Log In

Team Overview: BLUE ROOSTER/SCANSNAP
(redirected from: Blue Rooster/Sports Medicine Clinic)

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Kringle Kross (Dec 14 2014)

Kozo Nozawa Men Master 35+ Cat 4/5 6 / 15
Robbie Phillips Women Senior Cat 3 5 / 12
Roger Burton Men Master 35+ Cat 3 3 / 7
Nathan Webster Men Master 45+ Cat 3 4 / 10
D Parsons Men Master 45+ Cat 3 10 / 10
Christopher Fast Men Master 45+ Cat 1/2 9 / 11

Capital 'Cross Classic (Dec 7 2014)

Raymond Rosario Men Cat 4/5 86 / 94

Waves for Water CX Collaboration (Dec 6 2014)

Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 3 / 29

Cross Revolution #6 (Nov 30 2014)

Robbie Phillips Cat. 3 Women 2 / 9
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 7 / 9
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 40+ 1 / 10
Dawn Mcconaghy Cat. 4 Master Women 40+ 4 / 10
Steve Ellis Cat. 4 Master Men 55+ 2 / 6
Mimi Koehler Junior Boys & Girls 1-lap race 7 / 8
Amy Pierce Cat. 4 Women 5 / 15
Elizabeth Kady Cat. 4 Women 15 / 15
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 7 / 21
Sven Koehler Cat. 3 Master Men 35+ 8 / 21
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 9 / 21
Justin Pierce Cat. 3 Master Men 35+ 16 / 21
Adam Vandyke Single Speed Men (B-Group) 1 / 13
Peter Hall Single Speed Men (B-Group) 2 / 13
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 5 / 6
Steven Kady Cat. 4 Men 10 / 23
Kevin Johnson Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 13
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 5 / 13
Emily Nevin Cat. 1-3 Master Women 40+ 5 / 11
Andrea Leuschke Cat. 1-3 Master Women 40+ 6 / 11
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 9
Mark Hollyhead Cat. 3 Master Men 45+ 13 / 22
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 16 / 22
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 19 / 22
Dan Mcgrady Cat. 3 Master Men 45+ 20 / 22
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 21 / 23

WSBA CX Championships (Nov 23 2014)

Robbie Phillips Women Single Speed Cat 1/2/3/4 2 / 4
Roger Burton Men Master 35+ Cat 3 10 / 12

Cross Revolution #5 (Nov 23 2014)

Peter Hall Single Speed Men (B-Group) 1 / 11
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 2 / 10
Eva Wong Cat. 3 Women 8 / 10
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 40+ 2 / 14
Wendy Leber Cat. 4 Master Women 40+ 6 / 14
Dawn Mcconaghy Cat. 4 Master Women 40+ 8 / 14
Steve Ellis Cat. 4 Master Men 55+ 2 / 3
Johan Leuschke Junior Boys & Girls 1-lap race 1 / 10
Elizabeth Kady Cat. 4 Women 11 / 13
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 7 / 21
Justin Pierce Cat. 3 Master Men 35+ 15 / 21
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 17 / 21
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 2 / 8
Steven Kady Cat. 4 Men 17 / 37
Kevin Johnson Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 13
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 4 / 13
Emily Nevin Cat. 1-3 Master Women 40+ 3 / 9
Andrea Leuschke Cat. 1-3 Master Women 40+ 5 / 9
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 11
Mark Hollyhead Cat. 4 Master Men 45+ 4 / 29
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 17 / 29
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 24 / 29
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 28 / 29
Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 3 / 31
Richard Bankhead Cat. 3 Master Men 45+ 12 / 31
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 14 / 31
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 19 / 31
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 28 / 31
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 12 / 16
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 1 / 22

Riverside Rumble (Nov 22 2014)

Robbie Phillips Women Senior Cat 3 6 / 7

Cross Revolution #4 (Nov 16 2014)

Peter Hall Single Speed Men (B-Group) 4 / 15
D Parsons Single Speed Men (B-Group) 11 / 15
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 1 / 10
Eva Wong Cat. 3 Women 7 / 10
Robbie Phillips Cat. 3 Women 9 / 10
John Christian Junior Boys 15-16 2 / 3
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 40+ 1 / 10
Dawn Mcconaghy Cat. 4 Master Women 40+ 3 / 10
Steve Ellis Cat. 4 Master Men 55+ 2 / 5
Johan Leuschke Junior Boys & Girls 1-lap race 1 / 10
Mimi Koehler Junior Boys & Girls 1-lap race 8 / 10
Amy Pierce Cat. 4 Women 7 / 10
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 6 / 16
Sven Koehler Cat. 3 Master Men 35+ 13 / 16
Justin Pierce Cat. 3 Master Men 35+ 16 / 16
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 9
Kevin Johnson Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 14
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 13 / 14
Emily Nevin Cat. 1-3 Master Women 40+ 2 / 7
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 1 / 7
Mark Hollyhead Cat. 4 Master Men 45+ 4 / 28
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 14 / 28
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 22 / 28
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 26 / 28
Erik Brooks Master Men 60+ 1 / 7
Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 5 / 21
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 11 / 21
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 21 / 21
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 7 / 11
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 3 / 26
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 16 / 26

Deschutes River Cyclocross (Nov 15 2014)

John Sullivan Men Master 45+ Cat 4/5 14 / 16
Roger Burton Men Master 35+ Cat 3 4 / 8
Christopher Fast Men Master 45+ Cat 3 1 / 10

Subaru Woodland Park GP (MFG #6) (Nov 9 2014)

Kevin Johnson Master Men 55+ 1 / 24
Steve Ellis Master Men 55+ 19 / 24
Peter Hall Single Speed Men - 45 Min 12 / 80
Parsons David Single Speed Men - 45 Min 64 / 80
Erik Brooks Single Speed Men - 45 Min 79 / 80
Brendan Connolly Single Speed Men - 60 Min 4 / 13
Eva Wong Master Women 35+ 4 / 18
Marne Fox-barrow Master Women 35+ 5 / 18
Emily Nevin Master Women 35+ 6 / 18
Amy Pierce Master Women 35+ 9 / 18
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 11 / 18
Andrea Leuschke Master Women 35+ 16 / 18
Frances Connolly Master Women 35+ 17 / 18
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 1 / 71
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 19 / 71
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 52 / 71
Justin Pierce Cat. 3 Master Men 35+ 57 / 71
Jodi Connolly Single Speed Women 1 / 10
Robbie Phillips Single Speed Women 5 / 10
Johan Leuschke Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 6 / 39
Aran Connolly Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 7 / 39
Zach Hall Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 23 / 39
Jordan Lucke Cat. 4 Men 93 / 107
Nate Hall Junior Boys 2003-2005 12 / 26
Henry Brunz Junior Boys 2003-2005 23 / 26
Ryan Connolly Junior Girls 2003-2005 7 / 14
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 16 / 29
Mark Hollyhead Cat. 4 Master Men 45+ 13 / 81
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 25 / 81
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 29 / 81
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 53 / 81
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 58 / 81
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 60 / 81
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 79 / 81
Erik Brooks Master Men 60+ 3 / 16
John Christian Junior Boys 1999-2000 5 / 14
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 14 / 30
Fast Christopher Cat. 3 Master Men 45+ 1 / 64
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 22 / 64
Richard Bankhead Cat. 3 Master Men 45+ 24 / 64
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 26 / 64
Alex Votry Cat. 3 Master Men 45+ 31 / 64
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 48 / 64
Sheryl Johnson Master Women 45+ 10 / 35
Ellen Butzel Master Women 45+ 19 / 35
Tina Rainforth Master Women 45+ 20 / 35
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 3 / 28
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 15 / 77
Caleb Banta-green Cat. 4 Master Men 35+ 51 / 77
Jason Huff Cat. 4 Master Men 35+ 62 / 77
Alden Kroll Cat. 3 Men 35 / 60

Psi-clocross for Life (Nov 9 2014)

Lee Brunz Men Cat 4 47 / 71

SCCA/Starbucks GP (MFG #5) (Nov 2 2014)

Kevin Johnson Master Men 55+ 1 / 21
Peter Hall Single Speed Men - 45 Min 9 / 53
Brendan Connolly Single Speed Men - 60 Min 1 / 8
Elizabeth Kady Cat. 4 Women 36 / 39
Marne Fox-barrow Master Women 35+ 4 / 12
Emily Nevin Master Women 35+ 5 / 12
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 10 / 12
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 3 / 37
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 19 / 37
Jodi Connolly Single Speed Women 2 / 9
Robbie Phillips Single Speed Women 5 / 9
Aran Connolly Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 4 / 34
Zach Hall Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 16 / 34
Jordan Lucke Cat. 4 Men 68 / 78
Nate Hall Junior Boys 2003-2005 15 / 32
Ryan Connolly Junior Boys 2003-2005 17 / 32
Henry Brunz Junior Boys 2003-2005 20 / 32
Tri Tran Beginning Men 30 / 57
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 12 / 21
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 20 / 74
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 32 / 74
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 34 / 74
Mark Hollyhead Cat. 4 Master Men 45+ 43 / 74
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 51 / 74
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 61 / 74
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 70 / 74
Erik Brooks Master Men 60+ 3 / 10
Craig Burgess Master Men 60+ 9 / 10
John Christian Junior Boys 1999-2000 4 / 10
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 9 / 41
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 38 / 41
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 39 / 41
Sheryl Johnson Master Women 45+ 9 / 26
Ellen Butzel Master Women 45+ 15 / 26
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 3 / 70
Caleb Banta-green Cat. 4 Master Men 35+ 37 / 70
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 57 / 70

Cross Revolution #3 (Oct 26 2014)

Peter Hall Single Speed Men (B-Group) 1 / 21
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 8 / 16
Eva Wong Cat. 3 Women 11 / 16
Robbie Phillips Cat. 3 Women 15 / 16
John Christian Junior Boys 13-14 3 / 14
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 40+ 3 / 13
Wendy Leber Cat. 4 Master Women 40+ 11 / 13
Johan Leuschke Junior Boys & Girls 1-lap race 1 / 9
Aran Connolly Junior Boys & Girls 1-lap race 2 / 9
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 1 / 28
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 9 / 28
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 26 / 28
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 2 / 8
Kevin Johnson Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 12
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 6 / 12
Emily Nevin Cat. 1-3 Master Women 40+ 1 / 10
Andrea Leuschke Cat. 1-3 Master Women 40+ 5 / 10
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 1 / 10
Brendan Connolly Single Speed Men (A-Group) 1 / 8
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 5 / 27
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 22 / 27
Craig Burgess Master Men 60+ 11 / 12
Jodi Connolly Cat. 1/2 Women 8 / 14
Tri Tran Beginning Men 7 / 10
Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 4 / 38
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 22 / 38
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 31 / 38
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 36 / 38
Michael Mullen Cat. 3 Master Men 45+ 37 / 38
Ryan Connolly Junior Girls 10-12 4 / 5
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 3 / 37
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 27 / 37
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 35+ 28 / 37
Alden Kroll Cat. 3 Men 15 / 27

Cascade Cross Series 2014 : Bellingham BMX #2 (Oct 25 2014)

Ron Colven Master Men A 6 / 7

Magnuson Park 'Cross (MFG #4) (Oct 19 2014)

Kevin Johnson Master Men 55+ 2 / 19
Peter Hall Single Speed Men - 45 Min 9 / 57
Brendan Connolly Single Speed Men - 60 Min 1 / 10
Amy Pierce Cat. 4 Women 17 / 42
Eva Wong Master Women 35+ 2 / 11
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 5 / 11
Emily Nevin Master Women 35+ 6 / 11
Wendy Leber Master Women 35+ 11 / 11
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 14 / 62
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 24 / 62
Jodi Connolly Single Speed Women 3 / 11
Robbie Phillips Single Speed Women 7 / 11
Johan Leuschke Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 2 / 32
Aran Connolly Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 9 / 32
Jordan Lucke Cat. 4 Men 58 / 75
Nate Hall Junior Boys 2003-2005 11 / 28
Ryan Connolly Junior Girls 2003-2005 4 / 7
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 3 / 23
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 17 / 71
Mark Hollyhead Cat. 4 Master Men 45+ 23 / 71
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 48 / 71
Michael Lynch Cat. 4 Master Men 45+ 50 / 71
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 61 / 71
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 70 / 71
Anna Lynch Beginning Women 20 / 29
Craig Burgess Master Men 60+ 7 / 15
John Christian Junior Boys 1999-2000 5 / 16
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 26 / 27
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 12 / 42
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 23 / 42
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 31 / 42
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 42 / 42
Sheryl Johnson Master Women 45+ 10 / 22
Ellen Butzel Master Women 45+ 17 / 22
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 21
Bill Reid Clydesdales (200 lbs +) 17 / 21
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 12 / 72
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 45 / 72
Caleb Banta-green Cat. 4 Master Men 35+ 47 / 72
Jason Huff Cat. 4 Master Men 35+ 54 / 72
Michael Mullen Cat. 4 Master Men 35+ 68 / 72
Daniel Warner Cat. 4 Master Men 35+ 71 / 72
Alden Kroll Cat. 3 Men 38 / 61

CrosstoberFest @ St. Edwards (Oct 18 2014)

Jeff Lynch Men Masters 35+ Cat 4/5 11 / 25
Ryan Harasimowicz Men Masters 35+ Cat 4/5 22 / 25
Craig Burgess Men Masters 55+ Cat 4/5 3 / 5
Christopher Fast Men Masters 45+ Cat 3 1 / 14
Quinn Dusenberry Men Masters 45+ Cat 3 6 / 14
Richard Bankhead Men Masters 45+ Cat 4/5 3 / 21
Lee Brunz Men Masters 45+ Cat 4/5 4 / 21
John Sullivan Men Masters 45+ Cat 4/5 15 / 21
D Parsons Men Masters 55+ Cat 3 6 / 8
Roy Colven Men Masters 45+ Cat 1/2 14 / 20
Roger Burton Men Masters 35+ Cat 3 2 / 11
Emily Nevin Women Masters 35+ Cat 1/2/3 6 / 7
Robbie Phillips Women Senior Cat 3 6 / 16

Cross Revolution #2 (Oct 12 2014)

Peter Hall Single Speed Men (B-Group) 2 / 19
D Parsons Single Speed Men (B-Group) 11 / 19
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 9 / 14
Eva Wong Cat. 3 Women 11 / 14
John Christian Junior Boys 13-14 2 / 12
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 40+ 2 / 12
Dawn Mcconaghy Cat. 4 Master Women 40+ 4 / 12
Zach Hall Junior Boys & Girls 1-lap race 8 / 16
Amy Pierce Cat. 4 Women 3 / 15
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 7 / 33
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 14 / 33
Daniel Milner Cat. 3 Master Men 35+ 23 / 33
Kevin Johnson Cat. 3 Master Men 55+ 2 / 12
Emily Nevin Cat. 1-3 Master Women 40+ 4 / 9
Andrea Leuschke Cat. 1-3 Master Women 40+ 8 / 9
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 14 / 33
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 20 / 33
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 21 / 33
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 24 / 33
Michael Lynch Beginning Men 6 / 13
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 21 / 38
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 24 / 38
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 31 / 38
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 20 / 23
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 5 / 30
Justin Pierce Cat. 4 Master Men 35+ 23 / 30

MFG #3: The Super Duper (Oct 5 2014)

Kevin Johnson Master Men 55+ 2 / 22
Jeff Pfost Master Men 55+ 15 / 22
Peter Hall Single Speed Men - 45 Min 4 / 37
Bill Reid Single Speed Men - 45 Min 34 / 37
Brendan Connolly Single Speed Men - 60 Min 2 / 17
Emily Nevin Master Women 35+ 3 / 13
Eva Wong Master Women 35+ 8 / 13
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 10 / 13
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 13 / 51
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 21 / 51
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 48 / 51
Jodi Connolly Single Speed Women 3 / 6
Robbie Phillips Single Speed Women 4 / 6
Aran Connolly Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 6 / 18
Jordan Lucke Cat. 4 Men 67 / 74
Nate Hall Junior Boys 2003-2005 11 / 24
Ryan Connolly Junior Girls 2003-2005 6 / 9
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 4 / 17
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 14 / 60
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 28 / 60
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 32 / 60
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 43 / 60
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 54 / 60
Wendy Leber Beginning Women 4 / 24
Craig Burgess Master Men 60+ 6 / 10
Henry Geary Junior Boys 1999-2000 2 / 7
John Christian Junior Boys 1999-2000 6 / 7
Tri Tran Beginning Men 31 / 32
Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 5 / 48
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 22 / 48
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 24 / 48
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 32 / 48
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 47 / 48
Sheryl Johnson Master Women 45+ 12 / 22
Ellen Butzel Master Women 45+ 17 / 22
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 22
Danny Warner Cat. 4 Master Men 35+ 8 / 70
Jason Huff Cat. 4 Master Men 35+ 40 / 70
Caleb Banta-green Cat. 4 Master Men 35+ 45 / 70
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 67 / 70

Bellingham BMX #1 (Oct 4 2014)

Craig Burgess Super Men 50+ 4 / 11
Quinn Dusenberry Master Men B 40+ 10 / 22

MFG #2 - South Sound Super Prestige (Sep 28 2014)

Kevin Johnson Master Men 55+ 3 / 25
Peter Hall Single Speed Men - 45 Min 6 / 34
Quinn Dusenberry Single Speed Men - 45 Min 31 / 34
Brendan Connolly Single Speed Men - 60 Min 3 / 13
Emily Nevin Master Women 35+ 3 / 9
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 5 / 9
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 7 / 49
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 11 / 49
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 26 / 49
Jodi Connolly Single Speed Women 3 / 9
Robbie Phillips Single Speed Women 4 / 9
Linda Coppa Single Speed Women 8 / 9
Aran Connolly Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 4 / 16
Jordan Lucke Cat. 4 Men 56 / 69
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 42 / 56
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 46 / 56
Bryan Willman Cat. 4 Master Men 45+ 50 / 56
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 52 / 56
Craig Burgess Master Men 60+ 6 / 12
Henry Geary Junior Boys 1999-2000 3 / 11
John Christian Junior Boys 1999-2000 8 / 11
Ryan Connolly Junior Girls 2003-2005 4 / 7
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 15 / 46
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 24 / 46
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 33 / 46
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 42 / 46
Sheryl Johnson Master Women 45+ 14 / 28
Ellen Butzel Master Women 45+ 16 / 28
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 18
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 13 / 59
Justin Pierce Cat. 4 Master Men 35+ 27 / 59
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 43 / 59
Alden Kroll Cat. 3 Men 26 / 48

