Log In
 
 
Team Overview: Team S&M Also Known As
Team News Ticker Embed This
Team Race History
Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)
Sarah Layton Women B 13 / 22
Andrew Warren Men B 10 / 21
Steve Lacey Masters C 35+ 35 / 88
Jonathan Modie Masters C 35+ 36 / 88
Andy Casebeer Masters C 35+ 53 / 88
Matt Gilman Masters C 35+ 62 / 88
David Keeney Masters C 35+ 79 / 88
Ron Strasser Masters Men B 35+ 31 / 38
Ron Strasser Stampede 7 / 25
Mielle Blomberg Stampede 12 / 25
Mielle Blomberg Women A 3 / 12
Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)
Phillip M trost Beginner Men 3 / 24
Ron Strasser Masters B 40+ 17 / 21
Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)
Phillip M trost Masters 35+ C 14 / 34
Andy Casebeer Masters 35+ C 26 / 34
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 11
Chad Swanson Masters 35+ A 7 / 24
Aaron Leritz Masters 35+ A 21 / 24
Nicholas Leritz Masters 35+ A 22 / 24
Andy Leritz Masters 35+ B 8 / 41
Samantha Trost Junior Women 13-14 5 / 7
GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)
Steve Lacey Masters 60+ 3 / 10
Samantha Trost Junior Women 13-14 3 / 4
Jonathan Myers Masters 35+ A 1 / 30
Chad Swanson Masters 35+ A 6 / 30
Paul Schoonover Masters 35+ C 6 / 62
Phillip M trost Masters 35+ C 22 / 62
Ile Powell Masters 35+ B 37 / 56
Chris Brannen Masters 35+ B 47 / 56
Peter Spir Masters 50+ 25 / 37
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 12
Samantha Trost Junior Women Overall 8 / 10
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 6 / 11
Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)
Sarah Layton Women B 15 / 20
Andy Casebeer Masters C 35+ 44 / 79
David Keeney Masters C 35+ 72 / 79
Ron Strasser Masters Men B 35+ 31 / 36
Eric Aldinger Masters Men B 35+ 33 / 36
Mielle Blomberg Women A 5 / 17
Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)
Phillip M trost Beginner Men 2 / 23
Dan Werle Masters A 40+ 13 / 14
Ron Strasser Masters B 40+ 17 / 19
Fazio Farms (Sep 7 2014)
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 3
Nicholas Leritz Masters 35+ A 3 / 7
Ile Powell Masters 35+ B 7 / 19
Het Meer (Sep 6 2014)
Matt Wilkin SINGLESPEED 15 / 24
Chris Brannen Masters 35+ b 8 / 61
Andy Leritz Masters 35+ b 29 / 61
Sarah Layton WOMEN B 7 / 9
Samantha Trost Junior Women 9 / 14
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 12
Samantha Trost Junior Women 13-14 4 / 6
Chad Swanson Masters 35+ A 2 / 38
Paul Schoonover Masters 35+ C 12 / 64
Phillip M trost Masters 35+ C 30 / 64
Andy Casebeer Masters 35+ C 44 / 64
Chris Valencia Masters 35+ C 56 / 64
Justin Hughes Category c 20 / 29
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 6
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 2 / 6
MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 3 2014)
Chris Valencia Men C 35+ 22 / 22
Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)
Phillip M trost Beginner Men 2 / 23
Eric Lanners Masters Men A 40+ 7 / 22
DDCX 1 (Aug 30 2014)
Chris Brannen Masters 35+ b 9 / 63
Andy Leritz Masters 35+ b 37 / 63
Ile Powell Masters 35+ b 41 / 63
Erik Tonkin Category A 2 / 18
Samantha Trost Junior Women 9 / 18
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 4
Phillip M trost SINGLESPEED 22 / 36
Chad Swanson Masters 35+ A 4 / 39
Eric Lanners Masters 35+ A 27 / 39
Nicholas Leritz Masters 35+ A 37 / 39
Paul Schoonover Masters 35+ C 22 / 68
Phillip M trost Masters 35+ C 26 / 68
Chris Valencia Masters 35+ C 61 / 68
Andy Casebeer Masters 35+ C 65 / 68
Steve Lacey Masters 60+ 3 / 13
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 13
Cross Nationals Day 5 (Jan 12 2014)
Beth Ann orton Women Pro/Cat 1/2/3 Elite 39 / 111
North Carolina Grand Prix Day 2 (Dec 15 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 2 / 25
Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)
Ron Strasser Master 60+ 3 / 9
Deanna Lloyd Women C 4 / 11
Patrick Means Men A 8 / 13
Phillip M trost Men C 35+ 3 / 18
Phillip M trost Master 35+ B 14 / 17
Valencia Chris Master 35+ B 17 / 17
North Carolina Grand Prix Day 1 (Dec 14 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 4 / 25
Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)
Phillip M trost Master 35+ C 6 / 34
Paul Schoonover Master 35+ C 8 / 34
Chris Valencia Master 35+ C 31 / 34
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 12
Brad Winn Category A 19 / 51
Jonathan Myers Category A 41 / 51
Jason Britton Category A 45 / 51
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 10
Beth Ann orton Women A 6 / 27
Andy Leritz Master 35+ B 12 / 41
Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)
Beth Ann orton Women ProCX 1 Elite 9 / 25
Sean Babcock Men ProCX 1 Elite 26 / 45
Patrick Means Men ProCX 1 Elite 35 / 45
Brad Winn Men ProCX 1 Elite 39 / 45
SCPS #14: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 2 (Dec 1 2013)
Beth ann Orton SUN: UCI Elite Women 6 / 16
Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)
Phillip M trost Master 35+ C 11 / 51
Paul Schoonover Master 35+ C 13 / 51
Joseph Marek Master 35+ C 24 / 51
Chris Valencia Master 35+ C 41 / 51
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 10
Ron Strasser Master 60+ 3 / 4
Brad Winn Category A 6 / 23
Jonathan Myers Category A 16 / 23
Erik Tonkin Category A 22 / 23
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 12
Ile Powell Master 35+ B 21 / 25
Aaron Leritz Masters 35+ A 11 / 27
Dan Werle Masters 35+ A 16 / 27
Eric Lanners Masters 35+ A 23 / 27
SCPS #13: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 1 (Nov 30 2013)
Beth ann Orton SAT: UCI ELITE WOMEN 9 / 18
Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 16
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 10
Jason Britton Category A 17 / 27
Andrew Warren Category B 7 / 31
Matt Wilkin Clydesdales 1 / 17
Andy Leritz Singlespeed 16 / 60
Dieter Hoffmann Singlespeed 30 / 60
Connor Wiles Category C 52 / 53
Jill Hardiman Women A 3 / 15
Remy Maguire Women A 6 / 15
Eric Lanners Masters 35+ A 13 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 18 / 36
Paul Schoonover Masters 35+ C 3 / 135
Phillip M trost Masters 35+ C 17 / 135
Peter Koonce Masters 35+ C 28 / 135
Jonathan Modie Masters 35+ C 36 / 135
Erick Nelson Masters 35+ C 98 / 135
Chris Valencia Masters 35+ C 112 / 135
Ile Powell Masters 35+ B 32 / 61
Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 17 / 28
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 12
Paul Montgomery Masters 60+ 9 / 12
Patrick Means Category A 7 / 59
Brad Winn Category A 8 / 59
Jonathan Myers Category A 36 / 59
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 35
Jeff Spencer Clydesdale 21 / 35
Jason Britton Category B 2 / 39
Billy Wherley Category B 6 / 39
Dieter Hoffmann Master 50+ 18 / 54
Peter Spir Master 50+ 24 / 54
Jill Hardiman Women A 9 / 31
Laurie Hotovy Women A 27 / 31
Audrey Brown Women A 31 / 31
Tabor Stensrad Junior Men 31 / 66
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 64
Eric Lanners Masters 35+ A 24 / 64
Michael Kosmala Masters 35+ A 31 / 64
Nicholas Leritz Masters 35+ A 41 / 64
Peter Koonce Masters 35+ C 7 / 146
Paul Schoonover Masters 35+ C 12 / 146
Jonathan Modie Masters 35+ C 21 / 146
Phillip M trost Masters 35+ C 32 / 146
Joseph Marek Masters 35+ C 70 / 146
Andy Casebeer Masters 35+ C 79 / 146
Jeff Spencer Masters 35+ C 98 / 146
Erick Nelson Masters 35+ C 99 / 146
Matt Gilman Masters 35+ C 108 / 146
Chris Valencia Masters 35+ C 126 / 146
Andy Leritz Masters 35+ B 9 / 94
Ile Powell Masters 35+ B 44 / 94
Chris Brannen Masters 35+ B 47 / 94
Kenneth Pace Masters 35+ B 60 / 94
Jingle Cross Day 3 (Nov 17 2013)
Beth Ann orton Women ProCX 1 Elite 15 / 29
Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)
Ron Strasser Master 60+ 1 / 3
Dan Werle Masters 35+ A 4 / 13
Jingle Cross Day 2 (Nov 16 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 13 / 24
Jingle Cross Day 1 (Nov 15 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 26 / 29
Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 26 / 27
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 16
Paul Montgomery Masters 60+ 11 / 16
Erik Tonkin Category A 8 / 54
Scott Bradway Category A 30 / 54
Jonathan Myers Category A 39 / 54
Jonathan Smith Category A 41 / 54
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 41
Billy Wherley Category B 2 / 53
Jason Britton Category B 8 / 53
Andrew Warren Category B 16 / 53
Evelyn West Master 50+ 62 / 73
Jill Hardiman Women A 10 / 36
Audrey Brown Women A 22 / 36
Laurie Hotovy Women A 25 / 36
Nicholas Leritz Masters 35+ A 38 / 81
Eric Lanners Masters 35+ A 51 / 81
Michael Kosmala Masters 35+ A 52 / 81
Robert Christensen Masters 35+ A 60 / 81
Dan Werle Masters 35+ A 68 / 81
Peter Koonce Masters 35+ C 13 / 161
Phillip M trost Masters 35+ C 27 / 161
Paul Schoonover Masters 35+ C 31 / 161
Jonathan Modie Masters 35+ C 63 / 161
Jeff Spencer Masters 35+ C 90 / 161
Sean Vali Masters 35+ C 94 / 161
Andy Casebeer Masters 35+ C 103 / 161
Joseph Marek Masters 35+ C 108 / 161
Chris Valencia Masters 35+ C 145 / 161
Andy Leritz Masters 35+ B 8 / 92
Matthew Wilkin Masters 35+ B 25 / 92
Kenneth Pace Masters 35+ B 87 / 92
OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)
Erik Tonkin Category A 2 / 25
Brad Winn Category A 6 / 25
Peter Spir Master 50+ 18 / 46
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 10
Dan Werle Masters 35+ A 21 / 40
Michael Kosmala Masters 35+ A 32 / 40
Chad Swanson Masters 35+ A 38 / 40
Phillip M trost Masters 35+ C 15 / 76
Paul Schoonover Masters 35+ C 43 / 76
Chris Valencia Masters 35+ C 65 / 76
Ile Powell Masters 35+ B 25 / 53
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 12
Cincy3 Harbin Park (Nov 3 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 7 / 35
Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)
Connor Wiles Category C 21 / 70
Billy Wherley Category B 2 / 45
Patrick Means Category A 9 / 62
Brad Winn Category A 20 / 62
Jonathan Myers Category A 53 / 62
Evelyn West Master 50+ 60 / 67
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 46
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 17
Aaron Leritz Masters 35+ A 18 / 73
Eric Lanners Masters 35+ A 52 / 73
Dan Werle Masters 35+ A 62 / 73
Peter Koonce Masters 35+ C 20 / 163
Phillip M trost Masters 35+ C 42 / 163
Jeff Spencer Masters 35+ C 61 / 163
Jonathan Modie Masters 35+ C 74 / 163
Andy Casebeer Masters 35+ C 79 / 163
Sean Vali Masters 35+ C 102 / 163
Joseph Marek Masters 35+ C 117 / 163
Paul Schoonover Masters 35+ C 121 / 163
Erick Nelson Masters 35+ C 126 / 163
Chris Valencia Masters 35+ C 140 / 163
Chris Leach Masters 35+ C 161 / 163
Matthew Wilkin Masters 35+ B 39 / 110
Kenneth Pace Masters 35+ B 55 / 110
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 26
Jill Hardiman Women A 10 / 38
Audrey Brown Women A 17 / 38
Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)
Ron Strasser Master 60+ 2 / 4
Erik Tonkin Category A 1 / 14
Scott Bradway Category A 8 / 14
Jeff Spencer Clydesdale 3 / 4
Jason Britton Category B 1 / 15
Robert Christensen Singlespeed 14 / 22
Jill Hardiman Women A 3 / 7
Peter Koonce Masters 35+ C 8 / 29
Phillip M trost Masters 35+ C 9 / 29
Paul Schoonover Masters 35+ C 11 / 29
Chris Valencia Masters 35+ C 27 / 29
Ile Powell Masters 35+ B 8 / 18
Cincy3 Kings CX (Nov 2 2013)
Beth Ann orton Women ProCX 1 Elite 13 / 35
Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 1 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 6 / 30
Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 20
Brad Winn Category A 22 / 49
Patrick Means Category A 23 / 49
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 30
Dieter Hoffmann Master 50+ 28 / 58
Laurie Hotovy Women A 17 / 28
Remy Maguire Women A 22 / 28
Billy Wherley Category B 3 / 49
Andrew Warren Category B 31 / 49
Aaron Leritz Masters 35+ A 24 / 61
Nicholas Leritz Masters 35+ A 33 / 61
Eric Lanners Masters 35+ A 50 / 61
Michael Kosmala Masters 35+ A 59 / 61
Phillip M trost Masters 35+ C 25 / 103
Jeff Spencer Masters 35+ C 58 / 103
Jonathan Modie Masters 35+ C 64 / 103
Chris Valencia Masters 35+ C 94 / 103
Andy Leritz Masters 35+ B 5 / 87
Kenneth Pace Masters 35+ B 61 / 87
Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 2
Erik Tonkin Category A 1 / 10
Chad Swanson Masters 35+ A 7 / 31
Chris Brannen Masters 35+ B 15 / 23
Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)
Dieter Hoffmann Singlespeed 50 / 67
Billy Wherley Category B 5 / 62
Jason Britton Category B 12 / 62
Neal Bibler Category B 14 / 62
Andrew Warren Category B 47 / 62
Patrick Means Category A 14 / 58
Brad Winn Category A 21 / 58
Jonathan Myers Category A 35 / 58
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 36
Samantha Trost Unicycle 7 / 7
Aaron Leritz Masters 35+ A 16 / 77
Eric Lanners Masters 35+ A 33 / 77
Nicholas Leritz Masters 35+ A 38 / 77
Michael Kosmala Masters 35+ A 52 / 77
Phillip M trost Masters 35+ C 24 / 117
Jeff Spencer Masters 35+ C 46 / 117
Jonathan Modie Masters 35+ C 63 / 117
Andy Casebeer Masters 35+ C 82 / 117
Chris Valencia Masters 35+ C 107 / 117
Andy Leritz Masters 35+ B 13 / 110
Ile Powell Masters 35+ B 38 / 110
Kenneth Pace Masters 35+ B 52 / 110
Renee Pype Masters Women 45+ 25 / 26
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 6 / 21
Laurie Hotovy Women A 18 / 31
Remy Maguire Women A 22 / 31
Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 27
Phillip M trost Beginner Men 3 / 109
Scott Bradway Category A 27 / 64
