Log In
 
 
SCX #5 - Enumclaw • Nov 4 2012
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
6.3
Beers
5.5
Moisture
3.8
Accel
5.5
Tech
5
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tiff Koehn
2 Alex Rice Bike Sport
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ivy Lonczak Billings Middle School
2 Ezekial Bender Rad Racing NW
3 Steiner Christensen
4 Joe Spranger Motofish Racing
5 Annika Alving
6 Jude Bender Rad Racing NW
7 Henrik Daray
8 Liam O'Brien
9 Thomas Mcgorty
10 Lili Gudgel
11 Kyley Glenn Austin BMX Club
12 Milo Mcintosh
13 Jacob Eby
14 Bronwynn Gar-aouy Cycle U
15 Anthony Levenson
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adrian Magun Cycle U
2 Brennan Hodgins Cycle U
3 Kyle Dickinson (was 706) Revel Consulting/Rad Racing NW
4 Ethan Casebolt Revel Consulting/Rad Racing NW
5 George Cretu JL Velo
6 Cole Gar-aouy Cycle U
7 Nathan Morrisson Revel Consulting/Rad Racing NW
8 Jack Spranger Motofish Racing
9 Parker King Revel Consulting/Rad Racing NW
10 Cole Siebert
11 Aidan Sullivan
12 Mikey Munoz
13 Luca Szyperski Revel Consulting/Rad Racing NW
14 Alexander Bennett
15 Cole Reynoldson Flight Racing
16 Nelson Lobo
17 Zev Carlyle Billings Middle School
18 Pascal Lovre
19 Holden Berg Cycle U
Finishers: Cat 4: 10   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Funston Revel Consulting/Rad Racing NW
2 Gideon Bender Revel Consulting/Rad Racing NW
3 Alexander Walentynowicz Revel Consulting/Rad Racing NW
4 Mitchell Thornton JL Velo Racing Team/Northwest Velo
5 Henry Geary (f # 318) JL Velo Racing Team/Northwest Velo
6 Croix Cameron Revel Consulting/Rad Racing NW
7 Wyatt Mason Revel Consulting/Rad Racing NW
8 Derrick Howlett 0
9 Alastair Magun Cycle U
10 Matt Adolf JL Velo Racing Team/Northwest Velo
11 Steven Raymond Old Town Bicycle
12 Skyler Schroeder Revel Consulting/Rad Racing NW
13 Sam Zivin JL Velo Racing Team/Northwest Velo
14 Skyler Mercer Billings Middle School
15 Jack Arildson JL Velo Racing Team/Northwest Velo
16 Sam Kallick Billings Middle School
Finishers: Cat 4: 12   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anders Pederson JL Volo Racing
2 Lewis Whiley Rad Racing NW
3 Forrest Golic 0
4 Jarrett Aregger
5 Erik Pitkanen Revel Consulting/Rad Racing NW
6 Logan Roy Compass Outdoors
7 Layton Carroll-novack
8 Trey Thornton 0
9 Keenan Reynolds
10 Brock Ross Tongow Racing
11 Stacey Giliffre
Finishers: Cat 4: 7   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aynslee King Revel Consulting/Rad Racing NW
2 Anna Munoz
3 Bronwynn Gar-aouy Cycle U
4 Taj Mcdonald Billings Middle School
5 Faith Gudgel
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eleanor James JL Vello
2 Hayden Gizinski Cycle U
3 Margaret Ovenell
4 Ella Austin Austin BMX Club
5 Destinee Bogert-wilson Austin BMX Club
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stacey Giuffre Cycle U
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Jablonski Cycle U-PopCap
2 Todd Davis Audi/Kryki Sports
3 Rainer Leuschke Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
4 Michael Dicenso Mafia Racing
5 Ronnie Schmeer Modus Demo Team
6 Richard Mcclung Hagens Berman Cycling/Lake Washingt
7 Ryan Denney Mafia Racing
8 Andrew F rigel Mafia Racing
9 Calvin Spranger Motofish Racing
10 Bryan Urakawa Fischer Plumbing
11 Kevin Donovan Team Ascent Idaho
12 LeRoi Smith 0
13 Gentry Mcgrath Mr Crampy
14 Peter Eby
15 Arthur Nease (turtle boy) Audi/Kryki Sports
16 Trevor Kosa(get rfid tag please )CBC
17 Rory Shackles Hagens Berman Cycling/Lake Washingt
18 James Weigand Ragnarok
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 11   Cat 3: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Kelsey Cycle U-PopCap
2 Jeff Beltramini MAFIA RACING NW
3 Matt Hill Mr Crampy
4 Michael Brazel Old Town Bicycle (OTB)
5 Keith Rollins Old Town Bicycle (OTB)
6 Chris Adolf SCCA/Starbucks Cycling
7 Dan Becraft
8 Ken Harmon Fischer Plumbing
9 Christian Zauner Enzo's Racing
10 Roy Colven Blue Rooster
11 Rick Heckenlaible Audi/Kryki Sports
12 Steve Jensen Voler Bicycle Centres
13 John Alving Apex
14 Doug Graver (grave digger) Relegated Rule 1Q10
15 Don Wright World Bicycle Relief
16 Bob Ludeman Audi/Kryki Sports
17 Todd Anderson 0
18 Sean Phillips Garage Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 14   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brain Burton Audi/Kryki Sports
