 Open 11 / 40
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 18 / 40
Laurie Chipps Women Cat 4 Open 43 / 40
Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 67 / 80
Mike Palmer Men Cat 4 Open 4 / 98
Sean Klontz Men Cat 4 Open 15 / 98
Matthew Harris Men Cat 4 Open 59 / 98
Andrew Baldyga Men Cat 4 Open 64 / 98
John Casey Men Cat 4 Open 78 / 98
William Guy Men Cat 4 Open 102 / 98
Jennifer Groen Men Cat 4B Open 32 / 90
Laurie Chipps Men Cat 4B Open 69 / 90
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 14 / 26
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3 Open 19 / 26
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 Open 25 / 88
David Bowers Men Cat 3 Open 27 / 88
Keith Ortiz Men Cat 3 Open 96 / 88
Keith Ortiz Men Cat 1/2/3/4 Single Speed 12 / 23

Patriot CX (Sep 8 2012)

Erica Gaddy Women Cat 1/2/3 Open 1 / 3
John Cline Men Cat 4 Open 11 / 20

Cross Nationals Day 3 (Jan 6 2012)

Allan Thom Men Master 50-54 23 / 49

Cross Nationals Day 1 (Jan 4 2012)

Keith Ortiz Men Single Speed 38 / 49

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 2 (Jan 1 2012)

Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 11 / 14
Joshua Arends Men Cat 1/2/3/4 Single Speed 7 / 9
Jennifer Mosley Women Cat 3/4 7 / 12
Laurie Chipps Women Cat 3/4 23 / 12
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 9 / 18
David Bowers Men Cat 2/3 35 / 55
Dave Knauff Men Cat 2/3 82 / 55

Chicago Cross Cup New Year's Resolution Day 1 (Dec 31 2011)

Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 14 / 20
Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Single Speed 3 / 15
Jennifer Mosley Women Cat 3/4 14 / 24
Laurie Chipps Women Cat 3/4 16 / 24
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 7 / 28
Paul-brian Mcinerney Men Cat 2/3 46 / 79
Dave Knauff Men Cat 2/3 74 / 79
David Bowers Men Cat 2/3 87 / 79

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 17 2011)

Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 5 / 33
Laurie Chipps Women Cat 4 10 / 18
Jamie Sanchez Men Cat 1/2/3/4 FATBIKE ETC 4 / 14
Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Single Speed 3 / 20
Keith Ortiz Men Cat 1/2/3/4 Single Speed 13 / 20
David Bowers Men Cat 3 13 / 37
Michael Young Men Cat 3 26 / 37
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 4 / 21
Mike Palmer Men Cat 4 24 / 71

Badger Cross Day 2 (Dec 11 2011)

Allan Thom Men Masters 455+ Cat 1/2/3 455-99 31 / 31

Badger Cross (Dec 10 2011)

Jacob Thom Men Junior 15-18 15-18 9 / 11
Allan Thom Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 15 / 26

Illinois Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 14 / 67
Jeremy Treister Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 60 / 67
Jacob Thom Men Cat 4B 41 / 88
Matthew Harris Men Cat 4B 100 / 88
Erica Gaddy Women Cat 4 6 / 49
Jennifer Mosley Women Cat 4 10 / 49
Eve Gaus Women Cat 4 28 / 49
Jennifer Groen Women Cat 4 29 / 49
Regina Campbell Women Cat 4 32 / 49
Martinique Haller Women Cat 4 44 / 49
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 10 / 28
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 17 / 80
David Bowers Men Cat 3 35 / 80
Joshua Arends Men Cat 3 57 / 80
Dave Knauff Men Cat 3 72 / 80
Gavin Gould Men Cat 3 75 / 80
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 10 / 40
Mike Palmer Men Cat 4 57 / 97
Jeremy Treister Men Cat 4 76 / 97

Jingle Cross Rock - Sunday (Nov 27 2011)

Jacob Thom Men - Juniors - 15-17 7 / 7

Jingle Cross Rock - Saturday (Nov 26 2011)

Jacob Thom Men - Juniors - 15-17 6 / 8
David Bowers Men - Cat 3 63 / 71

Jingle Cross Rock - Friday Evening (Nov 25 2011)

David Bowers Men - Cat 3 65 / 73

Ted's Excellent Dbl Track Adventure (Nov 20 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 11 / 44
Eric Shivvers Men Cat 4B 29 / 61
Jacob Thom Men Cat 4B 44 / 61
Erica Gaddy Women Cat 4 7 / 23
Jennifer Mosley Women Cat 4 9 / 23
Jennifer Groen Women Cat 4 10 / 23
Eve Gaus Women Cat 4 21 / 23
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 10 / 21
Michael Young Men Cat 1/2/3 23 / 24
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 28 / 53
Dave Knauff Men Cat 3 31 / 53
Joshua Arends Men Cat 3 46 / 53
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 7 / 23
Mike Palmer Men Cat 4 24 / 65
Daniel Schroeder Men Cat 4 45 / 65
Eric Shivvers Men Cat 4 57 / 65

NORGE Ski Jump Cyclocross (Nov 19 2011)

Isaiah Jay Men Cat 3 6 / 19
Michael Young Men Cat 3 16 / 19
Michael Jividen Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 7 / 14
David Bowers Men Cat 1/2/3 16 / 13
Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Single Speed 2 / 9

Indian Lakes Resort Cyclocross Race Day 2 (Nov 13 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 6 / 51
Jeremy Treister Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 43 / 51
Eric Shivvers Men Cat 4B 34 / 67
Jacob Thom Men Cat 4B 47 / 67
Jennifer Mosley Women Cat 4 10 / 38
Erica Gaddy Women Cat 4 17 / 38
Erica Chianese Women Cat 4 18 / 38
Ariel Trader knauff Women Cat 4 20 / 38
Eve Gaus Women Cat 4 23 / 38
Martinique Haller Women Cat 4 35 / 38
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 11 / 17
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 21 / 64
Joshua Arends Men Cat 3 55 / 64
Dave Knauff Men Cat 3 58 / 64
Gavin Gould Men Cat 3 59 / 64
David Bowers Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 26 / 48
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 8 / 33
Eric Shivvers Men Cat 4 69 / 82

