Log In

Team Overview: (Cze)

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

Internationale Sluitingsprijs Oostmalle (Feb 21 2016)

Michael Boros Men Elite 12 / 37
Adam Toupalik Men Under 23 3 / 37

G.P. Stad Eeklo (Feb 14 2016)

Radomir Simunek Men Elite 4 / 34

Hansgrohe Superprestige #8 - Noordzeecross Middelkerke (Feb 13 2016)

Michael Boros Men Elite 25 / 39
Adam Toupalik Men Under 23 17 / 44

Hansgrohe Superprestige #7 - Hoogstraten (Feb 7 2016)

Radomir Simunek Men Elite 12 / 34
Michael Boros Men Elite 22 / 34
Pavla Havlikova Women Elite 6 / 38
Adam Toupalik Men Under 23 5 / 29

Waaslandcross (Feb 6 2016)

Michael Boros Men Elite 19 / 31
Pavla Havlikova Women Elite 8 / 33
Adam Toupalik Men Under 23 11 / 38

Parkcross Maldegem (Feb 3 2016)

Radomir Simunek Men Elite 3 / 30

World Championships (Jan 30 2016)

Jan Gavenda Men Juniors 14 / 64
Vaclav Sirucek Men Juniors 37 / 64
David Honzak Men Juniors 41 / 64
David Jary Men Juniors 49 / 64
Jan Novak Men Juniors 54 / 64
Radomir Simunek Men Elite 9 / 59
Michael Boros Men Elite 16 / 59
Pavla Havlikova Women Elite 12 / 38
Martina Mikulaskova Women Elite 26 / 38
Adam Toupalik Men Under 23 2 / 52
Stepan Schubert Men Under 23 30 / 52
Adrian Sirek Men Under 23 47 / 52

Cyclo-cross du Mingant (Jan 24 2016)

Katerina Mudríková Women Elite 3 / 6
Martina Kukulova Women Elite 6 / 6
Michal Malík Men Elite 12 / 27
Filip Eberl Men Elite 17 / 27
Emil Hekele Men Elite 21 / 27
Daniel Mayer Men Elite 24 / 27

World Cup #6 - Hoogerheide (Jan 24 2016)

Jan Gavenda Men Juniors 25 / 68
David Honzak Men Juniors 28 / 68
Vaclav Sirucek Men Juniors 36 / 68
David Jary Men Juniors 58 / 68
Jan Novak Men Juniors 68 / 68
Radomir Simunek Men Elite 19 / 71
Michael Boros Men Elite 20 / 71
Matej Lasak Men Elite 50 / 71
Lubomir Petrus Men Elite 60 / 71
Pavla Havlikova Women Elite 17 / 65
Nikola Noskova Women Elite 25 / 65
Martina Mikulaskova Women Elite 40 / 65
Denisa Lukesova Women Elite 52 / 65
Adam Toupalik Men Under 23 20 / 50
Stepan Schubert Men Under 23 23 / 50
Adrian Sirek Men Under 23 42 / 50

Internationale Cyclo-Cross Rucphen (Jan 23 2016)

Radomir Simunek Men Elite 3 / 35
Pavla Havlikova Women Elite 5 / 47

World Cup #5 - Ligničres-en-Berry (Jan 17 2016)

Vaclav Sirucek Men Juniors 24 / 39
Jan Gavenda Men Juniors 28 / 39
David Jary Men Juniors 36 / 39
Jan Novak Men Juniors 38 / 39
Michael Boros Men Elite 36 / 59
Matej Lasak Men Elite 55 / 59
Michal Malík Men Elite 57 / 59
Pavla Havlikova Women Elite 8 / 47
Nikola Noskova Women Elite 16 / 47
Denisa Lukesova Women Elite 43 / 47
Adam Toupalik Men Under 23 5 / 34
Stepan Schubert Men Under 23 30 / 34
Adrian Sirek Men Under 23 32 / 34

Grand Prix Möbel Alvisse (Jan 17 2016)

Lubomir Petrus Men Elite 9 / 25
Emil Hekele Men Elite 16 / 25
Vladimir Kyzivat Men Elite 19 / 25
Daniel Mayer Men Elite 22 / 25
Martina Kukulova Women Elite 10 / 13

Cyclocross Otegem (Jan 11 2016)

Radomir Simunek Men Elite 11 / 51

Czech National Championships (Jan 9 2016)

Martina Mikulaskova Women Elite 1 / 15
Pavla Havlikova Women Elite 2 / 15
Nikola Noskova Women Elite 3 / 15
Jana Czeczinkarova Women Elite 4 / 15
Karla Stepanova Women Elite 5 / 15
Denisa Lukesova Women Elite 6 / 15
Vendula Kuntova Women Elite 7 / 15
Katerina Mudríková Women Elite 8 / 15
Elizabeth Ungermanova Women Elite 9 / 15
Martina Kukulova Women Elite 10 / 15
Tereza Hošmanová Women Elite 11 / 15
Elena Vanickova Women Elite 12 / 15
Nada Vorácová Women Elite 13 / 15
Klára Šabaková Women Elite 14 / 15
Jana Lencová Women Elite 15 / 15
Radomir Simunek Men Elite 1 / 28
Michael Boros Men Elite 2 / 28
Adam Toupalik Men Elite 3 / 28
Tomas Paprstka Men Elite 4 / 28
Lubomir Petrus Men Elite 5 / 28
Jan Nesvadba Men Elite 6 / 28
Vojtech Nipl Men Elite 7 / 28
Matej Lasak Men Elite 8 / 28
Emil Hekele Men Elite 9 / 28
Filip Eberl Men Elite 10 / 28
Vladimir Kyzivat Men Elite 11 / 28
Stepan Schubert Men Elite 12 / 28
Matej Prudek Men Elite 13 / 28
David Kníže Men Elite 14 / 28
Daniel Mayer Men Elite 15 / 28
Tomas Podrazil Men Elite 16 / 28
Martin Matejcek Men Elite 17 / 28
Michael Kubín Men Elite 18 / 28
Michal Benda Men Elite 19 / 28
Adrian Sirek Men Elite 20 / 28
Jirí Štepáník Men Elite 21 / 28
Radek Koblic Men Elite 22 / 28
Danny Šimunek Men Elite 23 / 28
Václav Pavlík Men Elite 24 / 28
Stanislav Bambula Men Elite 25 / 28
Petr Brezina Men Elite 26 / 28
Martin Pliml Men Elite 27 / 28
Václav Svatoš Men Elite 28 / 28

SOUDAL Classics - Cyclocross Leuven (Jan 3 2016)

Radomir Simunek Men Elite 7 / 34

EKZ CrossTour #5 - Meilen (Jan 2 2016)

Pavla Havlikova Women Elite 2 / 27
Martina Kukulova Women Elite 23 / 27
Vojtech Nipl Men Elite 4 / 43
Tomas Paprstka Men Elite 12 / 43
Lubomir Petrus Men Elite 25 / 43
Vladimir Kyzivat Men Elite 28 / 43
Emil Hekele Men Elite 40 / 43

BPost Bank Trofee #7 - G.P. Sven Nys (Jan 1 2016)

Michael Boros Men Elite 24 / 32
Pavla Havlikova Women Elite 5 / 29
Adam Toupalik Men Under 23 5 / 32

Grand Prix Hotel Threeland (Jan 1 2016)

Tomas Paprstka Men Elite 3 / 33
Vojtech Nipl Men Elite 4 / 33
Lubomir Petrus Men Elite 13 / 33
Michal Malík Men Elite 16 / 33
Vladimir Kyzivat Men Elite 20 / 33
Filip Eberl Men Elite 23 / 33

Azencross / Cross des as (Dec 29 2015)

Radomir Simunek Men Elite 5 / 52
Michael Boros Men Elite 29 / 52
Pavla Havlikova Women Elite 2 / 58
Nikola Noskova Women Elite 11 / 58
Martina Mikulaskova Women Elite 19 / 58

Hansgrohe Superprestige #6 - Diegem (Dec 27 2015)

Michael Boros Men Elite 13 / 56
Radomir Simunek Men Elite 17 / 56

UCI World Cup #5 - Heusden-Zolder (Dec 26 2015)

Vaclav Sirucek Men Juniors 24 / 63
David Honzak Men Juniors 37 / 63
Jan Gavenda Men Juniors 41 / 63
Jan Novak Men Juniors 42 / 63
Hynek Palicka Men Juniors 51 / 63
David Jary Men Juniors 53 / 63
Michael Boros Men Elite 12 / 61
Tomas Paprstka Men Elite 28 / 61
Vojtech Nipl Men Elite 34 / 61
Vladimir Kyzivat Men Elite 46 / 61
Michal Malík Men Elite 48 / 61
Matej Lasak Men Elite 51 / 61
Pavla Havlikova Women Elite 6 / 63
Nikola Noskova Women Elite 20 / 63
Martina Mikulaskova Women Elite 52 / 63
Denisa Lukesova Women Elite 53 / 63
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 57 / 63
Adam Toupalik Men Under 23 3 / 55
Adrian Sirek Men Under 23 36 / 55
Stepan Schubert Men Under 23 38 / 55
Daniel Mayer Men Under 23 42 / 55

Crossrace GP Luzern (Dec 26 2015)

Martina Kukulova Women Elite 13 / 19
Lubomir Petrus Men Elite 6 / 37
Emil Hekele Men Elite 20 / 37
Filip Eberl Men Elite 25 / 37
Bretislav Rohel Men Elite 32 / 37
Jirí Štepáník Men Elite 34 / 37

World Cup #3 - Namur (Dec 20 2015)

Jan Gavenda Men Juniors 43 / 65
Jan Novak Men Juniors 45 / 65
Hynek Palicka Men Juniors 49 / 65
Matej Syrovatka Men Juniors 57 / 65
Šimon Vanícek Men Juniors 62 / 65
Michael Boros Men Elite 12 / 70
Radomir Simunek Men Elite 17 / 70
Lubomir Petrus Men Elite 39 / 70
Vojtech Nipl Men Elite 42 / 70
Vladimir Kyzivat Men Elite 52 / 70
Matej Lasak Men Elite 57 / 70
Emil Hekele Men Elite 62 / 70
Pavla Havlikova Women Elite 11 / 63
Martina Mikulaskova Women Elite 36 / 63
Nikola Noskova Women Elite 38 / 63
Adam Toupalik Men Under 23 13 / 48
Daniel Mayer Men Under 23 38 / 48
Adrian Sirek Men Under 23 42 / 48

Scheldecross Antwerpen (Dec 19 2015)

Radomir Simunek Men Elite 13 / 33
Michael Boros Men Elite 18 / 33
Pavla Havlikova Women Elite 8 / 51
Adam Toupalik Men Under 23 6 / 43

EKZ CrossTour #4 - Eschenbach (Dec 13 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 1 / 33
Martina Kukulova Women Elite 32 / 33
Vojtech Nipl Men Elite 10 / 44
Lubomir Petrus Men Elite 16 / 44