Cross Revolution #1 (Sep 21 2014)

Peter Hall Single Speed Men (B-Group) 3 / 17
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 10 / 15
Eva Wong Cat. 3 Women 14 / 15
Robbie Phillips Cat. 3 Women 14 / 15
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 40+ 4 / 12
Ryan Connolly Junior Girls 10-12 6 / 7
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 10 / 32
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 17 / 32
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 14
Steven Kady Cat. 4 Men 19 / 37
Kevin Johnson Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 16
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 12 / 16
Emily Nevin Cat. 1-3 Master Women 40+ 1 / 6
Andrea Leuschke Cat. 1-3 Master Women 40+ 3 / 6
Brendan Connolly Single Speed Men (A-Group) 2 / 15
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 15 / 33
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 17 / 33
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 19 / 33
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 26 / 33
Erik Brooks Master Men 60+ 1 / 7
Craig Burgess Master Men 60+ 3 / 7
Jodi Connolly Cat. 1/2 Women 16 / 18
Tri Tran Beginning Men 8 / 10
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 17 / 32
Richard Bankhead Cat. 3 Master Men 45+ 29 / 32
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 15 / 15
Justin Pierce Cat. 4 Master Men 35+ 20 / 37
Jason Huff Cat. 4 Master Men 35+ 22 / 37
Alden Kroll Cat. 3 Men 19 / 30

Brad Lewis Memorial Cyclocross Race (Sep 14 2014)

Jeff Lynch Men Master 35+ Cat 4/5 5 / 9
Craig Burgess Men Master 55+ Cat 4/5 2 / 2
Richard Bankhead Men Master 45+ Cat 4/5 1 / 11
Robbie Phillips Women Senior Cat 3 4 / 12
Rob Born Men Master 45+ Cat 3 8 / 14
Nathan Webster Men Master 45+ Cat 3 11 / 14

Subaru STARCROSSED (Sep 13 2014)

Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 5 / 40
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 18 / 40
D Parsons Cat. 3 Master Men 45+ 35 / 40
John Christian Junior Boys 13-14 7 / 10
Robbie Phillips Master Women 35+ 6 / 15
Marne Fox-barrow Master Women 35+ 8 / 15
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 11 / 15
Jason Ingram Cat. 4 Master Men 45+ 14 / 52
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 37 / 52
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 40 / 52
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 48 / 52
Linda Coppa Single Speed Women 12 / 12
Craig Burgess Cat. 3/4 Master Men 55+ 19 / 21
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 8 / 70
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 13 / 47
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 28 / 47
Daniel Milner Cat. 3 Master Men 35+ 31 / 47

Lake Sammamish GP (MFG #1) (Sep 7 2014)

Steve Ellis Master Men 55+ 12 / 23
Chris Lagerberg Master Men 55+ 16 / 23
Peter Hall Single Speed Men - 45 Min 8 / 52
Quinn Dusenberry Single Speed Men - 45 Min 45 / 52
Brendan Connolly Single Speed Men - 60 Min 1 / 13
Elizabeth Kady Cat. 4 Women 33 / 39
Marne Fox-barrow Master Women 35+ 4 / 14
Eva Wong Master Women 35+ 6 / 14
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 8 / 14
Emily Nevin Master Women 35+ 9 / 14
Andrea Leuschke Master Women 35+ 11 / 14
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 15 / 53
Forrest Murphy Cat. 3 Master Men 35+ 21 / 53
Jeff Lynch Cat. 3 Master Men 35+ 24 / 53
Jason Huff Cat. 3 Master Men 35+ 51 / 53
Jodi Connolly Single Speed Women 2 / 14
Robbie Phillips Single Speed Women 7 / 14
Linda Coppa Single Speed Women 13 / 14
Steven Kady Cat. 4 Men 38 / 85
Henry Geary Cat. 4 Men 76 / 85
Jordan Lucke Cat. 4 Men 83 / 85
Nate Hall Junior Boys 2003-2005 10 / 33
Ryan Connolly Junior Girls 2003-2005 4 / 15
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 1 / 22
John Sullivan Cat. 4 Master Men 45+ 28 / 64
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 45+ 53 / 64
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 54 / 64
Craig Burgess Master Men 60+ 7 / 12
Erik Brooks Master Men 60+ 8 / 12
John Christian Junior Boys 1999-2000 7 / 11
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 17 / 26
Alberto Santiago Beginning Men 47 / 51
Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 11 / 60
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 15 / 60
Richard Bankhead Cat. 3 Master Men 45+ 29 / 60
Quinn Dusenberry Cat. 3 Master Men 45+ 34 / 60
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 37 / 60
Sheryl Johnson Master Women 45+ 14 / 23
Tina Rainforth Master Women 45+ 16 / 23
Ellen Butzel Master Women 45+ 19 / 23
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 23
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 11 / 89
Justin Pierce Cat. 4 Master Men 35+ 34 / 89
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 54 / 89
Caleb Banta-green Cat. 4 Master Men 35+ 64 / 89
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 35+ 76 / 89

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 1 2014)

Richard Bankhead Cat 4 Master Men 45+ 7 / 20
Justin Pierce Cat 4 Men 28 / 38
Jeff Lynch Cat 4 Master Men 35+ 25 / 26
Justin Pierce Cat 4 Master Men 35+ 26 / 26

WAWCX Cyclocross Festival and Women Celebration Race (Aug 24 2014)

Justin Pierce World Bicycle Relief Men Race 14 / 26

Cascade Cross Series 2013: Chiller Cross (Jan 11 2014)

Jeff Lynch Men C 2 / 18

Cross Nationals Day 2 (Jan 9 2014)

Kevin Raymond Men Master 55-59 27 / 58
Erik Brooks Men Master 60-64 5 / 34

Cross Nationals Day 1 (Jan 8 2014)

Kevin Raymond Men Non-Championship 45+ 48 / 103
Erik Brooks Men Non-Championship 45+ 49 / 103

SCX #6: Enumclaw (Dec 15 2013)

Michael Mullen Cat. 4/5 Men 28 / 36
Robbie Phillips Cat. 3 Women 3 / 17
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 8 / 17
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 17 / 18
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 45+ 4 / 6
Jeff Lynch Cat. 4/5 Master Men 35+ 16 / 44
Jim Hirshfield Cat. 4/5 Master Men 35+ 26 / 44
Brian Dewey Cat. 4/5 Master Men 35+ 35 / 44
Dan Mcgrady Cat. 4/5 Master Men 35+ 38 / 44
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 11
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 8
Quinn Dusenberry Cat. 4/5 Master Men 45+ 5 / 40
Ronald Sielinski Cat. 4/5 Master Men 45+ 6 / 40
Michael Mullen Cat. 4/5 Master Men 45+ 13 / 40
Peter Hall Single Speed Men 6 / 19
Kevin Raymond Cat. 1/2 Master Men 55+ 1 / 3
Alex Votry Cat. 3 Master Men 45+ 23 / 36
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 28 / 36
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 35 / 36
Craig Burgess Cat. 4/5 Master Men 55+ 2 / 7
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 18 / 24

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Robbie Phillips Women Cat 2/3 2 / 9
Craig Burgess Men Master 55+ 15 / 19
Alden Kroll Men Cat 2/3 14 / 39

SCX #5: Steilacoom (Dec 1 2013)

Jeff Lynch Cat. 4/5 Master Men 35+ 7 / 32
Ronald Sielinski Cat. 4/5 Master Men 45+ 5 / 34
Quinn Dusenberry Cat. 4/5 Master Men 45+ 8 / 34
Michael Mullen Cat. 4/5 Master Men 45+ 13 / 34
Craig Burgess Cat. 4/5 Master Men 55+ 4 / 11
Michael Mullen Cat. 4/5 Men 31 / 38
Alden Kroll Cat. 3 Men 12 / 12
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 22 / 35
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 32 / 35
Alex Votry Cat. 3 Master Men 45+ 34 / 35
Johan Leuschke Junior Boys 6-9 3 / 13
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 45+ 2 / 6
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 10
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 13 / 26
Robbie Phillips Cat. 3 Women 8 / 18
Eva Wong Cat. 3 Women 17 / 18
Peter Hall Single Speed Men 8 / 19
Kevin Raymond Cat. 1/2 Master Men 55+ 1 / 4
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 8

Washington State Cyclocross Championship (Nov 23 2013)

Craig Burgess Men Cat4/5 Masters 55+ 12 / 12
Rainer Leuschke Men Cat 1/2 Masters 35-44 2 / 16
Ronald Sielinski Men Cat4/5 Masters 45-54 5 / 32
Quinn Dusenberry Men Cat4/5 Masters 45-54 12 / 32
Michael Mullen Men Cat4/5 Masters 45-54 21 / 32
Russ Rainforth Men Cat4/5 Masters 45-54 30 / 32
Jeff Lynch Men Cat4/5 Masters 35-44 9 / 24
Alex Votry Men Cat 3 Masters 45-54 19 / 28
Alden Kroll Men Cat 3 Elite 10 / 15
Marne Fox-barrow Women Cat 3 Elite 8 / 18
Tina Rainforth Women Cat 3 Elite 16 / 18
Kevin Raymond Men Cat 1/2 Masters 55+ 1 / 2
Peter Hall Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 11 / 24
Erik Brooks Men Cat 3 Masters 55+ 1 / 9
Roger Burton Men Cat 3 Masters 35-44 8 / 29
Johan Leuschke Men Cat 1/2/3/4/5 Youth 6-9 8 / 12
Johnson Sheryl Women Cat 4 Masters 35+ 5 / 13

SCX #4: Sprinkler (Nov 17 2013)

Johan Leuschke Junior Boys 6-9 2 / 15
Aran Connolly Junior Boys 6-9 8 / 15
Robbie Phillips Cat. 3 Women 3 / 20
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 7 / 20
Tina Rainforth Cat. 3 Women 18 / 20
John Christian Junior Boys 13-14 11 / 16
Amy Pierce Cat. 4 Women 8 / 20
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 5 / 23
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 45+ 5 / 8
Kozo Nozawa Cat. 4/5 Master Men 35+ 14 / 52
Dan Mcgrady Cat. 4/5 Master Men 35+ 46 / 52
Dawn Mcconaghy Cat. 4 Master Women 35+ 8 / 9
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 2 / 12
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 1 / 14
Quinn Dusenberry Cat. 4/5 Master Men 45+ 4 / 39
Ronald Sielinski Cat. 4/5 Master Men 45+ 7 / 39
Michael Mullen Cat. 4/5 Master Men 45+ 16 / 39
Russ Rainforth Cat. 4/5 Master Men 45+ 33 / 39
Brendan Connolly Single Speed Men 1 / 31
Peter Hall Single Speed Men 12 / 31
Quinn Dusenberry Single Speed Men 21 / 31
William Reid Single Speed Men 31 / 31
Kevin Raymond Cat. 1/2 Master Men 55+ 2 / 3
Jodi Connolly Cat. 1/2 Women 11 / 16
Ryan Connolly Junior Girls 6-9 2 / 2
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 23 / 40
Alex Votry Cat. 3 Master Men 45+ 27 / 40
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 31 / 40
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 38 / 40
Craig Burgess Cat. 4/5 Master Men 55+ 7 / 13
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 12 / 25
Alden Kroll Cat. 3 Men 16 / 18

Cascade Cross Series 2013: Thanks Given'er (Nov 16 2013)

Daniel Milner Men B 17 / 32

Deschutes River Cyclocross (Nov 16 2013)

Tina Rainforth Women 3 W 4 / 5
Joseph Christian Men 4/5 M 45+ 1 / 8
Michael Mullen Men 4/5 M 45+ 3 / 8
Quinn Dusenberry Men 4/5 M 45+ 6 / 8
Russ Rainforth Men 4/5 M 45+ 7 / 8
Craig Burgess Men 4/5 M 55+ 3 / 5
Kevin Raymond Men 1-2 M 8 / 8
John Christian Men Jr B 13-14 4 / 4

MFG #6: Woodland Park (Nov 10 2013)

Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 3 / 66
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 18 / 66
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 45+ 27 / 66
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 39 / 66
Joseph Christian Cat. 3 Master Men 45+ 41 / 66
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 49 / 66
Mark Runyan Cat. 3 Master Men 45+ 51 / 66
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 54 / 66
Robbie Phillips Master Women 35+ 5 / 22
Marne Fox-barrow Master Women 35+ 7 / 22
Andrea Leuschke Master Women 35+ 9 / 22
Emily Nevin Master Women 35+ 11 / 22
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 17 / 22
Eva Wong Master Women 35+ 20 / 22
Quinn Dusenberry Cat. 4 Master Men 45+ 7 / 85
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 26 / 85
Michael Mullen Cat. 4 Master Men 45+ 33 / 85
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 58 / 85
Peter Banta-green Junior Boys 2002-2004 9 / 46
Johan Leuschke Junior Boys 2002-2004 19 / 46
Nate Hall Junior Boys 2002-2004 30 / 46
Aran Connolly Junior Boys 2002-2004 46 / 46
Brendan Connolly Single Speed Men 1 / 101
Bill Reid Single Speed Men 77 / 101
Alden Kroll Cat. 3 Men 27 / 60
Sheryl Johnson Master Women 45+ 13 / 25
Ellen Butzel Master Women 45+ 15 / 25
Tina Rainforth Master Women 45+ 17 / 25
Linda Coppa Single Speed Women 12 / 20
Poppy Knorr Junior Girls 2002-2004 4 / 16
Ryan Connolly Junior Girls 2002-2004 8 / 16
Amy Pierce Cat. 4 Women 17 / 52
Nicole Hawkinson Cat. 4 Women 45 / 52
Jodi Connolly Cat. 1/2 Women 13 / 20
John Christian Junior Boys 2000-2001 15 / 22
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 17 / 36
Peter Hall Cat. 1/2 Master Men 45+ 26 / 36
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 23 / 116
Caleb Banta-green Cat. 4 Master Men 35+ 68 / 116
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 79 / 116
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 35+ 84 / 116
Noah Down Cat. 4 Master Men 35+ 96 / 116
Shawn Bryant Cat. 4 Master Men 35+ 116 / 116
Kevin Raymond Master Men 55+ 1 / 123
Erik Brooks Master Men 55+ 2 / 123
Craig Burgess Master Men 55+ 28 / 123
Elizabeth Kady Junior Boys 1996-1997 61 / 89
Steven Kady Cat. 4 Men 56 / 161
Alberto Santiago Cat. 4 Men 155 / 161
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 10 / 75
Bart Hawkinson Cat. 3 Master Men 35+ 36 / 75
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 28

SCX #3: Silver Lake (Nov 3 2013)

Aran Connolly Junior Boys 6-9 10 / 13
Zach Hall Junior Boys 6-9 13 / 13
Michael Mullen Cat. 4/5 Men 44 / 52
Robbie Phillips Cat. 3 Women 3 / 18
Eva Wong Cat. 3 Women 18 / 18
Poppy Knorr Junior Girls 10-12 6 / 7
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 10 / 32
Jodi Connolly Single Speed Women 2 / 7
Sheryl Johnson Cat. 4 Master Women 45+ 4 / 13
Jeff Lynch Cat. 4/5 Master Men 35+ 7 / 47
Kozo Nozawa Cat. 4/5 Master Men 35+ 9 / 47
Brian Dewey Cat. 4/5 Master Men 35+ 36 / 47
Dan Mcgrady Cat. 4/5 Master Men 35+ 37 / 47
Dawn Mcconaghy Cat. 4 Master Women 35+ 7 / 9
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 2 / 13
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 15
Quinn Dusenberry Cat. 4/5 Master Men 45+ 4 / 48
Ronald Sielinski Cat. 4/5 Master Men 45+ 15 / 48
Michael Mullen Cat. 4/5 Master Men 45+ 32 / 48
Brendan Connolly Single Speed Men 1 / 18
Peter Hall Single Speed Men 9 / 18
Nate Hall Junior Boys 10-12 12 / 14
Kevin Raymond Cat. 1/2 Master Men 55+ 1 / 2
Ryan Connolly Junior Girls 6-9 2 / 4
Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 3 / 28
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 16 / 28
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 26 / 28
Craig Burgess Cat. 4/5 Master Men 55+ 3 / 12
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 17 / 24
Alden Kroll Cat. 3 Men 16 / 23

Cascade Cross Series 2013: Cross Border Clash Day 1 (Nov 2 2013)

Daniel Milner Men B 22 / 39
Andrew Wright Men B 37 / 39
Geoff Andrist Men B 39 / 39
Bart Hawkinson Singlespeed B 12 / 23

SCCA/Starbuck Gran Prix (Oct 27 2013)

Erik Brooks Master Men 55+ 8 / 31
Craig Burgess Master Men 55+ 19 / 31
Jodi Connolly Single Speed Women 7 / 19
Robbie Phillips Single Speed Women 10 / 19
Linda Coppa Single Speed Women 17 / 19
Robbie Phillips Master Women 35+ 2 / 15
Andrea Leuschke Master Women 35+ 8 / 15
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 12 / 15
Eva Wong Master Women 35+ 13 / 15
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 21 / 58
Daniel Milner Cat. 3 Master Men 35+ 38 / 58
Jim Hirshfield Cat. 3 Master Men 35+ 57 / 58
Peter Banta-green Junior Boys 2002-2004 11 / 36
Johan Leuschke Junior Boys 2002-2004 23 / 36
Aran Connolly Junior Boys 2002-2004 35 / 36
Nate Hall Junior Boys 2002-2004 36 / 36
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 20
John Christian Junior Boys 2000-2001 7 / 19
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 17
Quinn Dusenberry Cat. 4 Master Men 45+ 9 / 69
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 32 / 69
Michael Mullen Cat. 4 Master Men 45+ 36 / 69
Amy Pierce Beginning Women 1 / 36
Elizabeth Kady Beginning Women 14 / 36
Brendan Connolly Single Speed Men 1 / 68
Bart Hawkinson Single Speed Men 28 / 68
Quinn Dusenberry Single Speed Men 35 / 68
Erik Brooks Single Speed Men 39 / 68
Bill Reid Single Speed Men 53 / 68
Steven Kady Cat. 4 Men 44 / 109
Alberto Santiago Cat. 4 Men 94 / 109
Caleb Banta-green Cat. 4 Men 103 / 109
Poppy Knorr Junior Girls 2002-2004 5 / 11
Brendan Connolly Junior Girls 2002-2004 11 / 11
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 45+ 16 / 47
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 17 / 47
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 34 / 47
Joseph Christian Cat. 3 Master Men 45+ 35 / 47
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 42 / 47
Sheryl Johnson Master Women 45+ 11 / 21
Ellen Butzel Master Women 45+ 13 / 21
Jeff Lynch Cat. 4 Master Men 35+ 8 / 95
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 35 / 95
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 79 / 95
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 35+ 89 / 95
Shawn Bryant Cat. 4 Master Men 35+ 95 / 95
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 12 / 30
Peter Hall Cat. 1/2 Master Men 45+ 17 / 30