Indian Lakes Resort Cyclocross Race Day 1 (Nov 12 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 11 / 50
Jacob Thom Men Cat 4B 57 / 74
Erica Gaddy Women Cat 4 3 / 31
Jennifer Mosley Women Cat 4 10 / 31
Erica Chianese Women Cat 4 14 / 31
Eve Gaus Women Cat 4 19 / 31
Martinique Haller Women Cat 4 26 / 31
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 10 / 12
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 23 / 68
Isaiah Jay Men Cat 3 27 / 68
Keith Ortiz Men Cat 3 55 / 68
Dave Knauff Men Cat 3 57 / 68
Gavin Gould Men Cat 3 59 / 68
Joshua Arends Men Cat 3 60 / 68
Robert Thomas Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 36 / 55
Michael Jividen Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 43 / 55
Allan Thom Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 8 / 35
Michael Jividen Men Cat 4 36 / 79
Daniel Schroeder Men Cat 4 48 / 79
Joshua Hughes Men Cat 4 81 / 79

PSI-clocross for Life (Nov 6 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 17 / 50
Jacob Thom Men Cat 4B 73 / 90
Erica Gaddy Women Cat 4 5 / 40
Jennifer Mosley Women Cat 4 11 / 40
Erica Chianese Women Cat 4 15 / 40
Ariel Trader knauff Women Cat 4 21 / 40
Martinique Haller Women Cat 4 34 / 40
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 15 / 17
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 28 / 70
Isaiah Jay Men Cat 3 33 / 70
David Bowers Men Cat 3 40 / 70
Keith Ortiz Men Cat 3 62 / 70
Joshua Arends Men Cat 3 64 / 70
Gavin Gould Men Cat 3 67 / 70
Dave Knauff Men Cat 3 68 / 70

Campton Cross (Oct 30 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 9 / 62
Jacob Thom Men Cat 4B 69 / 88
Erica Gaddy Women Cat 4 9 / 38
Jennifer Mosley Women Cat 4 14 / 38
Erica Chianese Women Cat 4 17 / 38
Ariel Trader knauff Women Cat 4 19 / 38
Jennifer Groen Women Cat 4 21 / 38
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 9 / 15
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 20 / 70
Isaiah Jay Men Cat 3 27 / 70
David Bowers Men Cat 3 41 / 70
Gavin Gould Men Cat 3 57 / 70
Dave Knauff Men Cat 3 62 / 70
Michael Jividen Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 54 / 77
Joshua Arends Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 59 / 77

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 23 2011)

Dave Knauff Men Cat 3 25 / 50
Ariel Trader knauff Women Cat 4 20 / 23

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 23 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 17 / 67
Jeremy Treister Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 50 / 67
Matthew Harris Men Cat 4B 35 / 99
Jacob Thom Men Cat 4B 84 / 99
Erica Gaddy Women Cat 4 4 / 41
Jennifer Mosley Women Cat 4 16 / 41
Erica Chianese Women Cat 4 21 / 41
Ariel Trader knauff Women Cat 4 26 / 41
Martinique Haller Women Cat 4 39 / 41
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 12 / 17
Isaiah Jay Men Cat 3 28 / 66
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 32 / 66
David Bowers Men Cat 3 43 / 66
Dave Knauff Men Cat 3 60 / 66
Gavin Gould Men Cat 3 64 / 66
Robert Thomas Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 45 / 70
David Bowers Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 62 / 70
Michael Welch Men Cat 4 35 / 99

Carpenter Park Cyclocross (Oct 16 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 8 / 62
Jacob Thom Men Cat 4B 46 / 79
Erica Gaddy Women Cat 4 6 / 41
Jennifer Mosley Women Cat 4 18 / 41
Erica Chianese Women Cat 4 22 / 41
Martinique Haller Women Cat 4 38 / 41
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 6 / 12
Paul-brian Mcinerney Men Cat 1/2/3 26 / 33
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 19 / 69
Isaiah Jay Men Cat 3 24 / 69
Joshua Arends Men Cat 3 53 / 69
Keith Ortiz Men Cat 3 55 / 69
Gavin Gould Men Cat 3 80 / 69
Michael Jividen Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 45 / 69
Erica Gaddy Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 57 / 69
Matthew Harris Men Cat 4 72 / 81

Psycho Cross (Oct 15 2011)

Jacob Thom Men Cat 4B 39 / 43
Jennifer Mosley Women Cat 4 10 / 27
Erica Gaddy Women Cat 4 11 / 27
Erica Chianese Women Cat 4 15 / 27
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 9 / 10
Brad Keyes Men Cat 3 16 / 53
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 29 / 53
Joshua Arends Men Cat 3 46 / 53
Gavin Gould Men Cat 3 48 / 53
Erica Gaddy Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 44 / 50

Beverly Bike VeePak - Dan Ryan Woods (Oct 9 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 6 / 62
Eric Shivvers Men Cat 4B 50 / 86
Jacob Thom Men Cat 4B 61 / 86
Erica Gaddy Women Cat 4 5 / 32
Jennifer Mosley Women Cat 4 12 / 32
Eve Gaus Women Cat 4 19 / 32
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 11 / 15
Paul-brian Mcinerney Men Cat 1/2/3 26 / 38
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 28 / 66
Isaiah Jay Men Cat 3 35 / 66
Joshua Arends Men Cat 3 57 / 66
Gavin Gould Men Cat 3 58 / 66
David Bowers Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 37 / 85
Robert Thomas Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 42 / 85
Erica Gaddy Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 66 / 85
Michael Welch Men Cat 4 15 / 88
Jeremy Treister Men Cat 4 51 / 88
Eric Shivvers Men Cat 4 78 / 88

Grafton PumpkinCross (Oct 8 2011)