Toi Toi Cup #8 - Mladá Boleslav (Dec 12 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 1 / 20
Martina Mikulaskova Women Elite 2 / 20
Nikola Noskova Women Elite 3 / 20
Jana Czeczinkarova Women Elite 4 / 20
Karla Stepanova Women Elite 6 / 20
Denisa Lukesova Women Elite 7 / 20
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 8 / 20
Vendula Kuntova Women Elite 9 / 20
Katerina Mudríková Women Elite 10 / 20
Elizabeth Ungermanova Women Elite 11 / 20
Romana Daneckova Women Elite 13 / 20
Martina Kukulova Women Elite 14 / 20
Lucie Krupová Women Elite 15 / 20
Tereza Hošmanová Women Elite 16 / 20
Tereza Švihálková Women Elite 17 / 20
Klára Šabaková Women Elite 18 / 20
Jana Lencová Women Elite 19 / 20
Anežka Nováková Women Elite 20 / 20
Radomir Simunek Men Elite 1 / 32
Vojtech Nipl Men Elite 2 / 32
Lubomir Petrus Men Elite 4 / 32
Jakub Skala Men Elite 5 / 32
Tomas Paprstka Men Elite 6 / 32
Emil Hekele Men Elite 8 / 32
Vladimir Kyzivat Men Elite 9 / 32
David Kníže Men Elite 10 / 32
Matej Lasak Men Elite 11 / 32
Michal Malík Men Elite 12 / 32
Filip Eberl Men Elite 13 / 32
Stepan Schubert Men Elite 14 / 32
Daniel Mayer Men Elite 15 / 32
Bretislav Rohel Men Elite 16 / 32
Martin Matejcek Men Elite 17 / 32
Lukas Kunt Men Elite 18 / 32
Michal Benda Men Elite 19 / 32
Adrian Sirek Men Elite 21 / 32
Michael Kubín Men Elite 22 / 32
Jirí Štepáník Men Elite 24 / 32
Václav Pavlík Men Elite 26 / 32
Jiri Krivanek Men Elite 27 / 32
Radek Koblic Men Elite 28 / 32
Petr Brezina Men Elite 30 / 32
Premek Tejchman Men Elite 32 / 32

Ciclocross del Ponte (Dec 8 2015)

Tomas Paprstka Men Elite 5 / 43
Adrian Sirek Men Elite 21 / 43
Michal Malík Men Elite 26 / 43

Flandriencross Hamme (Nov 29 2015)

Michael Boros Men Elite 16 / 36
Radomir Simunek Men Elite 26 / 36
Pavla Havlikova Women Elite 4 / 40
Nikola Noskova Women Elite 22 / 40
Adam Toupalik Men Under 23 9 / 39

Tage des Querfeldeinsports (Nov 29 2015)

Jakub Skala Men Elite 2 / 22
Emil Hekele Men Elite 9 / 22
Daniel Mayer Men Elite 10 / 22
Jirí Štepáník Men Elite 14 / 22

XXII Przelajowy Wyscig Kolarski " BRYKSY CROSS" (Nov 29 2015)

Katerina Mudríková Women Elite 2 / 18
Martina Kukulova Women Elite 7 / 18
Romana Daneckova Women Elite 10 / 18
Lubomir Petrus Men Elite 1 / 30
Matej Lasak Men Elite 4 / 30
Michal Malík Men Elite 5 / 30
Bretislav Rohel Men Elite 14 / 30
Karel Nepras Men Elite 15 / 30
Viktor Klos Men Elite 19 / 30
Adrian Sirek Men Elite 22 / 30
Tomáš Janošek Men Elite 23 / 30

UCI World Cup #3 - Koksijde (Nov 22 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 4 / 40
Martina Mikulaskova Women Elite 17 / 40
Michael Boros Men Elite 20 / 20

Val d'Ille Intermarché Cyclo-cross Tour (Nov 22 2015)

Martina Kukulova Women Elite 11 / 14
Emil Hekele Men Elite 15 / 40

SOUDAL Classics - GP Hasselt (Nov 21 2015)

Radomir Simunek Men Elite 10 / 28
Adam Toupalik Men Elite 17 / 28

Cyclo-cross International de Pierric (Nov 21 2015)

Martina Kukulova Women Elite 11 / 14

Toi Toi Cup #7 - Unicov (Nov 17 2015)

Vaclav Sirucek Men Juniors 1 / 26
Jonas Brezina Men Juniors 2 / 26
Jan Novak Men Juniors 4 / 26
Josef Jelinek Men Juniors 6 / 26
Jan Gavenda Men Juniors 7 / 26
Dominik Prudek Men Juniors 8 / 26
Šimon Vanícek Men Juniors 10 / 26
David Honzak Men Juniors 11 / 26
Jakub Šedivý Men Juniors 13 / 26
Matej Syrovátka Men Juniors 15 / 26
David Jary Men Juniors 16 / 26
Tomáš Bakus Men Juniors 17 / 26
Jakub Ruman Men Juniors 18 / 26
Jan Burgstaller Men Juniors 20 / 26
Jakub Hrubý Men Juniors 21 / 26
Ondrej Hátle Men Juniors 22 / 26
David Vlasák Men Juniors 25 / 26
Evžen Gasta Men Juniors 26 / 26
Michael Boros Men Elite 2 / 44
Radomir Simunek Men Elite 3 / 44
Jakub Skala Men Elite 4 / 44
Tomas Paprstka Men Elite 5 / 44
Vojtech Nipl Men Elite 6 / 44
Lubomir Petrus Men Elite 7 / 44
Matej Lasak Men Elite 10 / 44
Emil Hekele Men Elite 11 / 44
Michal Malík Men Elite 12 / 44
Vladimir Kyzivat Men Elite 13 / 44
Filip Eberl Men Elite 15 / 44
Stepan Schubert Men Elite 16 / 44
Daniel Mayer Men Elite 17 / 44
Michal Benda Men Elite 20 / 44
Martin Matejcek Men Elite 22 / 44
Václav Pavlík Men Elite 23 / 44
David Kníže Men Elite 24 / 44
Viktor Klos Men Elite 25 / 44
Jirí Štepáník Men Elite 29 / 44
Daniel Lukes Men Elite 30 / 44
Petr Brezina Men Elite 32 / 44
Stanislav Bambula Men Elite 33 / 44
Karel Svrcina Men Elite 34 / 44
Radek Koblic Men Elite 37 / 44
Martin Pliml Men Elite 38 / 44
Tomas Frydl Men Elite 39 / 44
Danny Šimunek Men Elite 40 / 44
Jan Neset Men Elite 41 / 44
Pavel Vlcek Men Elite 42 / 44
Pavla Havlikova Women Elite 1 / 23
Martina Mikulaskova Women Elite 3 / 23
Karla Stepanova Women Elite 5 / 23
Denisa Lukesova Women Elite 7 / 23
Katerina Mudríková Women Elite 8 / 23
Martina Kukulova Women Elite 9 / 23
Elena Vanickova Women Elite 10 / 23
Vendula Kuntova Women Elite 11 / 23
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 12 / 23
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 13 / 23
Tereza Gargelová Women Elite 14 / 23
Romana Daneckova Women Elite 15 / 23
Nikola Noskova Women Elite 16 / 23
Tereza Nemcova Women Elite 17 / 23
Lucie Krupová Women Elite 18 / 23
Tereza Švihálková Women Elite 19 / 23
Elizabeth Ungermanova Women Elite 20 / 23
Anežka Nováková Women Elite 21 / 23
Klára Šabaková Women Elite 22 / 23
Nada Vorácová Women Elite 23 / 23

Int.Radquerfeldein GP Lambach/Stadl-Paura (Nov 15 2015)

Adrian Sirek Men Elite 6 / 26
Bretislav Rohel Men Elite 7 / 26
Martin Matejcek Men Elite 9 / 26
Tomas Podrazil Men Elite 11 / 26
Daniel Mayer Men Elite 13 / 26

Hansgrohe Superprestige #4 - Gavere (Nov 15 2015)

Michael Boros Men Elite 10 / 32
Radomir Simunek Men Elite 22 / 32
Adam Toupalik Men Under 23 14 / 35

Flückiger Cross Madiswil (Nov 15 2015)

Lubomir Petrus Men Elite 7 / 32
Emil Hekele Men Elite 20 / 32
Jiri Krivanek Men Elite 28 / 32

Toi Toi Cup #6 - Holé Vrchy (Nov 14 2015)

Nikola Noskova Women Elite 1 / 15
Martina Mikulaskova Women Elite 2 / 15
Karla Stepanova Women Elite 4 / 15
Denisa Lukesova Women Elite 5 / 15
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 6 / 15
Elena Vanickova Women Elite 7 / 15
Katerina Mudríková Women Elite 8 / 15
Lucie Krupová Women Elite 9 / 15
Tereza Gargelová Women Elite 10 / 15
Tereza Švihálková Women Elite 11 / 15
Nada Vorácová Women Elite 12 / 15
Martina Kukulova Women Elite 13 / 15
Klára Šabaková Women Elite 14 / 15
Jana Lencová Women Elite 15 / 15
Tomas Paprstka Men Elite 1 / 34
Vojtech Nipl Men Elite 2 / 34
Jakub Skala Men Elite 3 / 34
Lubomir Petrus Men Elite 4 / 34
Vladimir Kyzivat Men Elite 6 / 34
Matej Lasak Men Elite 7 / 34
Michal Malík Men Elite 8 / 34
Emil Hekele Men Elite 9 / 34
Stepan Schubert Men Elite 10 / 34
Filip Eberl Men Elite 11 / 34
Adrian Sirek Men Elite 12 / 34
David Kníže Men Elite 13 / 34
Tomas Podrazil Men Elite 14 / 34
Daniel Mayer Men Elite 16 / 34
Michal Benda Men Elite 17 / 34
Václav Pavlík Men Elite 18 / 34
Martin Matejcek Men Elite 19 / 34
Viktor Klos Men Elite 21 / 34
Jirí Štepáník Men Elite 22 / 34
Jiri Krivanek Men Elite 23 / 34
Michael Kubín Men Elite 24 / 34
Stanislav Bambula Men Elite 26 / 34
Bretislav Rohel Men Elite 27 / 34
Daniel Lukes Men Elite 28 / 34
Petr Brezina Men Elite 29 / 34
Radek Koblic Men Elite 30 / 34
Michal Kotrla Men Elite 31 / 34
Martin Pliml Men Elite 32 / 34
Pavel Jelínek Men Elite 33 / 34
Jaroslav Strakoš Men Elite 34 / 34

SOUDAL Classics - Jaarmarktcross Niel (Nov 11 2015)

Michael Boros Men Elite 9 / 31
Radomir Simunek Men Elite 17 / 31

GGEW City Cross Cup (Nov 8 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 1 / 25
Martina Mikulaskova Women Elite 4 / 25
Vojtech Nipl Men Elite 5 / 51
Tomas Paprstka Men Elite 7 / 51
Vladimir Kyzivat Men Elite 22 / 51
Michal Malík Men Elite 26 / 51

Hansgrohe Superprestige #3 - Ruddervoorde (Nov 8 2015)

Josef Jelinek Men Juniors 15 / 64
Jonas Brezina Men Juniors 16 / 64
Vaclav Sirucek Men Juniors 24 / 64
David Honzak Men Juniors 26 / 64
Jan Gavenda Men Juniors 28 / 64
David Jary Men Juniors 45 / 64
Michael Boros Men Elite 22 / 41
Jakub Skala Men Elite 29 / 41
Adam Toupalik Men Under 23 12 / 58
Stepan Schubert Men Under 23 34 / 58
Daniel Mayer Men Under 23 38 / 58
Adrian Sirek Men Under 23 41 / 58