Cascade Cross Series 2013: Woolley Cross (Oct 26 2013)

Jeff Andrist Men B 8 / 35
Nicole Hautinson Women C 5 / 10
Bart Hawkinson Singlespeed B 2 / 29
Andrea Leuschke Women B 5 / 11
Rob Born Master Men B 6 / 34
John Bissek Master Men B 26 / 34

MFG #4: Magnusson Park (Oct 20 2013)

Erik Brooks Master Men 55+ 10 / 33
Craig Burgess Master Men 55+ 22 / 33
Jodi Connolly Single Speed Women 3 / 22
Robbie Phillips Single Speed Women 10 / 22
Linda Coppa Single Speed Women 21 / 22
Sheryl Johnson Cat. 4 Women 9 / 37
Robbie Phillips Master Women 35+ 5 / 17
Emily Nevin Master Women 35+ 7 / 17
Marne Fox-barrow Master Women 35+ 9 / 17
Andrea Leuschke Master Women 35+ 13 / 17
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 18 / 65
Daniel Milner Cat. 3 Master Men 35+ 37 / 65
Johan Leuschke Junior Boys 2002-2004 17 / 36
Nate Hall Junior Boys 2002-2004 22 / 36
Aran Connolly Junior Boys 2002-2004 32 / 36
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 1 / 19
John Christian Junior Boys 2000-2001 8 / 15
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 4 / 28
Quinn Dusenberry Cat. 4 Master Men 45+ 5 / 70
Michael Mullen Cat. 4 Master Men 45+ 38 / 70
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 55 / 70
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 66 / 70
Elizabeth Kady Beginning Women 18 / 40
Brendan Connolly Single Speed Men 1 / 75
Bill Reid Single Speed Men 64 / 75
Quinn Dusenberry Single Speed Men 67 / 75
Steven Kady Cat. 4 Men 50 / 118
Caleb Banta-green Cat. 4 Men 87 / 118
Alberto Santiago Cat. 4 Men 113 / 118
Poppy Knorr Junior Girls 2002-2004 7 / 9
Ryan Connolly Junior Girls 2002-2004 9 / 9
Christopher Fast Cat. 3 Master Men 45+ 7 / 48
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 8 / 48
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 14 / 48
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 31 / 48
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 33 / 48
Chris Johns Cat. 3 Master Men 45+ 34 / 48
Tina Rainforth Master Women 45+ 12 / 22
Sheryl Johnson Master Women 45+ 16 / 22
Ellen Butzel Master Women 45+ 19 / 22
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 13 / 31
Peter Hall Cat. 1/2 Master Men 45+ 25 / 31
Jeff Lynch Cat. 4 Master Men 35+ 16 / 107
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 34 / 107
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 71 / 107
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 35+ 84 / 107
Ryan Harasimowicz Cat. 4 Master Men 35+ 89 / 107
Shawn Bryant Cat. 4 Master Men 35+ 107 / 107
Alden Kroll Cat. 3 Men 14 / 41

Rolling Thunder (Oct 19 2013)

Kevin Raymond Men Masters B 8 / 17

Crosstoberfest @ St Edward (Oct 19 2013)

Christopher Fast Men M 3 45+ 4 / 18
Erik Brooks Men M 3 45+ 13 / 18
Mark Runyan Men M 3 45+ 15 / 18
Alex Votry Men M 3 45+ 17 / 18
Rainer Leuschke Men M SS 2 / 7
Hidi Cramer Women W SS 2 / 7
Marne Fox-barrow Women W 3 7 / 15
Tina Rainforth Women W 3 13 / 15
Eva Wong Women W 3 15 / 15
Geoff Andrist Men M 4/5 17 / 33
Michael Mullen Men M 4/5 25 / 33
Ronald Sielinski Men M 4/5 45+ 5 / 18
Craig Burgess Men M 4/5 45+ 14 / 18
Russ Rainforth Men M 4/5 45+ 15 / 18
Johan Leuschke Men Jr 10-12 5 / 6
Roger Burton Men M 3 35+ 5 / 18
Roy Colven Men M 1/2 45+ 7 / 11

SCX #2 - Tall Chief Golf Course (Oct 13 2013)

Kevin Raymond Cat. 1/2 Master Men 55+ 1 / 3
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 11 / 26
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 15
Karyn Abraham Cat. 1-3 Master Women 35+ 5 / 16
Emily Nevin Cat. 1-3 Master Women 35+ 8 / 16
Robbie Phillips Cat. 3 Women 1 / 25
Tina Rainforth Cat. 3 Women 16 / 25
Eva Wong Cat. 3 Women 20 / 25
Marne Fox-barrow Cat. 3 Women 23 / 25
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 1 / 14
Peter Hall Single Speed Men 14 / 30
Quinn Dusenberry Single Speed Men 24 / 30
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 13 / 38
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 31 / 44
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 42 / 44
Alden Kroll Cat. 3 Men 21 / 32
Ryan Connolly Junior Girls 6-9 1 / 3
Nate Hall Junior Boys 10-12 12 / 17
Aran Connolly Junior Boys 6-9 10 / 15
Zach Hall Junior Boys 6-9 15 / 15
John Christian Junior Boys 13-14 13 / 21
Ellen Butzel Cat. 4 Master Women 45+ 8 / 18
Amy Pierce Cat. 4 Women 16 / 30
Steven Kady Cat. 4/5 Men 56 / 89
Craig Burgess Cat. 4/5 Master Men 55+ 3 / 17
Ronald Sielinski Cat. 4/5 Master Men 45+ 13 / 56
Quinn Dusenberry Cat. 4/5 Master Men 45+ 14 / 56
Michael Mullen Cat. 4/5 Master Men 45+ 28 / 56
Russ Rainforth Cat. 4/5 Master Men 45+ 48 / 56
Dan Mcgrady Cat. 4/5 Master Men 35+ 43 / 57

MFG #3: GP Robert Trombley (Oct 6 2013)

Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 14 / 40
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 18 / 40
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 33 / 40
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 39 / 40
Linda Coppa Single Speed Women 14 / 15
Robbie Phillips Master Women 35+ 2 / 16
Emily Nevin Master Women 35+ 9 / 16
Dawn Mcconaghy Master Women 35+ 14 / 16
Eva Wong Master Women 35+ 15 / 16
Quinn Dusenberry Cat. 4 Master Men 45+ 7 / 60
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 20 / 60
Michael Mullen Cat. 4 Master Men 45+ 36 / 60
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 39 / 60
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 55 / 60
Aran Connolly Junior Boys 2002-2004 21 / 24
Nate Hall Junior Boys 2002-2004 23 / 24
Johan Leuschke Junior Boys 2002-2004 24 / 24
Tina Rainforth Master Women 45+ 7 / 18
Sheryl Johnson Master Women 45+ 9 / 18
John Christian Junior Boys 2000-2001 7 / 12
Jodi Connolly Cat. 1/2 Women 18 / 21
Brendan Connolly Single Speed Men 1 / 63
Quinn Dusenberry Single Speed Men 31 / 63
Jeff Lynch Cat. 4 Master Men 35+ 4 / 76
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 18 / 76
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 57 / 76
Ryan Harasimowicz Cat. 4 Master Men 35+ 58 / 76
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 35+ 68 / 76
Shawn Bryant Cat. 4 Master Men 35+ 75 / 76
Peter Hall Cat. 1/2 Master Men 45+ 28 / 30
Alden Kroll Cat. 3 Men 15 / 45
Ryan Connolly Junior Girls 2002-2004 6 / 7
Erik Brooks Master Men 55+ 2 / 25
Craig Burgess Master Men 55+ 15 / 25
Jeff Lynch Junior Boys 1996-1997 41 / 71
Amy Pierce Junior Boys 1996-1997 59 / 71
Elizabeth Kady Junior Boys 1996-1997 62 / 71
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 10 / 52
Jim Hirshfield Cat. 3 Master Men 35+ 40 / 52
Steven Kady Cat. 4 Men 50 / 83
Caleb Banta-green Cat. 4 Men 60 / 83
Alberto Santiago Cat. 4 Men 79 / 83
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 7 / 24

Cascade Cross Series 2013: MFG Cross Combo (Oct 5 2013)

Geoff Andrist Men B 18 / 49
Daniel Milner Men B 23 / 49
Erik Brooks Master Men B 4 / 32

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 29 2013)

Erik Brooks Master Men 55+ 3 / 34
Craig Burgess Master Men 55+ 22 / 34
Jodi Connolly Single Speed Women 1 / 16
Linda Coppa Single Speed Women 14 / 16
Sheryl Johnson Cat. 4 Women 17 / 39
Nicole Hawkinson Cat. 4 Women 26 / 39
Heather Cope Cat. 4 Women 38 / 39
Robbie Phillips Master Women 35+ 2 / 17
Andrea Leuschke Master Women 35+ 4 / 17
Eva Wong Master Women 35+ 16 / 17
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 19 / 69
Jim Hirshfield Cat. 3 Master Men 35+ 57 / 69
Johan Leuschke Junior Boys 2002-2004 14 / 33
Aran Connolly Junior Boys 2002-2004 31 / 33
Nate Hall Junior Boys 2002-2004 33 / 33
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 2 / 18
John Christian Junior Boys 2000-2001 8 / 14
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 21
Quinn Dusenberry Cat. 4 Master Men 45+ 6 / 72
Joseph Christian Cat. 4 Master Men 45+ 16 / 72
Michael Mullen Cat. 4 Master Men 45+ 44 / 72
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 54 / 72
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 70 / 72
Amy Pierce Beginning Women 5 / 33
Elizabeth Kady Beginning Women 16 / 33
Brendan Connolly Single Speed Men 1 / 75
Quinn Dusenberry Single Speed Men 38 / 75
Erik Brooks Single Speed Men 65 / 75
Steven Kady Cat. 4 Men 58 / 116
Aldert Navarro Cat. 4 Men 85 / 116
Timothy Backoff Cat. 4 Men 94 / 116
Alberto Santiago Cat. 4 Men 98 / 116
Caleb Banta-green Cat. 4 Men 110 / 116
Poppy Knorr Junior Girls 2002-2004 3 / 7
Ryan Connolly Junior Girls 2002-2004 7 / 7
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 18 / 57
Alex Votry Cat. 3 Master Men 45+ 21 / 57
Mark Runyan Cat. 3 Master Men 45+ 41 / 57
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 44 / 57
Chris Johns Cat. 3 Master Men 45+ 46 / 57
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 54 / 57
Tina Rainforth Master Women 45+ 13 / 19
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 14 / 32
Peter Hall Cat. 1/2 Master Men 45+ 31 / 32
Jeff Lynch Cat. 4 Master Men 35+ 7 / 98
J. Irons Cat. 4 Master Men 35+ 29 / 98
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 35+ 76 / 98
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 80 / 98
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 96 / 98
Shawn Bryant Cat. 4 Master Men 35+ 98 / 98
Alden Kroll Cat. 3 Men 25 / 47

SCX #1: McCollum Park (Sep 22 2013)

Dan Mcgrady Cat. 4/5 Master Men 35+ 52 / 69
Jeff Lynch Cat. 4/5 Master Men 35+ 67 / 69
Amy Pierce Cat. 4 Women 17 / 33
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 18 / 49
Kevin Raymond Cat. 1/2 Master Men 55+ 2 / 3
Marne Fox-barrow Cat. 4 Master Women 35+ 2 / 21
Dawn Mcconaghy Cat. 4 Master Women 35+ 18 / 21
Erik Brooks Cat. 3 Master Men 55+ 3 / 16
Alex Votry Cat. 3 Master Men 45+ 14 / 52
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 16 / 52
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 40 / 52
Quinn Dusenberry Cat. 4/5 Master Men 45+ 2 / 61
Michael Mullen Cat. 4/5 Master Men 45+ 40 / 61
Russ Rainforth Cat. 4/5 Master Men 45+ 48 / 61
Ronald Sielinski Cat. 4/5 Master Men 45+ 55 / 61
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 20
Peter Hall Single Speed Men 13 / 35
Quinn Dusenberry Single Speed Men 28 / 35
Phillip Buffington Single Speed Men 32 / 35
Sharon Gregg Cat. 1/2 Women 15 / 23
Robbie Phillips Cat. 3 Women 20 / 27
Eva Wong Cat. 3 Women 23 / 27
Tina Rainforth Cat. 4 Master Women 45+ 2 / 11
Craig Burgess Cat. 4/5 Master Men 55+ 7 / 15
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 16 / 26
Alden Kroll Cat. 3 Men 17 / 37

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Brendan Connolly Singlespeed Men 8 / 81
Bart Hawkinson Singlespeed Men 49 / 81
Jeff Lynch Men Cat 4/5 16 / 81
Backoff Timothy Men Cat 4/5 53 / 81
Billy O'sullivan Men Cat 4/5 54 / 81
Ryan Harasimowicz Men Cat 4/5 61 / 81
Rob Born Men Cat 3 40+ 25 / 83
Roger Burton Men Cat 3 40+ 30 / 83
Nathan Webster Men Cat 3 40+ 55 / 83
Reeve Geary Men Cat 3 40+ 75 / 83
Quinn Dusenberry Men 40+ Cat 4/5 7 / 81
Ronald Sielinski Men 40+ Cat 4/5 27 / 81
Michael Mullen Men 40+ Cat 4/5 54 / 81
Shawn Bryant Men 40+ Cat 4/5 74 / 81
Robbie Phillips Women 40+ 9 / 26
Marne Fox-barrow Women 40+ 12 / 26
Johnson Sheryl Women 40+ 23 / 26
Roy Colven Men 50+ 9 / 62
Kevin Raymond Men 50+ 29 / 62
Craig Burgess Men 50+ 50 / 62
John Bissell Men 50+ 54 / 62

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 8 2013)

Kevin Raymond Master Men 55+ 5 / 37
Erik Brooks Master Men 55+ 9 / 37
Craig Burgess Master Men 55+ 29 / 37
Robbie Phillips Single Speed Women 10 / 19
Sheryl Johnson Cat. 4 Women 33 / 39
Robbie Phillips Master Women 35+ 1 / 16
Marne Fox-barrow Master Women 35+ 5 / 16
Emily Nevin Master Women 35+ 8 / 16
Eva Wong Master Women 35+ 15 / 16
Roger Burton Cat. 3 Master Men 35+ 15 / 69
Jim Hirshfield Cat. 3 Master Men 35+ 56 / 69
Peter Banta-green Junior Boys 2002-2004 7 / 25
Johan Leuschke Junior Boys 2002-2004 17 / 25
Nate Hall Junior Boys 2002-2004 18 / 25
Jeff Lynch Clydesdales (200 lbs +) 2 / 14
Rainer Leuschke Cat. 1/2 Master Men 35+ 2 / 21
Quinn Dusenberry Cat. 4 Master Men 45+ 4 / 73
Lee Brunz Cat. 4 Master Men 45+ 27 / 73
Michael Mullen Cat. 4 Master Men 45+ 37 / 73
Russ Rainforth Cat. 4 Master Men 45+ 64 / 73
Brendan Connolly Single Speed Men 2 / 74
Quinn Dusenberry Single Speed Men 38 / 74
Bill Reid Single Speed Men 74 / 74
Caleb Banta-green Cat. 4 Men 75 / 106
Aldert Navarro Cat. 4 Men 84 / 106
Billy O'sullivan Cat. 4 Men 86 / 106
Alberto Santiago Cat. 4 Men 99 / 106
Andrea Leuschke Cat. 3 Women 19 / 22
Rob Born Cat. 3 Master Men 45+ 16 / 60
Alex Votry Cat. 3 Master Men 45+ 17 / 60
Nathan Webster Cat. 3 Master Men 45+ 23 / 60
Reeve Geary Cat. 3 Master Men 45+ 35 / 60
John Bissell Cat. 3 Master Men 45+ 51 / 60
Chris Johns Cat. 3 Master Men 45+ 53 / 60
Tina Rainforth Master Women 45+ 7 / 18
Ellen Butzel Master Women 45+ 8 / 18
Peter Hall Cat. 1/2 Master Men 45+ 14 / 30
Roy Colven Cat. 1/2 Master Men 45+ 23 / 30
Jeff Lynch Cat. 4 Master Men 35+ 20 / 87
Kozo Nozawa Cat. 4 Master Men 35+ 21 / 87
Brian Dewey Cat. 4 Master Men 35+ 71 / 87
Dan Mcgrady Cat. 4 Master Men 35+ 80 / 87
Harasimowicz Ryan Cat. 4 Master Men 35+ 82 / 87
Shawn Bryant Cat. 4 Master Men 35+ 87 / 87
Alden Kroll Cat. 3 Men 25 / 55

Labor Day CX Championships (Sep 2 2013)

Reeve Geary Cat 3 45+ 17 / 22

Masters Cyclocross World Championships Day 3 (Jan 31 2013)

Sharon Gregg Women Master Final 45-49 7 / 8

Masters Cyclocross World Championships Day 1 (Jan 29 2013)

Sharon Gregg Women Master Seeding 45-49 6 / 8

Cascade Cross Series 2012: Chiller Cross (Jan 12 2013)

Alex Votry Master Men B 40+ 8 / 20
Joe Christian Master Men B 40+ 20 / 20

Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2013)

Hidi Cramer Women Cat 1/2/3 Master 35-39 13 / 14

Cross Nationals Day 1 (Jan 9 2013)

