Log In

Team Overview: INDEPENDENT

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Firemen's Park Cross (Oct 19 2014)

Erik Box Elite 1&2 Men 6 / 16
James Fedosov Elite 1&2 Men 14 / 16
Leslie Dart Elite Women 12 / 14
Richard Thomas Master 2 Men 18 / 25
Eric Sanders Master 2 Men 19 / 25
Stephen Gregory Master 2 Men 24 / 25
Nigel Roedde Elite 3 Men 1 / 14
Malcolm Barton Junior Men 4 / 6
Peter Demos Master 3 Men 9 / 43
Steve Roedde Master 3 Men 27 / 43
Denis Racine Master 3 Men 31 / 43
Ed Vanpuymbroeck Master 3 Men 35 / 43
Rick Otway Master 3 Men 36 / 43
Tim Mondello Master 3 Men 39 / 43
Martin Franchi Master 3 Men 40 / 43
Mitch Kaiser Elite 4 Men 2 / 28
Matthew Dempster Elite 4 Men 7 / 28
Brandon Livingston Elite 4 Men 12 / 28
Jeff Mccachren Elite 4 Men 13 / 28
Matt Smith Elite 4 Men 14 / 28
Keenan Brookes Elite 4 Men 19 / 28
Ozren Opacic Elite 4 Men 20 / 28
Martin Cloutier Elite 4 Men 21 / 28
Alex Baravyan-gauthier Elite 4 Men 27 / 28
Tyler Thomson Elite 4 Men 28 / 28
David Moore Under 17 Men 4 / 6
Max Holmgren Under 15 Men 3 / 7
Asha Balogh Under 15 Men 4 / 7

Magnuson Park 'Cross (MFG #4) (Oct 19 2014)

Aviana De keizer-mendoza Junior Girls 2003-2005 6 / 7
Christopher Mendoza Cat. 3 Men 36 / 61

DCCX Day 2 (Oct 19 2014)

Joe Reiman Men Masters 35+ Cat 3/4/5 79 / 87

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 6 (Oct 19 2014)

Gavin Cleofas U11 Boys 6 / 6
Sara-ann Kelly U11 Girls 2 / 3
Marcie Girouard Master Women C (50 + years) 3 / 5
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 5 / 5
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 6 / 13
Tammy Mckenna Master Women B (40-49 years) 7 / 13
Flavia Nascimento Master Women B (40-49 years) 12 / 13
Alicia Weiss Master Women B (40-49 years) 13 / 13
Caitlin Crooks Master Women A (30-39 years) 5 / 7
Veronique Barnes Master Women A (30-39 years) 7 / 7
Katie Macaskill Junior Women (18-19 years) 3 / 3
Robyn Angeles Senior Women 5 / 7
Stephanie Beckett Senior Women 6 / 7
Nicola Coles Senior Women 7 / 7
Michael Palmer Novice Men 1 / 3
Yvan Goulet Novice Men 3 / 3
Gabriel Brun U17 Men 1 / 2
Wayne Saunders Master Men D (60-69 years) 3 / 3
Ian Stewart Master Men C (50-59 yers) 10 / 36
Carlos Arruda Master Men C (50-59 yers) 18 / 36
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 20 / 36
Thomas Leroux Master Men C (50-59 yers) 22 / 36
Scott Mcneely Master Men C (50-59 yers) 23 / 36
Bruce Schofield Master Men C (50-59 yers) 30 / 36
Steven Cornick Master Men C (50-59 yers) 31 / 36
Mark Petty Master Men C (50-59 yers) 33 / 36
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 35 / 36
Jules Lefrancois Master Men C (50-59 yers) 36 / 36
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 38
Drew Mccutcheon Master Men B 40-49 years 10 / 38
Philip Danks Master Men B 40-49 years 14 / 38
Jeff Johnston Master Men B 40-49 years 21 / 38
Jamie Mcmanus Master Men B 40-49 years 22 / 38
John Marron Master Men B 40-49 years 24 / 38
Craig Law Master Men B 40-49 years 26 / 38
Jason Murphy Master Men B 40-49 years 29 / 38
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 31 / 38
Ken Macaskill Master Men B 40-49 years 33 / 38
Mathew Gayford Master Men B 40-49 years 34 / 38
Giacomo Panico Master Men B 40-49 years 35 / 38
Pierre-louis Chartrand Master Men B 40-49 years 36 / 38
Amenh Tsan Master Men A 30-39 years 20 / 27
Jeremie Fournier Master Men A 30-39 years 22 / 27
Darius Arjang Master Men A 30-39 years 24 / 27
Jonathan Strong Master Men A 30-39 years 27 / 27
Mathieu Lafontaine Senior Men 9 / 21

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 5 (Oct 12 2014)

Logan Jellinek U11 Boys 5 / 8
Gavin Cleofas U11 Boys 6 / 8
Tyler Edmond U11 Boys 7 / 8
Caitlin Gormley U11 Girls 2 / 4
Sara-ann Kelly U11 Girls 4 / 4
Keira Edmond U13 Women 4 / 4
Julia Maine U17Women 1 / 2
Marcie Girouard Master Women C (50 + years) 2 / 3
Tammy Mckenna Master Women B (40-49 years) 7 / 14
Lissa Lamarche Master Women B (40-49 years) 9 / 14
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 10 / 14
Magali Nayet Master Women A (30-39 years) 4 / 7
Robyn Angeles Senior Women 3 / 6
Stephanie Beckett Senior Women 4 / 6
Nicola Coles Senior Women 5 / 6
Jen Mcphee Senior Women 6 / 6
Chris Mcphee Novice Men 4 / 4
Simon Mallory U15 Men 4 / 6
Gabriel Brun U17 Men 4 / 4
Wayne Saunders Master Men D (60-69 years) 3 / 3
Ian Stewart Master Men C (50-59 yers) 6 / 35
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 19 / 35
Thomas Leroux Master Men C (50-59 yers) 20 / 35
Scott Mcneely Master Men C (50-59 yers) 21 / 35
Steven Cornick Master Men C (50-59 yers) 31 / 35
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 33 / 35
Scott Mcmann Master Men C (50-59 yers) 35 / 35
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 43
Drew Mccutcheon Master Men B 40-49 years 12 / 43
Damien Carrier Master Men B 40-49 years 13 / 43
Brian Edmond Master Men B 40-49 years 17 / 43
Philip Danks Master Men B 40-49 years 23 / 43
Jamie Mcmanus Master Men B 40-49 years 26 / 43
David Shantz Master Men B 40-49 years 27 / 43
Jeff Johnston Master Men B 40-49 years 29 / 43
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 30 / 43
John Marron Master Men B 40-49 years 32 / 43
Eric Gustafson Master Men B 40-49 years 38 / 43
Giacomo Panico Master Men B 40-49 years 39 / 43
Tj Jellinek Master Men B 40-49 years 40 / 43
Mathew Gayford Master Men B 40-49 years 41 / 43
Casey Macleod Master Men A 30-39 years 20 / 26
Amenh Tsan Master Men A 30-39 years 21 / 26
Jeremie Fournier Master Men A 30-39 years 23 / 26
Dejan Pavlica Master Men A 30-39 years 25 / 26
Mathieu Lafontaine Senior Men 10 / 18

Cross Revolution #2 (Oct 12 2014)

Christopher Mendoza Cat. 3 Master Men 45+ 10 / 38

Turkey Cross (Oct 11 2014)

Erik Box Elite 1&2 Men 4 / 13
Richard Thomas Master 2 Men 2 / 26
Eric Sanders Master 2 Men 15 / 26
Nigel Roedde Elite 3 Men 1 / 11
Jenn Rodgers Master Women 4 / 8
Michelle Clarke Master Women 5 / 8
Marie Verdun Master Women 6 / 8
Sheila Casey Master Women 8 / 8
Mark Rodgers Master 3 Men 15 / 51
Chris Vernackt Master 3 Men 27 / 51
Brian Priebe Master 3 Men 30 / 51
Francis Morrow Master 3 Men 34 / 51
Ed Vanpuymbroeck Master 3 Men 35 / 51
Rick Otway Master 3 Men 36 / 51
Martin Franchi Master 3 Men 42 / 51
Ian Darling Master 3 Men 48 / 51
Philip Quirk Master 3 Men 49 / 51
Mitch Kaiser Elite 4 Men 2 / 34
Matthew Dempster Elite 4 Men 6 / 34
Matt Smith Elite 4 Men 10 / 34
Jeff Mccachren Elite 4 Men 15 / 34
Ozren Opacic Elite 4 Men 17 / 34
Michael Speare Elite 4 Men 19 / 34
Matthew Zammit Elite 4 Men 22 / 34
Keenan Brookes Elite 4 Men 23 / 34
Christian Wong Elite 4 Men 28 / 34
Dex Prandovszky Elite 4 Men 29 / 34
Alex Baravyan-gauthier Elite 4 Men 30 / 34
Jackson Waite Elite 4 Men 32 / 34
Nicolae Petrescu Elite 4 Men 33 / 34

Toronto Cross (Oct 5 2014)

Erik Box Elite 1&2 Men 4 / 10
Richard Thomas Master 2 Men 4 / 30
Stephen Gregory Master 2 Men 15 / 30
Neil Ireland Master 2 Men 16 / 30
Scott Holmes Master 2 Men 25 / 30
Rick Clavir Master 2 Men 28 / 30
Tim Mcclure Elite 3 Men 1 / 12
Nigel Roedde Elite 3 Men 2 / 12
Malcolm Barton Junior Men 4 / 7
Jenn Rodgers Master Women 5 / 9
Carol Mcfarlane Master Women 8 / 9
Sheila Casey Master Women 9 / 9
Mark Middleton Master 3 Men 6 / 53
Mark Rodgers Master 3 Men 21 / 53
Andy Parry Master 3 Men 22 / 53
Erick Begin Master 3 Men 25 / 53
Martin Cloutier Master 3 Men 35 / 53
Tim Botha Master 3 Men 36 / 53
Lorenzo Zatta Master 3 Men 41 / 53
Rick Otway Master 3 Men 44 / 53
Steve Bator Master 3 Men 48 / 53
Ian Darling Master 3 Men 51 / 53
Francis Morrow Master 3 Men 52 / 53
Mitch Kaiser Elite 4 Men 7 / 31
Matthew Dempster Elite 4 Men 8 / 31
Sean Poulter Elite 4 Men 11 / 31
Jeff Mccachren Elite 4 Men 13 / 31
Ozren Opacic Elite 4 Men 20 / 31
Keenan Brookes Elite 4 Men 23 / 31
Michael Speare Elite 4 Men 24 / 31
David Moore Under 17 Men 6 / 6
Sarah Fuller Under 17 Women 2 / 2
Max Holmgren Under 15 Men 4 / 5

Cadence Coffee Cross Classic (Oct 5 2014)

Amy Ellett SPORT WOMEN 9 / 15
Michelle Bjolverud SPORT WOMEN 13 / 15
Matt Staneland Open Men 9 / 26
Jesse Manner NOVICE MEN 8 / 42
Dan Chan NOVICE MEN 15 / 42
Felix Lee NOVICE MEN 19 / 42
Aryeh Rosenberg NOVICE MEN 23 / 42
Robert Zinselmeyer NOVICE MEN 24 / 42
Corey Brennan NOVICE MEN 26 / 42
Chris Wallace NOVICE MEN 33 / 42
Megan Macadam Open Women 5 / 26
Andrew Tomassini SPORT MEN 32 / 42
Kenneth Sidney SPORT MEN 39 / 42

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 4 (Oct 5 2014)

Gavin Cleofas U11 Boys 5 / 5
Sara-ann Kelly U11 Girls 1 / 2
Keira Edmond U13 Women 3 / 3
Julia Maine U17Women 1 / 1
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 3 / 4
Tammy Mckenna Master Women B (40-49 years) 7 / 12
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 8 / 12
Flavia Nascimento Master Women B (40-49 years) 11 / 12
Murielle Ovenden Master Women A (30-39 years) 6 / 9
Veronique Barnes Master Women A (30-39 years) 8 / 9
Katie Macaskill Junior Women (18-19 years) 4 / 5
Robyn Angeles Senior Women 5 / 5
Ryan Brown Novice Men 2 / 5
Wyatt Brochert Novice Men 3 / 5
Gabriel Brun U17 Men 1 / 4
Andrew Barnes U17 Men 4 / 4
Wayne Saunders Master Men D (60-69 years) 2 / 2
Carlos Arruda Master Men C (50-59 yers) 13 / 29
Scott Mcneely Master Men C (50-59 yers) 16 / 29
Thomas Leroux Master Men C (50-59 yers) 19 / 29
Ian Hobson Master Men C (50-59 yers) 25 / 29
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 27 / 29
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 39
Marc Dubuc Master Men B 40-49 years 7 / 39
Philip Danks Master Men B 40-49 years 11 / 39
Joe Mcnamara Master Men B 40-49 years 12 / 39
Jamie Mcmanus Master Men B 40-49 years 15 / 39
Brian Edmond Master Men B 40-49 years 16 / 39
David Shantz Master Men B 40-49 years 19 / 39
Jeff Johnston Master Men B 40-49 years 23 / 39
Chris Chisholm Master Men B 40-49 years 24 / 39
John Marron Master Men B 40-49 years 26 / 39
Ken Macaskill Master Men B 40-49 years 31 / 39
Phil Barnes Master Men B 40-49 years 33 / 39
Tj Jellinek Master Men B 40-49 years 34 / 39
Eric Gustafson Master Men B 40-49 years 35 / 39
Pierre-louis Chartrand Master Men B 40-49 years 38 / 39
James Macklin Master Men B 40-49 years 39 / 39
Ethan Payne Junior Men 18-19 years 3 / 3
Stephen Chapman Master Men A 30-39 years 1 / 23
Casey Macleod Master Men A 30-39 years 12 / 23
Brian Martin Master Men A 30-39 years 13 / 23
Amenh Tsan Master Men A 30-39 years 16 / 23
Jonathan Strong Master Men A 30-39 years 19 / 23
Jesse Eikenberry Master Men A 30-39 years 20 / 23
Mathieu Lafontaine Senior Men 15 / 19

Dark Knight Cross (Oct 4 2014)

Ryan Twa C 4 / 69
Mike Young C 6 / 69
Brian Feick C 7 / 69
Kurt Mcgrath C 10 / 69
Jeff Peterson C 17 / 69
Brian Skorobohach C 18 / 69
Arpad Soos C 20 / 69
Josh Lazzari C 21 / 69
Robert Gallacher C 23 / 69
Dan Chan C 29 / 69
Aryeh Rosenberg C 41 / 69
Laura Mislan C 46 / 69
Robert Zinselmeyer C 50 / 69
Jason Johanson C 52 / 69
Corey Brennan C 60 / 69
Michelle Bjolverud C 63 / 69
Corran Hockey C 67 / 69
Megan Macadam B 34 / 71
Curtis Wilberg B 64 / 71
Daniel Peters A 40 / 43

Hardcore Hop N Hurl (Sep 28 2014)

Jane Martin SPORT WOMEN 4 / 11
Amy Ellett SPORT WOMEN 9 / 11
Gregory Mash NOVICE MEN 3 / 18
Stephen Bourdeau NOVICE MEN 5 / 18
Lucas Gurba NOVICE MEN 9 / 18
Robert Zinselmeyer NOVICE MEN 11 / 18
Jane Yardley Open Women 11 / 12
Sean Carter SPORT MEN 13 / 24

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 3 (Sep 28 2014)