Jonathan Myers Category A 41 / 64
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 48
Dieter Hoffmann Master 50+ 21 / 79
Peter Spir Master 50+ 33 / 79
Evelyn West Master 50+ 78 / 79
Beth Ann orton Women A 1 / 40
Remy Maguire Women A 18 / 40
Jill Hardiman Women A 19 / 40
Laurie Hotovy Women A 27 / 40
Connor Wiles Category C 22 / 95
Andrew Warren Category C 95 / 95
Jason Britton Category B 2 / 73
Billy Wherley Category B 17 / 73
Andrew Warren Category B 31 / 73
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 14
Paul Montgomery Masters 60+ 13 / 14
Tabor Stensrad Junior Men 59 / 81
Aaron Leritz Masters 35+ A 16 / 94
Chad Swanson Masters 35+ A 25 / 94
Nicholas Leritz Masters 35+ A 46 / 94
Eric Lanners Masters 35+ A 47 / 94
Michael Kosmala Masters 35+ A 56 / 94
Peter Koonce Masters 35+ C 22 / 201
Jonathan Modie Masters 35+ C 40 / 201
Jeff Spencer Masters 35+ C 83 / 201
Andy Casebeer Masters 35+ C 97 / 201
Chris Leach Masters 35+ C 125 / 201
Sean Vali Masters 35+ C 136 / 201
Joseph Marek Masters 35+ C 139 / 201
Erick Nelson Masters 35+ C 163 / 201
Chris Valencia Masters 35+ C 164 / 201
Andy Leritz Masters 35+ B 20 / 117
Ile Powell Masters 35+ B 47 / 117
Matthew Wilkin Masters 35+ B 50 / 117
Chris Brannen Masters 35+ B 74 / 117
Kenneth Pace Masters 35+ B 114 / 117
Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)
Jeff Spencer Master 35+ C 10 / 27
Ron Strasser Master 60+ 2 / 7
Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)
Phillip M trost Beginner Men 5 / 55
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 57 / 89
Chris Valencia Masters Men C 35+ 83 / 89
Chris Leach Masters Men C 35+ 84 / 89
David Keeney Masters Men C 35+ 86 / 89
Mielle Blomberg Women A 5 / 14
Laurie Hotovy Women A 7 / 14
Remy Maguire Women A 9 / 14
Nicholas Leritz Singlespeed 12 / 29
Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 16
Phillip M trost Beginner Men 5 / 53
Erik Tonkin Category A 11 / 60
Brad Winn Category A 18 / 60
Brandon Meinke Category A 21 / 60
Scott Bradway Category A 23 / 60
Jonathan Myers Category A 28 / 60
Matt Wilkin Clydesdale 4 / 41
Dieter Hoffmann Master 50+ 26 / 59
Peter Spir Master 50+ 56 / 59
Jill Hardiman Women A 16 / 42
Remy Maguire Women A 23 / 42
Audrey Brown Women A 27 / 42
Laurie Hotovy Women A 37 / 42
Andrew Warren Category C 2 / 59
Connor Wiles Category C 18 / 59
Aaron Stensaud Category C 57 / 59
Jason Britton Category B 9 / 46
Nick Makanna Category B 37 / 46
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 19
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 20
Paul Montgomery Masters 60+ 11 / 20
James Meyer Masters 60+ 17 / 20
Tabor Stensrad Junior Men 46 / 59
Aaron Leritz Masters 35+ A 21 / 85
Michael Kosmala Masters 35+ A 36 / 85
Eric Lanners Masters 35+ A 53 / 85
Nicholas Leritz Masters 35+ A 54 / 85
Chad Swanson Masters 35+ A 77 / 85
Peter Koonce Masters 35+ C 15 / 152
Joseph Marek Masters 35+ C 85 / 152
Jeff Spencer Masters 35+ C 99 / 152
Jonathan Modie Masters 35+ C 101 / 152
Andy Leritz Masters 35+ B 36 / 96
Ile Powell Masters 35+ B 54 / 96
Judd Eustice Masters 35+ B 63 / 96
Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)
Eric Lanners Masters Men A 40+ 15 / 22
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 53 / 81
Remy Maguire Women A 5 / 15
Mielle Blomberg Women A 6 / 15
Ron Strasser Masters Men B 35+ 34 / 37
Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 26
Phillip M trost Beginner Men 8 / 102
Brad Winn Category A 25 / 67
Brandon Meinke Category A 28 / 67
Scott Bradway Category A 35 / 67
Jonathan Myers Category A 38 / 67
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 51
Peter Spir Master 50+ 33 / 72
Dieter Hoffmann Master 50+ 39 / 72
Evelyn West Master 50+ 65 / 72
Remy Maguire Women A 15 / 38
Audrey Brown Women A 20 / 38
Jill Hardiman Women A 28 / 38
Laurie Hotovy Women A 30 / 38
Connor Wiles Category C 30 / 112
Aaaron Stensaud Category C 108 / 112
Jason Britton Category B 3 / 70
Nick Makanna Category B 49 / 70
Renee Pype Masters Women 45+ 22 / 25
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 18
Paul Montgomery Masters 60+ 10 / 18
John Eric lutz Masters 60+ 15 / 18
James Meyer Masters 60+ 16 / 18
Tabor Stensrad Junior Men 50 / 78
Chad Swanson Masters 35+ A 21 / 98
Aaron Leritz Masters 35+ A 35 / 98
Eric Lanners Masters 35+ A 42 / 98
Nicholas Leritz Masters 35+ A 93 / 98
Peter Koonce Masters 35+ C 63 / 200
Jeff Spencer Masters 35+ C 106 / 200
Andy Casebeer Masters 35+ C 127 / 200
Chris Valencia Masters 35+ C 154 / 200
Erick Nelson Masters 35+ C 157 / 200
Michael Kosmala Masters 35+ B 5 / 125
Andy Leritz Masters 35+ B 54 / 125
Kenneth Pace Masters 35+ B 75 / 125
Chris Brannen Masters 35+ B 89 / 125
Judd Eustice Masters 35+ B 98 / 125
Matthew Wilkin Masters 35+ B 105 / 125
Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)
Phillip M trost Beginner Men 5 / 24
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 9
Ile Powell Masters 35+ B 29 / 38
Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)
Eric Lanners Masters Men A 40+ 9 / 18
Jonathan Modie Masters Men C 35+ 42 / 97
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 82 / 97
Matt Gilman Masters Men C 35+ 94 / 97
Chris Leach Masters Men C 35+ 96 / 97
Mielle Blomberg Women A 5 / 11
Remy Maguire Women A 7 / 11
Laurie Hotovy Women A 9 / 11
Andy Leritz Singlespeed 27 / 29
Battle At Barlow (Sep 29 2013)
Jason Britton Category B 16 / 24
Patrick Means Category A 7 / 34
Brad Winn Category A 15 / 34
Scott Bradway Category A 17 / 34
Jonathan Myers Category A 18 / 34
Brandon Meinke Category A 23 / 34
Dieter Hoffmann Master 50+ 15 / 31
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 10
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Eric Lanners Masters 35+ A 20 / 40
Nicholas Leritz Masters 35+ A 21 / 40
Jonathan Modie Masters 35+ C 37 / 70
Chris Valencia Masters 35+ C 63 / 70
Michael Kosmala Masters 35+ B 2 / 56
Kenneth Pace Masters 35+ B 5 / 56
Andy Leritz Masters 35+ B 28 / 56
Judd Eustice Masters 35+ B 34 / 56
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 17
Jill Hardiman Women A 6 / 16
Laurie Hotovy Women A 14 / 16
Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)
Joseph Marek Master 35+ C 26 / 56
Jeff Spencer Master 35+ C 38 / 56
Andy Casebeer Master 35+ C 40 / 56
Chris Valencia Master 35+ C 48 / 56
Phillip M trost Beginner Men 8 / 38
Ron Strasser Master 60+ 2 / 9
Eric Lanners Masters 35+ A 18 / 34
Jonathan Myers Category A 10 / 24
Dieter Hoffmann Master 50+ 24 / 42
Remy Maguire Women A 4 / 17
Jill Hardiman Women A 11 / 17
Chris Brannen Master 35+ B 27 / 41
Eric Aldinger Category B 20 / 21
Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)
David Keeney Masters Men C 35+ 90 / 94
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 94 / 94
Mielle Blomberg Women A 9 / 15
Laurie Hotovy Women A 10 / 15
Eric Aldinger Masters Men B 35+ 27 / 35
Ron Strasser Masters Men B 35+ 28 / 35
Andy Leritz Singlespeed 30 / 40
Future Cross (Sep 22 2013)
Chris Valencia Men C 35+ 9 / 9
Fazio Farms (Sep 22 2013)
Brandon Meinke Category A 1 / 10
Mielle Blomberg Women A 5 / 6
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Chad Swanson Masters 35+ A 4 / 15
Aaron Leritz Masters 35+ A 10 / 15
Nicholas Leritz Masters 35+ A 12 / 15
Sean Vali Masters 35+ C 13 / 36
Joseph Marek Masters 35+ C 21 / 36
Andy Leritz Masters 35+ B 9 / 26
Kenneth Pace Masters 35+ B 10 / 26
Trek Cyclocross Collective Cup Day 2 (Sep 22 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 11 / 26
SCX #1: McCollum Park (Sep 22 2013)
Mary Fordham Cat. 4 Women 4 / 33
Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard (Sep 21 2013)
Chris Valencia Men C 35+ 15 / 15
Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)
Andy Casebeer Master 35+ C 50 / 51
Phillip M trost Beginner Men 3 / 50
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Erik Tonkin Category A 1 / 29
Jonathan Myers Category A 11 / 29
Peter Spir Master 50+ 18 / 34
Ile Powell Master 35+ B 26 / 43
Chris Brannen Master 35+ B 32 / 43
Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)
Aaron Leritz Masters Men A 40+ 6 / 27
Eric Lanners Masters Men A 40+ 14 / 27
Mielle Blomberg Women A 8 / 18
Laurie Hotovy Women A 13 / 18
Andy Casebeer Master C 35+ 54 / 89
Eric Aldinger Masters Men B 25 / 33
Ron Strasser Masters Men B 28 / 33
Andy Leritz Singlespeed 31 / 46
Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)
Andy Casebeer Master 35+ C 19 / 33
Jonathan Modie Master 35+ C 28 / 33
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 15
Phillip M trost Beginner Men 3 / 20
Nicholas Leritz Masters 35+ A 21 / 36
Aaron Leritz Masters 35+ A 26 / 36
Chad Swanson Masters 35+ A 30 / 36
Eric Lanners Masters 35+ A 35 / 36
Patrick Means Category A 30 / 30
Jill Hardiman Women A 7 / 17
Andy Leritz Master 35+ B 30 / 38
James Britton Category B 4 / 13
StarCrossed CX (Sep 14 2013)
Beth Ann orton Women UCI Elite 6 / 22
Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 10
Andy Casebeer Master 35+ C 42 / 54
Chris Valencia Master 35+ C 46 / 54
Phillip M trost Beginner Men 14 / 30
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Chad Swanson Masters 35+ A 5 / 49
Eric Lanners Masters 35+ A 26 / 49
Patrick Means Category A 28 / 29
Jill Hardiman Women A 6 / 20
Laurie Hotovy Women A 12 / 20
Michael Kosmala Master 35+ B 3 / 56
Ile Powell Master 35+ B 43 / 56
Tabor Stensrad Junior Men 10-12 10 / 16
Thrilla Cyclocross Series #1 (Sep 12 2013)
Chris Valencia Men C 40+ 15 / 17
Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)
Andy Casebeer Master 35+ C 39 / 58
Chris Valencia Master 35+ C 55 / 58
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 5
Ron Strasser Master 60+ 2 / 7
Gil Ormerod Master 60+ 7 / 7
Chad Swanson Masters 35+ A 5 / 43
Eric Lanners Masters 35+ A 16 / 43
Nicholas Leritz Masters 35+ A 28 / 43
Jonathan Myers Category A 7 / 26
Audrey Brown Women A 9 / 18
Laurie Hotovy Women A 13 / 18
Remy Maguire Women A 17 / 18
Andy Leritz Master 35+ B 28 / 51
Chris Brannen Master 35+ B 29 / 51
Ile Powell Master 35+ B 35 / 51
GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)
Phillip M trost Beginner Men 27 / 43
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 10
Jonathan Myers Category A 7 / 25
Remy Maguire Women A 19 / 22
Eric Lanners Masters 35+ A 14 / 37
Chris Valencia Masters 35+ C 71 / 80
Andy Casebeer Masters 35+ C 78 / 80
Michael Kosmala Masters 35+ B 3 / 61
Ile Powell Masters 35+ B 39 / 61
Matthew Wilkin Masters 35+ B 52 / 61
Chris Brannen Masters 35+ B 53 / 61
Midsummer Nights Cyclocross (Jul 25 2013)
Beth Ann orton Women Pro 1-2 5 / 8
Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)
Rhonda Mazza WOM A 1 / 7
Ron Strasser Men Mas 60+ 1 / 7
Patrick Means Men A 3 / 14
Mielle Blomberg WOM MAS A 35+ 1 / 1
Chris Valencia MEN MAS C 35+ 12 / 13
USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)
Patrick Means Men Cat A 52 / 62
Beth ann Orton Women Cat A 22 / 33
Kim Matheson Women Cat B 1 / 23
USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)
Patrick Means Men Cat A 40 / 67
Beth ann Orton Women Cat A 25 / 36
Kim Matheson Women Cat B 5 / 30
GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)
Kim Matheson Women A 6 / 8
Remy Maguire Women A 8 / 8
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 3
Michael Kosmala Masters 35+ B 8 / 28
Chris Brannen Masters 35+ B 17 / 28
Ile Powell Masters 35+ B 22 / 28
Peter Koonce Masters 35+ C 24 / 58
Jonathan Myers Category A 10 / 17
Eric Lanners Masters 35+ A 12 / 30
Dan Werle Masters 35+ A 14 / 30
Jonathan Kuipers Category B 9 / 11
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 4
CXLA Saturday (Dec 1 2012)
Brad Winn Men A 3 / 11
Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)
Ron Strasser Men Mas 60+ 2 / 7
Patrick Means Men A 3 / 11
Mielle Blomberg Women Mas 35+ 3 / 5
BC Grand Prix (Nov 18 2012)
Beth Ann orton UCI Women 12 / 23
Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)
Beth Flanagan Women B 24 / 26
Alice Pennington Women A 1 / 34
Kim Matheson Women A 11 / 34
Audrey Brown Women A 25 / 34
Jill Hardiman Women A 33 / 34
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 11
Dieter Hoffmann Masters 50+ 18 / 66
Kenneth Pace Masters 35+ B 14 / 101
Andy Leritz Masters 35+ B 26 / 101
Michael Kosmala Masters 35+ B 27 / 101
Ile Powell Masters 35+ B 63 / 101
Jeff Spencer Masters 35+ C 60 / 179
Joseph Marek Masters 35+ C 77 / 179
Judd Eustice Masters 35+ C 157 / 179
Jonathan Modie Masters 35+ C 159 / 179
Brad Winn Category A 12 / 77
Scott Bradway Category A 16 / 77
Patrick Means Category A 19 / 77
Jonathan Smith Category A 32 / 77
Jonathan Myers Category A 54 / 77
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 88
Eric Lanners Masters 35+ A 21 / 88
Robert Christensen Masters 35+ A 64 / 88
Nicholas Leritz Masters 35+ A 88 / 88
Julie Kramer Masters Women 35+ B 12 / 14
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 50
David Miller Clydesdale 31 / 50
Van Chrisman Junior Men 46 / 66
Nick Makanna Singlespeed 41 / 97
Patrick Croasdaile Category B 7 / 54
Jonathan Kuipers Category B 24 / 54
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 17
Margie Bradway Masters Women 35+ A 3 / 17
Sean Burles Category C 2 / 86
Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Chris Brannen Masters 35+ B 19 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 4 / 10
Dieter Hoffmann Singlespeed 13 / 20
Jonathan Kuipers Category B 8 / 17
Dustin Schneider Beginner Men 14 / 33
MFG #6: Woodlawn Park (Nov 11 2012)