Jacob Thom Men Junior 15-18 15-18 6 / 7

Hopkins Cross (Oct 2 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 11 / 58
Michael Welch Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 29 / 58
Joshua Hughes Men Cat 4B 26 / 94
Erica Gaddy Men Cat 4B 47 / 94
Jacob Thom Men Cat 4B 73 / 94
Erica Gaddy Women Cat 4 5 / 49
Jennifer Mosley Women Cat 4 13 / 49
Eve Gaus Women Cat 4 15 / 49
Erica Chianese Women Cat 4 20 / 49
Jennifer Groen Women Cat 4 28 / 49
Ariel Trader knauff Women Cat 4 37 / 49
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 13 / 18
Isaiah Jay Men Cat 3 43 / 89
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3 51 / 89
Keith Ortiz Men Cat 3 53 / 89
Dave Knauff Men Cat 3 63 / 89
Gavin Gould Men Cat 3 84 / 89
Robert Thomas Men Cat 3 100 / 89
Robert Thomas Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 33 / 92
Erica Gaddy Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 76 / 92
Michael Jividen Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 97 / 92
Michael Welch Men Cat 4 21 / 98
Todd Simeone Men Cat 4 39 / 98
Michael Jividen Men Cat 4 45 / 98
Matthew Harris Men Cat 4 67 / 98
Vincent Giovinco Men Cat 4 111 / 98

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup #2 (Sep 25 2011)

David Bowers Men Cat 2/3 50 / 93
Dave Knauff Men Cat 2/3 84 / 93
Joshua Arends Men Singlespeed 16 / 21

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 24 2011)

David Bowers Men Cat 2/3 80 / 98
Dave Knauff Men Cat 2/3 92 / 98
Vincent Giovinco Men Cat 4 74 / 81
Joshua Arends Men Singlespeed 15 / 18

Jackson Park Cyclocross (Sep 18 2011)

Brad Keyes Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 7 / 69
Jeremy Treister Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 50 / 69
Erica Gaddy Men Cat 4B 57 / 90
Jacob Thom Men Cat 4B 71 / 90
Erica Gaddy Women Cat 4 9 / 52
Jennifer Mosley Women Cat 4 14 / 52
Erica Chianese Women Cat 4 18 / 52
Jacob Thom Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 15 / 20
Keith Ortiz Men Cat 3 67 / 98
Joshua Arends Men Cat 3 71 / 98
Gavin Gould Men Cat 3 80 / 98
Vincent Giovinco Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 107 / 99
Todd Simeone Men Cat 4 42 / 96

Afterglow (Dec 18 2010)

Erica Chianese Women - Cat 4 4 / 11
Isaiah Jay Men - Cat 1/2/3 17 / 38
David Bowers Men - Cat 1/2/3 20 / 38
Kevin Clark Men - Cat 1/2/3 21 / 38
Robert Thomas (5 - cat3) Men - Cat 1/2/3 25 / 38
Gavin Gould Men - Cat 1/2/3 30 / 38
Allan Thom Men - Cat 1/2/3 41 / 38
Michael Welch Men - Cat 4 12 / 32
Jason Henry Men - Cat 4B 13 / 40
Katie Tomarelli Men - Cat 4B 29 / 40
Joshua Hughes Men - Cat 4B 55 / 40
Jacob Thom Men - Junior - Open - 10-18 4 / 5
Allan Thom Men - Single Speed - Open 7 / 24
Jason Henry Men - Single Speed - Open 14 / 24
Michael Young Men - Single Speed - Open 18 / 24
Kevin Clark Men - Single Speed - Open 27 / 24

BASP 5 CCCP (Dec 5 2010)

Adrian Silva Cat B Men 52 / 55

Illinois Cyclocross Championships (Dec 5 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 6 / 15
Jacob Thom Men Cat 4B 76 / 87
Katie Tomarelli Women Cat 4 8 / 42
Erica Chianese Women Cat 4 14 / 42
Jennifer Mosley Women Cat 4 15 / 42
Ariel Trader knauff Women Cat 4 22 / 42
Ronit Bezalel Women Cat 4 24 / 42
Jennifer Kick Women Cat 4 31 / 42
Jennifer Groen Women Cat 4 33 / 42
Martinique Haller Women Cat 4 38 / 42
Allan Thom Men Masters 50-99 1 / 39
David Bowers Men Cat 3 55 / 82
Christopher Jensen Men Cat 3 61 / 82
Isaiah Jay Men Cat 3 65 / 82
Robert Thomas Men Cat 3 67 / 82
Gavin Gould Men Cat 3 74 / 82
Timothy Strege Men Cat 3 76 / 82
Kevin Clark Men Masters 30-99 55 / 75
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 4 / 89
Michael Welch Men Cat 4 20 / 89
Jamie Sanchez Men Cat 4 28 / 89
Joshua Arends Men Cat 4 62 / 89

Jingle Cross Rock - Day #3 (Nov 28 2010)

Ariel Trader knauff Women Cat 4 5 / 12

BASP 4, Golden Gate Park (Nov 28 2010)

Adrian Silva Cat B Men 87 / 92

Jingle Cross Rock- Day #2 (Nov 27 2010)

Ariel Trader knauff Women Cat 4 9 / 25

Jingle Cross Rock- Day #1 (Nov 26 2010)

Ariel Trader knauff Men Fri: Women Cat 4 10 / 13

Northbrook Swan Song (Nov 21 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 8 / 15
Solomon Treister Men Junior 10-14 13 / 15
Katie Tomarelli Men Cat 4B 56 / 90
Jacob Thom Men Cat 4B 80 / 90
Ronit Bezalel Women Cat 4 9 / 41
Sarah Lu Women Cat 4 10 / 41
Jennifer Mosley Women Cat 4 12 / 41
Katie Tomarelli Women Cat 4 14 / 41
Ariel Trader knauff Women Cat 4 16 / 41
Jennifer Kick Women Cat 4 19 / 41
Eve Gaus Women Cat 4 22 / 41
Martinique Haller Women Cat 4 32 / 41
Allan Thom Men Masters 50-99 6 / 32
Christopher Jensen Men Cat 3 37 / 47
Gavin Gould Men Cat 3 43 / 47
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 10 / 85
Jeremy Treister Men Cat 4 63 / 85

Wisconsin State CX (Nov 21 2010)