Koppenbergcross (Nov 1 2015)

Radomir Simunek Men Elite 13 / 28
Michael Boros Men Elite 21 / 28
Adam Toupalik Men Under 23 9 / 51

EKZ CrossTour #3 - Hittnau (Nov 1 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 1 / 32
Martina Kukulova Women Elite 28 / 32
Karolína Viktorová Women Elite 31 / 32
Lubomir Petrus Men Elite 12 / 39
Vojtech Nipl Men Elite 13 / 39
Emil Hekele Men Elite 19 / 39
Vladimir Kyzivat Men Elite 23 / 39

Toi Toi Cup #5 - Louny (Oct 31 2015)

Jana Czeczinkarova Women Elite 1 / 20
Adela Safarova Women Elite 2 / 20
Martina Mikulaskova Women Elite 3 / 20
Nikola Noskova Women Elite 4 / 20
Karla Stepanova Women Elite 6 / 20
Elena Vanickova Women Elite 7 / 20
Denisa Lukesova Women Elite 8 / 20
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 9 / 20
Martina Kukulova Women Elite 11 / 20
Elizabeth Ungermanova Women Elite 12 / 20
Katerina Mudríková Women Elite 13 / 20
Nikola Bajgerova Women Elite 14 / 20
Nada Vorácová Women Elite 15 / 20
Tereza Švihálková Women Elite 16 / 20
Tereza Hošmanová Women Elite 17 / 20
Klára Šabaková Women Elite 18 / 20
Anežka Nováková Women Elite 19 / 20
Jana Lencová Women Elite 20 / 20
Radomir Simunek Men Elite 1 / 36
Vojtech Nipl Men Elite 2 / 36
Tomas Paprstka Men Elite 3 / 36
Matej Lasak Men Elite 4 / 36
Vladimir Kyzivat Men Elite 5 / 36
Lubomir Petrus Men Elite 6 / 36
David Kníže Men Elite 7 / 36
Filip Eberl Men Elite 8 / 36
Michal Malík Men Elite 9 / 36
Emil Hekele Men Elite 11 / 36
Adrian Sirek Men Elite 13 / 36
Daniel Mayer Men Elite 14 / 36
Jakub Skala Men Elite 15 / 36
Stepan Schubert Men Elite 16 / 36
Michal Benda Men Elite 17 / 36
Martin Matejcek Men Elite 18 / 36
Tomas Podrazil Men Elite 19 / 36
Pavel Gonda Men Elite 22 / 36
Bretislav Rohel Men Elite 23 / 36
Jirí Štepáník Men Elite 24 / 36
Michael Kubín Men Elite 26 / 36
Radek Koblic Men Elite 27 / 36
Václav Pavlík Men Elite 28 / 36
Martin Pliml Men Elite 31 / 36
Petr Brezina Men Elite 32 / 36
Václav Svatoš Men Elite 34 / 36
Jaroslav Capouch Men Elite 36 / 36

Toi Toi Cup #4 - Tabor (Oct 28 2015)

Josef Jelinek Men Juniors 1 / 34
Jonas Brezina Men Juniors 2 / 34
Vaclav Sirucek Men Juniors 3 / 34
David Honzak Men Juniors 4 / 34
David Jary Men Juniors 5 / 34
Michael Zetak Men Juniors 6 / 34
Jan Novak Men Juniors 7 / 34
Jakub Ruman Men Juniors 8 / 34
Dominik Prudek Men Juniors 9 / 34
Matej Syrovátka Men Juniors 11 / 34
Jan Gavenda Men Juniors 12 / 34
Hynek Palicka Men Juniors 13 / 34
Šimon Vanícek Men Juniors 14 / 34
Tomáš Bakus Men Juniors 15 / 34
Dominik Drdek Men Juniors 16 / 34
Ondrej Hátle Men Juniors 19 / 34
Petr Klabouch Men Juniors 20 / 34
Jakub Hrubý Men Juniors 21 / 34
Kryštof Solar Men Juniors 22 / 34
Vojtech Sedlácek Men Juniors 23 / 34
Jan Burgstaller Men Juniors 27 / 34
Josef Fiala Men Juniors 28 / 34
Vojtech Voznicka Men Juniors 29 / 34
Jakub Šedivý Men Juniors 30 / 34
Marek Bartunek Men Juniors 32 / 34
Evžen Gasta Men Juniors 33 / 34
Michael Boros Men Elite 3 / 58
Tomas Paprstka Men Elite 4 / 58
Vojtech Nipl Men Elite 5 / 58
Jakub Skala Men Elite 6 / 58
Radomir Simunek Men Elite 9 / 58
Lubomir Petrus Men Elite 12 / 58
Ondrej Bambula Men Elite 13 / 58
Adam Toupalik Men Elite 15 / 58
Matej Lasak Men Elite 16 / 58
Vladimir Kyzivat Men Elite 18 / 58
Emil Hekele Men Elite 19 / 58
Michal Malík Men Elite 20 / 58
Adrian Sirek Men Elite 25 / 58
Filip Eberl Men Elite 28 / 58
Bronislav Mayer Men Elite 30 / 58
Tomas Podrazil Men Elite 33 / 58
Pavel Gonda Men Elite 34 / 58
Stepan Schubert Men Elite 35 / 58
Michal Benda Men Elite 36 / 58
Martin Stosek Men Elite 37 / 58
Martin Matejcek Men Elite 39 / 58
Karel Nepras Men Elite 41 / 58
Stanislav Bambula Men Elite 42 / 58
Michael Kubín Men Elite 46 / 58
Jirí Štepáník Men Elite 47 / 58
Václav Pavlík Men Elite 49 / 58
Radek Koblic Men Elite 50 / 58
Martin Pliml Men Elite 52 / 58
Michal Bednár Men Elite 53 / 58
Petr Brezina Men Elite 54 / 58
Václav Svatoš Men Elite 57 / 58
Jaroslav Capouch Men Elite 58 / 58
Pavla Havlikova Women Elite 1 / 28
Nikola Noskova Women Elite 2 / 28
Adela Safarova Women Elite 3 / 28
Jana Czeczinkarova Women Elite 5 / 28
Karla Stepanova Women Elite 6 / 28
Vendula Kuntova Women Elite 9 / 28
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 10 / 28
Denisa Lukesova Women Elite 11 / 28
Tereza Gargelová Women Elite 12 / 28
Elena Vanickova Women Elite 14 / 28
Martina Kukulova Women Elite 17 / 28
Katerina Mudríková Women Elite 18 / 28
Nikola Bajgerova Women Elite 20 / 28
Tereza Švihálková Women Elite 21 / 28
Nada Vorácová Women Elite 22 / 28
Tereza Hošmanová Women Elite 24 / 28
Klára Šabaková Women Elite 26 / 28
Anežka Nováková Women Elite 27 / 28
Jana Lencová Women Elite 28 / 28

Hansgrohe Superprestige #2 - Zonhoven (Oct 25 2015)

Michael Boros Men Elite 18 / 30
Radomir Simunek Men Elite 23 / 30

Internationales Radquer Steinmaur (Oct 25 2015)

Vojtech Nipl Men Elite 9 / 32
Emil Hekele Men Elite 16 / 32
Vladimir Kyzivat Men Elite 20 / 32
Jirí Štepáník Men Elite 29 / 32
Petr Brezina Men Elite 30 / 32

Grand-Prix de la Commune de Contern (Oct 25 2015)

Michal Malík Men Elite 10 / 39
Filip Eberl Men Elite 12 / 39
Adrian Sirek Men Elite 20 / 39
Daniel Mayer Men Elite 21 / 39

Kiremko Nacht van Woerden (Oct 20 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 1 / 51

World Cup #2 - Valkenburg (Oct 18 2015)

Jonas Brezina Men Juniors 15 / 57
Josef Jelinek Men Juniors 23 / 57
Vaclav Sirucek Men Juniors 30 / 57
David Honzák Men Juniors 40 / 57
Jan Gavenda Men Juniors 41 / 57
David Jarý Men Juniors 50 / 57
Michael Boros Men Elite 24 / 64
Vojtech Nipl Men Elite 38 / 64
Lubomir Petrus Men Elite 42 / 64
Ondrej Bambula Men Elite 43 / 64
Jakub Skala Men Elite 52 / 64
Vladimir Kyzivat Men Elite 53 / 64
Michal Malík Men Elite 56 / 64
Pavla Havlikova Women Elite 3 / 51
Jana Czeczinkarova Women Elite 18 / 51
Nikola Noskova Women Elite 21 / 51
Martina Mikulaskova Women Elite 32 / 51
Adela Safarova Women Elite 36 / 51
Elizabeth Ungermanova Women Elite 47 / 51
Denisa Lukesova Women Elite 48 / 51
Stepan Schubert Men Under 23 32 / 46
Adrian Sirek Men Under 23 42 / 46
Daniel Mayer Men Under 23 44 / 46

bpost bank trofee #1 - Ronse-Kluisbergen (Oct 11 2015)

Jonas Brezina Men Juniors 13 / 43
Michael Boros Men Elite 9 / 31
Radomir Simunek Men Elite 19 / 31
Pavla Havlikova Women Elite 1 / 34

Cyclo-cross International Podbrezova (Oct 11 2015)

Tomas Paprstka Men Elite 1 / 26
Matej Lasak Men Elite 4 / 26
Michal Malík Men Elite 5 / 26
Adrian Sirek Men Elite 6 / 26
Daniel Mayer Men Elite 9 / 26
Bretislav Rohel Men Elite 15 / 26

GP 5 Sterne Region (Oct 11 2015)

Emil Hekele Men Elite 19 / 24

Toi Toi Cup #3 - Milovice (Oct 10 2015)

Nikola Noskova Women Elite 1 / 20
Jana Czeczinkarova Women Elite 2 / 20
Martina Mikulaskova Women Elite 4 / 20
Adela Safarova Women Elite 5 / 20
Vendula Kuntova Women Elite 6 / 20
Denisa Lukesova Women Elite 7 / 20
Elizabeth Ungermanová Women Elite 8 / 20
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 9 / 20
Nikola Bajgerova Women Elite 10 / 20
Martina Kukulova Women Elite 11 / 20
Tereza Gargelová Women Elite 12 / 20
Nada Vorácová Women Elite 13 / 20
Katerina Mudríková Women Elite 14 / 20
Tereza Hošmanová Women Elite 15 / 20
Elena Vanickova Women Elite 16 / 20
Tereza Švihálková Women Elite 17 / 20
Anežka Nováková Women Elite 18 / 20
Klára Šabaková Women Elite 19 / 20
Jana Lencová Women Elite 20 / 20
Tomas Paprstka Men Elite 1 / 36
Lubomir Petrus Men Elite 2 / 36
Vojtech Nipl Men Elite 3 / 36
Jakub Skala Men Elite 5 / 36
Ondrej Bambula Men Elite 6 / 36
Michal Malík Men Elite 8 / 36
Filip Eberl Men Elite 9 / 36
Vladimir Kyzivat Men Elite 10 / 36
Matej Lasak Men Elite 11 / 36
Matej Prudek Men Elite 12 / 36
Emil Hekele Men Elite 13 / 36
Adrian Sirek Men Elite 14 / 36
Stepan Schubert Men Elite 15 / 36
David Kníže Men Elite 16 / 36
Tomas Podrazil Men Elite 18 / 36
Michal Benda Men Elite 19 / 36
Michael Kubín Men Elite 20 / 36
Viktor Klos Men Elite 21 / 36
Daniel Mayer Men Elite 22 / 36
Stanislav Bambula Men Elite 23 / 36
Martin Matejcek Men Elite 24 / 36
Karel Nepras Men Elite 25 / 36
Radek Koblic Men Elite 27 / 36
Jirí Štepáník Men Elite 28 / 36
Václav Pavlík Men Elite 31 / 36
Michal Bednár Men Elite 32 / 36
Martin Pliml Men Elite 33 / 36
Zdenek Morávek Men Elite 34 / 36
Jan Hlavacek Men Elite 35 / 36
Václav Svatoš Men Elite 36 / 36