Sara-ann Kelly U11 Girls 1 / 2
Julia Maine U17Women 1 / 2
Marcie Girouard Master Women C (50 - 59 years) 3 / 4
Tammy Mckenna Master Women B (40-49 years) 5 / 17
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 11 / 17
Flavia Nascimento Master Women B (40-49 years) 15 / 17
Alicia Weiss Master Women B (40-49 years) 17 / 17
Katie Macaskill Junior Women (18-19 years) 2 / 2
Stephanie Beckett Senior Women 4 / 5
Nicola Coles Senior Women 5 / 5
Adrian Barber Novice Men 2 / 5
Carey Dedo Novice Men 3 / 5
Grzegorz Wojtowicz Novice Men 4 / 5
Ryan Brown Novice Men 5 / 5
Zachary Wroe U15 Men 7 / 7
Gabriel Brun U17 Men 3 / 5
Wayne Saunders Master Men D (60-69 years) 3 / 3
Ian Stewart Master Men C (50-59 yers) 5 / 29
Thomas Leroux Master Men C (50-59 yers) 14 / 29
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 17 / 29
Ian Hobson Master Men C (50-59 yers) 23 / 29
Steven Cornick Master Men C (50-59 yers) 25 / 29
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 28 / 29
Scott Mcmann Master Men C (50-59 yers) 29 / 29
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 41
Eric Rouleau Master Men B 40-49 years 6 / 41
Drew Mccutcheon Master Men B 40-49 years 8 / 41
Damien Carrier Master Men B 40-49 years 14 / 41
Jamie Mcmanus Master Men B 40-49 years 16 / 41
Philip Danks Master Men B 40-49 years 21 / 41
Jason Murphy Master Men B 40-49 years 22 / 41
Craig Law Master Men B 40-49 years 23 / 41
David Shantz Master Men B 40-49 years 24 / 41
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 25 / 41
Alan Krueger Master Men B 40-49 years 28 / 41
John Marron Master Men B 40-49 years 30 / 41
Jeff Johnston Master Men B 40-49 years 31 / 41
Ken Macaskill Master Men B 40-49 years 33 / 41
Rolando Ramirez Master Men B 40-49 years 34 / 41
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 36 / 41
Chris Van barr Master Men B 40-49 years 39 / 41
Michel Prud?homme Master Men A 30-39 years 20 / 29
Brian Martin Master Men A 30-39 years 23 / 29
Amenh Tsan Master Men A 30-39 years 26 / 29
Jeremie Fournier Master Men A 30-39 years 27 / 29
Erik Von boltenstern Master Men A 30-39 years 28 / 29
Alec Suriyuth Senior Men 17 / 19
Mathieu Lafontaine Senior Men 19 / 19

Winchester AppleCross (Sep 28 2014)

Nicholas Pazzaglia Men Cat4/5 50 / 83
Joe Reiman Men Master 35+ Cat3/4/5 64 / 68

xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC (Sep 28 2014)

Lorrell Arvanitas Men Masters 35+ 84 / 92

MFG #2 - South Sound Super Prestige (Sep 28 2014)

Christopher Mendoza Cat. 3 Men 36 / 48

We Need More Cowbell (Sep 28 2014)

Erik Box Elite 1&2 Men 6 / 17
Richard Thomas Master 2 Men 9 / 36
Stephen Gregory Master 2 Men 27 / 36
Rick Clavir Master 2 Men 33 / 36
Jason Mcarthur Master 2 Men 34 / 36
Tim Mcclure Elite 3 Men 1 / 10
Jordan Doner Elite 3 Men 3 / 10
Mike Grummett Elite 3 Men 6 / 10
Paul Trebikock Master 3 Men 6 / 37
Andy Parry Master 3 Men 20 / 37
Patrick Mcgovern Master 3 Men 22 / 37
Francis Morrow Master 3 Men 31 / 37
Rick Otway Master 3 Men 35 / 37
Mitch Kaiser Elite 4 Men 6 / 19
Matthew Dempster Elite 4 Men 7 / 19
Brendan Hodge Elite 4 Men 8 / 19
Mark Middleton Elite 4 Men 10 / 19
Brandon Livingston Elite 4 Men 11 / 19
Jeff Mccachren Elite 4 Men 14 / 19
Keenan Brookes Elite 4 Men 16 / 19
Ozren Opacic Elite 4 Men 17 / 19
Tyler Thomson Elite 4 Men 19 / 19
David Moore Under 17 Men 5 / 6
Sarah Fuller Under 17 Women 4 / 4
Max Holmgren Under 15 Men 4 / 7

Jim Horner Grand Prix of Cyclocross (Sep 27 2014)

Rob Brandrick EXPERT MEN 20 / 32
Brian Loehr NOVICE MEN 2 / 30
Stephen Bourdeau NOVICE MEN 6 / 30
Gregory Mash NOVICE MEN 7 / 30
Matias Dolzadelli NOVICE MEN 11 / 30
Jeff Mackay NOVICE MEN 17 / 30
Robert Zinselmeyer NOVICE MEN 23 / 30
Sean Carter SPORT MEN 12 / 33
Robert Straga SPORT MEN 17 / 33
Oleksa Rewa SPORT MEN 24 / 33

Bici Rodeo Cross (Sep 21 2014)

Betsy Mawdsley SPORT WOMEN 8 / 13
Amy Ellett SPORT WOMEN 9 / 13
Josie Daub SPORT WOMEN 12 / 13
Rob Brandrick EXPERT MEN 12 / 29
Josh Lazzari NOVICE MEN 13 / 29
Aryeh Rosenberg NOVICE MEN 20 / 29
Robert Zinselmeyer NOVICE MEN 24 / 29
Sean Carter SPORT MEN 11 / 46
Brian Skorobohach SPORT MEN 20 / 46
Stephen Pickett SPORT MEN 26 / 46
Andrew Tomassini SPORT MEN 28 / 46
Kenneth Sidney SPORT MEN 33 / 46
Barney Mcilhargey SPORT MEN 37 / 46
Keith Bayly SPORT MEN 42 / 46

Cross Revolution #1 (Sep 21 2014)

Aviana De keizer-mendoza Junior Girls 10-12 7 / 7
Christopher Mendoza Cat. 3 Master Men 45+ 7 / 32

Cupcake Cross (Sep 20 2014)

Michelle Bjolverud SPORT WOMEN 13 / 15
Rob Brandrick EXPERT MEN 8 / 31
Jesse Manner NOVICE MEN 10 / 38
Dan Chan NOVICE MEN 26 / 38
Aryeh Rosenberg NOVICE MEN 31 / 38
Felix Lee NOVICE MEN 32 / 38
Sean Carter SPORT MEN 16 / 51
Mike Young SPORT MEN 19 / 51
Stephen Pickett SPORT MEN 38 / 51
Brian Feick SPORT MEN 40 / 51
Kenneth Sidney SPORT MEN 43 / 51
Keith Bayly SPORT MEN 49 / 51

Redbike RedCross (Sep 14 2014)

Gregory Mash NOVICE MEN 8 / 19
Trent Hoffman NOVICE MEN 12 / 19
Jared Hamm NOVICE MEN 17 / 19
Sean Carter SPORT MEN 12 / 23

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 1 (Sep 14 2014)

Gavin Cleofas U11 Boys 5 / 5
Sara-ann Kelly U11 Girls 2 / 3
Julia Maine U17Women 1 / 3
Marcie Girouard Master Women C (50 + years) 3 / 4
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 4 / 4
Lissa Lamarche Master Women B (40-49 years) 4 / 13
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 6 / 13
Flavia Nascimento Master Women B (40-49 years) 9 / 13
Alicia Weiss Master Women B (40-49 years) 11 / 13
Magali Nayet Master Women A (30-39 years) 6 / 7
Veronique Barnes Master Women A (30-39 years) 7 / 7
Katie Macaskill Junior Women (18-19 years) 3 / 3
Robyn Angeles Senior Women 4 / 4
Ryan Brown Novice Men 1 / 2
Grzegorz Wojtowicz Novice Men 2 / 2
Gabriel Brun U17 Men 2 / 3
Ian Stewart Master Men C (50-59 yers) 8 / 31
Carlos Arruda Master Men C (50-59 yers) 15 / 31
Scott Mcneely Master Men C (50-59 yers) 17 / 31
Thomas Leroux Master Men C (50-59 yers) 19 / 31
Mark Petty Master Men C (50-59 yers) 26 / 31
Steven Cornick Master Men C (50-59 yers) 28 / 31
Eric Rouleau Master Men B 40-49 years 1 / 36
Damien Carrier Master Men B 40-49 years 8 / 36
David Shantz Master Men B 40-49 years 11 / 36
Jamie Mcmanus Master Men B 40-49 years 12 / 36
Brian Edmond Master Men B 40-49 years 17 / 36
Daniel Tonkes Master Men B 40-49 years 20 / 36
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 21 / 36
Richard Mccabe Master Men B 40-49 years 23 / 36
Craig Law Master Men B 40-49 years 24 / 36
Ken Macaskill Master Men B 40-49 years 25 / 36
Drew Mccutcheon Master Men B 40-49 years 28 / 36
Rolando Ramirez Master Men B 40-49 years 29 / 36
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 31 / 36
Mathew Gayford Master Men B 40-49 years 33 / 36
Tj Jellinek Master Men B 40-49 years 34 / 36
Dejan Pavlica Master Men A 30-39 years 14 / 21
Darius Arjang Master Men A 30-39 years 16 / 21
Jonathan Strong Master Men A 30-39 years 19 / 21
Jesse Eikenberry Master Men A 30-39 years 20 / 21
Mathieu Lafontaine Senior Men 5 / 8

Kirkland Cyclocross Race (Sep 14 2014)

Neal Scott Men Masters 45+ 8 / 13

School of Cross (Sep 13 2014)

Gregory Mash NOVICE MEN 11 / 19
Robert Straga SPORT MEN 10 / 28
Sean Carter SPORT MEN 19 / 28
Oleksa Rewa SPORT MEN 24 / 28

Subaru STARCROSSED (Sep 13 2014)

Christopher Mendoza Cat. 3 Master Men 45+ 13 / 40

Lake Sammamish GP (MFG #1) (Sep 7 2014)

Aviana De keizer-mendoza Junior Girls 2003-2005 14 / 15
Christopher Mendoza Cat. 3 Master Men 45+ 18 / 60

Natural CX High (Sep 6 2014)

Gail O'reilly SPORT WOMEN 4 / 16
Jolene Lyne SPORT WOMEN 13 / 16
Jessica Gray SPORT WOMEN 13 / 16
Suzanne Henderson SPORT WOMEN 14 / 16
Rob Brandrick EXPERT MEN 11 / 31
Mark Fedoroshyn EXPERT MEN 18 / 31
Cameron Belisle-o'donnell NOVICE MEN 1 / 35
Jeff Peterson NOVICE MEN 4 / 35
Greg Peplinski NOVICE MEN 11 / 35
Jesse Manner NOVICE MEN 13 / 35
Josh Lazzari NOVICE MEN 15 / 35
Dave Pankras NOVICE MEN 16 / 35
Barney Mcilhargey NOVICE MEN 17 / 35
Robert Gallacher NOVICE MEN 20 / 35
Dave Leblanc NOVICE MEN 23 / 35
Tim Day NOVICE MEN 26 / 35
Deric Kryvenchuk NOVICE MEN 31 / 35
Philip Dippenaar NOVICE MEN 31 / 35
Aryeh Rosenberg NOVICE MEN 34 / 35
Michael Brewster SPORT MEN 8 / 45
Ryan Twa SPORT MEN 17 / 45
Robert Straga SPORT MEN 19 / 45
Mike Young SPORT MEN 20 / 45
Brian Skorobohach SPORT MEN 21 / 45
Brian Feick SPORT MEN 22 / 45
Keith Bayly SPORT MEN 25 / 45
Yoeri Geerits SPORT MEN 31 / 45
Ken Sidney SPORT MEN 35 / 45
Andrew Tomassini SPORT MEN 37 / 45

Altitude Adjustment Cross Day 2 (Jan 5 2014)

Maddox Earles Mixed Open Junior 11-12 7 / 7

Altitude Adjustment Cross Day 1 (Jan 4 2014)

Maddox Earles Mixed Open Junior 11-12 12 / 13

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 10 (Nov 17 2013)

Petros Kolyvas Novice Men 1 / 4
Darren Pouliot Novice Men 2 / 4
Kent Leclair Novice Men 4 / 4
Evan Leclair U17 Males 1 / 2
Graham Clarke Master Men D 2 / 2
Dave Wall Master Men C 21 / 27
Scott Mcneely Master Men C 22 / 27
Anthony Amodeo Master Men B 18 / 31
Jeff Johnston Master Men B 19 / 31
Thomas Leroux Master Men B 20 / 31
Steve Tate Master Men B 23 / 31
Bruce Norman Master Men B 24 / 31
Jeff Reid Master Men B 25 / 31
Bryan Higgins Master Men B 26 / 31
Curtis Lavoie Master Men B 27 / 31
Lincoln Tate U11 Males 3 / 5
Owen Baillon U13 Males 5 / 12
Jensen Grieve U13 Males 7 / 12
Griffin Davis U13 Males 8 / 12
Oliver Bell U13 Males 10 / 12
Corbett Marsh U13 Males 11 / 12
Reagan Tate U13 Females 4 / 4
Robyn Angeles Master Women C 2 / 6
Cathryn Bjerkelund Master Women C 3 / 6
Lissa Lamarche Master Women B 5 / 14
Suzanne Harrison Master Women B 8 / 14
Natalie Tate Master Women B 9 / 14
Donna Matheson Master Women B 13 / 14
Teresa Stirling Master Women B 14 / 14
Simon Johnson Master Men A 10 / 27
Kevin Lockhart Master Men A 15 / 27
Brian Martin Master Men A 19 / 27
Darren Cope Master Men A 22 / 27
Marc Champagne Master Men A 25 / 27
Mathieu Lafontaine Senior Men 13 / 24
Alexander Bergstrom Senior Men 22 / 24
Ross Horsley Senior Men 24 / 24

MFG #6: Woodland Park (Nov 10 2013)

Zachary Kunin Junior Boys 2002-2004 21 / 46

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 9 (Nov 10 2013)

Darren Pouliot Novice Men 2 / 6
Jeremie Fournier Novice Men 3 / 6
Kent Leclair Novice Men 4 / 6
Scott Braddon U17 Males 2 / 5
Evan Leclair U17 Males 4 / 5
Ethan Payne U17 Males 5 / 5
Scott Mcneely Master Men C 16 / 27
Arno Turk Master Men B 1 / 36
Eric Rouleau Master Men B 7 / 36
Drew Mccutcheon Master Men B 13 / 36
Craig Law Master Men B 19 / 36
Thomas Leroux Master Men B 22 / 36
John Marron Master Men B 23 / 36
Jason Murphy Master Men B 26 / 36
Jeff Johnston Master Men B 27 / 36
David Shantz Master Men B 30 / 36
Steve Tate Master Men B 31 / 36
Bryan Higgins Master Men B 33 / 36
Bryan Parnell Master Men B 35 / 36
Jensen Grieve U13 Males 5 / 9
Mia Grieve U11 Females 1 / 2
Chloe Maine U13 Females 1 / 4
Reagan Tate U13 Females 3 / 4
Robyn Angeles Master Women C 2 / 5
Cathryn Bjerkelund Master Women C 4 / 5
Lissa Lamarche Master Women B 2 / 8
Natalie Tate Master Women B 5 / 8
Teresa Stirling Master Women B 8 / 8
Lia Codrington Junior Women 2 / 4
Katie Robertson Senior Women 4 / 5
Simon Johnson Master Men A 7 / 29
Darren Cope Master Men A 17 / 29
Marc Champagne Master Men A 24 / 29
Brian Martin Master Men A 28 / 29
Mathieu Lafontaine Senior Men 13 / 22

Hardwood Cross (Nov 9 2013)

Nathan Chown Elite 1&2 Men 4 / 14
Nathan Poulton Elite 1&2 Men 9 / 14
Peter Mancini Elite 1&2 Men 13 / 14
Stephen Gregory Master 2 Men 8 / 11
Eric Jackson Master 3 Men 1 / 26
Todd Morrow Master 3 Men 2 / 26
Richard Thomas Master 3 Men 3 / 26
Trevor Charles Master 3 Men 7 / 26
Andy Parry Master 3 Men 13 / 26
Francis Morrow Master 3 Men 17 / 26
Craig Hughes Master 3 Men 19 / 26
Keenan Brookes Elite 4 Men 3 / 6
James Kim Elite 4 Men 5 / 6

Real Deal CX Classic (Nov 9 2013)

Nathan Poulton Elite 1&2 Men 6 / 10
Peter Mancini Elite 1&2 Men 7 / 10
Phil Torres Sportif Men 5 / 7
Jeff Mccachren Sportif Men 6 / 7
Andy Parry Master 3 Men 1 / 14
Trevor Charles Master 3 Men 3 / 14
Brad Hauser Master 3 Men 4 / 14
Steve Grujic Master 3 Men 5 / 14
Andrew Robson Master 3 Men 8 / 14
Jared Stevens Master 3 Men 11 / 14

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 8 (Nov 3 2013)