Hidi Cramer Women Single Speed 11 / 13

Cascade Cross Series 2012: Thriller Cross (Dec 15 2012)

Geoff Andrist Men B 6 / 14
Rainer Leuschke Singlespeed A 1 / 9
Roger Burton Master Men B 40+ 3 / 18
Alex Votry Master Men B 40+ 6 / 18
Joe Christian Master Men B 40+ 13 / 18
Quinn Dusenberry Master Men B 40+ 15 / 18

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Alden Kroll Men Cat B 32 / 75

Washington State Cyclocross Championship (Dec 2 2012)

Christopher Fast Men Cat 3 Master 45+ 6 / 27
Alex Votry Men Cat 3 Master 45+ 12 / 27
Erik Brooks Men Cat 3 Master 55+ 5 / 13
Jeff Lynch Men Cat 4 28 / 29
Rainer Leuschke Men Cat 1/2 Master 35+ 17 / 17
Roger Burton Men Cat 4 Master 35+ 2 / 42
Lee Brunz Men Cat 4 Master 35+ 14 / 42
Jim Hirshfield Men Cat 4 Master 35+ 23 / 42
Sharon Gregg Women Cat 3 2 / 6
Quinn Dusenberry Men Cat 4 Master 45+ 6 / 26
Joseph Christian Men Cat 4 Master 45+ 17 / 26
John Bissell Men Cat 4 Master 45+ 19 / 26
Phillip Buffington Men Single Speed 25 / 26
Craig Burgess Men Cat 4 Master 55+ 9 / 12
Robbie Phillips Women Cat 4 Master 35+ 1 / 15
Andrea Leuschke Women Cat 4 Master 35+ 2 / 15

SCX #7: Monroe (Nov 25 2012)

Michelle Petrick Master Wm123 9 / 9
Jeff Lynch Men 4 36 / 46
Robbie Phillips Master Wm4 35+ 1 / 30
Marne Fox-barrow Master Wm4 35+ 6 / 30
Ellen Butzel Master Wm4 35+ 25 / 30
Sharon Gregg Wm 3 4 / 15
Eva Wong Wm 3 14 / 15
Jodi Connolly SinglespeedWm 2 / 11
Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 3 / 17
Alden Kroll Men 3 18 / 35
Christopher Fast Master Men3 45+ 3 / 41
Nathan Webster Master Men3 45+ 16 / 41
Reeve Geary Master Men3 45+ 32 / 41
Alex Votry Master Men3 45+ 41 / 41
Roger Burton Master Men4 35+ 1 / 61
Kozo Nozawa Master Men4 35+ 17 / 61
John Bissell Master Men4 45+ 10 / 46
Quinn Dusenberry Master Men4 45+ 11 / 46
Joe Christian Master Men4 45+ 19 / 46
Chris Johns Master Men4 45+ 21 / 46
Craig Burgess Master Men4 55+ 12 / 15
Roy Colven Master Men1/2 45+ 8 / 22
Kevin Raymond Master Men1/2 45+ 15 / 22

Ride On Cyclocross (Nov 18 2012)

Amanda Schmidt Women cat 1/2/3 A open 9 / 9

SCX #6 Steilacoom (Nov 18 2012)

Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 2 / 8
Antonio Coria Men 4 47 / 60
Aaron Last Men 4 57 / 60
Craig Burgess Master Men4 55+ 12 / 14
Robbie Phillips Master Wm4 35+ 2 / 26
Marne Fox-barrow Master Wm4 35+ 4 / 26
Andrea Leuschke Master Wm4 35+ 8 / 26
Sharon Gregg Wm 3 3 / 14
Alden Kroll Men 3 20 / 27
Alex Votry Master Men3 45+ 7 / 34
Nathan Webster Master Men3 45+ 10 / 34
Reeve Geary Master Men3 45+ 31 / 34
John Bissell Master Men4 45+ 8 / 46
Quinn Dusenberry Master Men4 45+ 13 / 46
Joe Christian Master Men4 45+ 22 / 46
Chris Johns Master Men4 45+ 24 / 46
William Reid Master Men4 45+ 37 / 46
Roy Colven Master Men1/2 45+ 5 / 22
Kevin Raymond Master Men1/2 45+ 17 / 22

Solon CX (Nov 11 2012)

Amanda Schmidt Women Cat 1/2/3 7 / 9
Josh Schmidt Men Cat 3/4 B 35+ 8 / 13

MFG #6: Woodlawn Park (Nov 11 2012)

Robbie Phillips MASTER WOMEN 35+ 16 / 22
Andrea Leuschke MASTER WOMEN 35+ 17 / 22
Emily Nevin CAT 4 WOMEN 4 / 51
Marne Fox-barrow CAT 4 WOMEN 12 / 51
Tina Rainforth CAT 4 WOMEN 16 / 51
Ellen Butzel CAT 4 WOMEN 23 / 51
Ashlie Bissell CAT 4 WOMEN 49 / 51
Nate Hall JR. BOYS - GRADES 3-5 14 / 29
John Bissell CAT 4 MASTER MEN 45+ 4 / 66
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 12 / 66
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 28 / 66
Russ Rainforth CAT 4 MASTER MEN 45+ 45 / 66
Bill Reid CAT 4 MASTER MEN 45+ 61 / 66
Erik Brooks CAT 3 MASTER MEN 55+ 5 / 17
Sharon Gregg CAT 3 WOMEN 8 / 26
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 7 / 27
Antonio Coria CAT 4 MEN 91 / 121
Jeff Lynch CAT 4 MEN 100 / 121
Roger Burton CAT 4 MASTER MEN 35+ 1 / 121
Kozo Nozawa CAT 4 MASTER MEN 35+ 24 / 121
Lee Brunz CAT 4 MASTER MEN 35+ 32 / 121
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 4 / 24
Craig Burgess CAT 4 MASTER MEN 55+ 12 / 19
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 56 / 67
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 45+ 4 / 44
Alex Votry CAT 3 MASTER MEN 45+ 21 / 44
Alden Kroll CAT 3 MEN 33 / 55
Kevin Raymond CAT 1/2 MASTER MEN 55+ 2 / 3
Brenda Biernat SINGLE SPEED WOMEN 17 / 19
Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 7 / 19
Jodi Connolly CAT 1/2 WOMEN 10 / 19
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 3 / 103
Phillip Buffington SINGLE SPEED MEN 15 / 103
Peter Hall SINGLE SPEED MEN 41 / 103
Erik Brooks SINGLE SPEED MEN 72 / 103
Bart Hawkinson SINGLE SPEED MEN 82 / 103
Steve Ellis SINGLE SPEED MEN 85 / 103

Deschutes River CX (Nov 10 2012)

Sharon Gregg Wm 3 2 / 5
Chris Johns MstrMen4 45+ 5 / 10

SCX #5 - Enumclaw (Nov 4 2012)

Michelle Petrick Master Wm123 14 / 18
Jeff Lynch Men 4 66 / 68
Andrea Leuschke Master Wm4 35+ 1 / 23
Robbie Phillips Master Wm4 35+ 2 / 23
Marne Fox-barrow Master Wm4 35+ 4 / 23
Sharon Gregg Wm 3 5 / 14
Jodi Connolly SinglespeedWm 2 / 10
Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 3 / 18
Alex Votry Master Men3 45+ 14 / 41
Nathan Webster Master Men3 45+ 20 / 41
Reeve Geary Master Men3 45+ 35 / 41
Christopher Fast Master Men3 45+ 39 / 41
Roger Burton Master Men4 35+ 8 / 59
Kozo Nozawa Master Men4 35+ 21 / 59
John Bissell Master Men4 45+ 6 / 52
Quinn Dusenberry Master Men4 45+ 13 / 52
Chris Johns Master Men4 45+ 26 / 52
Joe Christian Master Men4 45+ 32 / 52
Craig Burgess Master Men4 55+ 11 / 17
Roy Colven Master Men1/2 45+ 10 / 18

Cascade Cross Series 2012: Cross Border Clash Day 1 (Nov 3 2012)

Dan Milner Men B 10 / 26
Geoff Andrist Men B 26 / 26
Bart Hawkinson Singlespeed B 9 / 22
Emily Egger Women A 3 / 9

Chagrin Falls Cyclocross #2 (Oct 28 2012)

Josh Schmidt Men Cat 34 Masters 35-44 7 / 9
Amanda Schmidt Women Cat 123 Senior 10+ 8 / 8

SCX #4: Sprinkler (Oct 28 2012)

Brendan Connolly Men Singlespeed 2 / 37
Phillip Buffington Men Singlespeed 8 / 37
Nathan Webster Men Cat 3 Master 45+ 14 / 36
Alex Votry Men Cat 3 Master 45+ 17 / 36
Erik Brooks Men Cat 3 Master 55+ 7 / 13
Antonio Coria Men Cat 4 44 / 55
Aaron Last Men Cat 4 55 / 55
Rainer Leuschke Men Cat 1/2 Master 35+ 2 / 16
Roger Burton Men Cat 4 Master 35+ 8 / 54
Sharon Gregg Women Cat 3 3 / 16
Eva Wong Women Cat 3 15 / 16
Quinn Dusenberry Men Cat 4 Master 45+ 4 / 37
John Bissell Men Cat 4 Master 45+ 10 / 37
Chris Johns Men Cat 4 Master 45+ 17 / 37
Joseph Christian Men Cat 4 Master 45+ 19 / 37
William Reid Men Cat 4 Master 45+ 32 / 37
Rob Born Men Cat 3 Master 35+ 29 / 33
Craig Burgess Men Cat 4 Master 55+ 13 / 17
Robbie Phillips Women Cat 4 Master 35+ 2 / 19
Marne Fox-barrow Women Cat 4 Master 35+ 5 / 19
Andrea Leuschke Women Cat 4 Master 35+ 10 / 19

MFG #5: SCCA Starbucks GP (Oct 27 2012)

Robbie Phillips MASTER WOMEN 35+ 8 / 16
Emily Nevin CAT 4 WOMEN 6 / 27
Marne Fox-barrow CAT 4 WOMEN 8 / 27
Tina Rainforth CAT 4 WOMEN 11 / 27
Nate Hall JR. BOYS - GRADES 3-5 7 / 11
John Bissell CAT 4 MASTER MEN 45+ 2 / 49
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 14 / 49
Russ Rainforth CAT 4 MASTER MEN 45+ 28 / 49
Eva Wong CAT 3 WOMEN 6 / 10
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 6 / 16
Roger Burton CAT 4 MASTER MEN 35+ 5 / 68
Lee Brunz CAT 4 MASTER MEN 35+ 26 / 68
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 2 / 18
Craig Burgess CAT 4 MASTER MEN 55+ 9 / 15
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 29 / 33
Christopher Fast CAT 3 MASTER MEN 45+ 2 / 31
Angus Robertson CAT 3 MASTER MEN 45+ 23 / 31
Chris Johns CAT 3 MASTER MEN 45+ 30 / 31
Daniel Milner CAT 3 MEN 28 / 36
Kevin Raymond CAT 1/2 MASTER MEN 55+ 2 / 3
Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 5 / 10
Peter Hall SINGLE SPEED MEN 19 / 59

MFG #4: Magnuson Park (Oct 21 2012)

Andrea Leuschke MASTER WOMEN 35+ 12 / 23
Christie Fix MASTER WOMEN 35+ 14 / 23
Michelle Petrick MASTER WOMEN 35+ 17 / 23
Emily Nevin CAT 4 WOMEN 5 / 31
Tina Rainforth CAT 4 WOMEN 7 / 31
Marne Fox-barrow CAT 4 WOMEN 10 / 31
Ellen Butzel CAT 4 WOMEN 16 / 31
Ashlie Bissell CAT 4 WOMEN 30 / 31
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 3 / 60
John Bissell CAT 4 MASTER MEN 45+ 9 / 60
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 34 / 60
Russ Rainforth CAT 4 MASTER MEN 45+ 40 / 60
Sharon Gregg CAT 3 WOMEN 2 / 24
Eva Wong CAT 3 WOMEN 20 / 24
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 9 / 23
Brad Laesch CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 18 / 23
Jeff Lynch CAT 4 MEN 58 / 91
Roger Burton CAT 4 MASTER MEN 35+ 9 / 91
Kozo Nozawa CAT 4 MASTER MEN 35+ 24 / 91
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 3 / 29
Craig Burgess CAT 4 MASTER MEN 55+ 7 / 17
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 50 / 62
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 52 / 62
Christopher Fast CAT 3 MASTER MEN 45+ 12 / 44
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 45+ 19 / 44
Alex Votry CAT 3 MASTER MEN 45+ 22 / 44
Chris Johns CAT 3 MASTER MEN 45+ 41 / 44
Angus Robertson CAT 3 MASTER MEN 45+ 42 / 44
Daniel Milner CAT 3 MEN 16 / 40
Alden Kroll CAT 3 MEN 24 / 40
Kevin Raymond CAT 1/2 MASTER MEN 55+ 2 / 4
Jodi Connolly SINGLE SPEED WOMEN 3 / 18
Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 3 / 11
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 8 / 82
Peter Hall SINGLE SPEED MEN 30 / 82
John Bissell SINGLE SPEED MEN 60 / 82

Cascade Cross Series 2012: Wooley Cross (Oct 20 2012)

Geoff Andrist Men B 15 / 15
Christopher Fast Master Men B 3 / 29
Kevin Raymond Master Men B 20 / 29

SCX #3 - Silver Lake (Oct 14 2012)

Michelle Petrick Master Wm123 12 / 18
Emily Eggers Wm 1/2 8 / 9
Aaron Lkast Men 4 58 / 64
Andrea Leuschke Master Wm4 35+ 2 / 18
Marne Fox-barrow Master Wm4 35+ 5 / 18
Ellen Butzel Master Wm4 35+ 13 / 18
Brendan Connolly SinglespeedMen 1 / 37
Bart Hawkinson SinglespeedMen 36 / 37
Sharon Gregg Wm 3 11 / 19
Eva Wong Wm 3 15 / 19
Jodi Connolly SinglespeedWm 1 / 11
Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 1 / 24
Alden Kroll Men 3 24 / 39
Christopher Fast Master Men3 45+ 3 / 37
Alex Votry Master Men3 45+ 15 / 37
Nathan Webster Master Men3 45+ 21 / 37
Reeve Geary Master Men3 45+ 33 / 37
Erik Brooks Master Men3 55+ 7 / 16
Kozo Nozawa Master Men4 35+ 11 / 71
Lee Brunz Master Men4 35+ 22 / 71
Quinn Dusenberry Master Men4 45+ 8 / 55
John Bissell Master Men4 45+ 9 / 55
William Reid Master Men4 45+ 52 / 55
Roy Colven Master Men1/2 45+ 13 / 24

MFG #3: Starcrossed (Oct 6 2012)

Robbie Phillips MASTER WOMEN 35+ 9 / 19
Andrea Leuschke MASTER WOMEN 35+ 13 / 19
Michelle Petrick MASTER WOMEN 35+ 16 / 19
Tina Rainforth CAT 4 WOMEN 7 / 30
Emily Nevin CAT 4 WOMEN 30 / 30
Nate Hall JR. BOYS - GRADES 3-5 12 / 20
John Bissell CAT 4 MASTER MEN 45+ 6 / 59
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 11 / 59
Russ Rainforth CAT 4 MASTER MEN 45+ 41 / 59
Bill Reid CAT 4 MASTER MEN 45+ 50 / 59
Jeff Lynch CAT 4 MEN 73 / 96
Paul Walentynowicz CAT 4 MEN 80 / 96
Eva Wong CAT 3 WOMEN 18 / 20
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 12 / 23
Brad Laesch CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 13 / 23
Roger Burton CAT 4 MASTER MEN 35+ 24 / 98
Kozo Nozawa CAT 4 MASTER MEN 35+ 33 / 98
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 3 / 27
Craig Burgess CAT 4 MASTER MEN 55+ 13 / 17
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 67 / 74
Alex Votry CAT 3 MASTER MEN 45+ 14 / 48
Ben Spencer CAT 3 MASTER MEN 45+ 16 / 48
Angus Robertson CAT 3 MASTER MEN 45+ 43 / 48
Alden Kroll CAT 3 MEN 32 / 49
Daniel Milner CAT 3 MEN 39 / 49
Jodi Connolly SINGLE SPEED WOMEN 1 / 26
Brenda Biernat SINGLE SPEED WOMEN 23 / 26
Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 6 / 20
Karyn Abraham CAT 1/2 WOMEN 11 / 20
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 5 / 82
Peter Hall SINGLE SPEED MEN 39 / 82
Bart Hawkinson SINGLE SPEED MEN 67 / 82

North Coast Gran Prix of Cyclocross (Sep 30 2012)

Amanda Schmidt Women Pro 1/2/3 Senior 12 / 15

SCX#2 - Arlington (Sep 30 2012)

Karyn Abraham Wm 1/2 4 / 12
Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 1 / 19
Antonio Coria Men 4 49 / 67
Aaron Lkast Men 4 65 / 67
Robbie Phillips Master Wm4 35+ 4 / 18
Andrea Leuschke Master Wm4 35+ 5 / 18
Sharon Gregg Wm 3 4 / 12
Eva Wong Wm 3 10 / 12
Jodi Connolly SinglespeedWm 2 / 15
Daniel Milner Men 3 22 / 31
Alex Votry Master Men3 45+ 9 / 37
Nathan Webster Master Men3 45+ 25 / 37
Reeve Geary Master Men3 45+ 31 / 37
John Bissell Master Men4 45+ 14 / 48
Quinn Dusenberry Master Men4 45+ 15 / 48
Joe Christian Master Men4 45+ 25 / 48
Chris Johns Master Men4 45+ 28 / 48
Roy Colven Master Men1/2 45+ 17 / 25

Cascade Cross Series 2012: Killer Cross (Sep 29 2012)

Daniel Milner Men B 7 / 11
Geoff Andrist Men C 6 / 20
Christopher Fast Master Men B 6 / 22
Chris Johns Master Men B 18 / 22

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 23 2012)