EKZ CrossTour #2 - Dielsdorf (Oct 4 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 1 / 37
Martina Kukulova Women Elite 24 / 37
Lubomir Petrus Men Elite 18 / 43
Vladimir Kyzivat Men Elite 21 / 43
Emil Hekele Men Elite 37 / 43

Hansgrohe Superprestige #1 - Gieten (Oct 4 2015)

Jonas Brezina Men Juniors 12 / 57
Josef Jelinek Men Juniors 25 / 57
Hynek Palicka Men Juniors 27 / 57
Dominik Drdek Men Juniors 31 / 57
Michael Boros Men Elite 21 / 33
Radomir Simunek Men Elite 28 / 33
Michal Malík Men Elite 32 / 33
Adela Safarova Women Elite 23 / 40
Martina Mikulaskova Women Elite 25 / 40
Adam Toupalik Men Under 23 10 / 45
Stepan Schubert Men Under 23 25 / 45
Adrian Sirek Men Under 23 29 / 45

Toi Toi Cup #2 - Hlinsko (Oct 3 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 1 / 18
Jana Czeczinkarova Women Elite 2 / 18
Vendula Kuntova Women Elite 5 / 18
Adela Safarova Women Elite 6 / 18
Denisa Lukesova Women Elite 7 / 18
Elizabeth Ungermanová Women Elite 8 / 18
Elena Vanickova Women Elite 9 / 18
Katerina Mudríková Women Elite 10 / 18
Nikola Bajgerova Women Elite 12 / 18
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 13 / 18
Tereza Hošmanová Women Elite 14 / 18
Tereza Švihálková Women Elite 15 / 18
Martina Kukulova Women Elite 16 / 18
Anežka Nováková Women Elite 17 / 18
Klára Šabaková Women Elite 18 / 18
Tomas Paprstka Men Elite 1 / 42
Lubomir Petrus Men Elite 2 / 42
Jakub Skala Men Elite 3 / 42
Vojtech Nipl Men Elite 4 / 42
Michal Malík Men Elite 5 / 42
Filip Eberl Men Elite 6 / 42
Vladimir Kyzivat Men Elite 7 / 42
David Kníže Men Elite 8 / 42
Matej Lasak Men Elite 9 / 42
Ondrej Bambula Men Elite 10 / 42
Stepan Schubert Men Elite 11 / 42
Emil Hekele Men Elite 12 / 42
Lukas Kunt Men Elite 14 / 42
Michael Kubín Men Elite 15 / 42
Matej Prudek Men Elite 17 / 42
Adrian Sirek Men Elite 18 / 42
Michal Benda Men Elite 19 / 42
Pavel Gonda Men Elite 22 / 42
Karel Nepras Men Elite 23 / 42
Karel Svrcina Men Elite 24 / 42
Martin Matejcek Men Elite 25 / 42
Tomas Podrazil Men Elite 26 / 42
Michael Kukrle Men Elite 27 / 42
Tomas Novacek Men Elite 28 / 42
Radek Koblic Men Elite 29 / 42
Jiri Hochmann Men Elite 30 / 42
Václav Pavlík Men Elite 31 / 42
Stanislav Bambula Men Elite 33 / 42
Petr Brezina Men Elite 34 / 42
Jirí Štepáník Men Elite 35 / 42
Zdenek Morávek Men Elite 36 / 42
Jakub Kosina Men Elite 38 / 42
Václav Svatoš Men Elite 39 / 42
Martin Pliml Men Elite 41 / 42
Jan Hlavacek Men Elite 42 / 42

Toi Toi Cup #1 - Slaný (Sep 28 2015)

Josef Jelinek Men Juniors 1 / 28
Jonas Brezina Men Juniors 2 / 28
Vaclav Sirucek Men Juniors 3 / 28
Jan Novak Men Juniors 5 / 28
David Jarý Men Juniors 6 / 28
David Honzák Men Juniors 8 / 28
Hynek Palicka Men Juniors 10 / 28
Dominik Prudek Men Juniors 11 / 28
Michael Zetak Men Juniors 12 / 28
Matej Syrovátka Men Juniors 13 / 28
David Zadák Men Juniors 14 / 28
Tomáš Bakus Men Juniors 15 / 28
Dominik Drdek Men Juniors 16 / 28
Jan Cink Men Juniors 17 / 28
Ondrej Hátle Men Juniors 18 / 28
Vojtech Voznicka Men Juniors 19 / 28
Josef Fiala Men Juniors 20 / 28
Marek Bartunek Men Juniors 21 / 28
Jakub Hrubý Men Juniors 22 / 28
Kryštof Solar Men Juniors 23 / 28
Tomáš Bárta Men Juniors 24 / 28
Jan Burgstaller Men Juniors 25 / 28
Jakub Šedivý Men Juniors 26 / 28
Jan Rozehnal Men Juniors 27 / 28
David Vlasák Men Juniors 28 / 28
Radomir Simunek Men Elite 3 / 55
Michael Boros Men Elite 4 / 55
Tomas Paprstka Men Elite 5 / 55
Ondrej Bambula Men Elite 10 / 55
Filip Eberl Men Elite 11 / 55
Michal Malík Men Elite 12 / 55
Stepan Schubert Men Elite 13 / 55
Matej Lasak Men Elite 14 / 55
Lubomir Petrus Men Elite 15 / 55
Vladimir Kyzivat Men Elite 16 / 55
David Kníže Men Elite 17 / 55
Jakub Skala Men Elite 18 / 55
Vojtech Nipl Men Elite 20 / 55
Michal Benda Men Elite 22 / 55
Bretislav Rohel Men Elite 23 / 55
Emil Hekele Men Elite 25 / 55
Jiri Hochmann Men Elite 27 / 55
Tomas Podrazil Men Elite 28 / 55
Michael Kubín Men Elite 29 / 55
Lukas Kunt Men Elite 31 / 55
Pavel Gonda Men Elite 33 / 55
Daniel Lukes Men Elite 34 / 55
Stanislav Bambula Men Elite 35 / 55
Viktor Klos Men Elite 36 / 55
Václav Pavlík Men Elite 39 / 55
Martin Matejcek Men Elite 40 / 55
Jirí Štepáník Men Elite 42 / 55
Adrian Sirek Men Elite 43 / 55
Jan Kresta Men Elite 44 / 55
Petr Ježek Men Elite 45 / 55
Zdenek Morávek Men Elite 46 / 55
Petr Brezina Men Elite 48 / 55
Václav Svatoš Men Elite 50 / 55
Jan Hlavacek Men Elite 51 / 55
Jaroslav Strakoš Men Elite 52 / 55
Martin Pliml Men Elite 53 / 55
Jaroslav Capouch Men Elite 54 / 55
Radek Koblic Men Elite 55 / 55
Pavla Havlikova Women Elite 1 / 23
Jana Czeczinkarova Women Elite 3 / 23
Adela Safarova Women Elite 6 / 23
Vendula Kuntova Women Elite 7 / 23
Martina Mikulaskova Women Elite 8 / 23
Denisa Lukesova Women Elite 9 / 23
Hana Jezkova Women Elite 10 / 23
Elizabeth Ungermanová Women Elite 11 / 23
Nikola Bajgerova Women Elite 12 / 23
Katerina Mudríková Women Elite 13 / 23
Elena Vanickova Women Elite 14 / 23
Denisa Minarikova-svecova Women Elite 16 / 23
Tereza Hošmanová Women Elite 17 / 23
Martina Kukulova Women Elite 18 / 23
Tereza Švihálková Women Elite 19 / 23
Anežka Nováková Women Elite 20 / 23
Klára Šabaková Women Elite 21 / 23
Katerina Válková Women Elite 22 / 23
Tereza Gargelová Women Elite 23 / 23

SOUDAL Classics - GP Neerpelt (Sep 26 2015)

Michael Boros Men Elite 16 / 25

CLIF® Bar CrossVegas (Sep 16 2015)

Katerina Nash Women Elite 1 / 45
Adam Toupalik Men Elite 17 / 67
Radomir Simunek Men Elite 19 / 67
Michael Boros Men Elite 24 / 67

EKZ CrossTour #1 - Baden (Sep 13 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 2 / 32
Martina Kukulova Women Elite 27 / 32
Radomir Simunek Men Elite 17 / 49
Vojtech Nipl Men Elite 29 / 49
Matej Lasak Men Elite 32 / 49
Vladimir Kyzivat Men Elite 37 / 49
Emil Hekele Men Elite 45 / 49

Qiansen Trophy Cyclocross Qiongzhong Station (Sep 2 2015)

Martina Kukulova Women Elite 10 / 17
Radomir Simunek Men Elite 2 / 51
Emil Hekele Men Elite 19 / 51

Qiansen Trophy Cyclocross Yanqing Station (Aug 30 2015)

Martina Kukulova Women Elite 10 / 17
Radomir Simunek Men Elite 3 / 47
Emil Hekele Men Elite 15 / 47

World Championships (Jan 31 2015)

Jaroslav Vojir Men Juniors 33 / 71
Martin Matejcek Men Juniors 37 / 71
Josef Jelinek Men Juniors 45 / 71
Lukas Kunt Men Juniors 49 / 71
Jonas Brezina Men Juniors 68 / 71
Michael Boros Men Elite 13 / 52
Tomas Paprstka Men Elite 18 / 52
Lubomir Petrus Men Elite 24 / 52
Matej Lasak Men Elite 29 / 52
Radomir Simunek Men Elite 39 / 52
Katerina Nash Women Elite 5 / 45
Martina Mikulaskova Women Elite 16 / 45
Pavla Havlikova Women Elite 21 / 45
Nikola Noskova Women Elite 36 / 45
Karla Stepanova Women Elite 43 / 45
Jakub Skala Men Under 23 7 / 49
Vojtech Nipl Men Under 23 11 / 49
Adam Toupalik Men Under 23 22 / 49
Stepan Schubert Men Under 23 35 / 49
Dominik Vrana Men Under 23 37 / 49

World Cup #6 (Jan 25 2015)