Van Egmond nick Novice Men 1 / 6
Kent Leclair Novice Men 3 / 6
Randy Seabrook Novice Men 5 / 6
Darren Pouliot Novice Men 6 / 6
Ethan Payne U17 Males 1 / 1
Arno Turk Master Men B 3 / 35
Craig Law Master Men B 19 / 35
David Shantz Master Men B 20 / 35
John Marron Master Men B 23 / 35
Joseph Cardin Master Men B 26 / 35
Mathew Gayford Master Men B 30 / 35
Steve Tate Master Men B 31 / 35
Chris Tate Master Men B 32 / 35
Lincoln Tate U11 Males 3 / 9
Logan Jellinek U11 Males 9 / 9
Jensen Grieve U13 Males 7 / 8
Chloe Maine U13 Females 3 / 4
Reagan Tate U13 Females 4 / 4
Robyn Angeles Master Women C 3 / 6
Lissa Lamarche Master Women B 5 / 13
Suzanne Harrison Master Women B 9 / 13
Natalie Tate Master Women B 11 / 13
Teresa Stirling Master Women B 13 / 13
Sarah Magee Master Women A 8 / 8
Katie Robertson Senior Women 3 / 3
Stephen Chapman Master Men A 3 / 34
Simon Johnson Master Men A 8 / 34
Pierre-luc Masse Master Men A 15 / 34
Brian Martin Master Men A 21 / 34
Chris Stewart Master Men A 22 / 34
Marc Champagne Master Men A 29 / 34
Vincent Masse Master Men A 31 / 34
Mathieu Lafontaine Senior Men 9 / 16
Shawn Clarke Senior Men 13 / 16

Alberta Provincial Cyclocross Championships (Nov 2 2013)

Matt Staneland Master Men A (30-39) 1 / 22

Barrie Baseball Cross (Oct 28 2013)

Nathan Chown Elite 1&2 Men 3 / 12
Peter Mancini Elite 1&2 Men 7 / 12
Nathan Poulton Elite 1&2 Men 11 / 12
Edgars Apse Master 1 Men 6 / 14
Stephen Gregory Master 2 Men 13 / 28
Chip Schug Master 2 Men 25 / 28
Sandra Deegan Master Women 5 / 6
Nancy Newman Master Women 6 / 6
Richard Thomas Master 3 Men 2 / 27
Todd Morrow Master 3 Men 5 / 27
Eric Jackson Master 3 Men 6 / 27
Pete Keir Master 3 Men 11 / 27
Trevor Charles Master 3 Men 13 / 27
Andy Parry Master 3 Men 16 / 27
Ian Darling Master 3 Men 26 / 27
Jeff Mccachren Elite 4 Men 4 / 4
Brody Sanderson Under 17 Men 5 / 5
David Moore Under 15 Men 3 / 6

Blow Street Cross (Oct 27 2013)

Mark Fedoroshyn EXPERT MEN 20 / 25
Tim Ryan NOVICE MEN 5 / 10
Vincent Paauwe NOVICE MEN 7 / 10
Luke Sandham NOVICE MEN 8 / 10
Brian Feick SPORT MEN 7 / 24
Andrew Tomassini SPORT MEN 20 / 24
Arpad Soos SPORT MEN 22 / 24

SCCA/Starbuck Gran Prix (Oct 27 2013)

Zachary Kunin Junior Boys 2002-2004 25 / 36

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 7 (Oct 27 2013)

Jeremie Fournier NOVICE MEN 1 / 2
Darren Pouliot NOVICE MEN 2 / 2
Tyler Lefebvre U15 MALES 5 / 5
Ethan Payne U17 MALES 1 / 2
Brad Denison MASTER MEN C 15 / 31
Arno Turk MASTER MEN B 3 / 47
Eric Rouleau MASTER MEN B 13 / 47
Drew Mccutcheon MASTER MEN B 14 / 47
John Marron MASTER MEN B 31 / 47
Jeff Johnston MASTER MEN B 32 / 47
Brian Edmond MASTER MEN B 33 / 47
Brian Mcpherson MASTER MEN B 35 / 47
Mathew Gayford MASTER MEN B 39 / 47
Bryan Higgins MASTER MEN B 40 / 47
Steve Tate MASTER MEN B 42 / 47
Christopher Schmitt MASTER MEN B 43 / 47
Lincoln Tate U11 MALES 4 / 10
Cohen Johnson U11 MALES 8 / 10
Jensen Grieve U13 MALES 6 / 7
Mia Grieve U11 FEMALES 1 / 3
Keira Edmond U11 FEMALES 3 / 3
Chloe Maine U13 FEMALES 3 / 5
Reagan Tate U13 FEMALES 4 / 5
Cathryn Bjerkelund MASTER WOMEN C 4 / 8
Robyn Angeles MASTER WOMEN C 7 / 8
Suzanne Harrison MASTER WOMEN B 8 / 13
Natalie Tate MASTER WOMEN B 10 / 13
Teresa Stirling MASTER WOMEN B 13 / 13
Simon Johnson MASTER MEN A 5 / 28
Brian Martin MASTER MEN A 20 / 28
Marc Champagne MASTER MEN A 28 / 28
Mathieu Lafontaine SENIOR MEN 20 / 22

Beans N' Barley (Oct 26 2013)

Emma Canham SPORT WOMEN 6 / 14
Emma Foster SPORT WOMEN 7 / 14
Evelyn Dolen SPORT WOMEN 8 / 14
Christina Hirota SPORT WOMEN 11 / 14
Erin Linley SPORT WOMEN 13 / 14
Mark Fedoroshyn EXPERT MEN 26 / 37
Yannick Bouet NOVICE MEN 1 / 31
Karol Siarka NOVICE MEN 4 / 31
Adam Kahtava NOVICE MEN 5 / 31
Brian Skorobohach NOVICE MEN 7 / 31
Lindsay Foster NOVICE MEN 8 / 31
Robert Zinselmeyer NOVICE MEN 9 / 31
Wieslaw Zychowicz NOVICE MEN 12 / 31
John Atto NOVICE MEN 13 / 31
Nathan Maclauchlan NOVICE MEN 15 / 31
Aaron Campbell NOVICE MEN 16 / 31
Guillaume Esnault NOVICE MEN 17 / 31
Earl Nolan NOVICE MEN 19 / 31
Ian Turnbull NOVICE MEN 20 / 31
Andy Wright NOVICE MEN 22 / 31
Gregory Fisher NOVICE MEN 23 / 31
Luke Sandham NOVICE MEN 24 / 31
Adam Felske-zinger NOVICE MEN 25 / 31
Marthy Miclat NOVICE MEN 26 / 31
Warren Barnes NOVICE MEN 27 / 31
Ian Parker SPORT MEN 10 / 41
Mike Young SPORT MEN 18 / 41
Arpad Soos SPORT MEN 24 / 41
Jamie Bishop SPORT MEN 28 / 41
David Stringer SPORT MEN 33 / 41
Ken Sidney SPORT MEN 34 / 41
Andrew Tomassini SPORT MEN 36 / 41
David Dyck SPORT MEN 37 / 41

Toronto Cross Hoss Cross Festival (Oct 21 2013)

Adam Morka Elite 1&2 Men 1 / 17
Nathan Chown Elite 1&2 Men 4 / 17
Nathan Poulton Elite 1&2 Men 11 / 17
Peter Mancini Elite 1&2 Men 12 / 17
Niles Vaivars Elite 1&2 Men 15 / 17
Edgars Apse Master 1 Men 14 / 28
Sean Ruppel Master 1 Men 22 / 28
Jeff Ker Master 2 Men 21 / 40
Chip Schug Master 2 Men 27 / 40
Stephen Gregory Master 2 Men 40 / 40
Mike Grummett Elite 3 Men 6 / 10
Sandra Deegan Master Women 7 / 12
Jenn Rodgers Master Women 11 / 12
Richard Thomas Master 3 Men 2 / 54
Pete Keir Master 3 Men 7 / 54
Andy Parry Master 3 Men 14 / 54
Francis Morrow Master 3 Men 26 / 54
Christopher Britton Master 3 Men 30 / 54
Harold Walker Master 3 Men 35 / 54
Mark Carter Master 3 Men 38 / 54
Martin Franchi Master 3 Men 39 / 54
Steve Grujic Master 3 Men 40 / 54
Brent Armstrong Master 3 Men 46 / 54
Ted Suddon Master 3 Men 49 / 54
David Darakjian Master 3 Men 51 / 54
Nigel Roedde Elite 4 Men 1 / 19
David Freeman Elite 4 Men 7 / 19
Brandon Livingston Elite 4 Men 10 / 19
Keenan Brookes Elite 4 Men 13 / 19
Max Halparin Elite 4 Men 15 / 19
Jeff Mccachren Elite 4 Men 17 / 19
Alex Fortuna Elite 4 Men 19 / 19
Brody Sanderson Under 17 Men 3 / 5
David Moore Under 15 Men 1 / 6

Puncheur Cross (Oct 20 2013)

Matt Staneland Open Men 7 / 22
Taiger Harlton NOVICE MEN 3 / 16
Aaron Campbell NOVICE MEN 5 / 16

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 6 (Oct 20 2013)

Jeremie Fournier NOVICE MEN 2 / 5
Michael Casista NOVICE MEN 3 / 5
Petros Kolyvas NOVICE MEN 4 / 5
Tyler Lefebvre U15 MALES 3 / 3
Scott Mcneely MASTER MEN C 16 / 24
Dave Wall MASTER MEN C 19 / 24
Eric Rouleau MASTER MEN B 4 / 31
Alan Krueger MASTER MEN B 16 / 31
Thomas Leroux MASTER MEN B 18 / 31
Jeff Johnston MASTER MEN B 19 / 31
John Marron MASTER MEN B 21 / 31
Van Barr christopher MASTER MEN B 25 / 31
Michael Beyak MASTER MEN B 29 / 31
David Shantz MASTER MEN B 31 / 31
Robyn Angeles MASTER WOMEN C 4 / 6
Cathryn Bjerkelund MASTER WOMEN C 5 / 6
Suzanne Harrison MASTER WOMEN B 7 / 10
Marc Bertrand MASTER MEN A 17 / 21
Mathieu Lafontaine SENIOR MEN 19 / 19

Lion's Den Cross (Oct 19 2013)

Jenn Wilson SPORT WOMEN 6 / 6
Matt Staneland Open Men 8 / 24
Michael Mckinney NOVICE MEN 8 / 10

Durham Cyclocross Classic (Oct 14 2013)

Peter Mancini Elite 1/2 Men 6 / 12
Niles Vaivars Elite 1/2 Men 12 / 12
Noah Rosen Master 2 Men 2 / 10

Jim Horner GP (Oct 13 2013)

Owen Lepps NOVICE MEN 6 / 20
Jesse Wilkinson NOVICE MEN 9 / 20
Logan Isaak NOVICE MEN 11 / 20
Darrell Penner NOVICE MEN 16 / 20
David Stringer SPORT MEN 14 / 18

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 5 (Oct 13 2013)

Jeremie Fournier NOVICE MEN 2 / 4
Kurt Hughes NOVICE MEN 3 / 4
Jesse Eikenberry NOVICE MEN 4 / 4
Graham Clarke MASTER MEN D 3 / 4
Brad Denison MASTER MEN C 20 / 32
Scott Mcneely MASTER MEN C 24 / 32
Eric Rouleau MASTER MEN B 3 / 36
Drew Mccutcheon MASTER MEN B 9 / 36
Alan Krueger MASTER MEN B 19 / 36
Thomas Leroux MASTER MEN B 20 / 36
Jeff Johnston MASTER MEN B 24 / 36
Brian Edmond MASTER MEN B 27 / 36
Bryan Higgins MASTER MEN B 30 / 36
Mathew Gayford MASTER MEN B 31 / 36
Alexandre Paulen U11 MALES 5 / 6
Jensen Grieve U13 MALES 6 / 10
Mia Grieve U11 FEMALES 1 / 3
Chloe Maine U13 FEMALES 4 / 4
Robyn Angeles MASTER WOMEN C 2 / 7
Cathryn Bjerkelund MASTER WOMEN C 4 / 7
Lissa Lamarche MASTER WOMEN B 2 / 13
Suzanne Harrison MASTER WOMEN B 9 / 13
Catherine Mthot MASTER WOMEN A 10 / 10
Mathieu Lafontaine SENIOR MEN 11 / 21

Riverbender Cross (Oct 12 2013)

Jeff Pennington NOVICE MEN 7 / 9
David Coates NOVICE MEN 9 / 9

Turkey Cross (Oct 12 2013)

Nathan Chown Elite 1&2 Men 3 / 13
Peter Mancini Elite 1&2 Men 5 / 13
Nathan Poulton Elite 1&2 Men 13 / 13
Sean Sinclair Master 1 Men 11 / 11
Greg Marshall Master 2 Men 6 / 25
Chip Schug Master 2 Men 21 / 25
Stephen Gregory Master 2 Men 22 / 25
Michelle Cordy Women 7 / 14
Mari Evans Women 13 / 14
Mike Gummett Elite 3 & Junior Men 5 / 7
Alex Kelly Master 3 Men 5 / 43
Andy Parry Master 3 Men 10 / 43
John Hall Master 3 Men 15 / 43
Harold Walker Master 3 Men 24 / 43
David Beer Master 3 Men 25 / 43
Steve Grujic Master 3 Men 28 / 43
Martin Franchi Master 3 Men 29 / 43
Tod Madden Master 3 Men 30 / 43
Spencer Orr Master 3 Men 31 / 43
Rob Sargant Master 3 Men 34 / 43
Jeff Mamer Master 3 Men 36 / 43
Stephen Collins Master 3 Men 38 / 43
Ian Darling Master 3 Men 39 / 43
Dan Padoin Master 3 Men 41 / 43
Tim Mcclure Elite 4 / U17 Men 1 / 13
Nigel Roedde Elite 4 / U17 Men 2 / 13
Scott Elliott Elite 4 / U17 Men 5 / 13
Jeff Mccachren Elite 4 / U17 Men 8 / 13
James Kim Elite 4 / U17 Men 11 / 13

Cadence Coffee Cross Classic (Oct 6 2013)

Lisa Guest SPORT WOMEN 9 / 12
Mark Fedoroshyn EXPERT MEN 15 / 28
Duane Myers NOVICE MEN 1 / 21
Karol Siarka NOVICE MEN 3 / 21
Robert Zinselmeyer NOVICE MEN 6 / 21
Wieslaw Zychowicz NOVICE MEN 11 / 21
Logan Isaak NOVICE MEN 12 / 21
Luke Sandham NOVICE MEN 13 / 21
Chris Macgillivray NOVICE MEN 14 / 21
Greg Gaudet NOVICE MEN 17 / 21
Ella Myers NOVICE MEN 19 / 21
Darrell Wiebe NOVICE MEN 20 / 21
Jamie Bishop SPORT MEN 31 / 42
Keith Bayly SPORT MEN 40 / 42

Firemen's Park Cross 2013 (Oct 6 2013)

Adam Morka Elite 1&2 Men 1 / 16
Nathan Chown Elite 1&2 Men 2 / 16
Nathan Poulton Elite 1&2 Men 12 / 16
Edgars Apse Master 1 Men 11 / 19
Stephen Gregory Master 2 Men 7 / 22
Chip Schug Master 2 Men 14 / 22
Alyson Armstrong Master Women 4 / 6
Richard Thomas Master 3 Men 1 / 32
Andy Parry Master 3 Men 10 / 32
Charles Ozon Master 3 Men 11 / 32
Francis Morrow Master 3 Men 17 / 32
Steve Grujic Master 3 Men 23 / 32
Nigel Roedde Elite 4 Men 1 / 10
Tim Mcclure Elite 4 Men 4 / 10
Scott Elliott Elite 4 Men 5 / 10
Matthew Dempster Elite 4 Men 6 / 10
Brandon Livingston Elite 4 Men 9 / 10
Jeff Mccachren Elite 4 Men 10 / 10
David Moore Under 15 Men 5 / 5

Dark Knight Cross (Oct 5 2013)