2 Travis Keen Audi/Kryki Sports
3 Anthony Dickson Audi/Kryki Sports
4 Todd Allen Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
5 Matthew Oseto Audi/Kryki Sports
6 Nick Adsero Recycled Cycles Racing/Boat Street
7 Scott Barr 0
8 Dmitri Keating Old Town Bicycle
9 Dominic D'angelo Voler/Bicycle Centre Racing/Cycling
10 Kevin Miller Mafia Racing NW
11 David Hull 0
12 Randy Manion Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
13 Jose Alfredo ramirez Audi/Kryki Sports
14 Adam Vandyke MC Lead Construction
15 Jc Ramirez
16 Aaron Vanderwaal Mafia Racing NW
17 Matthew Stanigar Cucina Fresca
18 Dave Pearson Voler Bicycle Centres
19 Timothy Lewis Audi/Kryki Sports
20 Mark Bender Motofish Racing
21 Stephan Mcpherson Renton Cycle Center
22 Lars Pedersen JL Velo Racing Team/Northwest Velo
23 Jj Ecker (focus) JL Velo Racing Team/Northwest Velo
24 Rick Jerabek Rubicon
25 John Drenning 0
26 Rob Mcgarty Recycled Cycles Racing/Boat Street
27 Justin Littell Cyclocossracing.com
28 Christoper Gay Soft Like Kitten
29 Jonathon Sirios Alki Rubicon
30 Mike Osier
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Hubbard Audi/Kryki Sports
2 Michael Marler JL Velo
3 Robert Wilson(was 141) Center Cycles
4 Matthew Cazier 20/20 Fuel
5 Brad Laesch 20 / 20 Fuel
6 Brian Glass Stanley
7 George Neffner woodinville Bicycle
8 Chris Mendoza Olympic Orthopedic Assoc.
9 John Herzog Alki Rubicon Racing
10 Drew Novikoff 0
11 Kempton Baker
12 Joe Martin (lemon drop) Mafia Racing NW
13 Bruce Roberts Voler / Bicycle Centres
14 Alex Votry Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
15 Joel Burklund Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
16 John Mchale 20/20 Fuel
17 Paul (rhino) marquart 0
18 Andrew Malakoff Boat Street Cycle Club (BSCC)
19 Chris Mahan Second Ascent/Step Down Racing
20 Nathan Webster Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
21 Michael Adkisson 0
22 David Queen 20/20 Fuel
23 Sam Taagen 20/20 Fuel
24 Michael Thornton Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
25 David Mcintosh
26 David Mcintosh cyclocross racing .com
27 Dwight Snodgrass Old Town Bicycle (OTB)
28 James O'Brien Second Ascent/Step Down Racing
29 Phil Meyer Phils South South
30 Bob Ling Cyclocrossworld.com / grassroots
31 Michael Braaten Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
32 Jeff Skov Old Town Bicycle
33 D Parsons Mr. Crampy's
34 Greg Arden Apex Racing Team
35 Reeve Geary Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
36 Paul Berkshire(remove old rfid s Ragnarok Racing
37 Shane Kromrey 0
38 Mark Lambie Double Check
39 Christopher Fast Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
40 Francisco Pons Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
41 Paul Claeys Seattle Super Squadra
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 25   Cat 4: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Buff Hopper
2 Kevin Johnson
3 John Roberts
4 Tom Holmes
5 Erik Brooks
6 James Wagner
7 Glen Conley
8 Don Lewis
9 Barry Johnson
10 Brian Volkert
11 Tim Tarte
12 (super) Dave stanton
13 Dave Hull
14 Martin Rand