Jaroslav Vojir Men Juniors 41 / 71
Lukas Kunt Men Juniors 49 / 71
Josef Jelinek Men Juniors 51 / 71
Martin Matejcek Men Juniors 52 / 71
Josef Bartipan Men Juniors 66 / 71
Radomir Simunek Men Elite 19 / 65
Michael Boros Men Elite 23 / 65
Tomas Paprstka Men Elite 25 / 65
Lubomir Petrus Men Elite 45 / 65
Matej Lasak Men Elite 49 / 65
Vladimir Kyzivat Men Elite 56 / 65
Katerina Nash Women Elite 2 / 52
Martina Mikulaskova Women Elite 13 / 52
Pavla Havlikova Women Elite 23 / 52
Karla Stepanova Women Elite 35 / 52
Nikola Noskova Women Elite 44 / 52
Denisa Lukesova Women Elite 50 / 52
Jakub Skala Men Under 23 8 / 49
Vojtech Nipl Men Under 23 11 / 49
Adam Toupalik Men Under 23 19 / 49
Stepan Schubert Men Under 23 38 / 49
Dominik Vrana Men Under 23 43 / 49

Cyclo-cross International de Nommay (Jan 18 2015)

Radomir Simunek Men Elite 5 / 28
Michael Boros Men Elite 17 / 28
Emil Hekele Men Elite 21 / 28
Václav Svatoš Men Elite 28 / 28

Grand Prix Möbel Alvisse (Jan 18 2015)

Vladimir Kyzivat Men Elite 14 / 23

Gran Premio Mamma E Papa Guerciotti AM (Jan 17 2015)

David Lastuvka Men Juniors 18 / 18
Emil Hekele Men Elite 14 / 33
Václav Svatoš Men Elite 33 / 33

Cyclocross Otegem (Jan 12 2015)

Pavla Havlikova Women Elite 6 / 20
Radomir Simunek Men Elite 27 / 31

Czech National Championships (Jan 10 2015)

Adam Toupalik Men Elite 1 / 30
Vojtech Nipl Men Elite 2 / 30
Michael Boros Men Elite 3 / 30
Jakub Skala Men Elite 4 / 30
Lubomir Petrus Men Elite 5 / 30
Emil Hekele Men Elite 6 / 30
Matej Lasak Men Elite 7 / 30
Tomas Paprstka Men Elite 8 / 30
Vladimir Kyzivat Men Elite 9 / 30
Filip Eberl Men Elite 10 / 30
Jan Svoboda Men Elite 11 / 30
Stepan Schubert Men Elite 12 / 30
Michal Malík Men Elite 13 / 30
Dominik Vrana Men Elite 14 / 30
David Kníže Men Elite 15 / 30
Adrian Sirek Men Elite 16 / 30
Pavel Gonda Men Elite 17 / 30
Michal Benda Men Elite 18 / 30
Daniel Lukes Men Elite 19 / 30
Michael Kubín Men Elite 20 / 30
Pavel Skalicky Men Elite 21 / 30
Václav Pavlík Men Elite 22 / 30
Karel Svrcina Men Elite 23 / 30
Petr Ježek Men Elite 24 / 30
Bretislav Rohel Men Elite 25 / 30
Daniel Janata Men Elite 26 / 30
Radek Koblic Men Elite 27 / 30
Martin Pliml Men Elite 28 / 30
Petr Boril Men Elite 29 / 30
Jaroslav Strakoš Men Elite 30 / 30

Soudal Cyclo-cross Leuven (Jan 4 2015)

Martin Bina Men Elite 9 / 32
Radomir Simunek Men Elite 10 / 32

Lutterbach (Jan 3 2015)

Emil Hekele Men Elite 12 / 31

Radquer Bussnang (Jan 2 2015)

Tomas Paprstka Men Elite 13 / 29
Stepan Schubert Men Elite 21 / 29

Grand Prix Hotel Threeland (Jan 1 2015)

Tomas Paprstka Men Elite 2 / 30
Matej Lasak Men Elite 5 / 30
Vladimir Kyzivat Men Elite 9 / 30
Emil Hekele Men Elite 12 / 30
Michal Malík Men Elite 14 / 30
Filip Eberl Men Elite 21 / 30
Jan Svoboda Men Elite 24 / 30
Stepan Schubert Men Elite 25 / 30
Karel Svrcina Men Elite 27 / 30
Bretislav Rohel Men Elite 29 / 30

G.P. Sven Nys (Jan 1 2015)

Lubomir Petrus Men Elite 20 / 34
Katerina Nash Women Elite 1 / 22
Pavla Havlikova Women Elite 7 / 22
Adam Toupalik Men Under 23 5 / 29

bpost bank trofee #6 - Azencross (Dec 30 2014)

Michael Boros Men Elite 26 / 47
Michal Malík Men Elite 29 / 47
Emil Hekele Men Elite 33 / 47
Katerina Nash Women Elite 1 / 43
Pavla Havlikova Women Elite 11 / 43
Adam Toupalik Men Under 23 14 / 43

Superprestige #5 - Diegem (Dec 28 2014)

Radomir Simunek Men Elite 12 / 47
Martin Bina Men Elite 14 / 47
Michael Boros Men Elite 17 / 47
Lubomir Petrus Men Elite 24 / 47
Emil Hekele Men Elite 34 / 47
Michal Malík Men Elite 38 / 47
Katerina Nash Women Elite 3 / 50
Pavla Havlikova Women Elite 10 / 50
Martina Mikulaskova Women Elite 15 / 50
Adam Toupalik Men Under 23 6 / 54

Versluys cyclocross Bredene (Dec 27 2014)

Tomas Paprstka Men Elite 23 / 38
Michal Malík Men Elite 36 / 38

World Cup #5 (Dec 26 2014)

Jonas Brezina Men Juniors 22 / 60
Josef Jelinek Men Juniors 28 / 60
Vaclav Sirucek Men Juniors 32 / 60
Josef Bartipan Men Juniors 58 / 60
Martin Bina Men Elite 9 / 53
Tomas Paprstka Men Elite 20 / 53
Michael Boros Men Elite 27 / 53
Lubomir Petrus Men Elite 28 / 53
Matej Lasak Men Elite 34 / 53
Katerina Nash Women Elite 2 / 51
Martina Mikulaskova Women Elite 10 / 51
Pavla Havlikova Women Elite 12 / 51
Nikola Noskova Women Elite 34 / 51
Denisa Lukešová Women Elite 41 / 51
Denisa Mináriková Women Elite 51 / 51
Vojtech Nipl Men Under 23 8 / 41
Adam Toupalik Men Under 23 9 / 41
Jakub Skala Men Under 23 10 / 41
Stepan Schubert Men Under 23 34 / 41
Dominik Vrana Men Under 23 37 / 41

Grand-Prix GEBA (Dec 26 2014)

Michal Malík Men Elite 11 / 19
Bretislav Rohel Men Elite 16 / 19

Internationales Radquer Dagmersellen (Dec 26 2014)

Emil Hekele Men Elite 8 / 26
Jan Svoboda Men Elite 22 / 26

World Cup #4 (Dec 21 2014)

Jonas Brezina Men Juniors 34 / 63
Josef Jelinek Men Juniors 47 / 63
Lukas Kunt Men Juniors 55 / 63
Martin Matejcek Men Juniors 56 / 63
Jaroslav Vojir Men Juniors 58 / 63
Lubomir Petrus Men Elite 21 / 57
Michael Boros Men Elite 24 / 57
Tomas Paprstka Men Elite 27 / 57
Vladimir Kyzivat Men Elite 35 / 57
Radomir Simunek Men Elite 43 / 57
Matej Lasak Men Elite 51 / 57
Katerina Nash Women Elite 1 / 54
Martina Mikulaskova Women Elite 12 / 54
Pavla Havlikova Women Elite 16 / 54
Nikola Noskova Women Elite 42 / 54
Vendula Kuntova Women Elite 48 / 54
Denisa Lukešová Women Elite 50 / 54
Denisa Mináriková Women Elite 54 / 54
Adam Toupalik Men Under 23 12 / 42
Jakub Skala Men Under 23 21 / 42
Dominik Vrana Men Under 23 39 / 42
Stepan Schubert Men Under 23 41 / 42

Noordvlees Van Gool Cyclocross Essen (Dec 20 2014)

Martin Bina Men Elite 18 / 29
Pavla Havlikova Women Elite 6 / 33
Nikola Noskova Women Elite 19 / 33

Cyclocross van het Waasland (Dec 17 2014)

Martin Bina Men Elite 11 / 40
Lubomir Petrus Men Elite 22 / 40

EKZ CrossTour #4 - Eschenbach (Dec 14 2014)

Martina Kukulova Women Elite 22 / 23
Tomas Paprstka Men Elite 8 / 35
Vladimir Kyzivat Men Elite 9 / 35
Emil Hekele Men Elite 26 / 35
Bretislav Rohel Men Elite 31 / 35

Zilvermeercross (Dec 14 2014)

Martin Bina Men Elite 14 / 33

Toi Toi Cup #7 - Milovice (Dec 13 2014)

Michael Boros Men Elite 1 / 40
Jakub Skala Men Elite 2 / 40
Adam Toupalik Men Elite 3 / 40
Vojtech Nipl Men Elite 4 / 40
Tomas Paprstka Men Elite 5 / 40
Vladimir Kyzivat Men Elite 6 / 40
Matej Lasak Men Elite 7 / 40
Emil Hekele Men Elite 8 / 40
Michal Malík Men Elite 9 / 40
David Kníže Men Elite 10 / 40
Bretislav Rohel Men Elite 11 / 40
Adrian Sirek Men Elite 12 / 40
Michael Kubín Men Elite 14 / 40
Stepan Schubert Men Elite 15 / 40
Michal Benda Men Elite 16 / 40
Václav Pavlík Men Elite 17 / 40
Tomas Podrazil Men Elite 18 / 40
Dominik Vrana Men Elite 19 / 40
Viktor Klos Men Elite 20 / 40
Tomas Tvrdik Men Elite 21 / 40
Daniel Lukes Men Elite 22 / 40
Jan Svoboda Men Elite 23 / 40
Michal Bednár Men Elite 26 / 40
Daniel Janata Men Elite 29 / 40
Radek Koblic Men Elite 30 / 40
Jan Charvát Men Elite 31 / 40
Tomáš Havelka Men Elite 32 / 40
Martin Pliml Men Elite 33 / 40
Tomáš Vitvar Men Elite 34 / 40
Pavel Kopecky Men Elite 35 / 40
Filip Kubin Men Elite 37 / 40
Premysl Stejskal Men Elite 38 / 40
Jaroslav Strakoš Men Elite 39 / 40

Scheldecross Antwerpen (Dec 13 2014)

Radomir Simunek Men Elite 14 / 38
Martin Bina Men Elite 21 / 38

Vlaamse Druivencross (Dec 7 2014)

Lubomir Petrus Men Elite 26 / 34
Pavla Havlikova Women Elite 5 / 22

Giro d'Italia Cross #3 - Rossano Veneto (Dec 7 2014)

Radomir Simunek Men Elite 4 / 40

Toi Toi Cup #6 - Kolín (Dec 6 2014)