Andrea Leuschke MASTER WOMEN 35+ 15 / 24
Robbie Phillips MASTER WOMEN 35+ 20 / 24
Ellen Butzel MASTER WOMEN 35+ 22 / 24
Marne Fox-barrow CAT 4 WOMEN 15 / 34
Tina Rainforth CAT 4 WOMEN 16 / 34
Nate Hall JR. BOYS - GRADES 3-5 16 / 20
John Bissell CAT 4 MASTER MEN 45+ 19 / 61
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 27 / 61
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 30 / 61
Russ Rainforth CAT 4 MASTER MEN 45+ 47 / 61
Erik Brooks CAT 3 MASTER MEN 55+ 8 / 21
Sharon Gregg CAT 3 WOMEN 2 / 30
Eva Wong CAT 3 WOMEN 21 / 30
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 9 / 22
Roger Burton CAT 4 MEN 38 / 101
Antonio Coria CAT 4 MEN 65 / 101
Andrew Wright CAT 4 MEN 67 / 101
Aaron Last CAT 4 MEN 93 / 101
Kozo Nozawa CAT 4 MASTER MEN 35+ 33 / 106
Joe Malinao CAT 4 MASTER MEN 35+ 85 / 106
Bill Blackburn CAT 4 MASTER MEN 35+ 102 / 106
Craig Burgess CAT 4 MASTER MEN 55+ 8 / 17
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 46 / 67
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 54 / 67
Peter Hinckley CAT 3 MASTER MEN 35+ 58 / 67
Rainer Leuschke Cat 1/2 35+ Men 3 / 25
Peter Hall Cat 1/2 35+ Men 24 / 25
Christopher Fast CAT 3 MASTER MEN 45+ 9 / 50
Ben Spencer CAT 3 MASTER MEN 45+ 10 / 50
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 45+ 17 / 50
Alex Votry CAT 3 MASTER MEN 45+ 19 / 50
Chris Johns CAT 3 MASTER MEN 45+ 49 / 50
Daniel Milner CAT 3 MEN 42 / 59
Kevin Raymond CAT 1/2 MASTER MEN 55+ 3 / 4
Linda Coppa SINGLE SPEED WOMEN 18 / 22
Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 3 / 13
Karyn Abraham CAT 1/2 WOMEN 4 / 13
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 3 / 85
Bart Hawkinson SINGLE SPEED MEN 48 / 85
Steve Ellis SINGLE SPEED MEN 78 / 85
Erik Brooks SINGLE SPEED MEN 80 / 85

Wendy Park Cyclocross (Sep 16 2012)

Amanda Schmidt Women Cat 1/2/3 11 / 11
Josh Schmidt Men Cat 1/2/3/4 35-44 7 / 22

SCX #1 - Steilacoom (Sep 16 2012)

Michelle Petrick Master Wm123 16 / 16
Karyn Abraham Wm 1/2 4 / 10
Robbie Phillips Master Wm4 35+ 1 / 15
Marne Fox-barrow Master Wm4 35+ 6 / 15
Eva Wong Wm 3 11 / 17
Jodi Connolly SinglespeedWm 1 / 16
Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 18 / 21
Alden Kroll Men 3 25 / 40
Erik Brooks Master Men3 55+ 7 / 19
Ashlie Bissell Women4 22 / 22
Lee Brunz Master Men4 35+ 23 / 79
Kozo Nozawa Master Men4 35+ 26 / 79
Peter Hinckley Master Men4 35+ 65 / 79
John Bissell Master Men4 45+ 11 / 62
Quinn Dusenberry Master Men4 45+ 12 / 62
Chris Johns Master Men4 45+ 21 / 62
William Reid Master Men4 45+ 53 / 62

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 9 2012)

Robbie Phillips MASTER WOMEN 35+ 8 / 14
Michelle Petrick MASTER WOMEN 35+ 12 / 14
Emily Nevin CAT 4 WOMEN 3 / 28
Tina Rainforth CAT 4 WOMEN 8 / 28
Marne Fox-barrow CAT 4 WOMEN 15 / 28
Nate Hall JR. BOYS - GRADES 3-5 13 / 17
John Bissell CAT 4 MASTER MEN 45+ 10 / 50
Russ Rainforth CAT 4 MASTER MEN 45+ 28 / 50
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 31 / 50
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 40 / 50
Eva Wong CAT 3 WOMEN 13 / 17
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 12 / 25
Lee Brunz CAT 4 MASTER MEN 35+ 21 / 85
Kozo Nozawa CAT 4 MASTER MEN 35+ 39 / 85
Mike Nei CAT 4 MASTER MEN 35+ 72 / 85
Joe Malinao CAT 4 MASTER MEN 35+ 74 / 85
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 2 / 22
Burgess Craig CAT 4 MASTER MEN 55+ 13 / 16
Peter Hinckley CAT 3 MASTER MEN 35+ 59 / 71
Ben Spencer CAT 3 MASTER MEN 45+ 15 / 48
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 45+ 17 / 48
Alex Votry CAT 3 MASTER MEN 45+ 32 / 48
Daniel Milner CAT 3 MEN 39 / 48
Kevin Raymond CAT 1/2 MASTER MEN 55+ 3 / 6
Jodi Connolly SINGLE SPEED WOMEN 2 / 14
Karyn Abraham CAT 1/2 WOMEN 6 / 10
Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 8 / 10
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 8 / 86
Peter Hall SINGLE SPEED MEN 49 / 86
Bart Hawkinson SINGLE SPEED MEN 50 / 86
John Bissell SINGLE SPEED MEN 67 / 86
Steve Ellis SINGLE SPEED MEN 76 / 86

Cascade Park Cyclocross (Sep 9 2012)

Amanda Schmidt Women Cat 1/2/3 Open 8 / 10
Josh Schmidt Men Cat 3/4 MR 35-44 9 / 13

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 3 2012)

Emily Nevin Women 4 4 / 13
Tina Rainforth Women 4 5 / 13
Ashlie Bissell Women 4 13 / 13
Karyn Abraham Wm 1/2 3 / 6
Alex Votry MstrMen3 45+ 22 / 23
Quinn Dunsenberry MstrMen3 45+ 23 / 23
Rob Born MstrMen3 35+ 18 / 25
Joseph Marti malinao MstrMen4 35+ 27 / 29
Lee Brunz Men 4 35 / 55
John Bissell Sglspd 21 / 32
Steve Ellis Sglspd 32 / 32
Henry Brunz JrBoy 1012 11 / 13
Quinn Dunseberry MstrMen4 45+ 7 / 25
John Bissell MstrMen4 45+ 10 / 25
Steve Ellis MstrMen4 45+ 17 / 25
Russ Rainforth MstrMen4 45+ 18 / 25
Alex Votry Men 3 17 / 29
Rob Born Men 3 28 / 29
Craig Burgess MstrMen4 55+ 9 / 13

Masters Cyclocross World Championships (Jan 15 2012)

Sharon Gregg Women 45-49 15 / 20

Thriller Cross (Dec 17 2011)

Geoff Andrist Men C 4 / 18
Bart Hawkinson Men C 11 / 18
Andrew Wright Men C 16 / 18
Chris Lagerberg Master Men C 40+ 3 / 28

USGP of Cyclocross Round #8 (Dec 11 2011)

Rainer Leuschke Men Master 35 24 / 44

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Rainer Leuschke Men Master 35+ 19 / 65

Washington State Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Roy Colven Master Men 1/2 45+ 6 / 15
Alex Votry Master 4Men45+ 6 / 31
Quinn Dusenberry Master 4Men45+ 18 / 31
Steven Ellis Master 4Men45+ 23 / 31
Kevin Raymond Master Men 3 55+ 2 / 9
Christopher Fast Master Men 3 45+ 7 / 32
Reeve Geary Master Men 3 45+ 26 / 32
Jim Hirshfield Master Men 4 35+ 39 / 41
Rainer Leuschke Master Men 1/2 35+ 19 / 21
Nathan Webster Master Men 3 35+ 21 / 29
Emily Eggers Women 1/2 5 / 8
Phillip Buffington SglSpd 6 / 33
Peter Hall SglSpd 14 / 33
Eva Wong Women4 4 / 7
Christie Fix Master Wm4 12 / 13
Hidi Cramer Singlespeed Women 3 / 6
Sharon Gregg Master Wm 5 / 7

Seattle Cyclocross: Monroe (Nov 27 2011)

Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 3 / 17
Phillip Buffington Singlespeed 3 / 29
Peter Hall Singlespeed 12 / 29
Michael Weaver Master 4Men55+ 5 / 20
Alex Votry Master 4Men45+ 8 / 40
Quinn Dusenberry Master 4Men45+ 20 / 40
Steve Ellis Master 4Men45+ 29 / 40
Hidi Cramer SinglespeedWm 4 / 6
Sharon Gregg Women 3 10 / 18
Chris Lagerberg Master Men3 45+ 18 / 39
Reeve Geary Master Men3 45+ 32 / 39
Christopher Fast Master Men3 45+ 39 / 39
Kevin Raymond Master Men3 55+ 4 / 12
Erik Brooks Master Men3 55+ 12 / 12
Eva Wong Women4 6 / 12
Andrea Leuschke Women4 9 / 12
Nathan Webster Master Men3 35+ 18 / 29
Roy Colven Master Men1/2 45+ 6 / 10

Seattle Cyclocross: Sprinkler Rec Center (Nov 20 2011)

Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 1 / 17
Daniel Milner Men 3 43 / 73
Phillip Buffington Singlespeed 2 / 26
Michael Weaver Master 4Men55+ 4 / 17
Alex Votry Master 4Men45+ 9 / 43
Quinn Dusenberry Master 4Men45+ 16 / 43
John Bissell Master 4Men45+ 18 / 43
Steve Ellis Master 4Men45+ 35 / 43
Jodi Connolly SinglespeedWm 1 / 6
Sharon Gregg Women 3 7 / 18
Kevin Raymond Master Men3 55+ 1 / 21
Erik Brooks Master Men3 55+ 4 / 21
Eva Wong Women4 8 / 13
Andrea Leuschke Women4 11 / 13
Jim Hirshfield Master Men4 35+ 35 / 53
Nathan Webster Master Men3 35+ 18 / 77
Rob Born Master Men3 35+ 67 / 77
Roy Colven Master Men1/2 45+ 4 / 12

MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)

Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 7 / 19
Jodi Connolly CAT 1/2 WOMEN 12 / 19
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 31 / 63
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 45 / 63
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 46 / 63
Phillip Buffington SINGLE SPEED MEN 14 / 96
Bart Sanderson SINGLE SPEED MEN 27 / 96
Peter Hall SINGLE SPEED MEN 37 / 96
Steve Ellis SINGLE SPEED MEN 91 / 96
Alex Votry CAT 4 MASTER MEN 45+ 6 / 65
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 15 / 65
Chris Lagerberg CAT 4 MASTER MEN 45+ 20 / 65
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 34 / 65
Daniel Milner CAT 3 MEN 24 / 54
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 9 / 22
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 11 / 21
Sharon Gregg MASTER WOMEN 35+ 1 / 12
Kevin Raymond CAT 3 MASTER MEN 55+ 2 / 11
Eva Wong CAT 4 WOMEN 16 / 57
Christie Fix CAT 4 WOMEN 25 / 57
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 28 / 57
Lara Rogers CAT 4 WOMEN 45 / 57
Christopher Fast CAT 3 MASTER MEN 45+ 8 / 44
Reeve Geary CAT 3 MASTER MEN 45+ 40 / 44
Lee Brunz CAT 4 MASTER MEN 35+ 24 / 99
Roger Burton CAT 4 MASTER MEN 35+ 48 / 99

Deschutes River CX (Nov 12 2011)

Hidi Cramer Singlespeed Wm 3 / 3

Steeliacoom V2 2011 (Nov 6 2011)

Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 4 / 21
Daniel Milner Men 3 19 / 27
Phillip Buffington Singlespeed 9 / 45
Peter Hall Singlespeed 45 / 45
Michael Weaver Master 4Men55+ 6 / 26
Alex Votry Master 4Men45+ 7 / 44
Quinn Dusenberry Master 4Men45+ 22 / 44
Steve Ellis Master 4Men45+ 27 / 44
Christopher Johns Master 4Men45+ 34 / 44
Jodi Connolly SinglespeedWm 2 / 6
Hidi Cramer SinglespeedWm 3 / 6
Sharon Gregg Women 3 5 / 16
Emily Eggers Women 1/2 5 / 14
Christopher Fast Master Men3 45+ 8 / 39
Reeve Geary Master Men3 45+ 38 / 39
Kevin Raymond Master Men3 55+ 2 / 10
Erik Brooks Master Men3 55+ 5 / 10
Eva Wong Women4 7 / 23
Andrea Leuschke Women4 16 / 23
Christie Fix Master Wm4 2 / 18
Jim Hirshfield Master Men4 35+ 55 / 71
Nathan Webster Master Men3 35+ 21 / 74
Rob Born Master Men3 35+ 29 / 74
Roy Colven Master Men1/2 45+ 9 / 20

Cross Border Clash Day 1 (Nov 5 2011)

Bart Hakkinson Men C 10 / 19

Chagrin River Cyclocross Challenge (Oct 30 2011)

Josh Schmidt Men Cat 3/4 3 / 14

MFG #5 Magnuson Park (Oct 30 2011)

Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 3 / 10
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 27 / 46
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 38 / 46
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 7 / 68
Phillip Buffington SINGLE SPEED MEN 12 / 68
Bart Sanderson SINGLE SPEED MEN 23 / 68
Alex Votry CAT 4 MASTER MEN 45+ 10 / 60
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 35 / 60
Reeve Geary CAT 3 MEN 39 / 44
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 7 / 20
Peter Hall CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 20 / 20
Daniel Milner CAT 4 MEN 3 / 77
Geoff Andrist CAT 4 MEN 36 / 77
Michael Weaver CAT 4 MASTER MEN 55+ 4 / 15
Jodi Connolly MASTER WOMEN 35+ 1 / 17
Kevin Raymond CAT 3 MASTER MEN 55+ 4 / 12
Eva Wong CAT 4 WOMEN 10 / 32
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 23 / 32
Lara Rogers CAT 4 WOMEN 25 / 32
Christopher Fast CAT 3 MASTER MEN 45+ 7 / 30
Chris Lagerberg CAT 3 MASTER MEN 45+ 26 / 30

Seattle Cyclocross: Enumclaw (Oct 29 2011)

Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 7 / 16
Phillip Buffington Singlespeed 3 / 28
Daniel Milner Singlespeed 16 / 28
Michael Weaver Master 4Men55+ 4 / 21
Alex Votry Master 4Men45+ 8 / 44
John Bissell Master 4Men45+ 13 / 44
Quinn Dusenberry Master 4Men45+ 17 / 44
Steve Ellis Master 4Men45+ 30 / 44
Christopher Johns Master 4Men45+ 34 / 44
Jodi Connolly SinglespeedWm 1 / 5
Hidi Cramer SinglespeedWm 2 / 5
Emily Eggers Women 1/2 5 / 9
Reeve Geary Master Men3 45+ 28 / 30
Erik Brooks Master Men3 55+ 4 / 9
Kevin Raymond Master Men3 55+ 5 / 9
Eva Wong Women4 6 / 21
Andrea Leuschke Women4 15 / 21
Christie Fix Master Wm4 7 / 15
Nathan Webster Master Men3 35+ 17 / 28

Raceway CX (Oct 23 2011)

Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 8 / 12
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 36 / 52
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 43 / 52
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 5 / 81
Phillip Buffington SINGLE SPEED MEN 15 / 81
Bart Sanderson SINGLE SPEED MEN 28 / 81
Alex Votry CAT 4 MASTER MEN 45+ 6 / 54
Quinn Dusenberry CAT 4 MASTER MEN 45+ 27 / 54
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 5 / 23
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 7 / 18
Mikey Mcdonald BEGINNERS - MEN 16 / 26
Michael Weaver CAT 4 MASTER MEN 55+ 10 / 18
Daniel Milner CAT 4 MEN 5 / 86
Andrew Wright CAT 4 MEN 74 / 86
Erik Brooks CAT 3 MASTER MEN 55+ 7 / 14
Eva Wong CAT 4 WOMEN 6 / 40
Christie Fix CAT 4 WOMEN 27 / 40
Lara Rogers CAT 4 WOMEN 30 / 40
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 32 / 40
Christopher Fast CAT 3 MASTER MEN 45+ 13 / 47
Reeve Geary CAT 3 MASTER MEN 45+ 43 / 47
Ben Spencer CAT 3 MASTER MEN 45+ 47 / 47
Lee Brunz CAT 4 MASTER MEN 35+ 22 / 83
Jodi Connolly SINGLE SPEED WOMEN 2 / 14

Woolley Cross (Oct 22 2011)

Geoff Andrist Men C 4 / 15
Rainer Leuschke Master Men A 40+ 1 / 3
Emily Eggers Women A 3 / 3
Chris Lagerberg Master Men C 40+ 2 / 15

Silver Lake 2011 (Oct 16 2011)

Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 4 / 20
Daniel Milner Men 4 23 / 87
David Brunelle Men 4 78 / 87
Alex Votry Master 4Men45+ 14 / 55
John Bissell Master 4Men45+ 19 / 55
Christopher Johns Master 4Men45+ 35 / 55
Jodi Connolly SinglespeedWm 1 / 2
Hidi Cramer SinglespeedWm 2 / 2
Phillip Buffington Singlespeed 8 / 42
Peter Hall Singlespeed 18 / 42
Emily Eggers Women 1/2 8 / 14
Kevin Raymond Master Men3 55+ 4 / 13
Erik Brooks Master Men3 55+ 7 / 13
Sharon Gregg Women 3 17 / 25
Eva Wong Women4 8 / 18
Jim Hirshfield Master Men4 35+ 34 / 87
Nathan Webster Master Men3 35+ 22 / 36
Chris Lagerberg Master Men3 45+ 27 / 39
Reeve Geary Master Men3 45+ 36 / 39

Orrville Cross (Oct 9 2011)

Josh Schmidt Men Cat 3/4 14 / 21

Steeliacoom 2011 (Oct 9 2011)

Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 3 / 32
Pete Hall Master Men1/2 35+ 25 / 32
Andrew Wright Men 4 54 / 81
Alex Votry Master 4Men45+ 7 / 54
Christopher Johns Master 4Men45+ 17 / 54
Steve Ellis Master 4Men45+ 36 / 54
Doug Kendziora Master 4Men45+ 43 / 54
Fabien Richard Master 4Men45+ 51 / 54
Jodi Connolly SinglespeedWm 1 / 5
Hidi Cramer SinglespeedWm 2 / 5
Phillip Buffington Singlespeed 6 / 45
Peter Hall Singlespeed 20 / 45
Bart Sanderson Singlespeed 29 / 45
Daniel Milner Singlespeed 30 / 45
Emily Eggers Women 1/2 6 / 12
Roy Colven Master Men1/2 45+ 4 / 25
Bart Sanderson Master Men1/2 45+ 21 / 25
Kevin Raymond Master Men3 55+ 2 / 14
Erik Brooks Master Men3 55+ 6 / 14
Sharon Gregg Women 3 5 / 21
Eva Wong Women4 8 / 32
Christie Fix Master Wm4 4 / 16
Nathan Webster Master Men3 35+ 23 / 38
Reeve Geary Master Men3 45+ 34 / 39

Killer Cross (Oct 8 2011)

Chris Lagerberg Master Men C 40+ 5 / 22

SCCA/Starbucks GP (Oct 2 2011)

Karyn Abraham CAT 1/2 WOMEN 8 / 14
Jodi Connolly CAT 1/2 WOMEN 12 / 14
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 1 / 71
Bart Sanderson SINGLE SPEED MEN 22 / 71
Steve Ellis SINGLE SPEED MEN 66 / 71
Alex Votry CAT 4 MASTER MEN 45+ 6 / 59
Chris Lagerberg CAT 4 MASTER MEN 45+ 10 / 59
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 33 / 59
Reeve Geary CAT 3 MEN 58 / 58
Peter Hall CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 16 / 20
Michael Weaver CAT 4 MASTER MEN 55+ 6 / 21
Sharon Gregg MASTER WOMEN 35+ 3 / 10
Kevin Raymond CAT 3 MASTER MEN 55+ 3 / 12
Eva Wong CAT 4 WOMEN 15 / 45
Christie Fix CAT 4 WOMEN 18 / 45
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 28 / 45
Lee Brunz CAT 4 MASTER MEN 35+ 27 / 81
Greg Twentey CAT 4 MASTER MEN 35+ 46 / 81

Marymoor 2011 (Sep 25 2011)

Pete Hall Master Men1/2 35+ 16 / 25
Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 24 / 25
Phillip Buffington Singlespeed 7 / 46
Daniel Milner Singlespeed 34 / 46
Daniel Milner Men 4 9 / 82
Antonio Coria Men 4 59 / 82
David Brunelle Men 4 67 / 82
Michael Weaver Master 4Men55+ 6 / 21
Alex Votry Master 4Men45+ 10 / 55
John Bissell Master 4Men45+ 13 / 55
Christopher Johns Master 4Men45+ 27 / 55
Steve Ellis Master 4Men45+ 28 / 55
Fabien Richard Master 4Men45+ 52 / 55
Jodi Connolly Singlespeed Wm 1 / 6
Hidi Cramer Singlespeed Wm 2 / 6
Sharon Gregg Women3 7 / 25
Emily Eggers Women 1/2 6 / 16
Karyn Abraham Women 1/2 13 / 16
Reeve Geary Master Men3 45+ 41 / 45
Kevin Raymond Master Men3 55+ 2 / 14
Erik Brooks Master Men3 55+ 8 / 14
Eva Wong Women4 14 / 38
Andrea Leuschke Women4 24 / 38
Jim Hirshfield Master Men4 35+ 21 / 86
Nathan Webster Master Men3 35+ 28 / 42
Roy Colven Master Men1/2 45+ 3 / 19
Bart Sanderson Master Men1/2 45+ 12 / 19

NEOCX - Wendy Park (Sep 18 2011)

Josh Schmidt Men Cat 4 10 / 18
Amanda Schmidt Men Cat 1/2/3 6 / 14

Rapha-Focus GP (Sep 18 2011)

Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 45 / 65
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 57 / 65
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 6 / 77
Alex Votry CAT 4 MASTER MEN 45+ 14 / 48
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 27 / 48
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 7 / 45
Peter Hall CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 38 / 45
Michael Weaver CAT 4 MASTER MEN 55+ 5 / 15
Daniel Milner CAT 4 MEN 7 / 81
Antonio Coria CAT 4 MEN 60 / 81
Aaron Last CAT 4 MEN 77 / 81
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 9 / 19
Jodi Connolly MASTER WOMEN 35+ 5 / 15
Mikey Mcdonald BEGINNERS MEN 21 / 25
Emily Eggers CAT 3 WOMEN 1 / 23
Eva Wong CAT 4 WOMEN 17 / 36
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 19 / 36
Christie Fix CAT 4 WOMEN 35 / 36
Ben Spencer CAT 3 MASTER MEN 45+ 24 / 55
Chris Lagerberg CAT 3 MASTER MEN 45+ 42 / 55
Lee Brunz CAT 4 MASTER MEN 35+ 36 / 72

StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)

Brendan Connolly SingleSpeed 6 / 73
Phillip Buffington SingleSpeed 14 / 73
Bart Sanderson SingleSpeed 32 / 73
Emily Eggers Women 3-4 1 / 50
Eva Wong Women 3-4 42 / 50
Jodi Connolly Women 3-4 35+ 4 / 21
Chris Johns Men 4 35+ 40 / 62
Daniel Milner Men 4 12 / 72
Rainer Leuschke Men 1-2 30+ 14 / 55
Rick Jerabek Men 3 35+ 43 / 67
Nathan Webster Men 3 35+ 49 / 67

Cascade Park Cyclocross (Sep 11 2011)

Josh Schmidt Men CAT 3/4 18 / 21
Amanda Schmidt Women CAT 4 2 / 5
Amanda Schmidt Women CAT 1-3 9 / 9

Cycle-U Kick-Off Cross (Sep 11 2011)

Emily Eggers CAT 1/2 WOMEN 8 / 15
Karyn Abraham CAT 1/2 WOMEN 14 / 15
Jodi Connolly CAT 1/2 WOMEN 15 / 15
Rick Jerabek CAT 3 MASTER MEN 35+ 29 / 72
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 34 / 72
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 43 / 72
Bart Sanderson SINGLE SPEED MEN 13 / 61
Brendan Connolly SINGLE SPEED MEN 20 / 61
Daniel Milner SINGLE SPEED MEN 26 / 61
Phillip Buffington SINGLE SPEED MEN 53 / 61
Alex Votry CAT 4 MASTER MEN 45+ 9 / 51
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 34 / 51
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 3 / 24
Peter Hall CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 13 / 24
Daniel Milner CAT 4 MEN 5 / 66
Andrew Wright CAT 4 MEN 31 / 66
Aaron Last CAT 4 MEN 63 / 66
Emily Eggers SINGLE SPEED WOMEN 7 / 8
Roy Colven CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 7 / 14
Sharon Gregg MASTER WOMEN 35+ 2 / 14
Kevin Raymond CAT 3 MASTER MEN 55+ 1 / 13
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 20 / 34
Eva Wong CAT 4 WOMEN 32 / 34
Ben Spencer CAT 3 MASTER MEN 45+ 7 / 39
Reeve Geary CAT 3 MASTER MEN 45+ 34 / 39

2011 Labor Day Cyclocross Championships (Sep 5 2011)

Christie Fix Women 4 12 / 28
Andrea Leuschke Women 4 14 / 28
Bart Sanderson SglSpd 4 / 26
Daniel Milner SglSpd 17 / 26
Emily Eggers SglSpd 23 / 26
John Bissell Master Men4 45+ 7 / 22
Chris Johns Master Men4 45+ 11 / 22
Steve Ellis Master Men4 45+ 13 / 22
Emily Eggers Women 3 1 / 6
Daniel Milner Men 4 42 / 46
Chris Johns Men 4 46 / 46
Rainer Leuschke Master Men1/2 35+ 6 / 10
Nathan Webster Master Men3 35+ 12 / 29
Rob Born Master Men3 35+ 19 / 29
Reeve Geary Master Men3 45+ 14 / 23
Erik Brooks Master Men3 55+ 3 / 7

Raleigh Midsummer Nights CX (Jul 21 2011)

Phillip Buffington SINGLESPEED MEN 4 / 30
Bart Sanderson SINGLESPEED MEN 12 / 30
Ben Spencer SINGLESPEED MEN 16 / 30
Melanie Lewis ELITE WOMEN 6 / 13
Jodi Connolly ELITE WOMEN 11 / 13
Peter Hall CAT 1/2 MEN 40+ 7 / 11
Jodi Connolly SINGLESPEED WOMEN 2 / 9
Daniel Milner CAT 4 MEN 8 / 24
Emily Eggers CAT 3 WOMEN 1 / 9
Sharon Gregg CAT 3 WOMEN 2 / 9
Michael Weaver CAT 4 MEN 40+ 7 / 22
Steve Ellis CAT 4 MEN 40+ 13 / 22
Chris Johns CAT 4 MEN 40+ 16 / 22
Rob Born CAT 3 MEN 40+ 11 / 25
Nathan Webster CAT 3 MEN 40+ 24 / 25

Cross Nationals Day 4 (Dec 11 2010)

Rainer Leuschke Men Cat 1/2/3 Masters 40-44 43 / 151
Rob Born Men Cat 1/2/3 Masters 40-44 125 / 151

Cross Nationals Day 3 (Dec 10 2010)

Emily Eggers Women Cat 1/2/3 Masters 30-34 37 / 40

Cross Nationals Day 2 (Dec 9 2010)

Sharon Gregg Women Open Master 45-49 22 / 29

Cross Nationals Day 1 (Dec 8 2010)

Emily Eggers Women Open Non-championship 3 / 27
Sharon Gregg Women Open Non-championship 14 / 27

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Erik Brooks Master Men 55+ 10 / 25

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Erik Brooks Master Men 55+ 13 / 29

Evergreen Fairgrounds (Nov 21 2010)

Peter Hall MstrMen3 35+ 5 / 47
Rick Jerabk MstrMen3 35+ 11 / 47
Nathan Webster MstrMen3 35+ 23 / 47
Rob Born MstrMen3 35+ 39 / 47
Melanie Lewis Women1/2 2 / 14
Jodi Connolly Women1/2 14 / 14
Robyn Angliss MstrWm123 9 / 14
Michelle Petrick MstrWm123 11 / 14
Emily Eggers Women3 5 / 23
Sharon Gregg Women3 7 / 23
Hidi Cramer Women3 13 / 23
Phillip Buffinton SglSpd 3 / 38
Bart Sanderson SglSpd 9 / 38
Ben Spencer SglSpd 36 / 38
Erik Brooks MstrMen3 55+ 10 / 11
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 5 / 27
Rainer Leuschke Mstr1/2Men35+ 6 / 27
Hidi Cramer SpdWm 3 / 7
Eva Wong Women4 6 / 19
Andrea Leuschke Women4 8 / 19
Michael Weaver Mstr4Men55+ 3 / 19
Chris Lagerberg Mstr4Men45+ 4 / 50
Steve Ellis Mstr4Men45+ 10 / 50
Reeve Geary Mstr4Men45+ 16 / 50
Jim Hirshfield Mstr4Men35+ 10 / 79
Bill Blackburn Mstr4Men35+ 16 / 79
Casey Cramer Mstr4Men35+ 57 / 79
David Meyers Mstr4Men35+ 73 / 79
Fabien Pichard Mstr4Men35+ 74 / 79
Antonio Coria Cat 4 Men 35 / 61
Aaron Last Cat 4 Men 52 / 61

Sprinker Cyclocross (Nov 21 2010)

Peter Hall MstrMen3 35+ 5 / 40
Rick Jerabk MstrMen3 35+ 7 / 40
Nathan Webster MstrMen3 35+ 21 / 40
Melanie Lewis Women1/2 1 / 10
Jodi Connolly Women1/2 7 / 10
Michelle Petrick MstrWm123 11 / 13
Sharon Gregg Women3 5 / 22
Hidi Cramer Women3 20 / 22
Emily Eggers Women3 22 / 22
Phillip Buffinton SglSpd 3 / 34
Bart Sanderson SglSpd 14 / 34
Erik Brooks MstrMen3 55+ 10 / 14
Rainer Leuschke Mstr1/2Men35+ 4 / 32
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 7 / 32
Hidi Cramer SpdWm 2 / 6
Eva Wong Women4 4 / 19
Andrea Leuschke Women4 8 / 19
Michael Weaver Mstr4Men55+ 1 / 22
Chris Lagerberg Mstr4Men45+ 8 / 46
Reeve Geary Mstr4Men45+ 15 / 46
Steve Ellis Mstr4Men45+ 16 / 46
Christopher Fontecchio Mstr4Men45+ 23 / 46
Bill Blackburn Mstr4Men35+ 27 / 74
Casey Cramer Mstr4Men35+ 49 / 74
Jim Hirshfield Mstr4Men35+ 64 / 74
David Meyers Mstr4Men35+ 69 / 74
Fabien Pichard Mstr4Men35+ 70 / 74
Aaron Last Cat 4 Men 60 / 68

2010 Washington State Cyclocross Championships (Nov 20 2010)

Rainer Leuschke Men Cat 1/2 Mstr 35+ 2 / 12
Rob Born Men Cat 3 Mstr 35+ 15 / 19
Sharon Gregg Women Cat 3 4 / 8
Melanie Lewis Women Cat 1/2 2 / 3
Erik Brooks Men Cat 3 Mstr 55+ 2 / 7
Tracy Martin Women Cat 4 Mstr 35+ 1 / 2
Eva Wong Women Cat 4 2 / 12
Andrea Leuschke Women Cat 4 9 / 12
Geroge Spaggiari Men Cat 4 Mstr 55+ 3 / 8
Steve Ellis Men Cat 4 Mstr 45+ 3 / 11
Jim Hirschfield Men Cat 4 Mstr 35+ 13 / 26

Woodlawn Park GP (Nov 14 2010)

Rick Jerabek CAT 3 MASTER MEN 35+ 10 / 54
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 32 / 54
Peter Hall CAT 3 MASTER MEN 35+ 33 / 54
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 35 / 54
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 42 / 54
Greg Twentey CAT 3 MASTER MEN 35+ 48 / 54
Nate Solomon CAT 3 MEN 25 / 44
Brendan Connolly CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 3 / 30
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 13 / 30
Daniel Milner CAT 4 MEN 13 / 128
Antonio Coria CAT 4 MEN 37 / 128
Aaron Last CAT 4 MEN 116 / 128
Robyn Angliss MASTER WOMEN 35+ 11 / 21
Jodi Connolly SINGLE SPEED WOMEN 1 / 9
Phillip Buffington Singlespeed Men 13 / 68
Seth Davis Singlespeed Men 15 / 68
Bart Sanderson Singlespeed Men 23 / 68
Steve Ellis Singlespeed Men 55 / 68
Emily Eggers CAT 3 WOMEN 8 / 27
Anne marie Kessler CAT 3 WOMEN 12 / 27
Eva Wong CAT 4 WOMEN 3 / 51
Lara Rogers CAT 4 WOMEN 9 / 51
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 51 / 51
Jim Hirshfield CAT 4 MASTER MEN 35+ 26 / 117
Bill Blackburn CAT 4 MASTER MEN 35+ 33 / 117
Michael Weaver CAT 3/4 MASTER MEN 55+ 5 / 24

Maris Farms (Nov 7 2010)

Peter Hall MstrMen3 35+ 4 / 39
Rick Jerabk MstrMen3 35+ 7 / 39
Nathan Webster MstrMen3 35+ 12 / 39
Melanie Lewis Women1/2 4 / 14
Jodi Connolly Women1/2 13 / 14
Michelle Petrick MstrWm123 12 / 13
Emily Eggers Women3 8 / 25
Sharon Gregg Women3 15 / 25
Hidi Cramer Women3 24 / 25
Daniel Milner SglSpd 20 / 47
Steve Ellis SglSpd 30 / 47
Phillip Buffinton SglSpd 33 / 47
Bart Sanderson SglSpd 39 / 47
Erik Brooks MstrMen3 55+ 1 / 13
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 2 / 28
Rainer Leuschke Mstr1/2Men35+ 7 / 28
Hidi Cramer SpdWm 3 / 8
Andrea Leuschke Women4 4 / 29
Eva Wong Women4 7 / 29
Michael Weaver Mstr4Men55+ 3 / 18
Chris Lagerberg Mstr4Men45+ 5 / 51
Reeve Geary Mstr4Men45+ 15 / 51
Steve Ellis Mstr4Men45+ 22 / 51
Christopher Fontecchio Mstr4Men45+ 35 / 51
Jim Hirshfield Mstr4Men35+ 31 / 78
Bill Blackburn Mstr4Men35+ 38 / 78
Casey Cramer Mstr4Men35+ 59 / 78
Fabien Pichard Mstr4Men35+ 64 / 78
David Meyers Mstr4Men35+ 73 / 78
Antonio Coria Cat 4 Men 40 / 67
Aaron Last Cat 4 Men 57 / 67

Raceway Cross (Oct 31 2010)

Seth Davis SINGLE SPEED MEN 9 / 53
Steve Ellis SINGLE SPEED MEN 37 / 53
Chris Lagerberg CAT 4 MASTER MEN 45+ 8 / 30
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 20 / 35
Rob Born CAT 3 MASTER MEN 35+ 26 / 35
Jim Hirshfield CAT 3 MASTER MEN 35+ 27 / 35
Erik Brooks CAT 3/4 MASTER MEN 55+ 8 / 19
Daniel Milner CAT 4 MEN 12 / 57
Antonio Coria CAT 4 MEN 39 / 57
Aaron Last CAT 4 MEN 54 / 57
Emily Eggers CAT 3 WOMEN 4 / 20
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 10 / 31
Eva Wong CAT 4 WOMEN 13 / 31
Lara Rogers CAT 4 WOMEN 19 / 31
Jim Hirshfield CAT 4 MASTER MEN 35+ 9 / 61
Rob Born CAT 4 MASTER MEN 35+ 59 / 61
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 5 / 24
Brendan Connolly CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 8 / 24
Peter Hall CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 18 / 24
Rick Jerabek CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 22 / 24
Sharon Gregg MASTER WOMEN 35+ 2 / 12

Steilacoom (Oct 31 2010)