Mike Young Category C 15 / 69
Jason Reid Category C 19 / 69
Jamie Bishop Category C 21 / 69
Sheri Foster Category C 29 / 69
Arpad Soos Category C 41 / 69
Amy Woodward Category C 46 / 69
Tanya Hopping Category C 47 / 69
Luke Sandham Category C 49 / 69
Justin Macdonald Category C 52 / 69
Tyla Cooper Category C 58 / 69
Evelyn Dolen Category C 59 / 69
Brian Skorobohach Category C 65 / 69
Mike Bidniak Open/Category A 19 / 25
David Larson Open/Category A 24 / 25
Darrell Wiebe Category D/Newbies 1 / 29
Jeff Peterson Category D/Newbies 2 / 29
Francois Dion Category D/Newbies 7 / 29
Emma Bedard Category D/Newbies 12 / 29
Kristen Hosford Category D/Newbies 13 / 29
Emma Canham Category D/Newbies 15 / 29
Gregory Fisher Category D/Newbies 16 / 29
Marleis Garvin Category D/Newbies 19 / 29
John Santos Category D/Newbies 20 / 29
Megan Gardner Category D/Newbies 22 / 29
Ian Macleod Category D/Newbies 23 / 29
Chris Brewster Category D/Newbies 24 / 29
Jake Baldwin Category D/Newbies 27 / 29
Cody Godlonton Category B 13 / 61
Mark Fedoroshyn Category B 21 / 61
Guy Cote Category B 25 / 61
Kevin Noble Category B 56 / 61
Keith Bayly Category B 59 / 61

NorCal CX #1 San Jose Cougar (Oct 5 2013)

Rj Bertsche Cat C 35+ Men 24 / 30

Eastern Ontario Cyclocross Series - Race 5 (Oct 5 2013)

Jeremie Fournier NOVICE MEN 2 / 4
Kurt Hughes NOVICE MEN 3 / 4
Patrick Fournier NOVICE MEN 4 / 4
Brad Denison MASTER MEN C 21 / 36
Scott Mcneely MASTER MEN C 23 / 36
Dave Wall MASTER MEN C 25 / 36
Wayne Hollett MASTER MEN C 34 / 36
Arno Turk MASTER MEN B 1 / 40
Mark Ovenden MASTER MEN B 13 / 40
Joe Mcnamara MASTER MEN B 16 / 40
Eric Rouleau MASTER MEN B 18 / 40
Thomas Leroux MASTER MEN B 21 / 40
Jeff Johnston MASTER MEN B 27 / 40
John Marron MASTER MEN B 29 / 40
Bryan Higgins MASTER MEN B 32 / 40
Phil Barnes MASTER MEN B 35 / 40
Mathew Gayford MASTER MEN B 36 / 40
Eric Gustafson MASTER MEN B 37 / 40
Terry Lauzon MASTER MEN B 38 / 40
Cohen Johnson U11 MALES 5 / 9
Zachary Rouleau U11 MALES 7 / 9
Jensen Grieve U13 MALES 5 / 6
Mia Grieve U11 FEMALES 1 / 3
Robyn Angeles MASTER WOMEN C 3 / 8
Cathryn Bjerkelund MASTER WOMEN C 5 / 8
Suzanne Harrison MASTER WOMEN B 4 / 6
Teresa Stirling MASTER WOMEN B 6 / 6
Murielle Ovenden MASTER WOMEN A 3 / 8
Catherine Mthot MASTER WOMEN A 8 / 8
Simon Johnson MASTER MEN A 6 / 22
Brian Martin MASTER MEN A 19 / 22
Ross Horsley SENIOR MEN 11 / 19
Mathieu Lafontaine SENIOR MEN 17 / 19
Marc Ouellette SENIOR MEN 18 / 19

EastERN ONTARIO CYCLOCROSS SERIES - RACE 3 (Sep 29 2013)

Chris Stewart NOVICE MEN 1 / 4
Jeremie Fournier NOVICE MEN 2 / 4
Jesse Eikenberry NOVICE MEN 3 / 4
Randy Seabrook NOVICE MEN 4 / 4
Tyler Lefebvre U15 Men 5 / 5
Graham Clarke MASTER MEN D 1 / 3
Dave Wall MASTER MEN C 24 / 36
Brad Denison MASTER MEN C 26 / 36
Richard Daly MASTER MEN C 30 / 36
Dean Timbrell MASTER MEN C 32 / 36
Arno Turk MASTER MEN B 2 / 43
Eric Rouleau MASTER MEN B 11 / 43
Drew Mccutcheon MASTER MEN B 19 / 43
Thomas Leroux MASTER MEN B 26 / 43
Jeff Johnston MASTER MEN B 28 / 43
David Shantz MASTER MEN B 29 / 43
Alan Krueger MASTER MEN B 30 / 43
Brian Mcpherson MASTER MEN B 32 / 43
John Marron MASTER MEN B 34 / 43
Mathew Gayford MASTER MEN B 36 / 43
Van Barr christopher MASTER MEN B 37 / 43
Bryan Higgins MASTER MEN B 38 / 43
Eric Levasseur MASTER MEN B 40 / 43
Clint Lefebvre MASTER MEN B 42 / 43
Noah Matthews U11 MALES 3 / 9
Cohen Johnson U11 MALES 5 / 9
Alexandre Paulen U11 MALES 7 / 9
Zachary Rouleau U11 MALES 8 / 9
Jensen Grieve U13 MALES 7 / 9
Wesley Matthews U13 MALES 9 / 9
Mia Grieve U11 FEMALES 1 / 3
Chloe Maine U13 FEMALES 2 / 2
Kathleen Mottershead MASTER WOMEN B 3 / 14
Lissa Lamarche MASTER WOMEN B 5 / 14
Suzanne Harrison MASTER WOMEN B 6 / 14
Teresa Stirling MASTER WOMEN B 12 / 14
Anne Lefebvre MASTER WOMEN B 14 / 14
Janine Gorman MASTER WOMEN A 5 / 9
Simon Johnson MASTER MEN A 6 / 34
Marc Bertrand MASTER MEN A 21 / 34
Brian Martin MASTER MEN A 23 / 34
David Sypher MASTER MEN A 30 / 34
Mathieu Lafontaine SENIOR MEN 6 / 12

Bici Rodeo Cross (Sep 29 2013)

Evelyn Dolen SPORT WOMEN 3 / 7
Brian Skorobohach NOVICE MEN 3 / 19
Lampros Antoniou NOVICE MEN 5 / 19
David Stringer NOVICE MEN 7 / 19
Luke Sandham NOVICE MEN 15 / 19
Kim Harris NOVICE MEN 16 / 19
Keith Bayly SPORT MEN 6 / 35
Ken Sidney SPORT MEN 26 / 35
Andrew Tomassini SPORT MEN 30 / 35

St Mary's Child Center Cyclocross (Sep 29 2013)

Todd Lewis Men Cat 3 78 / 84

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 29 2013)

Charlie Matlack Cat. 4 Men 49 / 116

Gran Prix of Gloucester Day 2 (Sep 29 2013)

Robyn Angeles Women Cat 3/4 56 / 86

Gran Prix of Gloucester Day 1 (Sep 28 2013)

Robyn Angeles Women Cat 3/4 42 / 96

Cupcake Cross (Sep 28 2013)

Mark Fedoroshyn EXPERT MEN 12 / 33
David Lawson NOVICE MEN 5 / 17
Kristof Novi NOVICE MEN 15 / 17
Luke Sandham NOVICE MEN 16 / 17
Mike Young SPORT MEN 28 / 46
Jamie Bishop SPORT MEN 31 / 46
David Dyck SPORT MEN 32 / 46
Ken Sidney SPORT MEN 33 / 46
Andrew Tomassini SPORT MEN 38 / 46
David Stringer SPORT MEN 45 / 46

Drie Zussen Superpresitge CX (Sep 22 2013)

Vicki Fleetwood SPORT WOMEN 8 / 20
Fiona Mulvenna SPORT WOMEN 9 / 20
Evelyn Dolen SPORT WOMEN 11 / 20
Emma Canham SPORT WOMEN 12 / 20
Lisa Guest SPORT WOMEN 15 / 20
Megan Gardner SPORT WOMEN 16 / 20
Chelsea Bayly-williams SPORT WOMEN 18 / 20
Betsy Mawdsley SPORT WOMEN 19 / 20
Kiki Marritt SPORT WOMEN 20 / 20
Brian Mckeever NOVICE MEN 1 / 21
Steven Soon NOVICE MEN 2 / 21
Brian Skorobohach NOVICE MEN 7 / 21
Kristof Novi NOVICE MEN 14 / 21
Luke Sandham NOVICE MEN 16 / 21
John Mcconnell NOVICE MEN 19 / 21
Keith Bayly SPORT MEN 7 / 44
Guy Cote SPORT MEN 10 / 44
David Dyck SPORT MEN 36 / 44
Arpad Soos SPORT MEN 37 / 44
Ken Sidney SPORT MEN 38 / 44
Andrew Tomassini SPORT MEN 44 / 44

We Need More Cowbell VII (Sep 22 2013)

Derek Hardinge Elite 1&2 Men 2 / 20
Nathan Chown Elite 1&2 Men 3 / 20
Stephan De lisle Elite 1&2 Men 11 / 20
Nathan Poulton Elite 1&2 Men 15 / 20
Niles Vaivars Elite 1&2 Men 20 / 20
Greg Marshall Master 2 Men 7 / 27
Chip Schug Master 2 Men 15 / 27
Michelle Cordy Master Women 3 / 9
Alyson Armstrong Master Women 4 / 9
Sandra Deegan Master Women 7 / 9
Richard Thomas Master 3 Men 7 / 33
Charles Ozon Master 3 Men 15 / 33
William Ross Master 3 Men 16 / 33
Chris Carella Master 3 Men 17 / 33
Francis Morrow Master 3 Men 22 / 33
Denis Racine Master 3 Men 25 / 33
Martin Franchi Master 3 Men 27 / 33
Vince Londini Master 3 Men 32 / 33
John Bietola Master 3 Men 33 / 33
Tim Mcclure Elite 4 Men 3 / 10
Nigel Roedde Elite 4 Men 4 / 10
Matthew Dempster Elite 4 Men 6 / 10
Brandon Livingston Elite 4 Men 8 / 10
Dustin Lashbrook Elite 4 Men 10 / 10
Brody Sanderson Under 17 Men 4 / 4

Red Cross (Sep 15 2013)

Evelyn Dolen SPORT WOMEN 6 / 7
Chelsea Bayly-williams SPORT WOMEN 7 / 7
Jesse Wilkinson NOVICE MEN 8 / 17
Craig Soars NOVICE MEN 11 / 17
Eric Carcoux NOVICE MEN 15 / 17
Myles Norton NOVICE MEN 16 / 17
Richard Boutin NOVICE MEN 17 / 17
Keith Bayly SPORT MEN 7 / 24

School of Cross (Sep 14 2013)

Jenn Wilson SPORT WOMEN 5 / 6
Matt Staneland Open Men 7 / 17
Michael Mckinney NOVICE MEN 15 / 18

Masters Cyclocross World Championships Day 4 (Feb 1 2013)

Nathan Poulton Men Master Final 30-34 21 / 29
Robyn Angeles Women Master Final 50-54 11 / 15

Masters Cyclocross World Championships Day 2 (Jan 30 2013)

Nathan Poulton Men Master Seeding 30-34 14 / 29

Baystate Cyclocross Day 2 (Nov 25 2012)

Louis Montgrain Men 3 25 / 65

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #10 (Nov 25 2012)

Jensen Grieve U11 Boys 1 / 3
Noah Matthews U11 Boys 3 / 3
Tyler Lefebvre U13 Boys 6 / 10
Wesley Matthews U13 Boys 8 / 10
Eric Chaput U13 Boys 9 / 10
Annika Ebner U11 Girls 2 / 2
Katherine Maine U17Women 1 / 4
Sabina Sander U17Women 3 / 4
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 4 / 7
Angela Slobodian Master Women B (40-49 years) 5 / 7
Teresa Stirling Master Women B (40-49 years) 6 / 7
Jennifer Campbell Master Women A (30-39 years) 2 / 11
Christina Balch Senior Women 4 / 4
Marc Ouellette Novice Men 1 / 5
Ross Horsley Novice Men 2 / 5
Aaron Slingerland Novice Men 3 / 5
Gabriel Brun U15 Men 1 / 3
Andrew Jonker U17 Men 1 / 5
Antoine Cyr U17 Men 3 / 5
Westin Heins U17 Men 5 / 5
Colin Campbell Master Men C (50-59 yers) 5 / 22
Bruno Cyr Master Men C (50-59 yers) 9 / 22
Scott Mcneely Master Men C (50-59 yers) 13 / 22
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 20 / 22
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 21 / 22
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 27
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 3 / 27
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 19 / 27
Craig Law Master Men B 40-49 years 21 / 27
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 23 / 27
Michael Woodford Master Men B 40-49 years 24 / 27
Brian Mcpherson Master Men B 40-49 years 25 / 27
Darren Cope Master Men A 30-39 years 11 / 25
Terry Brule Master Men A 30-39 years 17 / 25
Matt Knight Master Men A 30-39 years 18 / 25
Allen Winslow Master Men A 30-39 years 20 / 25
Marcel Vautour Senior Men 8 / 13
Mathieu Lafontaine Senior Men 13 / 13

Firemen's Park Cross Day 2 (Nov 25 2012)

John Stewart Elite Men 5 / 20
Niles Vaivars Elite Men 11 / 20
Nathan Poulton Elite Men 13 / 20
Francesco D`elia Elite Men 15 / 20
Jason Zhu Elite Men 16 / 20
Neil Armstrong Master 1 Men 7 / 11
Robyn Angeles Master Women 5 / 6
Francis Morrow Master 3 Men 12 / 18
Dan Marshall Master 3 Men 13 / 18
Michael Lo Master 3 Men 16 / 18
Henry Au Master 3 Men 18 / 18
Lionel Stanley Beginner Men 3 / 4
Mike Clark Beginner Men 4 / 4

Baystate Cyclocross Day 1 (Nov 24 2012)

Louis Montgrain Men 3 37 / 81

Firemen's Park Cross Day 1 (Nov 24 2012)

Andrew Merrick A Men 12 / 19
Nathan Poulton A Men 13 / 19
Neil Armstrong A Men 17 / 19
Kurt Farrell B Men 9 / 10
Megan Balsillie Women 5 / 5
Tim Mcclure C Men 3 / 18
Richard Thomas C Men 5 / 18
Lionel Stanley C Men 6 / 18
Mike Osborne C Men 7 / 18
Jason Rodrigues C Men 17 / 18
Harold Walker C Men 18 / 18

Durham Cross Classic (Nov 18 2012)

Kevin Tearle Master 1 Men 8 / 15
Stephane Marcotte Master 1 Men 12 / 15
John Stewart Elite Men 6 / 13
Niles Vaivars Elite Men 7 / 13
Nathan Poulton Elite Men 10 / 13
Jason Massicotte Elite Men 11 / 13
Francesco D'elia Elite Men 12 / 13

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #9 (Nov 18 2012)

Jensen Grieve U11 Boys 2 / 4
Avery Cyr U13 Boys 6 / 6
Katherine Maine U17Women 1 / 4
Robyn Angeles Master Women C (50 + years) 4 / 8
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 6 / 8
Angela Slobodian Master Women B (40-49 years) 4 / 6
Teresa Stirling Master Women B (40-49 years) 5 / 6
Jennifer Campbell Master Women A (30-39 years) 1 / 5
Kurt Hughes Novice Men 1 / 1
Griffin Schwartz U15 Men 1 / 5
Marshall Wright U15 Men 2 / 5
Gabriel Brun U15 Men 3 / 5
Andrew Jonker U17 Men 3 / 3
Colin Campbell Master Men C (50-59 yers) 5 / 24
Bruno Cyr Master Men C (50-59 yers) 11 / 24
Scott Mcneely Master Men C (50-59 yers) 16 / 24
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 24 / 24
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 4 / 33
Michael Woodford Master Men B 40-49 years 9 / 33
Joe Mcnamara Master Men B 40-49 years 12 / 33
Eric Gustafson Master Men B 40-49 years 30 / 33
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 32 / 33
Jean-sebastien Lemay Master Men A 30-39 years 11 / 21
Terry Brule Master Men A 30-39 years 16 / 21
Pierre-luc Masse Master Men A 30-39 years 19 / 21
Marcel Vautour Senior Men 2 / 11
Mathieu Lafontaine Senior Men 4 / 11
James Clarke Senior Men 6 / 11
Adam Beaudoin Senior Men 9 / 11

22nd Annual West Hill Shop Cyclocross Race & 2012 Vermont State Championships (Nov 11 2012)

Louis Montgrain Men Cat. 3-4 16 / 43

MFG #6: Woodlawn Park (Nov 11 2012)