Jakub Skala Men Elite 1 / 40
Tomas Paprstka Men Elite 2 / 40
Michael Boros Men Elite 3 / 40
Adam Toupalik Men Elite 4 / 40
Vladimir Kyzivat Men Elite 5 / 40
Emil Hekele Men Elite 7 / 40
Filip Eberl Men Elite 8 / 40
Vojtech Nipl Men Elite 9 / 40
Roman Lehky Men Elite 10 / 40
Michal Malík Men Elite 13 / 40
Michael Kubín Men Elite 14 / 40
Dominik Vrana Men Elite 17 / 40
Stepan Schubert Men Elite 18 / 40
Tomas Tvrdik Men Elite 19 / 40
Karel Svrcina Men Elite 20 / 40
Tomas Podrazil Men Elite 21 / 40
Daniel Lukes Men Elite 22 / 40
Bretislav Rohel Men Elite 23 / 40
Pavel Gonda Men Elite 24 / 40
Adrian Sirek Men Elite 25 / 40
Michal Benda Men Elite 26 / 40
Václav Pavlík Men Elite 27 / 40
Michal Kotrla Men Elite 29 / 40
Pavel Skalicky Men Elite 30 / 40
Petr Boril Men Elite 31 / 40
Tomáš Havelka Men Elite 32 / 40
Daniel Janata Men Elite 33 / 40
Josef Kamler Men Elite 34 / 40
Martin Pliml Men Elite 36 / 40
Radek Koblic Men Elite 37 / 40
Michal Zápotocký Men Elite 38 / 40
Zdenek Morávek Men Elite 39 / 40
Danny Šimunek Men Elite 40 / 40

GP Hasselt (Dec 6 2014)

Radomir Simunek Men Elite 20 / 30
Martin Bina Men Elite 25 / 30
Pavla Havlikova Women Elite 5 / 26

bpost bank trofee #3 - Hamme-Zogge (Nov 30 2014)

Radomir Simunek Men Elite 26 / 36
Michael Boros Men Elite 35 / 36
Pavla Havlikova Women Elite 4 / 36
Adam Toupalik Men Under 23 4 / 40

Tage des Querfeldeinsports (Nov 30 2014)

Tomas Paprstka Men Elite 3 / 21
Vladimir Kyzivat Men Elite 4 / 21
Emil Hekele Men Elite 7 / 21
Daniel Janata Men Elite 15 / 21
Daniel Janata Men Elite 18 / 21

World Cup #3 (Nov 29 2014)

Michael Boros Men Elite 24 / 40
Radomir Simunek Men Elite 27 / 40
Lubomir Petrus Men Elite 34 / 40
Martina Mikulaskova Women Elite 10 / 38
Pavla Havlikova Women Elite 14 / 38

Cyclo-cross International Podbrezova (Nov 29 2014)

Tomas Paprstka Men Elite 2 / 28
Emil Hekele Men Elite 6 / 28
Vladimir Kyzivat Men Elite 7 / 28
Bretislav Rohel Men Elite 11 / 28
Daniel Janata Men Elite 14 / 28
Tomáš Janošek Men Elite 17 / 28
Petr Záruba Men Elite 26 / 28

Superprestige #4 - Spa-Francorchamps (Nov 23 2014)

Vaclav Sirucek Men Juniors 25 / 38
Tomas Paprstka Men Elite 19 / 33
Michael Boros Men Elite 26 / 33
Martina Mikulaskova Women Elite 5 / 25
Pavla Havlikova Women Elite 6 / 25
Elena Vanickova Women Elite 19 / 25

Schlosscross (Nov 23 2014)

Vladimir Kyzivat Men Elite 11 / 35

World Cup #2 (Nov 22 2014)

Vaclav Sirucek Men Juniors 15 / 23
Jakub Skala Men Elite 23 / 40
Michael Boros Men Elite 25 / 40
Radomir Simunek Men Elite 31 / 40
Martina Mikulaskova Women Elite 6 / 37
Pavla Havlikova Women Elite 7 / 37
Nikola Noskova Women Elite 33 / 37
Nikola Bajgerová Women Elite 36 / 37
Elena Vanickova Women Elite 37 / 37
Adam Toupalik Men Under 23 6 / 27

Superprestige #3 - Gavere (Nov 16 2014)

Lubomir Petrus Men Elite 29 / 35
Pavla Havlikova Women Elite 7 / 28
Adam Toupalik Men Under 23 14 / 35

Toi Toi Cup #5 - Holé Vrchy (Nov 15 2014)

Vojtech Nipl Men Elite 1 / 39
Jakub Skala Men Elite 2 / 39
Michael Boros Men Elite 3 / 39
Tomas Paprstka Men Elite 4 / 39
Vladimir Kyzivat Men Elite 6 / 39
Matej Lasak Men Elite 7 / 39
Filip Eberl Men Elite 8 / 39
Emil Hekele Men Elite 9 / 39
Michal Malík Men Elite 10 / 39
Roman Lehky Men Elite 11 / 39
Bretislav Rohel Men Elite 12 / 39
David Kníže Men Elite 14 / 39
Josef Kamler Men Elite 15 / 39
Michael Kubín Men Elite 16 / 39
Dominik Vrana Men Elite 18 / 39
Jan Svoboda Men Elite 19 / 39
Stepan Schubert Men Elite 20 / 39
Michal Benda Men Elite 21 / 39
Adrian Sirek Men Elite 23 / 39
Daniel Janata Men Elite 24 / 39
Petr Boril Men Elite 25 / 39
Michal Kotrla Men Elite 27 / 39
Jan Charvát Men Elite 28 / 39
Radek Koblic Men Elite 29 / 39
Jakub Truksa Men Elite 30 / 39
Mojmir Moravek Men Elite 31 / 39
Tomas Svoboda Men Elite 32 / 39
Tomáš Havelka Men Elite 33 / 39
Pavel Kopecky Men Elite 34 / 39
Martin Pliml Men Elite 35 / 39
Jakub Rydval Men Elite 36 / 39
Premysl Stejskal Men Elite 37 / 39
Pavel Gonda Men Elite 38 / 39
Jaroslav Strakoš Men Elite 39 / 39

Jaarmarkcross (Nov 11 2014)

Pavla Havlikova Women Elite 6 / 33
Michael Boros Men Elite 12 / 23

Superprestige #2 - Ruddervoorde (Nov 9 2014)

Michael Boros Men Elite 23 / 33
Pavla Havlikova Women Elite 5 / 34

GGEW City Cross Cup Day 2 (Nov 9 2014)

Jiri Sedlacek Men Elite 39 / 40

Int.Radquerfeldein GP Lambach/Stadl-Paura (Nov 2 2014)

Michael Boros Men Elite 1 / 28
Matej Lasak Men Elite 3 / 28
Michal Malík Men Elite 5 / 28
Karel Svrcina Men Elite 7 / 28
Tomas Podrazil Men Elite 8 / 28
Pavel Gonda Men Elite 9 / 28
Václav Svatoš Men Elite 19 / 28

EKZ CrossTour #3 - Hittnau (Nov 2 2014)

Karolína Viktorová Women Elite 21 / 21
Tomas Paprstka Men Elite 16 / 38
Vladimir Kyzivat Men Elite 18 / 38
Emil Hekele Men Elite 21 / 38
Bretislav Rohel Men Elite 33 / 38

Superprestige #2 - Zonhoven (Nov 2 2014)

Pavla Havlikova Women Elite 4 / 28
Nikola Noskova Women Elite 8 / 28

Toi Toi Cup #4 - Hlinsko (Nov 1 2014)

Jakub Skala Men Elite 1 / 33
Vojtech Nipl Men Elite 2 / 33
Tomas Paprstka Men Elite 3 / 33
Michael Boros Men Elite 4 / 33
Vladimir Kyzivat Men Elite 5 / 33
Matej Lasak Men Elite 6 / 33
Michal Malík Men Elite 7 / 33
Emil Hekele Men Elite 8 / 33
David Kníže Men Elite 9 / 33
Filip Eberl Men Elite 10 / 33
Adrian Sirek Men Elite 15 / 33
Karel Svrcina Men Elite 16 / 33
Roman Lehky Men Elite 17 / 33
Michael Kubín Men Elite 19 / 33
Bretislav Rohel Men Elite 20 / 33
Tomas Podrazil Men Elite 21 / 33
Jan Svoboda Men Elite 22 / 33
Michal Benda Men Elite 23 / 33
Michal Bednár Men Elite 24 / 33
Filip Kubin Men Elite 26 / 33
Petr Boril Men Elite 27 / 33
Radek Koblic Men Elite 28 / 33
Pavel Gonda Men Elite 29 / 33
Jakub Truksa Men Elite 30 / 33
Václav Svatoš Men Elite 31 / 33
Tomáš Havelka Men Elite 32 / 33
Jaroslav Strakoš Men Elite 33 / 33

Koppenbergcross (Nov 1 2014)

Radomir Simunek Men Elite 33 / 34
Pavla Havlikova Women Elite 6 / 40
Nikola Noskova Women Elite 10 / 40
Adam Toupalik Men Under 23 15 / 39

Kiremko Nacht van Woerden (Oct 21 2014)

Pavla Havlikova Women Elite 6 / 30

UCI World Cup #1 - Valkenburg (Oct 19 2014)

Lukas Kunt Men Juniors 33 / 40
Jonas Brezina Men Juniors 36 / 40
Martin Matejcek Men Juniors 39 / 40
Michael Boros Men Elite 13 / 40
Tomas Paprstka Men Elite 21 / 40
Pavla Havlikova Women Elite 8 / 37
Nikola Noskova Women Elite 17 / 37
Martina Mikulaskova Women Elite 18 / 37
Vendula Kuntova Women Elite 28 / 37
Adela Bajgerova Women Elite 34 / 37
Jakub Skala Men Under 23 7 / 37
Adam Toupalik Men Under 23 9 / 37

bpost bank trofee #1 - Ronse (Oct 12 2014)

Zdenek Stybar Men Elite 8 / 36
Martin Bina Men Elite 28 / 36
Pavla Havlikova Women Elite 8 / 34
Adam Toupalik Men Under 23 10 / 31

Toi Toi Cup #3 - Unicov (Oct 11 2014)

Michael Boros Men Elite 1 / 40
Jakub Skala Men Elite 2 / 40
Vojtech Nipl Men Elite 3 / 40
Tomas Paprstka Men Elite 4 / 40
Matej Lasak Men Elite 5 / 40
Emil Hekele Men Elite 6 / 40
Vladimir Kyzivat Men Elite 7 / 40
Michal Malík Men Elite 8 / 40
David Kníže Men Elite 9 / 40
Pavel Skalicky Men Elite 12 / 40
Jan Svoboda Men Elite 13 / 40
Michael Kubín Men Elite 14 / 40
Karel Svrcina Men Elite 15 / 40
Karel Nepras Men Elite 16 / 40
Bretislav Rohel Men Elite 17 / 40
Michael Kukrle Men Elite 18 / 40
Petr Hampl Men Elite 19 / 40
Michal Benda Men Elite 20 / 40
Stepan Schubert Men Elite 21 / 40
Pavel Gonda Men Elite 22 / 40
Tomas Novacek Men Elite 24 / 40
Ondrej Vobora Men Elite 26 / 40
Filip Kubin Men Elite 27 / 40
Václav Prejda Men Elite 28 / 40
Stanislav Bambula Men Elite 30 / 40
Daniel Janata Men Elite 31 / 40
Petr Boril Men Elite 32 / 40
Jakub Rydval Men Elite 33 / 40
Martin Pliml Men Elite 34 / 40
Tomáš Havelka Men Elite 35 / 40
Tomáš Vitvar Men Elite 36 / 40
Tomáš Jakl Men Elite 37 / 40
Pavel Kopecky Men Elite 38 / 40
Jan Charvát Men Elite 39 / 40
Zbynek Holubovský Men Elite 40 / 40