Timothy Strege Cat 3 38 / 41

Indian Lakes Cross Race Day 2 (Nov 13 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 10 / 14
Jacob Thom Men Cat 4B 68 / 83
Jennifer Mosley Women Cat 4 11 / 35
Sarah Lu Women Cat 4 13 / 35
Ariel Trader knauff Women Cat 4 15 / 35
Erica Chianese Women Cat 4 20 / 35
Martinique Haller Women Cat 4 32 / 35
Adrienne Sanchez Women Cat 4 39 / 35
Allan Thom Men Cat 1/2/3 24 / 23
Allan Thom Men Masters 50-99 7 / 28
Gavin Gould Men Cat 3 52 / 50
Christopher Jensen Men Cat 3 53 / 50
Kevin Clark Men Cat 3 55 / 50
Joshua Arends Men Masters 30-99 45 / 61
Jeremy Treister Men Masters 30-99 50 / 61
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 4 / 88
Jamie Sanchez Men Cat 4 52 / 88
Joshua Arends Men Cat 4 56 / 88

Indian Lakes Cross Race (Nov 13 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 11 / 12
Ariel Trader knauff Women Cat 4 8 / 33
Sarah Lu Women Cat 4 12 / 33
Jennifer Mosley Women Cat 4 13 / 33
Erica Chianese Women Cat 4 16 / 33
Eve Gaus Women Cat 4 20 / 33
Ronit Bezalel Women Cat 4 21 / 33
Adrienne Sanchez Women Cat 4 27 / 33
Martinique Haller Women Cat 4 28 / 33
Julie Popper Women Cat 4 29 / 33
Christopher Jensen Men Cat 1/2/3 27 / 31
Kevin Clark Men Cat 1/2/3 32 / 31
Allan Thom Men Masters 50-99 7 / 29
Christopher Jensen Men Cat 3 20 / 48
Isaiah Jay Men Cat 3 35 / 48
Kevin Clark Men Cat 3 38 / 48
Gavin Gould Men Cat 3 43 / 48
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 8 / 79
Jamie Sanchez Men Cat 4 31 / 79
Joshua Arends Men Cat 4 58 / 79

BASP 2, Coyote Pt (Nov 7 2010)

Adrian Silva Cat B Men's Results 61 / 61

Cyclocross for Life (Nov 7 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 9 / 13
Sarah Lu Women Cat 4 12 / 36
Jennifer Mosley Women Cat 4 14 / 36
Ariel Trader knauff Women Cat 4 15 / 36
Erica Chianese Women Cat 4 16 / 36
Martinique Haller Women Cat 4 32 / 36
Isaiah Jay Men Cat 3 33 / 47
Gavin Gould Men Cat 3 43 / 47
Richard Potter Men Masters 30-99 26 / 64
Gerrerd Abrams Men Masters 30-99 46 / 64
Joshua Arends Men Masters 30-99 50 / 64
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 15 / 72
Richard Potter Men Cat 4 17 / 72

Estabrook Park Cyclocross (Nov 6 2010)

Timothy Strege Cat 3 32 / 34

Wizzard Cross (Oct 31 2010)

Timothy Strege Cat 3 37 / 40

Campton Cross (Oct 31 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 8 / 15
Erica Chianese Women Cat 4 9 / 32
Sarah Lu Women Cat 4 11 / 32
Ronit Bezalel Women Cat 4 14 / 32
Eve Gaus Women Cat 4 18 / 32
Ariel Trader knauff Women Cat 4 20 / 32
Jennifer Kick Women Cat 4 22 / 32
Katie Tomarelli Women Cat 4 32 / 32
Isaiah Jay Men Cat 3 33 / 52
Robert Thomas Men Cat 3 36 / 52
Gavin Gould Men Cat 3 45 / 52
Matthew Harris Men Cat 4 57 / 70

Washington Park Cross (Oct 30 2010)

Timothy Strege Cat 3 30 / 34

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 24 2010)

Jacob Thom Men Cat 4B 71 / 75
Vincent Giovinco Men Cat 4B 87 / 75
Katie Tomarelli Women Cat 4 8 / 32
Sarah Lu Women Cat 4 9 / 32
Jennifer Mosley Women Cat 4 10 / 32
Erica Chianese Women Cat 4 11 / 32
Eve Gaus Women Cat 4 12 / 32
Ariel Trader knauff Women Cat 4 14 / 32
Tegan Brace Women Cat 4 25 / 32
Martinique Haller Women Cat 4 29 / 32
Jacob Thom Men Junior 10-14 8 / 13
David Bowers Men Cat 3 41 / 45
Allan Thom Men Masters 50-99 4 / 33
Richard Potter Men Masters 30-99 27 / 65
David Bowers Men Masters 30-99 38 / 65
Joshua Arends Men Masters 30-99 53 / 65
Vincent Giovinco Men Masters 30-99 62 / 65
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 12 / 74

USGP Derby City Cup (Oct 23 2010)

Timothy Strege Men Cat 2/3 115 / 115

Carpenter Park Cyclocross (Oct 17 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 11 / 17
Matt Fraser Men Cat 4B 30 / 72
Kate Carolan Women Cat 4 7 / 43
Erica Chianese Women Cat 4 15 / 43
Sarah Lu Women Cat 4 16 / 43
Jennifer Kick Women Cat 4 18 / 43
Ariel Trader knauff Women Cat 4 25 / 43
Tegan Brace Women Cat 4 33 / 43
Martinique Haller Women Cat 4 39 / 43
Adrienne Sanchez Women Cat 4 40 / 43
Allan Thom Men Masters 50-99 9 / 40
Isaiah Jay Men Cat 3 43 / 47
Gavin Gould Men Cat 3 45 / 47
Richard Potter Men Masters 30-99 28 / 54
Joshua Arends Men Masters 30-99 36 / 54
Jeremy Treister Men Cat 4 62 / 75

Psycho Cross 2010 (Oct 16 2010)

Jennifer Mosley Women Cat 4 12 / 26
Sarah Lu Women Cat 4 13 / 26
Erica Chianese Women Cat 4 14 / 26
Eve Gaus Women Cat 4 17 / 26
Jennifer Groen Women Cat 4 22 / 26
Adrienne Sanchez Women Cat 4 23 / 26
Christopher Jensen Men Cat 3 23 / 35
Gavin Gould Men Cat 3 29 / 35
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 21 / 60
Joshua Arends Men Cat 4 34 / 60