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 3   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Leggett JL Velo Racing Team/Northwest Velo
2 Peter Tang NWCC/Dimensional
3 Joseph Coats 20/20 Fuel
4 Chad Olson Cucina Fresca
5 Chris Mcnulty 0
6 Rick Birdsey 0
7 George Mount 0
8 Roger Burton Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
9 Mark Stephenson
10 Jason Ellis Daggers
11 Douglas Wilcox
12 Ryan Kelly Voler/Bicycle Centre Racing/Cycling
13 Matthew Sweet 0
14 Aaron Adelstein SCCA/Starbucks Cycling
15 Brian Palen Colavita Racing
16 Rob Jordan Mafia Racing
17 Mark Ely Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
18 Wes Wahlin SCCA/Starbucks Cycling
19 Ivan Cintron Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
20 Gavin Joughin
21 Kozo Nozawa Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
22 Joel Liefke
23 Peter Nelson
24 Kennith Ramirez apex
25 Jason Weekes Tacoma Cyclocross
26 Edward Rubio 0
27 Scott Mcnees 0
28 Mike Hahn Tacoma Cyclocross
29 Jim Hirshfield
30 Steven Moe StormKings
31 Terry Davis Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
32 Simon Davies
33 Matt Molzan Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
34 Duncan Mcintosh
35 Dean Sabol McCleod Construction
36 John Bennitt 0
37 Craig Goodmansen McCleod Construction
38 Brad Loetel Bikesport
39 Harrison Magun 0
40 Alex Young
41 Chris Huffman
42 Shawn Harrington Cucina Fresca
43 Vince Partridge 0
44 Ian Horton
45 Tory Grant Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
46 Ben Miller
47 David Gudgel
48 Greg Gizinski 0
49 Casey Cramer Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
50 Nigel Newby-house Motofish Racing
51 Wright Dickinson
52 Greg Johnson Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
53 Dan Mcgrady
54 Mike Vanorden
55 Jim Wallingford
56 Cameron Janes 0
57 Paul Tassin
58 Charly George Voler/Bicycle Centre Racing/Cycling
59 Leland Waage Mafia Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 32   Cat 5: 2   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Cameron Recycled Cycles
2 Scott Whaley
3 Tobin Copley Escape Velocity
4 Michael Trentalange 20/20 Fuel
5 Anthony Whiley JL Velo Racing Team/Northwest Velo
6 John Bissell Avanti Racing Club
7 Scott Monett Tacoma Bike
8 Chris Wood Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
9 Paul Dinger Cucina Fresca
10 Michael Mcguffin Cucina Fresca
11 James Christensen
12 Peter Barrett Bikesport
13 Quinn Dusenberry Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
14 Paul Luther
15 David Savory
16 Robert Rice Bikesport
17 Jim Treybig
18 Gary Lardizabal Bikesport
19 David Farrell 20/20 fuel
20 Scott Tongue Tongue Racing
21 Larry Elliott Olympia Orthopaedic Associates Cycl
22 Alex Rising Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
23 Larry Steinberg Mr. Crampy's
24 Donny Buchanan Old Town Bicycle
25 Frank O'Brien
26 Chris Johns Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
27 Dan Arildson JL Velo
28 Dan Von seggern
29 William Koonce Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
30 Kenneth Dong Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
31 Mike Mallory Fanatic
32 Joe Christian Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