Mark Jenkins CAT 4 MASTER MEN 35+ 102 / 121
Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)
Alice Pennington Women A 1 / 29
Beth ann Orton Women A 6 / 29
Kim Matheson Women A 8 / 29
Remy Maguire Women A 26 / 29
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 14
Evelyn West Masters 50+ 45 / 46
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 10 / 90
Andy Leritz Masters 35+ B 27 / 90
Michael Kosmala Masters 35+ B 28 / 90
Kenneth Pace Masters 35+ B 38 / 90
Matt Wilkin Masters 35+ B 48 / 90
Judd Eustice Masters 35+ C 7 / 154
Jeff Spencer Masters 35+ C 44 / 154
Jonathan Modie Masters 35+ C 107 / 154
Andy Casebeer Masters 35+ C 125 / 154
Jonathan Myers Category A 37 / 48
Scott Bradway Category A 44 / 48
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 62
Nicholas Leritz Masters 35+ A 36 / 62
Eric Lanners Masters 35+ A 44 / 62
Jeffrey Struck Masters 35+ A 53 / 62
Matt Wilkin Clydesdale 5 / 41
David Miller Clydesdale 23 / 41
David Keeney Clydesdale 29 / 41
Van Chrisman Junior Men 30 / 45
Patrick Croasdaile Category B 9 / 49
Jonathan Kuipers Category B 19 / 49
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 13
Margie Bradway Masters Women 35+ A 11 / 13
Sean Burles Category C 2 / 72
GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)
Remy Maguire Women A 12 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
Dieter Hoffmann Masters 50+ 24 / 24
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 2 / 43
Chris Brannen Masters 35+ B 16 / 43
Ile Powell Masters 35+ B 27 / 43
Jeff Spencer Masters 35+ C 35 / 57
Eric Lanners Masters 35+ A 15 / 34
Dan Werle Masters 35+ A 17 / 34
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 4 / 8
Beth ann Orton Category B 10 / 23
Dustin Schneider Beginner Men 10 / 35
Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)
Beth Flanagan Women B 11 / 16
Alice Pennington Women A 2 / 35
Beth ann Orton Women A 3 / 35
Kim Matheson Women A 10 / 35
Audrey Brown Women A 17 / 35
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 12
Paul Montgomery Masters 60+ 9 / 12
Dieter Hoffmann Masters 50+ 31 / 59
Nicholas Leritz Masters 35+ B 1 / 92
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 7 / 92
Andy Leritz Masters 35+ B 10 / 92
Matt Wilkin Masters 35+ B 25 / 92
Chris Brannen Masters 35+ B 43 / 92
Michael Kosmala Masters 35+ B 44 / 92
Ile Powell Masters 35+ B 54 / 92
Kenneth Pace Masters 35+ B 55 / 92
Judd Eustice Masters 35+ C 5 / 161
Jonathan Modie Masters 35+ C 60 / 161
Jeff Spencer Masters 35+ C 65 / 161
Joseph Marek Masters 35+ C 88 / 161
Andy Casebeer Masters 35+ C 140 / 161
Brad Winn Category A 9 / 62
Scott Bradway Category A 15 / 62
Patrick Means Category A 16 / 62
Jonathan Smith Category A 26 / 62
Jonathan Myers Category A 36 / 62
Aaron Leritz Masters 35+ A 10 / 72
Eric Lanners Masters 35+ A 42 / 72
Matt Wilkin Clydesdale 4 / 43
Van Chrisman Junior Men 30 / 49
Nick Makanna Singlespeed 29 / 88
Lukas Johnston Category B 32 / 57
Jonathan Kuipers Category B 48 / 57
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 2 / 16
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 16
Margie Bradway Masters Women 35+ A 7 / 16
Richard Anderson Category C 62 / 74
Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Gil Ormerod Masters 50+ 12 / 12
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 4 / 26
Michael Kosmala Masters 35+ B 6 / 26
Ken Finch Masters 35+ C 10 / 27
Mark Jenkins Masters 35+ C 25 / 27
Eric Lanners Masters 35+ A 8 / 18
Robert Christensen Masters 35+ A 17 / 18
Patrick Croasdaile Singlespeed 4 / 15
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 12 / 15
Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)
Beth Flanagan Women B 17 / 32
Kim Matheson Women A 7 / 34
Audrey Brown Women A 17 / 34
Jill Hardiman Women A 21 / 34
Laurie Hotovy Women A 29 / 34
Remy Maguire Women A 33 / 34
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 11
Dieter Hoffmann Masters 50+ 35 / 59
Andy Leritz Masters 35+ B 4 / 81
Nicholas Leritz Masters 35+ B 6 / 81
Michael Kosmala Masters 35+ B 11 / 81
Kenneth Pace Masters 35+ B 30 / 81
Ile Powell Masters 35+ B 37 / 81
Judd Eustice Masters 35+ C 7 / 109
Jeff Spencer Masters 35+ C 33 / 109
Jonathan Modie Masters 35+ C 57 / 109
Troy Konigwilcox Masters 35+ C 78 / 109
Patrick Means Category A 14 / 67
Brad Winn Category A 16 / 67
Jonathan Myers Category A 27 / 67
Chad Swanson Category A 43 / 67
Aaron Leritz Masters 35+ A 11 / 57
Eric Lanners Masters 35+ A 29 / 57
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 12 / 18
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 22
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 51 / 75
Patrick Croasdaile Category B 23 / 61
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 21
Margie Bradway Masters Women 35+ A 19 / 21
Lukas Johnston Category C 1 / 63
Lisa Belair-sullivan Masters Women 45+ 3 / 22
Renee Pype Masters Women 45+ 17 / 22
Victory Circle Graphix Boulder Cup (Oct 28 2012)
Caitlyn Vestal Women UCI Elite 25 / 22
GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 3 / 43
Joseph Marek Masters 35+ C 20 / 36
Ken Finch Masters 35+ C 27 / 36
Mark Jenkins Masters 35+ C 36 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 9 / 21
Jeffrey Struck Masters 35+ A 14 / 21
Jonathan Kuipers Category B 12 / 12
Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)
Beth Flanagan Women B 31 / 36
Kim Matheson Women A 9 / 37
Audrey Brown Women A 17 / 37
Remy Maguire Women A 29 / 37
Laurie Hotovy Women A 30 / 37
Peter Spir Masters 50+ 43 / 57
Nicholas Leritz Masters 35+ B 5 / 87
Michael Kosmala Masters 35+ B 20 / 87
Kenneth Pace Masters 35+ B 63 / 87
Ile Powell Masters 35+ B 69 / 87
Andy Leritz Masters 35+ B 74 / 87
Judd Eustice Masters 35+ C 8 / 126
Jeff Spencer Masters 35+ C 46 / 126
Jonathan Modie Masters 35+ C 50 / 126
Andy Casebeer Masters 35+ C 105 / 126
Brad Winn Category A 18 / 62
Patrick Means Category A 26 / 62
Jonathan Myers Category A 37 / 62
Chad Swanson Category A 62 / 62
Aaron Leritz Masters 35+ A 17 / 69
Eric Lanners Masters 35+ A 59 / 69
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 15 / 16
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 27
David Miller Clydesdale 23 / 27
Dieter Hoffmann Singlespeed 62 / 85
Patrick Croasdaile Category B 29 / 62
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 20
Lukas Johnston Category C 66 / 69
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 20
Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 11 / 21
Mielle Blomberg Women A 3 / 8
David Keeney Men Master C 54 / 61
Andy Casebeer Men Master C 61 / 61
Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)
Beth Flanagan Women B 5 / 31
Beth ann Orton Women A 2 / 44
Alice Pennington Women A 3 / 44
Kim Matheson Women A 18 / 44
Audrey Brown Women A 21 / 44
Remy Maguire Women A 38 / 44
Laurie Hotovy Women A 39 / 44
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 15
John eric Lutz Masters 60+ 13 / 15
Dieter Hoffmann Masters 50+ 38 / 72
Evelyn West Masters 50+ 59 / 72
Gil Ormerod Masters 50+ 63 / 72
Nicholas Leritz Masters 35+ B 4 / 128
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 11 / 128
Matt Wilkin Masters 35+ B 46 / 128
Kenneth Pace Masters 35+ B 48 / 128
Chris Brannen Masters 35+ B 49 / 128
Andy Leritz Masters 35+ B 54 / 128
Ile Powell Masters 35+ B 84 / 128
Michael Kosmala Masters 35+ C 5 / 217
Judd Eustice Masters 35+ C 10 / 217
Jeff Spencer Masters 35+ C 75 / 217
Jonathan Modie Masters 35+ C 108 / 217
Geoff Sanderson Masters 35+ C 128 / 217
Troy Konigwilcox Masters 35+ C 139 / 217
Andy Casebeer Masters 35+ C 179 / 217
Brad Winn Category A 14 / 72
Scott Bradway Category A 18 / 72
Jonathan Smith Category A 37 / 72
Jonathan Myers Category A 48 / 72
Aaron Leritz Masters 35+ A 17 / 103
Eric Lanners Masters 35+ A 38 / 103
Jeffrey Struck Masters 35+ A 46 / 103
Robert Christensen Masters 35+ A 79 / 103
Julie Kramer Masters Women 35+ B 12 / 20
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 57
David Miller Clydesdale 40 / 57
Van Chrisman Junior Men 57 / 59
Nick Makanna Singlespeed 36 / 114
Patrick Croasdaile Category B 22 / 68
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 2 / 20
Margie Bradway Masters Women 35+ A 4 / 20
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 6 / 20
Sean Burles Category C 4 / 124
Lukas Johnston Beginner Men 1 / 118
Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 3
Gil Ormerod Masters 50+ 19 / 20
Ken Finch Masters 35+ C 18 / 35
Mark Jenkins Masters 35+ C 29 / 35
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 7 / 12
Patrick Croasdaile Category B 3 / 10
Daniel Gonzalez Category B 9 / 10
Lisa Belair-sullivan Masters Women 35+ A 2 / 3
Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 11 / 28
Kim Matheson Women A 2 / 13
Mielle Blomberg Women A 6 / 13
Laurie Hotovy Women A 8 / 13
Jonathan Kuipers Men B 11 / 14
Andy Casebeer Men Master C 53 / 87
Chris Valencia Men Master C 72 / 87
David Keeney Men Master C 78 / 87
Eric Lanners MASTER MEN A 35+ 10 / 21
Robert Christensen MASTER MEN A 35+ 13 / 21
Ken Finch Beginner Men 17 / 54
USGP #4: SmartWool Cup p/b FC Bikes (Oct 14 2012)
Beth Ann orton Women Pro/Cat 1 24 / 47
Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)
Beth Flanagan Women B 19 / 26
Audrey Brown Women A 20 / 40
Kim Matheson Women A 25 / 40
Jill Hardiman Women A 30 / 40
Remy Maguire Women A 32 / 40
Laurie Hotovy Women A 37 / 40
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 8
Peter Spir Masters 50+ 26 / 51
Evelyn West Masters 50+ 46 / 51
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 9 / 80
Nicholas Leritz Masters 35+ B 25 / 80
Andy Leritz Masters 35+ B 31 / 80
Kenneth Pace Masters 35+ B 39 / 80
Ile Powell Masters 35+ B 51 / 80
Michael Kosmala Masters 35+ C 8 / 160
Judd Eustice Masters 35+ C 19 / 160
Jeff Spencer Masters 35+ C 63 / 160
Jonathan Modie Masters 35+ C 74 / 160
Troy Konigwilcox Masters 35+ C 137 / 160
Brad Winn Category A 9 / 70
Patrick Means Category A 13 / 70
Scott Bradway Category A 20 / 70
Chad Swanson Category A 33 / 70
Aaron Leritz Masters 35+ A 15 / 69
Eric Lanners Masters 35+ A 37 / 69
Julie Kramer Masters Women 35+ B 7 / 15
Patrick Croasdaile Category B 15 / 56
Jonathan Kuipers Category B 38 / 56
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 16
Margie Bradway Masters Women 35+ A 4 / 16
Deanna Lloyd Women C 5 / 32
Sean Burles Category C 6 / 79
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 18
USGP #3: SmartWool Cup p/b FC Bikes (Oct 13 2012)
Beth Ann orton Women Pro/Cat 1 22 / 46
GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)
Daniel Gonzalez Master 35+ B 13 / 38
Chris Brannen Master 35+ B 21 / 38
Dan Werle Masters 35+ A 9 / 20
Robert Christensen Masters 35+ A 10 / 20
Eric Lanners Masters 35+ A 19 / 20
Ron Strasser Master 60+ 2 / 7
Gil Ormerod Master 50+ 16 / 16
Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)
Robert Christensen Masters Men B 35+ 2 / 26
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 26 / 26
Mielle Blomberg Women A 2 / 18
Kim Matheson Women A 13 / 18
Laurie Hotovy Women A 17 / 18
Margie Bradway Men C 30 / 42
David Miller Men Master C 37 / 92
Troy Konig wilcox Men Master C 41 / 92
Andy Casebeer Men Master C 52 / 92
David Keeney Men Master C 66 / 92
Ken Finch Beginner Men 16 / 61
Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)
Alice Pennington Women A 3 / 37
Beth ann Orton Women A 4 / 37
Kim Matheson Women A 16 / 37
Audrey Brown Women A 19 / 37
Laurie Hotovy Women A 37 / 37
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 16
John eric Lutz Masters 60+ 15 / 16
Nicholas Leritz Masters 35+ B 9 / 138
Andy Leritz Masters 35+ B 17 / 138
Kenneth Pace Masters 35+ B 21 / 138
Robert Christensen Masters 35+ B 43 / 138
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 54 / 138
Ile Powell Masters 35+ B 92 / 138
Daniel Rockwell Masters 35+ B 100 / 138
Michael Kosmala Masters 35+ C 3 / 224
Judd Eustice Masters 35+ C 43 / 224
Jeff Spencer Masters 35+ C 98 / 224
Jonathan Modie Masters 35+ C 136 / 224
Andy Casebeer Masters 35+ C 212 / 224
Brad Winn Category A 29 / 84
Scott Bradway Category A 39 / 84
Chad Swanson Category A 41 / 84
Patrick Means Category A 61 / 84
Aaron Leritz Masters 35+ A 22 / 93
Eric Lanners Masters 35+ A 52 / 93
Matt Wilkin Clydesdale 12 / 58
David Miller Clydesdale 26 / 58
David Keeney Clydesdale 44 / 58
Judd Eustice Master 50+ 54 / 77
Evelyn West Master 50+ 69 / 77
Jonathan Kuipers Category B 41 / 73
Patrick Croasdaile Category B 61 / 73
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 27
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 4 / 27
Margie Bradway Masters Women 35+ A 8 / 27
Jonathan Kuipers Category C 91 / 113
Renee Pype Masters Women 45+ 19 / 25
GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)
Daniel Gonzalez Master 35+ B 8 / 34
Ken Finch Masters 35+ C 19 / 33
Mark Jenkins Masters 35+ C 26 / 33
Dan Werle Masters 35+ A 18 / 28
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Patrick Croasdaile Category B 14 / 15
Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)
Robert Christensen Masters Men B 35+ 1 / 36
Ron Strasser Masters Men B 35+ 25 / 36
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 36 / 36
Beth ann Orton Women A 1 / 11
Kim Matheson Women A 4 / 11
Mielle Blomberg Women A 5 / 11
Margie Bradway Women A 11 / 11
Jonathan Kuipers Men C 9 / 50
Michael Kosmala Men Master C 5 / 104
Troy Konig wilcox Men Master C 65 / 104