Jacob Kunin JR. BOYS - GRADES 3-5 23 / 29
Zachary Kunin JR. BOYS - GRADES 3-5 26 / 29
Tomas Smonson CAT 4 MEN 26 / 121
Jim Wallingford BEGINNERS - MEN 40 / 58

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #8 (Nov 11 2012)

Jensen Grieve U11 Boys 1 / 3
Tyler Lefebvre U13 Boys 3 / 5
Mia Grieve U11 Girls 2 / 2
Sabina Sander U17Women 2 / 2
Robyn Angeles Master Women C (50 + years) 4 / 8
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 5 / 8
Angela Slobodian Master Women B (40-49 years) 3 / 4
Teresa Stirling Master Women B (40-49 years) 4 / 4
Jennifer Campbell Master Women A (30-39 years) 1 / 6
Adam Beaudoin Novice Men 1 / 3
Kurt Hughes Novice Men 3 / 3
Gabriel Brun U15 Men 1 / 5
Marshall Wright U15 Men 2 / 5
Rowan Warner U15 Men 4 / 5
Antoine Cyr U17 Men 2 / 2
Colin Campbell Master Men C (50-59 yers) 3 / 20
Bruno Cyr Master Men C (50-59 yers) 9 / 20
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 12 / 20
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 18 / 20
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 28
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 5 / 28
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 17 / 28
Brian Mcpherson Master Men B 40-49 years 23 / 28
Darren Cope Master Men A 30-39 years 9 / 22
Phil Pharand Master Men A 30-39 years 17 / 22
Marcel Vautour Senior Men 4 / 7
Mathieu Lafontaine Senior Men 6 / 7

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #7 (Nov 4 2012)

Gabriel Brun U15 Men 13-14 years 4 / 4
Colin Campbell Master Men C 50-59 years 4 / 22
Bruno Cyr Master Men C 50-59 years 10 / 22
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 25
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 6 / 25
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 20 / 25
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 22 / 25
Jensen Grieve U13 Men 11-12 years 3 / 5
Noah Matthews U13 Men 11-12 years 5 / 5
Tyler Lefebvre U11 Men 11-12 years 4 / 10
Wesley Matthews U11 Men 11-12 years 7 / 10
Annika Ebner U11 Women 2 / 2
Katherine Maine U17 Women 15-16 years 1 / 3
Sabina Sander U17 Women 15-16 years 3 / 3
Cathryn Bjerkelund Master Women C 50 + years 5 / 7
Suzanne Harrison Master Women B 39-49 years 5 / 7
Jennifer Campbell Master Women A 30-39 years 2 / 12
Catherine Methot Master Women A 30-39 years 12 / 12
Sarah Coney Senior Women 2 / 2
Darren Cope Master Men A 30-39 years 21 / 26
Terry Brule Master Men A 30-39 years 24 / 26
Bob Ebner Master Men A 30-39 years 25 / 26
Mathieu Lafontaine Senior Men 12 / 16

Baseball Cross: Ontario Provincial Championships (Nov 4 2012)

John Stewart Elite Men 5 / 13
Niles Vaivars Elite Men 7 / 13
Francesco D`elia Elite Men 12 / 13
Jason Massicotte Under 23 Men 6 / 8
Kevin Tearle Master A Men 7 / 13
Nathan Poulton Master A Men 10 / 13
Stephane Marcotte Master B Men 20 / 41
Robyn Angeles Master Women 6 / 8
David Staples Master C Men 10 / 23
Thomas Mackay Master C Men 11 / 23
Michael Lo Master C Men 20 / 23
Scott Wishart Master C Men 21 / 23
Francis Morrow Master D Men 3 / 4
Graydon Staples Under 15 Men 1 / 3
Lionel Stanley Beginner Men 3 / 11
David Tompkins Beginner Men 4 / 11
Richard Thomas Beginner Men 6 / 11
Jonathan Bailey Beginner Men 8 / 11
Pedro Caraballo Beginner Men 10 / 11

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 4 2012)

Louis Montgrain Men 3 79 / 126

Riverbend Cyclocross Provincials (Nov 3 2012)

Craig Maddox SPORT MEN 1 / 9
David Asselstine SPORT MEN 2 / 9
Jason Reid Master 30-39 Men 8 / 12
Donal Schafer Master 40-49 Men 18 / 22
Craig Maddox Master 40-49 Men 22 / 22

Cycle-Smart International Day 1 (Nov 3 2012)

Louis Montgrain Men 3 40 / 124

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #6 (Oct 28 2012)

Ethan Barnes U11 Boys 3 / 4
Robyn Angeles Master Women C (50 + years) 4 / 8
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 5 / 8
Teresa Stirling Master Women B (40-49 years) 4 / 4
Jennifer Campbell Master Women A (30-39 years) 2 / 9
Marc Ouellette Novice Men 1 / 4
Kurt Hughes Novice Men 4 / 4
Gabriel Brun U15 Men 1 / 5
Marshall Wright U15 Men 3 / 5
Andrew Barnes U15 Men 4 / 5
Antoine Cyr U17 Men 2 / 2
Colin Campbell Master Men C (50-59 yers) 4 / 24
Bruno Cyr Master Men C (50-59 yers) 9 / 24
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 12 / 24
Scott Mcneely Master Men C (50-59 yers) 14 / 24
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 22 / 24
Marcel Lachance Master Men C (50-59 yers) 23 / 24
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 8 / 40
Joe Mcnamara Master Men B 40-49 years 20 / 40
Paul Heffler Master Men B 40-49 years 25 / 40
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 31 / 40
Brian Mcpherson Master Men B 40-49 years 33 / 40
Benoit Gagnon Master Men B 40-49 years 34 / 40
Phil Barnes Master Men B 40-49 years 36 / 40
Brian Higgins Master Men B 40-49 years 38 / 40
Mario Pinard Master Men B 40-49 years 39 / 40
Terry Brule Master Men A 30-39 years 20 / 24
Marcel Vautour Senior Men 11 / 18
Mathieu Lafontaine Senior Men 13 / 18

Hardwood Cross (Oct 28 2012)

Nathan Poulton Elite Men 10 / 14
Francesco D`elia Elite Men 11 / 14
Niles Vaivars Elite Men 12 / 14
Jason Massicotte Elite Men 13 / 14
Alex Cojocaru Master 1 Men 8 / 15
Christina Balch Elite Women 5 / 5
Stephen Gregory Master 2 Men 9 / 22
Edward Smith griffiths Junior Men 5 / 5
Trevor Charles Master 3 Men 4 / 29
David Staples Master 3 Men 5 / 29
Richard Thomas Master 3 Men 13 / 29
Francis Morrow Master 3 Men 21 / 29
William Packham Master 3 Men 25 / 29
Rick Sommerkamp Master 3 Men 27 / 29
James Kim Beginner Men 7 / 11
Michael Speare Beginner Men 8 / 11
Michael Seppa Beginner Men 11 / 11
Graydon Staples Under 17 Men & Women 2 / 7

Beans N Barley (Oct 27 2012)

Jason Reid EXPERT MEN 18 / 30
Greg Stevenson EXPERT MEN 27 / 30
David Asselstine SPORT MEN 5 / 49
Barrie Furlong SPORT MEN 6 / 49
Donal Schafer SPORT MEN 22 / 49
David Lawson SPORT MEN 26 / 49
Matthew Hillhouse SPORT MEN 29 / 49
John Atto SPORT MEN 33 / 49
Guy Cote SPORT MEN 35 / 49
Faizan Dhanani SPORT MEN 41 / 49
Arpad Soos Citizen Men 3 / 12
Matt Price Citizen Men 4 / 12
Troy Beatty Citizen Men 8 / 12
Pedro Cortes Citizen Men 9 / 12
Richard Lewis Citizen Men 11 / 12
Rob Irwin Citizen Men 12 / 12
Sheri Foster Open Women 10 / 29
Erin Linley Open Women 22 / 29
Diana Dunn Open Women 23 / 29
Evelyn Dolen Open Women 27 / 29

MFG #5: SCCA Starbucks GP (Oct 27 2012)

Charlie Matlack CAT 4 MEN 30 / 66

Puncheur Cross (Oct 21 2012)

Rob Brandrick EXPERT MEN 18 / 19
David Asselstine SPORT MEN 4 / 29
Jason Reid SPORT MEN 7 / 29
Sheldon Smart SPORT MEN 14 / 29
Kris Cottrell SPORT MEN 16 / 29
Will Du toit SPORT MEN 20 / 29
Jordan Clemens SPORT MEN 21 / 29
Kier Wilson SPORT MEN 24 / 29

MFG #4: Magnuson Park (Oct 21 2012)

Zachary Kunin JR. BOYS - GRADES 3-5 16 / 24
Daniel Cumming JR. BOYS - GRADES 3-5 22 / 24
Jacob Kunin JR. BOYS - GRADES 3-5 24 / 24
Rhys Haydon CAT 4 MEN 1 / 91
Charlie Matlick CAT 4 MEN 43 / 91
Doug Sumi CAT 4 MEN 68 / 91
Marius Fahlbusch CAT 4 MEN 78 / 91
Brad Moore BEGINNERS - MEN 36 / 41

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #5 (Oct 21 2012)

Jensen Grieve U11 Boys 1 / 5
Noah Matthews U11 Boys 4 / 5
Luke De swart U11 Boys 5 / 5
Wesley Matthews U13 Boys 6 / 7
Annika Ebner U11 Girls 2 / 2
Katherine Maine U17Women 1 / 4
Robyn Angeles Master Women C (50 + years) 3 / 7
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 5 / 7
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 6 / 10
Angela Slobodian Master Women B (40-49 years) 7 / 10
Teresa Stirling Master Women B (40-49 years) 9 / 10
Amanda Jones Master Women A (30-39 years) 6 / 10
Kurt Hughes Novice Men 2 / 2
Gabriel Brun U15 Men 2 / 4
Marshall Wright U15 Men 3 / 4
Colin Campbell Master Men C (50-59 yers) 4 / 25
Bruno Cyr Master Men C (50-59 yers) 12 / 25
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 14 / 25
Anthony Jenkins Master Men C (50-59 yers) 20 / 25
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 38
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 7 / 38
Michael Woodford Master Men B 40-49 years 8 / 38
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 20 / 38
Paul De swart Master Men B 40-49 years 23 / 38
David Shantz Master Men B 40-49 years 27 / 38
Brian Mcpherson Master Men B 40-49 years 31 / 38
Brian Higgins Master Men B 40-49 years 34 / 38
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 36 / 38
Darren Cope Master Men A 30-39 years 15 / 25
Terry Brule Master Men A 30-39 years 22 / 25
Bob Ebner Master Men A 30-39 years 23 / 25

2012 Downeast Cyclocross Weekend Day 2 (Oct 21 2012)

Louis Montgrain Men 3 20 / 36

Lion's Den cross (Oct 20 2012)

Rob Brandrick EXPERT MEN 27 / 28
Jason Reid SPORT MEN 8 / 29
Ryan Johnson SPORT MEN 20 / 29
Owen Lepps SPORT MEN 21 / 29
David Asselstine SPORT MEN 29 / 29
Mike Sarnecki ELITE MEN 7 / 14
Betsy Mawdsley Open Women 9 / 15

2012 Downeast Cyclocross Weekend Day 1 (Oct 20 2012)

Louis Montgrain Men 3 16 / 39

Blow Street Cross (Oct 14 2012)

Rob Brandrick EXPERT MEN 3 / 38
Casey Dyck EXPERT MEN 5 / 38
Keith Jackson SPORT MEN 1 / 68
Karol Siarka SPORT MEN 7 / 68
Mike Young SPORT MEN 18 / 68
Guy Cote SPORT MEN 19 / 68
Jason Reid SPORT MEN 22 / 68
Cole Legree SPORT MEN 30 / 68
Donal Schafer SPORT MEN 37 / 68
Ken Sidney SPORT MEN 41 / 68
Brady Faught SPORT MEN 44 / 68
Rob Arseneau SPORT MEN 46 / 68
Fernando De paz figueras SPORT MEN 47 / 68
John Atto SPORT MEN 49 / 68
Sean Cooley SPORT MEN 51 / 68
Kristof Novi SPORT MEN 53 / 68
David Asselstine SPORT MEN 58 / 68
Michael Hayes SPORT MEN 62 / 68
Finn Pedersen SPORT MEN 66 / 68
Andrew Cullin SPORT MEN 67 / 68
Mike Prinz SPORT MEN 68 / 68
Aubrey Blair-pattison Open Women 9 / 24
Daena Blixhavn Open Women 10 / 24
Sheri Foster Open Women 15 / 24

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #4 (Oct 14 2012)

Noah Matthews U11 Boys 4 / 5
Wesley Matthews U13 Boys 5 / 8
Tyler Lefebvre U13 Boys 6 / 8
Robyn Angeles Master Women C (50 + years) 3 / 8
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 6 / 8
Teresa Stirling Master Women B (40-49 years) 3 / 3
Amanda Jones Master Women A (30-39 years) 7 / 11
Catherine Methot Master Women A (30-39 years) 10 / 11
Marc Ouellette Novice Men 1 / 5
Kurt Hughes Novice Men 3 / 5
Patrick Fournier Novice Men 5 / 5
Marshall Wright U15 Men 1 / 3
Gabriel Brun U15 Men 2 / 3
Antoine Cyr U17 Men 4 / 4
Antoine Cyr U17 Men 4 / 4
Colin Campbell Master Men C (50-59 yers) 4 / 23
Bruno Cyr Master Men C (50-59 yers) 10 / 23
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 11 / 23
Mark Kulas Master Men C (50-59 yers) 14 / 23
Anthony Jenkins Master Men C (50-59 yers) 19 / 23
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 30
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 7 / 30
Michael Woodford Master Men B 40-49 years 11 / 30
Brian Mcpherson Master Men B 40-49 years 24 / 30
Brian Higgins Master Men B 40-49 years 25 / 30
Mathieu Lafontaine Senior Men 10 / 20
Marcel Vautour Senior Men 12 / 20

Toronto Cyclo-Cross (Oct 14 2012)

James Van toever Elite Men 6 / 23
Kevin Massicotte Elite Men 8 / 23
John Stewart Elite Men 14 / 23
Jason Massicotte Elite Men 17 / 23
Niles Vaivars Elite Men 18 / 23
Nathan Poulton Elite Men 19 / 23
Francesco D`elia Elite Men 21 / 23
Alex Cojocaru Master 1 Men 9 / 23
Neil Armstrong Master 1 Men 15 / 23
Annie Foreman-mackey Elite Women 5 / 6
Stephen Gregory Master 2 Men 8 / 33
Jeremy Maclennan Master 2 Men 12 / 33
Thomas Mackay Master 2 Men 15 / 33
Hannah Spence Master Women 5 / 8
Anne marie Rogers Master Women 7 / 8
David Staples Master 3 Men 5 / 45
David Tompkins Master 3 Men 18 / 45
Charles Ozon Master 3 Men 22 / 45
Francis Morrow Master 3 Men 27 / 45
Raymond Ludwin Master 3 Men 38 / 45
Pedro Caraballo Master 3 Men 40 / 45
Graydon Staples Under 17 Men & Women 1 / 4
Andrew Merrick Beginner Men 1 / 14
Jason Zhu Beginner Men 2 / 14
Lionel Stanley Beginner Men 4 / 14
Jay Menard Beginner Men 7 / 14
Michael Seppa Beginner Men 8 / 14
Mike Clark Beginner Men 9 / 14
Aaron Slingerland Beginner Men 11 / 14
Jason Rodrigues Beginner Men 12 / 14
Mike Beatty Beginner Men 13 / 14

Bow Cycle Cross (Oct 13 2012)

Rob Brandrick EXPERT MEN 3 / 28
Casey Dyck EXPERT MEN 4 / 28
Kurtis Bond SPORT MEN 5 / 55
Guy Cote SPORT MEN 9 / 55
David Asselstine SPORT MEN 21 / 55
David Harder SPORT MEN 24 / 55
Mike Young SPORT MEN 28 / 55
Cole Legree SPORT MEN 33 / 55
Donal Schafer SPORT MEN 39 / 55
Arpad Soos SPORT MEN 40 / 55
David Stringer SPORT MEN 44 / 55
Ken Sidney SPORT MEN 46 / 55
Rob Arseneau SPORT MEN 52 / 55
Aubrey Blair-pattison Open Women 9 / 18
Daena Blixhavn Open Women 13 / 18