Harbin Park CX (Oct 10 2010)

Robert Thomas Cat 2/3 55 / 77
Christopher Jensen Cat 2/3 66 / 77

Elvis Cross (Oct 10 2010)

Kate Carolan Women Cat 4 7 / 46
Katie Tomarelli Women Cat 4 10 / 46
Ronit Bezalel Women Cat 4 12 / 46
Sarah Lu Women Cat 4 13 / 46
Eve Gaus Women Cat 4 19 / 46
Jennifer Mosley Women Cat 4 27 / 46
Jennifer Groen Women Cat 4 28 / 46
Jennifer Kick Women Cat 4 30 / 46
Martinique Haller Women Cat 4 40 / 46
Allan Thom Men Masters 50-99 4 / 31
Gavin Gould Men Cat 3 44 / 46
Richard Potter Men Masters 30-99 32 / 76
Joshua Arends Men Masters 30-99 57 / 76
Jeremy Treister Men Masters 30-99 65 / 76
Matt Fraser Men Masters 30-99 69 / 76
Richard Potter Men Cat 4 50 / 67
Jamie Sanchez Men Cat 4 84 / 67

Pumpkin Cross (Oct 9 2010)

Timothy Strege Cat 3 28 / 32
Allan Thom Masters 45+ 8 / 11

Java Johnny's CX (Oct 9 2010)

Robert Thomas Cat 2/3 58 / 76

Darkhorse Cyclo-Stampede (Oct 8 2010)

Robert Thomas Cat 2/3 46 / 51

Hopkins Cross (Oct 3 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 3 / 7
Joshua Arends Men Cat1/2/3/4 Ss 13 / 20
Paul-brian Mcinerney Men Masters 40-99 26 / 54
Eric Shivvers Men Masters 40-99 41 / 54
Kate Carolan Women Cat 4 7 / 51
Katie Tomarelli Women Cat 4 12 / 51
Jennifer Mosley Women Cat 4 19 / 51
Ronit Bezalel Women Cat 4 20 / 51
Eve Gaus Women Cat 4 24 / 51
Erica Chianese Women Cat 4 32 / 51
Sarah Lu Women Cat 4 33 / 51
Jennifer Kick Women Cat 4 35 / 51
Ariel Trader knauff Women Cat 4 44 / 51
Martinique Haller Women Cat 4 50 / 51
Jacob Thom Men Cat 4b 63 / 69
Kevin Clark Men Cat 1/2/3 26 / 31
Allan Thom Men Masters 50-99 2 / 34
Robert Thomas Men Cat 3 32 / 64
Timothy Strege Men Cat 3 57 / 64
Gavin Gould Men Cat 3 60 / 64
Richard Potter Men Masters 30-99 52 / 65
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 10 / 68

Cross the Domes (Oct 2 2010)

Timothy Strege Cat 3 44 / 48

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 26 2010)

Jacob Thom Men Junior 10-14 11 / 11
Allan Thom Men Master 45-99 39 / 55

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 25 2010)

Timothy Strege Men Cat2/3 53 / 86
Allan Thom Men Master 45-99 39 / 55
Jacob Thom Men Junior 10-14 8 / 10

Chi Cross Cup #1 - Jackson Park (Sep 19 2010)

Richard Potter Men Masters 30-99 34 / 65
Jeremiah Smith Men Masters 30-99 60 / 65
Matt Fraser Men Masters 30-99 61 / 65
Vincent Giovinco Men Masters 30-99 73 / 65
Solomon Treister Men Junior 10-14 15 / 21
Beatrix Treister Men Junior 10-14 19 / 21
Richard Potter Men 4 20 / 75
Jamie Sanchez Men 4 29 / 75
Eric Shivvers Men Masters 40-99 51 / 71
Kate Carolan Women Cat 4 13 / 51
Jennifer Mosley Women Cat 4 17 / 51
Ronit Bezalel Women Cat 4 19 / 51
Sarah Lu Women Cat 4 24 / 51
Jennifer Groen Women Cat 4 27 / 51
Eve Gaus Women Cat 4 30 / 51
Ariel Trader knauff Women Cat 4 32 / 51
Tegan Brace Women Cat 4 39 / 51
Martinique Haller Women Cat 4 45 / 51
Adrienne Sanchez Women Cat 4 46 / 51
Kristin Thom Women Cat 4 48 / 51
Bobbi Bowers Women Cat 4 52 / 51
Matthew Harris Men Cat 4b 30 / 74
Christopher Jensen Men Cat 1/2/3 41 / 44
David Bowers Men Cat 3 27 / 75
Christopher Jensen Men Cat 3 35 / 75
Timothy Strege Men Cat 3 68 / 75
Gavin Gould Men Cat 3 77 / 75

No Good Double Cross (Sep 18 2010)

Timothy Strege Cat 3 38 / 45
Dan Labovitch Cat 4 26 / 43

Kings Cross Day 1 (Sep 18 2010)

Robert Thomas Men Cat 3 - Open 12 / 17

Illinois State CX Championship (Dec 6 2009)

Erica Chianese Women - 04 19 / 35
Sarah Lu Women - 04 23 / 35
Jennifer Mosley Women - 04 25 / 35
Ariel Trader knauff Women - 04 27 / 35
Martinique Haller Women - 04 32 / 35
Kevin Clark Men - 03 24 / 60
Christopher Jensen Men - 03 30 / 60
Isaiah Jay Men - 03 42 / 60
David Bowers Men - 03 44 / 60
Timothy Strege Men - 03 51 / 60
Adrian Silva Men - 03 52 / 60
Robert Thomas Men - 03 55 / 60
Allan Thom Men - 03 56 / 60
Ryan Thormann Men - 04 43 / 72
Joshua Arends Men - 04 50 / 72
Gavin Gould Men - 04 56 / 72
Edmund White Men - 04 71 / 72
Richard Potter Cat 4b 18 / 84
Ryan Thormann Cat 4b 33 / 84
Jacob Thom Cat 4b 71 / 84
Paul-brian Mcinerney Cat 4b 77 / 84
Jacob Thom Juniors 17 / 25
Evan Thom Juniors 23 / 25
Solomon Treister Juniors 24 / 25
Allan Thom Masters 50+ 2 / 32
Ryan Thormann Masters 30+ 31 / 59
Richard Potter Masters 30+ 33 / 59
Jeremy Treister Masters 30+ 48 / 59