David Miller Men Master C 66 / 104
Chris Valencia Men Master C 70 / 104
Andy Casebeer Men Master C 80 / 104
Mark Jenkins Beginner Men 29 / 46
BASP #1: Candlestick Park (Sep 30 2012)
Matthew Carlson Men B 35+ 13 / 73
Matthew Carlson Men B 12 / 57
Battle at Barlow (Sep 30 2012)
Alice Pennington Women A 3 / 23
Kim Matheson Women A 12 / 23
Audrey Brown Women A 15 / 23
Remy Maguire Women A 16 / 23
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 8
Paul Montgomery Masters 60+ 5 / 8
Andy Leritz Masters 35+ B 22 / 69
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 24 / 69
Chris Brannen Masters 35+ B 36 / 69
Ile Powell Masters 35+ B 52 / 69
Kenneth Pace Masters 35+ B 54 / 69
Michael Kosmala Masters 35+ C 10 / 110
Judd Eustice Masters 35+ C 16 / 110
Jeff Spencer Masters 35+ C 52 / 110
Scott Bradway Category A 15 / 45
Brad Winn Category A 17 / 45
Chad Swanson Category A 25 / 45
Aaron Leritz Masters 35+ A 13 / 49
Eric Lanners Masters 35+ A 18 / 49
Julie Kramer Masters Women 35+ B 7 / 15
Matt Wilkin Clydesdale 17 / 25
David Keeney Clydesdale 24 / 25
Peter Spir Master 50+ 22 / 37
Judd Eustice Master 50+ 24 / 37
Brad Winn Singlespeed 4 / 55
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 8
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 2 / 8
Jonathan Kuipers Category C 3 / 51
Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 2 (Sep 30 2012)
Bethann Orton UCI Elite Women 21 / 48
Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)
Margie Bradway Women A 7 / 13
Ken Finch Master 35+ C 19 / 39
Mark Jenkins Master 35+ C 28 / 39
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Daniel Gonzalez Category B 15 / 18
Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 1 (Sep 29 2012)
Bethann Orton UCI Elite Women 25 / 52
Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)
Robert Christensen Masters Men B 35+ 4 / 41
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 18 / 41
Andy Leritz Masters Men B 35+ 23 / 41
Ron Strasser Masters Men B 35+ 25 / 41
Mielle Blomberg Women A 3 / 16
Jonathan Kuipers Men C 10 / 54
Michael Kosmala Men Master C 4 / 122
Judd Eustice Men Master C 23 / 122
David Keeney Men Master C 102 / 122
Zach Roeder Singlespeed 29 / 39
Ken Finch Beginner Men 16 / 70
Mark Jenkins Beginner Men 28 / 70
GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)
Beth ann Orton Women A 2 / 21
Margie Bradway Women A 7 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Chris Brannen Masters 35+ B 23 / 45
Matt Wilkin Masters 35+ B 37 / 45
Nicholas Leritz Masters 35+ B 44 / 45
Scott Bradway Category A 10 / 28
Eric Lanners Masters 35+ A 15 / 32
Aaron Leritz Masters 35+ A 16 / 32
Dan Werle Masters 35+ A 20 / 32
Matt Wilkin Clydesdale 13 / 22
Patrick Croasdaile Category B 7 / 19
Jonathan Kuipers Category C 7 / 31
Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)
Mielle Blomberg Women A 4 / 10
Jonathan Kuipers Men C 17 / 52
Michael Kosmala Men Master C 18 / 91
David Keeney Men Master C 65 / 91
Ken Finch Beginner Men 13 / 45
Mark Jenkins Beginner Men 28 / 45
Daniel Gonzalez Masters Men B 4 / 38
Robert Christensen Masters Men B 13 / 38
Chris Brannen Masters Men B 23 / 38
Ron Strasser Masters Men B 27 / 38
Double Cross Day Two (Sep 16 2012)
Beth ann Orton Women A 1 / 15
Margie Bradway Women A 10 / 15
Nicholas Leritz Master 35+ B 3 / 38
Andy Leritz Master 35+ B 4 / 38
Matt Wilkin Master 35+ B 27 / 38
Brad Winn Category A 9 / 23
Aaron Leritz Masters 35+ A 6 / 33
Eric Lanners Masters 35+ A 27 / 33
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 17
Ron Strasser Master 60+ 2 / 4
Judd Eustice Master 35+ C 12 / 71
Brad Winn Singlespeed 7 / 29
Patrick Croasdaile Category B 18 / 23
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 7
Judd Eustice Master 50+ 12 / 26
Jonathan Kuipers Category C 6 / 23
GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)
Daniel Gonzalez Master 35+ B 33 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 20 / 30
Eric Lanners Masters 35+ A 22 / 30
Ron Strasser Master 60+ 2 / 3
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 10
Jonathan Kuipers Category C 6 / 29
GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)
David Keeney Clydesdales 23 / 25
Beth ann Orton Women A 2 / 17
Margie Bradway Women A 10 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 8 / 66
Kenneth Pace Masters 35+ B 22 / 66
Chris Brannen Masters 35+ B 35 / 66
Ile Powell Masters 35+ B 51 / 66
Judd Eustice Masters 35+ B 55 / 66
Matt Wilkin Masters 35+ B 56 / 66
Michael Kosmala Masters 35+ C 40 / 75
Eric Lanners Masters 35+ A 8 / 31
Dan Werle Masters 35+ A 11 / 31
Jonathan Kuipers Category C 22 / 40
Patrick Croasdaile Men B 19 / 28
GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)
Remy Maguire Women A 11 / 14
Andy Leritz Master 35+ B 9 / 64
Daniel Gonzalez Master 35+ B 18 / 64
Chris Brannen Master 35+ B 31 / 64
Ile Powell Master 35+ B 39 / 64
Dan Werle Masters 35+ A 23 / 40
Jeff Spencer Master 35+ C 46 / 86
Ron Strasser Master 60+ 1 / 5
Lisa Belair Singlespeed 28 / 36
Lisa Belair Masters Women 35+ A 3 / 8
Jonathan Kuipers Category C 12 / 44
Cross Nationals Day 5 (Jan 8 2012)
Alice Pennington Women Cat 1/2 15 / 74
USGP of Cyclocross Round #8 (Dec 11 2011)
Alice Pennington Women Cat 1/2 11 / 35
Beth Ann orton Women Cat 1/2 35 / 35
Kim Matheson Women B 3 / 13
Mielle Blomberg Women B 10 / 13
USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)
Alice Pennington Women Cat 1/2 12 / 41
Beth Ann orton Women Cat 1/2 24 / 41
Kim Matheson Women B 7 / 16
Mielle Blomberg Women B 11 / 16
GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)
Lisa Belair Women B 1 / 10
Alice Pennington Women A 1 / 10
Beth ann Orton Women A 2 / 10
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
Andy Leritz Masters 35+ B 15 / 28
Patrick Means Category A 6 / 20
Scott Bradway Category A 10 / 20
Brad Winn Category A 11 / 20
Jonathan Myers Category A 12 / 20
Lisa Belair Singlespeed 25 / 28
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 9
Psycho Cross (Nov 26 2011)
Ron Strasser Men Mas 60+ 1 / 2
Jim Hendrickson Clydes 4 / 4
Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)
Beth ann Orton Women A 2 / 12
Kim Matheson Women A 5 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 5
Dieter Hoffmann Masters 50+ 5 / 23
Vincent Plaza Masters 50+ 18 / 23
Dan Werle Masters 35+ B 5 / 48
Robert Christensen Masters 35+ B 9 / 48
Chris Brannen Masters 35+ B 25 / 48
Andy Leritz Masters 35+ B 28 / 48
Nicholas Leritz Masters 35+ B 42 / 48
Jonathan Modie Masters 35+ C 19 / 128
Jim Hendrickson Masters 35+ C 107 / 128
Jonathan Smith Category A 8 / 17
Jim Hendrickson Clydesdale 5 / 22
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 6
GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)
Sean Babcock Category A 2 / 20
Patrick Means Category A 16 / 20
Lisa Belair Singlespeed Women 2 / 5
Beth ann Orton Women A 5 / 13
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 9
Lisa Belair Women B 3 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 10
MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)
Ken Finch CAT 4 MASTER MEN 45+ 25 / 65
Mark Jenkins CAT 4 MASTER MEN 45+ 41 / 65
USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 13 2011)
Alice Pennington Women Pro/Cat 1 13 / 51
Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)
Remy Maguire Women B 4 / 50
Lisa Belair Women B 5 / 50
Jill Hardiman Women A 6 / 30
Christy Love Women A 8 / 30
Erin Playman Women A 12 / 30
Kim Matheson Women A 14 / 30
Beth ann Orton Women A 17 / 30
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 13
Dieter Hoffmann Masters 50+ 26 / 58
Paul Montgomery Masters 50+ 44 / 58
Vincent Plaza Masters 50+ 47 / 58
Evelyn West Masters 50+ 55 / 58
Nicholas Leritz Masters 35+ B 23 / 108
Andy Leritz Masters 35+ B 42 / 108
Dan Werle Masters 35+ B 54 / 108
Kenneth Pace Masters 35+ B 61 / 108
Robert Christensen Masters 35+ B 64 / 108
Ed Chrisman Masters 35+ B 103 / 108
Judd Eustice Masters 35+ C 26 / 192
Chris Brannen Masters 35+ C 83 / 192
John Huntsman Masters 35+ C 96 / 192
Chris Leach Masters 35+ C 138 / 192
Jonathan Modie Masters 35+ C 148 / 192
Scott Bradway Category A 13 / 72
Patrick Means Category A 14 / 72
Jonathan Smith Category A 38 / 72
Brad Winn Category A 41 / 72
Julie Kramer Masters Women 35+ B 17 / 29
Jim Hendrickson Clydesdale 38 / 58
Jim Hendrickson Clydesdale 48 / 58
Van Chrisman Junior Men 37 / 44
Nick Makanna Singlespeed 61 / 95
Brad Winn Singlespeed 66 / 95
Crossett Freilinger Category B 14 / 81
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 21
Adam Troxel Beginner Men 117 / 133
USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 12 2011)
Alice Pennington Women Pro/Cat 1 23 / 55
Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)
Remy Maguire Women B 5 / 43
Lisa Belair Women B 7 / 43
Beth ann Orton Women A 5 / 28
Erin Playman Women A 7 / 28
Jill Hardiman Women A 11 / 28
Christy Love Women A 14 / 28
Kim Matheson Women A 16 / 28
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Dieter Hoffmann Masters 50+ 40 / 60
Paul Montgomery Masters 50+ 53 / 60
Vincent Plaza Masters 50+ 56 / 60
Gil Ormerod Masters 50+ 58 / 60
Nicholas Leritz Masters 35+ B 8 / 87
Robert Christensen Masters 35+ B 22 / 87
Andy Leritz Masters 35+ B 23 / 87
Kenneth Pace Masters 35+ B 32 / 87
Judd Eustice Masters 35+ C 10 / 156
John Huntsman Masters 35+ C 46 / 156
Jonathan Modie Masters 35+ C 75 / 156
Chris Leach Masters 35+ C 139 / 156
Patrick Means Category A 7 / 60
Scott Bradway Category A 19 / 60
Jonathan Smith Category A 33 / 60
Jonathan Myers Category A 35 / 60
Julie Kramer Masters Women 35+ B 17 / 24
Jim Hendrickson Clydesdale 45 / 48
Van Chrisman Junior Men 59 / 73
Brad Winn Singlespeed 11 / 92
Nick Makanna Singlespeed 26 / 92
Lisa Belair Singlespeed 82 / 92
Crossett Freilinger Category B 8 / 59
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 24
Zach Roeder Category C 54 / 103
Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)
Dieter Hoffmann Masters 50+ 3 / 11
Dan Werle Masters 35+ B 2 / 18
Robert Christensen Masters 35+ B 3 / 18
Chris Brannen Masters 35+ C 14 / 43
Ken Finch Masters 35+ C 27 / 43
Mark Jenkins Masters 35+ C 29 / 43
GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 9
Gil Ormerod Masters 50+ 14 / 15
Mathew Braun Masters 35+ A 10 / 18
Boulder Cup UCI (Oct 30 2011)
Alice Pennington Elite Women 12 / 31
Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)
Remy Maguire Women B 13 / 44
Beth ann Orton Women A 5 / 30
Erin Playman Women A 9 / 30
Kim Matheson Women A 11 / 30
Christy Love Women A 20 / 30
Audrey Brown Women A 25 / 30
Dieter Hoffmann Masters 50+ 24 / 50
Vincent Plaza Masters 50+ 38 / 50
Dan Werle Masters 35+ B 18 / 94
Nicholas Leritz Masters 35+ B 33 / 94
Andy Leritz Masters 35+ B 56 / 94
Kenneth Pace Masters 35+ B 72 / 94
Judd Eustice Masters 35+ C 17 / 91
Jonathan Modie Masters 35+ C 54 / 91
Scott Bradway Category A 21 / 59
Jonathan Myers Category A 26 / 59
Chad Swanson Category A 35 / 59
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 15 / 32
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 22 / 32
Julie Kramer Masters Women 35+ B 23 / 32
Crossett Freilinger Category B 14 / 67
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 12 / 27
Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)
Remy Maguire Women B 5 / 41
Beth ann Orton Women A 6 / 34
Jill Hardiman Women A 8 / 34
Erin Playman Women A 10 / 34
Kim Matheson Women A 11 / 34
Audrey Brown Women A 24 / 34
Dieter Hoffmann Singlespeed 44 / 63
Nicholas Leritz Masters 35+ B 23 / 100
Kenneth Pace Masters 35+ B 31 / 100
Andy Leritz Masters 35+ B 39 / 100
Dan Werle Masters 35+ B 45 / 100
Judd Eustice Masters 35+ C 19 / 109
Jonathan Modie Masters 35+ C 49 / 109
Scott Bradway Category A 27 / 75
Chad Swanson Category A 46 / 75
Jonathan Myers Category A 47 / 75
Aaron Leritz Masters 35+ A 73 / 78
Peter Spir Masters 50+ 22 / 51
Vincent Plaza Masters 50+ 50 / 51
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 18 / 37
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 25 / 37
Julie Kramer Masters Women 35+ B 34 / 37
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 30
Crossett Freilinger Category B 22 / 86
Colorado Cross Cup UCI (Oct 29 2011)
Alice Pennington Elite Women 10 / 30
GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)
Lisa Belair Women B 1 / 8
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
Gil Ormerod Masters 50+ 16 / 17
Robert Christensen Masters 35+ B 17 / 31
Chris Brannen Masters 35+ C 10 / 48
Ken Finch Masters 35+ C 33 / 48
Mark Jenkins Masters 35+ C 38 / 48
Mathew Braun Masters 35+ A 4 / 18
Lisa Belair Singlespeed 14 / 14
Blind Date #5 (Oct 26 2011)
Remy Maguire Women B 2 / 20
Mielle Blomberg Women A 3 / 6
Ron Strasser Singlespeed 29 / 36
Chris Leach Master C 35+ 27 / 61
Vincent Plaza Master C 35+ 48 / 61
Ken Finch Beginner Men 14 / 52
Mark Jenkins Beginner Men 36 / 52
Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)
Remy Maguire Women B 7 / 46
Beth ann Orton Women A 5 / 22
Audrey Brown Women A 14 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 13
John Eric lutz Masters 60+ 9 / 13
Vincent Plaza Masters 50+ 47 / 65
Evelyn West Masters 50+ 58 / 65
Gil Ormerod Masters 50+ 59 / 65
Nicholas Leritz Masters 35+ B 25 / 111
Andy Leritz Masters 35+ B 27 / 111
Robert Christensen Masters 35+ B 41 / 111
Kenneth Pace Masters 35+ B 65 / 111
Chris Brannen Masters 35+ B 89 / 111
Judd Eustice Masters 35+ C 18 / 182
Jonathan Modie Masters 35+ C 147 / 182