Real Deal CX Classic (Oct 13 2012)

Tim Oliver Elite Men 2 / 5
Emil Van dijk Master 2 Men 2 / 5
Sasha Gollish Master Women 1 / 1
Greg Macluckie Master 3 Men 3 / 3
Richard Chalouh Beginner Men 3 / 3

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race #3 (Oct 7 2012)

Sara-ann Kelly U11 Girls 1 / 2
Julia Maine U17Women 1 / 2
Marcie Girouard Master Women C (50 - 59 years) 3 / 4
Tammy Mckenna Master Women B (40-49 years) 5 / 17
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 11 / 17
Flavia Nascimento Master Women B (40-49 years) 15 / 17
Alicia Weiss Master Women B (40-49 years) 17 / 17
Katie Macaskill Junior Women (18-19 years) 2 / 2
Stephanie Beckett Senior Women 4 / 5
Nicola Coles Senior Women 5 / 5
Adrian Barber Novice Men 2 / 5
Carey Dedo Novice Men 3 / 5
Grzegorz Wojtowicz Novice Men 4 / 5
Ryan Brown Novice Men 5 / 5
Zachary Wroe U15 Men 7 / 7
Gabriel Brun U17 Men 3 / 5
Wayne Saunders Master Men D (60-69 years) 3 / 3
Ian Stewart Master Men C (50-59 yers) 5 / 29
Thomas Leroux Master Men C (50-59 yers) 14 / 29
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 17 / 29
Ian Hobson Master Men C (50-59 yers) 23 / 29
Steven Cornick Master Men C (50-59 yers) 25 / 29
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 28 / 29
Scott Mcmann Master Men C (50-59 yers) 29 / 29
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 41
Eric Rouleau Master Men B 40-49 years 6 / 41
Drew Mccutcheon Master Men B 40-49 years 8 / 41
Damien Carrier Master Men B 40-49 years 14 / 41
Jamie Mcmanus Master Men B 40-49 years 16 / 41
Philip Danks Master Men B 40-49 years 21 / 41
Jason Murphy Master Men B 40-49 years 22 / 41
Craig Law Master Men B 40-49 years 23 / 41
David Shantz Master Men B 40-49 years 24 / 41
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 25 / 41
Alan Krueger Master Men B 40-49 years 28 / 41
John Marron Master Men B 40-49 years 30 / 41
Jeff Johnston Master Men B 40-49 years 31 / 41
Ken Macaskill Master Men B 40-49 years 33 / 41
Rolando Ramirez Master Men B 40-49 years 34 / 41
Paul Phillips Master Men B 40-49 years 36 / 41
Chris Van barr Master Men B 40-49 years 39 / 41
Michel Prud?homme Master Men A 30-39 years 20 / 29
Brian Martin Master Men A 30-39 years 23 / 29
Amenh Tsan Master Men A 30-39 years 26 / 29
Jeremie Fournier Master Men A 30-39 years 27 / 29
Erik Von boltenstern Master Men A 30-39 years 28 / 29
Alec Suriyuth Senior Men 17 / 19
Mathieu Lafontaine Senior Men 19 / 19

Red Cross (Oct 7 2012)

Matt Staneland SPORT MEN 1 / 38
Brent Brookes SPORT MEN 22 / 38
Ken Sidney SPORT MEN 28 / 38
Aubrey Blair-pattison Open Women 8 / 19
Meghan Osborne Open Women 10 / 19
Lauren Brookes Open Women 16 / 19
Rob Brandrick EXPERT MEN 5 / 35
Casey Dyck EXPERT MEN 16 / 35

Turkey Cross (Oct 6 2012)

Nathan Poulton Elite Men 25 / 33
Niles Vaivars Elite Men 26 / 33
Francesco D'elia Elite Men 28 / 33
Corey Hakkers Elite Men 30 / 33
Simon Wagler Elite Men 31 / 33
Alex Cojocaru Master 2 Men 4 / 23
Remi Laroche Master 2 Men 9 / 23
Thomas Mackay Master 2 Men 14 / 23
Annie Foremen-mackay Women 3 / 15
Melissa Cameron Women 12 / 15
Thomas Elliot Master 3 Men 2 / 41
Blake Ellis Master 3 Men 6 / 41
Stephan Gregory Master 3 Men 8 / 41
Mike Osborne Master 3 Men 14 / 41
David Staples Master 3 Men 18 / 41
Dave Tompkins Master 3 Men 20 / 41
Greg Macluckie Master 3 Men 32 / 41
Spencer Orr Master 3 Men 34 / 41
Scott Wishart Master 3 Men 37 / 41
Pedro Carballo Master 3 Men 41 / 41
Graydon Staples Junior Men 4 / 6
Finlay Macewen Junior Men 6 / 6
Jason Massicotte Beginner Men 1 / 18
Jason Zhu Beginner Men 2 / 18
Tim Mcclure Beginner Men 6 / 18
Brian Potstra Beginner Men 9 / 18
Matt Dempster Beginner Men 10 / 18
Jonathan Bailey Beginner Men 14 / 18
Justin Crane Beginner Men 15 / 18
Mike Clark Beginner Men 17 / 18

Jim Horner Grand Prix (Oct 6 2012)

Sheldon Smart SPORT MEN 16 / 45
Aubrey Blair-pattison Open Women 11 / 18
Daena Blixhavn Open Women 13 / 18
Casey Dyck EXPERT MEN 7 / 29
Rob Brandrick EXPERT MEN 11 / 29
Mike Sarnecki ELITE MEN 17 / 17

Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 2 (Sep 30 2012)

Louis Montgrain Men 3 57 / 103

Calgary Collective Cross (Sep 30 2012)

Brian Carson SPORT MEN 3 / 37
David Asselstine SPORT MEN 8 / 37
Kurtis Bond SPORT MEN 14 / 37
Jamie Bishop SPORT MEN 25 / 37
Ken Sidney SPORT MEN 28 / 37
David Stringer SPORT MEN 29 / 37
Keith Jackson SPORT MEN 32 / 37
Rob Arseneau SPORT MEN 33 / 37
Daena Blixhavn Open Women 11 / 18
Rob Brandrick EXPERT MEN 17 / 23

SRCC Guelph Cross (Sep 30 2012)

Nathan Poulton Elite Men 18 / 24
Francesco D`elia Elite Men 20 / 24
Niles Vaivars Elite Men 21 / 24
Alex Cojocaru Master 2 Men 6 / 34
Remi Laroche Master 2 Men 7 / 34
Neil Armstrong Master 2 Men 9 / 34
Thomas Mackay Master 2 Men 16 / 34
David Llewellyn Master 2 Men 33 / 34
Melissa Cameron Master Women 5 / 11
Anne marie Rogers Master Women 10 / 11
Thomas Elliot Master 3 Men 1 / 43
Stephen Gregory Master 3 Men 2 / 43
Mike Osborne Master 3 Men 14 / 43
David Tompkins Master 3 Men 20 / 43
David Staples Master 3 Men 23 / 43
Charles Ozon Master 3 Men 26 / 43
Daniel Stubbe Master 3 Men 28 / 43
Cameron Mahon Master 3 Men 29 / 43
Francis Morrow Master 3 Men 34 / 43
Grant Edmonas Master 3 Men 37 / 43
Under 17 Men 3 / 3
Graydon Staples Under 15 Men 1 / 2
Jason Massicotte Beginner Men 1 / 18
Jason Zhu Beginner Men 3 / 18
Jonathan Prosser Beginner Men 4 / 18
Michael Seppa Beginner Men 5 / 18
Andrew Merrick Beginner Men 6 / 18
Matt Dempster Beginner Men 11 / 18
Jonathan Bailey Beginner Men 17 / 18

Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 1 (Sep 29 2012)

Louis Montgrain Men 3 42 / 120

Dark Knight (Sep 29 2012)

Donal Schafer Category D/Newbies 1 / 13
Trevor Prinz Category D/Newbies 2 / 13
Gabe Tremblay Category D/Newbies 3 / 13
Corey Brennan Category D/Newbies 5 / 13
Marleis Garvin Category D/Newbies 8 / 13
Kyle Lund Category D/Newbies 12 / 13
Cole Legree Category C U19 2 / 3
David Asselstine Category C Over 19 1 / 61
Jeff Whitter Category C Over 19 20 / 61
Aubrey Blair-pattison Category C Over 19 28 / 61
Daena Blixhavn Category C Over 19 29 / 61
Ken Sidney Category C Over 19 30 / 61
Jamie Bishop Category C Over 19 32 / 61
David Stringer Category C Over 19 39 / 61
John Atto Category C Over 19 44 / 61
Rob Arseneau Category C Over 19 45 / 61
Shane Buckle Category C Over 19 50 / 61
Evelyn Dolen Category C Over 19 51 / 61
Darin Mcbeath Category C Over 19 58 / 61
Jayme Halas Category C Over 19 61 / 61
Casey Dyck Category B Over 19 2 / 43
Ian Mcavity Category B Over 19 5 / 43
Greg Stevenson Category B Over 19 19 / 43
Kurtis Bond Category B Over 19 21 / 43
Mike Prinz Category B Over 19 30 / 43
Mark Fedoroshyn Category B Over 19 32 / 43

Eastern Ontario Cyclocross Series Race #1 (Sep 23 2012)

Jensen Grieve U11 Boys 2 / 6
Noah Matthews U11 Boys 4 / 6
Carson Lefebvre U11 Boys 6 / 6
Avery Cyr U13 Boys 1 / 7
Wesley Matthews U13 Boys 4 / 7
Zachary Wroe U13 Boys 5 / 7
Tyler Lefebvre U13 Boys 7 / 7
Annika Ebner U11 Girls 1 / 4
Mia Grieve U11 Girls 3 / 4
Sabina Sander U17Women 1 / 2
Cathryn Bjerkelund Master Women C (50 + years) 4 / 8
Suzanne Harrison Master Women B (40-49 years) 4 / 7
Teresa Stirling Master Women B (40-49 years) 6 / 7
Amanda Jones Master Women A (30-39 years) 7 / 11
Renata Osika Master Women A (30-39 years) 10 / 11
Methot Master Women A (30-39 years) 11 / 11
Kurt Hughes Novice Men 2 / 3
Jonathan Strong Novice Men 3 / 3
Gabriel Brun U15 Men 2 / 2
Andrew Jonker U17 Men 1 / 5
Antoine Cyr U17 Men 4 / 5
Colin Campbell Master Men C (50-59 yers) 5 / 26
Bruno Cyr Master Men C (50-59 yers) 16 / 26
Dave Wall Master Men C (50-59 yers) 18 / 26
Dean Timbrell Master Men C (50-59 yers) 24 / 26
Arno Turk Master Men B 40-49 years 1 / 40
Michael Asselstine Master Men B 40-49 years 6 / 40
Curtis Collins Master Men B 40-49 years 21 / 40
Robert Devidi Master Men B 40-49 years 25 / 40
Eric Gustafson Master Men B 40-49 years 28 / 40
Brian Mcpherson Master Men B 40-49 years 32 / 40
Brian Higgins Master Men B 40-49 years 34 / 40
Craig Law Master Men B 40-49 years 36 / 40
Ian Loney Master Men A 30-39 years 13 / 30
Darren Cope Master Men A 30-39 years 17 / 30
Marc Hunt Master Men A 30-39 years 24 / 30
Giacomo Panico Master Men A 30-39 years 27 / 30
Marcel Vautour Senior Men 9 / 21
Mathieu Lafontaine Senior Men 13 / 21

Euro Cross #2 (Sep 23 2012)

David Asselstine SPORT MEN 27 / 53
David Stringer SPORT MEN 39 / 53
Ken Sidney SPORT MEN 40 / 53
Jayme Halas SPORT MEN 43 / 53
Kurtis Bond SPORT MEN 46 / 53
Aubrey Blair-pattison Open Women 8 / 25
Daena Blixhavn Open Women 15 / 25
Rob Brandrick EXPERT MEN 3 / 29
Casey Dyck EXPERT MEN 8 / 29
Warren Muir ELITE MEN 12 / 21

Cowbell VI: The Microphone Assassin Shootout (Sep 23 2012)

Niles Vaivars Elite Men 22 / 24
Francesco D`elia Elite Men 23 / 24
Neil Armstrong Master 2 Men 7 / 31
Remi Laroche Master 2 Men 8 / 31
Nathan Poulton Master 2 Men 11 / 31
Thomas Mackay Master 2 Men 14 / 31
Alex Cojocaru Master 2 Men 15 / 31
Rob Wojtowicz Master 3 Men 5 / 29
Stephen Gregory Master 3 Men 8 / 29
David Tompkins Master 3 Men 16 / 29
Francis Morrow Master 3 Men 25 / 29
John Crumlish Master 3 Men 27 / 29
Jason Massicotte Beginner Men 1 / 13
Jason Zhu Beginner Men 2 / 13
Andrew Zimcik Beginner Men 5 / 13
Max Chalovich Under 17 Men & Women 2 / 3
Heather Yanofsky Under 17 Men & Women 3 / 3

Euro Cross #1 (Sep 22 2012)

Tom Van ommeren SPORT MEN 2 / 69
Ian Parker SPORT MEN 15 / 69
Kurtis Bond SPORT MEN 25 / 69
David Asselstine SPORT MEN 28 / 69
Michael Hayes SPORT MEN 30 / 69
Rob Arseneau SPORT MEN 37 / 69
Jason Reid SPORT MEN 45 / 69
David Birkigt SPORT MEN 46 / 69
David Stringer SPORT MEN 49 / 69
Ken Sidney SPORT MEN 54 / 69
Jayme Halas SPORT MEN 62 / 69
Jamie Bishop SPORT MEN 63 / 69
Daena Blixhavn Open Women 5 / 21
Aubrey Blair-pattison Open Women 9 / 21
Rob Brandrick EXPERT MEN 8 / 31
Casey Dyck EXPERT MEN 10 / 31

Hop N Hurl (Sep 16 2012)

Cory Boddy SPORT MEN 12 / 44
Greg Sowak SPORT MEN 13 / 44
Sheldon Smart SPORT MEN 16 / 44
Colin Bastarache SPORT MEN 29 / 44
Ken Sidney SPORT MEN 32 / 44
Nick Lenko SPORT MEN 33 / 44
Keir Wilson SPORT MEN 35 / 44
Annie Quinnett Open Women 6 / 21
Daena Blixhavn Open Women 9 / 21
Jill Mcdermid Open Women 10 / 21
Shauna Finlay Open Women 14 / 21
Maryann Heacock Open Women 17 / 21
Tyla Cooper Open Women 18 / 21
Rob Brandrick EXPERT MEN 21 / 22

Green Mountain Cyclocross Day 2 (Sep 16 2012)

Louis Montgrain Men 3 27 / 63

School of Cross (Sep 15 2012)

Travis Moir SPORT MEN 35 / 49
Seton Maclure SPORT MEN 36 / 49
Ken Sidney SPORT MEN 38 / 49
Sheldon Smart SPORT MEN 48 / 49
Daena Blixhavn Open Women 6 / 15
Victoria Luczak Open Women 15 / 15
Rob Brandrick EXPERT MEN 3 / 24
Les Donohue EXPERT MEN 18 / 24

Green Mountain Cyclocross Day 1 (Sep 15 2012)

Louis Montgrain Men 3 30 / 68

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 9 2012)

Mark Cannon CAT 4 MASTER MEN 35+ 25 / 85

Washington State Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Ashlee Weimer Singlespeed Women 5 / 6

NBX GP of Cross Day 2 (Dec 4 2011)

Gilles Cordier Masters Men 45+ 58 / 70

NBX GP of Cross Day 1 (Dec 3 2011)

Gilles Cordiert Masters Men 45+ 62 / 76

MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)

, alethia Rodriguez BEGINNERS - WOMEN 10 / 16
, amber Hardwick BEGINNERS - WOMEN 11 / 16
, bandon Lindley BEGINNERS - MEN 31 / 46
, andrew Geppert BEGINNERS - MEN 38 / 46
Ryan Lewis JR BOYS 10-12 19 / 24
Cindy Phillips CAT 3 WOMEN 24 / 24
Tracey Gramenz CAT 4 WOMEN 44 / 57
Mark Cannon CAT 4 MASTER MEN 35+ 60 / 99

ZM Cycle & Fitness National's Revenge (Nov 6 2011)