33 Charles (jerry) logan 0
34 Guy Maddison 0
35 Matt Muehlhausen JL Velo Racing Team/Northwest Velo
36 Derin Bluhm Tongue Racing
37 Chris Klemczyk
38 Bradley Karvasek Cucina Fresca
39 Edward Holt Tacoma Cyclocross
40 Bob Cartwright Old Town
41 Thomas Capell Phil's Southside Cyclery
42 Bill Thordarson
43 Russ Rainforth 0
44 Mark Daniel JL Velo Racing Team/Northwest Velo
45 Henry Janowki
46 John Sullivan 0
47 Michael Levenson Mr. Crampy's
48 Michael Payne Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
49 Mark Lovre
50 Patrick Linkae Slalom Consulting
51 George De los santos
52 Bryan Willman
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat 5: 2   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Searle Team Double Check
2 Donald Heirman voler
3 Robert Milligan Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
4 Frank Benish WAR
5 Rick Cerccanti BD Racing
6 Roger Giebelhaus 0
7 Amos Galpin Project iSOTOPE
8 Dennis Stumpp BD Racing
9 Scott Moore Team Double Check
10 Mark Hankins
11 Craig Burgess Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
12 Roland Goeckel Team Double Check
13 William Peterson CBC Racing
14 Michael Marino PD Racing
15 Timothy Mccormick Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
16 Thomas Ohara Bikeman.com
17 Mike Curran
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 10   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Naoko Forderer FischerPlumbing
2 Jodi Dugette Alki Rubicon
3 Tamara Donnelly Trek CX Collective
4 Jill Ramsey Jet City Velo
5 Ann G mitchell Olympia Orthopeadic Assoc.
6 Carol Johnson Greggs
7 Sabrina Hendrick FischerPlumbing
8 Lori Brazel Old Town Bicycle (OTB)
9 Catrena Sullivan
10 Rachel Mclain-rollins Old Town Bicycle (OTB)
11 Sandrine Mcfadden JL Velo
12 Kelley Mckean veloce racing
13 Jane Matera Alki Rubicon
14 Michelle Petrick Avanti Racing Club
15 Kristen Crupi Ragnarok
16 Lb Kregenow TGH
17 Christine Neumiller
18 Karen James SCCA/Starbucks
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 11   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrea Leuschke Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
2 Robbie Phillips Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
3 Emily Nevin
4 Marne Fox-barrow Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
5 Julie Heidt DoubleCheck
6 Deborah Rubens
7 Alyson Indrunas Jack's Bicycle Center
8 Jill Langley NWCC DIMENSIONAL
9 Trisha Towanda Olympia Orthopaedic Associates Cycl
10 Tina Rainforth 0
11 Erin Alving
12 Sarah Martin Seattle Cyclocross Association
13 Leah Kiviat
14 Rebecca Nelson
15 Amy Philipson 0
16 Margaret Walter Old Town
17 Kate Oliver Phil's Southside Cyclery
18 Claire Kline Team Double Check
19 Sara Rigel Mafia Racing NW
20 Heather Marshall Old Town
21 Frances Marquart 0
22 Lori Sledge Sound Velo Cycling Club
23 Jane Liles Mr Crampy's
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 14   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Owen Redline
2 Steve Fisher Hagens Berman pb Raleigh
3 Adam Mcgrath Hagens Berman pb Raleigh
4 Logon Wetzel
5 Toby Swanson Eatonville Outdoor