Patrick Means Category A 25 / 64
Scott Bradway Category A 32 / 64
Jonathan Myers Category A 42 / 64
Julie Kramer Masters Women 35+ B 19 / 28
Van Chrisman Junior Men 31 / 37
Nick Makanna Singlespeed 21 / 88
Crossett Freilinger Category B 16 / 78
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 24
Adam Troxel Beginner Men 107 / 126
GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)
Lisa Belair Women B 8 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Gil Ormerod Masters 50+ 11 / 12
Robert Christensen Masters 35+ B 24 / 35
Chris Brannen Masters 35+ C 3 / 39
Ken Finch Masters 35+ C 23 / 39
Mark Jenkins Masters 35+ C 33 / 39
Mathew Braun Masters 35+ A 6 / 21
Blind Date #4 (Oct 19 2011)
Remy Maguire Women B 3 / 25
Mielle Blomberg Women A 2 / 9
Chris Leach Master C 35+ 36 / 79
Vincent Plaza Master C 35+ 66 / 79
Ken Finch Beginner Men 12 / 74
Mark Jenkins Beginner Men 36 / 74
Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)
Kim Matheson Women B 4 / 60
Remy Maguire Women B 6 / 60
Beth ann Orton Women A 7 / 30
Erin Playman Women A 10 / 30
Audrey Brown Women A 27 / 30
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 17
Dieter Hoffmann Masters 50+ 34 / 72
Peter Spir Masters 50+ 46 / 72
Paul Montgomery Masters 50+ 47 / 72
Vincent Plaza Masters 50+ 58 / 72
Evelyn West Masters 50+ 60 / 72
Gil Ormerod Masters 50+ 64 / 72
Nicholas Leritz Masters 35+ B 21 / 119
Robert Christensen Masters 35+ B 27 / 119
Andy Leritz Masters 35+ B 35 / 119
Kenneth Pace Masters 35+ B 58 / 119
Dan Werle Masters 35+ B 59 / 119
Judd Eustice Masters 35+ C 12 / 197
Brian Baumann Masters 35+ C 53 / 197
Jonathan Modie Masters 35+ C 63 / 197
Sean Babcock Category A 2 / 80
Chad Swanson Category A 25 / 80
Patrick Means Category A 33 / 80
Scott Bradway Category A 36 / 80
Jonathan Smith Category A 41 / 80
Jonathan Myers Category A 48 / 80
Aaron Leritz Masters 35+ A 55 / 78
Jeffrey Struck Masters 35+ A 56 / 78
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 7 / 31
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 14 / 31
Julie Kramer Masters Women 35+ B 21 / 31
Jim Hendrickson Clydesdale 60 / 73
Van Chrisman Junior Men 49 / 59
Nick Makanna Singlespeed 50 / 130
Michael Lilienthal Singlespeed 68 / 130
Crossett Freilinger Category B 18 / 93
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 11 / 23
GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)
Lisa Belair Women B 1 / 13
Mielle Blomberg Women A 7 / 10
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Gil Ormerod Masters 50+ 19 / 21
Robert Christensen Masters 35+ B 16 / 42
Mark Jenkins Masters 35+ C 37 / 47
Ken Finch Masters 35+ C 39 / 47
Mathew Braun Masters 35+ A 9 / 25
Dieter Hoffmann Singlespeed 18 / 25
Lisa Belair Singlespeed 21 / 25
Blind Date #3 (Oct 12 2011)
Kim Matheson Women B 2 / 30
Remy Maguire Women B 5 / 30
Mielle Blomberg Women A 2 / 4
Nickolas Levitz Men B 11 / 48
Jim Hendrickson Men B 44 / 48
Chris Leach Master C 35+ 30 / 72
Vincent Plaza Master C 35+ 52 / 72
Gil Ormerod Master C 35+ 64 / 72
Aaron Leritz Masters Men 40+ 6 / 16
Mark Jenkins Beginner Men 21 / 47
USGP of Cyclocross New Belgium Cup Day 2 (Oct 9 2011)
Alice Pennington Elite Women 10 / 42
Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)
Kim Matheson Women B 7 / 44
Lisa Belair Women B 8 / 44
Remy Maguire Women B 15 / 44
Beth ann Orton Women A 6 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 12
John Eric lutz Masters 60+ 8 / 12
Peter Spir Masters 50+ 19 / 54
Dieter Hoffmann Masters 50+ 26 / 54
Paul Montgomery Masters 50+ 42 / 54
Vincent Plaza Masters 50+ 47 / 54
Evelyn West Masters 50+ 50 / 54
Nicholas Leritz Masters 35+ B 31 / 89
Robert Christensen Masters 35+ B 35 / 89
Andy Leritz Masters 35+ C 3 / 157
Judd Eustice Masters 35+ C 20 / 157
Jonathan Modie Masters 35+ C 101 / 157
Chris Leach Masters 35+ C 106 / 157
Patrick Means Category A 9 / 60
Chad Swanson Category A 20 / 60
Jonathan Smith Category A 36 / 60
Jonathan Myers Category A 47 / 60
Scott Bradway Category A 59 / 60
Aaron Leritz Masters 35+ A 32 / 61
Julie Kramer Masters Women 35+ B 14 / 23
Van Chrisman Junior Men 28 / 30
Nick Makanna Singlespeed 32 / 78
Lisa Belair Singlespeed 65 / 78
Crossett Freilinger Category B 14 / 60
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 7 / 15
Adam Troxel Beginner Men 44 / 59
USGP of Cyclocross New Belgium Cup Day 1 (Oct 8 2011)
Alice Pennington Elite Women 13 / 44
GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)
Lisa Belair Women B 5 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 7
Dieter Hoffmann Singlespeed 18 / 25
Dan Werle Masters 35+ B 7 / 38
Andy Leritz Masters 35+ C 7 / 34
Mark Jenkins Masters 35+ C 26 / 34
Mathew Braun Masters 35+ A 9 / 27
Jim Hendrickson Clydesdale 12 / 12
Blind Date #2 (Oct 5 2011)
Kim Matheson Women B 2 / 23
Remy Maguire Women B 7 / 23
Mielle Blomberg Women A 2 / 7
Beth ann Orton Women A 3 / 7
Andy Leritz Master C 35+ 15 / 70
Ron Strasser Master C 35+ 37 / 70
Vincent Plaza Master C 35+ 67 / 70
Mark Jenkins Beginner Men 19 / 42
Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)
Kim Matheson Women B 2 / 60
Remy Maguire Women B 14 / 60
Alice Pennington Women A 2 / 25
Beth ann Orton Women A 14 / 25
Christy Love Women A 20 / 25
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 16
John Eric lutz Masters 60+ 11 / 16
Peter Spir Masters 50+ 27 / 70
Paul Montgomery Masters 50+ 46 / 70
Vincent Plaza Masters 50+ 53 / 70
Robert Christensen Masters 35+ B 37 / 137
Dan Werle Masters 35+ B 65 / 137
Nicholas Leritz Masters 35+ B 79 / 137
Kenneth Pace Masters 35+ B 98 / 137
Andy Leritz Masters 35+ C 2 / 217
Judd Eustice Masters 35+ C 7 / 217
Chris Brannen Masters 35+ C 36 / 217
Kurt Ferber Masters 35+ C 48 / 217
Brian Baumann Masters 35+ C 96 / 217
Jonathan Modie Masters 35+ C 130 / 217
Chris Leach Masters 35+ C 165 / 217
Scott Bradway Category A 72 / 81
Aaron Leritz Masters 35+ A 31 / 84
Jeffrey Struck Masters 35+ A 70 / 84
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 28 / 34
David Keeney Clydesdale 64 / 71
Nick Makanna Singlespeed 30 / 122
Crossett Freilinger Category B 40 / 94
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 24
Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 1
Gil Ormerod Masters 50+ 10 / 11
Dan Werle Masters 35+ B 7 / 23
Robert Christensen Category B 12 / 13
Adam Troxel Beginner Men 8 / 13
Blind Date #1 (Sep 28 2011)
Kim Matheson Women B 1 / 25
Remy Maguire Women B 7 / 25
Beth ann Orton Women A 1 / 3
Jeffrey Struck Men A 20 / 24
Chad Swanson Men A 22 / 24
Ron Strasser Singlespeed 40 / 57
Andy Leritz Master C 35+ 6 / 85
Vincent Plaza Master C 35+ 68 / 85
Gil Ormerod Master C 35+ 73 / 85
Mark Jenkins Beginner Men 14 / 51
Battle at Barlow (Sep 24 2011)
Laurie Hotovy Women B 1 / 30
Lisa Belair Women B 6 / 30
Remy Maguire Women B 14 / 30
Alice Pennington Women A 1 / 12
Beth ann Orton Women A 5 / 12
Christy Love Women A 9 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
John Eric lutz Masters 60+ 4 / 5
Peter Spir Masters 50+ 16 / 39
Paul Montgomery Masters 50+ 28 / 39
Nicholas Leritz Masters 35+ B 8 / 76
Kenneth Pace Masters 35+ B 50 / 76
Andy Leritz Masters 35+ C 6 / 96
Chris Brannen Masters 35+ C 12 / 96
Judd Eustice Masters 35+ C 19 / 96
Jonathan Modie Masters 35+ C 69 / 96
Scott Bradway Category A 18 / 43
Jonathan Smith Category A 39 / 43
Aaron Leritz Masters 35+ A 19 / 36
Nick Makanna Singlespeed 56 / 58
Crossett Freilinger Category B 15 / 43
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 13
Adam Troxel Beginner Men 35 / 46
Rapha-Focus Gran Prix (Sep 18 2011)
Alice Pennington Women 1/2 Elite 9 / 28
Patrick Means Men 1/2 Elite 38 / 46
Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)
Christy Love Women A 5 / 9
Mielle Blomberg Women A 8 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Dan Burton Masters 50+ 33 / 35
Nicholas Leritz Masters 35+ B 3 / 45
Kenneth Pace Masters 35+ B 34 / 45
Andy Leritz Masters 35+ C 8 / 48
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 32
Van Chrisman Jr Men 37 / 42
Laurie Hotovy Women B 1 / 22
Kim Matheson Women B 4 / 22
StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)
Alice Pennington Women Elite 9 / 29
Patrick Means Men Elite 33 / 48
GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)
Remy Maguire Women B 5 / 10
Beth ann Orton Women A 3 / 9
Mielle Blomberg Women A 7 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 7
Andy Leritz Masters 35+ C 4 / 45
Mathew Braun Masters 35+ A 11 / 26
Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)
Mielle Blomberg Women A 3 / 4
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 1
Andy Leritz Masters 35+ C 6 / 31
Jonathan Modie Masters 35+ C 20 / 31
Adam Troxel Beginner Men 13 / 17
Psycho Cross (Sep 10 2011)
Ron Strasser Men Masters 60+ 2 / 2
GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)
Remy Maguire Women B 7 / 15
Mielle Blomberg Women A 7 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Nicholas Leritz Masters 35+ B 9 / 58
Robert Christensen Masters 35+ B 40 / 58
Andy Leritz Masters 35+ C 1 / 56
Jonathan Modie Masters 35+ C 35 / 56
Mathew Braun Masters 35+ A 12 / 24
USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)
Ron Strasser Master Men 55+ 13 / 25
Nicholas Leritz Cat B 28 / 68
Andy Leritz Cat C/Beginner Men 9 / 54
Joseph Marek Cat C/Beginner Men 17 / 54
Dieter Hoffmann Singlespeed 50 / 60
USGP Portland Cup Day 1 (Dec 4 2010)
Dieter Hoffmann Men Master 45+ 45-99 50 / 65
USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)
Joseph Marek Cat C/Beginner Men 22 / 75
Adam Troxel Cat C/Beginner Men 69 / 75
Margie Bradway Masters Women 5 / 17
Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)
Chris Brannen Masters 35+ C 13 / 89
Jonathan Modie Masters 35+ C 32 / 89
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Torsten Kjellstrand Masters 50+ 7 / 26
Peter Spir Masters 50+ 8 / 26
Dieter Hoffmann Masters 50+ 13 / 26
Vincent Plaza Masters 50+ 22 / 26
Adam Troxel Beginner Men 59 / 70
OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)
Scott Bradway Masters 35+ A 5 / 30
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 6
Andy Leritz Masters 35+ C 31 / 34
Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)
Kenneth Pace Masters 35+ B 30 / 95
Joseph Marek Masters 35+ C 20 / 154
Andy Leritz Masters 35+ C 26 / 154
Jonathan Modie Masters 35+ C 39 / 154
Chris Brannen Masters 35+ C 50 / 154
Geoff Sanderson Masters 35+ C 104 / 154
Shane Sipe Masters 35+ C 111 / 154
Evelyn West Masters Women 45+ 7 / 25
Renee Pype Masters Women 45+ 21 / 25
Aaron Leritz Masters 35+ A 9 / 46
Jonathan Smith Singlespeed 5 / 90
Jeremiah Swanson Singlespeed 7 / 90
Michael Lilienthal Singlespeed 22 / 90
Crossett Freilinger Singlespeed 42 / 90
Nick Makanna Singlespeed 83 / 90
Sean Burles Category B 31 / 69
Patrick Means Category A 13 / 56
Neal Bibler Category A 26 / 56
Chad Swanson Category A 41 / 56
Jonathan Smith Category A 53 / 56
Jonathan Myers Category A 54 / 56
Jim Hendrickson Clydesdale 38 / 56
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 10
Dieter Hoffmann Masters 50+ 25 / 64
Gil Ormerod Masters 50+ 54 / 64
Dan Burton Masters 50+ 62 / 64
Vincent Plaza Beginner Men 74 / 105
Christy Love Masters Women 35+ A 17 / 22
BASP 3, Sierra Pt (Nov 13 2010)
Rob Welch B Men 40 / 66
Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)
Kenneth Pace Masters 35+ B 50 / 100
Nicholas Leritz Masters 35+ C 1 / 178
Joseph Marek Masters 35+ C 30 / 178
Andy Leritz Masters 35+ C 31 / 178
Chris Brannen Masters 35+ C 43 / 178
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 47 / 178
Judd Eustice Masters 35+ C 64 / 178
Geoff Sanderson Masters 35+ C 75 / 178
Jonathan Modie Masters 35+ C 89 / 178
Lee Stocker Masters 35+ C 116 / 178
Shane Sipe Masters 35+ C 178 / 178
Evelyn West Masters Women 45+ 10 / 31
Renee Pype Masters Women 45+ 18 / 31
Aaron Leritz Masters 35+ A 24 / 52
Jonathan Smith Singlespeed 12 / 98
Michael Lilienthal Singlespeed 26 / 98
Jeremiah Swanson Singlespeed 31 / 98
Nick Makanna Singlespeed 44 / 98
Kenneth Pace Singlespeed 62 / 98
Dieter Hoffmann Singlespeed 85 / 98
Sean Burles Category B 38 / 65
Patrick Means Category A 11 / 55
Chad Swanson Category A 36 / 55
Jonathan Myers Category A 38 / 55
Alice Pennington Women A 2 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 11
Peter Spir Masters 50+ 41 / 69
Dieter Hoffmann Masters 50+ 52 / 69
Gil Ormerod Masters 50+ 63 / 69
Vincent Plaza Beginner Men 88 / 138
Adam Troxel Beginner Men 123 / 138
Christy Love Masters Women 35+ A 7 / 19
Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)
Shane Sipe Masters 35+ C 12 / 22
Mathew Braun Masters 35+ A 2 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Adam Troxel Beginner Men 13 / 16
Boulder Cup UCI (Oct 31 2010)
Alice Pennington Elite Women 10 / 33
Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)
Chris Brannen Masters 35+ C 16 / 81
Jonathan Modie Masters 35+ C 30 / 81
Judd Eustice Masters 35+ C 32 / 81
Shane Sipe Masters 35+ C 69 / 81
Crossett Freilinger Singlespeed 16 / 72
Kenneth Pace Singlespeed 30 / 72
Nick Makanna Singlespeed 69 / 72
Sean Burles Category B 12 / 65
Neal Bibler Category A 29 / 38
Jonathan Myers Category A 30 / 38
Patrick Means Category A 37 / 38
Jim Hendrickson Clydesdale 20 / 34
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 7
Christy Love Masters Women 35+ A 3 / 16
Colorado Cyclocross Classic (Oct 30 2010)
Alice Pennington Elite Women 13 / 36
Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)
Kenneth Pace Masters 35+ B 40 / 69
Nicholas Leritz Masters 35+ C 1 / 78
Jonathan Modie Masters 35+ C 26 / 78
Andy Leritz Masters 35+ C 30 / 78
Chris Brannen Masters 35+ C 31 / 78
Shane Sipe Masters 35+ C 57 / 78
Nick Makanna Singlespeed 33 / 55
Patrick Means Category A 15 / 46
Jonathan Myers Category A 31 / 46
Neal Bibler Category A 35 / 46
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 7
Dieter Hoffmann Masters 50+ 21 / 41
Christy Love Masters Women 35+ A 7 / 19
Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)
Ron Strasser Singlespeed 28 / 39
Mark Jenkins Beginner Men 23 / 46
Jim Hendrickson Masters 35+ C 43 / 58
Kenneth Pace Category B 30 / 47
Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)
Kenneth Pace Masters 35+ B 53 / 107
Nicholas Leritz Masters 35+ C 1 / 203
Joseph Marek Masters 35+ C 37 / 203
Matthew Carlson Masters 35+ C 47 / 203
Judd Eustice Masters 35+ C 57 / 203
Geoff Sanderson Masters 35+ C 67 / 203
Jonathan Modie Masters 35+ C 72 / 203
John Huntsman Masters 35+ C 93 / 203
Shane Sipe Masters 35+ C 135 / 203
Rich Rintoul Masters 35+ C 178 / 203
Evelyn West Masters Women 45+ 12 / 32
Renee Pype Masters Women 45+ 23 / 32
Aaron Leritz Masters 35+ A 28 / 54
Jeff Edes Masters 35+ A 42 / 54
Mathew Braun Masters 35+ A 43 / 54
Jonathan Smith Singlespeed 5 / 105
Michael Lilienthal Singlespeed 17 / 105
Nick Makanna Singlespeed 32 / 105
Kenneth Pace Singlespeed 52 / 105
Zach Roeder Singlespeed 76 / 105
Dieter Hoffmann Singlespeed 81 / 105
Joseph Marek Singlespeed 91 / 105
Sean Burles Category B 31 / 88
Spencer Paxson Category A 3 / 51
Erik Tonkin Category A 5 / 51
Patrick Means Category A 15 / 51
Jonathan Myers Category A 20 / 51
Cary Miller Category A 28 / 51
Jonathan Smith Category A 38 / 51
Alice Pennington Women A 1 / 18
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 13
Tighe Vroman Category C 77 / 108
Dieter Hoffmann Masters 50+ 30 / 71
Peter Spir Masters 50+ 37 / 71
Jimmy Thornton Masters 50+ 39 / 71
Paul Montgomery Masters 50+ 63 / 71
Gil Ormerod Masters 50+ 65 / 71
Christy Love Masters Women 35+ A 9 / 20
Psycho Cross (Oct 23 2010)
Ron Strasser Masters 50+ 3 / 6
Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)
Christy Love Women A 4 / 10
Ron Strasser Singlespeed 29 / 44
Crossett Freilinger Singlespeed 32 / 44
Kenneth Pace Singlespeed 44 / 44
Mark Jenkins Beginner Men 37 / 59
Nicholas Leritz Masters 35+ C 4 / 84
Andy Leritz Masters 35+ C 24 / 84
Jim Hendrickson Masters 35+ C 60 / 84
Gil Ormerod Masters 35+ C 84 / 84
Aaron Leritz Category A 21 / 25
Jeff Edes Category B 26 / 58
Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)
Erik Tonkin Category A 6 / 59
Chad Swanson Category A 14 / 59
Jonathan Myers Category A 30 / 59
Cary Miller Category A 50 / 59
Neal Bibler Category A 53 / 59
Patrick Means Category A 58 / 59
Evelyn West Masters Women 45+ 9 / 24
Christy Love Masters Women 35+A 8 / 17
Jonathan Smith Singlespeed 11 / 91
Jack Sanderson Junior Men 24 / 29
Aaron Leritz Masters 35+ A 19 / 57
Mathew Braun Masters 35+ A 20 / 57
Jeff Edes Masters 35+ A 32 / 57
Nicholas Leritz Master 35+ C 6 / 177
Andy Leritz Master 35+ C 23 / 177
Joseph Marek Master 35+ C 61 / 177
Judd Eustice Master 35+ C 62 / 177
Geoff Sanderson Master 35+ C 79 / 177
Jonathan Modie Master 35+ C 97 / 177
John Huntsman Master 35+ C 116 / 177
Shane Sipe Master 35+ C 155 / 177
Peter Spir Master 50+ 36 / 71
Dieter Hoffmann Master 50+ 39 / 71
Torsten Kjellstrand Master 50+ 40 / 71
Gil Ormerod Master 50+ 68 / 71
Kenneth Pace Master 35+ B 47 / 97
Alice Pennington Women A 1 / 19
Tighe Vroman Category C 63 / 112
Ron Strasser Master 60+ 1 / 12
Ninkrossi CX (Oct 16 2010)
Brent Lawson Singlespeed 18 / 26
Brent Lawson Masters 50+ 7 / 20
Ron Strasser Masters 50+ 8 / 20
Jimmy Thornton Masters 50+ 9 / 20
Gil Ormerod Masters 50+ 15 / 20
Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)
Jeff Edes Cat B Men (Power Dating Men) 8 / 60
Judd Eustice Masters 35+ C (Still on the Market) 28 / 71
Jim Hendrickson Masters 35+ C (Still on the Market) 51 / 71
Gil Ormerod Masters 35+ C (Still on the Market) 64 / 71
Ron Strasser Singlespeed (Monogomists) 31 / 49
Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)
Kenneth Pace Masters 35+ B 53 / 93
Nicholas Leritz Masters 35+ C 7 / 149
Brian Baumann Masters 35+ C 54 / 149
Andy Leritz Masters 35+ C 66 / 149
Lee Stocker Masters 35+ C 70 / 149
Geoff Sanderson Masters 35+ C 107 / 149
Shane Sipe Masters 35+ C 124 / 149
Renee Pype Masters Women 45+ 22 / 26
Aaron Leritz Masters 35+ A 20 / 56
Jeff Edes Masters 35+ A 31 / 56
Mathew Braun Masters 35+ A 51 / 56
Jonathan Smith Singlespeed 4 / 84
Crossett Freilinger Singlespeed 49 / 84
Nick Makanna Singlespeed 56 / 84
Sean Burles Category B 27 / 89
Patrick Means Category A 15 / 47
Jonathan Myers Category A 21 / 47
Cary Miller Category A 27 / 47
Jonathan Smith Category A 44 / 47
Alice Pennington Women A 2 / 22
Christy Love Women A 20 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 9
Jason Beagley Category C 58 / 94
Tighe Vroman Category C 77 / 94
Zach Roeder Category C 94 / 94
Torsten Kjellstrand Masters 50+ 23 / 63
Dieter Hoffmann Masters 50+ 25 / 63
Gil Ormerod Masters 50+ 56 / 63
Seattle CX: Beverly Park (Oct 10 2010)
Steven Case Men 3 9 / 36
Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)
Jonathan Modie Master 35+ C 18 / 25
Ron Strasser Master 60+ 1 / 4
Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)
Jeff Edes Cat B Men (Power Dating Men) 10 / 76
Judd Eustice Master Men 35+ C (Still on the Market) 19 / 81
Jim Hendrickson Master Men 35+ C (Still on the Market) 59 / 81
Gil Ormerod Master Men 35+ C (Still on the Market) 65 / 81
Ron Strasser Singlespeed (Monogomists) 41 / 46
Christy Love Cat A Women (Speeddaters Women) 9 / 16
Margie Bradway Cat A Women (Speeddaters Women) 15 / 16
Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)
Kenneth Pace Masters 35+ B 121 / 131
Nicholas Leritz Masters 35+ C 13 / 212
Andy Leritz Masters 35+ C 26 / 212
Mick Dessauct Masters 35+ C 30 / 212
Judd Eustice Masters 35+ C 45 / 212
Brian Baumann Masters 35+ C 62 / 212
Joseph Marek Masters 35+ C 64 / 212
Jason Kraus Masters 35+ C 65 / 212
Lee Stocker Masters 35+ C 86 / 212
Geoff Sanderson Masters 35+ C 107 / 212
Shane Sipe Masters 35+ C 170 / 212
Matthew Carlson Masters 35+ C 205 / 212
Renee Pype Masters Women 45+ 31 / 31
Mathew Braun Masters 35+ A 20 / 71
Jeff Edes Masters 35+ A 32 / 71
Aaron Leritz Masters 35+ A 33 / 71
Jeff Struck Masters 35+ A 51 / 71
Jonathan Smith Singlespeed 26 / 132
Nick Makanna Singlespeed 57 / 132
Kenneth Pace Singlespeed 60 / 132
Crossett Freilinger Singlespeed 66 / 132
Joseph Marek Singlespeed 97 / 132
Anna Saltonstall Women B 37 / 68
Jack Sanderson Junior Men 37 / 41
Sean Burles Category B 9 / 117
Steven Case Category B 30 / 117
Erik Tonkin Category A 4 / 66
Neal Bibler Category A 23 / 66
Chad Swanson Category A 24 / 66
Cary Miller Category A 40 / 66
Patrick Means Category A 41 / 66
Jonathan Myers Category A 60 / 66
Alice Pennington Women A 2 / 27
Audrey Brown Women A 23 / 27
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 15
Tighe Vroman Category C 82 / 125
Peter Spir Masters 50+ 48 / 84
Dieter Hoffmann Masters 50+ 52 / 84
Gil Ormerod Masters 50+ 78 / 84
Dan Burton Masters 50+ 80 / 84
David Douglas CX (Oct 2 2010)
Gil Ormerod Masters 35+ A 10 / 10
Chris Brannen Master 35+ C 9 / 24
Jonathan Modie Master 35+ C 14 / 24
Ron Strasser Master 50+ 2 / 8
Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)
Jeff Edes Cat B Men (Power Dating Men) 13 / 84
Kenneth Pace Cat B Men (Power Dating Men) 77 / 84
Ron Strasser Singlespeed (Monogomists) 28 / 50
Chris Brannen Master Men 35+ C (Still on the Market) 18 / 85
Jim Hendrickson Master Men 35+ C (Still on the Market) 71 / 85
Gil Rmerod Master Men 35+ C (Still on the Market) 72 / 85
Margie Bradway Cat A Women (Speeddaters Women) 15 / 15
Seattle CX: Evergreen HS (Sep 26 2010)
Steven Case Men 3 10 / 44
Battle at Barlow (Sep 26 2010)
Alice Pennington Cat A Women 2 / 10
Margie Bradway Cat A Women 8 / 10
Chris Brannen Masters 35+ C 34 / 111
Brian Baumann Masters 35+ C 39 / 111
Andy Leritz Masters 35+ C 52 / 111
Judd Eustice Masters 35+ C 53 / 111
Jason Kraus Masters 35+ C 63 / 111
Lee Stocker Masters 35+ C 74 / 111
Jonathan Modie Masters 35+ C 75 / 111
Rich Rintoul Masters 35+ C 104 / 111
Aaron Leritz Masters 35+ A 13 / 38
Mathew Braun Masters 35+ A 37 / 38
Nick Makanna Singlespeed 31 / 56
Crossett Freilinger Singlespeed 50 / 56
Erik Tonkin Cat A Men 3 / 43
Jonathan Myers Cat A Men 12 / 43
Neal Bibler Cat A Men 20 / 43
Jonathan Smith Cat A Men 25 / 43
Cary Miller Cat A Men 27 / 43
Chad Swanson Cat A Men 30 / 43
Torsten Kjellstrand Master 50+ 18 / 35
Peter Spir Master 50+ 20 / 35
Renee Pype Masters Women 45+ B 8 / 9
Ron Strasser Master 60+ 1 / 9
Psycho Cross (Sep 25 2010)
Ron Strasser Masters 50+ Men 3 / 9
Hutch's Twilight CCX Series #3 (Sep 21 2010)
Ron Strasser Masters 50+ 1 / 3
Rad Racing GP (Sep 19 2010)
Alice Pennington Elite women 9 / 21
MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)
Margie Bradway Master Women 35+ 8 / 23
Scott Bradway Cat 1/2 Master Men 35+ 11 / 44
Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)
Kenneth Pace Masters 35+ B 15 / 46
Judd Eustice Masters 35+ C 26 / 55
Chris Brannen Masters 35+ C 27 / 55
Jonathan Modie Masters 35+ C 30 / 55
Renee Pype Masters Women 45+ 7 / 12
Steven Case Category B 6 / 29
Jonathan Myers Category A 10 / 14
Chad Swanson Category A 12 / 14
Ron Strasser Masters 50+ 13 / 33
Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)
Nicholas Leritz Masters 35+ C 8 / 40
Jason Kraus Masters 35+ C 20 / 40
Ed Chrisman Masters 35+ C 29 / 40
Mathew Braun Masters 35+ A 8 / 26
Aaron Leritz Masters 35+ A 10 / 26
Jonathan Myers Category A 7 / 11
Cary Miller Category A 8 / 11
Chad Swanson Category A 9 / 11
Richard Anderson Category C 25 / 29
Ron Strasser Masters 50+ 14 / 37
Jimmy Thornton Masters 50+ 18 / 37
Peter Spir Masters 50+ 23 / 37
Andrew Wilson Masters 50+ 31 / 37
Paul Montgomery Masters 50+ 32 / 37
Dan Burton Masters 50+ 36 / 37
Hutch's Twilight CCX Series #2 (Sep 14 2010)
Ron Strasser Masters 50+ 1 / 2
Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)
Sean Babcock Category A 2 / 15
Nick Makanna Singlespeed 13 / 23
Kenneth Pace Master 35+ B 17 / 24
Judd Eustice Master Men 35+ 21 / 52
Jason Kraus Master Men 35+ 32 / 52
Jonathan Modie Master Men 35+ 33 / 52
Hutch's Twilight CCX Series #1 (Sep 7 2010)
Ron Strasser Masters 40+ 10 / 10
Ron Strasser Masters 50+ 2 / 3
Cross Nationals Day 4 (Dec 13 2009)
Sean Babcock Men - Elite 23 / 136
Audrey Brown Women - Elite 84 / 102
Cross Nationals Day 1 (Dec 10 2009)
Ron Strasser Men Master 60-64 10 / 15
USGP #7 Masters 35+ (Dec 5 2009)
Scott Bradway Masters 35+ 6 / 98
Seattle Cyclocross - Sedro Woolley (Nov 22 2009)
Spencer Paxson Men 1/2 2 / 20
MFG #6 - Woodland Park GP (Nov 15 2009)
Spencer Paxson Cat 1/2 Men 4 / 26
Seattle Cyclocross - Steilacoom (Oct 25 2009)
Spencer Paxson Men 1/2 8 / 26
Seattle Cyclocross - Silver Lake (Oct 18 2009)
Spencer Paxson Men 1/2 3 / 32
MFG #4 - Cross Clash (Oct 10 2009)
Hoffmann Dieter Cat 3 Master Men 45+ 18 / 22
Spencer Paxson Cat 1/2 Men 2 / 21
Sean Babcock Cat 1/2 Men 3 / 21
Mick Desserault Cat 3 Master Men 35+ 14 / 28
Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 27 2009)
Nick Makanna Singlespeed Men 33 / 36
Rad Racing GP (Sep 20 2009)
Rhonda Mazza Elite Women 9 / 22
Audrey Brown Elite Women 20 / 22
Margie Bradway CAT 3 WOMEN 2 / 14
Scott Bradway MASTERS MEN 35+ CAT 1/2 6 / 47
Sean Babcock Elite Men 13 / 58
Starcrossed (Sep 19 2009)
Scott Bradway Masters 30+ 1/2 6 / 74
Sean Babcock Elite Men 16 / 70
MFG Cross Race #1 (Sep 13 2009)
Spencer Paxson CAT 1 / 2 MEN 29 / 29
Cross Nationals Day 4 (Dec 14 2008)
Sean Babcock Elite Men 34 / 70
USGP #6 - Portland Cup (Dec 7 2008)
Sean Babcock Elite Men 27 / 53
Scott Bradway Elite Masters 10 / 65
Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)
Mitch Yoder Masters 45+ 48 / 58
Dan Burton Masters 45+ 54 / 58
Ron Strasser Masters 55+ 1 / 11
Paul Montgomery Masters 55+ 9 / 11
Audrey Brown Beginner and Cat B Women 18 / 41
Tighe Vroman Beginner/Category C 59 / 83
Aaron Leritz Category B 13 / 83
Jeff Edes Category B 33 / 83
USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)
Spencer Paxson Elite Men 20 / 62
Sean Babcock Elite Men 38 / 62
Scott Bradway Elite Masters 7 / 89
Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)
Ron Strasser Masters 55+ 1 / 11
Jeff Edes Men B 35 / 94
Neal Bibler Men B 42 / 94
Ken Pace Men B 66 / 94
Psycho Cross #4 (Nov 30 2008)
Ron Strasser Master 50+ Men 1 / 5
Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 23 2008)
Scott Bradway Category A 9 / 26
Ken Pace Masters 35+ C 5 / 78
Mick Desserault Masters 35+ C 9 / 78
Mitch Yoder Masters 35+ C 21 / 78
Geoff Sanderson Masters 35+ C 26 / 78
Lee Stocker Masters 35+ C 37 / 78
John Huntsman Masters 35+ C 56 / 78
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 73 / 78
Jeff Edes Masters 35+ B 23 / 31
Ron Strasser Masters Men 50+ 4 / 21
Audrey Brown Women A 6 / 8
Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 2 (Nov 23 2008)
Sean Babcock UCI Elite/U23 Men 15 / 30
Psycho Cross #3 (Nov 22 2008)
Ron Strasser Men Masters B 50+ 1 / 2
Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 1 (Nov 22 2008)
Sean Babcock UCI Elite/U23 Men 32 star 13 / 27
Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)