Grote Prijs van Brabant (Oct 11 2014)

Martina Mikulaskova Women Elite 6 / 37
Pavla Havlikova Women Elite 7 / 37

Superprestige #1 - Gieten (Oct 5 2014)

Vladimir Kyzivat Men Elite 32 / 35
Filip Eberl Men Elite 34 / 35
Michal Malík Men Elite 35 / 35
Jakub Skala Men Under 23 8 / 33
Adam Toupalik Men Under 23 9 / 33

Toi Toi Cup #2 - Louny (Oct 4 2014)

Karel Nepras Men Elite 7 / 20
Jan Svoboda Men Elite 8 / 20
Petr Záruba Men Elite 18 / 20

International Cyclocross Marikovská Dolina (Oct 4 2014)

Karel Nepras Men Elite 7 / 20
Jan Svoboda Men Elite 8 / 20
Petr Záruba Men Elite 18 / 20

SOUDAL GP Neerpelt (Sep 27 2014)

Martin Bina Men Elite 19 / 37

Toi Toi Cup #1 - Loštice (Sep 27 2014)

Michael Boros Men Elite 1 / 40
Jakub Skala Men Elite 2 / 40
Adam Toupalik Men Elite 3 / 40
Ondrej Bambula Men Elite 4 / 40
Vladimir Kyzivat Men Elite 5 / 40
Matej Lasak Men Elite 6 / 40
Lubomir Petrus Men Elite 7 / 40
Emil Hekele Men Elite 10 / 40
Pavel Skalicky Men Elite 11 / 40
Karel Svrcina Men Elite 12 / 40
Michal Malík Men Elite 13 / 40
Tomas Paprstka Men Elite 14 / 40
Bretislav Rohel Men Elite 16 / 40
Michael Kubín Men Elite 19 / 40
Jan Svoboda Men Elite 20 / 40
Michael Kukrle Men Elite 22 / 40
Petr Hampl Men Elite 23 / 40
Stanislav Bambula Men Elite 24 / 40
Viktor Klos Men Elite 25 / 40
Filip Kubin Men Elite 26 / 40
Václav Prejda Men Elite 27 / 40
Michal Benda Men Elite 28 / 40
Michal Bednár Men Elite 29 / 40
Daniel Janata Men Elite 30 / 40
Tomáš Jakl Men Elite 32 / 40
Tomáš Havelka Men Elite 33 / 40
Jakub Rydval Men Elite 34 / 40
Václav Svatoš Men Elite 35 / 40
David Kníže Men Elite 36 / 40
Martin Pliml Men Elite 37 / 40
Zbynek Holubovský Men Elite 38 / 40
Adrian Sirek Men Elite 39 / 40
Marek Sedlácek Men Elite 40 / 40

EKZ CrossTour #1 - Baden (Sep 14 2014)

Martina Kukulova Women Elite 16 / 20
Karolína Viktorová Women Elite 19 / 20
Tomas Paprstka Men Elite 13 / 43
Karel Svrcina Men Elite 34 / 43
Bretislav Rohel Men Elite 35 / 43
Emil Hekele Men Elite 38 / 43

QianSen Trophy Cyclocross Yanqing Station (Aug 30 2014)

Martina Kukulova Women Elite 10 / 25
Emil Hekele Men Elite 8 / 40

Internationale Sluitingsprijs Oostmalle (Feb 23 2014)

Martin Bina Men Elite 24 / 29

G.P. Stad Eeklo (Feb 16 2014)

Martin Bina Men Elite 24 / 29

Boels Classic Internationale Cyclo-cross Heerlen (Feb 16 2014)

Pavla Havlikova Women Elite 5 / 19
Lubomir Petrus Men Elite 5 / 23

Superprestige Middelkerke (Feb 15 2014)

Martin Bina Men Elite 27 / 36
Pavla Havlikova Women Elite 4 / 23

Superprestige Hoogstraten (Feb 9 2014)

Martin Bina Men Elite 14 / 37
Pavla Havlikova Women Elite 11 / 29

Krawatencross (Feb 8 2014)

Radomir Simunek Men Elite 7 / 40
Martin Bina Men Elite 13 / 40
Pavla Havlikova Women Elite 9 / 40

Parkcross Maldegem (Feb 5 2014)

Martin Bina Men Elite 7 / 33
Lubomir Petrus Men Elite 18 / 33

World Championships (Feb 1 2014)

Lukas Kunt Men Juniors 38 / 40
Zdenek Stybar Men Elite 1 / 40
Radomir Simunek Men Elite 9 / 40
Lubomir Petrus Men Elite 36 / 40
Martina Mikulaskova Women Elite 11 / 40
Pavla Havlikova Women Elite 25 / 40
Tomas Paprstka Men Under 23 8 / 40
Michael Boros Men Under 23 13 / 40
Jakub Skala Men Under 23 23 / 40
Matej Lasak Men Under 23 27 / 40
Vojtech Nipl Men Under 23 35 / 40

Grand Prix Möbel Alvisse (Jan 19 2014)

Lukas Kunt Men Juniors 6 / 17
Tomas Paprstka Men Elite 6 / 34
Vladimir Kyzivat Men Elite 17 / 34
Michal Malík Men Elite 23 / 34

Cyclo-cross International du Mingant Lanarvily (Jan 19 2014)

Matej Lasak Men Elite 15 / 25
Filip Eberl Men Elite 19 / 25

Soudal Cyclo-cross Leuven (Jan 19 2014)

Pavla Havlikova Women Elite 5 / 23

Internationale Cyclo-Cross Rucphen (Jan 18 2014)

Roman Lehky Men Juniors 4 / 21
Adrian Sirek Men Juniors 11 / 21
Lukas Kunt Men Juniors 20 / 21

Kasteelcross Zonnebeke (Jan 18 2014)

Martin Bina Men Elite 10 / 38

Cyclocross Otegem (Jan 13 2014)

Pavla Havlikova Women Elite 5 / 19

World Cup #6 (Jan 5 2014)

Adam Toupalik Men Juniors 1 / 40
Roman Lehky Men Juniors 22 / 40
Martin Dejmek Men Juniors 25 / 40
Lukas Kunt Men Juniors 38 / 40
Martin Bina Men Elite 5 / 40
Ondrej Bambula Men Elite 35 / 40
Martina Mikulaskova Women Elite 16 / 28
Pavla Havlikova Women Elite 19 / 28
Martina Kukulova Women Elite 27 / 28
Michael Boros Men Under 23 8 / 40
Jakub Skala Men Under 23 12 / 40
Tomas Paprstka Men Under 23 13 / 40
Matej Lasak Men Under 23 19 / 40

Grand Prix Hotel Threeland (Jan 1 2014)

Vladimir Kyzivat Men Elite 8 / 34
Filip Adel Men Elite 13 / 34
Michal Malík Men Elite 14 / 34
Emil Hekele Men Elite 17 / 34
Jakub Rydval Men Elite 26 / 34
Tomas Podrazil Men Elite 28 / 34
Karel Svrcina Men Elite 31 / 34

Superprestige Diegem (Dec 29 2013)

Roman Lehky Men Juniors 5 / 40
Dominik Vrana Men Juniors 30 / 40
Zdenek Stybar Men Elite 4 / 33
Martin Bina Men Elite 5 / 33
Pavla Havlikova Women Elite 7 / 37
Nikola Noskova Women Elite 14 / 37
Michael Boros Men Under 23 18 / 40

Versluys cyclocross Bredene (Dec 28 2013)

Zdenek Stybar Men Elite 1 / 36
Lubomir Petrus Men Elite 4 / 36

Azencross (Dec 27 2013)

Zdenek Stybar Men Elite 5 / 40
Radomir Simunek Men Elite 12 / 40
Martin Bina Men Elite 19 / 40
Lubomir Petrus Men Elite 23 / 40

Toi Toi Cup (Sep 28 2013)

Jakub Skala Elite men 1 / 40
Vladimir Kyzivat Elite men 2 / 40
Vojtech Nipl Elite men 5 / 40
Tomas Paprstka Elite men 6 / 40
Ondrej Bambula Elite men 7 / 40
Radek Polnicky Elite men 9 / 40
Matej Lasak Elite men 10 / 40
Michael Boros Elite men 12 / 40
Filip Adel Elite men 14 / 40
Michal Malik Elite men 16 / 40
Karel Nepras Elite men 18 / 40
Emil Hekele Elite men 19 / 40
Jakub Rydval Elite men 20 / 40
Karel Svrcina Elite men 21 / 40
Michael Kukrle Elite men 22 / 40
Petr Hampl Elite men 23 / 40
Jan Svoboda Elite men 24 / 40
Michal Benda Elite men 25 / 40
Michal Benda Elite men 26 / 40
Bronislav Mayer Elite men 27 / 40
Stanislav Bambula Elite men 28 / 40
Karel Pokorny Elite men 29 / 40
Filip Kubin Elite men 30 / 40
Jan Smesny Elite men 31 / 40
Michael Kubin Elite men 33 / 40
Radek Bechynsky Elite men 34 / 40
Petr Boril Elite men 35 / 40
Pavel Kopecky Elite men 36 / 40
Tomas Havelka Elite men 37 / 40
Jiri Hradil Elite men 38 / 40
Zbynek Holubovsky Elite men 39 / 40
Jiri Keisler Elite men 40 / 40

World Cup #7 (Jan 6 2013)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 25 / 31

Superprestige Diegem (Jan 1 2013)

Jakub Skala U23 Men 19 / 55
Tomas Paprstka U23 Men 23 / 55
Vojtech Nipl U23 Men 27 / 55
Michael Boros U23 Men 36 / 55
Karel Pokorny Overall standings 15 / 36
Jan Vastl Overall standings 21 / 36
Michal Paluta Overall standings 29 / 36
Martina Mikulaskova Elite Women GvA 16 / 50

Azencross (Dec 28 2012)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 19 / 49

World Cup #6 (Dec 26 2012)

Martina Mikulaskova Elite women GvA 23 / 49

World Cup #5 (Dec 23 2012)

Michael Boros Elite men GvA 42 / 55

GP Rouwmoer (Dec 22 2012)

Zdenek Stybar Elite men GvA 4 / 31
Katerina Nash Elite women GvA 6 / 38

World Cup #4 (Dec 2 2012)

Martina Mikulaskova Elite women GvA 10 / 37
Vladimir Kyzivat Elite men GvA 41 / 52

World Cup #2 (Oct 28 2012)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 29 / 33
Karla Stepanova Elite Women GvA 32 / 33

World Cup #1 (Oct 21 2012)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 16 / 32
Karla Stepanova Elite Women GvA 27 / 32

Bpost Bank Trofee - Ronse 2012 (Oct 14 2012)

Karel Hnik U23 men 11 / 35

Internationale Sluitingsprijs Oostmalle (Feb 19 2012)