Francesco D`elia Elite Men 23 / 25
Mark Pagell Men 30+ 11 / 38
George Organ Men 30+ 25 / 38
Martin Mueller Men 30+ 30 / 38
Warren Blatt Men 30+ 33 / 38
Connor Nevin U19 Men 7 / 9
Sarah Stewart Elite Women 4 / 9
Jody Brown Beginner Men 1 / 2

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 6 2011)

Louis Montgrain Amateur Men 74 / 136

Canadian National Championships (Nov 5 2011)

Thomas Mackay Men 50+ 15 / 25
Mark Pagell Men 40-49 21 / 57
Dan Proulx Men 40-49 45 / 57
Stephen Gregory Men 40-49 56 / 57
Mark Sugita Men 30-39 10 / 26
Connor Nevin U19 Men 15 / 19
Conner Rapus U19 Men 17 / 19
Sarah Stewart Elite Women 12 / 21

Cross Border Clash Day 1 (Nov 5 2011)

Tucker Thomas Men A 12 / 13

Cycle-Smart International Day 1 (Nov 5 2011)

Louis Montgrain Amateur Men 67 / 139

Hardwood Cross (Oct 30 2011)

Francesco D`elia Elite Men 14 / 14
Mark Pagell Master 1 Men 4 / 14
Adrian Jackson Master 2 Men 5 / 27
Mark Sugita Master 2 Men 7 / 27
Remi Laroche Master 2 Men 13 / 27
Thomas Mackay Master 2 Men 24 / 27
Stephen Gregory Master 3 Men 6 / 27
Brian Rogers Master 3 Men 8 / 27
Chris Eckart Master 3 Men 9 / 27
Simon Sharpe Master 3 Men 23 / 27
Francis Morrow Master 3 Men 24 / 27
Barry Cox Master 3 Men 25 / 27
Connor Nevin Under 17 Men 1 / 2
Charlotte Creswicke Under 17 Women 2 / 3
Nathan Poulton Beginner Men 2 / 7
Jody Brown Beginner Men 4 / 7
Michael Clark Beginner Men 5 / 7

Downeast Cyclocross Day 2 (Oct 23 2011)

Louis Montgrain Amateur Men 37 / 70

Downeast Cyclocross Day 1 (Oct 22 2011)

Louis Montgrain Amateur Men 47 / 70

Toronto Cyclocross Day 2 (S-Cup) (Oct 16 2011)

Andrew Watson Elite Men 25 / 30
Mark Pagell Master 1 Men 9 / 18
Laura Bietola Elite Women 9 / 9
Adrian Jackson Master 2 Men 6 / 35
Thomas Mackay Master 2 Men 15 / 35
Remi Laroche Master 2 Men 22 / 35
Elgar Vaivars Master 2 Men 30 / 35
Mark Sugita Master 2 Men 33 / 35
Cynthia Leung Master Women 4 / 7
Robyn Duke Master Women 5 / 7
Anne marie Rogers Master Women 6 / 7
Rochelle Martin Master Women 7 / 7
Stephen Gregory Master 3 Men 12 / 40
Brian Rogers Master 3 Men 13 / 40
Martin Mueller Master 3 Men 14 / 40
Michael Keen Master 3 Men 15 / 40
Daniel Stubbe Master 3 Men 19 / 40
Warren Blatt Master 3 Men 26 / 40
Chris Kirk Master 3 Men 28 / 40
Francis Morrow Master 3 Men 30 / 40
Edward Suddon Master 3 Men 33 / 40
Dennis Fong Master 3 Men 38 / 40
Farleigh Creswicke Under 17 Women 2 / 3
Francesco D`elia Beginner Men 2 / 16
Nathan Poulton Beginner Men 7 / 16
Jody Brown Beginner Men 12 / 16
Derek Yarlett Beginner Men 13 / 16
Michael Clark Beginner Men 14 / 16

Toronto Cyclocross Day 1 (Citizen) (Oct 15 2011)

Thomas Mackay Master 2 Men 6 / 17
Elgar Vaivars Master 2 Men 16 / 17
Chris Eckart Master 3 Men 7 / 19
Chris Kirk Master 3 Men 14 / 19
Barry Cox Master 3 Men 16 / 19
Ian Merman Master 3 Men 18 / 19
Francesco D`elia Beginner Men 2 / 11
Justin Crane Beginner Men 10 / 11
Matthew Dempster Beginner Men 11 / 11

Cobbs Hill Cyclocross (Oct 9 2011)

Keli Marshall Open Women 4 / 6

SRCC Guelph Cross (Sep 25 2011)

Mark Pagell Master 1 Men 8 / 12
Thomas Mackay Master 2 Men 12 / 32
Gabe Faraone Master 2 Men 31 / 32
Conner Rapus Junior Men 1 / 3
Cael Wishart Junior Men 3 / 3
Melissa Cameron Master Women 8 / 11
Anne marie Rogers Master Women 9 / 11
Tom Elliot Master 3 Men 1 / 43
Michael Keen Master 3 Men 9 / 43
Martin Mueller Master 3 Men 12 / 43
Andy Linley Master 3 Men 15 / 43
Brian Rogers Master 3 Men 18 / 43
Chris Eckart Master 3 Men 22 / 43
David Hajek Master 3 Men 25 / 43
Simon Sharpe Master 3 Men 26 / 43
Rob Polano Master 3 Men 30 / 43
Francis Morrow Master 3 Men 33 / 43
Stephen Corriveau Master 3 Men 35 / 43
Gary Murphy Master 3 Men 39 / 43
Connor Nevin Under 17 Men 2 / 4
Farleigh Creswicke Under 17 Women 3 / 4
Charlotte Creswicke Under 17 Women 4 / 4
Robin Watt Beginner Men 4 / 18
Nathan Poulton Beginner Men 6 / 18
Ian Gartley Beginner Men 8 / 18
Francesco D`elia Beginner Men 9 / 18
Niles Vaivars Beginner Men 10 / 18
Brett Beston Beginner Men 12 / 18
Michael Clark Beginner Men 15 / 18
Nathan Neufeld Beginner Men 17 / 18
Jody Brown Beginner Men 18 / 18

Nor'easter 'Cross powered by Eastern Mountain Sports (Sep 24 2011)

Ryan Znamierowski Men 4/Masters Men 35+ Cat 4 12 / 46
Louis Montgrain Amateur Men 32 / 43

Cowbell V: Conky's Cross Crusade (Sep 18 2011)

Thomas Mackay Master 2 Men 10 / 15
Michael Keen Master 3 Men 9 / 27
David Hajek Master 3 Men 15 / 27
Martin Mueller Master 3 Men 16 / 27
Francis Morrow Master 3 Men 21 / 27
Gary Murphy Master 3 Men 25 / 27
Stephen Collins Master 3 Men 26 / 27
Simon Sharpe Master 3 Men 27 / 27
Connor Nevin Cadet Men 2 / 5
Connor Nevin Under 17 Men & Women 2 / 7
Robin Watt Beginner Men 5 / 13
Ian Gartley Beginner Men 8 / 13
Nathan Poulton Beginner Men 10 / 13
Michael Clark Beginner Men 11 / 13
Joe Saliba Beginner Men 13 / 13

Green Mountain CX Day 2 (Sep 18 2011)

Louis Montgrain Amateur Men 55 / 78

Green Mountain CX Day 1 (Sep 17 2011)

Stephen Znamierowski Masters Men 35+ Cat 4 29 / 33
Louis Montgrain Cat Amateur Men 51 / 95

Hardwood Cross (Nov 14 2010)

John Churchill Elite Men 14 / 15
Scott Buschlen Master 1 Men 3 / 6
Anne marie Rogers Elite Women 1 / 1
Remi Laroche Master 2 Men 11 / 13
Bretton Matthews Junior Men 1 / 4
Gillian Frise Master Women 5 / 8
Trevor Charles Master 3 Men 2 / 29
David Fitzpatrick Master 3 Men 3 / 29
Michael Keen Master 3 Men 8 / 29
Vincent Markon Master 3 Men 14 / 29
Francis Morrow Master 3 Men 21 / 29
Mark Hyland Master 3 Men 23 / 29
Senwen Yapp Master 3 Men 25 / 29
Jeff Kielley Master 3 Men 26 / 29
Steve Hart Master 3 Men 28 / 29
Ian Merman Master 3 Men 29 / 29
Jody Brown Beginner Men 3 / 4
Siobhan Kelly Under 17 Men & Women 5 / 9

Kelso Cross (Oct 24 2010)

Scott Buschlen Master 1 Men 6 / 10
Scott Berman Master 3 Men 1 / 15
David Hajek Master 3 Men 3 / 15
Scott Wishart Master 3 Men 7 / 15
Francis Morrow Master 3 Men 11 / 15
Jeff Kielley Master 3 Men 12 / 15
Don Gilroy Master 3 Men 13 / 15
Steve Hart Master 3 Men 15 / 15
Michael Aston Beginner Men 2 / 18
Matt Zdriluk Beginner Men 3 / 18
Nathan Poulton Beginner Men 5 / 18
Jody Brown Beginner Men 15 / 18

Ontario Provincial Championships (Oct 23 2010)

Jonathan Wilby Master A Men 5 / 19
Dmytry Lyeypi Master A Men 16 / 19
Tom Nesbitt Master B Men 18 / 38
Brian Pedersen Master B Men 22 / 38
Brent Armstrong Master B Men 24 / 38
Bretton Matthews Junior Men 2 / 8
Scott Thomson Master C Men 3 / 21
Martin Kohn Master C Men 14 / 21
Scott Wishart Master C Men 15 / 21
Jeff Kielley Master C Men 17 / 21
Francis Morrow Master D Men 3 / 3
Stephen Gregory Beginner Men 2 / 17
Nathan Poulton Beginner Men 7 / 17
Thomas Lowry Beginner Men 10 / 17

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 17 2010)

Scott Buschlen Master 2 Men 1 / 38
Martin Kohn Master 2 Men 33 / 38
Gillian Frise Master Women 9 / 14
Miranda De pencier Master Women 14 / 14
Siobhan Kelly Cadet Women 1 / 1
Stephen Gregory Master 3 Men 3 / 28
David Fitzpatrick Master 3 Men 5 / 28
David Hajek Master 3 Men 10 / 28
Scott Wishart Master 3 Men 13 / 28
Marc Sullivan Master 3 Men 18 / 28
Francis Morrow Master 3 Men 22 / 28
Mark Hyland Master 3 Men 24 / 28
Jeff Kielley Master 3 Men 25 / 28
Alan Reain Beginner (3/4) Men 3 / 27
Marc Whitehead Beginner (3/4) Men 6 / 27
Chat Ortved Beginner (3/4) Men 12 / 27
Chris Kozanczyn Beginner (3/4) Men 13 / 27
Jody Brown Beginner (3/4) Men 27 / 27

Toronto International Cyclocross Day 1 (Oct 16 2010)

David Freeman Elite Men 41 / 44
Scott Buschlen Master 2 Men 2 / 38
Brent Armstrong Master 2 Men 30 / 38
Martin Kohn Master 2 Men 33 / 38
Siobhan Kelly Cadet Women 1 / 1
Scott Thomson Master 3 Men 1 / 28
Tom Nesbitt Master 3 Men 2 / 28
Stephen Gregory Master 3 Men 4 / 28
David Fitzpatrick Master 3 Men 8 / 28
Marc Sullivan Master 3 Men 15 / 28
Scott Wishart Master 3 Men 16 / 28
Ted Suddon Master 3 Men 21 / 28
Jeff Kielley Master 3 Men 24 / 28
Ian Merman Master 3 Men 25 / 28
Don Gilroy Master 3 Men 26 / 28
Steve Hart Master 3 Men 27 / 28
Chris Kozanczyn Beginner (3/4) Men 8 / 16

ZM Turkey Cross (Oct 10 2010)

Dmytry Lyeypi Elite Men 25 / 32
Brent Armstrong Master 2 Men 17 / 24
Robyn Duke Master Women 4 / 8
Michael Aston Beginner Men 19+ 1 / 24
Marc Whitehead Beginner Men 19+ 6 / 24
Derek Yarlett Beginner Men 19+ 12 / 24
David Vischedyk Beginner Men 19+ 23 / 24
Stephen Gregory Master 3 Men 5 / 32
Michael Keen Master 3 Men 6 / 32
Pierre Perrin Master 3 Men 7 / 32
David Hajek Master 3 Men 11 / 32
Stephen Chester Master 3 Men 16 / 32
Edward Suddon Master 3 Men 25 / 32
Joseph Profenna Master 3 Men 28 / 32
Scott Wishart Master 3 Men 29 / 32
Carl Wishart Under-17 M&F 2 / 6

Providence Cyclocross Festival Day 2 (Oct 10 2010)

Jim Dowd Masters Men 35+ Cat 4 20 / 91

Providence Cyclocross Festival Day 1 (Oct 9 2010)

Jim Dowd Masters Men 35+ Cat 4 34 / 83
Adam Arnold Masters Men 35+ Cat 4 58 / 83

GP of Gloucester Day 2 (Oct 4 2010)

Jim Dowd Cat 4 Masters 35+ 41 / 110

Oktoberfest Cyclocross (Oct 3 2010)

Scott Buschlen Master 2 Men 1 / 35
Brent Armstrong Master 2 Men 30 / 35
Michelle Cordy Master Women 1 / 8
Robyn Duke Master Women 5 / 8
Christina Bouchard Senior Women 6 / 9
David Fitzpatrick Master 3 Men 5 / 40
Stephen Gregory Master 3 Men 12 / 40
David Hajek Master 3 Men 13 / 40
Simon Sharpe Master 3 Men 24 / 40
Marc Sullivan Master 3 Men 25 / 40
Scott Wishart Master 3 Men 26 / 40
Chris Kozanezyn Beginner Men 19+ 5 / 19
Marc Whitehead Beginner Men 19+ 6 / 19
Derek Yarlett Beginner Men 19+ 13 / 19
Jody Brown Beginner Men 19+ 14 / 19
David Vischedyk Beginner Men 19+ 17 / 19

GP of Gloucester Day 1 (Oct 3 2010)

Jim Dowd Cat 4 Masters 35+ 56 / 103

SRCC Guelph Cross (Sep 26 2010)

Anne marie Rogers Master Female 6 / 12
Tristan Spurr Elite Male 17 / 21
Dmytry Lyeypi Elite Male 19 / 21
Jonathan Wilby Master 1 Male 5 / 18
Peter Hennessy Master 1 Male 18 / 18
Scott Buschlen Master 2 Male 2 / 38
Remi Laroche Master 3 Male 2 / 43
Michael Keen Master 3 Male 4 / 43
Scott Hayes Master 3 Male 11 / 43
Dave Kenny Master 3 Male 14 / 43
Stephen Gregory Master 3 Male 15 / 43
Marc Sullivan Master 3 Male 17 / 43
James Cook Master 3 Male 21 / 43
John Annis Master 3 Male 22 / 43
Scott Wishart Master 3 Male 23 / 43
John Walton Master 3 Male 24 / 43
Simon Sharpe Master 3 Male 25 / 43
Daniel Stubbe Master 3 Male 27 / 43
David Hajek Master 3 Male 30 / 43
Francis Morrow Master 3 Male 33 / 43
Jeff Kielley Master 3 Male 35 / 43
Stuart Ghan Master 3 Male 39 / 43
Gary Murphy Master 3 Male 42 / 43
Michael Aston Beginner Male 1 / 24
Timothy Crosby Beginner Male 4 / 24
Chris Kozanczyn Beginner Male 9 / 24
Mike Mccaughey Beginner Male 11 / 24
Andrew Fletcher Beginner Male 13 / 24
Brian Fritz Beginner Male 14 / 24
Nathan Poulton Beginner Male 15 / 24
Mike Gibson Beginner Male 17 / 24
Derek Yarlett Beginner Male 18 / 24

Durham Cyclocross Classic (Sep 19 2010)

Marc Whitehead Beginner (3/4) Men 9 / 11
David Fitzpatrick Master 3 3 / 21
Blake Patton Master 3 11 / 21
Scott Wishart Master 3 13 / 21
Simon Sharpe Master 3 15 / 21
Daniel Stubbe Master 3 17 / 21
Darren Lum Master 3 19 / 21
Henry Au Master 3 20 / 21
Jeff Kielley Master 3 21 / 21
Colin Matsalla Master 2 8 / 11
Brent Armstrong Master 2 10 / 11
Robyn Duke Women 2 / 4
Dmytry Lyeypi Master 1 2 / 5
Peter Hennessy Master 1 3 / 5
Michael Garrigan Elite Men 1 / 8
Chris Barson Elite Men 6 / 8