Aaron Leritz Masters 35+ B 1 / 90
Jeff Edes Masters 35+ B 6 / 90
Ken Pace Masters 35+ C 2 / 146
Mick Desserault Masters 35+ C 4 / 146
Jason Franklin Masters 35+ C 18 / 146
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 29 / 146
Mitch Yoder Masters 35+ C 35 / 146
Joe Marek Masters 35+ C 37 / 146
Lee Stocker Masters 35+ C 87 / 146
Geoff Sanderson Masters 35+ C 92 / 146
Ed Chrisman Masters 35+ C 99 / 146
Dan Burton Masters 35+ C 143 / 146
Scott Bradway Masters 35+ A 1 / 45
Ken Pace Singlespeed 63 / 104
Evelyn West Masters Women 45+ 6 / 19
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 19
Zach Leritz Junior Men 30 / 46
Brandon Fisher Category B 28 / 95
Mark Matson Category B 29 / 95
Sean Babcock Category A 2 / 50
Spencer Paxson Category A 11 / 50
Cary Miller Category A 14 / 50
Chad Swanson Category A 37 / 50
Jeffrey Stuck Category A 47 / 50
Anna Saltonstall Women B 33 / 51
Rhonda Mazza Women A 1 / 26
Audrey Brown Women A 13 / 26
Matthew Cittadini Category C 29 / 125
Ron Strasser Masters 50+ 15 / 57
Paul Montgomery Masters 50+ 22 / 57
Peter Spir Masters 50+ 25 / 57
Tighe Vroman Beginner Men CCX 19 / 124
Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)
Sean Babcock Category A 5 / 50
Erik Tonkin Category A 8 / 50
Spencer Paxson Category A 13 / 50
Cary Miller Category A 21 / 50
Jonathan Smith Category A 26 / 50
Jeffrey Stuck Category A 40 / 50
Jeremiah Swanson Category A 44 / 50
Mick Desserault Masters 35+ C 13 / 160
Jason Franklin Masters 35+ C 21 / 160
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 24 / 160
Joe Marek Masters 35+ C 33 / 160
Geoff Sanderson Masters 35+ C 61 / 160
Lee Stocker Masters 35+ C 67 / 160
Mark Jenkins Masters 35+ C 98 / 160
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 99 / 160
Dan Burton Masters 35+ C 137 / 160
Ken Pace Masters 35+ C 152 / 160
Ed Chrisman Masters 35+ C 155 / 160
Scott Bradway Masters 35+ A 5 / 52
Evelyn West Women Masters 45+ 7 / 20
Renee Pype Women Masters 45+ 16 / 20
Zach Leritz Junior Men 27 / 35
Aaron Leritz Masters 35+ B 1 / 91
Jeff Edes Masters 35+ B 10 / 91
Mitch Yoder Masters 35+ B 71 / 91
Neal Bibler Category B 20 / 88
Brandon Fisher Category B 87 / 88
Rhonda Mazza Women A 3 / 26
Audrey Brown Women A 21 / 26
Matthew Cittadini Category C 34 / 121
Paul Montgomery Masters 50+ 28 / 45
Tighe Vroman Beginner Men CCX 35 / 136
Aaron Stensuad Beginner Men CCX 87 / 136
Battlecreek Cross (Nov 8 2008)
Peter Spir Masters 50+ 6 / 10
Lee Stocker Category C 34 / 43
Dan Burton Category C 38 / 43
Seattle Cyclocross Series - Donida Farms (Nov 2 2008)
Spencer Peason Cat 1/2 Men 3 / 23
Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)
Sean Babcock Category A 1 / 57
Cary Miller Category A 5 / 57
Jonathan Smith Category A 18 / 57
Jeremiah Swanson Category A 28 / 57
Ken Pace Masters 35+ C 7 / 159
Jason Franklin Masters 35+ C 11 / 159
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 30 / 159
Mick Desserault Masters 35+ C 36 / 159
Ed Chrisman Masters 35+ C 43 / 159
Joe Marek Masters 35+ C 44 / 159
Geoff Sanderson Masters 35+ C 67 / 159
John Huntsman Masters 35+ C 75 / 159
Lee Stocker Masters 35+ C 77 / 159
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 121 / 159
Mark Jenkins Masters 35+ C 128 / 159
Dan Burton Masters 35+ C 146 / 159
Scott Bradway Masters 35+ A 2 / 48
Ken Pace Singlespeed 72 / 94
Mark Jenkins Singlespeed 94 / 94
Zach Leritz Junior Men 23 / 34
Aaron Leritz Masters 35+ B 4 / 84
Jeff Edes Masters 35+ B 11 / 84
Mitch Yoder Masters 35+ B 68 / 84
Neal Bibler Category B 9 / 98
Audrey Brown Women A 17 / 22
Matt Cittadini Category C 35 / 115
Peter Spir Masters 50+ 12 / 37
Paul Montgomery Masters 50+ 24 / 37
Tighe Vroman Beginner Men CCX 50 / 111
Aaron Stensuad Beginner Men CCX 111 / 111
NACT #6 - Boulder (Nov 2 2008)
Rhonda Mazza Elite Women 6 / 29
NACT #5 - Boulder (Nov 1 2008)
Rhonda Mazza Elite Women 11 / 31
Cross Crusade #5 (Oct 26 2008)
Ron Strasser Masters 50+ 8 / 31
Seattle Cyclocross Series - Ft. Steilacoom (Oct 26 2008)
Spencer Peason Cat 1/2 Men 7 / 24
Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)
Jeb Stewart Masters 35+ B 2 / 56
Mitch Yoder Masters 35+ B 42 / 56
Ken Pace Masters 35+ C 8 / 63
Mick Desserault Masters 35+ C 9 / 63
Lee Stocker Masters 35+ C 38 / 63
Scott Bradway Masters 35+ A 5 / 43
Jonathan Myers Masters 35+ A 11 / 43
Neal Bibler Category B 40 / 77
Jason Beasley Category B 70 / 77
Mike Lilenthal Category B 77 / 77
Erik Tonkin Category A 2 / 47
Sean Babcock Category A 3 / 47
Cary Miller Category A 27 / 47
Jeremiah Swanson Category A 29 / 47
Audrey Brown Women B 3 / 42
Rhonda Mazza Women A 6 / 25
Matthew Cittadini Category C 13 / 64
Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)
Aaron Leritz Masters 35+ B 1 / 92
Jeff Edes Masters 35+ B 9 / 92
Mitch Yoder Masters 35+ B 72 / 92
Ken Pace Masters 35+ C 7 / 126
Jason Franklin Masters 35+ C 14 / 126
Mick Desserault Masters 35+ C 17 / 126
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 26 / 126
Geoff Sanderson Masters 35+ C 54 / 126
Lee Stocker Masters 35+ C 78 / 126
Mark Jenkins Masters 35+ C 79 / 126
Ed Chrisman Masters 35+ C 83 / 126
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 87 / 126
Dan Burton Masters 35+ C 117 / 126
Jonathan Myers Masters 35+ A 10 / 63
Scott Bradway Masters 35+ A 17 / 63
Evelyn West Masters Women 45+ 17 / 20
Renee Pype Masters Women 45+ 20 / 20
Zach Leritz Junior Men 21 / 34
Mike Lilenthal Category B 2 / 96
Andre Pinter Category B 23 / 96
Mark Matson Category B 31 / 96
Steven Casp Category B 84 / 96
Sean Babcock Category A 2 / 66
Erik Tonkin Category A 5 / 66
Spencer Paxson Category A 12 / 66
Cary Miller Category A 14 / 66
Jonathan Smith Category A 21 / 66
Jeremiah Swanson Category A 33 / 66
Jeffrey Stuck Category A 38 / 66
Audrey Brown Women B 3 / 38
Greig Fredericks Clydesdale 39 / 41
Rhonda Mazza Women A 2 / 26
Matthew Cittadini Category C 62 / 137
Tighe Vroman Category C 101 / 137
Ron Strasser Masters 50+ 14 / 48
Paul Montgomery Masters 50+ 24 / 48
Gil Ormerod Masters 50+ 42 / 48
Sydney Huston Junior Women 8 / 10
Psycho Cross #2 (Oct 18 2008)
Ron Strasser Men Masters B 50+ 2 / 5
Bio Wheels/United Dairy Farmers Harbin Park Cyclo-Cross (Oct 12 2008)
Sean Babcock ELITE MEN Starters: 57 29 / 57
Java Johnny's - Lionhearts International Cyclocross (Oct 11 2008)
Sean Babcock Elite Men 13 / 57
Heiser Farm Cross (Oct 11 2008)
Mitch Yoder Masters 35+ B 7 / 11
Mark Jenkins Masters 35+ C 6 / 6
Mark Jenkins Singlespeed 6 / 6
Ron Strasser Masters 50+ 2 / 9
Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)
Erik Tonkin Category A 2 / 73
Sean Babcock Category A 6 / 73
Spencer Paxson Category A 10 / 73
Cary Miller Category A 15 / 73
Jeremiah Swanson Category A 43 / 73
Jeffrey Stuck Category A 61 / 73
Andre Pinter Category A 71 / 73
Renee Pype Masters Women 45+ 15 / 17
Scott Bradway Masters 35+ A 2 / 73
Jeb Stewart Masters 35+ B 4 / 112
Aaron Leritz Masters 35+ B 5 / 112
Jeff Edes Masters 35+ B 29 / 112
Mitch Yoder Masters 35+ B 86 / 112
Neal Bibler Category B 12 / 104
Ken Pace Master 35+ C 7 / 153
Torsten Kjellstrand Master 35+ C 16 / 153
Mick Desserault Master 35+ C 35 / 153
Ed Chrisman Master 35+ C 58 / 153
Mark Jenkins Master 35+ C 61 / 153
John Huntsman Master 35+ C 103 / 153
Evelyn West Master 35+ C 116 / 153
Dan Burton Master 35+ C 140 / 153
Matthew Cittadini Category C 36 / 134
Connor Wiles Category C 67 / 134
Ron Strasser Masters 50+ 8 / 48
Peter Spir Masters 50+ 20 / 48
Paul Montgomery Masters 50+ 31 / 48
Tighe Vroman Beginner Men CCX 66 / 147
Psycho Cross #1 (Oct 4 2008)
Ron Strasser Masters B 50+ 1 / 3
Battle at Barlow (Sep 28 2008)
Erik Tonkin Category A 1 / 44
Spencer Paxson Category A 5 / 44
Cary Miller Category A 7 / 44
Jonathan Myers Category A 10 / 44
Jonathan Smith Category A 23 / 44
Jeremiah Swanson Category A 25 / 44
Scott Bradway Category A 30 / 44
Mike Lilenthal Category A 37 / 44
Ken Pace Masters 35+ C 3 / 74
Jason Franklin Masters 35+ C 15 / 74
Mick Desserault Masters 35+ C 18 / 74
John Huntsman Masters 35+ C 50 / 74
Dan Burton Masters 35+ C 61 / 74
Aaron Leritz Masters 35+ B 4 / 63
Mitch Yoder Masters 35+ B 37 / 63
Neal Bibler Category B 6 / 41
Paul Montgomery Masters 50+ 18 / 25
Veloshop Rickreall Rampage (Sep 27 2008)
Ken Pace Masters 35+ C 1 / 13
Mick Desserault Masters 35+ C 4 / 13
Ron Strasser Masters 50+ 1 / 9
Eugene Short Cross Series (Sep 23 2008)
Strasser Ron Men B 11 / 12
Strasser Ron Master Men 50+ 2 / 4
Rad Racing GP - UCI (Sep 21 2008)
Rhonda Mazza Elite Women 7 / 21
Rad Racing GP (Sep 21 2008)
Scott Bradway Master Men 1/2/3 8 / 37
Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)
Neal Bibler Men B 7 / 35
Ron Strasser Mst Men 50+ 8 / 16
Cary Miller Sr Men A 7 / 31
Jonathan Myers Sr Men A 15 / 31
Chad Swanson Sr Men A 23 / 31
Luke Pennington Sr Men A 27 / 31
Jeffrey Stuck Sr Men A 31 / 31
Renee Pype Wmn Mst 45+ 7 / 7
Ken Pace Mst C 4 / 40
Mick Desserault Mst C 9 / 40
Geoff Sanderson Mst C 18 / 40
Ed Chrisman Mst C 31 / 40
Dan Burton Mst C 36 / 40
Aaron Leritz Mst B 35+ 26 / 33
Mitch Yoder Mst B 35+ 27 / 33
Star-Crossed (NACT#1) (Sep 20 2008)
Rhonda Mazza Elite Women 10 / 25
Hood River Double Cross #1 (Sep 20 2008)
Ron Strasser Mst Men 50+ 10 / 10
Ken Pace Mst C 4 / 32
Jason Franklin Mst C 6 / 32
Mick Desserault Mst C 9 / 32
John Hubman Mst C 28 / 32
Renee Pype Wmn Mst 45 4 / 6
Spencer Paxson Sr Men A 5 / 17
Chad Swanson Sr Men A 6 / 17
Jonathan Myers Sr Men A 15 / 17
Mitch Yoder Mst B 35+ 18 / 28
Eugene Short Cross Series (Sep 16 2008)
Ron Strasser Men B 6 / 7
Ron Strasser Masters Men 50+ 2 / 4
Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)
Mitch Yoder Mst B 35 19 / 37
Ron Strasser Mst Men 50+ 15 / 19
Sean Babcock Men A 9 / 25
Cary Miller Men A 24 / 25
Pain on the Peak (Sep 13 2008)
Matthew Cittadini Men C 20 / 30
Peter Spir Mst Men 50+ 3 / 15
Ron Strasser Mst Men 50+ 7 / 15
Jonathan Myers Sr Men A 5 / 15
Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)
Rhonda Mazza Women A 5 / 9
Mitch Yoder Mst B 35 26 / 39
Ted Gresh Mst C 35 7 / 55
Ken Pace Mst C 35 53 / 55
Cary Miller Men A 6 / 33
Sean Babcock Men A 9 / 33
Scott Bradway Men A 16 / 33
Jonathan Smith Men A 17 / 33
Jeffrey Struck Men A 22 / 33
Mike Lilenthal Men A 26 / 33
Jeremiah Swanson Men A 27 / 33
Peter Spir Mst Men 50 8 / 19
Ron Strasser Mst Men 50 14 / 19
Psycho Cross Series - Winter Cross (Dec 9 2007)
Mitch Yodar Master Men C 5 / 6
David Gustafson Men 50+ 2 / 2
USGP Toyota Portland Cup Day Two (Dec 2 2007)
Sean Babcock Elite Men 75 28 / 62
Scott Bradway Masters 35+ 73 12 / 69
USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)
Sean Babcock Elite Men 73 28 / 61
Scott Bradway Masters 35+ 92 10 / 90
Sam Taagen B Men 114 93 / 101
Kruger's Crossing CX Classic (Nov 25 2007)
Neal Bibler Men B 7 / 29
Ken Pace Men C 13 / 46
Ron Strasser Mst Men 50+ 5 / 14
Paul Montgomery Mst Men 50+ 7 / 14
Scott Bradway Mst Men A 2 / 29
Sean Babcock Sr Men A 3 / 20
Cary Miller Sr Men A 10 / 20
Brent Lawson Mst C 6 / 56
Mick Desserault Mst C 10 / 56
Lee Stocker Mst C 29 / 56
Brad Heintz Mst C 39 / 56
Dan Burton Mst C 55 / 56
Joe Marek Unicycle 2 / 4
Joseph Marek Sgl Spd 13 / 43
Ken Pace Sgl Spd 30 / 43
Jeff Edes Mst B 35+ 11 / 43
Mitch Yoder Mst B 35+ 34 / 43
Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro (Nov 18 2007)
Neal Bibler Men B 9 / 73
Ron Lebus Men B 60 / 73
Ken Pace Men C 39 / 101
Matthew Cittadini Men C 59 / 101
Sean Babcock Sr Men A 3 / 28
Cary Miller Sr Men A 15 / 28
Ron Strasser Mst Men 50-59 6 / 34
Peter Spir Mst Men 50-59 11 / 34
Paul Montgomery Mst Men 50-59 28 / 34
Brent Lawson Mst C 5 / 83
Mick Desserault Mst C 14 / 83
Brad Heintz Mst C 16 / 83
Lee Stocker Mst C 27 / 83
Ed Chrisman Mst C 38 / 83
Geoff Sanderson Mst C 46 / 83
Evelyn West Women Mst 45+ 11 / 18
Rene Pype Women Mst 45+ 14 / 18
Anna Saltonstall Women B 9 / 29
Dan Burton Clydesdale 21 / 31
Joe Marek Unicycle 7 / 9
Joseph Marek Sgl Spd 31 / 74
Jeff Edes Mst B 35+ 34 / 73
USGP Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 18 2007)
Scott Bradway Masters 35+ 63 20 / 55
USGP - Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 17 2007)
Scott Bradway Masters 35+ 80 24 / 78
World Single Speed CX Championship (Nov 11 2007)
Erik Tonkin Men SS 21 / 87
Erik Tonkin Men SS 77 / 87
Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2007)
Neal Bibler Men B 22 / 84
Ken Pace Men C 48 / 102
Matthew Cittadini Men C 77 / 102
Scott Bradway Mst Men A 4 / 47
Erik Tonkin Sr Men A 9 / 51
Sean Babcock Sr Men A 12 / 51
Chad Swanson Sr Men A 21 / 51
Cary Miller Sr Men A 33 / 51
Jeff Struck Sr Men A 38 / 51
Jonathan Smith Sr Men A 49 / 51
Brad Heintz Mst C 13 / 90
Mick Desserault Mst C 22 / 90
Brent Lawson Mst C 25 / 90
Geoff Sanderson Mst C 36 / 90
Lee Stocker Mst C 53 / 90
Ed Chrisman Mst C 57 / 90
Mark Jenkins Mst C 60 / 90
Troy Konig wilcox Mst C 73 / 90
Evelyn West Women Mst 45+ 11 / 17
Rene Pype Women Mst 45+ 15 / 17
Anna Saltonstall Women B 11 / 28
Dan Burton Clydesdale 26 / 30
Joe Marek Unicycle 9 / 12
Joseph Marek Sgl Spd 23 / 70
Ken Pace Sgl Spd 45 / 70
Ron Strasser Mst 50+ 4 / 36
Paul Montgomery Mst 50+ 17 / 36
Jeff Edes Mst B 35+ 47 / 84
Mitch Yoder Mst B 35+ 71 / 84
Cross Crusade - Barton Park (Nov 4 2007)
Neal Bibler Men B 7 / 75
Ben Edwards Men B 41 / 75
Ken Pace Men C 37 / 99
Ron Strasser Mst Men 50+ 5 / 35
Peter Spir Mst Men 50+ 6 / 35
Paul Montgomery Mst Men 50+ 18 / 35
Scott Bradway Mst Men A 9 / 49
Brent Lawson Mst C 8 / 98
Brad Heintz Mst C 20 / 98
Mick Desserault Mst C 39 / 98