Peter Hall MstrMen3 35+ 3 / 43
Rick Jerabk MstrMen3 35+ 16 / 43
Rob Born MstrMen3 35+ 28 / 43
Nathan Webster MstrMen3 35+ 30 / 43
Melanie Lewis Women1/2 2 / 12
Jodi Connolly Women1/2 3 / 12
Emily Eggers Women3 2 / 21
Sharon Gregg Women3 5 / 21
Hidi Cramer Women3 13 / 21
Phillip Buffinton SglSpd 4 / 26
Daniel Milner SglSpd 23 / 26
Erik Brooks MstrMen3 55+ 4 / 13
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 5 / 26
Rainer Leuschke Mstr1/2Men35+ 17 / 26
Hidi Cramer SpdWm 2 / 8
Eva Wong Women4 10 / 30
Andrea Leuschke Women4 12 / 30
Michael Weaver Mstr4Men55+ 5 / 23
Chris Lagerberg Mstr4Men45+ 10 / 45
Christopher Fontecchio Mstr4Men45+ 23 / 45
Bill Blackburn Mstr4Men35+ 26 / 62
Casey Cramer Mstr4Men35+ 51 / 62
Antonio Coria Cat 4 Men 29 / 50
Aaron Last Cat 4 Men 47 / 50

King County Cross (Oct 30 2010)

Jodi Connolly SINGLE SPEED WOMEN 1 / 5
Seth Davis SINGLE SPEED MEN 6 / 36
Reeve Geary SINGLE SPEED MEN 35 / 36
Brendan Connolly CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 4 / 16
Rainer Leuschke CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 5 / 16
Nathan Webster CAT 3 MASTER MEN 35+ 15 / 28
Emily Eggers CAT 3 WOMEN 5 / 11
Daniel Milner CAT 4 MEN 23 / 52
Rob Born CAT 4 MEN 24 / 52
Andrea Leuschke CAT 4 WOMEN 9 / 18
Eva Wong CAT 4 WOMEN 10 / 18
Chris Lagerberg CAT 4 MASTER MEN 45+ 8 / 22
Bill Blackburn CAT 4 MASTER MEN 35+ 24 / 55

Seattle CX: Silver Lake (Oct 17 2010)

Jim Hirshfield Mstr4Men35+ 15 / 88
Bill Blackburn Mstr4Men35+ 27 / 88
Casey Cramer Mstr4Men35+ 70 / 88
David Meyers Mstr4Men35+ 85 / 88
Fabien Pichard Mstr4Men35+ 87 / 88
Phillip Buffinton SglSpd 10 / 50
Bart Sanderson SglSpd 23 / 50
Chris Lagerberg Mstr4Men45+ 5 / 55
Reeve Geary Mstr4Men45+ 25 / 55
Christopher Fontecchio Mstr4Men45+ 34 / 55
Steve Ellis Mstr4Men45+ 53 / 55
Michael Weaver Mstr4Men55+ 5 / 23
Daniel Milner Cat 4 Men 34 / 77
Antonio Coria Cat 4 Men 51 / 77
Aaron Last Cat 4 Men 67 / 77
Erik Brooks MstrMen3 55+ 11 / 12
Michelle Petrick MstrWm123 13 / 16
Robyn Angliss MstrWm123 14 / 16
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 7 / 34
Rainer Leuschke Mstr1/2Men35+ 21 / 34
Hidi Cramer Singlespeed Women 2 / 7
Emily Eggers Women4 1 / 38
Eva Wong Women4 23 / 38
Hidi Cramer Women3 15 / 24
Sharon Gregg Women3 23 / 24
Peter Hall MstrMen3 35+ 6 / 52
Rick Jerabk MstrMen3 35+ 24 / 52
Rob Born MstrMen3 35+ 35 / 52
Nathan Webster MstrMen3 35+ 52 / 52
Melanie Lewis Women1/2 8 / 15
Jodi Connolly Women1/2 9 / 15

Seattle CX: Beverly Park (Oct 10 2010)

David Meyers Mstr4Men35+ 17 / 82
Bill Blackburn Mstr4Men35+ 30 / 82
Casey Cramer Mstr4Men35+ 56 / 82
Fabien Richard Mstr4Men35+ 73 / 82
Jim Hirshfield Mstr4Men35+ 76 / 82
Bart Sanderson SglSpd 22 / 49
Chris Lagerberg Mstr4Men45+ 5 / 52
Reeve Geary Mstr4Men45+ 20 / 52
Christopher Fontecc Mstr4Men45+ 27 / 52
Dave Leffmann Mstr4Men45+ 35 / 52
Steve Ellis Mstr4Men45+ 49 / 52
Michael Weaver Mstr4Men55+ 4 / 23
Daniel Milner Cat 4 Men 35 / 75
Aaron Last Cat 4 Men 66 / 75
Erik Brooks MstrMen3 55+ 1 / 11
Michelle Petrick MstrWm123 12 / 16
Robyn Angliss MstrWm123 13 / 16
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 1 / 32
Rainer Leuschke Mstr1/2Men35+ 16 / 32
Emily Eggers Women4 2 / 35
Andrea Leuschke Women4 8 / 35
Eva Wong Women4 16 / 35
Hidi Cramer Women3 11 / 24
Melanie Lewis Women3 23 / 24
Sharon Gregg Women3 24 / 24
Peter Hall MstrMen3 35+ 13 / 58
Rick Jerabk MstrMen3 35+ 27 / 58
Nathan Webster MstrMen3 35+ 28 / 58
Rob Born MstrMen3 35+ 30 / 58
Jodi Connolly Women1/2 3 / 10
Hidi Cramer Cat SpdWm 2 / 8

SCCA/Starbucks Gran Prix (Oct 3 2010)

Daniel Milner Cat 4 Men 14 / 96
Antonio Coria Cat 4 Men 30 / 96
Aaron Last Cat 4 Men 77 / 96
Michelle Petrick Cat 4 Men 90 / 96
Erik Brooks Cat 3 Master Men 45+ 20 / 37
Rob Born Cat 4 Master Men 35+ 7 / 71
Jim Hirshfield Cat 4 Master Men 35+ 15 / 71
Brendan Connolly Cat 1/2 Master Men 35+ 2 / 29
Rainer Leuschke Cat 1/2 Master Men 35+ 4 / 29
Nathan Webster Cat 3 Master Men 35+ 30 / 44
Rob Born Cat 3 Master Men 35+ 35 / 44
Greg Twentey Cat 3 Master Men 35+ 39 / 44
Erik Brooks Cat 3/4 Master Men 55+ 5 / 30
Michael Weaver Cat 3/4 Master Men 55+ 11 / 30
Bart Sanderson Single Speed Men 17 / 50
Ben Spencer Single Speed Men 31 / 50
Erik Brooks Single Speed Men 37 / 50
Reeve Geary Single Speed Men 39 / 50
Chris Lagerberg Cat 4 Master Men 45+ 4 / 38
Christopher Fontecchio Cat 4 Master Men 45+ 28 / 38
Jodi Connolly Single Speed Women 1 / 4
Emily Eggers Cat 4 Women 1 / 36
Eva Wong Cat 4 Women 18 / 36
Andrea Leuschke Cat 4 Women 29 / 36

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Bill Blackburn Beginner Men 5 / 115

Seattle CX: Evergreen HS (Sep 26 2010)

Erik Brooks MstrMen3 55+ 2 / 13
Philli Buffington SglSpd 8 / 47
Bart Sanderson SglSpd 11 / 47
Ben Spencer SglSpd 28 / 47
Steve Ellis SglSpd 38 / 47
Peter Hall MstrMen3 35+ 8 / 57
Rick Jerabek MstrMen3 35+ 20 / 57
Rob Born MstrMen3 35+ 36 / 57
Nathan Webster MstrMen3 35+ 40 / 57
Melanie Lewis Women3 2 / 27
Sharon Gregg Women3 8 / 27
Cramer Mickelson Women3 18 / 27
Chris Lagerberg Mstr4Men45+ 4 / 49
Steve Ellis Mstr4Men45+ 11 / 49
Reeve Geary Mstr4Men45+ 21 / 49
Christ Fontecchio Mstr4Men45+ 39 / 49
Michael Weaver Mstr4Men55+ 5 / 22
Jim Hirshfield Mstr4Men35+ 18 / 84
David Meyers Mstr4Men35+ 27 / 84
Casey Cramer Mstr4Men35+ 65 / 84
Fabien Richard Mstr4Men35+ 76 / 84
Bill Blackburn Mstr4Men35+ 82 / 84
Emily Eggers Women4 3 / 35
Andrea Leuschke Women4 11 / 35
Eva Wong Women4 14 / 35
Daniel Milner Cat 4 Men 32 / 72
Antonio Coria Cat 4 Men 42 / 72
Aaron Last Cat 4 Men 63 / 72
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 1 / 33
Rainer Leuschke Mstr1/2Men35+ 6 / 33

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Jim Hirshfield Cat 4 Master Men 35+ 24 / 74
Bill Blackburn Cat 4 Master Men 35+ 42 / 74
Daniel Milner Cat 4 Men 25 / 72
Rob Born Cat 3 Master Men 35+ 33 / 58
Nathan Webster Cat 3 Master Men 35+ 38 / 58
Jane Matera Cat 3 Master Men 35+ 52 / 58
Robyn Angliss Master Women 35+ 17 / 23
Brendan Connolly Cat 1/2 Master Men 35+ 10 / 44
James Birkenbuel Cat 1/2 Master Men 35+ 12 / 44
Rainer Leuschke Cat 1/2 Master Men 35+ 14 / 44
Michael Weaver Cat 3/4 Master Men 55+ 9 / 19
Phillip Buffington Single Speed Men 24 / 50
Ben Spencer Single Speed Men 40 / 50
Chris Lagerberg Cat 4 Master Men 45+ 9 / 38
Reeve Geary Cat 4 Master Men 45+ 18 / 38
Steve Ellis Cat 4 Master Men 45+ 19 / 38
Anne marie Kessler Cat 3 Men 32 / 33
Jodi Connolly Single Speed Women 1 / 4
Emily Eggers Cat 4 Women 1 / 27
Andrea Leuschke Cat 4 Women 6 / 27
Eva Wong Cat 4 Women 8 / 27
Melanie Lewis Cat 3 Women 1 / 20

Starcrossed (Sep 19 2010)

Jodi Connolly Master Women 35+ 6 / 34
Andrea Leuschke Master Women 35+ 22 / 34
Peter Hall Cat 3 Men 35+ 16 / 76
Rick Jerabek Cat 3 Men 35+ 45 / 76
Phillip Buffington Single Speed 12 / 81
Bart Sanderson Single Speed 22 / 81
Ben Spencer Single Speed 54 / 81
Nick Abbott Single Speed 70 / 81
Brendan Connolly Cat 1/2 Men 30+ 13 / 74
Rainer Leuschke Cat 1/2 Men 30+ 54 / 74

MFG #1 - Kickoff Cross (Sep 18 2010)

Daniel Milner Cat 4 Men 33 / 69
Jim Hirshfield Cat 4 Master Men 35+ 11 / 61
David Meyers Cat 4 Master Men 35+ 23 / 61
Casey Cramer Cat 4 Master Men 35+ 43 / 61
Brendan Connolly Cat 1/2 Master Men 35+ 1 / 29
Rainer Leuschke Cat 1/2 Master Men 35+ 10 / 29
Peter Hall Cat 3 Master Men 35+ 7 / 44
Nathan Webster Cat 3 Master Men 35+ 27 / 44
Rob Born Cat 3 Master Men 35+ 31 / 44
Greg Twentey Cat 3 Master Men 35+ 39 / 44
Michael Weaver Cat 3/4 Master Men 55+ 7 / 18
John Duquette Single Speed Men 5 / 58
John Stambaugh Single Speed Men 18 / 58
Phillip Buffington Single Speed Men 20 / 58
Bart Sanderson Single Speed Men 21 / 58
Rob Lehtinen Single Speed Men 29 / 58
Steve Ellis Single Speed Men 50 / 58
Reeve Geary Single Speed Men 54 / 58
Chris Lagerberg Cat 4 Master Men 45+ 6 / 25
Steve Ellis Cat 4 Master Men 45+ 8 / 25
Andrea Leuschke Cat 4 Women 10 / 30
Eva Wong Cat 4 Women 11 / 30
Melanie Lewis Cat 3 Women 1 / 28

Double Check (Sep 6 2010)

Chris Lagerberg Master Men4 45+ 8 / 32
Steve Ellis Master Men4 45+ 10 / 32
Bart Sanderson Singlespeed 5 / 25
Reeve Geary Singlespeed 22 / 25
Ben Spencer Singlespeed 24 / 25
Andrea Leuschke Women 4 12 / 35
Melanie Lewis Women 3 1 / 20
Sharon Gregg Women 3 6 / 20
Hidi Cramer Women 3 19 / 20
Daniel Milner Men 4 18 / 64
Jim Hirshfield Men 4 33 / 64
David Myers Men 4 34 / 64
Aaron Last Men 4 55 / 64
Michelle Petrick Master Women 3 / 6
George Spaggiari Master Men4 55+ 2 / 15
Nathan Webster Master Men3 35+ 23 / 35
Steve Evans Master Men4 35+ 32 / 53
Jim Hirschfield Master Men4 35+ 50 / 53

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

Steven Ellis Men Master 50-54 65 / 93
Brendan Connolly Men Master 35-39 178 / 145

Cross Nationals Day 2 (Dec 11 2009)

Sharon Gregg Women Master 40-44 25 / 44

Cross Nationals Day 1 (Dec 10 2009)

Erik Brooks Men Master 55-59 25 / 46
Steven Ellis Men - B - 40-99 95 / 144

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 6 2009)

Sharon Gregg Master Women 8 / 28

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

Sharon Gregg Master Women 37 / 37

Seattle Cyclocross - Monroe (Nov 29 2009)

Steve Ellis MstrMen4 45+ 11 / 41
Steve Ellis Men SSP 26 / 35
Bart Sanderson MstrM 1/2 45+ 5 / 16
Erik Brooks MstrMen3 55+ 1 / 10
Brendan Connolly MstrM 1/2 35+ 2 / 25
Josh Schmidt Men 3 55 / 122
Sharon Gregg Women3 2 / 18
Amanda Schmidt Women3 18 / 18
Rob Born MstrMen4 35+ 21 / 60
Reeve Geary MstrMen4 35+ 40 / 60
Ben Spencer MstrMen4 35+ 44 / 60
Michelle Petrick MstrWm123 10 / 10

Seattle Cyclocross - Sedro Woolley (Nov 22 2009)

Rainer Leuschke MstrMen3 35+ 1 / 36
Steve Ellis MstrMen4 45+ 31 / 33
Erik Brooks MstrMen3 55+ 1 / 9
Michelle Petrick MstrWm123 8 / 13
Josh Schmidt Men 3 30 / 38
Brendan Connolly MstrM 1/2 35+ 22 / 23
Sharon Gregg Women3 9 / 19
Amanda Schmidt Women3 12 / 19
Rob Born MstrMen4 35+ 23 / 54
Reeve Geary MstrMen4 35+ 36 / 54

MFG #6 - Woodland Park GP (Nov 15 2009)

Erik Brooks Cat 3 Master Men 45+ 18 / 31
Josh Schmidt Cat 4 Men 33 / 70
Reeve Geary Cat 4 Men 48 / 70
Bart Sanderson Cat 1/2 Master Men 45+ 2 / 12
Rainer Leuschke Cat 3 Master Men 35+ 3 / 57
Rob Born Cat 4 Master Men 35+ 14 / 63
Ben Spencer Cat 4 Master Men 35+ 45 / 63
Michelle Petrick Master Women 8 / 16
Brendan Connolly Cat 1/2 Master Men 35+ 2 / 22
Nick Abbott Single Speed Men 40 / 52
Chris Lagerberg Single Speed Men 43 / 52
Steve Ellis Single Speed Men 45 / 52
Chris Lagerberg Cat 4 Master Men 45+ 5 / 44
Steve Ellis Cat 4 Master Men 45+ 7 / 44
Michael Holly Cat 4 Master Men 45+ 29 / 44
Amanda Schmidt Single Speed Women 7 / 7
Amanda Schmidt Cat 4 Women 3 / 33
Catherine Humbert Cat 4 Women 20 / 33
Sharon Gregg Cat 3 Women 8 / 16

Washington State Cyclocross Championships (Nov 15 2009)

Josh Schmidt Men 3 12 / 15
Amanda Schmidt Women3 6 / 8

Seattle Cyclocross - Sprinkler Park (Nov 8 2009)

Bart Sanderson MstrM 1/2 45+ 11 / 14
Steve Ellis MstrMen4 45+ 7 / 39
Steve Ellis Singlespeed Men 18 / 22
Brendan Connolly MstrM 1/2 35+ 1 / 30
Erik Brooks MstrMen3 55+ 2 / 9
Michelle Petrick MstrWm123 11 / 14
Josh Schmidt Men 3 47 / 62
Sharon Gregg Women3 16 / 23
Amanda Schmidt Women3 17 / 23
Rainer Leuschke MstrMen3 35+ 1 / 38
Rob Born MstrMen4 35+ 26 / 65
Reeve Geary MstrMen4 35+ 46 / 65
Fabien Pichard MstrMen4 35+ 57 / 65

Seattle Cyclocross - Maris Farms (Nov 1 2009)

Chris Lagerberg (check bib# MstrMen4 45+ 8 / 35
Steve Ellis MstrMen4 45+ 11 / 35
Steve Ellis Men SSP 10 / 18
Bart Sanderson MstrM 1/2 45+ 4 / 12
Brendan Connolly MstrM 1/2 35+ 1 / 26
Erik Brooks MstrMen3 55+ 1 / 11
Michelle Petrick MstrWm123 9 / 14
Robyn Angliss MstrWm123 13 / 14
Josh Schmidt Men 3 38 / 48
Amanda Schmidt Women3 9 / 17
Sharon Gregg Women3 17 / 17
Rainer Leuschke MstrMen3 35+ 21 / 40
Rob Born MstrMen4 35+ 19 / 63
Reeve Geary MstrMen4 35+ 53 / 63
Fabien Pichard MstrMen4 35+ 54 / 63

Seattle Cyclocross - Steilacoom (Oct 25 2009)