Jingle Cross - Sunday (Nov 29 2009)

Christopher Jensen Men Cat 2/3 43 / 47
Timothy Strege Men Cat 2/3 47 / 47

ZIPP OVCX #14/CapCity #5 Ohio State Championships (Nov 29 2009)

Robert Thomas CAT 3 OPEN 20 / 43

Jingle Cross - Saturday (Nov 28 2009)

Ariel Trader knauff Women Cat 4 20 / 24
Christopher Jensen Men Cat 2/3 45 / 48

Jingle Cross - Friday (Nov 27 2009)

Ariel Trader knauff Women Cat 4 15 / 19

Planet Bike #10 - State Championships (Nov 22 2009)

Timothy Strege Elite Category 3 30 / 34

Cyclocross for Life (Nov 22 2009)

Julie Popper Women - 04 18 / 28
Ariel Trader knauff Women - 04 22 / 28
Jennifer Mosley Women - 04 23 / 28
David Bowers Men - 03 26 / 50
Robert Thomas Men - 03 29 / 50
Helge Pedersen Men - 03 39 / 50
Kevin Clark Men - 03 41 / 50
Adrian Silva Men - 03 42 / 50
Joshua Arends Men - 04 53 / 72
Gavin Gould Men - 04 65 / 72
Richard Potter Men - Cat 4b 24 / 75
Paul-brian Mcinerney Men - Cat 4b 30 / 75
Jacob Thom Juniors 10 / 20
Evan Thom Juniors 17 / 20
Allan Thom Masters 50+ 2 / 28

Indian Lakes Resort CX (Nov 14 2009)

Sarah Lu Women - 04 15 / 29
Julie Popper Women - 04 18 / 29
Erica Chianese Women - 04 23 / 29
Jennifer Mosley Women - 04 25 / 29
Ariel Trader knauff Women - 04 28 / 29
Allan Thom Men - 03 34 / 52
Kevin Clark Men - 03 37 / 52
Adrian Silva Men - 03 43 / 52
Timothy Strege Men - 03 49 / 52
Christopher Jensen Men - 03 52 / 52
Isaiah Jay Men - 04 29 / 74
Joshua Arends Men - 04 42 / 74
Gavin Gould Men - 04 58 / 74
Christopher Jensen Men - 1/2/3 19 / 44
David Bowers Men - 1/2/3 29 / 44
Richard Potter Men - Cat 4b 15 / 74
Paul-brian Mcinerney Men - Cat 4b 27 / 74
Jacob Thom Juniors 15 / 21
Evan Thom Juniors 18 / 21
Allan Thom Masters 50+ 2 / 27

Save Ferris/Garner Cross Fest (Nov 8 2009)

Sarah Lu Women - 04 15 / 31
Erica Chianese Women - 04 27 / 31
Ariel Trader knauff Women - 04 28 / 31
David Bowers Men - 03 17 / 45
Allan Thom Men - 03 27 / 45
Adrian Silva Men - 03 29 / 45
Timothy Strege Men - 03 41 / 45
Christopher Jensen Men - 03 42 / 45
Joshua Arends Men - 04 51 / 72
Gavin Gould Men - 04 54 / 72
Robert Meinig Men - 04 58 / 72
Jeremy Treister Men - 04 60 / 72
Richard Potter Men - Cat 4b 12 / 74
Jacob Thom Men - Cat 4b 68 / 74
Jacob Thom Juniors 13 / 19
Evan Thom Juniors 17 / 19
Allan Thom Masters 50+ 2 / 23

Campton Cross (Nov 1 2009)

Julie Popper Women - 04 18 / 27
Jennifer Mosley Women - 04 21 / 27
Christopher Jensen Men - 03 20 / 41
Robert Thomas Men - 03 21 / 41
Adrian Silva Men - 03 34 / 41
Isaiah Jay Men - 04 42 / 71
Joshua Arends Men - 04 55 / 71
Robert Meinig Men - 04 68 / 71
Richard Potter Men 4b 19 / 70
Paul-brian Mcinerney Men 4b 25 / 70
Jacob Thom Juniors 12 / 14
Robert Meinig Masters 40+ 44 / 46

Planet Bike #7 - Halloween Classic (Oct 31 2009)

Julie Popper Women Category 4 15 / 18
Timothy Strege Elite Category 3 40 / 46
Robert Meinig Elite Category 4/5 79 / 93
Robert Meinig Masters 40+ Cat 4 24 / 31

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 26 2009)

Sarah Lu Women - 04 13 / 18
Allan Thom Men - 03 28 / 50
Robert Thomas Men - 03 33 / 50
Adrian Silva Men - 03 35 / 50
Kevin Clark Men - 03 38 / 50
Helge Pedersen Men - 03 42 / 50
Michael Campbell Men - 03 43 / 50
Christopher Jensen Men - 03 45 / 50
Timothy Strege Men - 03 48 / 50
Robert Meinig Men - 04 72 / 75
Richard Potter Men 4B 21 / 73
Edmund White Men 4B 33 / 73
Gavin Gould Men 4B 64 / 73
Jacob Thom Men 4B 69 / 73
Jacob Thom Juniors 15 / 19
Allan Thom Masters 50+ 5 / 24

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 18 2009)

Clark Kevin Master 2 Men 30 / 46

Planet Bike #4 - Cam-Rock (Oct 18 2009)

Timothy Strege Elite Category 3 33 / 34

Carpenter Park Cyclocross (Oct 18 2009)