Cowbell CX: Jump the Cheeseburger (Sep 11 2010)

Jonathan Wilby Master 1 Men 2 / 5
John Crumlish Master 2 Men 19 / 22
Christina Bouchard Women 3 / 11
Robyn Duke Women 6 / 11
Carl Wishart U17 Men & Women 4 / 5
Mike Mccaughey Beginner (3/4) Men 2 / 12
Joe Saliba Beginner (3/4) Men 8 / 12
Remi Laroche Master 3 Men 4 / 22
Scott Wishart Master 3 Men 14 / 22
Simon Sharpe Master 3 Men 15 / 22
Francis Morrow Master 3 Men 18 / 22
Mike House Master 3 Men 22 / 22

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

Jeff Ker Cat B Men 92 / 94

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Alexandra Angle Women Beginner 2 / 22

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Alexandra Angle Beginner Women 53 / 73

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 2 (Nov 1 2009)

Andrew Watson Elite Men 1 / 15
Edward Kuo Elite Men 15 / 15
Rodney Merchant Master 1 Men 8 / 12
Jason Mottaz Master 1 Men 10 / 12
Holly Whiteknight Elite Women 5 / 7
Jason Mcarthur Master 2 Men 4 / 35
Len Harris Master 2 Men 18 / 35
David Tuttle Master 2 Men 25 / 35
Zoltan Wighardt Master 2 Men 31 / 35
Nikki Marks Master Women 4 / 11
Amy Profenna Master Women 11 / 11
Jeff Ker Master 3 Men 3 / 32
Brent Armstrong Master 3 Men 5 / 32
David Fitzpatrick Master 3 Men 6 / 32
Randy Gordon Master 3 Men 13 / 32
Remi Laroche Master 3 Men 14 / 32
Sam Cohen Master 3 Men 16 / 32
Dave Kenny Master 3 Men 19 / 32
Francis Morrow Master 3 Men 21 / 32
Robert Galbraith Master 3 Men 23 / 32
Jeff Kielley Master 3 Men 25 / 32
Warren Whiteknight Beginner (Cat 3/4) Men 2 / 9
Denis Thang Beginner (Cat 3/4) Men 3 / 9
Brett Liersch Beginner (Cat 3/4) Men 5 / 9
Mike Beatty Beginner (Cat 3/4) Men 8 / 9

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Alexandra Angle Beginner Women 26 / 47

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 1 (Oct 31 2009)

Andrew Watson Elite Men 1 / 14
Rodney Merchant Master 1 Men 8 / 10
Jason Mottaz Master 1 Men 9 / 10
Bob Bergman Master 1 Men 10 / 10
Katherine Kaspar Elite Women 4 / 5
Jason Mcarthur Master 2 Men 5 / 28
Len Harris Master 2 Men 12 / 28
David Tuttle Master 2 Men 21 / 28
Heather Culbert Master Women 1 / 10
Robyn Duke Master Women 5 / 10
Justine Greenland Master Women 10 / 10
Brent Armstrong Master 3 Men 1 / 29
Jeff Ker Master 3 Men 7 / 29
Sam Cohen Master 3 Men 11 / 29
Dave Kenny Master 3 Men 13 / 29
Francis Morrow Master 3 Men 22 / 29
Robert Galbraith Master 3 Men 24 / 29
Marc Joanisse Master 3 Men 26 / 29
Jeff Kielley Master 3 Men 27 / 29
Simon Sharpe Master 3 Men 29 / 29
Greg Marshall Beginner (Cat 3/4) Men 6 / 14
Ryan Jakob Beginner (Cat 3/4) Men 8 / 14
Brett Liersch Beginner (Cat 3/4) Men 9 / 14
Mike Beatty Beginner (Cat 3/4) Men 13 / 14

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Alexandra Angle Beginner Women 34 / 41

Ontario East vs. West Challenge Race A (Oct 25 2009)

Marc Beaulieu Master A 8 / 13

Willow Beach Cyclocross (Oct 24 2009)

Clayton Linton JUNIOR MEN (17-18) 5 / 5
Brent Armstrong MASTER 3 MEN (35+) 3 / 13
Jeff Ker MASTER 3 MEN (35+) 4 / 13
Remi Laroche MASTER 3 MEN (35+) 6 / 13
Jeff Maybee MASTER 3 MEN (35+) 12 / 13
Jody Brown Beginner (3/4) Men 1 / 6
Mike Beatty Beginner (3/4) Men 3 / 6
Matthew Nish-lapidus Beginner (3/4) Men 6 / 6

Red Cross (Oct 24 2009)

Ramon Miradeonda Elite Men (1/2/3) 4 / 20

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 18 2009)

Jason Mcarthur Master 2 Men 17 / 46
Steve Varga Master 2 Men 18 / 46
Jason Cormack Master 2 Men 20 / 46
Len Harris Master 2 Men 29 / 46
Gary Serra Master 2 Men 46 / 46
Justine Robidoux Elite Women 17 / 20
Rodney Merchant Master 1 Men 14 / 22
Bob Bergman Master 1 Men 16 / 22
Jason Mottaz Master 1 Men 19 / 22
David Fitzpatrick Master 3 Men 3 / 36
Jeff Ker Master 3 Men 4 / 36
Sam Cohen Master 3 Men 13 / 36
Randy Gordon Master 3 Men 15 / 36
Edward Suddon Master 3 Men 21 / 36
Francis Mckenna Master 3 Men 22 / 36
Francis Morrow Master 3 Men 25 / 36
Daniel Moore Master 3 Men 26 / 36
Jeff Kielley Master 3 Men 27 / 36
Victor Scaletchi Master 3 Men 28 / 36
Raymond Tse Master 3 Men 32 / 36
Brent Armstrong Master 3 Men 33 / 36
Don Gilroy Master 3 Men 36 / 36
Codey May Beginner Men 4 / 18
Chris Kozanczyn Beginner Men 9 / 18
Denis Thang Beginner Men 10 / 18
Brett Liersch Beginner Men 18 / 18
Heather Culbert Master Women 6 / 13
Angela Lin Master Women 12 / 13

Toronto International Cyclocross (Oct 17 2009)

Jason Mcarthur Master 2 Men 20 / 41
Steve Varga Master 2 Men 21 / 41
Gary Serra Master 2 Men 28 / 41
Len Harris Master 2 Men 31 / 41
Cael Wishart Junior Men 4 / 4
Justine Robidoux Elite Women 20 / 20
Bob Bergman Master 1 Men 20 / 30
Steven Burget Master 1 Men 23 / 30
Rodney Merchant Master 1 Men 24 / 30
Brent Armstrong Master 3 Men 7 / 37
Raymond Tse Master 3 Men 14 / 37
Sam Cohen Master 3 Men 15 / 37
Marc Sullivan Master 3 Men 19 / 37
Victor Scaletchi Master 3 Men 32 / 37
Jeff Kielley Master 3 Men 34 / 37
Codey May Beginner Men 2 / 17
Denis Thang Beginner Men 7 / 17
Chris Kozanczyn Beginner Men 9 / 17
Brett Liersch Beginner Men 13 / 17
Jody Brown Beginner Men 15 / 17
Heather Culbert Master Women 6 / 14
Nikki Marks Master Women 8 / 14
Amy Profenna Master Women 10 / 14

Jim Horner Grand Prix (Oct 11 2009)

Rob Brandrick Master 30-39 Men 9 / 15
Sonia Utting Master 30+ Women 4 / 4
Mathew Hewitt Elite Men 11 / 35

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Alexandra Angle Beginner Women 52 / 61

2009 Canadian National Championships (Oct 10 2009)

Bob Bergman Master 40-49 Men 9 / 29
Rob Brandrick Master 30-39 Men 14 / 23
Robert Straga Master 30-39 Men 17 / 23
Sheldon Smart Master 30-39 Men 22 / 23
Sonia Utting Master 30+ Women 5 / 8
Mathew Hewitt Elite Men 8 / 40

Hillbilly Hustle (Oct 3 2009)

Robyn Duke Women 8 / 12
Tanya Harkam Women 9 / 12
Jason Mcarthur Master 2 Men 4 / 21
Dmitry Lyeypi Master 2 Men 6 / 21
Martin Grosskopf Master 2 Men 18 / 21
Chris Kozanczyn Beginner (3/4) Men 4 / 5
Bill Packham Master 3 Men 9 / 17
Francis Morrow Master 3 Men 14 / 17
Will Winn Master 3 Men 15 / 17
Jeff Kielley Master 3 Men 16 / 17

SRCC Guelph Cross (Sep 27 2009)

Dmytry Lyeypi Master 2 Men 6 / 19
Gary Serra Master 2 Men 8 / 19
Len Harris Master 2 Men 10 / 19
Jason Cormack Master 2 Men 14 / 19
Michelle Cordy Master Women 2 / 5
Jeff Ker Master 3 Men 7 / 22
Brent Armstrong Master 3 Men 9 / 22
Dave Kenny Master 3 Men 11 / 22
Francis Morrow Master 3 Men 18 / 22
Jeff Kielley Master 3 Men 19 / 22
Greg Marshall Beginner (Cat 3/4) Men 4 / 16
Chris Kozanczyn Beginner (Cat 3/4) Men 9 / 16
John Annis Beginner (Cat 3/4) Men 11 / 16

True North Cyclocross (Sep 26 2009)

Steven Burget Master 1 Men 6 / 10
Jason Mottaz Master 1 Men 7 / 10
Dmytry Lyeypi Master 2 Men 4 / 15
Jason Mcarthur Master 2 Men 8 / 15
David Tuttle Master 2 Men 11 / 15
Mary Cubello Master Women 2 / 2
Cael Wishart Cadet (U17) Men 1 / 1
Jeff Kroetsch Beginner (Cat 3/4) Men 3 / 8
Brett Liersch Beginner (Cat 3/4) Men 4 / 8
Matt Nish-lapidus Beginner (Cat 3/4) Men 8 / 8

Valley Park Cyclocross (Sep 20 2009)

Helge Mensching Elite Men 6 / 18
Shawn Clarke Elite Men 15 / 18
Jonathan Wilby Master 1 Men 5 / 16
Bob Bergman Master 1 Men 8 / 16
Rodney Merchant Master 1 Men 9 / 16
Jason Moltaz Master 1 Men 10 / 16
Jason Mcarthur Master 2 Men 13 / 30
Dmytry Lyeypi Master 2 Men 15 / 30
David Tuttle Master 2 Men 19 / 30
Gary Serra Master 2 Men 20 / 30
Zoltan Wighardt Master 2 Men 29 / 30
Michelle Cordy Master Women 1 / 11
Tracey Montgomery Master Women 6 / 11
Amy Profenna Master Women 8 / 11
Mary Cubello Master Women 11 / 11
Jeff Ker Master 3 Men 2 / 22
Brent Armstrong Master 3 Men 9 / 22
Remi Laroche Master 3 Men 11 / 22
Francis Morrow Master 3 Men 13 / 22
Robert Galbraith Master 3 Men 14 / 22
Daniel Berry Master 3 Men 15 / 22
Jeff Kielley Master 3 Men 19 / 22
Scott Tucker Cadet (U17) Men 4 / 5
Jon Tucker Cadet (U17) Men 5 / 5
Ryan Jakob Beginner (Cat 3/4) Men 2 / 16
Greg Marshall Beginner (Cat 3/4) Men 5 / 16
Michael Kuredjian Beginner (Cat 3/4) Men 10 / 16
Marc Whitehead Beginner (Cat 3/4) Men 12 / 16
Brett Liersch Beginner (Cat 3/4) Men 15 / 16

Toronto International Cyclocross Day 2 (Nov 9 2008)

Ian Gartley Elite Men 44 / 46

Toronto International Cyclocross Day 1 (Nov 8 2008)

Mathew Hewitt Elite Men 22 / 49
Ian Gartley Elite Men 46 / 49
Dominik Kubicki Elite Men 48 / 49
Anne Schwartz Elite Women 9 / 20

Seattle Cyclocross Series - Donida Farms (Nov 2 2008)

Erik Luk Master 3Men 35+ 35 / 40

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 19 2008)

Erik Luk Master 3Men 35+ 43 / 54

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 12 2008)

Erik Luk Master 3 Men 35+ 53 / 53

Jim Horner Cyclocross Grand Prix (Oct 12 2008)

Mathew Hewitt Elite Men 11 / 43
Shantel Koenig Elite Women - 18.6 km (6 laps) 15 / 22
Scott Carter Master 40-49 Men - 15.5 km (5 laps) 20 / 21
Brad Collins Master 30-39 Men - 18.6 km (6 laps) 12 / 29
Derek Chipping Master 30-39 Men - 18.6 km (6 laps) 20 / 29
Kim Liss Master 30-39 Men - 18.6 km (6 laps) 23 / 29
Paul Sales Junior Men - 18.6 km (6 laps) 10 / 11

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 28 2008)

Erik Luk Master 3Men 35+ 47 / 62
Megan Kogut Women Sgl Spd 2 / 5

KTR Michigan Double-Cross (Sep 21 2008)

Jeff Hencher C-Men (Cat 4) 35 / 41

Blunt Park Cyclocross Race (Aug 24 2008)

Mark Bouvier Cat 4 32 / 36
Paul Lussier Cat 4 35 / 36
Paul Lussier Cat 4 36 / 36

17th Annual Cycle-Smart International / Verge New England Championship Cyclo-Cross Series Round 4, UCI Class 2 (Nov 4 2007)

William Hancox 4 Men 92 star 86 / 87

Muerto Cross (Oct 27 2007)

Joanie Calm Women A 4 / 4

Busiest Racers

in last months
Francis Morrow 29
Nathan Poulton 25
Stephen Gregory 21
Robyn Angeles 21
Mathieu Lafontaine 21
Louis Montgrain 18
Rob Brandrick 17
Suzanne Harrison 17
Arno Turk 16
Cathryn Bjerkelund 16
Jeff Kielley 14
Dave Wall 14
Ken Sidney 14
Gabriel Brun 14
Brent Armstrong 13
Teresa Stirling 13
Jensen Grieve 13
Richard Thomas 12
Jeff Johnston 12
Niles Vaivars 12
Thomas Leroux 12
Scott Mcneely 12
Scott Wishart 11
Thomas Mackay 11
Remi Laroche 11
Francesco D`elia 11
Dean Timbrell 11
John Marron 11
Jody Brown 10
David Asselstine 10
David Shantz 10
Jeremie Fournier 10
Brian Martin 9
Curtis Collins 9
Jeff Mccachren 9
Eric Rouleau 9
Daena Blixhavn 9
David Stringer 9
Drew Mccutcheon 9
Paul Phillips 9
Mathew Gayford 8
Jeff Ker 8
Colin Campbell 8
Keith Bayly 8
Jason Mcarthur 8
Simon Sharpe 8
Mike Young 8
Michael Asselstine 8
Brian Mcpherson 8
Craig Law 8
Bruno Cyr 8
Kurt Hughes 8
Tyler Lefebvre 8
Andrew Tomassini 8
Andy Parry 8
Chris Kozanczyn 7
David Fitzpatrick 7
Jason Massicotte 7
Dmytry Lyeypi 7
Robyn Duke 7
David Hajek 7
Darren Cope 7
Aubrey Blair-pattison 7
Matthew Dempster 7
Casey Dyck 7
Luke Sandham 7
Jason Reid 7
Jamie Bishop 7
Mia Grieve 7
Mark Fedoroshyn 7
Evelyn Dolen 7
Tim Mcclure 7
Arpad Soos 7
Nigel Roedde 7
Brian Skorobohach 7
Lissa Lamarche 7
Robert Zinselmeyer 7
Brett Liersch 6
Nathan Chown 6
David Moore 6
Sean Carter 6
Peter Mancini 6
Marcel Vautour 6
Christopher Mendoza 6
Michael Keen 6
Scott Buschlen 6
Anne marie Rogers 6
Jamie Mcmanus 6
Connor Nevin 6
Antoine Cyr 6
Wesley Matthews 6
Noah Matthews 6
Matt Staneland 6
Simon Johnson 6
Sara-ann Kelly 6
Bryan Higgins 6
Keenan Brookes 6
Neil Armstrong 5
Chip Schug 5
Bob Bergman 5