Erik Brooks MstrMen3 55+ 3 / 11
Robyn Angliss MstrWm123 10 / 15
Michelle Petrick MstrWm123 15 / 15
Josh Schmidt Men 3 53 / 61
Brendan Connolly MstrM 1/2 35+ 4 / 29
Amanda Schmidt Women3 21 / 22
Sharon Gregg Women3 22 / 22
Rainer Leuschke MstrMen3 35+ 6 / 52
Reeve Geary MstrMen4 35+ 49 / 63
Fabien Pichard MstrMen4 35+ 58 / 63
Jodi Connolly Women1/2 8 / 11

Seattle Cyclocross - Silver Lake (Oct 18 2009)

Bart Sanderson MstrM 1/2 45+ 4 / 16
Chris Lagerberg MstrMen4 45+ 7 / 50
Steve Ellis MstrMen4 45+ 14 / 50
Steve Ellis Men SSP 30 / 34
Josh Schmidt Men 3 53 / 68
Michelle Petrick MstrWm123 14 / 14
Erik Brooks MstrMen3 55+ 1 / 10
Brendan Connolly MstrM 1/2 35+ 1 / 30
Amanda Schmidt Women3 13 / 23
Sharon Gregg Women3 22 / 23
Rainer Leuschke MstrMen3 35+ 14 / 52
Rob Born MstrMen4 35+ 12 / 74
Reeve Geary MstrMen4 35+ 39 / 74
MstrMen4 35+ 73 / 74
Jodi Connolly Women1/2 5 / 11
Josh Schmidt Cat 4 GrpB 27 / 30

Seattle Cyclocross - Beverly Park (Oct 11 2009)

Bart Sanderson MstrM 1/2 45+ 5 / 14
Steve Ellis MstrMen4 45+ 16 / 50
Chris Lagerberg MstrMen4 45+ 48 / 50
Jodi Connolly Men SSP 21 / 30
Steve Ellis Men SSP 25 / 30
Nick Abbott Men SSP 26 / 30
Amanda Schmidt Women 4 4 / 32
Catherine Humbert Women 4 31 / 32
Rainer Leuschke Cat 4 GrpB 1 / 28
Josh Schmidt Cat 4 GrpB 19 / 28
Brendan Connolly MstrM 1/2 35+ 2 / 25
Rainer Leuschke MstrMen4 35+ 1 / 76
Reeve Geary MstrMen4 35+ 39 / 76
Fabien Pichard MstrMen4 35+ 70 / 76
Michelle Petrick MstrWm123 11 / 14

MFG #4 - Cross Clash (Oct 10 2009)

Josh Schmidt Cat 4 Men 34 / 35
Rob Born Cat 4 Master Men 35+ 4 / 23
Steve Ellis Cat 4 Master Men 45+ 6 / 14
Chris Lagerberg Cat 4 Master Men 45+ 10 / 14
Amanda Schmidt Cat 4 Women 2 / 12
Sharon Gregg Cat 3 Women 6 / 7

Starbucks Gran Prix (Oct 4 2009)

Erik Brooks Cat 3 Master Men 45+ 19 / 32
Dave Leffman Cat 4 Men 44 / 64
Josh Schmidt Cat 4 Men 49 / 64
Rainer Leuschke Cat 4 Master Men 35+ 1 / 63
Reeve Geary Cat 4 Master Men 35+ 31 / 63
Brendan Connolly Cat 1/2 Master Men 35+ 4 / 20
Steve Ellis Single Speed Men 39 / 44
Chris Lagerberg Cat 4 Master Men 45+ 9 / 43
Steve Ellis Cat 4 Master Men 45+ 15 / 43
Jodi Connally Single Speed Women 1 / 2
Amanda Schmidt Cat 4 Women 3 / 29
Sharon Gregg Cat 3 Women 4 / 15

North Seatac Park (Oct 3 2009)

Sharon Gregg Cat 3 Wm 3 / 8
Chris Lagerberg MstrMen4 45+ 2 / 15
Steve Ellis MstrMen4 45+ 3 / 15
Amanda Schmidt Cat4 Wm 1 / 12
Josh Schmidt Cat4 Men 22 / 31
Stephen Evens MstrMen4 35+ 17 / 24
Michelle Petrick MstrWm 4 / 9
Robyn Angliss MstrWm 5 / 9

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 27 2009)

Steve Ellis MstrMen4 45+ 10 / 46
Chris Lagerberg MstrMen4 45+ 11 / 46
Dave Lehamonn MstrMen4 45+ 23 / 46
Jodi Connolly Women 1/2 7 / 10
Steve Ellis Singlespeed Men 28 / 36
Amanda Schmidt Women 4 4 / 29
Brendan Connolly Men 1/2 35+ 3 / 36
Erik Brooks Men 3 55+ 3 / 12
Robyn Angliss Master Women 1/2/3 10 / 12
Michelle Petrick Master Women 1/2/3 11 / 12
Rainer Leuschke MstrMen4 35+ 4 / 94
Rob Born MstrMen4 35+ 8 / 94
Reeve Geary MstrMen4 35+ 41 / 94
Bart Sanderson Men 1/2 45+ 3 / 14
Sharon Gregg Women 3 10 / 18
Josh Schmidt Cat 4B 23 / 33

Rad Racing GP (Sep 20 2009)

Josh Schmidt Cat 4 Men 22 / 48
Sharon Gregg CAT 3 WOMEN 4 / 14
Rob Born MASTER MEN 35+ CAT 4 12 / 53
Steve Ellis MASTER MEN 45+ CAT 4 17 / 34
Erik Brooks MASTERS MEN 45+ CAT-3 17 / 27
Amanda Schmidt CAT 4 WOMEN 9 / 21

Starcrossed (Sep 19 2009)

Rainer Leuschke Master Men 4 35+ 26 / 35
Steve Ellis Men 4 38 / 70
Rob Born Men 4 41 / 70
Reeve Geary Men 4 46 / 70
Josh Schmidt Men 4 58 / 70
Erik Brooks Master Men 3 35+ 68 / 82
Nick Abbott Singlespeed 33 / 46
Brendan Connolly Masters 30+ 1/2 69 / 74

MFG Cross Race #1 (Sep 13 2009)

Brendan Connolly CAT 1 / 2 MASTER MEN 35+ 2 / 18
Steve Ellis CAT 4 MASTER MEN 45+ 5 / 25
Jodi Connally SINGLE SPEED WOMEN 1 / 4
Josh Schmidt CAT 4 MEN 39 / 56
Sharon Gregg CAT 3 WOMEN 7 / 20
Steve Ellis Single Speed Men 36 / 39
Bart Sanderson CAT 1 / 2 MASTER MEN 45+ 2 / 5
Amanda Schmidt CAT 4 WOMEN 15 / 27

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 7 2009)

Bart Sanderson MstrM1/2 45+ 3 / 7
Steve Ellis MstrMen4 45+ 6 / 21
Reeve Geary MstrMen4 35+ 17 / 39
Rob Born MstrMen4 35+ 27 / 39
Sharon Gregg Women 3 3 / 17

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Glen Conley Masters 45+ 24 / 58
Erik Brooks Masters 55+ 3 / 11
Brenda Biernat Single Speed 60 / 63
Keith Richards Beginner/Category C 30 / 83

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Keith Richards Beginner/C 27 / 88
Erik Brooks Masters 55+ 3 / 11
Brenda Biernat Single Speed 56 / 60

Seattle Cyclocross Series - Sprinker Recreation Center (Nov 30 2008)

Kurt Listsinger Cat 3 Men 35 / 43
Catherine Humbert Women 4 21 / 22
Glen Conley Master 1/2Men45+ 5 / 9
Dave Reed Master 3Men 45+ 13 / 33
Justin Harman Master 1/2Men35+ 15 / 27
Bart Sanderson Master 1/2Men35+ 24 / 27
Brenda Biernat Women SingleSpeed 3 / 5
Angela Mysliwiec Women 3 4 / 19
Sharon Gregg Women 3 8 / 19

Seattle Cyclocross Series - Monroe Fairgrounds (Nov 23 2008)

Justin Harman Master1/2 Men 35+ 9 / 24
Brendan Connolly Master1/2 Men 35+ 11 / 24
Steve Lindell Master Men 4 45+ 28 / 40
Keith Richards Cat 4 Men 17 / 74
Catherine Humbert Women 4 20 / 26
Glen Conley Master 1/2 Men45+ 6 / 9
Brett Gaspers Master Men 4 35+ 7 / 56
Brenda Biernat Women Single Speed 3 / 5
Don Perry Master Men 4 55+ 3 / 8
Angela Mysliwiec Women 3 4 / 18
Jodi Connolly Women 3 7 / 18
Sharon Gregg Women 3 12 / 18

Washington State Cyclocross Championships (Nov 16 2008)

Keith Richards Cat 4 Men 13 / 38
Dave Reed Mstr3Men 45+ 7 / 20
Don Perry MstrMen4 55+ 2 / 8
Bart Sanderson Mstr1/2Men35+ 9 / 15
Angela Mysliwiec Women3 3 / 10
Brett Gaspers MstrMen4 35+ 5 / 35
Brenda Biernat Wm Sgl Spd 3 / 4

Seattle Cyclocross Series - Bremerton Fairgrounds (Nov 9 2008)

Keith Richards Cat 4 Men 29 / 62
Olivier Humbert Cat 3 Men 10 / 51
Kurt Listsinger Cat 3 Men 31 / 51
Jay Maas Cat 3 Men 34 / 51
Glen Conley Mstr1/2Men45+ 3 / 8
Erik B. Mstr3Men 45+ 7 / 28
Brendan Connolly Mstr1/2Men35+ 10 / 20
Justin Harman Mstr1/2Men35+ 13 / 20
Jodi Connolly Women3 3 / 25
Angela Mysliwiec Women3 8 / 25
Sharon Gregg Women3 16 / 25

Seattle Cyclocross Series - Donida Farms (Nov 2 2008)

Randy Bott Cat 3 Men 10 / 67
Olivier Humbert Cat 3 Men 15 / 67
Jay Maas Cat 3 Men 20 / 67
Kurt Listsinger Cat 3 Men 37 / 67
David Watkins Cat 3 Men 43 / 67
Catherine Humbert Women 4 21 / 29
Brendan Connolly Master 1/2Men35+ 5 / 22
Justin Harman Master 1/2Men35+ 11 / 22
Glen Conley Master 1/2Men45+ 7 / 10
Erik B. Master 3Men 45+ 25 / 28
Angela Mysliwiec Women 3 7 / 22
Sharon Gregg Women 3 12 / 22
Jodi Connolly Women 3 13 / 22

Seattle Cyclocross Series - Ft. Steilacoom (Oct 26 2008)

Steve Lindell Master Men4 45+ 40 / 44
Olivier Humbert Cat 3 Men 17 / 66
Jay Maas Cat 3 Men 33 / 66
David Watkins Cat 3 Men 45 / 66
Kurt Listsinger Cat 3 Men 47 / 66
Catherine Humbert Women 4 28 / 37
Justin Harman Master 1/2Men35+ 5 / 21
Bart Sanderson Master 1/2Men35+ 14 / 21
Steve Lindell SingleSpeed Men 24 / 28
Dave Reed Master 3Men 45+ 5 / 34
Angela Mysliwiec Women 3 3 / 24
Sharon Gregg Women 3 14 / 24

Belly Cross (Oct 25 2008)

Kurt Litsinger Men B 16 / 24

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 19 2008)

Glen Conley Master 1/2Men45+ 5 / 10
Brad Laesch Cat 4 Men 93 / 94
Jay Maas Cat 3 Men 29 / 59
Kurt Listsinger Cat 3 Men 47 / 59
Randy Bott Cat 3 Men 53 / 59
David Watkins Cat 3 Men 55 / 59
Dave Reed Master 3Men 45+ 6 / 27
Brendan Connolly Master 1/2Men35+ 6 / 28
Justin Harman Master 1/2Men35+ 13 / 28
Bart Sanderson Master 1/2Men35+ 22 / 28
Brenda Biernat Women Sgl Spd 4 / 5
Jodi Connolly Women 3 3 / 21
Angela Mysliwiec Women 3 13 / 21
Robyn Angliss Women 3 16 / 21

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 12 2008)

Brendan Connolly Master 1/2 Men 35+ 11 / 32
Justin Harman Master 1/2 Men 35+ 15 / 32
Steve Ellis Master Men 4 45+ 14 / 48
Randy Bott Cat 3 Men 9 / 57
Olivier Humbert Cat 3 Men 15 / 57
Jay Maas Cat 3 Men 22 / 57
David Watkins Cat 3 Men 44 / 57
Kurt Listsinger Cat 3 Men 48 / 57
Alexander Barnett Master 3 Men 35+ 47 / 53
Keith Richards Cat 4 Men 37 / 91
Catherine Humbert Women 4 29 / 40
Brett Gaspers Master Men 4 35+ 27 / 80
Glen Conley Master 1/2 Men 45+ 6 / 10
Nicola Mann Women 1/2 5 / 7
Jodi Connolly Women 3 5 / 21
Sharon Gregg Women 3 10 / 21
Robyn Angliss Women 3 15 / 21

DocKore Cross (Oct 11 2008)

Kurt Litsinger Men B 5 / 8

Java Johnny's - Lionhearts International Cyclocross (Oct 11 2008)

Angela Mysliwiec Beginner Women (license Cats. 3, 4) 7 / 24

The Darkhorse Cyclo-Stampede (Oct 10 2008)

Angela Mysliwiec Women 3-4 4 / 9

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 28 2008)

Steve Ellis Master Men4 45+ 13 / 44
Steven Lindell Master Men4 45+ 25 / 44
Kurt Litsinger Cat 4 Men 14 / 115
Randy Bott Cat 3 Men 6 / 68
Olivier Humbert Cat 3 Men 11 / 68
Jay Maas Cat 3 Men 32 / 68
David Watkins Cat 3 Men 34 / 68
Steve Ellis SingleSpeed Men 25 / 39
Steven Lindell SingleSpeed Men 29 / 39
Kurt Litsinger SingleSpeed Men 33 / 39
Glen Conley Master 1/2Men45+ 8 / 13
Glen Conley Master 1/2Men45+ 12 / 13
Alexander Barnett Master 3Men 35+ 37 / 62
Reeve Geary Master 3Men 35+ 56 / 62
Dave Reed Master 3Men 45+ 3 / 31
Brenda Biernat Women Sgl Spd 5 / 5
Brett Gaspers Master Men4 35+ 20 / 83
Justin Harman Master 1/2Men35+ 6 / 32
Brendan Connolly Master 1/2Men35+ 7 / 32
Bart Sanderson Master 1/2Men35+ 22 / 32
Jodi Connolly Women 3 1 / 24
Angela Mysliwiec Women 3 4 / 24
Sharon Gregg Women 3 7 / 24
Robyn Angliss Women 3 23 / 24

Rad Racing GP (Sep 21 2008)

Sharon Gregg Master Women 35+ 3 / 8
Kurt Litsinger Singlespeed 12 / 14
Steve Ellis Cat 4 Men 35+ 32 / 50
Glen Conley Master Men 45+ 13 / 27
Angela Mysliwiec Cat 3 Women 7 / 10
Kurt Litsinger Cat 4 Men 11 / 35

Star-Crossed (NACT#1) (Sep 20 2008)

Jodi Connolly Women 4 10 / 62
Angela Mysliwiec Women 4 17 / 62
Sharon Gregg Women 4 20 / 62
Catherine Humbert Women 4 56 / 62
Brendan Connolly Masters Men 1-2 38 / 73
Bart Sanderson Masters Men 1-2 44 / 73
Brett Gaspers Men 4 40 / 83
Ben Larson Men 4 80 / 83

Busiest Racers

in last months
Rainer Leuschke 82
Erik Brooks 77
Steve Ellis 71
Brendan Connolly 65
Nathan Webster 65
Sharon Gregg 64
Reeve Geary 62
Quinn Dusenberry 62
Jodi Connolly 61
Eva Wong 58
Rob Born 53
Peter Hall 51
Andrea Leuschke 50
Robbie Phillips 45
Jeff Lynch 45
Roy Colven 43
Daniel Milner 43
Roger Burton 40
Alex Votry 39
Craig Burgess 39
Emily Eggers 38
Bart Sanderson 37
Kevin Raymond 34
John Bissell 32
Jim Hirshfield 32
Chris Lagerberg 31
Kozo Nozawa 31
Marne Fox-barrow 31
Christopher Fast 28
Josh Schmidt 25
Amanda Schmidt 25
Alden Kroll 25
Michelle Petrick 24
Hidi Cramer 24
Emily Nevin 24
Sheryl Johnson 23
Phillip Buffington 22
Lee Brunz 22
Michael Weaver 21
Russ Rainforth 21
Dan Mcgrady 21
Michael Mullen 21
Tina Rainforth 20
Joseph Christian 18
John Christian 18
Chris Johns 18
Nate Hall 18
Dawn Mcconaghy 17
Aaron Last 16
Ellen Butzel 16
Ben Spencer 15
Ryan Connolly 15
Antonio Coria 15
Johan Leuschke 15
Brian Dewey 14
Aran Connolly 14
Melanie Lewis 12
Angela Mysliwiec 12
Robyn Angliss 12
Bill Blackburn 12
Bart Hawkinson 12
Amy Pierce 12
Caleb Banta-green 11
Kevin Johnson 11
Justin Pierce 11
Glen Conley 10
Karyn Abraham 10
Forrest Murphy 10
John Sullivan 10
Christie Fix 10
Geoff Andrist 10
Steven Kady 10
Brenda Biernat 9
Linda Coppa 9
Ronald Sielinski 9
Elizabeth Kady 9
Fabien Pichard 8
Casey Cramer 8
Justin Harman 8
Catherine Humbert 8
Bryan Willman 8
Bill Reid 8
Jason Ingram 8
David Meyers 7
Shawn Bryant 7
Alberto Santiago 7
Richard Bankhead 7
Rick Jerabek 6
Jay Maas 6
Kurt Litsinger 6
Keith Richards 6
Kurt Listsinger 6
Andrew Wright 6
Rick Jerabk 6
Jordan Lucke 6
Joe Christian 6
Mark Hollyhead 6
David Watkins 5
D Parsons 5
Brett Gaspers 5