Julie Popper Women - 04 14 / 24
Erica Chianese Women - 04 16 / 24
Christopher Jensen Men - 03 23 / 44
David Bowers Men - 03 24 / 44
Allan Thom Men - 03 29 / 44
Adrian Silva Men - 03 32 / 44
Helge Pedersen Men - 03 39 / 44
Michael Campbell Men - 03 40 / 44
David Bowers Men - 1/2/3 22 / 23
Joshua Arends Men - Cat 4B 20 / 75
Richard Potter Men - Cat 4B 25 / 75
Gavin Gould Men - Cat 4B 48 / 75
Edmund White Men - Cat 4B 75 / 75
Jacob Thom Juniors 14 / 17
Allan Thom Masters 50+ 3 / 26

Toronto International Cyclocross (Oct 17 2009)

Kevin Clark Master 2 Men 33 / 41

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 14 2009)

Joshua Ardens Men C 65 / 118

Cincinatti UCI3 CycloCross Festival - Day 3 (Oct 11 2009)

Robert Thomas Cat 2/3 48 / 63
David Bowers Cat 2/3 55 / 63
Isaiah Jay Cat 4 23 / 39

BB/VP Bar-B Cross (Oct 11 2009)

Kevin Clark Men - 03 35 / 43
Adrian Silva Men - 03 36 / 43
Joshua Arends Men - Cat 4B 23 / 73
Richard Potter Men - Cat 4B 39 / 73
Edmund White Men - Cat 4B 42 / 73

Cincinatti UCI3 CycloCross Festival - Day 2 (Oct 10 2009)

Christopher Jensen Cat 2/3 34 / 55
David Bowers Cat 2/3 35 / 55
Robert Thomas Cat 2/3 41 / 55
Isaiah Jay Cat 4 18 / 28

Darkhorse Cyclo-Stampede International Cyclocross Date: (Oct 9 2009)

Robert Thomas Cat 2/3 29 / 39
Christopher Jensen Cat 2/3 31 / 39
David Bowers Cat 2/3 38 / 39

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

Joshua Ardens Men C 100 / 121

Hopkins Cross (Oct 4 2009)

Kristina Meinig Women - 04 12 / 29
Sarah Lu Women - 04 19 / 29
Erica Chianese Women - 04 23 / 29
Julie Popper Women - 04 26 / 29
Robert Thomas Men - 03 25 / 51
Christopher Jensen Men - 03 29 / 51
Adrian Silva Men - 03 32 / 51
David Bowers Men - 03 36 / 51
Michael Campbell Men - 03 38 / 51
Kevin Clark Men - 03 41 / 51
Helge Pedersen Men - 03 49 / 51
Timothy Strege Men - 03 50 / 51
David Bowers Men - 1/2/3 26 / 30
Allan Thom Men - Cat 4a 30 / 75
Joshua Arends Men - Cat 4b 29 / 79
Richard Potter Men - Cat 4b 37 / 79
Edmund White Men - Cat 4b 44 / 79
Robert Meinig Men - Cat 4b 61 / 79
Gavin Gould Men - Cat 4b 63 / 79
Jacob Thom Men - Cat 4b 69 / 79
Eric Shivvers Men - Cat 4b 74 / 79
Jacob Thom Men - JR 11 / 14
Allan Thom Men - Masters 50+ 3 / 25

Blind Date at the Dairy (Sep 30 2009)

Joshua Ardens Men C 74 / 138

USGP/Planet Bike Cup Day 2 (Sep 27 2009)

Isaiah Jay Cat 4 62 / 91
Jason Henry Cat 4 63 / 91
Robert Thomas Cat 2/3 47 / 78
Kevin Clark Cat 2/3 62 / 78
Helge Pedersen Cat 2/3 70 / 78
Timothy Strege Cat 2/3 74 / 78
Allan Thom Master 45+ 25 / 43

USGP/Planet Bike Cup Day 1 (Sep 26 2009)

Allan Thom Master men 45+ 23 / 37
Robert Thomas Cat. 2-3 Men 57 / 70
Helge Pedersen Cat. 2-3 Men 66 / 70
Timothy Strege Cat. 2-3 Men 70 / 70

Jackson Park (Sep 21 2009)

Robert Thomas Cat 3 30 / 60
David Bowers Cat 3 31 / 60
Kevin Clark Cat 3 36 / 60
Michael Campbell Cat 3 44 / 60
Helge Pedersen Cat 3 45 / 60
Adrian Silva Cat 3 57 / 60
Timothy Strege Cat 3 59 / 60
David Bowers Cat 1/2/3 27 / 33
Joshua Arends Cat 4b 36 / 76
Richard Potter Cat 4b 53 / 76

New Jersey State Fair SpectaCross (Aug 1 2009)

Christopher Jensen B Men 10 / 15
Julie Popper Cat Novice/Intermediate Women, "B" Juniors (M/F), 3 / 8

New Jersey State Fair SpectaCross (Jul 31 2009)

Christopher Jensen Cat "B-Main" (Pro Women, Elite Jr. Men, B-Men) 12 / 25
Julie Popper Cat Novice (Men & Women) 23 / 30

Cross Nationals Day 4 (Dec 14 2008)

Timothy Strege Singlespeed 75 / 82

Cross Nationals B Races (Dec 11 2008)

Robert Thomas B Men under-29 48 / 51
Adrian Silva B Men under-29 51 / 51

Illinois State Championship (Dec 7 2008)

Robert Thomas Men - Cat 3 26 / 33
Adrian Silva Men - Cat 3 29 / 33
Naz Hamid Men - Cat 3 30 / 33
Timothy Strege Men - Cat 3 31 / 33
Christopher Jensen Men - Cat 1/2/3 15 / 15

Jingle Cross Rock #2 (Nov 30 2008)

Timothy Strege Single Speed 13 / 15

Jingle Cross Rock #1 (Nov 29 2008)

Christopher Jensen Men Cat. 4 24 / 56
Timothy Strege Single Speed 14 / 16

Ed Brophy Memorial Cross For Life (Nov 23 2008)

Helge Pedersen Men - Cat 4 - A 25 / 35
Adrian Silva Men - Cat 3 22 / 26
Timothy Strege Men - Cat 3 25 / 26
Julie Popper Women - Cat 4 10 / 12

Lan-Oak Cross (Nov 16 2008)