6 Benjamin Perin Second Ascent/Step Down Racing
7 Morgan Schmitt Team CX Racing
8 Kyle Mcgilvray Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
9 Randy Bott HSP
10 Loren Hanson Kryki Sports
11 Chris Ellis Voler/Bicycle Centers
12 Ben Storrar Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
13 Nikos Mills Garage Racing
14 Jason Cemanski Apex Racing Team
15 Cory Simpson Team Me
16 Darren Marino Voler Bicycle Centre
17 Conrad Kornmann Slalom Consulting
18 Alex Walker
19 Eric (space boy) atwood Voler Bicycle Centre
20 David Holden Team Type 1
21 Doug Reid Cyclocrossracing.com
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 14   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Leonard
2 Kelly Nowels
3 Keith Heinzelman
4 Theo Arden (was 155)
5 John Whitenack
6 Evan Geary
7 Zach Heath
8 Paul Young
9 Tyson Lashbook
10 Allen Butler
11 Dylan Carney
12 Ayden Young
13 Tony Fletcher
14 Richard Arnopol
15 Brian Howard
16 Nicholas Moroz-koops
17 David Volkert
18 Brian Koder
19 Josh Mitchell
20 Avi Mahan
21 Harrison Devine JL Velo Racing Team
22 Liam Bradshaw
23 Brad Gillis HSP
24 Brandon Schumacher
25 Chris Baker
26 Alden Kroll
27 Matt Maylon
28 Jeff Cota
29 Chad Richman
30 Mark Chaisson
31 Tyler Tangen
32 Colin Ferguson PainCave Cycling
33 Justin Calvo
34 Garrett Charlson
35 Kevin Hansen
36 Erin Stansbury
37 Micah Middelton
38 Zachary Maino
39 Nathan Solomon
40 Noah Trescott
Finishers: Cat 3: 27   Cat 4: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rory Jack Husky Cycling
2 Clinton Seal Voler/Bicycle Centre Racing/Cycling
3 Jeff Evans Olympia Orthopaedic Associates Cycl
4 Jacob Sheppard Recycled Cycles
5 Bryan Torian Olympia Orthopaedic Associates Cycl
6 Aaron Griffith SCCA Starbucks
7 Dieter Laskowski 0
8 Dyame Lemming Step Down Racing
9 Matt Kreger
10 Scott Villalon 0
11 Brandon Johnson university of Puget sound
12 Scott Funston Revel Consulting/Rad Racing NW
13 Stewart Bowerman
14 Kyle Sweeney Revel Consulting/Rad Racing NW
15 Andrew Morrison
16 Jacob Little Audi
17 Ernest Powers Hagens Berman
18 Will Muehlhausen JL Velo Racing Team/Northwest Velo
19 Jim Maddcok Husky Cycling
20 Cody Young
21 Travis Elliott 0
22 Benjamin King Revel Consulting/Rad Racing NW
23 Rip Hale Recycled Cycles
24 Jeff Rasor 0
25 Marcus Williams House Wine Racing
26 Mark Villegas
27 Blake Davidson
28 Jason Hansen Tacoma Bike
29 Andy Campbell Motofish Racing
30 Kyle Howlett 0
31 Anders Pederson JL Velo Racing Team/Northwest Velo
32 Matt Wigley Soft Like Kitten
33 Mathew Johnson
34 Paul Sage
35 Carsten Croff Second Ascent
36 Aaron Mcadie
37 Michael Mclane 0
38 Kyle Watson Mr. Crampy's
39 Jeff Feligno The 3 Must Drink Beers
40 Martin Vaneycke Tacoma Bike Racing
41 Devin Turner House Wine Racing
42 Mark Rogers Hagens Berman
43 Thomas Mallett Bailey Bikes
44 Jarrett Aregger JL Velo Racing Team/Northwest Velo
45 Erik Philipson Northwest Velo
46 Kody Raymond Old Town
47 Theodore Choi 0
48 Tony Cordova Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
49 Marius Fahlbusch
50 Marius Fahlbusch
51 James Heart
52 John Greer team double check
53 Luke Grant JL Velo Racing Team/Northwest Velo
54 Roger Sherwood