Ed Chrisman Mst C 47 / 98
Lee Stocker Mst C 49 / 98
Geoff Sanderson Mst C 58 / 98
Mark Jenkins Mst C 64 / 98
Troy Konig wilcox Mst C 92 / 98
Evelyn West Women Mst 45+ 11 / 17
Anna Saltonstall Women B 10 / 27
Dan Burton Clydesdale 19 / 27
Joe Marek Unicycle 5 / 12
Joseph Marek Sgl Spd 41 / 85
Ken Pace Sgl Spd 59 / 85
Cary Miller Sr Men A 13 / 43
Jonathan Smith Sr Men A 18 / 43
Jonathan Myers Sr Men A 19 / 43
Chad Swanson Sr Men A 20 / 43
Jeremiah Swanson Sr Men A 28 / 43
Mitch Yoder Mst B 35+ 59 / 69
Jeff Edes Mst B 35+ 60 / 69
Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds (Oct 28 2007)
Neal Bibler Men B 3 / 67
Ken Pace Men C 14 / 80
Matthew Cittadini Men C 32 / 80
Ron Strasser Mst Men 50+ 8 / 20
Paul Montgomery Mst Men 50+ 13 / 20
Sean Babcock Sr Men A 5 / 47
Cary Miller Sr Men A 13 / 47
Chad Swanson Sr Men A 16 / 47
Jonathan Smith Sr Men A 19 / 47
Jeremiah Swanson Sr Men A 30 / 47
Jeff Struck Sr Men A 33 / 47
Jonathan Myers Sr Men A 35 / 47
Brad Heintz Mst C 8 / 61
Mick Desserault Mst C 14 / 61
Mitch Yoder Mst C 20 / 61
Mark Jenkins Mst C 25 / 61
Geoff Sanderson Mst C 31 / 61
Rene Pype Women Mst 45+ 8 / 18
Anna Saltonstall Women B 14 / 32
Dan Burton Clydesdale 17 / 27
Ken Pace Sgl Spd 37 / 71
USGP - Papa John's Derby City Cup Day 2 (Oct 28 2007)
Scott Bradway Masters 35+ 54 starte 26 / 50
USGP - Papa John's Derby City Cup Day 1 (Oct 27 2007)
Scott Bradway Masters 35+ 62 start 27 / 49
Cross Crusade - Rainier HS (Oct 21 2007)
Sean Babcock Men A 9 / 55
Jonathan Smith Men A 13 / 55
Chad Swanson Men A 16 / 55
Jonathan Myers Men A 18 / 55
Cary Miller Men A 25 / 55
Jeremiah Swanson Men A 35 / 55
Ken Pace Men C 42 / 93
Matthew Cittadini Men C 54 / 93
Scott Bradway Mst Men A 14 / 40
Rene Pype Wmn Mst 45+ 9 / 15
Brent Lawson Mst C 9 / 95
Brad Heintz Mst C 27 / 95
Mick Desserault Mst C 43 / 95
Geoff Sanderson Mst C 49 / 95
Ed Chrisman Mst C 69 / 95
Joseph Marek Sgl Spd 23 / 69
Ken Pace Sgl Spd 56 / 69
Ron Strasser Mst 50+ 5 / 33
Peter Spir Mst 50+ 8 / 33
Paul Montgomery Mst 50+ 25 / 33
Jeff Edes Mst B 35+ 70 / 72
Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 14 2007)
Neal Bibler Men B 13 / 77
Ken Pace Men C 48 / 115
Ron Strasser Mst Men 50+ 3 / 41
Paul Montgomery Mst Men 50+ 24 / 41
Scott Bradway Mst Men A 2 / 46
Brent Lawson Beg Men CCX 102 / 104
Alicia Streit Women Mst 35-44 19 / 22
Sean Babcock Sr Men A 4 / 53
Erik Tonkin Sr Men A 9 / 53
Cary Miller Sr Men A 10 / 53
Chad Swanson Sr Men A 14 / 53
Jonathan Myers Sr Men A 23 / 53
Jeremiah Swanson Sr Men A 34 / 53
Jonathan Smith Sr Men A 41 / 53
Brent Lawson Mst C 13 / 129
Brad Heintz Mst C 27 / 129
Mitch Yoder Mst C 53 / 129
Ed Chrisman Mst C 70 / 129
Geoff Sanderson Mst C 73 / 129
Mark Jenkins Mst C 83 / 129
Dan Burton Mst C 111 / 129
Evelyn West Women Mst 45+ 11 / 22
Rene Pype Women Mst 45+ 15 / 22
Anna Saltonstall Women B 18 / 32
Joseph Marek Sgl Spd 28 / 78
Jeff Edes Mst B 35+ 41 / 67
Cross Crusade - Alpenrose (Oct 7 2007)
Neal Bibler Men B 10 / 90
Ken Pace Men C 50 / 129
Matthew Cittadini Men C 58 / 129
Scott Bradway Mst Men A 11 / 58
Alicia Streit Women Mst 35-44 19 / 24
Cary Miller Sr Men A 10 / 64
Chad Swanson Sr Men A 18 / 64
Sean Babcock Sr Men A 26 / 64
Jonathan Myers Sr Men A 31 / 64
Jeremiah Swanson Sr Men A 34 / 64
Jeff Struck Sr Men A 40 / 64
Jonathan Smith Sr Men A 61 / 64
Ron Strasser Mst Men 50 9 / 43
Paul Montgomery Mst Men 50 25 / 43
Gil Ormerod Mst Men 50 28 / 43
Brent Lawson Mst C 30 / 133
Mitch Yoder Mst C 53 / 133
Geoff Sanderson Mst C 63 / 133
Lee Stocker Mst C 65 / 133
Ed Chrisman Mst C 66 / 133
Mark Jenkins Mst C 68 / 133
Mick Desserault Mst C 71 / 133
Dan Burton Mst C 114 / 133
Rene Pype Women Mst 45+ 12 / 18
Anna Saltonstall Women B 10 / 28
Joseph Marek Sgl Spd 39 / 88
Daniel Rockholm Mst B 35+ 30 / 74
Jeff Edes Mst B 35+ 71 / 74
Battle at Barlow CCX (Sep 30 2007)
Anna Saltonstall Women B 4 / 18
Mitch Yoder Mst C 16 / 70
Brad Heintz Mst C 21 / 70
Ed Chrisman Mst C 41 / 70
Dan Burton Mst C 49 / 70
Mark Jenkins Mst C 68 / 70
Neal Bibler Men B 5 / 41
Matthew Cittadini Men C 29 / 56
Ken Pace Men C 54 / 56
Ron Strasser Mst Men 50 5 / 28
Gil Ormerod Mst Men 50 20 / 28
Paul Montgomery Mst Men 50 24 / 28
Sean Babcock Sr Men A 4 / 46
Cary Miller Sr Men A 12 / 46
Jonathan Myers Sr Men A 13 / 46
Jonathan Smith Sr Men A 18 / 46
Chad Swanson Sr Men A 23 / 46
Scott Bradway Sr Men A 30 / 46
Jeff Struck Sr Men A 41 / 46
Hood River Cyclocross Classic (Sep 23 2007)
Jonathan Myers Sr Men A 2 / 27
Rene Pype Master Women 45+ 8 / 11
Eugene Short Cross Series #2 (Sep 18 2007)
Ron Strasser Men 45+ 2 / 5
Ron Strasser Men Singlespeed 7 / 10
Kruger's Kermesse (Sep 15 2007)
Ron Strasser Master 50+ 11 / 30
Peter Spir Master 50+ 12 / 30
Bruce James Master C 13 / 34
Brad Heintz Master C 18 / 34
Lee Stocker Master C 24 / 34
Dan Burton Master C 26 / 34
Jonathan Smith Men A 12 / 30
Cary Miller Men A 17 / 30
Jeff Struck Men A 21 / 30
Brent Lawson Beginner Men CX 8 / 46
Jeff Edes Master B 15 / 28
Eugene Short Cross Series #1 (Sep 11 2007)
Ron Strasser Men Masters 45+ 3 / 6
Kruger's Crossing (Dec 3 2006)
Jonathan Myers Men A 11 / 25
Rhonda Mazza Men B 3 / 27
Brandon Fisher Men B 26 / 27
Geoff Sanderson MASTER MEN C 35+ 19 / 53
Mark Jenkins MASTER MEN C 35+ 21 / 53
Mitch Yoder MASTER MEN C 35+ 28 / 53
Dan Burton MASTER MEN C 35+ 33 / 53
Bruce James MASTER MEN C 35+ 37 / 53
Troy Konig wilcox MASTER MEN C 35+ 49 / 53
Ed Chrisman MASTER MEN C 35+ 52 / 53
Ron Strasser Master Men 50+ 3 / 13
Paul Montgomery Master Men 50+ 5 / 13
Evelyn West MASTER WOMEN 35+ 7 / 12
Renee Pype MASTER WOMEN 35+ 11 / 12
Cross Crusade (USGP Finale) (Nov 19 2006)
Scott Bradway Mst 35+ 32 / 83
Ron Strasser Mst Men 50+ 4 / 24
Paul Montgomery Mst Men 50+ 11 / 24
Ed Chrisman Mst C 40 / 73
Geoff Sanderson Mst C 49 / 73
Mitch Yoder Mst C 50 / 73
Dan Burton Mst C 66 / 73
Anna Saltonstall Women B 4 / 17
Eric Hansen Sgl Spd 31 / 41
Chad Swanson Sr Men A 1 / 16
Jeffrey Struck Sr Men A 2 / 16
Brian Andriot Sr Men A 8 / 16
Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2006)
Neal Bibler Men B 23 / 54
Evelyn West Women Mst 14 / 26
Marsha Maurer Women Mst 25 / 26
Renee Pype Women Mst 26 / 26
Aaron Leritz Mst Men A 31 / 33
Cary Miller Sr Men A 13 / 52
Chad Swanson Sr Men A 17 / 52
Jonathan Smith Sr Men A 19 / 52
Jeremiah Swanson Sr Men A 25 / 52
Brian Andriot Sr Men A 34 / 52
Jonathan Myers Sr Men A 41 / 52
Scott Bradway Sr Men A 47 / 52
Ron Strasser Mst Men 50 3 / 26
Paul Montgomery Mst Men 50 10 / 26
Bruce James Mst C 22 / 68
Ed Chrisman Mst C 31 / 68
Troy Konig wilcox Mst C 34 / 68
Lee Stocker Mst C 37 / 68
Geoff Sanderson Mst C 39 / 68
Mitch Yoder Mst C 52 / 68
Dan Burton Mst C 60 / 68
Anna Saltonstall Women B 13 / 20
Erik Tonkin Sgl Spd 7 / 58
Cross Crusade - Barton Park (Nov 5 2006)
Anna Saltonstall Women B 7 / 18
Ron Strasser Mst Men 50+ 2 / 20
Paul Montgomery Mst Men 50+ 9 / 20
Aaron Leritz Mst B 35+ 3 / 53
Bruce James Mst C 17 / 63
Ed Chrisman Mst C 30 / 63
Geoff Sanderson Mst C 34 / 63
Lee Stocker Mst C 38 / 63
Troy Konig wilcox Mst C 41 / 63
Mitch Yoder Mst C 43 / 63
Dan Burton Mst C 56 / 63
Neal Bibler Men B 19 / 56
Evelyn West Women Master 16 / 21
Remee Pype Women Master 19 / 21
Cary Miller Sr Men A 10 / 46
Jonathan Smith Sr Men A 11 / 46
Jonathan Myers Sr Men A 21 / 46
Jeremiah Swanson Sr Men A 23 / 46
Jeffrey Struck Sr Men A 29 / 46
Chad Swanson Sr Men A 32 / 46
Brian Andriot Sr Men A 34 / 46
Scott Bradway Sr Men A 38 / 46
Fox Hollow Grand Prix CCX #2 (Nov 4 2006)
Ron Strasser Masters 35+ 10 / 14
Cary Miller Men A 2 / 8
Cross Crusade - Flying M (Oct 29 2006)
Anna Saltonstall Women B 21 / 26
Ron Strasser Mst Men 50+ 6 / 19
Paul Montgomery Mst Men 50+ 8 / 19
Aaron Leritz Mst B 35+ 3 / 65
Daniel Rockholm Mst B 35+ 8 / 65
Eric Hansen Mst B 35+ 29 / 65
Geoff Sanderson Mst C 34 / 67
Troy Konig wilcox Mst C 39 / 67
Ed Chrisman Mst C 42 / 67
Lee Stocker Mst C 47 / 67
Mitch Yoder Mst C 52 / 67
Dan Burton Mst C 59 / 67
Neal Bibler Men B 7 / 56
Jonathan Smith Sr Men A 12 / 54
Jonathan Myers Sr Men A 17 / 54
Chad Swanson Sr Men A 18 / 54
Cary Miller Sr Men A 29 / 54
Jeremiah Swanson Sr Men A 31 / 54
Brian Andriot Sr Men A 40 / 54
Scott Bradway Sr Men A 42 / 54
Jeffrey Struck Sr Men A 49 / 54
Renee Pype Women Mst 22 / 22
Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 22 2006)
Joseph Marek Sgl Spd 66 / 66
Anna Saltonstall Women B 7 / 22
Peter Spir Mst Men 50+ 3 / 24
Ron Strasser Mst Men 50+ 4 / 24
Paul Montgomery Mst Men 50+ 9 / 24
Aaron Leritz Mst B 35+ 2 / 73
Bruce James Mst C 24 / 80
Geoff Sanderson Mst C 45 / 80
Troy Konig wilcox Mst C 47 / 80
Ed Chrisman Mst C 56 / 80
Mitch Yoder Mst C 64 / 80
Lee Stocker Mst C 67 / 80
Dan Burton Mst C 71 / 80
Neal Bibler Men B 14 / 74
Renee Pype Women Masters 24 / 26
Chad Swanson Sr Men A 6 / 52
Jonathan Smith Sr Men A 13 / 52
Jeremiah Swanson Sr Men A 14 / 52
Cary Miller Sr Men A 23 / 52
Jonathan Myers Sr Men A 31 / 52
Jeffrey Struck Sr Men A 33 / 52
Brian Andriot Sr Men A 34 / 52
Scott Bradway Sr Men A 36 / 52
Joseph Marek Unicycle 5 / 7
Cross Crusade - Hillsboro Stadium (Oct 15 2006)
Erik Tonkin Sgl Spd 67 / 69
Anna Saltonstall Women B 12 / 22
Ron Strasser Mst Men 50+ 7 / 34
Paul Montgomery Mst Men 50+ 12 / 34
Aaron Leritz Mst B 35+ 11 / 82
Ed Chrisman Mst C 41 / 93
Mark Jenkins Mst C 49 / 93
Troy Konig wilcox Mst C 59 / 93
Geoff Sanderson Mst C 61 / 93
Mitch Yoder Mst C 75 / 93
Dan Burton Mst C 79 / 93
Bruce James Mst C 86 / 93
Neal Bibler Men B 30 / 87
Eric Hansen Men B 74 / 87
Cary Miller Sr Men A 15 / 56
Chad Swanson Sr Men A 19 / 56
Jonathan Smith Sr Men A 25 / 56
Jeremiah Swanson Sr Men A 26 / 56
Jonathan Myers Sr Men A 36 / 56
Scott Bradway Sr Men A 47 / 56
Jeffrey Struck Sr Men A 54 / 56
Brian Andriot Sr Men A 55 / 56
Evelyn West Women Mst 16 / 27
Renee Pype Women Mst 26 / 27
Veloce's Battle at Barlow CCX (Oct 8 2006)
Ron Strasser Mst 50+ 2 / 16
Paul Montgomery Mst 50+ 7 / 16
Bruce James Mst C 18 / 49
Mark Jenkins Mst C 25 / 49
Troy Konig wilcox Mst C 26 / 49
Ed Chrisman Mst C 30 / 49
Mitch Yoder Mst C 37 / 49
Dan Burton Mst C 42 / 49
Cary Miller Sr Men A 9 / 34
Jonathan Myers Sr Men A 14 / 34
Brian Andriot Sr Men A 30 / 34
Jeremiah Swanson Sr Men A 34 / 34
Aaron Leritz Mst Men A 18 / 20
Evelyn West Women Mst 12 / 16
Renee Pype Women Mst 15 / 16
Fox Hollow Grand Prix CCX #1 (Oct 7 2006)
Ron Strasser Masters 35+ 15 / 23
Brian Andrist Men A 12 / 19
Scott Braway Men A 14 / 19
Cross Crusade - Alpenrose (Oct 1 2006)
Rhonda Mazza Women A 2 / 19
Anna Saltonstall Women B 14 / 23
Ron Strasser Mst Men 50+ 6 / 30
Paul Montgomery Mst Men 50+ 13 / 30
Aaron Leritz Mst B 35+ 4 / 78
Bruce James Mst C 24 / 85
Troy Konig wilcox Mst C 58 / 85
Geoff Sanderson Mst C 61 / 85
Mitch Yoder Mst C 64 / 85
Dan Burton Mst C 70 / 85
Ed Chrisman Mst C 76 / 85
Neal Bibler Men B 5 / 87
Erik Tonkin Single Speed 7 / 78
Jonathan Smith Sr Men A 16 / 54
Jeremiah Swanson Sr Men A 21 / 54
Cary Miller Sr Men A 24 / 54
Jonathan Myers Sr Men A 25 / 54
Jeffrey Struck Sr Men A 26 / 54
Brian Andriot Sr Men A 42 / 54
Evelyn West Women Mst 25 / 38
Renee Pype Women Mst 33 / 38
Hood River Cyclocross Classic (Sep 24 2006)
Rhonda Mazza Women A 1 / 13
Anna Saltonstall Women B 9 / 14
Jonathan Myers Men A 5 / 31
Jeremiah Swanson Men A 9 / 31
Jeffrey Struck Men A 11 / 31
Jonathan Smith Men A 16 / 31
Brian Andriot Men A 23 / 31
Cary Miller Men A 25 / 31
Scott Bradway Men B 1 / 42
Joseph Marek Men B 23 / 42
Neal Bibler Men C 1 / 25
Erik Tonkin Single Speed 3 / 27
Ron Strasser Masters Men 50+ 4 / 12
Paul Montgomery Masters Men 50+ 6 / 12
Ed Chrisman Masters Men C 15 / 31
Dan Burton Masters Men C 18 / 31
Mark Jenkins Masters Men C 21 / 31
Geoff Sanderson Masters Men C 22 / 31
Aaron Leritz Masters B 35+ 5 / 31
Eugene Short Cyclocross Series #1 (Sep 12 2006)
Pat Kudszus Men B 6 / 19
Busiest Racers
Ron Strasser 160
Mielle Blomberg 72
Jonathan Myers 62
Scott Bradway 61
Andy Leritz 59
Aaron Leritz 55
Chad Swanson 46
Nicholas Leritz 46
Kenneth Pace 44
Jonathan Modie 44
Paul Montgomery 41
Jonathan Smith 40
Chris Brannen 39
Mark Jenkins 39
Eric Lanners 39
Dieter Hoffmann 38
Judd Eustice 37
Remy Maguire 37
Patrick Means 36
Cary Miller 35
Peter Spir 33
Sean Babcock 33
Dan Burton 32
Andy Casebeer 31
Evelyn West 30
Joseph Marek 30
Mitch Yoder 30
Phillip M trost 30
Ken Pace 29
Geoff Sanderson 29
Neal Bibler 29
Gil Ormerod 29
Alice Pennington 29
Matt Wilkin 29
Kim Matheson 29
Ile Powell 28
Audrey Brown 28
Beth ann Orton 28
Renee Pype 27
Brad Winn 27
Chris Valencia 27
Dan Werle 26
Anna Saltonstall 26
Michael Kosmala 26
Ed Chrisman 25
Robert Christensen 25
Erik Tonkin 25
Jeff Edes 24
Laurie Hotovy 23
Jeff Spencer 23
Daniel Gonzalez 22
Nick Makanna 22
Jeremiah Swanson 22
Lee Stocker 21
Beth Ann orton 20
Mick Desserault 19
Margie Bradway 19
Jonathan Kuipers 19
Lisa Belair 18
Rhonda Mazza 18
Jill Hardiman 18
Vincent Plaza 17
Jim Hendrickson 16
Troy Konig wilcox 16
Ken Finch 16
Christy Love 15
Crossett Freilinger 15
Spencer Paxson 14
Jeffrey Struck 14
Mathew Braun 14
David Keeney 14
Patrick Croasdaile 13
Matthew Cittadini 12
Brent Lawson 11
Chris Leach 11
Julie Kramer 11
Paul Schoonover 11
Sean Burles 10
Tighe Vroman 10
Jason Britton 10
Torsten Kjellstrand 10
Adam Troxel 10
Van Chrisman 10
Brad Heintz 9
Brian Andriot 9
Shane Sipe 9
Peter Koonce 9
John Huntsman 8
Bruce James 8
Andrew Warren 8
Joe Marek 7
Rene Pype 7
David Miller 7
Samantha Trost 7
Jason Franklin 6
Connor Wiles 6
Beth Flanagan 6
Jeff Struck 6
Billy Wherley 6
Erin Playman 5