Robert Thomas Men - Cat 3 20 / 26
Naz Hamid Men - Cat 3 21 / 26
Adrian Silva Men - Cat 3 25 / 26
Timothy Strege Men - Cat 3 26 / 26

Save Ferris Northbrook Cross (Nov 9 2008)

Helge Pedersen Men - Cat 4 - A 29 / 54
David Bowers Men - Cat 4 - A 47 / 54
Naz Hamid Men - Cat 3 28 / 30
Timothy Strege Men - Cat 3 29 / 30

Campton Cross (Nov 2 2008)

Robert Meinig Men - Cat 4 - B 53 / 55
Helge Pedersen Men - Cat 4 - A 33 / 40
Kevin Clark Men - Cat 3 16 / 20
Adrian Silva Men - Cat 3 19 / 20
Timothy Strege Men - Cat 3 20 / 20

Kletzsch Park (Nov 1 2008)

Timothy Strege Category 3 23 / 24

Sunrise Park Cross (Oct 26 2008)

David Bowers Men - Cat 4 - A 35 / 41
Adrian Silva Men - Cat 3 19 / 20

USGP #2 - Derby City Cup (Oct 26 2008)

Timothy Strege Cat 4 men 73 / 78

USGP #1 - Non-UCI (Oct 25 2008)

Timothy Strege Men Cat 4 72 / 89

Carpenter Park Cross (Oct 19 2008)

Julie Popper Women - Cat 4 16 / 21
Naz Hamid Men - Cat 4 - A 32 / 51
Timothy Strege Men - Cat 4 - A 42 / 51
Helge Pedersen Men - Cat 4 - A 44 / 51
David Bowers Men - Cat 4 - A 45 / 51
Kevin Clark Men - Cat 3 15 / 22
Adrian Silva Men - Cat 3 16 / 22

Hawthorne Woods (Oct 12 2008)

Ryan Thormann Men - Cat 4 - B 24 / 45
Kevin Clark Men - Cat 3 18 / 25
Adrian Silva Men - Cat 3 21 / 25

Java Johnny's - Lionhearts International Cyclocross (Oct 11 2008)

Naz Hamid Beginner Men (license Cat. 4) 11 / 18
Timothy Strege Beginner Men (license Cat. 4) 16 / 18
Robert Thomas Men Intermediate (cx License Cats 3, 4) 42 / 53

The Darkhorse Cyclo-Stampede (Oct 10 2008)

Naz Hamid Men 4 18 / 25
Timothy Strege Men 4 21 / 25
Robert Thomas Men Cat. 3 36 / 41

Hopkins Cross (Oct 5 2008)

David Bowers Men - Cat 4 - A 28 / 45
Timothy Strege Men - Cat 4 - A 32 / 45
Naz Hamid Men - Cat 4 - A 36 / 45
Helge Pedersen Men - Cat 4 - A 38 / 45
Adrian Silva Men - Cat 3 20 / 29
Robert Thomas Men - Cat 3 21 / 29
Kevin Clark Men - Cat 3 27 / 29

Cam-Rock Park (Oct 4 2008)

Adrian Silva Cat 3 Men 27 / 35
Timothy Strege Cat 4 Men 38 / 53

MadCross presents Jonathan Page's Planet Bike Cup (Sep 28 2008)

Timothy Strege Men Cat 4 38 / 47

MadCross presents Jonathan Page's Planet Bike Cup (Sep 27 2008)

Timothy Strege Men Cat 4 42 / 56

Jackson Park (Sep 21 2008)

David Bowers Men - Cat 4 - A 35 / 54
Naz Hamid Men - Cat 4 - A 52 / 54
Timothy Strege Men - Cat 4 - A 54 / 54
Adrian Silva Men - Cat 3 23 / 31

Busiest Racers

in last months
David Bowers 69
Jacob Thom 69
Paul-brian Mcinerney 53
Allan Thom 48
Jennifer Mosley 45
Erica Gaddy 44
Jennifer Groen 43
Timothy Strege 43
William Guy 42
Erica Chianese 42
Eric Shivvers 37
Joshua Arends 32
Robert Thomas 30
Gavin Gould 30
Laurie Chipps 28
Jeremy Treister 27
Richard Potter 27
Brett Ratner 26
Christopher Jensen 25
Adrian Silva 25
Ariel Trader knauff 25
John Casey 25
Annette Stahelin 24
Nicole Falk 23
Mike Palmer 21
Isaiah Jay 20
Andrea Devine 20
Kevin Clark 20
Annie Byrne 19
Keith Ortiz 18
Martinique Haller 17
Solomon Treister 17
Sarah Lu 16
Jason Henry 15
Matthew Harris 15
Brad Keyes 15
Eric Holm 14
Eve Gaus 14
Dave Knauff 13
Nick Wright 13
George Keppler 12
Vanessa Buccella 12
Michael Welch 12
Helge Pedersen 12
Julie Popper 11
Tom Riley 11
Andrew Baldyga 10
Vincent Giovinco 9
Robert Meinig 8
Naz Hamid 8
Katie Tomarelli 8
Michael Hodgetts 8
John Cline 8
Katie Casey 8
Brandon Ortiz 7
Michael Jividen 7
Ronit Bezalel 7
Jamie Sanchez 6
Jennifer Kick 6
Michael Sojka 6
Sean Klontz 6
Jacob Cramer 6
John Orleans 5
Edmund White 5
Adrienne Sanchez 5
Regina Campbell 4
Evan Thom 4
Kate Carolan 4
Michael Young 4
Michael Campbell 4
Ryan Thormann 4
Jonathan Ortony 4
Ashley Heidenreich 3
Joshua Hughes 3
Joshua Ardens 3
Matt Fraser 3
Tegan Brace 3
Daniel Schroeder 3
Todd Simeone 2
Micah Ariel 2
Daniel Oconnell 2
Jennah Dunham 2
Lauren Crabtree 1
Devyn Henry 1
Robert Thomas (5 - cat3) 1
Gerrerd Abrams 1
Bobbi Bowers 1
Dan Labovitch 1
Jeremiah Smith 1
Beatrix Treister 1
Clark Kevin 1
Kristin Thom 1
Kristina Meinig 1
Amy Dykema 1