55 Nate Keener 0
56 Tyler Daniel JL Velo Racing Team/Northwest Velo
57 David Vandament
58 Ryan Brown
59 Evan Lerer
60 Chris Glenn austin bmx club
61 Chris Austin austin bmx club
62 Mike Foster SCCA Starbucks
63 Matt Wilkinson Revel Consulting/Rad Racing NW
64 Layton Carroll-novack NW Velo
65 Eric Delacorte Old Town
66 Jeff Lynch blue rooster
67 Markus Gallasch Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
68 David Brunelle Team Stanley
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 26   Cat 5: 1   Cat ?: 35  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Myers
2 Brendan Connolly
3 Ian Mackie
4 Rick Stevens
5 Randy Salamon
6 Brett Foster
7 Zack Phillips Team Stanley
8 John Stambaugh
9 Justin Harman
10 Peter Hall
11 Daniel Studley
12 Bill Huggins
13 Kenton Berg
14 James Weigand
15 David Loetterle RCR
16 Jacob Sheppard
17 Seth Howard Soft Like Kitten
18 Erik Rath
19 Phillip Buffington
20 Andy Skalet
21 Bart Hawkinson
22 Jim Wood
23 Travis Kubicek
24 Rip Hale
25 Paul Priest
26 Trevor Hall
27 Reese Lindblad
28 Rich Blanco
29 Jeff Flogel
30 Marty Sparks
31 Tim Toyoshima
32 Kyle Griggs
33 John Bissell
34 Jordan Cnap
35 Chris Johns (pls get new #)
36 Matt Newport TACOMA CYCLOCROSS
37 Russell Clark
38 Aaron Huebner
39 Damian Wylie
40 Ian Mullins
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 7   Cat 4: 6   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kari Studley Team Redline
2 Jodi Connolly Blue Rooster
3 Hidi Cramer Soft Like Kitten
4 Jadine Riley Team Group Health
5 Wanda Howlett 0
6 Tricia Sandstrom Sound Velo Cycling Club
7 Monica Dewald Cucina Fresca
8 Marta Medcalf Cycle U
9 Linda Sparks Team Double Check
22 Nathan Kiger (mr. movember) Second Ascent
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Courtenay Mcfadden Voler Bicycle Centres
2 Kari Studley Team Redline
3 Jessica Cutler Cyclocrossracing.com
4 Kristen Kelsey Cycle U-PopCap
5 Melanie Lewis Cycle U-PopCap
6 Lea Stralka Ragnarok
7 Marsa Daniel Group Health
8 Andi Zolton Kirkland Bicycle
9 Julie Robertson-zivin Recycled Cycles Racing/Boat Street
10 Karen Wilkinson Sound Velo Cycling Club
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anne-marije Rook Team Group Health/Sound Velo Cyclin
2 Andrea Casebolt Revel Consulting/Rad Racing NW
3 Hidi Cramer Soft Like Kitten
4 Leina Tani Team Group Health/Sound Velo Cyclin
5 Sharon Gregg Blue Rooster
6 Theresa Harding SCCA/Starbucks Cycling
7 Shannon Mallory Fanatik
8 Heidi Wood Alki Rubicon
9 Alexie Montaland Peterson P/B
10 Molly Martin Mafia Racing NW
11 Alicia Boland Spokeswomen Racing
12 Cathy Varland Peterson Racing
13 Devon Simpson Team Group Health
14 Christine Estrada 0
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karine Valliant-Saunders SCCA Starbucks
2 Carla Brock Team Group Health/Sound Velo Cyclin
3 Christie Fix Mafia Racing NW
4 Elisa Schmalz
5 Heidi Gerter group Heath
6 Rebecca Carew Recycled Cycles
7 Kelly Purnell team Group Heatth
8 Megan Pinch SCAA Starbucks
9 Valerie Davis
10 Eleanor James JL Velo
11 Stacey Giuffre Cycle U
12 Amber Hardwick
13 Nicole Hawkins
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat ?: 8