Pavla Havlikova Elite women GvA 9 / 33
Zdenek Stybar Elite men GvA 2 / 39
Radomir Simunek Elite men GvA 7 / 39
Martin Zlamalik Elite men GvA 21 / 39

World Cup #8 (Jan 22 2012)

Vladimir Kyzivat Elite Men GvA 41 / 57

World Cup #7 (Jan 15 2012)

Vladimir Kyzivat Elite Men GvA 28 / 60
Ondrej Bambula Elite Men GvA 50 / 60

World Cup #6 (Dec 26 2011)

Vladimir Kyzivat Elite men GvA 38 / 62
David Kasek Elite men GvA 44 / 62
Ondrej Bambula Elite men GvA 61 / 62
Martina Mikulaskova Elite women GvA 27 / 39
Jan Brezna Junior men 13 / 23

World Cup #5 (Dec 18 2011)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 36 / 43
Vladimir Kyzivat Elite Men GvA 26 / 69
Lubomir Petrus Elite Men GvA 33 / 69
David Kasek Elite Men GvA 36 / 69

GP Rouwmoer 2011 (Dec 17 2011)

Zdenek Stybar Elite men GvA 14 / 29

Superprestige Gieten (Nov 27 2011)

Zdenek Stybar Elite Men GvA 6 / 38
Vladimir Kyzivat Elite Men GvA 35 / 38

World Cup #3 (Nov 26 2011)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 26 / 45
Vladimir Kyzivat Elite Men GvA 27 / 63
David Kasek Elite Men GvA 42 / 63

Koppenburgcross (Nov 1 2011)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 17 / 31

Superprestige Zonhoven (Oct 30 2011)

Zdenek Stybar Elite Men GvA 4 / 35
Radomir Simunek Elite Men GvA 9 / 35

World Cup #2 (Oct 23 2011)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 15 / 41
Nikola Hlubinkova Elite Women GvA 37 / 41

World Cup #1 (Oct 16 2011)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 19 / 38
Nikola Hlubinkova Elite Women GvA 33 / 38
Ondrej Bambula Elite Men GvA 34 / 60
Vladimir Kyzivat Elite Men GvA 36 / 60
Petr Dlask Elite Men GvA 37 / 60
David Kasek Elite Men GvA 38 / 60
Zdenek Mlynar Elite Men GvA 54 / 60

Superprestige Ruddervoorde 2011 (Oct 9 2011)

Jiri Polnicky Elite Men GvA 28 / 39

World Cup #7 (Jan 16 2011)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 23 / 27

Azencross (Dec 29 2010)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 16 / 50

World Cup #6 (Dec 26 2010)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 32 / 39

World Cup #5 (Dec 19 2010)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 29 / 47

Vlaamse Druivenveldrit (Dec 12 2010)

Jiri Polnicky Elite Men GvA 19 / 35
Martin Zlamalik Elite Men GvA 24 / 35

World Cup #3 (Nov 27 2010)

Martina Mikulaskova Elite Women GvA 27 / 39

Koppenbergcross (Nov 1 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 11 / 32

Superprestige Zonhoven (Oct 31 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 5 / 28

10e Kiremko Nacht van Woerden (Oct 26 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 4 / 43

World Cup #2 (Oct 23 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 4 / 33
Jana Kyptova Elite Women GvA 13 / 33
Martina Mikulaskova Elite Women GvA 22 / 33
Zuzana Pirzkallova Elite Women GvA 31 / 33

World Cup #1 (Oct 17 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 12 / 40
Jana Kyptova Elite Women GvA 27 / 40

GVA Trofee - Cyclo-cross International de la Ville de Namur (Oct 3 2010)

Jiri Polnicky Under 23 men 6 / 44
Zdenek Stybar Elite men GvA 1 / 33
Martin Zlamalik Elite men GvA 27 / 33
Pavla Havlikova Elite women GvA 4 / 21

GP Neerpelt (Sep 27 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 4 / 10

G.P. de Eecloonaar (Feb 13 2010)

Martin Zlamalik Elite Men GvA 11 / 27

Superprestige Zonhoven (Feb 7 2010)

Lubomir Petrus Under 23 men 7 / 41
Karel Hnik Under 23 men 13 / 41
Zdenek Stybar Elite men GvA 2 / 29
Radomir Simunek Elite men GvA 10 / 29
Peter Dlask Elite men GvA 13 / 29
Martin Zlamalik Elite men GvA 24 / 29

Krawatencross (Feb 6 2010)

Zdenek Stybar Elite men GvA 2 / 38
Radomir Simunek Elite men GvA 11 / 38
Martin Zlamalik Elite men GvA 25 / 38

World Cup #8 (Jan 17 2010)

Martin Bina Elite men GvA 27 / 59
Martin Zlamalik Elite men GvA 35 / 59
Ondrej Bambula Elite men GvA 41 / 59
Vladimir Kyzivat Elite men GvA 42 / 59
Pavla Havlikova Elite women GvA 17 / 41
Jana Kyptova Elite women GvA 22 / 41
Martina Mikulaskova Elite women GvA 32 / 41
Zuzana Pirzkallova Elite women GvA 37 / 41

International Cyclo-cross Tervuren (Jan 3 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 5 / 19

Fidea Cyclo-cross Tervuren (Jan 2 2010)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 5 / 32

Grote Prijs De Ster (Jan 2 2010)

Petr Dlask Elite men GvA 5 / 51
Martin Zlamalik Elite men GvA 12 / 51

Grand Prix Hotel Threeland (Jan 1 2010)

Tomas Paprstka Elite Men GvA 5 / 35

Grote Prijs Sven Nys (Jan 1 2010)

Radomir Simunek Gazet van Antwerpen Trofee Veldrijden classificati 21 / 37

World Cup #7 (Dec 26 2009)

Martin Bina Elite Men GvA 11 / 65
Martin Zlamalik Elite Men GvA 18 / 65
Ondrej Bambula Elite Men GvA 27 / 65
Kamil Ausbuher Elite Men GvA 38 / 65
Jana Kyptova Elite Women GvA 15 / 46
Martina Mikulaskova Elite Women GvA 30 / 46
Zuzana Pirzkallova Elite Women GvA 31 / 46
Pavla Havlikova Elite Women GvA 46 / 46

World Cup #6 (Dec 21 2009)

Pavla Havlikova Elite Women GvA 11 / 44
Martina Mikulaskova Elite Women GvA 31 / 44
Zuzana Pirzkallova Elite Women GvA 33 / 44

Vlaamse Druivenveldrit (Dec 13 2009)

Karel Hnik Elite men GvA 36 / 42

USGP #8 UCI (Dec 6 2009)

Katerina Nash Elite Women 1 / 35

World Cup #5 (Dec 6 2009)

Martin Zlamalik Elite Men GvA 20 / 47
Kamil Ausbuher Elite Men GvA 24 / 47
Jaroslav Kulhavy Elite Men GvA 38 / 47

USGP #7 UCI (Dec 5 2009)

Katerina Nash Elite women 1 / 42

Superprestige Gavere (Nov 15 2009)

Martin Zlamalik Elite men GvA 13 / 33
Petr Dlask Elite men GvA 18 / 33
Lukas Kloucek Elite men GvA 31 / 33
Pavla Havlikova Elite women GvA 10 / 29

Grand Prix de la Région Wallonne (Nov 14 2009)

Martin Zlamalik Elite Men GvA 17 / 37

World Cup #3 (Nov 8 2009)

Katerina Nash Elite Women GvA 5 / 38
Pavla Havlikova Elite Women GvA 12 / 38
Jana Kyptova Elite Women GvA 15 / 38

GVA Trofee - Koppenbergcross (Oct 25 2009)

Lubomir Petrus Under 23 men 8 / 52
Karel Hnik Under 23 men 19 / 52
David Menger Under 23 men 25 / 52
Karel Nepras Under 23 men 34 / 52
Matej Lasak Junior men 5 / 71
Radek Polnicky Junior men 15 / 71
Jakub Skala Junior men 20 / 71
Vejtech Nipl Junior men 25 / 71
Zdenek Stybar Elite men GvA 5 / 32
Radomir Simunek Elite men GvA 16 / 32
Lukas Kloucek Elite men GvA 30 / 32
Pavla Havlikova Elite women GvA 1 / 30

Steenbergcross (Sep 13 2009)

Radomir Simunek Elite Men 5 / 45
Petr Dlask Elite Men 11 / 45
Lubomir Petrus Elite Men 13 / 45

Vlaamse Witloof Veldrit (Jan 4 2009)

Pavla Havlikova Elite Women 4 / 28

Busiest Racers

in last months
Pavla Havlikova 78
Michael Boros 57
Radomir Simunek 54
Martina Mikulaskova 50
Vladimir Kyzivat 49
Emil Hekele 46
Tomas Paprstka 42
Lubomir Petrus 42
Adam Toupalik 39
Michal Malík 35
Matej Lasak 33
Vojtech Nipl 31
Jakub Skala 30
Adrian Sirek 28
Stepan Schubert 27
Martina Kukulova 26
Nikola Noskova 24
Martin Bina 22
Bretislav Rohel 21
Filip Eberl 20
Michal Benda 18
Daniel Mayer 16
Michael Kubín 15
Martin Matejcek 14
Martin Pliml 14
David Kníže 14
Zdenek Stybar 14
Radek Koblic 14
Denisa Lukesova 14
Tomas Podrazil 13
Ondrej Bambula 13
Katerina Nash 12
Martin Zlamalik 12
Karel Svrcina 12
Vaclav Sirucek 12
Václav Pavlík 12
Jirí Štepáník 12
Jonas Brezina 11
Václav Svatoš 11
Lukas Kunt 11
Jan Svoboda 11
Katerina Mudríková 11
Karla Stepanova 10
Stanislav Bambula 10
Pavel Gonda 10
Elena Vanickova 10
Josef Jelinek 10
Denisa Minarikova-svecova 10
Karel Nepras 9
Petr Brezina 9
Vendula Kuntova 9
Dominik Vrana 9
Daniel Janata 9
Klára Šabaková 9
Jan Gavenda 9
Jana Czeczinkarova 8
Tereza Švihálková 8
Jan Novak 8
Viktor Klos 7
Adela Safarova 7
Tereza Hošmanová 7
Anežka Nováková 7
David Jary 7
Petr Boril 6
Roman Lehky 6
Tomáš Havelka 6
Jaroslav Strakoš 6
Daniel Lukes 6
Nada Vorácová 6
Jana Lencová 6
David Honzak 6
Michal Bednár 5
Filip Kubin 5
Jakub Rydval 5
Jana Kyptova 5
Nikola Bajgerova 5
Tereza Gargelová 5
Hynek Palicka 5
Elizabeth Ungermanova 5
Zuzana Pirzkallova 4
Karel Hnik 4
Petr Dlask 4
David Kasek 4
Pavel Kopecky 4
Michael Kukrle 4
Pavel Skalicky 4
Zdenek Morávek 4
Jan Charvát 3
Petr Záruba 3
Karolína Viktorová 3
Jaroslav Vojir 3
Petr Hampl 3
Romana Daneckova 3
Jiri Polnicky 3
Michal Kotrla 3
Danny Šimunek 3
Matej Prudek 3
Jan Hlavacek 3
Elizabeth Ungermanová 3
Dominik Drdek 3